maassta 'Politiek en bestuur moeten verder uit de achterkamertjessfeer komen' 'Gemeente moet mensen van bijna failliete Breur-project helpen' carpetland t£ wijk kort Verkiezingsprogramma Socialistische Partij: Henk Metaal lijstduwer Gemeente Belangen Concert van Nederlandse meesters ft 5AKURA STIGTER (£RtycJ~QarJen^ TOT 31 DECEMBER IS UW GULDEN BIJ ONS FL. 1,25 WAARD SPECTA krant tnt maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM Kerstdagen geopend In verband met de verhuizing naar ons nieuwe kantoor op Blaak 40 is het (bijna oude) KvK-kantoor in Rotterdam op vrijdag 14 december en maandag 17 december GESLOTEN SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie vap Maasstad, Over de Ves- ten 3, 3116 AD of Postbus 373, 3100 AJ, beiden in Schiedam. Faxen kan ook; het juiste nummer hiervoor is; (010) 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Vrijwilligers Kerstdiner Sjamaan Podiumcafe Rommelmarkt Kerstpakket maken Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adressen kunt u de Maaspost aisnog ophalen. In verband met de verhuizing naar ons nieuwe fitiaal (Giessenweg 70-72), ruimen wij in ons oude filiaal aan het Marconiplein al onze magazijn- voorraden op. Wees er snel bij, want op=op! n o XQ52 Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds L.G. Bos. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds C. Gielen. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. dr C.A. vd Sluijs. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds J. Visser. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.J.A. vd Peppel. 19.00 uur. avondmuziek. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. ds L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, ds C.A. Philipse mmv Schiedamse Dubbelkwartet. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds. W. van Sorge. 16.30 uur. ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. dr A.J. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering, voor- ganger Jan JetseBol. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch.viering, voor- ganger Jan Jetse Bol. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. schrift en gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv heren- koor IHD. zo 15.00 uur. kerstzang. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V ri jzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds G.H. Baudet. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. vd Want. wo 19.45 uur. ds N. vd Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman- vanderKnaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Daqblad b.v. SCHIEDAM- De Socialistische Partij is inmiddels begonnen aan zijn verkiezingscampagna, onder het motto '6 x SP, 6 x be- ter'. Het is de hoogste tijd om de stad weer terug te geven aan de burgers, stelt de SP. Lijstrekker Yorick Haan denkt dat het mogelijk moet zijn om het aantal zetels in de raad te verdubbelen, van drie naar zes. Via zes inloopavonden in de wijk probeert de SP dit doel on der meer te bereiken. Een van de meest opvallende pro- grammapunten van de SP is het in elkaar schuiven van de OZB, de afvalstoffenheffing en de rioolbe- lasting. „De hefftng en de belas- ting blijft dan voor iedereen ge- lijk. In tegenstelling tot wat nu het geval is gaan bedrijven door middel van de ineengeschoven belasting die wel betalen en krijgt de gemeente meer geld binnen. Een tweede stap is het verhogen van de OZB en het verlagen van het aandeel afvalstoffenheffing en tioolbelasting. Dat heeft tot gevolg dat bewoners van panden met een waarde vanaf fl. 450.000 meer gaan betalen en bewoners van goedkopere panden minder", schrijft de SP in zijn programma. De SP is tegen het aanstellen van wethouders van buiten Schiedam, wat in de volgende gemeenteraad mogelijk wordt door de invoering van het duale stelsel, waarbij de afstand raad-college van B en W groter wordt. „De betrokkenheid met de stad is dan ver te zoeken en op een rondreizend circus van carrierewethouders zit niemand te wachten", vindt de SP. De betrokkenheid van de ge- meenteraadsleden met de stad is volgens de SP nu te gering. Raadsleden zouden minstens net zo vaak op straat moeten rondlo- pen als het bijwonen van verga- deringen in het Stadskantoor. Dat is al een voorwaarde voor het SP- raadslidschap. De invloed van de burgers moet bovendien worden vergroot door medezeggenschap. in het bijzonder op het gebied van SP-fractie zit sinds 1998 in de gemeenteraad. Edith Kuitert (toen nog fractievoorzitter) in actie tijdens de behandeling van de begroting in 1998. Archieffoto Roger van der Kraan buurt- en wijkaangelegenheden. De SP denkt dan aan het instellen van democratisch gekozen verte- genwoordigers in wijkraden. Het moet ver der afgelopen zijn met beslo- ten vergaderin- gen, staat in het program ma. ..Politiek en bestuur moeten verder uit de achterkamertjessfeer komen. Vergaderen gebeurt dus niet meer in beslotenheid, laat staan in hotels of conferentieoor- den waar ze onbereikbaar zijn voor burgers en media." De SP zegt voorstander te zijn van gedifferentieerde wijken en van gedifferentieerd bouwen: „Geconstateerd moet worden dat er van dat laatste in Schiedam geen sprake is. Na ja- renlang eenzijdig beleid van dure nieuw- bouw moet het accent komen te liggen op verbetering en nieuwbouw van betaalbare huur- en koopwoningen. De ge meente moet hierbij het voortouw en de regie strak in handen ne- men. Indien er geen partners zijn om deze accentverschuiving ten behoeve van mensen met lagere inkomens te verwezeniijken, dient het eigen gemeentelijk wo- ningbedrijf in ere te worden her- steld." In zogenaamde 'villawijken' wil de SP dat er ook goedkope wo- ningen worden gebouwd, om een eenzijdige bevolkingssamenstel- ling te voorkomen. Milieucontroles bij bedrijven moeten verder worden aange- scherpt en overtredingen moeten bestraft worden in plaats van oog- luikend toe te staan, zegt de SP. „Het ontstane cultuurtje van ge- doogbeleid, het door de vingers zien van overtredingen, moet zo snel mogelijk verdwijnen." De gemeente moet zelf een actief be leid voeren om asbest uit openba- re gebouwen en woningen te ver- wijderen, vindt de SP. De ge meente moet bovendien een in- ventarisatie maken van alle ge- meentelijke en niet gemeentelijke gebouwen, daarna volgt een as- bestverwijderingsplan. Wegen en fiets- en voetpaden kunnen volgens de SP veel beter worden onderhouden. Ook moe ten er meer rechtstreekse en veili- ge voetgangers- en fietsroutes ko men. Bij tijdelijke wegopbrekin- gen of andere belemmeringen moeten er veilige paden zijn voor voetgangers en fietsers. De veiligheid, verlichting en toe- gankelijkheid van de stations van trein en metro wordt goed gere- geld, wil de SP. De gemeente ziet hierop en op het schoonhouden en onderhouden van deze stations streng toe. Het aantal bibliotheken mag niet worden verminderd, schrijft de SP: „Budgettaire redenen wegen niet op tegen de belangrijke func- tie die bibliotheken hebben op het gebied van leesbevordering en als ontmoetingsplek. Bibliotheken moeten voor iedereen bereikbaar zijn." Door Frank Willemse SCHIEDAM - De gemeente Schiedam moet zorgen dat het project Branderspoort tot een goed einde komt. En de kopers financieel helpen zodat bouwon- derneming Breur niet failliet gaat door dreigende schade- claims. Zegt Henk Metaal van Gemeente Belangen fel. En waar is Adri Reijnhout van D66 eigen- lijk? Die hoor je nu niet als oud- wethouder, terwijl hij het pro ject indertijd heeft opgezet. En hoewel de gemeente geen blaam treft -net als bij de verzakkende grond in Woudhoek en Spaland- is Schiedam toch moreel ver- plicht haar inwoners in het bouwdebacle te ondersteunen, vindt Metaal. Gemeente Belan- SCHIEDAM - In de NPB-Kerk aan de Westvest wordt zondag 16 december een concert gegeven door Concerto Rotterdam. Dit en semble is samengesteld uit leden van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest en geeft al vele jaren op zaterdagavond concerten in de Pelgrimskerk in Delfshaven. Op zoek naar goede akoestische zalen in de omgeving van Rotterdam zijn nu ook neergestreken in de kerk van de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB aan de Westvest waar nu al enige seizoenen ook een serie kamermuziekconcerten plaats vindt. Het programma voor zondag 16 december heeft als titel 'Neder landse muziek is mooi'. Uitge- voerd wordt muziek van een aantal Nederlandse componisten: Simeon ten Holt, Henriette Bosmans, Pietro Locatelli en Unico, graaf Wilhelm van Wassenaer. Soliste is de jonge violiste Nadia Wijzen- beek. De aanvang het concert is 15.30 uur. Toegang: fl. 22,50 en fl. 20,00 (CJP, 65+). Jongeren tot en met 18 jaar onder begeleiding be talen fl. 7,50. Alle prijzen zijn in- clusief reserveringskosten en con- sumptie vooraf. Kaartverkoop vindt plaats bij de VVV Schiedam, VVV Vlaardingen en direct voor aanvang in de kerk. gen heeft inmiddels schriftelijke vragen gesteld aan het college van B en W. Hendrik Willem Metaal (71 jaar) maakt zich druk om de belangen van gewone Schiedammers en er- gert zich aan 'mooipraters' als ex- wethouder Reijnhout van D66. En hij kan het weten, Metaal heeft in zijn lange politieke loopbaan heel veel personen meegemaakt. Als oude rot kwam hij in 1994 terug in de gemeenteraad, maar werd door de gevestigde partijen zoals D66 minderwaardig behandeld, zegt hij. „Ik heb toen een rotperiode ge- had. Je werd met de nek aangeke- ken en de mond gesnoerd." Dat is nu anders omdat Gemeente Belangen net als veel lokale partij en in de lift zit. Nu lachen ze niet meer, de andere partijen gaan nu serieus om met Gemeente Belan gen, zegt hij. Nu maakt hij zich druk om de Ban- denspoort, een project waarop een vloek lijkt te rusten. Ernstige te- genslagen als constructiefouten, een ontslagen directeur en precies een jaar geleden (ook al) een drei- gend faillissement. Ternauwer- nood ongedaan door de kopers die afzagen van hun recht op schade- vergoeding. Nu ondanks alle mooie woorden is er alweer een dreigend faillissement van Breur en weer een beroep op de kopers om af te zien van schadeclaims. Henk Metaal stelde ook vorig jaar schriftelijke vragen met als ant- woord dat de gemeente alles had gedaan had en geen schuld had. „Nee", zegt Metaal, „net als bij andere zaken is de gemeente er voor de inwoners. En hoewel for- meel geen partij moet de gemeente wel degelijk inspringen en de men- sen helpen met maatregelen en subsidies. Dit bouwwerk is te groot en te moeilijk om door deze kleine bouwer te laten doen; vier jaar ge leden waarschuwde directeur me- vrouw De Graaf hier al voor. Toen had Reijnhout moeten luisteren en niet eigenwijs moeten zijn." Gemeente Belangen zal na de ver- kiezingen Metaal in de raad onge- twijfeld gaan missen. Hij stopt na 8 jaar; daarvoor zat Metaal al ruim 22 jaar voor KVP en CD A in de gemeenteraad en de Rijnmond- raad. Hij is een man die altijd op- komt voor de burger en deze luid en duidelijk aankaart op de politie ke vergaderingen. En hij probeert het altijd beleefd, het is geen man die alleen maar schreeuwt. Hij zal de politiek missen hoewel Metaal door zijn politieke standpunten ook vijanden heeft gemaakt. Zo zegt zijn buurman hem geen gedag meer sinds hij het opnam voor de bewoners van de huizen waar het ziekenhuis zou moeten komen. Zijn partij Gemeente Belangen gaat voor maar liefst 5 zetels ('geef me de vijf' is de slogan) en Henk Metaal zal als coach en lijstduwer zijn steentje aan de partij blijven bijdragen. En hij drukt zijn partij op het hart om net als hij dicht bij de mensen te blijven staan en en verheven. En we blijven maar dienstbaar te zijn. „Want macht, gewone jongens joh", zegt hij bij dat maakt mensen snel autoritair hetafscheid. JAPANS RESTAURANT Sushi Teppan Yaki Kerstdiners vanaf: f 108,50 p.p. Keuze uit 3 verschillende kerstdiners met of zonder vis/vlees Kindermenu voor f 48,50 Voor onze vegetarische gasten hebben we een aantrekkelijk kerstdiner voor f 78,50 Openingstijden tijdens de kerstdagen vanaf 16.00 t/m 24.00 uur. Gelieve tijdig te reserveren. Aert van Nesstraat 4 3012 CA Rotterdam-Centrum Tel. (010) 28001 71 Fax (010) 28001 73 Q carpark at the Bijenkorf till 24.00 hour Rotterdam koop' HANDEL Vanaf dinsdag 18 december zijn onze klanten van harte welkom in het nieuwe kantoor op Blaak 40. Ook het centrale telefoonnummer verandert, de '5' wordt een '2': (OIO) 402 77 77 NB: Onze kantoren in Dordrecht en Gouda zijn en blijven gewoon geopend. VRIJDAG KOOPAVOND Tuin Serre meubelen Kleiweg 213-215- Rotterdam 010-418 13 27 VRAAG NAAR DE AKTIE- VOORWAARDEN SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam-Noord is op zoek naar vrijwilligers die werkzaamheden willen verrichten in de buffet/barploeg of de beheer onderhoudsploeg. Voor informatie of aanmeldingen: Peter Boot, tel. 247 04 64. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert dinsdag 25 de cember een uitgebreid kerstdiner. Alle kerstige spijzen, gemaakt door vrijwilligers, worden van 13.00 tot 19.00 uur opgediend. Meetafelen is mogelijk voor ieder een ouder dan 35 jaar. De kosten bedragen 15 gulden. Inschrijven moet voor 20 december gebeuren. Dit kan aan de balie van het wijk centrum of telefonisch, 426 77 67. SCHIEDAM - John Hirst is een sjamaan die een vleugje drui'de mengt met het sjamanisme. Hij is donderdag 13 december te gast bij spirituele vereniging Harmonia in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165 in Schiedam. De avond begint om 19.45 uur en de entree is 10 gulden. SCHIEDAM - De band Tulp speelt zaterdag 15 december in Podium cafe De Graauwe Hengst. De band is ontstaan uit cabaretgezelschap 'Het brullend varken' en popgroep 'De Confetti's'. De stijlen: ska, moderne rock en bloedstollende ballads. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt zondag 16 de cember de maandelijkse rommel markt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Vanaf 9 december zijn tafels te huur voor fl. 12,50 plus vijf gulden borg. De entree is een gulden, kinderen tot 12 jaar en on der begeleiding hebben gratis toe- gang. Voor meer info: 473 86 71 SCHIEDAM - Kinderen kunnen zaterdag 15 december tussen 12.00 en 16.00 uur kerstpakketten ko men maken in winkelcentrum De Nieuwe Passage. Er zijn twee kunstkarren in het winkelcentrum te vinden waar de pakketten ge- maak kunnen worden. Deelname is gratis. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenetaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Decokayv. Loenen, Dam 37-45 Woo n pi us Schiedam, Vateriusstraat 3 Rotterdam, Marconiplein, telefoon 010-47642 71. Openingstijden: ma. gesloten, di. t/m vrij. 9.30-18.00, zat. 9.30-17.00. Het zal inmiddels een paar weken geleden zijn geweest dat ik met veel schik een artikeltje in het Rotterdams Dagblad las. Het wax van een lezersredacteur, z'n naam is mijontschoten, en hetging(heelin het kort) over de claim die sommige mensen (lees: ondernemers) denken te hebben op redacties. Genoemd werd een zekere hoteleige- naar die zich misbruikt voelde door de redactie omdat hij hen getipt had over Chinese voetballertjes die training kregen van een beken- de voetbalclub en bij hem onderdak hadden. Hij vond het op z'n minst vreemd dat er een heel artikel was verschenen over die voet ballertjes en met geen woord over zijn schitterende hotel was gerept. Ik heb me rot gelachen, want ik herkende er antzettend veel in. Ook hier op de redactie komen natuurlijk met de regelmaat van de klok berichten binnen in de trend van „...gaarne plaatsen in de editie van..." en wordt er beledigd gebeld als er iets van veel waarde' niet geplaatst is. En ook bij ons is een ongeschreven regel dat dergelijke 'brutale verzoekenin de prullenbak verdwijnen. Maar soms gebeuren er dingen die de zaak toch in een ander dag- licht zetten. Nou niet direct alles wat ik hierboven gemeld heb, want ik blijf tegen een dergelijke benadering van redacties strijden, maar toch, soms moet je je eigen houding tegen commerciele verzoeken of berichtjes in het algemeen toch eens nader onder de loep nemen. Gisteren werd me dat bijvoorbeeld goed duidelijk. Het zal een uur of vier zijn geweest toen de deur openvloog en bijna even snel weer diehtvloog. In de tijd daartussen was een man binnen geweest die een klein pakketje af kwam geven; een blaadje, een mapje met een zakagenda erin en alvast een kerst- en nieuwjaarsgroet (want daar is het tenslotte ook de tijd voor). Met een brede grijns had ie dat pak ketje op de balie gegooid en tegelijk nog geroepen dat het hem 'wer- kelijk geen zier interesseerde of het geplaatst werd, maar dat ie dat nou gewoon maar eens wilde laten wetenBlijkbaar geen zin in een verdere uitleg of toch wel... Hij was bij een andere krant zo raar te woord gestaan, zeg maar afgepoeierd, toen hij (met veel trots na tuurlijk) zijn bericht met agenda en groet was komen brengen. Hij was er blijkbaar helemaal chagerijnig van geworden en verlegen ook, want hij was als een speer hetpand weer uit. Voor iemond iets had kunnen vragen. Een beetje bedremmeld pakte een collega de spullen op en legde ze op mijn bureau neer. Bleek om een zeventig- jarig jubileum te gaan van een Schiedams installatiebedrijf of zo. Afgezien van het feit of wij daar nu wel of niet iets mee gaan doen en dat het nu toevallig een andere redactie was die niet zo aardig had gereageerd bedacht ik me dat het even zo goed waanzin is om dergelijke dingen altijd meteen af te wimpelen als dat sommige on dernemers (en scholen en kerken en instances en....) er maar van uit gaan dat alles zomaar geplaatst kan worden. Dus ik zal namens onze redactie beloven voortaan meer open te staan voor de trots, het plezier en de overtuiging van al die boven- staande 'personen' als ze iets opsturen of komen brengen naar de redactie als 'u'op uw beurt dan alsjeblieft toch wel in de gaten wilt houden dat een krant elke week echt maar een beperkt aantalpagi- na '.v heeft en dat er niet altijd on wil in het spel is als een bericht niet geplaatst kan worden of er met een leukidee niets gedaan wordt. Dan is en blijft het: volgende keer beter! Karin Moerman

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3