ft schiedam WD wil bibliotheken in Zuid en Nieuwland sluiten MAANDAG 3 DECEMBER BANENDAG Brand in garage ABC SUPERST i u Gratis naar De euro- verhalen- wedstrijd j+JOKIA 3330 j debitel' Kleding en speelgoed Fortis stopt met Beeldende Kunstprijs IB mi Presentatie prog ram ma VVD: SINT- KOOPAVONDEN Nieuwe Passage: NIEUWE maaspost Beneluxlijn onderstroom n Opknap- beurt station Schiedam Lijsten verkiezingen [aria noteer voor mij een abonnement op het Rotterdams Dagblad. Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 28 november 20018e Jaargang nr 48 VAN 14.00- 21.00UUR 29 30 november 3 4 december tot 21.00 uur! SCHIEDAM - De WD vindt dat de bibliotheken in Nieuw land en Zuid moeten worden gesloten. Dat staat in het verkie- zingsprogramma dat de Schiedamse WD vrijdag heeft gepre- senteerd. Volgens fractievoorzitter Will van Wijk biedt de centrale bibliotheek in het Stadskantoor genoeg kwaliteit en keuze om de Schiedammers te kunnen bedienen. Het filiaal in Noord moet van de WD worden gemoderniseerd. Schiedam zou hiermee -als de plannen van de WD worden overgeno- men- twee bibliotheken overhouden. ESSES BEUEN P/MND Verkiezingen Qpgeteld de beste! Een pagina vol aanbiedingert! Kijk verder in deze krant. y Mask nu kentiis mat hat Rotterdams Dagblad en profiteer van ores najaarsaanbieding: lees het Rotterdams Dagblad tegen de zeer voordelige prijs van 3S,95/€ 16,31 (automattsche betaitng) per maand. En we maken het nog leuker! U krijgt ook nog eens twee kaartjes voor de zaterdagmiddag voorsteiiing van Kerstcfrcus Ahoy' op 22 december, I I Of bel gratis 0800 - 0642 Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) Schiedam weekfelade v- i CEINTUURBAAN111 ROTTERDAM over devesten 3 3116 ad schiedam Argumenten dat de bibliotheek in Nieuwland een belangrijke ont- moetingsplaats voor de bewoners is, zijn voor Van Wijk niet vol- doende om het filiaal te handha- ven. „Als het filiaal aan het Wi- bautplein dient als ontmoetings- plaats, zorg er dan ook voor dat het daarvoor wordt ingericht. Maak er dan een multidisciplinaire eenheid van." De WD wil verder dat de ge- meentelijke website van de ge- meente Schiedam verder w'ordt uit- gebouwd, waar inwoners en be- drijfsleven aanvragen als vergun- ningen direct kunnen aanvragen. Zoveel mogelijk diensten moeten via internet worden aangeboden, vindt de WD. De politie moet verder zichtbaar- der op straat aanwezig zijn, de WD is verder een groot voorstan- der van wijkgericht politiewerk. Wonen boven winkels in de Hoog- straat wil de WD stimuleren; de WD verwacht dat hierdoor de leefbaarheid en de sociale controle toeneemt. Bereikbaarheid op alle gebieden wil de WD in Schiedam vergro- ten. Dit geldt voor fietsers en open- baar vervoer, maar ook voor auto- verkeer. Wachtlijsten voor par- keervergunningen moeten worden weggewerkt. De parkeernorm van 1,3 auto per woning wil de WD optrekken naar 1,8. SCHIEDAM - Zwarte rookwolken bij het ABC-complex, afgelopen vrijdagmiddag. Een auto vloog in de parkeergarage door nog onbe- kende zaak in brand, en vulde in een mum van tijd de garage met dikke rook. De politie moest moei- te doen om automobilisten tegen te houden, ze wilden gauw naar hun wagen. „Als ik u doorlaat, gaat u dood mevrouw", moest een agent zeggen. Tegen kwart over vier werd de garage weer vrijgegeven. Een hondje dat op de achterbank van een andere auto was achterge- laten, overleefde de brand. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De stroomgeleiding van de metrobaan van de Benelux lijn wordt vanaf donderdag 29 no vember gefaseerd onder stroom gezet. Na het onder spanning zet- ten, start een periode van testen en proefrijden. Daarmee onderzoekt de RET de beveiliging en de signa- lering op het nieuwe spoor. De RET waarschuwt dat, na het onder spanning zetten, het betre- den van het metroviaduct en de - tunnel levensgevaarlijk wordt. Uitgerust met een brede waaier van geavanceerde functies die perfect afgestemd zijn op de hedendaagse mobiele levensstijl. U kunt surfen op het mobiele Internet met de WAP browser, de telefoon individualiseren met smaakvolle geanimeerde screensavers, chat messaging gebruiken om snel een conversatie te voeren met vrienden en deelnemen aan allerlei plezierige activiteiten. WF7 90 MINUTEN .c.m. 1-iarig debitel 90 De WD wil ook dat het spoorsta- tion Schiedam-Ketel snel wordt geopend; Tramplus zou een ver- binding met dit nieuwe station moeten krijgen. De achterstand in het toegankelijk maken van openbare gebouwen moet zo snel mogelijk van de Schiedamse liberalen worden in- gelopen. De VVD is voor de komst van een nieuw centrum voor beeldende kunst; de historische collectie van het Stedelijk Museum kan volgens de VVD worden ondergebracht in een aparte collectie. De VVD is verder voor een beeldenroute door de stad, en het realiseren van een kleine zaal binnen het Theater aan de Schie, als opvolger van Theater De Teerstoof. De ecologische zone langs de Pol- dervaart is voor de VVD belang- rijk, de VVD zegt zich te zullen verzetten tegen elke aantasting van dit gebied. „Een sprong naar acht zetels is ze- ker niet irreeel. We gaan er verder van uit, nee we hopen dat we een a twee wethouders gaan leveren", aldus voorzitter Guus de Mol die er niets in ziet om na acht jaar terug te keren in de oppositie: „Opposi- tie in Schiedam loont niet. Als je iets voor elkaar wilt krijgen, moet je in de coalitie zitten." Will van Wijk is alleen beschik- baar als wethouder op het gebied van welzijn, educatie en sport: „Ik acht mij niet deskundig genoeg voor wat betreft de andere porte- feuilles." Geschrokken is Van Wijk over de gevolgen van de krachtenbunde- ling van het welzijns- en clubhuis- werk. Zo werd De Erker gedwon- gen op te gaan in de SWS, de Stichting Welzijn Schiedam. Te- genstanders waarschuwden voor een logge organisatie die elk initia- fief de grond in zou boren. Alleen De Erker draait nu goed", aldus Van Wijk die zijn mening over de schaalvergroting en krachtenbun- deling nu dus lijkt te hebben her- zien. SCHIEDAM - Enige honderden mensen woonden zaterdagmiddag de onthulling bij van het monument dat de Schiedammers gedenkt die in voormalig Nederlands-lndie (periode 1945-1950) en tijdens de Korea-oolog zijn gesneuveld. De 32 gesneuvelde Schiedammers werden na de onthulling van het monument een voor een afgeroepen, waarna de erewacht 'present' riep. Zie verder de binnenpagina voor een verslag. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt vrijdag 30 november de tweemaandelijk- se kleding- en speelgoedbeurs georganiseerd. De verkoop is van 09.30 tot 11.30 uur. Tot donderdag 29 november kun nen gei'nteresseerden nog bel- len voor een verkoopnummer. 20 procent van de opbrengst van de beurs komt ten goede aan het Foster Parentplan. Wijkcentrum Dreesplein is gelegen aan her Dr. Willem Dreesplein 2 in Schiedam. In- formatie: (010) 473 86 71. SCHIEDAM - Ze zijn hevig te- leurgesteld, Peter Hellemons en Marcel Warmenhoven. Vrijdag werd voor de laatste keer in Pand Paulus de Fortisbeeldende- kunstprijs uitgereikt, een beslis- sing van Fortis. Vijf jaar lang hebben Hellemons en Warmen hoven de prijs georganiseerd, en hoewel het contract nog een jaar doorliep, wilde Fortis stoppen. Het was geen core-business voor Fortis, verwoordt Warmenhoven. De twee Schiedamse kunstenaars proberen nu een 'doorstarf voor elkaar te krijgen. „We kunnen er niet precies de vinger achterkrijgen waarom Fortis ermee stopt", zegt Warmenhoven. „Vroeger had je de VSB-bank en het VSB-fonds met een duidelijke relatie. Het fonds kreeg een nieuwe naam, het Schie dam Vlaardingen Fonds en om- streken, en ook de VSB-bank heeft nu een andere naam. Personen zijn onderwijl bij de bank weggegaan, mensen die kijk hadden op wat er gebeurde met de prijs. Ik heb de in- druk dat de rest van de mensen er- omheen de prijs niet begrijpen. We vinden het heel jammer dat Fortis ermee stopt. De Fortisbeeldende- kunstprijs was de enige kunstprijs in Nederland over kunst in de openbare ruimte. De prijs is dit jaar naar Barbara Kletter gegaan met haar ontwerp voor een kinderdagverblijf in Maassluis in gebouw De Engel. Ze maakte verscheidene 'design' speelobjecten voor kinderen van verschillende leeftijden. Een duw- kar in de vorm van een regenboog waarin je bijvoorbeeld zand kunt vervoeren, een loopscooter, een blauw huisje met schommel en een busje. Vorig jaar won Femke Schaap de prijs, voor haar verlichte letters aan de gevel van Villa Musica. De ontwerpen van winnares Klet ter en de twee andere genomineer- den Jaap de Jonge en Hester Oerle- mans kunnen nog tot en met 16 de cember in Pand Paulus worden be- keken. SCHIEDAM -Voor de officiele opening van het Arsenaal in Schiedam hadden Jan des Bou- vrie en zijn vrouw Monique be- slist niet op de kleintjes gelet. Beide panden baadden in het licht en kaarspotten liepen idyl- lisch van De Korenbeurs via Korte Havenbrug naar het Roe- lantshof. Binnen werd er ruim uitgepakt met champagne, verse oesters en war- me kleine hapjes. Verschillende barretjes en levende muziek deed de rest, stoelen en banken tenslotte zat. In alle witte zalen, kamers en gan- gen stonden de genodigden te reci- pieren en naar elkaar te kijken. Nieuwe contacten werden gelegd en affaires besproken, beginnende ruzietjes gesust. Veel bekende Ne- derlanders, ook uit de Gooise Tele- visie Wereld zoals Jan van Veen van het radioprogramma Candle light, Thijs van Leer muzikant van Focus en verschillende soapsterre- tjes waaronder de winnaar van Big Diet. Maar ook regionale sterren als Herman den Blijker, de topkok van restaurant de Engel uit Rotter dam of Schiedamse sterren als Willibrord Hosman en Bob de Kuijper die een nieuwe graanjene- ver ten doop hield met de naam De Korenbeurs, waarvan het etiket 3t P* L U Si MWwr Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland ItPLUS-aOiik Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek door Jan zelf ontworpen is. Ver schillende cameraploegen (TV Rijnmond en SBS) en fotografen van Story en Prive deden goede za- ken en kregen sterren en wanna bees gewillig voor de lens. En na- tuurlijk waren zijn kinderen en moeder Des Bouvrie aanwezig die bedankt werd. Want 'tenslotte was alles aan haar te danken'. Zie ver der de binnenpagina voor een ver slag. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM -Station Schie dam centrum wordt opge- knapt. Vorige week is ge- start met sloopwerkzaamhe- den van de bestaande goede- renliften. Na de jaarwisse- ling start de verbouwing. Er worden twee nieuwe perso- nenliften geplaatst; ook de reizigerstunnel krijgt een fa celift, evenals de ingang van de tunnel aan de noordkant. De tweede helft van het ko- mend jaar wordt het aan- zicht van het station verbe- terd. In de slotfase zal de ou- de fietsenstalling naast de stationshal worden aange- pakt. SCHIEDAM - GroenLinks, D66 en de WD hebben in- middels de kandidatenlijst voor de komende gemeente- raadsverkiezing vastgesteld. Hennie Hagen heeft zich be- schikbaar gesteld als lijst- trekker, gevolgd door Anne- ke Meijer (nu wethouder) en raadslid Ed Gloudi. Daarna volgen Ed van Duuren, Mehmet Cerit en Edith Ver- voort-Samueis. Bart de Leede (voormalig wethou der en nu de landelijke cam- pagneleider van Groen Links) fungeert als lijstdu- wer. De WD gaat de verkiezin gen in met Will van Wijk als lijstrekker, gevolgd door nieuwkomer Ad Mostert. Engeline van Collenburg be- zet de derde plaats, gevolgd door Rob Oosthof. Anneke Elenbaas-van Ommen, Ton de Swart, Ineke van den Berg, Gerrit Jan Schepman, Karin Bresjer en Adem Kahramanoglu. Lijstduwer is Marianne de Mol. Bij D66 keren oude namen terug. Marcel Houtkamp en Vincent Broeke willen na een afwezigheid van vier jaar weer terug in de raad. Anke Feenstra bezet plaats drie. cAior\\ 35,95/€ 16,31 per maand automatisch, minimaal drie maanden) Ad res: Nr: Postcode: Plaats: Telefoon: (i.v.m. controtebezorging) I Bank-/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service I Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee |entgeweest. HI CO H FotoKlein met 16 valuaken altijd bij u In de buvrtl klein Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Video Audio KTV Te/ecom

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1