de schakel Droomwereld maakt matras geheel naar wens en maat 3 BERftG BV n Design en toch warm Woonwinkels staan vol met comfortabele loungebanken Messenset van Zwilling J.A. Henckels m UJRTERBEDDEN SHOUJ O Li g Comfort Burchthuys shoppin (Elnzsic gk DECO-VLOER shopping 479,- Burchthuys nodigt u uit Leg Zelf PL A WIZEN 1-APIJTEm Zitten, liggen en hangen ROTTERDAM - Ze is pas 33 jaar en heeft haar roots liggen in de wereld van matrassen. Nancy van Kleef was jaren werk- zaam in de produktie van matrassen bij een bekende fabrikant. „En ik dacht nog: produktie, dat is toch niets voor mij, ik ga verder in de detailhandel, de verkoop van matrassen." odverteren? telefoorv: 010 - 4004267 uw Bruynzeel kwaliteitsvloer 1966 - 2001: DERAG 35 jaar in Rotterdam Het is dus feest bij ons! Natuurlijk veel speciale aanbiedingen en verrassingen voor u. Kom gezellig langs. Perzische Tapijten 35-jarig ,ubileun\ Een begrip in vloertegels VI GRATIS GELEGD -jL W^'W m In het uitgaansleven is 'loun gen' inmiddels een bekend fenomeen. De 'vrijdagmid- dag-borrel'de koffie op zon- dagmiddag of het aperitief voorafgaand aan een avondje stappen; we willen niet lan ger op een (harde) kruk zit ten, maar relaxed onderuitge- zakt op lekkere grote banken of op een 'eiland' van com fortabele (vloer)kussens. Aangename ambient-music en aangepaste verlichting zorgen voor de juiste sfeer. Inmiddels heeft deze 'cosy' trend de woonkamer bereikt en staan de woonwinkels vol met comfortabele loungeban ken. Die zijn vooral groot, diep en laag. JUNGERHAN5 www.vandikhoutplankenvloeren.nl Uoordeel tot wel Fl 395,- uniJiij.ligcomfort.nl cx64 En niet zonder succes. Expansie- drang, ondernemerslust en vakbe- kwaamheid bracht haar bedrijf binnen enkele jaren naar grote hoogte: Een winkel aan de Vissers- dijk, aan de Capelseweg, in de Hoogstraat en in woonboulevard Sliedrecht, vier winkels met negen medewerkers produceren succes op succes. Onder bezielende lei- ding van Nancy van Kleef loopt het bedrijf als vanzelf op rolletjes. En nog is de eigenaresse niet tevre- den. „Dat wil zeggen: de consu- ment is niet helemaal tevreden. We merken telkens dat onze klanten het vervelend vinden wanneer ze zo lang op een bepaald matras moeten wachten. Daar heb je nu eenmaal mee te maken wanneer je als detailhandel moet samenwer- ken met fabrikanten." Dus dacht Van Kleef: ik ga een eigen produktielijn opzetten, weet tenslotte genoeg over de hoed en de rand, heb immers ja- renlang ervaring." De gedachte dat produktie eigenlijk niets voor haar was, overboord ge- gooid, een geschikte lokatie ge- zocht en gevonden! Aan de Riet- baan 5 in Capelie a/d IJssel ver- rees een schitterend produktie- pand annex showroom waar Nancy van Kleef, samen met en kele vakbekwame medewerkers, borg staat voor de produktie van kwaliteitsmatrassen op elk ge- bied en geheel naar persoonlijke wens en maat van de consument. Niet onbeiangrijk: de matrassen worden op persoonlijke wens vervaardigd en zijn binnen een week klaar, en dat is uniek! We maken alle soorten matrassen, polyether, pokketvering, binnen- vering, boxspring en de Nasa schuimmatrassen. Laatstgenoemde matrassen steunen elke wervel, omdat het matras door de li- chaamswarmte helemaal naar het lichaam gaat staan maar altijd weer lanzaam terugkomt in het oor- spronkelijke model. Een heel goed matras voor mensen met rugklach- ten." In het produktiepand wordt ge- werkt aan indrukwekkende machi nes er is zelfs een eigen zaagstraat. „We maken de matrassen helemaal zelf al dan niet in combinatie met pocket of binnenveren. Het meest gevraagd zijn de pocketveren ma trassen, waarbij alle veren apart worden ingepakt in katoenen hoes- jes. Al die veren ondersteunen in- dividueel, los van elkaar, het li chaam." Bruynzeel Vloeren heeft parketvloeren ontwikkeld die u makkelijk zelf kunt leggen. Dat scheelt aanzienlijk in prijs en u legt uw vloer wanneer het u uitkomt. Kom gerust, zonder verplichting naar onze showroom. Onze adviseur laat u graag de hele collectie zien en geeft u alle informatie over het zelf leggen van Bruynzeel parket. Rotterdam, Burg, van Walsumweg 188-190, 010-414 73 STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdagtot21.00uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'sMaandagsgesloten IMPORT EXPORT Geopend: di. t/m zat van 9,30 tot 17,30 uur Vakkundlg reinigen en repareren R'dam-Hillegersberg, Freericksplaats9. tel. 010-4187700 Gratis 1,5 uur parkeren naastdezaak bi] A.H. Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur. Dorpsdijk 192, Rhoon, tel. 010-5012604 maandag gesloten vrijdagavond koopavond v.a.2Sltt2 exclusifcf fijm en voeg. VL0ER- VERW ARMING C0MPLEET GEINSTA' LEERD Dealer van o.a.: Porcelanosa, Lea, Venis, Iris en Rex. Mangaanstraat 1-5 (industrieterrein Pr. Alexander, achter de brandweerkazeme) 3067 GT Rotterdam Tel. 010-4211717 Kattestaart 16 (industriegebied Wilgendonk) 3355 PP Papendrecht Tel. 078-6429477 'k#-* si■v..; - Er zijn al heel wat bekende merken van hoogwaardige matrassen op de markt, denkt Van Kleef daar- mee te kunnen concurreren? „Zeker wel, het is toch algemeen bekend dat merk-artikelen niet al tijd de beste kwaliteit hebben. Bij de matrassenindustrie koopt iedere fabrikant de onderdelen bij dezelf- de leveranciers. Het verschil in de matrassen is puur de afwerking, de luxe van de stof eromheen. D.e ve ren, het schuim en de latex zijn al- lemaalhetzelfde." Een no nonsense bedrijf: what you see is what you get. „We doen niet aan dure, luxe stoffen en onze showroom is niet glossy ingericht. De prijzen van de matrassen liggen mede daardoor aanzienlijk lager dan dezelfde matrassen met een merklabel." Een apart deel van het produktie pand is ingericht als showroom, waar alle matrassen getest kunnen worden. In de vier winkels kunnen de matrassen besteld en aangeme- ten worden, desgewenst kan er ook een kijkje bij de produktie geno- men worden. „In onze winkels blijven we ge- woon de bestaande merken verko- pen, onze eigen produktie wordt eraan toegevoegd. Droomwereld Vissersdijk91 telefoon: 010-4131139 Behalve de woonkamer, heeft het loungen - of liever gezegd de 'filo- softe' erachter - ook het reilen en zeilen in de eethoek veranderd. Of het nu gaat om een informele brunch met collega's of een huise- lijk diner met vrienden; we eten steeds vaker thuis dan uit. En we trekken daar de nodige tijd voor uit. In plaats van een borrel vooraf of een koffietje achteraf, is de uit- nodiging 'all inclusive'. Kortom: er wordt steeds langer (na) geta- feld. En: design en een warme aan- kleding gaan goed samen Eetkamerstoelen moeten dan ook veel comfort bieden. Daartoe heb ben ze vaak armleuningen en een iets meeverende rug. Eigenlijk is de term eetkamerfauteuil dan ook beter op zijn plaats. Nog luxer qua uitstraling is de gestoffeerde eet- bank (met extra hoge rug), die aan een kant van de tafel staat in de plaats van twee of drie losse fau- teuiltjes. Tegelijkertijd zien we de opkomst van hele basic houten eet- banken en 'kale' krukjes; soms niet meer dan een blok ruw gekapt hout. Weer anders, maar ook puur natuur, zijn de vele vlechtwerk- fauteuiltjes: van het papieren lloyd loom tot het exotische abaca en ba- nanenblad. Opvallend is dat na de lange tot soms extreem lange eettafel, nu de vierkante tafel voor 2(of 4 perso- nen weer helemaal in is. Door een uitgekiende pootconstructie kun nen aan sommige modellen zelfs 8 stoelen geplaatst worden. Maar zelfs dan is de vierkante tafel nog knus; iedereen kan immers met ie- dereen praten. Vrijwel alle eettafels zijn strak en kubistisch van vorm; met dikke bladen op robuuste blok- of wang- poten. Eikenhout is veruit favoriet en wordt veelal gecombineerd met een tot drie inlays van (Belgisch) natuursteen, glas of aluminium. Niet alleen op stoffen gebied maar ook voor meubelen signaleren we meer glans. Harde materialen als aluminium, roestvrijstaal en kunst- stof hebben een hoog glans afwer king. Ook leuk zijn de houten 'stroken- tafels' met een decoratief lijnen- spel van dunne strips rubber of plexiglas. Heel fraai en volledig milieuverantwoord zijn de hout- soorten die van nature al een kleur- tje hebben; bijvoorbeeld kerrie- geel, donker aubergine of met een frisse groenzweem (lime) erin. Vraag hiervoor naar het nieuwe FSC-keurmerk, dat garandeert dat het toegepaste hout uit duurzaam beheerde bossen komt. Creatieye mogelijkheden te over dus. Maar ook liefhebbers van juist de ambachtelijke kant van hout, zullen vast en zeker slagen voor een nieuwe tafel. Er is namelijk veel oog voor fraaie details, zoals handmatig inlegwerk, duidelijk zichtbare slisverbindingen op de hoeken en vakkundig 'wegge- werkte' tafelladen. Trend: in het modern-klassieke segment duiken steeds meer eetkamerprogramma's op met Art Deco-kenmerken. k Wie 'loungen' zegt, zegt lekker zitten, liggen en hangen. Alles draait om comfort. Maar natuurlijk worden er ook de nodige eisen ge- steld aan de flexibiliteit, functiona- liteit en uitbreidingsmogelijkheden van banken en fauteuils. Sommige modellen zijn dan ook regelrechte 'alleskunners'. Dankzij individu- eel verstelbare rugkussens, arm leuningen en/of hoofdsteunen, is vrijwel elk 'standje' comfortabel en ergonomisch verantwoord. In het kader van de actuele lounge- trend zijn de hoekbanken weer he lemaal terug in beeld zijn. Opval lend veel banken hebben brede, vlakke armleuningen, al dan niet met een houten of metalen dien- blad erom; handig voor de tele foon, laptop of een zak chips. Ook de zitkussens van zogenaamde loungebanken zijn doorgaans zeer breed en extra diep; zitdieptes van een tot anderhalve meter zijn be- slist geen uitzondering meer. Om Loungen betekent knus, dicht bij de grond en aaibare stoffen. de diepe zit op te vullen is er ge- weldig veel keuze uit allerlei (sier) kussens. Kies ze in de kleur van de bank of juist niet; speel met ver- schillende dessins, maten en mate rialen. Wat dacht je bijvoorbeeld van een slangenprint in onnatuur- lijk pink, een zacht nepvachtje of een kussen met hele lange 'haren'.? Kortom: mix en match, en het re- sultaat mag ongetwijfeld gezien worden. De trendkleuren van dit moment zijn vooral te vinden in het roodpa- let. Tomaatrood, baksteen-rood, kersenrood, helderrood, karmijn- rood, oranjerood, bloedrood, bor- deauxrood; er zijn legio varianten met elk net even een andere uitstra ling. Ook paars, aubergine en lila worden goed verkocht. Met de loungesfeer in ons achter- hoofd, kiezen we voor warme ma terialen en 'lekkere' stoffen. Dus rijke, aaibare stoffen met een zach- te touch zoals alcantara, chenille, fluweel, velours, vilt en wol. lets nieuws zijn de raffia-achtige meu- belstoffen. Toch, of misschien juist daardoor, is er ook op het gebied van leer heel wat gaande. Niet al leen komen er allerlei trendy kleur- tjes en modieuze prints bij (struis- vogel'gaatjes'), ook wordt er druk geexperimenteerd met veeg- en kreuktechnieken, waardoor allerlei spannende special effect' ontstaan. Een prijsvriendelijk alternatief voor echt leer, zijn wellicht de meubelstoffen met de touch en look van echt leer. Trendtip: in na- volging van het huidige mode- en tassenbeeld, zullen spoedig ook de eerste 'genagelde' zitmeubelen in de winkels te vinden zijn. Het stofferen van een bank, fau- teuil of eetkamerstoeltje in een combinatie van stof en leer of in twee verschillende kleuren, is op zich niets nieuws. Wel komen er steeds meer modellen op de markt die speciaal ontworpen lijken om zo gestoffeerd te worden. Bijvoor beeld om het vierkante zitkussen van een rond clubfauteuiltje te ac- centueren, of de iets hellende rug van een eetkamerstoel van opzij beter zichtbaar te maken. adverteren? telefoon: 010 - 4004267 Kook ideeen: f »r ZWILLING J.A.HENCKELS bij aankoop van deze 8 dig Professional 'S" messenset van 728,65 voor bovendien Gratis Kookboek 'M ixen, Mengen, Malen' <NJ normaal 5 4,- i Kookshop souterrain van koken tot tafelen ROTTERDAM-CENTRUM Frans eiken -18 cm br. - 109,00 p/m2 - 010-2103373 Y Duits topproduct WASSERBETTEN compleet en qeVnstdllecrd normaal Fl 2995, Bij aanschaf uan het Baltimore Long Island uerstelbare lichtgeuiicht watermatras bijpassende elektrisch uerstelbare lattenbodem vote Rotterdam, Mariniersujeg 68a/70a, tel.: 010 -41 1 65 68 'S; S^ill De bijzondere exclusieve Jugendstil meubelcollecties vindt u in de ruime en sfeervolle Burchthuys showroom. De klasse die uit- straalt van deze fraaie karakter- volle meubelen geven een bij zondere en een gezellige sfeer aan uw interieur. Misschien is dit de sfeer waar u al lang naar op zoek bent. Hartelijk welkom bij... Jugendstil - Shaker - Van Maanen Hofstede - 3B Mulleman - RAC - Charm Classic Heldense Frommholz i - Schuitema mm wonen slapen mm Berlagestraat 235 Rotterdam-Alexanderpolder tel. 010 - 456 48 22 Bij Rotterdam kiest u op de Al 6 ring-oost afslag Kralingen (afrit nr. 26). Onder aan de afslag richting Kralingen. Dan Alexanderpolder aanhouden. g Let op de reclame aan de lantaarnpalen. g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11