maasstad r Musicalsterretjes in den dop zingen als leeuweriken in de nacht Wlnkelwageim.es van Bas zwerven rond! HI Het wordt steeds leuker bii Bas krant netel ■i Automobilist kan straks kiezen hoe te betalen Cafe in Schiedam als leslokaal van Rotterdams Conservatory m Alleenstaanden gezocht! liesbeth van den herik 010 - 4001244 (Ged. Biersloot] 010 4000019 (Van Baerlestraat] WW maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM jdagikaart mm SCHIEDAM - De gemeente Schiedam is ervan terugge- schrokken om parkeergeld alleen te laten betalen via een chipknipper. Het was de bedoeling dat automobilis- ten vanaf 28 januari 2002 hun parkeerkaartje alleen nog maar elektronisch kon- den betalen. <0 STIGTER TOT 31 DECEMBER IS UW GULDEN BIJ 0NS EL. 125 WAARD SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Over de Ves- ten 3, 3116 AD of Postbus 373, 3100 AJ, beiden in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Ruilbeurs Waarnemingen Avondmuziek Schiespoordag ZOS-radio Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adressen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. y Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. mw E. Roetman en dhr A.F. Ruijl. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.J.A. vd Peppel. 19.00 uur. Avondmuziek. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds J. Sosef en ds W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. mw E. Roetman en dhr A.F. Ruijl. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, ds A.J. Wtenweerde mmv Impuls. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds J. van Atten. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 14.30 uur. ds C.J. Droger. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds A.J. Maasdorp, heilig avondmaal. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. voorganger D. Kool. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 0915 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv heren- koor IHD en dameskoor Jubilatio. zo 18.00 uur. feestelijk lof met re- cessie en Te Deum. RK Parochiekerk van bet Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. wo 19.45 uur. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za'17.30 uur. 28*10.00 uur. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H.Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman- vanderKnaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. u u Woensdag 21 novernber 2001 XQ52 KTflMfYIOIMI De gemeenteraad had op 14 mei van dit jaar besloten dat alle par- keerautomaten per 1 januari zou- den worden aangepast. Door au- tomobilisten alleen elektronisch te laten betalen (via een chipknip) werden grote voordelen ver- wacht. Voor dieven zou het niet meer interessant zijn om parkeer- automaten te kraken. En dat scheelt naast de kosten om die parkeerautomaten weer te herstel- len, de diefstal van de parkeergel- den. Ook zou de kans op fraude worden verkleind. Verder hoef- den er geen geldophaalrondes worden gelopen, en dat scheelt ook geld. De regiegroep Binnenstad ont- raadt de maatregel echter. „De re- den hiervoor is de huidige zwakke con- currentieposi- tie van de Schiedamse binnenstad", staat in een ad- viesnota. „De vrees is dat deze verder zal verzwakken nu -tegen de verwachting in- n de meest an- dere concurrerende centra (met name Vlaardingen) volgend jaar nog wel met munten kan worden betaald." Deze overweging was niet eerder gemaakt. Ook speelt mee dat Postbankhouders op kor- te termijn nog geen chipknip op de betaalpas krijgen; Postbank houders zouden hiervoor een ex tra chipkaart voor moeten krij gen. In Nederland heeft een beperkt aantal gemeentes besloten het be talen per munt af te schaffen: het gaat om Rotterdam, Amsterdam, Nijmegen, Apeldoorn en Purmer- end. Eind maart/begin april 2002 kun- nen automobilisten zowel elek tronisch als met munten betalen. In de periode januari tot eind maart/begin april 2002 worden alle parkeerautomaten in verband met de aanpassing buiten bedrijf gesteld. Hierdoor loopt de ge meente Schiedam ongeveer 2 ton aan par- keergelden mis. De ge meente ver- wacht dat er jaarlijks nog een be- drag van honderdduizend gulden aan extra kosten bijkomt. Deze kosten bestaan uit het legen van de automaten en de herstel- kosten door diefstal en vernie- ling. Vernieiingen van de Schie damse parkeerautomaten zouden kunnen toenemen, wanneer de Rotterdamse automaten geen muntgeld meer bevatten. Dieven zouden dan hun heil in buurge- meente Schiedam gaan kunnen gaan zoeken. Om de Schiedammers over de veranderingen op de hoogte te brengen worden huis-aan-huis een informatiefolder verspreid. Ook worden er posters opgehan- gen, komen er stickers op de au tomaten en zullen driehoeksbor- den worden geplaatst. In de adviesnota wordt wel ge- sproken van 'het voorlopig aan- houden van de mogelijkheid met euromunten te betalen, in combi- natie met elektronisch betalen' Door Frank Willemse SCHIEDAM - Zomaar op een maandagavond klinkt er een hartverscheurend 'Een vriend die huilt' van Jacques Brel over de verlaten straten en pleinen. Of beter gezegd op de Grote Markt In Schiedam. Een prop- vol cafe Van Diggelen dat voor deze ene keer geen keiharde rock muziek laat horen, zoals op de zondagmiddag, maar zachte, ho- ge zang met nummers van Shir ley Bassey of Jasperina de Jong. Muziek uit musicals, lichte mu ziek uit cabaret en kleinkunst. Maandagavond een bruine Schiedams kroeg voor een avond omgetoverd tot een Mediterraan Cafe Chantant. Waarom? Om- dat het Rotterdams Conservato- rium graag een uitvoering wilde geven als les voor hun nieuwe studentenafdeling Muziek Thea ter. Zeventien, achttien hoogstens twintig jaar zijn ze; jong, fris, en- thousiast, mooi en bloednerveus. Gespannen voor hun eerste open- bare optreden en dat in een voor hen onbekende kroeg in Schiedam. Binnen zitten de stamgasten aan de bar met een houding van 'zo laat maar eens horen'. De bar bezet als veilig territorium. Ervoor een grote kluwe jongelui; studenten lichte muziek die met vriendjes, vrien- dinnetjes, kennissen en soms fami- lie als klapvee. Een avondvullend programma met lichte, populaire muziek gezongen door studenten, nee musicalsterretjes in den dop. „Ze hebben zo'n vier of vijf weken de tijd gehad om deze uitvoering te maken", zegt docent zang Wouter Mourik trots. Zijn leerlingen, tweede jaargang Muziek Theater van de zang HBO, die er van dro- men de nieuwe Bill van Dijk of Si- mone Kleinsma te worden. Elke week lessen zang, dans en theater- techniek. Doel van deze nieuwe kleinkunstopleiding is om te leren hoe een professionele artiest het publiek vermaakt, ontroert en be- speelt. De studenten hebben de zenuwen maar laten niets merken en stappen zelfverzekerd het podium op. Slechts een trillende vinger of mondhoek verraadt de spanning. Zeker ook omdat het zelf uitge- zochte repertoire moeilijk en zeer volwassen is. Zo staat er een 18 ja- rige meisje over liefdesverdriet te zingen waar menig volwassen niet aan toe komt. Liedjes met levenservaring over mislukte liefdes, drank en zelfs de dood. Voor de pauze vooral klein- kunstnummers als die van Herman van Veen (lied 'De neus') of 'Play Boy' een sexy Conny Stuart num- mer? Niet niks om heel zacht met alleen maar pianobegeleiding een heel breekbaar nummer als Jac ques Brels 'Een vriend die huilt' (Voir un ami pleurer) te zingen. „Dit is een goede leerschool en be- langrijke ervaring voor de optre- dende conservatorium leerlin gen", vertelt docent Wouter ver der. „Zij hebben zelf de muziek uitgezocht, en samen de theatrale effecten erbij verzonnen." Leer lingen op de afdeling Muziekthea- ter worden klaargestoomd als all- round zanger en performer voor lichte muziekuitvoeringen bij mu sicals en kleinkunst. Voorbeelden voor hen zijn musicalsterren als Joke de Kruijf en Danny de Munck die schitteren in producties als Chess, Chorus Line, Phantom of the Opera of Evita. De avond wordt in zijn geheel opgenomen door meerdere camera's zodat het hele programma over enkele dagen klassikaal besproken kan worden. Nee, geen examen en geen punten maar meer om ervaring op te doen, zegt de docent. Na de pauze wordt de sfeer infor- meler met lichtere muziek van Shirley Bassey en Barbara Streis- sand. Alle leerlingen -zo'n tien meisjes en vier jongens- zingen met uitsluitend pianobegeleiding. Wat typisch is voor de Cafe Chan tant sfeer die vooral in de jaren vijftig en zestig in kroegen van Pa- rijs werd gespeeld. Soms solo dan, samen of met zijn drieen worden er allerlei nummers gezongen. Van zware, doorleefde bluesnummers tot echte swing- stukken van de Pointer Sisters. Maar altijd kleinkunst en dus ver- staanbaar en met de nadruk op de zangtechniek. Soms kan je de be- roemde speld horen vallen. Van- daar af en toe een benauwd gekuch of een lollig bedoelde grap van de bargasten bij Van Diggelen. Ver- holen protest omdat ze het wel erg serieus en netjes vinden. Iemand vergelijkt het met voetbalsuppor- ters die plotseling bij een biljart- wedstrijd zitten. Allemaal erg mooi en zuiver maar niet ruig ge- noeg voor de kroegtijgers. Maar bij een wulps en sexy num mer slaat de kritiek om in bewon- dering hoe die 'jonge dingen' dat toch verdomde goed weten te brengen. En de leerlingen zelf joe- len en klappen hun handen stuk na elk nummer en moeten lachen om kleine gebaartjes (schmieren) die alleen een klasgenootje kan begrij- pen. „Van alles leer je, ook van foute nummers of te hoogdravende tek- sten die misschien niet bij je pas- sen", zegt de docent pedagogisch. En de kroegtijgers die eens wat an- ders horen dan de uitgekauwde rockmuziek van Clapton, Anast- acia of Sting. „En hoe vond U(!) het", vraagt een leerling aan de barklant. „Prachtig jongen, maar wel erg serieus, he." Bte Tuin Serre meubelen (OOPAVOND Kleiweg 213-215 - Rotterdam - 010-418 13 27 VRAAG NAAR DE AKTIE- VOORWAARDEN Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partnerzoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186 - 604394, of kijk op www.liesbethvandenherik.nl relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beiierland SCHIEDAM - Postzegels, munten, telefoonkaarten, aanzicht- en prentbriefkaarten verwisselen zon- dag 25 novernber weer van eige- naar op de ruilbeurs in diensten- centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. De toegang en de taxatie zijn gratis. De ruilbeurs begint om 13.30 uur. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia ontvangt op don- derdag 22 novernber Addy Faes. Deze helderziende doet waarne mingen voor de aanwezigen in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165 in Schiedam. Het entree be- draagt 10 gulden. SCHIEDAM - Het Luthers Projec- tkoor onder leiding van Hans Jan- sen speelt werken van Palestrina, Micheelsen en Pepping tijdens de regelmatig terugkerende Avond- muziek-gelegenheid in de Kethel- se Dorpskerk. Ds J.J.A van de Pep pel leidt de liturgie. De aanvang is 19.00 uur. De toegang is vrij maar aan de uitgang wordt gecollec- teerd. SCHIEDAM - In het kader van het nadere Sinterklaasfeest wordt bij Schiespoor op zaterdag 24 novern ber van 10.00 tot 16.00 uur een treinenbeurs georganiseerd. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade21 in Schiedam. Het entree bedraagt een gulden. Kinderen betalen de helft. SCHIEDAM - De Stichting Zie- kenomroep Schiedam zendt op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur het programma Het Sterrenbos uit. Hierin wordt veel muziek ge- draaid, afgewisseld met Schiedam se nieuwsfeiten en activiteiten. ZOS-radio is te beluisteren via 91.5 FM op de Schiedamse kabel. Voor verzoekplaten of het doen van groeten kan gebeld worden naar (010) 426 00 00. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Decokay v. Loenen, Dam 37-45 WoonplusSchiedam, Valeriusstraat3 Fleel vaak gebeurt het, bewust of onbewust, dat onze winkelwagentjes, ondanks de muntsloten die erop bevestigd zijn, niet terugbezorgd worden. Ze blijven op straat staan of verdwijnen in een schuur of kelder van een flat. En die zien wij dan vaak niet meer terug. Dat is erg jammer, want een winkelwagentje kost al gauw een paar honderd gulden. Het is natuurlijk de bedoeling dat na het boodschappen doen de winkelwagentjes netjes achter de rij, bij de rest, aangesloten worden. Mocht u onverhoopt nog een winkelwagentje van ons zien staan, dan kunt u altijd even naar ons filiaal bellen. Dhr. J. Kremer, bedrijfsleider van filiaal Gedempte Biersloot 7 of dhr. M. Moonen, bedrijfsleider van filiaal Van Baerlestraat 145-153 in Vlaardingen zullen er dan voor zorgen dat het winkelwagentje direct opgehaald wordt. Het nieuwe parkeerplan Binnenstad houdt de gemoederen be- zig. Houdt de gemoederen bezig— ja zo luidt de uitdrukking maar dat 'bezighoudenis een eufemisme, een verzachtendver- bloemend, verhullend taalgebruik. Immers de werkelijkheid is hard, wreed en moorddadig, zeker waar het gaat om dat ene vrije parkeerplekje. Nog vorige week dinsdag kwamen er zeker honderd belangheb- benden naar de Aleida-raadszoal om te horen wat wethouder Luub Hafkamp met al de suggesties van de eerdere gehouden 'inspreekavond' had gedaan. Bij de vorige inspraak waren er minstens net zo veel suggesties, opmerkingen, toevoegingen en bezwaren als er toehoorders wa ren. En nu zou de wethouder geassisteerd door hoge ambtenaar Lex Boersma het nieuwe parkeerplan zo aanpassen opdat ieder- een tevreden zou zijn. Mis. Al na de eerste woorden stond winkelier enfabrikant van thermometers Andreas Rose op om te zeggen dat hij hier niet gekomen was voor uitleg en bespiegelingen van de wethouder. Maar dat afsluiting van de Brede Marktsteeg echt niet door mag gaan. Toen was de beer los. Andere winkeliers, bewoners en be- langhebbenden wilden ook wel hiero parkeren maar daaro niet. Vooral toen ondernemer Piet Jongepier (verf op de Dam) iets zei namens het BOB (Bewoners Overleg Brandersbuurt) en een under weer zei dat hij ook BOB lid was maar daar weer niets van af wist. Ja, toen werd hetalras een Babylonische spraakver- warring. Met termen als venstertijden, ontheffingen en door- gaande routes, ledereen had wel wat te klagen: zoals de bewo ners van de PKO laan er mordicus tegen zijn dat nota bene ambtenaren van het Stadskantoor hun plekjes innemen, Alfons Ariensstraatbewoners begrepen niet dat zij moeten boeten voor parkerende klanten voor het Centrum. En winkeliers pleitten al lemaal voor veel gratis parkeerplekken, -het liefst voor hun deur. Damwinkeliers tegen die van de Hoogstraat, Hoogstraat tegen klagende bewoners, bewoners tegen ambtenaren en voet- gangers tegen autobezitters. Parkeergarages tegen avondopen- stelling en marktkooplui die hun vrachtwagens niet bij hun kra- men kunnen krijgen. ledereen was tegen iedereen. 'En waar waren diepolitici, nou?' vroeg menig protestant zich af. Slechts een enkel raadlid hoorde de lawine van protesten aan. 'En waarom treedt de politie niet streng(er) op?' Waartegen? Nou, tegen alles en vooral tegen stadswachten of bonnenschrijvers waardoor klanten het koop- centrum verlaten met een vette bon. Insprekers, belanghebben- den en oproerkraaiers liepen kwaad weg en sloegen boos met de deuren en dreigde die wethouder wel eens even met... Auto's en bereikbaarheid in Nederland. Files in deJRandstad. Winkelen in Schiedam. Parkeren in het centrum. Keurige men- sen worden witheet bij het gevecht om een parkeerplaats. Hard- werkende middenstanders gaan terroristische taal uitslaan bij een nieuw verkeersbord en eerzame bewoners dreigen uit frus trate met geweld als hun wagen niet longer voor de deur kan staan. Ik ben blij dat ik geen Luub Hafkamp heet, maar: Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3