t Fantasievolle wereld van Harry Potter nu ook in de bioscopen Carel van Hees vangt chaos van stad in beeld en geluid 0NTWIKKELEN EN AFDRUKKEN 4 maasstad film [preview Maasstad weekbladen verhalenwedstrijd ZOOM CAMERA V lJ Reijn Goed en Alkemade Bloemen in Theater Zuidplein 95 95 COMPACT CAMERA BERGWEG 110, ROTTERDAM FUJI Woensdag 21 november 2001 cx64 P° stad ROTTERDAM - Met de verschijning van het vierde deel, bereikte de Harry Pot ter rage vorig jaar zijn hoog- tepunt Net als de eerste drie deleft, werdeit wereldwijd miljoenen exemplaren van dit vierde deel verkocht. In afwachting van het vijfde boek, wordt de honger van de vele Potterfans gestild met de eerste verfilming: 'Harry Potter and the Philo sopher's Stone'. Harry Potter (Daniel Radcliffe) met zijn uil Hedwig beleven fantastische avonturen in 'Harry Potter and the Philosopher's ROTTERDAM - „Het is een beetje een chaos", zegt foto- graaf Carel van Hees over de inhoud van zijn fotoboek '>Play'. „Maar", voegt hij daaraan toe, „wel een geor- ganiseerde chaos. De opeen- volging van beelden en gelui- den zit zo in elkaar dat het een dag uit het leven zou kunnen zijn." In het boek staan zo'n 300 foto's die een beeld geven van jongeren in het Rotterdam van nu. Op de bijbehorende cd staan gelui- den, die als enige informatie geven over de afbeeldingen. Een van de foto's uit '>Play, a photographic record bij Carel van Hees'. Op de begane grand aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom, APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. OLYMPUS OLYMPUS E-20 SLR DIGITALE FOTO CAMERA Resolutie van 5 miljoen megapixels. 32 MB SDRAM geheugert. Uitgerust met slots voor zowel SmartMedia als CompactFlash kaartjes. Uitgebreideaccessoires verkrijgbaar zoals een Power Grip, 4 converters, een draadontspanner en 2 teleconverters. Afgebeelde grip optioneel leverbaar. Afm.:12.9x10.4x16.1 cm. C0RRECTPRIJS 5899.- 1NRUIL0UDE F0T0CAMERA SET -500.- C0RRECTPRIJS C0RRECTPRIJS FUJIZOOMDATE90 ZOOM CAMERA De zoomdate 90 zorgt voor de juiste scherpstelling van elk beeld onder allerlei omstandigheden. De intelligente 3-punts AiAF (een autofocussysteem dat gebruik maakt van kunstmatige intelligence) stelt automatisch vast waar het onderwerp van uw compositie zich bevindt en zorgt voor een uiterst nauwkeurige scherpstelling. Het 38-90 mm zoomobjectief garandeert u haarscherpe, heldere beelden. J49T- C0RRECTPRUS 35 MM FILMS 24 0PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. C0RRECTPRIJS 3.61 35 MM FILMS 36 0PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. C0RRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een supfer-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. SAMSUNG SAMSUNG FIN020S COMPACTCAMERA Automatische filminleg, -transport en -terugspoelen vergroten het bedieningsgemak. De ingebouwde flitser heeft een rode ogen reductie. In zilver kleur. Afm. 11.7x6.7x4.3 cm. ALLEENZATERDAG 24 NOVEMBER VAN 17.00-18.00 UUR Mr rt.nr. 196792 I Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden (DAG25NOVEMBER s|D VAN 12.00-17.00 UUR GE0PE WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ROTTERDAM - Dj Ronald Mo- lendijk staat volgende week woensdag in Plan C met zijn Flashback to Vinyl Disco. De Rotterdammer doet dit in het kader van de Marloboro Flashbacks. Dance to the beats of the hits van seventies en eighties. Aanvang 21.00 uur, entree 17,50. Nighttown heeft vrijdag Mirjam Timmer en Johan van der Veen op het podium, beter bekend als Twarres. Ze zijn helemaal hip op dit moment met hun hits 'Wer Bis- to', 'She Couldn't Laugh' en 'Children'. Aanvang 20.00 uur, entree 25,-. Later die avond in Nighttown A Tribute To The Le gend Bob Marley. Delidel Touch zal met medewerking van vele gas- ten, waaronder Shy Rock (Post men), King Lover, Juan Wells en Twarreseen spetterende show verzorgen waarin tophits van Bob Marley de revue passeren. Het be- gint om 23.00 uur, kaarten kosten 42,50. Zondag de hardcore punks van Agnostic Front, The Distillers en Death Threat. Het ge- heel wordt gecomplementeerd met de psychobilly van Mad Sins. Aan vang 16.30 uur, entree 25,-. In Rotown vrijdag Jah Free The Vibronics. Aanvang 22.00 uur, en tree tien gulden. Een dag later Felix La Band (superrelaxte laid- back sound, entree vijf piek) en zondag Coparck (muziek voor hart en hoofd, voeten en oogbol, entree drie rijksdaalders). Deze concerten beginnen beiden om 22.00 uur. Baroeg presenteert vrijdag Diary of Dreams, Assemblage 23 en Cut.Rate Box. De zaal gaat om 20.00 uur open en kaarten kosten 17,50. Op 24 november is er een single-presentatie van Disturbance Zij hebben zelf nog wat gasten uitgenodigd The Stinkvingers, Uni ted Against Society en Last To Go. Aanvang 20.00 uur en kaarten kos ten 15,- (inclusief single). Woensdag 28 november in Baroeg Edguy, Lullacry, Heavenly en Nos- tradameus. Aanvang eerste band 20.00 uur, entree twee tientjes. Donderdag in WaterFront een nieuwe aflevering van Sceneplay. Deze keer zijn te gast Taildragger, Brainshake en Inkblack. Aanvang 21.00 uur en de entree is gratis. Een dag later een vinyl-release party van de nieuwe Peter Pan plaat. Naast Peter Pan zelf treden ook Fury 1-6-1, The Spades en Mondo Bizarro op in WaterFront. Aanvang 21.00 uur, kaarten kosten 15,-. En zaterdag On tha acid trip and more... met dj's Lexicon, P.A., Alien en Flipjack. Aanvang 22.00 uur, entree f 12,50. door Debby Kramer Er is veel te doen geweest rondde eerste film van Harry Potter. De vier tot nu foe verschenen boefcen van schrijfster J.K. Rowling zijn namelijk zo populair dat werd ge- vreesd dat een verfilming alleen maar tegen kon vallen. Zeker toen bekend werd dat de regie in handen zou komen van de Ameri- kaanse filmmaker Chris Colum bus. Harry Potter is immers van top tot teen Brits. Deze vrees bleek echter onge- grond. Columbus koos ervoor om J.K. Rowling op haar verzoek nauw te betrekken bij de verfil ming. Bovendien worden bijna alle grote rollen in de film ver- tolkt door Britse acteurs, waar- door dit in ieder geval geen ty- pisch Amerikaanse verfilming is geworden. Vooral de casting van de jonge tovenaarsleerling Harry Potter was van doorslaggevend belang voor het welslagen van de film. De jonge Britse acteur Da niel Radcliffe is wat dat betreft een schot in de rocs. 'Harry Potter and the Philosop her's Stone' is de eerste in een se- rie van zeven. Toen J.K. Rowling aan de avonturen van Hairy Pot ter begon, stond dit al vast. De film gaat - net als het boek - over Harry Potter. Hij woont sinds de dood van zij n coders bij zijn oom, tante en onuitstaanbare neefje. Zij willen eigenlijk diets met hem te maken hebben en maken zijn le- ven dus ook onmogelijk. Als op een dag een geheimzinni- ge brief arriveert, staat het leven Stone foto: Warner Bros. van de jonge Harry Potter plotse- ling op zijn kop. Het blijkt dat hij een tovenaar is, evenals zijn ou- ders. Zij zijn destijds vermoord door de boosaardige tovenaar Voldemort. Har ry kon hij niet doden maar hij heeft er wei een litteken aan over- gehouden. een bliksemscbicht op zijn voorhoofd. Omdat Harry tovenaar is, wordt hij uitgenodigd om naar Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hokus-pocus te toverdranken en monsters. Ook maakt hij kennis met bizarre, maar kleurrijke personages als Haast Onthoofde Henk. de mys- terieuze Professor Sneep, school- Daar aangekomen maakt Harry kennis met zijn vriendjes Ron Wemel en Hermelien Griffel, In de lesbanken van Zweinstein krij- gen ze lessen over bezemstelen. hoofd Albus Perkamentus en reus Hagrid. Harry wordt echter ook geconfronteerd met Voldemort, die door iedereen wordt aange- duid als 'hij die niet genoemd mag worden'Hij heeft het voor- zien op Harry, die als enige ooit een aanslag van Voldemort heeft overleefd. J.K. Rowling bewijst in de boe- ken over Harry Potter over een zeer rijke fantasie te beschikken, Het heeft nogal wat dollars ge- kost om deze wereld te vertalen naar het witte doek. De film volgf precies de lijn van het boek, al zijn hier en daar wel din- gen geschrapt. Opvallend is dat het eerste boek veruit het dunste is van de vier tot op heden ver schenen boeken. Omdat deze ver filming al 152 minuten telt, vraag ik me af wat de komende films op gaan leveren. Of er wordt nog meer weggelaten of de films wor den steeds langer, zoals de boe ken per deel steeds dikker wer- den. 'Harry Potter and the Philosop her's Stone* is een leuke, vooral erg snelle verfilming. Ondanks de speelduur zijn de twee en een half uur over voor je het in de gaten hebt. Daniel Radcliffe is goed ge- cast als Harry Potter, maar veruit de leukste rollen zijn die van Har ry's vriendje Ron Wemel (Rupert Grint) en Professor Sneep (Alan Rickman). Hoogtepunten in de film zijn verder de scenes waarin het zogenaamde Zwerkbal wordt gespeeld. En zo bevat de film nog genoeg leuke momenten. Door de sneiheid van de film kan het voor een niet Harry Potter kenner soms verwarrend overkomen. Daarom raad ik iedereen aan om eerst het boek te lezen voor je de film gaat bekijken. ROTTERDAM - Liefhebbers van cabaret komen op 29 en 30 novem ber uitgebreid aan hun trekken in Theater Zuidplein. Daar is op deze avonden in de kleine zaal een dub- belprogramma te zien van Reijn Goed en Alkemade Bloemen. Aanvang van beide avonden 20.15 uur en kaarten kosten 25 gulden. Het dames-duo Reijn Goed won het Leids Cabaret Festival 2000 en hun programma 'Glad IJs'. In hun bekroonde programma zijn ze rod- deltantes, die het over van alles en nog wat hebben, behalve over zichzelf. Reijn Goed is klaar voor het grote werk, een explosie van scherpzinnige associaties en onnavolgbare logica. Voor een rustig avondje cabaret bent u bij Alkemade Bloemen aan het verkeerde adres. De voor- stelling 'Sumotorisch' vormt een explosief mengsel van cabaret, slapstick en onzinnigheid. Dit duo won in 2000 zowel de jury- als pu- blieksprijs op het Groninger Stu- denten Cabaret Festival. Reserveringen: 010-203.02.03. ROTTERDAM - Terug van weggeweest en op verzoek van velen de Maasstad weekbladen Verhalenwedstrijd. Maasstad weekbladen herstelt een oude traditie door aan het einde van het jaar een verhalenwedstrijd te organiseren. Het thema van dit jaar heeft alles te maken met het verdwijnen van de gulden en de invoering van euro. 'Hoe beinvloedt de euro mijn leven in 2002', is het thema van deze verhalenwedstrijd. Wie zijn of haar ideeen hierover op papier wil zetten, moet ervoor zorgen dat deze voor maandag 17 de- cember bij de redactie Maasstad weekbladen binnen zijn. Op het thema na is eenieder vrij bij het schrijven van deze verhalen. De inzendingen worden door een deskundige jury beoordeeld en de winnaar mag kiezen uit een geheel verzorgd weekend voor twee personen naar Parijs of Londen. De beste verhalen worden in de eerste editie van Maasstad weekbladen in janua- ri 2002 gepubliceerd. Dus aar- zel niet en stuur uw verhaal op naar: Maasstad weekbladen 'Verhalenwedstrijd', Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Uw verhaal e-mailen kan ook: vwe- redactie.maasstad.nl. door Vincent Wernke „Soms lopen geluid en foto een op een", vertelt Van Hees. ,,In andere gevallen is het geluid meer associ- atiever. Zoals het nummer dat Eric Vloeimans speelt bij een foto van de Maas, waarin je op de achter- grond het zoemen van de stad hoort. Beeld en geluid vormen een mooie combinatie, het is een ont- dekkingsreis waarbij je vrij kunt associeren en fantaseren." '>Play' is niet zomaar een foto boek. Zo heeft Van Hees ervoor gekozen om geen enkele tekst in het boek op te nemen. Het boek opent met een songtekst van Bob Dylan, daarna moet de lezer zelf maar zien wat hij of zij met de fo to's doet. Wel is er een cd met 38 geluidsfragmenten, die horen bij even zoveel foto's. Onder aan de pagina staat vermeld welk geluid bij welke foto hoort. „Fotografie is een prachtig medium, maar het is eendimensionaal. Daardoor laat je ook veel dingen liggen, zoals ge luid", verklaart Van Hees de bij- gevoegde cd. „Als je je openstelt voor geluid van de stad, is dat bijna poezie. Ik heb geprobeerd die ge- luiden te vangen. Beeld en geluid vormen samen een soort totaalbe- leving, waarbij zowel de ogen als de oren gevoed worden. Het thema van '>Play' is jong zijn in een multiculturele stad aan het eind van de 20e en begin 21e eeuw. ,,Het is geen journalistiek of antropologisch project", bena- drukt de fotograaf. ,,Er zit geen lo- gische opbouw in het boek, het gaat van de hak op de tak. Alsof je op een drukke middag in de stad loopt en van alles om je heen hoort foto: Carel van Hees en ziet. Het boek en geluid vormen samen een reis door de stad. Die stad is Rotterdam, al doet dat min der ter zake. Het had net zo goed ergens anders kunnen zijn. De ken- merken van de jongerencultuur zijn niet specifiek Rotterdams." Het idee voor '>Play' ontstond vier jaar geleden. Sindsdien heeft Van Hees er met tussenpozen aan gewerkt. Het leverde duizenden foto's op, waarvan er zo'n drie- honderd in het boek terecht zijn gekomen. Naast het boek met cd, bestaat het project verder uit een tentoonstelling in Las Palmas, een film, een postercampagne in de stad en een website. „Die site is ontstaan naar een idee van mijn uitgever, Bas Vroege. Foto's uit het boek vormen de basis, maar be- zoekers kunnen ook zelf foto's of teksten toevoegen. Uiteindelijk moet dat leiden tot een bredere dis- cussie over thema's als school, zakgeld, seks en drugs." Ook de tentoonstelling, vanaf vrij dag te zien in Las Palmas, is iets bijzonders. Foto's hangen niet in lijsten aan de muur, maar worden op twintig schermen in een enorme ruimte geprojecteerd. „Iedere fo to's is zo'n tien seconden te zien, maar keert telkens terug. Het ge- luidsprogramma is niet precies af- gestemd op de projectie, wat kan leiden tot een onwezenlijke sfeer", weet Van Hees. „Bijvoorbeeld als je keiharde metalmuziek hoort ter- wijl foto's te zien zijn van een tra- ditionele Turkse bruiloft." Hoewel Van Hees heel modern verschillende disciplines (foto's, geluid, film) door elkaar gebruikt, ogen de zwart wit foto's zelf klas- siek. Hoewel hij van collega's vaak mooie kleurenfoto's ziet, gaat zijn voorkeur uit naar zwart wit. Van Hees: „Kleur kan ruis en af- leiding veroorzaken. Bij zwart wit heb je dat niet. Je wordt meteen naar de essentie van een foto ge- trokken, waardoor het directer is. Nu '>Play' zo goed als afgerond is, neemt Carel van Hees rustig de tijd om over een nieuw project na te denken. Hij denkt erover om iets met film te gaan doen, maar wil eerst 'effe niks doen'. Hoewel zijn twee dochters thuis ook bruisen van de energie, zal hij het werken met jonge mensen gaan missen: „Energie is zo kenmerkend voor jong zijn: doorgaan, doorgaan, doorgaan. Die 24 uurs energie heb je niet je hele leven, maar het inspi- reerde mij wel heel erg. Ik merkte dat ik nooit moe was als ik met '>Play' bezig was, al had ik 24 uur achter elkaar gewerkt." '>Playa photographic record bij Carel van Hees is verkrijgbaar in de boekhandel en kost f 100,-. De tentoonstelling is te zien tot 30 de- cember in Las Palmas, Wilhelmi- nakade 66. Geopend: di-zo 9.30- 17.30 uur (wo 9.30-22.00 uur). Website:www.play-record.nl. Art.nr. 944 Art.nr. 321 m. Art.nr. 29714 Art.nr. 29715 A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11