bs Een kind kun je niet uitzetten maasstad video preview maasstad puzzel c gezond wel life style luister tip uitgaans agenda filmhuis zeepaard theater a/d schie stads gehoorzaal ROTTERDAM - Een kinder- wens gaat soms gepaard met grote twijfels. Want een kind verandert nogal wat in een mensenleven. Dat geldt al voor mensen met een goede gezondheid, laat staan voor iemand met een chronisch psychiatrische aandoeningen als manische depressie of schizofrenie. Want hebben medicijnen invloed op het ongeboren kind? En stel dat het kind de ziekte erft? En wat als er eenmaal kinderen zijn en u komt in een psycho se terecht of uw partner laat het afweten? V'. - y* AV0NTURE VAN EEN mrma mftsrw burqer HAtuuru)*: ajiet /\/l Hz mm illf H 'The Mexican' is een film die volledig wordt gedragen door de namen van de twee hoofdrolspelers Brad Pitt en Julia Roberts. Aan het begin van de film verbreken kruimeldief Jerry (Pitt) en zijn vriendin Samantha (Ro berts) hun relatie. Zij kan niet meer tegen het leven dat hij leidt, ondanks dat hij belooft zijn leven te beteren na zijn allerlaatste klus. Deze klus moet hij wel aannemen om de schulden die hij heeft opgebouwd af te los- sen. Met gevaar voor eigen leven moet hij 'the Mexican' zien te bemachti- gen, een antiek pistool van onschatbare waarde. Zoals verwacht lijkt deze klus makkelijker dan het in werkelijkheid is. A1 snel heeft hij allerlei duis- tere achter zich aan. Bovendien wordt ook Samanta 'ontvoerd' door de maffiose Winston Baldry (James Gandolfini), hoewel ze hem blijft zeggen dat haar relatie met Jimmy allang verbroken is. Wat volgt is een kat en muis spel, waarbij de kogels om Jimmy's oren vliegen. Zoals gezegd wordt 'The Mexican' vooral gedragen door de namen van beide hoofdrol spelers, die in deze film bepaald niet hun meest memorabele rollen neer- zetten. Vooral Roberts heeft wel eens betere dingen laten zien. Deson- danks kwam het regisseur Gregor Verbinski goed uit dat beide sterren voor een bescheiden gage mee wilden werken aan 'The Mexican'. Dat beide sterren in werkelijkheid amper samen in beeld komen, doet daaraan niets af. Door de aanwezigheid van Brad Pitt en Julia Roberts was 'The Mexican' verzekerd van flink wat publiciteit en publiek. Als film is 'The Mexican' amusant, maar zeker niet meer dan dat. De ruim twee uur dat deze film duurt is bovendien veel te lang, vooral omdat Verbinski weinig nieuws te bieden heeft. Vincent Wernke 47 48 22 13 47 37 34 8 33 36 23 41 67 1 56 31 71 Horizontaal 1. Elastisch 6. Taal- kundige term 12. Mand 14. Roei- vereniging 15. En andere 17. Be- roerd 20. Brabantse rivier 21. In be- zit van 23. Sluis 24. Gelofte 25. Au- tobrandstof 26. Vacht 28. Tor 30. Tocht 31. Bijbelsefiguur33. Kloos- terlinge 34. Stil 35. Uitgang 37. Deel van schouwburg 38. Tangens 39. Viking 40. Briefaanhef 42. Egaal 44. Balspel 47. Eens 49. Klein paardje 51. Leersoort 53. Staatsiekleding54. Duivel 56. Deel van de voet 57. Rijksgebouwen- dienst 58. Meisjesnaam 59. Voor- zetsel 61. Meisjesnaam 62. Als eer- der 63. Effectief 66. Leraar 67. Windrichting 68. Uitdrukking 70. Vaccin 71. Meisjesnaam. V erticaal 1Dol 2. Kosten koper 3. Jongensnaam 4. Oorlogsgod 5. Laatste verflaag 7. Voordat 8. Ka- rakter 9. Militair Geneeskundige Dienst 10. Vanaf 11. Onderste 13. Inkomstenbelasting 16. Bijbelse fi- guur 18. Oud-Noorsegodenl9. Li- chaamsdeel 20. Heilige stier 22. Luchthaven 25. Nietsdoener 27. Blaasinstrument 29. Voetbalterm 30. Jongensnaam 32. Sinaasappel- sap 34. Schiettuig 36. Dierengeluid 37. Vlug 41. Wegwedstrijd 43. Meisjesnaam 45. Tengel 46. Zang- vogel 48. Bevlieging 49. Onbedekt 50. Kindergroet 52. Merkteken 54. Jongensnaam 55. Zuiver 58. Drui- vensap 60. Inwendig orgaan 63. Tooi 64. Gewicht 65. Meisjesnaam 67. Jongensnaam 69. Meterton. Horizontaal: 7 Gaspit, 8 Kuur- oord, 9 Steevast, 10 Potten, 11 En- keltje, 12 Tenger, 13 Stempelklok, 18 Koraal, 20 Laborant, 22 Idioot, 23 Toegeven, 24 Gedaante, 25 Eie- ren. Verticaal: 1 Kantine, 2 Opgewekt, 3 Staart, 4 Hulpstuk, 5 Kosten, 6 Broeder, 8 Kattebelletje, 14 Melktand, 15 Omroepen, 16 Vol- doen, 17 Interen, 19 Anorak, 21 Breien. Woertsdag 28 november 2001 xq57 Bij Monique (35) is manische de pressie vastgesteld. In overleg met haar psychiater koos ze ervoor om aan kinderen te beginnen. De arts raadde haar aan te stoppen met me dicijnen tijdens de zwangerschap om te voorkomen dat de vrucht be- schadigd zou raken. Toen ze voor het eerst zwanger raakte, ging het mis; ze kreeg een miskraam. „Mijn wereld stortte in", aldus Monique. Ze startte weer met lithium, het medicijn dat veel mensen met de manisch depressieve stoornis slik- ken. Het viel haar moeilijk daar mee te stoppen vanwege een twee- de zwangerschap. Toch maakte ze die keus en nu is ze de trotse moe- der van zoon Maarten. „Ik heb tijdens mijn tweede zwan gerschap veel steun gehad van mijn man. Ook mijn ouders en zus- je waren erg lief. Acht weken voor de bevalling stopte ik met werken. Toen het zover was, kwam mijn droom in vervulling en werd ik moeder." Monique was erg bang dat ze na de bevalling een postna- tale depressie zou krijgen: „Geluk- kig is dat niet gebeurd, het is de mooiste periode van mijn leven. Met de geboorte van Maarten is een grote wens in vervulling ge- gaan. Het is voor mij een beetje de bekroning na moeilijke jaren van ziek zijn en buitenspel staan." Wat medicatie betreft zijn er twee i»ll«W* "T'"—ww"-' mogelijkheden. In overleg met de arts kan ze besluiten te stoppen. Er is dan een (grote) kans op terugval, maar er zijn andere, lichtere medi cijnen als alternatief. Of ze gaat door met dezelfde medicatie, maar dan in een zo laag mogelijke dose- ring. Daamaast moet dan een an- der preparaat geslikt worden. Het voordeel van het blijven slikken van de medicatie tijdens de zwan gerschap en na de bevalling is dat de kans op een manie of depressie of kraambed psychose sterk ver- minderd. Het nadeel is dat het risi- co's oplevert voor moeder en kind. Voor de meeste geneesmiddelen geldt dat ze indien mogelijk tijdens Mag maakt deze winter pitstops in de hoogste versnelling. De autora- cesport vormt de inspiratiebron voor de ontwerpen van de laarzen in de Mag Sport serie. Sluike, soe- pele en geruisloze laarzen op een rubber sportzool worden het hele- maal komende winter. De laarzen in de Mag Sport groep vertonen spacy trekjes en zijn strak langs het been gesloten. Zichtbare ritsen aan de achterkant zorgen niet alleen voor een sportief detail maar ook voor vlot aantrekgemak. De laars is verkrijgbaar in zwart, donker- bruin, bordeaux en wit. Het onver- woestbare succes van MPS (Multi Purpose Serie) wordt doorgezet in een serie compleet nieuwe laarzen, met metalen ritsen of gespen en vlammend borduursel. Hoge veter- modellen hebben ook een rits aan de achterkant: dus meer of minder ruimte op de kuit en toch snel aan en uit. Voor wie het liever allemaal wat vrouwelijker wil, wordt het de combinatie van sportief el elegant van de MPS High collectie. 'Less is more' zijn de modellen op de MPS sleehak zoolin drie verschil- lende schachthoogtes: enkel-, kuit- en kniehoogte. En ze lopen gewel- dig. Mag wist ook voor deze win ter mode en comfort weer perfect te combineren. VAT^oote- we A/ETJES (M DE OUD-PAPIER- "RAWr" I &/V WAT DOEKI IHVOER.IN6 MA DE MET OK/ KU A/A/e 2E WEER. KCA/VTE VA/V AAA KE1. a de zwangerschap vermeden moe- ten worden. Met name in de eerste drie maanden kunnen medicijnen aangeboren afwijkingen veroorza- ken bij het kind. Borstvoeding wordt afgeraden als de moeder me dicijnen slikt, omdat de medicatie in de moedermelk terecht komt. Ook Esther (36) heeft de diagnose manische depressie gekregen. Sinds drie jaar heeft ze een vaste en stabiele relatie. In haar hart zou ze kinderen willen, maar vanwege de manische depressie heeft ze be- sloten er niet aan te beginnen. „Ik wil graag kinderen. Toch moet ik er niet aan denken wat er gebeurt als ik er onverwacht alleen voor kom te staan. Ik krijg een uitkering en een betaalde baan zit er niet in voor mij. En stel dat ik psychotisch word, dan zou mijn partner er hele- maal alleen voor staan." Anna (40) had al twee kinderen toen bij haar de diagnose schizo- •frenie werd gesteld. Later is daar nog een kind bij gekomen. Tijdens haar derde zwangerschap slikte ze zware medicijnen, maar de arts raadde aan over te stappen op een illustratie: Marco van der Wielen lichter medicijn. Gelukkig reageer- de ze goed op Haldol, het medicijn dat ze ook na de bevalling is blij ven slikken. De derde zwanger schap is goed verlopen. „Als je er zoals ik gevoelig voor bent om psychotisch te worden en je hebt kinderen, is het vooral in het begin erg zwaar. Een kind kun je niet uit zetten. Toen ik nog niet wist dat ik schizofrenie had, heb ik mijn kin deren ook in mijn wanen betrok- ken, er zijn toen vervelende inci- dentengeweest." Anna heeft geen partner: „Ik heb geluk gehad, omdat ik een week- endgezin heb voor mijn jongste kind, dat heb ik erg gemist heb toen ik dat nog niet had. Ik merk bij meer mensen dat er behoefte is aan voorzieningen, zoals een be- schermde woonvorm die toegan- kelijk is voor kinderen, dat is er nu niet." Anna heeft met het week- endgezin de afspraak kunnen ma- ken dat als ze in crisis is, zij haar jongste kind vaker naar hen kan brengen. „Ik zou willen pleiten voor meer duurzame voorzienin gen voor mensen met psychiatri sche problemen met kinderen." Voor informatie: de vereniging voor Manisch Depressieven en Be- trokkenen, 030-280.30.30 of met Anoiksis, de vereniging voor men- sen met schizofrenie en chronische psychose, 030-254.61.13. Nederbeat - Beat, Bluf Branie 1963-1969 Op platen- beurzen be- horen ze nog steeds tot de meest gewil- de objecten: de singles en elpees van de Neder- landse beat- groepen uit de jaren zes- tig. In navol- ging van de Britse inva- sie van groe- pen als de Beatles, de Rolling Sto nes en de Kinks ston- den er toen in Nederland ontelbare bandjes op. De Neder beat had een geheel eigen karakteris- tiek waar- door ze we- reldwijd nog steeds op be- wondering kan rekenen. Op deze box van vijf cd's is goed te horen waarom. De meeste bands we- ten nauwelijk? hoe ze hun gitaren moeten stemmen maar overtuigen des- ondanks door hun aanstekelijke enthousiasme: het is onschuldige popmu- ziek uit de tijd dat het nog draaide om de lol en de meiden. De Nederbeat is een perfecte muzikale afspiegeling van het optimisme en de levenslust van de jaren zestig. Luister maar eens naar de fraaie pop van RO-D-YS, de geniale beat van The Hunters en de overtuigende bluesrock van Cuby The Blizzards. De verzamelaars kunnen stoppen met zoeken: alle hoogte- punten staan op deze ultieme verzamelaar. jkl 10021 The Silver Mount Zion Memorial Orchestra Tra-La-La Band - Born Into Trouble As The Sparks Fly Upward The Silver Mount Zion Memorial Orchestra komt uit Montreal, Canada. De leden zijn afkomstig uit hetzelfde anarchistische krakers-gezelschap als Godspeed You Black Emperor, ook al zo'n onmogelijke groepsnaam. Gitarist Efrim uit die laatste band (GYBE) is de frontman van deze forma- tie, waarin hij overigens vooral piano en syntesizer speelt. De andere vaste leden zijn violiste Sophie en bassist Thierry, maar het drietal wordt op de ze cd bijgestaan door een grote groep gastmuzikanten. Samen maken ze zeer aparte muziek die doet denken aan Dirty Three, Sigur Ros, Tortoise en GYBE. Liefhebbers van deze bands weten wat dit betekent: lange, vaak instrumentale nummers zonder begin en einde. In plaats van zang worden er flarden literatuur en poezie voorgedragen en wordt er gebruik gemaakt van stemsamples. De meeste nummers beginnen zeer rustig en zacht, maar de muzikanten werken steevast toe naar een oorverdovende climax, waarin krijsende violen en vals schetterende trompetten geen uit- zondering zijn. Het is spannende en opwindende muziek, die waarschijn- lijk voor het grote publiek te ontoegankelijk zal blijken te zijn. Voor de fijnproever echter zijn cd's als Born Into Trouble de krenten uit de pap! jkl09983 De cd's die hier besproken worden zijn te leen bij de Centrale Disco- theek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www- .muziekweb.nl. lies Flottantes lies Flottantes is een film over drie jonge vrouwen die op de rand van hun 30e verjaardag worden gedwongen hun leven in heroverweging te nemen. Regisseur Nanouk Leopold laat een ironisch beeld zien van deze hoofd- personen Kaat, Sascha en Isa maar laat aan het kijkerspubliek over om te besllissen wat van het eigenaardige drietal te vinden. Donderdag 29 en vrijdag 30 november in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Zaterdag 1 december in Het Zeepaard, aanvang 20.30 uur Blinker en de bakfietsbioscoop Spannend verhaal van Blinker en zijn vrienden die in de zomervakantie allerlei avonturen bleven in een kasteeltuin. Op dit favoriete stukje speel- terrein gebeuren plotseling allerlei vreemde en geheimzinnige dingen. Zaterdag 1 december in het Filmhuis, aanvang 14.00 uur Preferisco il Rumore del Mare Mooi maar dramatisch verhaal over de middelbare Zuid-Italiaanse Luigi. Deze ontfermt zich over de jonge Rosario. Een puber die onlangs zijn moeder heeft verloren door moord. Een vreemde driehoeksrelatie tussen Rosario, Luigi en diens zoon Matteo ontstaat. Langzaam verliest ook Lui gi de grip op zijn leven en stevent de film onvermijdelijk af op een drei- gende climax. Vrijdag 30 november in Het Zeepaard, aanvang 20.30 uur Zaterdag 1 december in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamse- weg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. Toegangfl. 12,50 (donateurs fl. 10,-). De kinderfilms kosten fl.7,50 voor kinderen tot 12 jaar. De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00. Arjan Ederveen De Grote Verdwijntruc Uitverkocht! Vrijdag 30 november, aanvang 20.15 uur Erbe Wachten op de Sint Pepernotenmusical. Een familievoorstelling rond Sinterklaasfeest. Vanaf 3 jaar. Zaterdag 1 december, aanvang 16.00 uur, toegang le rangfl. 26,00, kin deren fl. 17,51 Marc-Marie Huijbrechts Marc-Marie H. Uitverkocht! Donderdag 6 december, aanvang 20.15 uur Wies Merkx Koninginnedag Een duet gedanst door oude koningin en een jong brutaal kamermeisje. De koningin bedenkt dat ze binnenkort 80 jaar wordt en een groot feest wil geven. Het plan is het hele land te veranderen in een grote speeltuin. Dat moet een onvergetelijke koninginnedag worden! Een voorstelling voor ie- dereen vanaf 7 jaar. Zondag 9 december, aanvang 14.00 uur, toegang fl. 15,09. kinderen fl. 12,56 De kassa van Theater aan de Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, telefoon (010) 246 74 67. Kees Torn Mooie Boel boel moois 'Mooie boel' van Kees Tom herbergt een hele, heleboel moois. „razend knappe kolder. Ook knap zijn de liedjes. Zonder uitzondering voltref- fers," schreef de Volkskrant. De voorstelling is een protest tegen het krankzinnige tempo van de huidige tijd, waarin de vooruitgang hele volksstammen opzweept. Toms verzet zich tegen de vemielzucht van de tijd door het werpen van pareltjes van liedjes en het graven van gedachten- gangen waar de vijand niet bij kan. Vrijdag 30 november, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegangfl. 27,55 inclusief Complete Theater Service) Dotje, Lotje en Sint Nicolaas ze zullen het nooooit meer doen! Sint Nicolaas komt ook dit jaar weer naar de Stadsgehoorzaal. Natuurlijk! De Sint vertelde zelfs dat hij Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje ook heeft uitgenodigd voor het feest. Maar is dat verstandig? De beide dames heb ben de laatste jaren al heel wat kattekwaad uitgehaald en ze zijn erg heb- berig. Sint Nicolaas verheugt zich echter elk jaar weer op de malle fratsen die Lot en Dot verzinnen. De familievoorstelling is voor iedereen vanaf 4 jaar. Zondag 2 december, aanvang 13.00, 15.00 en 17.00 uur, grote zaal, toe gangfl 13,20 Jeans Jeans 11 zegetocht in spijkerbroek Jeans is synoniem met spetterende, soepele en sexy muziek- en dansspek- takels. Een ware zegetocht in spijkerbroek. Tienduizenden fans krijgen er maar geen genoeg van. Alle reden dus voor de Jeans Company om met frisse moed een elfde show op stapel te zetten. 'Jeans 11' biedt opnieuw een smakelijke portie van het oude recept. Fragmenten 'greatest hits of all time' razen voorbij. Donderdag 6 december, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegangfl. 47,40 inclusief Complete Theater Service) Ernesto Marcellino Remmen!!! maf koldermodel Ernesto Marcellino knallen in 'Remmen!!!' hun fysieke humor weer plankgas de zaal in. De twee spookrijders in het cabaretverkeer hebben een koldermodel ontwikkeld dat zich richt op alle golflengtes van de lach. Tijdens een spervuur aan foute moppen, erotische gedichten en andere ju- weeltjes komen achtereenvolgens voorbij: de wrange lach, de schaterlach, de slappe lach en de schaamtelach. Maar de heren gaan ook op zoek naar rust, bezinning en antwoorden op alle levensvragen. Vrijdag 7december, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegangfl. 27,55 (in clusief Complete Theater Service) Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 29