Q Acteurs genieten van sprookje 'Haroen en de zee van verhalen' m VI Hoofdrolspelersen pratende katten stelen show in 'Minoes' V DRAADLOZE VIDEO- ZENDER 700 MB DATA 80 MINUTEN AUDIO -|1Q95 HANDIGE KABELH0UDER VIDEO KINDERSL0T maasstad f» 'Leven in Hel - de operette' is luchtig muziektheater Gedichten van de Straat preview fi IV i m, TTUli Tn^ri PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 Nieuwe famiiievoorstelling van Ro Theater in de Schouwburg door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Haroen en de zee van verhalen' heet de nieuwe familievoorstel- ling van het Ro Theater die vanaf 20 december te zien is in de Rotterdamse Schouw- burg. Het stuk is gebaseerd op het gelijknamige boek van schrijver Salman Rush die. De hoofdrollen in 'Ha roen en de zee van verhalen' worden onder meer ge- speeld door Guus Dam en Paul R. Kooij. ROTTERDAM - Als de jeugd de toekomst heeft, is er hoop voor de Nederlandse film. Er is geen doelgroep die zo massaal naar de bioscopen rent voor een film van eigen bodem als kinderen. Rond de kerstdagen leverde dit in voorgaande jaren hoge be- zoekersaantallen op voor on der meer 'Abeltje' en 'Krui- meltje'. Dit jaar staat vast en zeker hetzelfde te gebeuren met de Annie MG Schmidt- verfilming 'Minoes'. film In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Aristona. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. MARMITEK - Woensdag 12 december 2001 ROTTERDAM - Zen Guerrilla heeft dit jaar met 'Shadows on the Sun' een indrukwekkende plaat af- geleverd. Wie wil weten hoe deze band klinkt, kan ze donderdag aan het werk zien in WaterFront. Het voorprogramma wordt verzorgd door Tight Bro's From Way Back When. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt 17,50. Vrijdag 14 december in Water Front Drum Rhythm Night met Stanton Warriors. De Drum Rhythm Night's worden geken- merkt door een messcherpe muzi- kale profilering, een mix van live muziek en DJ sets, visueel specta- kel en een publiek dat dit weet te waarderen. Aanvang 22.00 uur, entree 17,50. Super Furry Ani mals begonnen rond '93 als tech- no-band maar ontwikkelden zich al snel richting speelse en eigen- wijze neo-psychedelica en pro gressive pop, met teksten in het Welsh. Zaterdag is de band te zien vanaf 20.00 uur. Entree 17,50. In Nighttown is het zondag weer tijd voor Tea Time Funk. Liefheb- bers van de echte funk en soul uit de jaren '70 en begin '80 kunnen op weer komen grooven op de bes- te funk -en soul hits van DJ Bootsy Paul. Aanvang 14.00 uur, entree f 10,-. Funky kleding is welkom! Vrijdag in Nighttown het door TMF gelnitieerde @alter 8 Live heeft dit jaar een tripple bill op de poster die er niet om liegt. Zita Swoon is de hoofdact en het voor programma wordt verzorgd door Beef en Rosemary's Sons. Vrijdag te zien in Nighttown vanaf 20.00 uur. Entree 27,50. Een dag later op hetzelfde podium Pleasure Beach. Dit begint om 22.00 uur en kaarten kosten 15 piek. Vrijdag in Baroeg Too III 2 Chill voor alle hiphopboys en flygirls. Just fat ass beats. De zaal gaat om 20.00 uur open en de entree be draagt 7,50. En zaterdag in Ba roeg Gothic Erotic, een gothic me dieval dancenight. Aanvang 21.00 uur, kaarten kosten drie knaken. In Rotown kun je donderdag te- recht voor de Indie Dans Top 69. Aanvang 22.00 uur en de entree is gratis. Zondag een Carribean Late Night Session. Onder leiding van Kiki Gomez van Output Select zul- len een aantal muzikanten een Kaapverdiaanse sessie doen. Door de moderne technologie zijn de rollen van de traditionele instru- menten veranderd. Veel traditione le snaar- en percussiepartijen wor den grotendeels vervangen door synthesizers en drumcomputers. Wat gelukkig wel gehandhaafd blijft is de dansbaarheid van deze muziek. Het begint om 22.00 uur en ook nu is de toegang gratis. Ze zitten nog midden in de repeti- tieperiode voor 'Haroen en de zee van verhalen'. En net als bij ande- re familievoorstellingen is het ook deze keer hard werken, ver- tellen Paul R. Kooij en Guus Dam. „Het is elk jaar weer leuk om de famiiievoorstelling te ma- ken, maar het is ook zwaar omdat er zo veel bij komt kijken", ver- telt Paul R. Kooij. ,.Er is niets moeilijker dan iets leuks maken. Bovendien werken we altijd met een script dat puur nieuw is." Guus Dam vult aan; „Bij een klassieker, zoals Shakespeare of Proust, zit je als acteur in een goed voertuig. Bij een nieuw script, kom je tijdens de repetities altijd nog wel iets tegen dat niet direct lekker loopt." Toch hebben beide acteurs er ver- trouwen in dat 'Haroen en de zee van verhalen' een leuke voorstel- ling wordt. Dit moderne sprookje is gebaseerd op het gelijknamige boek van schrijver Salman Rush die. Dam: .,Hij heeft het geschre- ven nadat een fatwa over hem uit was gesproken. Bovendien liep zijn huwelijk mis. Niet voor niets gaat het over een verhalenvertel- ler die zijn vermogen om verha len te vertellen verliest nadat hij door zijn vrouw verlaten is. Het is een sprookje voor jong en oud, waar ieder op zijn of haar eigen niveau van kan genieten." Maar het is geen voorstelling voor de allerkleinsten, benadrukt Kooij. 'Haroen en de zee van verhalen' gaat over taal en over een land waar zwijgers regeren. Om dat te begrijpen moet je minstens weten wat taal is. Ik denk dat 8 jaar de minimum leeftijd is." Beide acteurs genieten van het maken van de famiiievoorstel ling: „Dat is het leukste dat er is", stelt Dam. „Zo'n voorstel- m Acteurs Paul R. Kooij en Guus Dam spelen mee in 'Haroen en de zee van verhalen':, publiek te merken dat een voorstelling werkt. Het is heerli/k om aan een groot, gemengd foto:DickSluijter ling als 'Ja zuster, nee zuster' waarmee je mensen van jong tot oud een onvergetelijke avond be- zorgd, geeft mij als acteur veel voldoening. Het is heerlijk om aan een groot, gemengd publiek te merken dat een voorstelling werkt", vindt de acteur. 'Haroen en de zee van verhalen' begint in de reali- teit en gaat over in een droomwereld. Een van de men- sen waar Haroen mee te maken krijgt in het heden is de buurman. „Die speel ik", vertelt Dam. „Hij is een echte saaie Piet en ergert zich enorm aan al die lange, kor- te, sterke, vrolijke en treurige ver halen die de vader van Haroen vertelt: wat heb je nu aan verha len die niet eens waar zijn? Niet voor niets noemt hij Haroens va der Ali Blabla. En die buurman gaat er uiteindelijk met Haroen's moeder vandoor. In het hoofd van Haroen neemt die man vervol- gens alterlei verschillende figuren aan. De meest extreme is de heer- ser van het rijk van de zwijgen- den. Al die droomfiguren speel ik daarom ook." De rol van Paul R. Kooij is wat minder concreet. Zelf omschrijft hij zijn personage als een soort Buzz Lightyear (uit de film 'Toy Story'). „Ik speel een pop, die in de droomwereld van Haroen le- vend wordt. Het is een soort speelgoedbeestje, heel apart en merkwaardig. Het is een figuur die zegt zich in van alles te kun nen veranderen. maar eigenlijk kan hij niks. Deze rol vraagt veel van de fantasie en zelfwerkzaam- heid van mij als acteur. In het script is de ontwikkeling van mijn personage nog niet helemaal uit- gewerkt, dus moet je dat als ac teur dan zelf doen." Na een intensieve repetitieperio- de, zitten de makers deze week in Roo- sendaal om de voor stelling te mon- teren. „Dan wordt pas duidelijk hoe alles pre- cies gaat werken", zegt Guus Dam, met name wat betreft het decor. „Dat bestaat voornamelijk uit illusies. In de droomwereld is er bijna geen tastbaar stuk decor. Alles bestaat uit projecties. Dat is duidelijk de hand van regisseur Guy Cassiers. Maar dat hele as pect, zeg maar alle verrassingen die uit de zwarte doos van het to- neel komen, worden in Roosen- daal bij elkaar gebracht. Dan gaan we alles wat we de afgelo- pen weken gerepeteerd hebben, integreren met de technische toe- ters en bellen." Volgende week donderdag is de eerste try out in de Schouwburg. Beide acteurs kijken ernaar uit, voornamelijk omdat ze het maken van een famiiievoorstelling zelf zo leuk vinden. ,,Er zijn acteurs die geen familievoorstellingen doen", vertelt Kooij. „Maar ac teurs die normaal stukken van Shakespeare en Proust spelen en die je tijdens een famiiievoorstel ling als kanarie of Koning Klets over het podium ziet gaan. dat vind ikjuist geweldig." Te zien van 20 december tot en met 6 januari 2002 in de Rotter damse Schouwburg. Voor het re- serveren van kaarten: 010- 411.81.10 of www. rotheater. nl. ROTTERDAM - 'Leven in Hel - de operette' is de tweede soapera die Theater Lantaren/Venster dit najaar produceert. Een luchtig soort muziektheater met de kwali- teit, maar zonder de zware ballast, van de gemiddelde hedendaagse opera. 'Leven in Hel - de operette' is een productie van schrijver Ramsey Nasr en componist Joost Kleppe. De hoofdrollen worden gespeeld en gezongen door Annet Malherbe, Porgy Franssen en Es- me Bos, zij worden begeleid door een ensemble van acht instrumen- ten waaronder een cimbalom. 'Le ven in Hel - de operette' is een kruising tussen een (komische) opera en een theaterstuk. Het speelt zich af in de Onderwe- reld, waar sinds jaar en dag een doodsaai maar uitgekiend systeem bestaat: je komt er binnen en wordt dan in het vuur geflikkerd. Op een dag komt Eurydike. Bij binnen- komst weigert ze mee te werken en verklaart niet dood te zijn. De Ko ning en Koningin van de Hel heb ben een probleem; een lastige klant! Ineens beginnen allerlei na- re, tot dan toe onbekende zaken te spelen zoals hoop en liefde. Thea ter Lantaren/Venster heeft 'Leven in Hel - de operette' geproduceerd in het kader van Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa en is mede mogelijk gemaakt door Gemeente Rotterdam, Culturele Zaken, Fonds voor de Podiumkun- sten, Fonds voor de Scheppende Toonkunst, G. Ph. Verhagen Stichting, Rotterdamse Kunststich- ting, LIRA Fonds. Te zien van 18 tot en met 22 de cember 2001 in LantarenAlenster. Aanvang 20.30 uur. Reserveren: 010-277.22.77. Informatie: www- lantaren-venster. nl. ROTTERDAM - Wie in September tijdens Rotterdams Fabrikaat de film- clips 'Gedichten van de Straat' gemist heeft, krijgt op vrijdag 14 en zater dag 15 december in Calypso 2001 een tweede kans. Om 20.15 uur wordt deze serie van dertien korte films namelijk nog eens vertoond. Het decor is onveranderlijk Rotterdam, de stijlen gevarieerd als de plaatselijke archi- tectuur. 'Gedichten van de Straat' verenigt avant-garde met smartlap, ab- stracte noties met persoonlijke ontboezemingen. Binnen de grenzen van tijd (maximaal vijf minuten), ruimte (Rotterdam) en genre (poezie) is alles geoorloofd. 'Gedichten van de Straat' biedt een andere blik op de meest prozaische stad van Nederland. Deelname stond open voor iedere Rotter- dammer met een in film te vertalen prikkelende kijk op de stad. Dit heeft geresulteerd in films over de wind die van de zee naar Rotterdam waait, een animatie van de architect Winy Maas MVRDV), een smartlap over Suribinkie met wie het slecht afloopt in Rotterdam, over de anonimiteit van de stad, over de woeste Rotterdamse nachten... Te zien vanaf 20.15 uur in Calypso 2001, Mauritsweg 5. Entree 7,50. door Vincent Wernke Het is niet het eerste werk van An nie MG Schmidt dat wordt ver- taald naar het witte doek. Eerder produceerde Burny Bos 'Abeltje', een spectaculaire jeugdfilm die bij na een miljoen bezoekers naar de bioscopen wist te trekken. Niet voor niets is het werk van Annie MG Schmidt 'ontdekt'. Volgend jaar verschijntJa Zuster, Nee Zus ter', gebaseerd op de gelijknamige televisieserie van deze befaamde schrijfster. En sinds vorige week is 'Minoes' in de bioscopen te zien, naar het gelijknamige boek. Dat de werken van Annie MG Schmidt plotseling zo in trek zijn om als bioscoopfilm uit te brengen is niet zo heel vreemd. Haar boe- ken (en televisiewerk) blijken ui- termate geschikt en blijken de tand des tijds bovendien verrassend goed te hebben doorstaan. Zo wer- den de boeken over 'Abeltje' hal- verwege de jaren vijftig uitgege- ven, terwijl ze een hippe en moder ne verfilming opleverden. Ook 'Minoes' heeft een sterke film op- geleverd, die echter een meer klas- sieke sfeer uitademd, ondanks dat de film zich in deze tijd afspeelt. Cabaretier Theo Maassen speelt de onervaren journalist Tibbe. Hij le- vert elke keer weer nietszeggende stukjes voor de Killendoornse Courant, waar hij werkzaam is. De hoofdredactrice van de courant is dit zat en stelt hem een ultimatum. De volgende dag moet hij een echt nieuwsstukje aanleveren, want an- ders wordt hij ontslagen. Carice van Houten speelt Juffrouw Minoes in de Annie MG Schmidt-verfilming 'Minoes'. foto.Jaap Vrenegoor Pogingen om tot een verhaal te ko men mislukken, maar 's avonds krijgt Tibbe hulp uit onverwachte hoek. Hij ontmoet de mysterieuze Minoes (Carice van Houten). Zij zegt dat ze vroeger poes geweest is. Hoewel Tibbe haar niet gelooft, moet hij toegeven dat ze er nogal vreemde trekjes op na houdt. Zo klimt ze in de boom als ze een hond ziet, slaapt ze in een karton- nen doos en is ze wel erg dol op vis. Bovendien kan juffrouw Minoes, zoals Tibbe haar steevast noemt, communiceren met katten. En daar ligt voor hem een enorme kans, omdat de katten in het dorp nu eenmaal een heleboel nieuwtjes opvangen. Binnen de kortste keren is Tibbe de sterverslaggever van Killendoornse Courant. Toch haalt hij zich de woede op de hals van het hele dorp als Tibbe een verhaal publiceert over de duistere geheimen van Meneer El- lemeet. Hij is eigenaar van de deo- fabriek in het dorp en bovendien een geziene man vanwege zijn gui le financiele giften. Via de katten ontdekt Tibbe echter dat Ellemeet ook een heel andere kant heeft. Na een verhaal hierover in de krant, wordt Tibbe plotseling door ieder- een met een scheef gezicht aange- keken. Behalve door Minoes, zijn buurmeisje Bibi en natuurlijk de katten van het kattenpersbureau. Met zijn alien willen ze de onder- ste steen over de werkelijke Me neer Ellemeet boven halen. 'Minoes' is een erg geslaagde ver filming, wat niet in de laatste plaats te danken is aan beide hoofdrol- spelers Theo Maassen en Carice van Houten. Beiden zijn geknipt voor hun rollen, waarbij Van Hou ten de moeilijkste voor haar reke- ning neemt, als vrouw met katten- trekjes. Zo begint ze tevreden te spinnen als ze van Tibbe een paar boterhammen met sardientjes krijgt. Een flinke pluim dient ook uitgedeeld te worden aan de men- sen die de special effects hebben verzorgd. Sprekende dieren in films levert vaak nogal gekunstel- de beelden op, maar in 'Minoes' is het allemaal levensecht. Boven dien zijn de stemmen van de katten zorgvuldig uitgekozen. We horen onder meer Loes Luca, Annet Mal herbe, Katja Schuurman en Frits Lambrechts. Met 'Minoes' heeft producent Bur ny Bos zichzelf overtroffen. De kritiek dat 'Abeltje' een beetje te veel was aangepast aan de moder ne tijd, zal hij voor 'Minoes' niet krijgen. Bos en regisseur Vincent Bal hebben met 'Minoes' gewoon een hele goede film afgeleverd, minstens zo fantasievol als die an dere jeugdkerstfilm 'Harry Potter'. Voeg daarbij Disneys animatiefilm 'Atlantis' en de jeugd heeft weer voldoende keus in de bioscopen. En voor de ouders: met dit soort films is het helemaal niet verve- lend om met de kids naar de bio- scoop te 'moeten'. MARMITEK GIGAVIDE0 50 VIDEOZENDER IR VERLE.NGER Overal in en om uw huis videofitms of DVD kijken, volledig draadloos. Snel een tweede TV aansluiting maken. Video- en audiosignalen dwars door muren en plafonds sturen. Dat kan allemaal met deze persoonlijke huiszender waarbij u ook de afstandsbediening van uw apparatuur kunt blijven gebruiken. De set bestaat uit een lender en ontvanger. C0RRECTPRIJS IN EURO'S €125 Art. nr. 99714 MMQRE MM0RE CD-R80/700MB 25-CDR SPINDLE CDR's in een spindle- verpakking van 25 stuks. Opnamecapaciteit van 700Mb data of 80 minuten audio. 1 -24x schrijfsnelheid. C0RRECTPRIJS IN EURO'S Art.nr. 196636 £43.96 YEP CABLE GEAR 4 KABELH0UDERS Weg met loshangende draden. Cablegear heeft de oplossing. Deze handige clips zorgen ervoor dat u uw kabels van b.v. uw computer langs de onderzijde van uw buro kan leiden. Compleet met schroeven en plakstrips. C0RRECTPRIJS IN EURO'S flsfefcs- «r €6.75 Art.nr. 82788 14,88 VIDEO KINDERSL0T Bescherm uw kostbare VHS-videorecorder tegen kleine kinderhanden. Art.nr. 34345 C0RRECTPRIJS IN EURO'S €7.25 Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden life WINKEL0PENING3TIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 19