t Q Stefan legt lat voor tweede cd van K-otic hoger dan bij debuut K Ongebruikelijke klanken als slot van Culturele Hoofdstad Musical 'Nijntje' een feest voor kinderen ^cl m Vreemde Melodias estranhas €3? €6.75 maasstad Prijsuitreiking Maasstad Weekbladen Winkeltour mm APS COMPACT CAMERA COMPACTE 3X ZOOM CAMERA lEI podoMm tx5i 'Ik vind dat we moeten streven naar een niveau hoger' wee Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa Canon 3-PAK 200 ASA F0T0R0LLETJES DIGITALE FOTO CAMERA FUJI BERGWEG 110, ROTTERDAM a ROTTERDAM - De popu late Nederlandse band K- otic, ontstaan uit het televi- sieprogramma Starmaker, trekt in december door Ne- derland met een Special Christmas Edition van hun 'No Perfect World Tour'. De aftrap is donderdag 6 de cember in het Rotterdamse Nighttown. Maasstad week- bladen blikt terug op het jaar 2001 en kijkt vooruit met K- otic-zanger Stefan de Roon. ROTTERDAM - Het einde van het Culturele Hoofdstad jaar is bijna in zicht. Er komt echter nog een fraaie muzika- le finale: 'Vreemde Melodie- en' 'Melodias Estranhas, een opera van de Portugese componist Antonio Chagas Rosa. Het libretto werd ge schreven door de dichter des vaderlands Gerrit Komrij. Er is niet zonder reden voor de ze twee heren gekozen. Kom rij woont in Portugal en Cha gas Rosa studeerde een tijd in Nederland. Deze muzikale en culturele ontmoeting is een co-productie van het Onaf- hankelijk Toneel (O.T.) en het Remix-Esemble Casa da Musica. Een muzikaal sa- menwerkingsverband dus tussen Rotterdam en Porto. MINOLTA 394.46 FUJI Woensdag 5 december 2001 ROTTERDAM - De jonge zangers en zangeressen van K-otic doen donderdag voor de tweede maal in korte tijd Nighttown aan. Deze keer presenteren zij hun speciale kerstshow. Elders op deze pagina's een interview met Stefan van K- otic. Wie erbij wil zijn: aanvang 19.30 uur, entree 47,50. Op 8 december staat Wyatt in Nighttown. Begonnen als school- band, heeft Wyatt inmiddels een reputatie opgebouwd in het club- circuit. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten een tientje. En zon- dag in Nighttown een Proefdiervrij Festival met Face Tomorrow, The Khafaii's, Dead Weight, The Lul- labels, Feverdream, Crivits, Secti on 8 en DJ Pornstar. Aanvang 14.30 uur, entree 15,-. Mind Trip - all styles of housemu- sic is de naam van de avond die vrijdag plaatsvindt in Baroeg. De nadruk ligt op variatie, met dj's Ludie (MC Joe), Panic, Maurice en een keur aan lokaal dj-talent. Aan vang 21.00 uur, entree f 12,50. Een dag later 80's More! Aan vang 21.00 uur, entree drie rijks- daalders. En maandag 10 decem ber in Baroeg Opeth, Katatonia en Novembre. De zaal gaat om 20.00 uur open, entree twee tientjes. In WaterFront donderdag een avond van de Muzikantenwinkel en het Europeische Musik Projekt te Duisburg. In het kader van een uitwisselingsprogramma worden vier keer per jaar bands uit zuster- steden Duisburg en Rotterdam ge- presenteerd. Deze keer een dam- pend skafeestje met de legendari- sche Rotterdamse ska-formatie Zwit en het achtkoppige Duisburg- se Alphaboyschool. Aanvang 21.00 uur en de entree is gratis. Vrijdag United Cultures, een lan- delijke talentenjacht gericht op niet westerse muziek, multiculturele bands en culturele crossovers. Aanvang 19.30 uur en ook nu is de entree gratis. Zaterdag 8 december een Matika special, een nieuwe opzet van de Matika-avonden. Aanvang 21.00 uur, entree f 8,75. In Rotown staat donderdag The Sheer op het podium. The Sheer staat voor vrolijke, ingetogen soms energieke pop/rock met Britse in- vloeden. Aanvang 22.00 uur, en tree gratis. Vrijdag aan de Nieuwe Binnenweg MOMO, wat klinkt als Marokkaanse pop met een vette beat. Aanvang 22.00 uur, entree 13,22. En zondag tenslotte MMAF. Hun repertoire bestaat uit een breed scala van bekende liedjes, varierend van Bob Marley en Tra- fassi tot Kool and the Gang en Prince, aangevuld met eigen lied jes. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten/ 11,02. door Vincent Wernke Vorige week stonden jullie op Night of the Proms in Ahoy'. Hoe was dat? „Ik vond dat erg leuk. Vooral omdat ik er vorig jaar ook was, maar dan als toeschouwer. Toen zei ik tegen mijn vrienden: vol- gend jaar sta ik op dat podium. En dat was dus nog zo ook." Was dat niet eng om voor heel ander publiek te spelen dan normaal? „Dat was wel spannend. Je merk- te dat toen we werden aangekon- digd dat de mensen wel klapten, maar niet heel erg enthousiast. We moesten ons veel meer bewij- zen dan normaal. Bij onze con- certen hoef je bij wijze van spre- ken alleen maar je hand omhoog te doen en dan klappen de fans al. Maar na afloop was het publiek wel enthousiast. We hebben laten zien dat we een goede live-act zijn. Als het niet goed was, had- den we dat ook wel gehoord." Wilde je altijd al in de muziek? „Ik ben vanaf mijn vijftiende be- zig geweest met bandjes en solo- optredens. Starmaker was een van de dingen die ik probeerde. Dat het zo'n succes zou worden had denk ik niemand van ons ver- wacht. Dat we zo veel fans had- den, merkten we eigenlijk voor het eerst toen we tijdens de TMF Awards optraden. We kwamen daar aan met de bus en al die mensen renden achter de bus aan. Als ik niet aan Starmaker had meegedaan was ik waarschijnlijk nooit in een groep als K-otic te- rechtgekomen, maar ik heb er ab- K-otic, met links op de voorgrond Stefan de Roon: „Als we met zijn zevenen naar een optreden gaan is het in het busje al een gezellige puinhoop.foto: Paul Bergen soluut geen spijt van." Heeft K-otic jouw leven veran- derd? „Tuurlijk. Ik had daarvoor ge- woon een baan van acht tot vijf en nu heb ik heel onregel- matige werk- tijden. Ver- der ben ik nog gewoon dezelfde Ste fan, alleen mijn droom is uitgekomen. Ik word natuurlijk veel herkend op straat, maar vind dat niet verve- lend. Ik besteed juist heel veel aandacht aan de fans, door brie- ven en e-mails te beantwoorden. Dat is het minste wat ik voor hen terug kan doen." In december hebben jullie een speciale kersttournee. Wat kunnen de fans verwachten? „Het is een vervolg op onze vori ge tour, alleen krijgen deze optre- dens een speciale kerstsfeer mee. We zingen natuurlijk nummers van het album, maar ook bekende kerstliedjes." En dan? „We willen het succes natuurlijk vasthouden. In januari gaan we de studio in om aan onze tweede cd te werken. Op dit moment zijn we bezig met het schrijven van liedjes en over twee weken gaan we bij elkaar zitten om te zien wat we hebben." Jullie krijgen meer invloed bij het maken van de tweede cd? „Het eerste album moest snel ge- maakt worden, ook in verband met Starmaker. Bij de tweede cd willen we meer onze eigen din gen doen. Het is fijn dat we daar de ruimte voor krijgen. Ik vind het niks om als een pop aan een touwtje behandeld te worden. Je kunt bij de tweede cd natuurlijk aankomen met hetzelfde, maar ik vind dat we moeten streven naar een niveau hoger." Je schrijft zelf veel liedjes? „Ja, ik heb nu zelfs thuis een ei gen studiootje, waarin ik creatief bezig kan zijn. Soms pak ik mijn gitaar en schrijf drie liedjes, maar dat lukt niet altijd. Pasgeleden ben ik vijf dagen in Miinchen ge weest met Jacqueline Nemorin, die ook 'Damn I think I love you' geschreven heeft. We hebben daar vijf dagen in de studio ge- werkt en dat heeft vijf liedjes op- geleverd." Sita heeft besloten uit de band te stappen om aan haar solocar- riere te werken. Wat vinden jullie daarvan? „Dat gunnen we haar, maar het is natuurlijk wel heel anders. Als we met zijn zevenen naar een optre den gaan is het in het busje al een gezellige puinhoop. Ik zou ook het liefst met een band optreden in plaats van solo en dan bij voor- keur met mijn oude band, waar ik nog regelmatig mee repeteer. Dat is overigens heel andere muziek dan K-otic, meer Kane-achtig met funkinvloeden." Je droom is optreden op Pink- pop. Zit dat er nog in? „Niet met K-otic. Ik ben een paar keer op Pinkpop geweest en dat is wel heel gaaf. Het is een hele bij- zondere sfeer. We hebben met K- otic op een festival in Venlo ge- staan voor 16000 toeschouwers en dat was al te gek. Zo'n festival is heel gezellig. Lekker weer en dan muziek kijken en bier drin- ken, zonder gezeik en vechtpartij- en. Maar met K-otic heb ik nu al in alle grote zalen van Nederland gestaan. Dat vind ik al te gek. Vo rig jaar had ik er niet van durven dromen dat ik nu acht keer in een vol Ahoy' heb opgetreden." Te zien op donderdag 6 december in Nighttown. Aanvang 19.30 uur, entree f 47,50. ROTTERDAM - Zelden zullen zoveel vrolijke mensen na afloop een voorstelling hebben verlaten als bij de succesvolle musical 'Nijntje'. Ge- baseerd op de boekjes van Dick Bruna, bevat deze musical dezelfde helde- re en vrolijke sfeer. Dankzij de virtuoze muziek van Joop Stokkermans, de mooie bewerking van Ivo de Wijs, de trefzekere regie van Bruun Kuijt en het goede spel van de cast is de musical 'Nijntje' een waar feest. In deze voorstelling wekt meneer Dick Bruna (Jan Elbertse) al tekenend de over- zichtelijke wereld van Nijntje tot leven. Het publiek ontmoet de hele fami- lie Pluis - opa, oma, vader, moeder en Nijntje, en haar twee vriendinnetjes Nina en Aagje. Gedurende het hele verhaal wordt het publiek intensief bij het verhaal betrokken en meegenomen in de belevenissen en avonturen van Nijntje. 'Nijntje' is een fantastische theaterervaring voor kinderen vanaf drie jaar. Te zien in Theater Zuidplein op zondag 9 en zaterdag 22 december om 14.00 en 16.00 uur en zondag 23 december om 11.30 en 14.00 uur. Entree f 25,- (Kinderen f 16,50). Reserveren: 010-203.02.03. ROTTERDAM - Het afgelopen najaar trok de Maasstad weekbladen Winkeltour langs een tiental winkelcentra met een reeks attracties, waar- aan met name kinderen en de wat oudere jeugd veel plezier aan hebben beleefd. Met twee van die attracties werd een competitie georganiseerd: de Eurobibberspiraal en met de Lianenbaan. Aan beide competities waren fraaie prijzen verbonden. Van bioscoopbonnen tot videorecorder en Playstation. Afgelopen woensdag werden de prijzen uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst met alle prijswinnaars op het hoofdkantoor van het Rotterdams Dagblad, uitgever van Maasstad weekbladen. Op de foto een van de gelukkige prijswinnaars die uit handen van chef-redacteur Har ry Mulder van Maasstad weekbladen zijn Playstation 2 ontvangt. door Anne-Rose Hermer 'Vreemde Melodieen' 'Melodias Estranhas' gaat over een ontmoe ting tussen de Rotterdamse huma nist Erasmus en jonge Damiao de Gois, een jonge Portugese huma nist en componist. De inspiratie- bron hiervoor was een toevallige vondst van Kees Vlaardinger- broek, muziekprogrammeur van De Doelen. Hij kreeg een briefwis- seling in handen tussen De Gois en Erasmus. Toen het plan voor 'Vreemde Melodieen' aan de orga- nisatoren van Rotterdam 2001 en Porto 2001 gepresenteerd werd, kreeg het direct groen licht. O.T. en Remix-Ensemble Casa da Musica mochten de uitvoering voor hun rekening nemen. Het mu- ziekgezelschap, vorig jaar samen- gesteld met het oog op Porto 2001, is gespecialiseerd in moderne mu ziek. Bezoekers van deze voorstel ling hoeven niet te rekenen op be kende operaklanken, maar ook niet op house of stevige rock. Die be- stond nog niet in de tijd van Desi- derius Erasmus (1469-1536). Een interessante tijd, maar ook een ge- vaarlijke vanwege de inquisitie. (Dit was een bijzondere instelling van de Rooms-Katholieke Kerk, die belast was met opsporing en bestraffing van ketterij). „Henk Smit vertolkt de rol van Erasmus fantastisch", vindt de v j&JifW C-' s ft?) V1 j r i',-\ i v) Mezzo-sopraan Jacqueline Janssen: „Zingen in een andere taal is niets bijzonders, vooral bij Opera." foto: Dick Sluijter jonge mezzo-sopraan Jacqueline Janssen. Ze is freelancer, vormt sa- men met gitarist Ruud Peters een duo dat Spaanse muziek ten gehore brengt en is docente bij de damse Jeugdtheater Hofplein. In 'Vreem de opera ongetwijfeld in zijn voor- deel, want hij moet de jeugdige Damiao ervan overtuigen dat hij zijn liefde voor allerlei nieuwe din gen een beetje stil moet houden in plaats van het niet onder stoelen of de Melodieen' maakt ze deel uit van het twaalf man sterke koor. Vier sopranen, drie alten, drie te- noren, twee bassen. Janssen is zeer te spreken over de productie. „De rol van Damiao wordt door twee mensen gespeeld, Hugo Oliveira en Luis Rodrigues, die de oudere Damiao uitbeeldt. De wisseling- werking tussen hen komt in de dia- logen heel goed tot zijn recht." De in Rotterdam woonachtige Limburgse toont veel respect voor Smit, een man met een enorme er- varing. Zijn leeftijd werkt tijdens banken te steken. De straffen van de inquisitie liegen er niet om. De Portugees komt ontwikkelingen op het spoor zoals polyfone (meer- stemmige) muziek. „In die tijd werden hoge stemmen ook door mannen vertolkt'legt Janssen uit. De mezzo-sopraan hoefde voor de ze rol geen auditie te doen, want ze had eerder meegewerkt aan de O.T. productie 'The Rake's Pro gress' van Stravinsky, onder regie van Mirjam Koen en Gerrit Tim- mers. Dit tweetal regisseert even- eens 'Vreemde Melodieen'. „Alle koorleden hebben eerder met O.T. gewerkt. Hun persoonlijke bena- dering is erg prettig. Je wordt be handeld als een individu, niet als kuddedier. En het hele nieuwe aan deze opera sprak me aan." De koorleden kregen deze rol niet cadeau. In het eerste bedrijf zingen ze in het Latijn, in het tweede Ne- derlands, en in het derde Portu gees. „Voor dat laatste hebben we hulp van een taalcoach gekregen. De Portugese taal kent, in vergelij- king met het Nederlands, veel nasale klanken. Zingen in een an dere taal is niets bijzonders, vooral bij opera. Tijdens mijn opleiding op het Conservatorium stonden Italiaanse lessen op het program- ma, vooral gericht op uitspraak." De opera, die slechts een uur duurt, vergt desondanks veel inspanning van de medewerkers, maar straks ook van de bezoeker. Want er is veel te zien en te horen. Vreemde Melodieen/Melodias Es tranhas is te zien op 8-12 in Stads- theater Zoetermeer, 12-12 pre miere14, 15-12 in de Rotterdam se Schouwburg en op 20, 22 en 23- 12 in Rivoli Theater, Porto (Portu gal). Meer info: 010-478.02.81. Op de begane grond aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom, APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. CANON IXUS2 APS COMPACTCAMERA Ultra compacte camera met een autofocus systeem en ingebouwde flitser in een roestvrij stalen body. Voorzien van registratie mogelijkheid van datum, tijd en een titel. 2x zoom (23-46 mm). Dankzij het APS systeem kuntukiezen uit 3 beeldformaten: classic, breedbeeld en panorama. Afm. 9x6x2,4cm. Art.nr. 805 MINOLTA RIVA ZOOM 115 COMPACT CAMERA Een bijzonder lichtgevoelige APS zoomcompact camera met een zoombereik van 37.5 groothoek tot 115mm tele. Automatische belichtingsregeling, zelfontspanner, motortransport, waarschuwing bij te weinig en een ingebouwde flitser. Inclusief batterij. Art.nr. 65885 C0RRECTPRIJS IN EURO'S €179 35 MM FILMS 24 0PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15cm. FUJI SHG-200 24 0PNAMEN 3-PAK 3 Fantastische kleuren-negatief-films voorbriljantefoto's C0RRECTPRIJS IN EURO'S Art.nr. 29714 C0RRECTPRIJS IN EURO'S 7.93 35 MM FILMS 36 0PNAMEN Ontwikkelen en afdrukken formaat 10x15 cm. Art.nr.67397 Art.nr. 29715 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. FUJI FINEPIX1300 DIGITALE F0T0CAMERA Digitaal fotoplezier met 1.3 miljoen pixels. Voorzien van ingebouwde flitser, Program AE functie voor de meest voorkomende opname situaties en 1.6 inch TFT scherm op de achterzijde voor het direct controleren van defoto's. Opslag via Smart Media Card. Afm. 11x7.7x3.9 cm. ALLEEN ZATERDAG 8 DEC. VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. S C0RRECTPRIJS IN EURO'S Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden ZONDAG 9 DECEMBER GE0PEND VAN 12.00-17 00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. In december en januari, iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11