Oudejaarsloterlj: Superprljs van rulm 22 mlljoen gulden! Spaarkaart al vol? We kunnen ook bij U aanbellen! De Oudejaarsloterijshow staat helemaal in het teken van Holiday on Ice. Nissan Primera: degelijke kwaliteit krijgt een gezicht De nieuwe Opel Vectra verrassend vernieuwend Racelegenden van Mercedes- Benz in beeld gebracht in boek TIJdens een spectaculalre trekking gaan er weer mlljoenen prljzen ult. HB432 c- 2"iaaW m utoj o u ir era m a I De Staatsloterij keert belastingvrij uit! |rf:f 13Jlt Prljsvraag: rri a a a st'a cJ De Nissan Primera zet een trend voor een revolutionaire kijk op het ontwerpen van auto's. De mens staat daarin nadrukkelijke centraal. Nis san heeft de Primera daarom letterlijk van binnenuit ont- wikkeld. Een interieur vol vernieuwde ideeen zette de toon voor de opvallend futu- ristische carrosserie. De Pri mera staat bol van geavan- ceerde technologie. Op elk front zet deze derde generatie dan ook een maatstaf in de hogere middenklasse. De Pri mera showt bovendien het nieuwe Europese karakter van Nissan: kwaliteit krijgt een gezicht. V De afgelopen zeventig jaren hebben drie generaties legen- darische Mercedes Silberp feile hun stempel gedrukt op de autosport. Met het heroi- sche aanvangstijdperk van de zilveren pijlen in de jaren dertig, vereeuwigd in nooit eerder gepubliceerd materi- aal uit het Daimler Chrysler archief, biedt het onlangs verschenen fotoboek 'Sil- berpfeile - Mercedes-Benz' een eenmalige kijk op deze vroege periode van de Grand Prix-racerij. Opel licht alvast een tipje van de sluier op van wat de nieuwe Vectra allemaal gaat brengen. In de periode vanaf zijn intro- ductie in de lente van 2002 tot en met de 18 maanden daarna zal Opel zijn klanten gaan verassen met een buitengewoon ge- varieerd modellenprogramma van de nieuwe Vectra. Maar liefst vier verschillende carrosserievarianten zullen na elkaar geintroduceerd gaan worden. In het vernieuwende Vectra gamma komen Opel s capaciteiten om te innoveren duidelij- ker dan ooit naar voren. Het prijzenpakket is dit jaar groter dan ooit. Wat dacht u van de Superprijs van f 22.037.100,- (precies, 10 miljoen euro!) en 5 Hoofdprijzen van 1 miljoen gul den? Bovendien is uw lot dit jaar voor het eerst 2 dagen geldig. Op Nieuwjaarsdag vallen er nog eens 5 Extra Nieuwjaarsprijzen van 1 miljoen euro. En daarnaast zijn er nog miljoe- nen overige prijzen te winnen, klein en groot. De totale waarde van het prijzen pakket is het ongelofelijke bedrag van f 130 miljoen gulden. De Oudejaarslo- ten van f 27,50 en de OudejaarsSuper- loten van f 55,- zijn te koop bij de bekende verkooppunten. Haal ze in huis, en kijk op oudejaarsavond naar de Oudejaarsloterijshow op RTL4. De spaaractie in het kader van '275 jaar Staatsloterij' loopt ten einde. Tot 31 december 2001 kunt u weer zegels sparen om mee te doen aan een extra trekking met extra prijzen. Per besteding van f 27,50 aan Staats- loten of Oudejaarsloten krijgt u een zegel. U hoeft maar 4 zegels te plakken en uw spaarkaart is al vol. Elke voile spaarkaart is een lot waarmee u mee- speelt in de Extra Spaartrekking van 29januari 2002. De prijzen liegen er niet om: de Superhoofdprijs is maar liefst 27.500 euro. Bovendien zijn er nog eens 275 Straten met Jackpot te winnen. Een Straat bestaat uit 10 loten met elk een ver- schillend eindcijfer, u heeft dus altijd prijs. En dat kan net zo goed een leuke meevaller, als een miljoenenkapitaal zijn. U kunt met zoveel spaarkaarten meedoen als u wilt. Maar vergeet niet uw spaarkaarten zorgvuldig in te vul- len, ze voor 14 januari 2002 bij uw Staatslotenverkoper in te leveren en uw eigen strookje zorgvuldig te bewaren. De uitslag van de Extra Spaartrekking vindt u vanaf eind januari in de winkel en op www.staatsloterij.nl Tot aan de trek king van 5 decem ber gaan we weer in Nederland aanbellen. Zorg dus dat u Staats- loten in huis heeft, hoe meer hoe beter. Want 1 lot levert u f 275,- op, 2 loten zijn f 2.750,- waard en met 3 Staatsloten krijgt u maar liefst f 27.500,- contant. Bovendien is er nu nog een ex- traatje: als u een Oudejaarslot kunt tonen voor de Oudejaarsloterij van 2001, krijgt u ook nog eens f 2.750,- extra over- handigd. Wilt u niet met lege handen achterblijven wanneer het jubileumteam bij u aanbelt? Haal dan sne Staatsloten en Oudejaars loten in huis. 4 Maak kans op 2 kaarten voor de OudejaarsShow. Beantwoord staande vragen op onze internetsite: www.staatsloterij.nl of goede antwoorden naar: onder- stuur de fift Staatsloterij, o.v.v. OudejaarsShow, Postbus 16623, 2500 BP Den Haag. Onder de goede inzenders verloten we 250 toegangskaarten voor twee personen voor de spectacutaire OudejaarsShow. Inzendingen dienen voor 7 december 2001 bij ons binnen te zijn. De Staatsloterij vierde dit jaar feest, hoeveel jaar bestond zij? a. 250 jaar b. 275 jaar Wat is de hoofdprijs in de Oudejaarsloterij? 10 miljoen gulden 15 miljoen gulden 22 miljoen gulden Er zijn shows voor kinderen en voor volwassenen. Colours of Dance beves- tigt eens te meer het unieke vermo- gen van Holiday on Ice shows te pro- duceren die voor alte leeftijden toe- gankelijk zijn. Ph v/€-. Holiday on Ice is al bijna zestig jaar marktleider op het gebied van ijs- entertainment. Traditie en voortdu- rende vernieuwing zorgen voor ijs- shows die jaarlijks zo'n drie tot vier miljoen bezoekers trekken. In 2002 verwacht Holiday on Ice zijn driehonderdmiljoenste bezoeker. In de periode van december 2001 reist Colours of Dance langs de volgende Nederlandse steden: Zwolle, Maas tricht, Amsterdam en Utrecht. Na het succes van 'Xotika'm het voorgaan- de seizoen belooft deze nieuwe pro- ductie, gezien zijn toegankelijkheid, meeslepende muziek en de grote mate van afwisseling en spektakel, wederom een enorm succes te wor- den. Kaarten zijn te bestellen via telefoonnummer 0900 - 300.5000 (zeven dagen per week van 10 tot 22 uur, 99ct p.m) of via www.reserveerlijn.nl Bij de ontwikkeling heeft Nissan gebruiksvriendelijkheid vooropge- steld. De Primera heeft vele ge- avanceerde systemen, die zich op vallend eenvoudig laten bedienen met een centraal op het dashboard gesitueerd bedieningspaneel met display. De Primera valt daarmee te rekenen tot de meest innovatieve modellen in het D-segment, ont- worpen om kopers aan te spreken die hun persoonlijkheid sterk tot uiting willen laten komen in de keuze van de auto. De productie van de nieuwe gene ratie Primera start halverwege de cember in het Britse Sunderland in de om zijn efficiency gelauwerde fabriek van Nissan. De vierdeurs Sedan en de vijfdeurs Estate ko men begin 2002 op de markt. In de zomer volgt een vijfdeurs Hatch back. De Primera is ontworpen volgens een nieuw thema, genaamd 'mono- silhouette'. Nissan introduceerde dit design vorig jaar op de auto- show in Parijs met de conceptcar Fusion. De lijn en de kenmerken van dit studiemodel zijn terug te vinden in de Primera. Het traditio- nele sedanontwerp is"nadrukkelijk losgelaten. Motorcompartiment, interieurgedeelte en kofferbak zijn geen losse componenten. De neus, het middengedeelte en de aehter- kant vloeien in elkaar over en vor- men een ruime en gestroomlijnde cocon. De nieuwe lijn is onderhuids even fris en vernieuwend als het uiter- lijk doet vermoeden. Het trio mo- delvarianten biedt een bijzonder PRIMERA De Nissan Primera zet een trend door van binnenuit de auto te maken. Een trend die andere merken weldra zullen oppikken. verfijnd, ontspannen en uitgeba- lanceerd rijkarakter dankzij voor- uitstrev§nde technologie. Dat komt onder meer tot uiting in het voor deze klasse unieke centraal ge- plaatste bedieningspaneel in het dashboard De kern hiervan is een centrale display. Die is revolutio- nair van opzet. De bediening van audio, boordcomputer, mobiele te- lefoon, navigatiesysteem en volau- tomatische airconditionering zijn hierin gebundeld. Nissan levert de Primera louter met 16-kleppenmotoren. De van het vorige model bekende 1,6-liter benzineversies bieden hogere pres- taties. De 2,0-liter benzinekracht- bron is helemaal nieuw. Verder is een nieuwe 2,2-liter turbodiesel (Cdi) beschikbaar. Dit is een mo- derne zelfontbrander met common rail directe brandstofinjectie. De 2,0-liter benzine en de 2,2-liter Cdi hebben standaard een zesversnel- lingsbak. De Primera 1,8 is ook verkrijgbaar met een viertraps au- tomaat en voor de 2,0-liter is als optie de Hypertronic continu vari- abele transmissie H-CVTM6 be schikbaar. Dit unieke archiefmateriaal, dat behalve foto's ook orginele docu- menten omvat zoals de bouwteke- ningen van de eerste Silberpfeil, vormt tegerlijkertijd het kader voor nieuwe exclusieve opnamen. De Quitse fotograaf Markus Bolsinger heeft alle formulewagens opnieuw voor het voetlicht gehaald, zowel de racers uit de jaren dertig als ook de jongere bolides uit de jaren vijf- tig en de actuele formule 1-wa- gens. Door toepassing van een bijzonde- Een collectors item voor de Mercedes-Benz liefhebbers: een orgineel boek over de 'zilveren pijlenMet nog nooit vertoonde foto's uit het archief van Daimler-Chrysler. re infraroodfilm en met behulp van speciaal afgestemde litho- en druktechnieken is het de fotograaf gelukt om de beelden van een uit- straling te voorzien die het onder- scheidende karakter van de race- wagens uit de drie perioden extra benadrukt. De boeiende fotografie van Bol singer wordt tekstueel ondersteund door Clauspeter Becker. Becker schrijft vooral informatief in de be- schrijving van het tijdsbeeld, maar het is ook spannend door de vele prive-details over coureurs en teamstafleden, onder wie de onver- getelij ke Mercedes-sportdirecteur Alfred Neubauer. In kort tijdsbe- stek passeren ook de Silberpfeil- helden de revue; sinds 1934 vijfen- twintig rijders. De technische ge- gevens van de racewagens com- pleteren de informatie. Zelden is de legende van de zilve ren pijlen met zoveel achtergrond- informatie en liefde voor detail ge- presenteerd. Een must voor iedere auto(sport)liefhebber en daarmee een origineel Sinterklaas- of kerst- cadeau. Het boek 'Silberpfeile - Mercedes- Benz' is per e-mail te bestellen bij het Mercedes-Benz Classic Center in Duitsland via classic.collection- daimlerchrysler.com (prijs circa 88 gulden excl. verzendkosten) of via de Mercedes-Benz dealer (be- stelnummer B66046304) Silberpfeile - Mercedes-Benz door Markus Bolsinger en Clauspeter Becker, 174 pagina's met meer dan 200 foto's en illustraties. For- maat 30 x 24 cm. gebonden, met omslag, ISBN nummer 3-7688- 1299-5. De nieuwe Vectra debuteert in de lente van 2002 als sedan. In het na- jaar zal de Vectra GTS gelanceerd worden en met de daaropvolgende introducties van achtereenvolgens de Vectra Signum en de Vectra Stationwagon wordt het nieuwe Vectra modellengamma een van de grootste in de middenklasse. De Vectra zal daarmee toonaangevend worden in zijn segment, in het bij zonder wat de verscheidenheid be- treft. De toekomst voor de Vectra is van een zeer innovatief karakter. Het versnellingsbakkenpalet wordt de komende tijd verder uitgebreid. De sedan komt eerst met een handge- schakelde vijfbak. Later volgen een vijftraps automaat, een hand- geschakelde zes versnellingsbak en ook dat is nieuw voor de Vec tra: een continu variabele transmis sie (CVT). Met de CVT kan de be- stuurder handmatig zes vooraf be- paalde overbrengingsverhoudin- gen selecteren. Hierdoor ontstaat een schakelcomfort dat niet kan worden bereikt met een conventio- nele automatische transmissies. De adaptieve CVT-transmissierege- ling reageert zelfs op verschillende rijsituaties en rijkarakteristieken. Hoewel het om een volledig auto matische transmissie gaat. kan de bestuurder ook handmatig tussen zes vaste versnellingen schakelen met behulp van de Actjve Select functie van de CVT. De zes ver snellingen kunnen ook geactiveerd worden in de werkstand "automa tische transmissie", in dat geval gedraagt de CVT zich als een tra- ditionele zestrapssautomaat en er zit nog meer in de pijplijn. Het die- selprogramma wordt uitgebreid zoals er ook meer benzinemotoren aan het Vectra-programma zullen worden toegevoegd. De nieuwe Vectra debuteert in de lente van 2002 als een sedan met een 1.8-liter 92 kw/125 pk en een 2.2-liter 108 kw/147 pk (ook GTS) sterke benzinemotor. Tevens zul len dan al een 2.0 DTI 16V 74 Kw/ 100 pk (sedan) en een 2.2 DTI 16V 92 KW/125 pk (sedan en GTS) be schikbaar zijn.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 25