Gratis naar SUPERST ZONDAG 9 DECEMBER schiedam Denk aan uw verhaal! 'Maak hotel van pand Stedelijk Museum' it PLUS IMOKIA 3330 UMEFORS 3e overwinning n Gerrit Klok in ATB-wedstrijd 'Zweedse' bordjes sieren Sveaparken DYKSTAL DIE RUIMT OP!I! isvaar^^ Minister Pronk in Schiedam Zeshonderd Vrienden van het museum Verkiezingsprogramma D66: Vlaardingen krijgt burgervader Huurders onderzoeken dienstverlening Woonplus Uitverkoop Ruilbeurs Nieuwe Harg vervangt vroeger zorgcentrum Een pagina vol aanbieclmgen! Kijk verder in deze krant. BROERSVEST OP DE SCHOP.... 1^|if309,- nu I I I i I Of be! gratis 0800 - 0642 Opgeteld de besie. UP LUSmtoMM, GEOPEND VAN 12.00- 17.00 UUR Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 5 december 20018e Jaargang nr 49 Moef-x.smexuL.sio a. ucetuf,' J SCHIEDAM - Het pand van het Stedelijk Museum (het Sint Jacobs Gasthuis) en het Proveniershuys zijn volgens D66 ge- schikt om te worden omgebouwd tot hotel. „Schiedam ver- dient een goed hotel in het hart van de stad", schrijft D66 in zijn verkiezingsprogramma. In het pand van het Stedelijk Mu seum kunnen bovendien ook nog eens 'party's' worden ge- houden. Sport Coalitie mmmm Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) 1 BERGWEG110 EN CEINTUURBAAN111 EN 125 WATERDICHTE LEDER HERENBOOTS zwart en bruin /440,- nu HEREN broques mollier zwart leder 309,- nu DIVERSE MODELLEN LEDERZOOL normaal /485,-//495,- nu /"zwart, brU" t,tauw/350,«-- /199,- /229,- Broersvest 1 35 Schiedam Centrum Tel.: 010 - 426 84 92 Maak nu kermis met het Rotterdams Dagblad en profiteer van orere najaarsaanbieding; lees bet Rotterdams Dagblad tegen tie zeer voordelige prijs van 35,95/€ 16,31 (automatische beteling) per maand. En we maken het nog leuker! U krijgt ook nog eens twee kaartjfes voor de zaterdagmktdag voorstelling van Kerstcbcus Ahoy' op 22 december. —J Ja, noteer voor mij een abonnement op het Rotterdams Dagblad. 35,95/€ 16,31 per maand automatisch, minimaal driemaandgn) I Naam:Voorl:m/v Ad res: Postcode: Plaats: (i.v.m. controle bezorging) fTelefoon: I Bank-/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee |entgaweest. Ii 4KLARETA/VL Uitgerust met een brede waaier van geavanceerde functies die perfect afgestemd zijn op de hedendaagse mobiele levensstijl. U kunt surfen op het mobiele Internet met de WAP browser, de telefoon individualiseren met smaakvolle geanimeerde screensavers, chat messaging gebruiken om snel een conversatie te voeren met vrienden en deelnemen aan allerlei plezierige activiteiten. Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland tf PLUS van op Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Pnjswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Schiedam FotoKlein mat Id vakxaken altijd bij v in dm buuri! Telecom SCHIEDAM - Minister Jan Pronk heeft gisteren, dins- dag 4 december, een bezoek aan Schiedam gebracht. Zijn bezoek begon in het Stedelijk Gymnasium, waar hij een les Algemene Na- tuurwetenschappen gaf aan de zesdeklassers. Vervol- gens wandelde de minister naar de Van Beethovenflat, waar hij vanaf de twingtig- ste verdieping een blik op Groenoord, het Kethelplein en het dijklichaam van de A4 wierp. Daarna konden enkele actie- ve bewoners uit Groenoord, die zich bezig houden met de herstructurering van de wijk, de minister ontmoeten. Tenslotte werd per bus een route door Schiedam gere- den, onder andere langs het toekomstige NS-station Spa- land. SCHIEDAM - De Vrienden- club van het Stedelijk Muse um groeit gestaag. Na een lichte terugval in 1999, ging het in 2000 weer bergop- waarts met het aantal leden. Inmiddels zijn dat er zes honderd. Omdat de vereni- ging trots op deze mijlpaal is werd het zeshonderdste lid zaterdag 1 december voor de opening van de tentoon- stelling Henk Visch Ri chard Deacon speciaal wel- kom geheten. Om volgend jaar nog meer leden binnen te halen willen de vrienden nog meer gaan doen aan het organiseren van concerten en excursies. Volgens het bestuur moet de groei van het ledental zeker een stimulans voor de ge- meente zijn om nu snel een positief besluit te nemen over de toekomst van het museum. MAAK J£ 6££hi Z0(2££H, o J weekbladen VLAARDINGEN - Onder de vijf- tien burgemeesterkandidaten voor de gemeente Vlaardingen zit geen enkele vrouw. De leeftijden van de kandidaten varieren van 42 tot 58 jaar. Vier mannen zijn lid van de PvdA, vier van de WD, drie van het CDA, twee van D66 en een GroenLinks. Van een sollicitant is de politieke kleur nog niet bekend. Bert Stam. de huidige burgemees- ter, vertrekt per 1 februari. Op 6 maart wordt er in Vlaardingen een referundum gehouden. De bevol- king mag dan uit twee kandidaten de burgemeester kiezen. De ver- trouwenscommissie, die bestaat uit bijna alle fractievoorzitters, neemt de keuze van de Vlaardingers over. D66 vindt verder dat gemeentelij- ke historische panden in de bin- nenstad een duidelijke publieke functie moeten krijgen. De Lange Haven en omgeving kan nog meer worden ontwikkeld tot cultureel- toeristisch gebied. In het centrum moet een permanente zondags- markt worden gehouden, vindt D66. De binnenstad moet meer gaan bruisen, met meer groen en bloemen in bakken en hangman- den in de voetgangersgebieden. In Schiedam moet men doorgaan met het restaureren van monumenten. De gemeente moet hiervoor zelf geld vinden en neemt zelf het goe- de voorbeeld 'onder andere door de ontbrekende knikkers op het Stadserf terug te plakken'. Evene- menten in de stad worden blijvend ondersteund, en uitgebreid met een popfestival in het Beatrixpark, schrij ft D66. D66 wil meer politie op straat zien, die ook beter bereikbaar moeten zijn. De politie in Schiedam moet kunnen beschikken over voldoen- de (technisch) personeel om bij elk ernstig strafbaar feit onderzoek te kunnen verrichten (onder andere DNA-sporenonderzoek). De harde kern van criminele jongeren moet van D66 krachtig worden aange- pakt: „Gemeente, scholen en buurt/wijkbeheer spannen een 'veiligheidsnet' om hen heen." Op donkere plekken in de stad wordt aan woningen tegen een geredu- ceerd tarief buitenverlichting aan- gebracht, wil D66. D66 wil het aantal sportvoorzie- ningen in het noorden van Schie dam uitbreiden, gedacht wordt aan het noorden van het Beatrixpark. De gemeente moet verder probe- ren (inter)nationaal aansprekende evenementen naar Schiedam te ha len, bijvoorbeeld kampioenswed- strijden. De gemeente moet verder zoveel mogelijk referenda houden, vindt D66. Bij 'ingrijpende vraagstuk- ken' wil D66 referenda houden, voordat de raad hierover een be sluit neemt. Via de gemeentelijke website moeten alle raads- en com- missiestukken voor de raadsleden te lezen zijn, ook de onderliggende stukken. Het systeem moet ook (deels) toegankelijk zijn voor de burgers. D66 zegt in het programma niet al leen te willen streven naar het leve- ren van een wethouder: „College- deelname is geen absolute voor- waarde voor het kunnen verwezen- lijken van programmapunten. In het nieuwe duale gemeentelijke bestuurstelsel is het bieden van een stevige vertegenwoordiging van de kiezers door een heldere en krach- tige opstelling in de raad ook van zeergroot belang." SCHIEDAM - Het vroegere ver- zorgingstehuis 'De Harg' in Schiedam-Noord wordt volgend jaar gesloopt en vervangen door 'De Nieuwe Harg'. Dit plan van Woonplus Schiedam is onlangs gepresenteerd in de raadcom- missie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) van de gemeente Schiedam. De om- wonenden waren eerder al op de hoogte gesteld van de plannen. De Nieuwe Harg is bestemd voor ouderen, de woningen zullen dan ook met de garantie tot zorg wor den aangeboden zowel in de huur- als koopsector. Van Dop en Mathot architecten uit Schiedam heeft een complex ontworpen dat bestaat uit drie gedeelten: een vleugel van acht bouwlagen aan de Churchillweg, een vleugel van drie bouwlagen langs de Hargsingel en daartussen een smalle toren van zestien lagen op een onderbouw. Het plan omvat in totaal 96 wonin gen waarvan 36 in de huur- en 60 in de koopsector. Deze zijn als volgt verdeeld: 42 woningen van circa 90 vierkante meter, 50 wo ningen van 100 tot 125 vierkante meter en 4 penthouses van circa 140 vierkante meter. De huurprij- zen beginnen vanaf fl. 1100,-. De verkoopprijzen beginnen vanaf fl. 475.000,- vrij op naam (priispeil juli 2001). De verkoop voor dit project gaat eind 2002 van start. De sloop van het bestaande verzorgingstehuis is gepland in de tweede helft van 2002. Met de bouw moet ongeveer een jaar later worden begonnen waarna de oplevering wordt ver- wacht medio eind 2004. Het is nu nog niet mogelijk om zich in te schrijven voor 'De Nieu- SCHIEDAM - Doorspekt met entertainment kregen de Schiedamse sportkampioenen afgelopen vrijdag namens de gemeente Schiedam een gala voorgeschoteld. Muziek, zang en dans wisselden de huldigingen af. In een wat minder goede gevulde goed gevulde Groenoordhal dan voorgaande jaren, werden eveneens ook de sporter, de sportploeg, het talent en de vrijwiliiger van het jaargepresenteerd. Elders in deze krant een verslag van dejaarlijkse sporthuldigingsa vond. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) heeft een inventarisatie gemaakt van de dienstverlening van Woonplus Schiedam aan haar huurders. Dit heeft geresulteerd in een zogenaamd 'zwart-wit boek'. John van Gestel, voorzitter van het SOBO overhandigde dit boekwerk afgelopen donderdag aan Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus Schiedam. In deze rapportage valt te lezen op welke gebieden Woonplus volgens de huurders beter moet gaan pres- teren en op welke punten de woon- ingbouwcorperatie wel goed pres- teert. De inventarisatie krijgt in 2002 een gevolg. Daartoe zullen Woonplus en Sobo gezamenlijk verbeterteams inzetten. In het zwart-wit boek zijn alle plus- en verbeterpunten verzameld die genoemd werden door de bij SCHIEDAM - Van der Klooster Modepresentatie houdt woensdag 12 december uitverkoop in dien- stencentrum De Vier Molens. De kleding voor ouderen wordt vanaf 14.00 uur verkocht. Daarbij wor den alleen de materiaalkosten in rekening gebracht. het SOBO aangesloten bewoners- en huurderbelangenorganisaties in Schiedam. Grofweg valllen die uit- een in drie hoofdgroepen: commu- nicatie, veiligheid en onderhoud. Ter verbetering van de dienstverle ning heeft Woonplus inmiddels aangegeven zich aan te sluiten bij de Stichting Kwaliteitszorg Woon- diensten Huursector (KWH). Woonplus hoopt in 2002 via deze organisatie het toonaangevende kwaliteitslabel Je kunnen voeren. Eerder dit jaar sloten Woonplus en het SOBO al aan samen te werken en werd een stedelijk sociaal plan opgesteld voor huurders die ge- dwongen worden hun woning te verlaten wegens sloop of ingrij pende renovatie. Het opstellen van het zwart-wit boek en de coopera- tieve houding daarbij van Woon plus worden gezien als een volgen- de stap in de samenwerkingsplan- nen van beide partijen in de huur- derssector. SCHIEDAM - In De Vier Molens wordt zondag 9 december de laat- ste ruibeurs van dit jaar gehouden. Vanaf 13.30 uur kunnen gei'nteres- seerden er terecht. De toegang en de taxaties zijn gratis. we Harg'. Zodra het complex ge- realiseerd is, zal nadere informatie worden verstrekt via het Woonplus Nieuws in Het Nieuwe Stadsblad en ook over de wijze waarop men in aanmerking kan komen voor een seniorenwoning. SCHIEDAM - In Sveafors, de wijk met de rode Zweedse woningen, zijn de eerste onginelq straatnaam- bordjes onlangs geplaatst. Nog niet overal in de wijk zijn de unieke bordjes, met illustraties van de Schiedamse kunstenaar Michel Snoep te vinden, maar het begin is er. Een jaar geleden werden de eerste woningen in de wijk opgeleverd. Maanden duurde het voor er een straatnaamaanduiding te vinden was, zodat de wijk lange tijd veel weg had van een doolhof. In het vooijaar besloot de gemeente ech- ter toch een noodaanduiding te plaatsen in het reguliere blauw met wit. Nu zijn enkele straten dus voorzien van de speciale borden die door In- tau Vormgevers uit Vlaardingen zijn ontworpen. In de illustratie is de herkomst van elke straatnaam geprobeerd weer te geven. Die in Sveafors stammen van Zweedse ri- vieren, die in Sveaholm van goden uit de Noorse mythologie. Foto Roger van der Kraan V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1