Suzuki mikt met 3-deurs Ignis op de jongere automobilist Nieuwe Honda CR-V ruim en praktisch Geheel vernieuwde Opel Vectra mikt op top van middenklasse m I Subaru toont 'emotionele' AWD Hybrideauto HM-01 Twee dagen kans op miljoenen maasstad In weelde baden. Wie wil dat niet? UNO $1 D6CE i Q vD Met de nieuwe Suzuki Ignis 3-deurs introduceert Suzuki een bijzonder sportief gelijn- de versie, die het succes van dit model verder moet gaan uitbouwen. De eind vorig jaar op de markt gebrachte 5- deurs trekt vooral mensen die een onderscheidende en dy- namische compacte auto zoe- ken. Suzuki verwacht met de 3-deurs vooral jongere men- sen aan te trekken. Daarom is er direct een pittig sportpak- ket verkrijgbaar. De gloednieuwe Vectra voegt een nieuw hoofdstuk toe aan Opel's succesvolle geschiedenis in de midden klasse. Het model beschikt over een volledig nieuw, be- stuurdersgeorienteerd ont- werp, innovatieve technolo gic, een hoge mate van com fort en een bijzonder ruim in terieur. De expressieve, nieu we vormgeving laat zien hoe Opel modellen er in de toe- komst uit zullen gaan zien. Volgend voorjaar staat de nieuwe Vectra in de Neder- landse showroom. De makkelijkste en leukste manier om miljonair te worden Meer prijzen dan ooit Speel automatisch mee met de Oudejaarsloterij en begin 2002 als miljonair v Voor het eerst in de geschiede nis van de Staatsloterij biedt een Oudejaarslot 2 dagen kans op miljoenen. Op Oudejaarsdag vindt namelijk ook een aparte Nieuwjaarstrekking plaats met vijf extra prijzen van 1 miljoen Euro. Oe bekendmaking van die trekking geschiedt op 1 januari 2002. En dat betekent dat ie- mand de eerste euromiljonair kan worden! Hoogste winkans, hoogste uitkerings- percentage De Jackpot kan oplopen naar meer dan 30 mil joen gulden Ter kennismaking: vier maanden automatisch meespelen El JA, 1 9 I I I I De carrosserievorm met drie deu- ren maakt van de Suzuki Ignis een stoere sportieve auto. Tot de stan- daarduitrusting van de Suzuki Ig nis 3-deurs behoren lichtmetalen velgen en mistlampen voor. Net als de 5-deurs variant heeft dit model een complete uitrusting met onder De carrosserievorm met drie deuren maakt van de Suzuki Ignis een stoere sportieve auto. Ignis een begeerlijke sportieveling. Aluminium accenten sieren het dashboard op. Aan de buitenkant valt hij op door grote 15" lichtme talen velgen met Dunlop banden in de maat 185/55HR15. Een pushbar op het front geeft de auto een stoer naar de 4X4 auto's knipogend ui- meer stuurbekrachtiging, elek- trisch bediende ramen en centrale portiervergrendeling. Bij de introductie van de Suzuki Ignis 3-deurs is direct een aantrek- kelijk geprijsd Sportpakket ver krijgbaar. Dit pakket maakt van de terlijk. De achterzijde is sportief met een spoiler in de carrosserie- kleur en een uitlaatsierstuk. Een speciale Sport-badge rondt het ge- heel af. De normale prijs van dit pakket is 1959 euro (4311,27 gul den). Tijdens de actieperiode beta- len consumenten slechts 1199 euro (2643,06 gulden). Bij zo'n sportief ogende auto kun- nen de prestaties niet achterblijven. De 1.3-liter-benzinemotor met 16- kleppen techniek is hierop bere- kend. Met ruim 61 kW/83 pk le- vert hij voldoende vermogen, waarmee de Suzuki Ignis vlot rijdt. Het volledige programma van de Ignis is als volgt: 3-deurs 1.3 GS 11.999 euro (26.442,32 gulden), 5-deurs 1.3 GL 12.149 euro (26.772,87 gul den), 5-deurs 1.3 GS 12.499 euro (27.544,17 gulden) en de Auto- maat op 5-deurs 1.400 euro (3.085,19 gulden) Op de vorige maand in Tokyo gehouden Motorshow toonde Honda voor het eerst haar nieu we Honda CR-V. Net als de nieuwste Civic biedt de nieuwe CR-V door zijn slimme concept een van de ruimste interieurs in zijn klasse. De CR-V wordt van- af voorjaar 2002 leverbaar in Europa. Met de nieuwe CR-V biedt Honda ten opzichte van de eerste CR-V een nog ruimer interieur en een grotere, functionelere bagageruim- te, maar ook meer trekkracht en rij- comfort, een verbeterde handel- baarheid, en een stoere, robuuste carrosserie. De 150 pk (110 kW) sterke 2,0-li- ter DOHC i-VTEC-motor is lid van Honda's nieuwe 'i-Series' mo- torenfamilie. Met de handgescha- kelde 5-versnellingsbak accele- reert de CR-V hiermee in minder dan 10 seconden van 0-100 km/h. Toch bedraagt het gemiddelde brandstofverbruik slechts 9,01/100 km (1:11,1). Een groot motorkop- pel over een breed toerenbereik maakt zowel een plezierige vermo- gensontwikkeling als een enorme souplesse mogelijk. In combinatie met het hooggewaardeerde Real Time 4WD-systeem, dat de vier- wielaandrijving alleen als het no- dig is volautomatisch inschakelt, biedt de CR-V zowel on- als off- road uitstekende, veilige prestaties. In de nieuwe CR-V schakelt de handgeschakelde vijfversnellings- bak soepeler. Hij heeft een kortere een en achteruit voor betere acce- leratie vanaf stilstand en bij lage snelheid. Als optie is er een 4-traps automaat met Grade Logic-con trol. Hij heeft een strakkere, ro- buustere styling en is bij gelijke wielbasis en hoogte iets langer en breder. De handrem is naar het dashboard verplaatst en bij de au- tomatische versie bevindt ook de versnellingshendel zich hier. Dat geeft het interieur van de CR-V nog een extra ruimtelijk gevoel. De werking van de gedeelde ach- terklep is gewijzigd. In tegenstel- ling tot voorheen is de ruit nu on- derdeel van de opzij scharnierende achterdeur. De aanzienlijk sterkere en stijvere carrosserie heeft niet al leen voordelen op het gebied van de passieve veiligheid, maar zorgt ook voor een verbetering van zo wel handelbaarheid als raffine- ment. Om het veiligheidsniveau nog verder te optimaliseren heeft Honda zelf botsproeven ontwik- keld, die nog zwaarder zijn dan conventionele testen. Een ander voorbeeld betreft de relatief lage bumpers en dorpels. Deze bevin- den zich op het niveau van norma le personenauto's, waardoor. de structurele elementen van die au to's optimaal worden belast bij een botsing. Dit resulteert in een reduc- tie van zowel schade als letsel. Door deze maatregelen verwacht Honda voor de nieuwe CR-V een '4-sterren'-resultaat bij de Euro NCAP frontale en flank-botsproe- ven, plus een '3-sterren'-uitslag voor de bescherming van voetgan- gers. De combinatie van standaard airbags en zij-airbags voorin, dub- bele gordelspanners op de veilig- heidsgordels voorin, drie 3-punts veiligheidsgordels achterin, ISO- FlX-kinderzitjesbevestiging en whiplash-reducerende voorstoelen draagt ertoe bij dat de CR-V een van de veiligste SUV's op de markt is. De nieuwe CR-V gaat wereldwijd in 160 landen verkocht worden. Na een investering van bijna 800 miljoen euro wordt in januari met de productie van de nieuwe Vectra begonnen. Compleet met het nieuwe IDS, een geheel nieuw innovatief chassissyteem, beleeft de nieuwe Vectra zijn wereld- premiere in maart volgend jaar op de autotentoonstelling van Geneve. Kort daarna gaat de verkoop van start. Opel's nieuwe middenklasser zal eerst leverbaar worden als vier- De expressieve, nieuwe vormgeving laat zien hoe Opel modellen er in de toekomst uit zullen gaan zien. deurs sedan met 4-cylinder ECO- TEC motoren, varierend van 90 kW/122 pk tot 108 kW/147 pk (benzine) en van 74 kW/100 pk tot 92 kW/125 pk (diesel). Opel biedt daarbij voor het eerst een automa- tische vijfversnellingsbak op de Vectra aan. Met deze vijftraps au tomaat kan ook handmatig worden geschakeld. In de komende twee jaar zal de modellenlijn van de nieuwe Vectra worden uitgebreid met de introductie van een aantal innovatieve carrosserievarianten, motoren en versnellingsbakken. Gecombineerd met de progressie- ve toename in productiecapaciteit. inclusief onder meer assemblage in de gemoderniseerde fabriek in El- lesmere Port, Engeland, moet dit de weg vrijmaken voor de terug- keer van de Vectra naar de top van het Europese middenklasse seg ment. Een van de hoogtepunten van de derde generatie Vectra is het eer- der genoemde compleet nieuwe IDS-chassissysteem dat aanzienlij- ke verbeteringen oplevert van de rijkwaliteit en het comfort van de auto. Voorts wordt de actieve vei ligheid verder vergroot door ESP- plus, een eveneens compleet nieu we elektronische stabiliteitrege- ling, dat haar debuut maakt op de nieuwe Vectra. Uiteraard voldoet de carrosserie van Opel's nieuwe middenklasser aan de hoogste ei- sen in zijn klasse voor wat betreft stabiliteit, veiligheid, comfort en kwaliteit. Het onderscheidende de sign van de nieuwe Vectra is een voorbeeld voor toekomstige Opel modellen. Zijn scherpgelijnde con- touren benadrukken de grotere af- metingen: dankzij de langere wiel basis, grotere spoorbreedte en het hogere dak. biedt het nieuwe mo del aanzienlijk meer binnenruimte dan zijn voorganger. De aerodyna- mische vorm en geavanceerde ge- luiddempende maatregelen maken de nieuwe Vectra vooral bijzonder geruisloos, zowel binnen als bui- ten. Voorts biedt de nieuwe Vectra bijvoorbeeld een intelligente, elek- tronisch geregelde airconditioning met een luchtkwaliteitsensor, een breed gamma aan communicatie- en entertainmentsystemen, in acht standen verstelbare voorstoelen. een regensensor en een parkeer- hulpsysteem. De passieve veiligheidsuitrusting omvat onder meer zij-airbags en volledige hoofd-airbags voor be- stuurder en voorpassagier, het door Opal gepatenteede Pedal Release System, evenals verbeterde actieve hoofdsteunen voor bescherming tegen whiplash aandoeningen. 'Gebruiksvriendelijkheid' en 'Hij past bij je als je favoriete paar schoenen'. Dat zijn de superlatie- ven die van toepassing zijn op het compacte studiemodel dat Subaru onlangs op de autoshow in Frank furt toonde: de HM-01 met hybri- deaandrijving. Dit model is ont- worpen om zowel praktisch, mi- lieuvriendelijk als sportief voor de dag te komen. De HM-01 is met zijn 3,42m ultra- compact maar desondanks een heus 2+2 model met een veilige, lichtgewicht carrosserie. Onder de kap ligt een 658 cm3 metende vier- cilinder, gekoppeld aan een conti- nu variabele transmissie (CVT) die de voorwielen aandrijft. De achter- wielen daarentegen worden in be- weging gezet door een elektromo- tor. Dit maakt van de Subaru HM- 01 niet alleen een heuse hybrideau to, maar tevens een volwaardig All Wheel Drive-model. Subaru heeft overigens vooralsnog geen plan- nen om de HM-01 in productie te nemen. Het model is met name be- doeld om readies te peilen en om te laten zien welke technieken mo- menteel door de ontwikkelingsaf- deling van Subaru productierijp worden gemaakt. Behalve voornoemde HM-01 toonde Subaru in Frankfurt nog een bijzonder prototype: de ST-X. Een vierdeurs auto, die de avon- tuurlijke uitstraling en veelzijdig- heid van een pick-up combineert met de prestaties en het comfort van een grote sedan. Hoe dit lukte? Door de ST-X te baseren op een bestaand model dat ook al twee werelden in zich verenigt: de Su baru Outback AWD. De Subaru ST-X biedt plaats aan vier perso- nen plus een welhaast ongelimi- teerde hoeveelheid bagage. Meer nog dan op het eerste gezicht lijkt, want de ruimte die voorhanden is werd zeer ingenieus ingericht. Dat vertaalt zich bijvoorbeeld in een dubbele en makkelijk te verlengen (laad)vloer voor extra veel vracht. En om het avontuurlijke karakter van de auto te benadrukken, werd het uiterlijk van de ST-X verfraaid met extra grote en krachtige mist lampen in de bumper. Desondanks is het aantal overeenkomsten met de Outback AWD bewust zo groot mogelijk gehouden om de pick-up versie betaalbaar te kunnen hou- den. Want hoewel de getoonde ST- X een studiemodel is, is seriepro- ductie ervan gezien het enorme succes van zowel pick-ups als de Subaru Outback AWD op de Ame- rikaanse markt, niet ondenkbaar. Met de Staatsloterij kunnen J dromen werkelijkheld worden Elk mens heeft zo z'n wensen. Een goede gezondheid staat voorop. Evenals een grote mate van vrijheid. Ook het hebben van veel geld scoort hoog op het verlanglijstje. Zodat men eerder kan stoppen met werken. Of eindelijk eens die wereldreis kan maken. Dat droomhuis of die droomauto kopen. Met de Staatsloterij kunnen al die wensen werkelijkheid worden. Kans maken op de vele miljoenen van de Staatsloterij is heel makke lijk. Ruim 1,5 miljoen mensen heb ben dat gemak reeds ontdekt en spelen elke maand automatisch mee. Automatisch meespelen biedt vele voordelen. Het belangrijkste is wel dat er nooit meer vergeten kan wor den om een lot te kopen. Elke prijs - of het nu gaat om een tientje of een miljoen - wordt automatisch op de rekening bijgeschreven. Verder kunnen extra loten met voorrang besteld worden. En men kan regel- matig profiteren van verrassende extraatjes, aantrekkelijke kortingen en exclusieve aanbiedingen. Het prijzenpakket van de Staatslo terij is dit jaar fors uitgebreid; er Oliebollen, vuurwerk en samen zijn met familie en vrienden zijn wel de bekendste ingredienten voor prijzen van 1 miljoen gulden? En alle prijzen zijn belastingvrij. Foto: Theo Hogenboom een geslaagde oudejaarsavond. Voor steeds meer mensen hoort daar ook het Oudejaarslot bij. Op oudejaarsavond zullen dan ook weer vele miljoenen mensen aan de buis gekluisterd zijn om maar niks te missen van de klap op de vuurpijl: de OudejaarsloterijShow. Een spectaculaire show boordevol spanning, topartiesten, een record aantal prijzen en ongekend hoge bedragen. Wat te denken bij voorbeeld van de Superprijs van zijn maar liefst 120.000 prijzen bij gekomen. In totaal zijn er elke maand meer dan 2 miljoen prijzen te winnen. Onder meer 1 Hoofdprijs van 2 miljoen, troostprijzen van f 20.000,-, en f 5.000,-, 2 extra prijzen van f 500.000,-, 30 prijzen van f 100.000,-... Ter illustratie: de totale waarde van het prijzenpakket bedraagt maandelijks het ongeloof- lijke bedrag van 60 miljoen gulden. Heel veel mensen spelen mee met de Staatsloterij. Niet zo verwonder- lijk: de Staatsloterij biedt van alle Nederlandse kansspelen verreweg de meeste kansen op vele miljoe nen guldens. 0m een voorbeeld te geven: op 5 van de 10 loten valt een prijs. Varierend van 10 gulden tot miljoenen. Ook het uitkerings- percentage is hoger dan bij welke andere loterij dan ook: de Staatslote rij keert gemiddeld zo'n 67% van de totale inleg uit. Oftewel f 67,- van elke 100 gulden komt ten goede aan de spelers. Meespelen met de Staatsloterij wordt nog aantrekkelijker als men - voor slechts f 2,50 meer - meespeelt voor de Jackpot. Deze superprijs valt zeer regelmatig en kan tot ongekende hoogte stijgen. Valt de Jackpot niet, dan schuift de totale inleg door naar de volgende maand. Op deze manier kan de Jackpot groeien naar meer dan 30 miljoen gulden! Meespelen met de Staatsloterij is dus leuk, spannend en kan vele mil joenen opleveren. Wie z'n geluk wil beproeven vult onderstaande bon in, doet deze op de bus en speelt dan automatisch 4 maanden mee, inclu sief de Oudejaarsloterij. Een Oudejaarslot kost f 27,50 en een OudejaarsSuperlot f 55,-. Met het Oudejaarslot van f 27,50 heeft men recht op de helft van de uit te keren prijs. f 22.037.100,-? Of van de vijf Hoofd ik speel vier maanden mee en maak kans op belastingvrije miljoenen! Ik speel vier trekkingen mee met: Staatslot(en) a 30.- 13,61 (inclusief Jackpot) per lot en met 1 OudejaarsSuperlot a 55,- 24,96). (Oudejaarsloterij, januari, februari en maart) *Gewenst aantal invullen Giro-/bankrekeningnr.: Telefoonnummer: Geb.datum: D D M M I Naam: Ad res: Huisnr.: Postcode: Woonplaats: Wilt u de trekkingsuitslag per e-mail ontvangen? Mijn e-mail adres is: Stuur de ingevulde bon op naar: {een postzegei is niet nodig) Nederlandse Staatsloterij Antwoordnummer 99999 2501 ZZ Den Haag Hierbij verleen ik tot wederopzegging of voor 4 lotenjen machtiging aan de Stichting Exploitatie Nederiands Staatsloterij om ca. twee weken voor elke trekking van bovenstaan- de gro- of bankrekening het bedrag voor het gewenste aantal lotnummers af te schrijven. Insturen voor 30 november 2001. Datum: Handtekening: Deze persoonsgegevens neemt de Staatsloterij op in haar bestand, om uw deelname mogelijk te maken, u op de hoogte te houden en aanbiedingen te kunnen doen van alle activiteiten en producten van de Staatsloterij. De algemene voorwaarden kunnen vooraf telefonisch worden aangevraagd: 0900-300 40 60 (22 cpm/€ 0,10). J 1 f i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 15