a sXO 'Tijl Uilenspiegel' is een groot plaatjesboek om naar te kijken Musicals in Concert Kerstcircus Ahoy': spektakel met humor als rode draad s. w .r k SPIEGELREFLEX CAMERA 2.1 MILJ0EN PIXELS SCHITTERINGSVRIJ GLAS ZOOM COMPACT CAMERA Haroen en de zee van verhalen BERGWEG 110, ROTTERDAM 0000 TX51 Nieuwe kerstproductie van Jeugdtheater Hofplein Canon €J8$r- €j635T- po Istad ROTTERDAM - Volgens mij word je er heel blij van", zegt theatermaker Louis Lemaire over 'Tijl Ui lenspiegel', de kerstproduc- tie van Jeugdtheater Hof- plein. Lemaire bewerkte het aloude verhaal van Tijl Ui lenspiegel tot een spectacu- laire en moderne voorstel- ling vol dans en muziek. Scene uit de nieuwe productie van Jeugdtheater Hofplein 'Tijl Uilenspiegel'. 1 f door Heleen Schaaf ROTTERDAM - Spanning sensatie en vooral heel mooi circus. Trouw aan het klas- sieke beeld in de piste maar openstaand voor moderne in- vloeden. Zo is ook dit jaar het alweer 31e Kerstcircus - van 21 tot en met 30 december - in Ahoy' tot stand gekomen. Producent en regisseur Fer- nand Banning weet er ieder jaar weer een gigantische show van te maken. Elk jaar weer nieuw en anders. Jr rv isW De spectaculaire show van Kerstcircus Ahoy' bevat dit jaar ook een heleboel humor. EXTRA KERSWoOPAVONDEnT W0ENSDAG19, DONDERDAG 20 cm upi.inflG 21DECEMBER GEWENO TOT 21.00 UUB Op de begane grand aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegetreflex-, zoom, APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortment. CANON EOS 3000N SPIEGELREFLEX BODY MET 28-80MM 0BJECTIEF Spiegelreflex camera met 7 focus-punten, matrix licht- meting systeem, mogelijkheid om de scherptediepte visueel te beoordelen. Voorzien van E-TTL Flitsprogramma, hand- matige keuze van het scherpstel- punt en het beeldkeuzeprogramma Nacht. Geleverd met een 28-80 mm zoom objectief. In zilveren body. CANON P0WERSH0T A-20 DIGITALE F0T0CAMERA MET 2.1 MILJ0EN PIXELS De 35-105 mm 3x zoomlens is perfect voor het inzoomen op objecten, panoramische landschap- pen vastleggen en alles wat daar tussen zit. Windows en Macintosh compatible. Afm. 11x7x3.7 cm. PENTAX iS&f PENTAX 8 X 20 MCF JUPITER Ideale reispartner en tevens geschikt als toneelkijker. Het glas is multi- coated en houd schitteringen tegen. Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. MIN MINOLTA RIVA ZOOM 150 38-150 (4XZ00M) COMPACTCAMERA Compact camera met een zoombereikvan 38-150 mm. Met uiterst nauwkeurige Multi AFpassiefautofocus systeem met 900 stappen ALLEEN ZATERDAG 22 DEC. VAN 17.00-18.00 UUR liiiite Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden h-" ZONDAG 23 DECEMBER GE0PEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. In december en januari iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. Woensdag 19 december 2001 ROTTERDAM - Lai's is een trio jonge Vlaamse vrouwen die met hun engelstemmen folklorische muziek bij een groot publiek onder de aandacht weet te brengen. Za- terdag 22 december is Lais te zien in Nighttown. Aanvang 20.00 uur, entree/ 17,50. Een dag laterHei- neken serveert: Lee Perry, een van de sleutelfiguren in de historie van de reggae. Aanvang 21.30 uur, en tree 37,50. Fucking Dewaele Brothers houden op vrijdag 28 de cember een 10 uurs dj-marathon. Hun show begint om 20.00 uur, de entree bedraagt twee tientjes. Op zaterdag 29 december Styles upon Styles. Aanvang 23.00 uur, entree 10,-. Op maandag 31 december tenslotte start Nighttown met een nieuwe zaterdagavondconcept, waarvan de kick off Transformati on op oudejaarsavond plaatsvindt. Het feest begint om 22.00 uur, kaarten kosten 72,50. Vrijdag in Baroeg een dance- avond onder de noemer In-Die- 90's. Entree 3,40 en de zaal gaat om 21.00 uur open. Een dag later de intense grind/death van Napalm Death. Aanvang 21.00 uur, kaar ten kosten 9,08. Zondag in Ba roeg drie Nederlandse blackmetal- bands die in hetzelfde straatje spe- len. Salacious Gods komt uit het oosten des lands, Liar of Golgotha is de trots van Rotterdam en ook Tiranilorkomt uit de Maasstad. De laatste band is het Noorse Neslos. Aanvang eerste band: 15.30 uur, entree 6,81. WaterFront heeft donderdag 20 december een optreden van Vive La Fete, de groep rond dEUS-bas- sist Danny Mommens en zijn vriendin Els Pynoo. Aanvang 21.00 uur, entree 6,82. Vrijdag de tweede editie van het Ambitious Demo Festival met Sucamus, The Picnik, Son of None, Rimshock. Aanvang 20.30 uur, entree 5,68. Vrijdag 21 december Rockaway Beatz. Aanvang 00.30 uur, entree 3,41. Een dag later Brainstorm. Aanvang 22.00 uur, entree 9,09. En donderdag 27 december Matika Aanvang 21.00 uur, entree 1,70. Afkomstig uit een studentikoos milieu ontwikkelde Fence zich al snel tot een band, die elke gelegen- heid omtovert tot een muzikaal feest. Liggende gitaarpop met prachtige vocalen. Donderdag is de band te zien in Rotown. Entree 3,50 7,71), aanvang 22.00 uur. Op zondag 23 december op hetzelfde podium de live soul hip- hop formatie Relax. Entree 5 11,02), aanvang 22.00 uur. En op 31 december samen met Club Vi bes een Oud Nieuw Party. 35 f 77,13), aanvang 22.00 uur. door Vincent Wernke De familievoorstelling 'Tijl Ui lenspiegel' is volgens Louis Le maire een groot plaatjesboek om naar te kijken: „Het toneel ademt de sfeer uit van Jeroen Bosch. De voorstelling is een mengeling van de middeleeuwen en het heden. De aankleding en kostuums ade- men een middeleeuwse sfeer uit, terwijl de muziek modern en fun ky is. Bovendien ben ik enorm te- keer gegaan op het toneel met schaduwen, beelden en poppen, De voorstelling eindigt met een scene in de stromende re gen." Lemaire vertelt enthousiast over de visuele foefjes die tijdens de voorstelling voor bijzonder 'f- fecten zorgen. „Als ik een voor stelling schrijf zie ik de beelden al voor me", vertelt Lemaire. „Moeilijke scenes zijn daarbij juist een uitdaging. Terwijl ik schrijf denk ik al na over hoe ik bepaalde dingen kan uitvoeren. Pas als ik weet hoe ik iets kan uit voeren, schrijf ik het op." Dat 'Tijl Uilenspiegel' zo'n beel- dende voorstelling is geworden, komt volgens de theatermaker door het verhaal. Hoofdpersoon is Tijl Uilenspiegel, een brutale tiener die het als vrijheidsstrijder opneemt tegen de machtige ko- ning van Spanje. Daarbij wordt hij bijgestaan door zijn maatje Lamme Goedzak en zijn trouwe vriendin Nele. Tijls belangrijkste tegenstander is Jodocus. „Die wordt in de eerste scene letterlijk uit de hel op het podium gesme- ten en verschijnt telkens in andere vermommingen op het podium. ,,'Tijl Uilenspiegel' is een klas- siek Nederlands verhaal dat zeer de moeite waard is om te vertel- len. Het gaat over eerlijkheid, liefde en rechtvaardigheid. Tijl is een puber die niet neemt wat er aan onrechtvaardigheid om hem heen gebeurd. Tijl is inderdaad weer een opstandig en brutaal ventje, zoals vaak in voorstellin- gen van Hofplein. De tijd van de brave Hen- drikken is de- finitief voor- bij", lacht Lemaire. „Een creatief iemand is al- tijd bijzonder en lastig. Dat moet ook wel, want iemand die iedere dag alleen naar Waku waku kijkt, dat levert geen opwindend leven op. Tijl is een kruising tussen Robin Hood, Dik Trom en Pietje Bell." Lemaire ziet een overeenkomst tussen de tijd van Tijl Uilenspie gel en het heden: het gevoel van onveiligheid. ,,Mensen durven's avonds niet meer alleen over straat te lopen. Dat gevoel van onveiligheid had men toen ook al. Het wordt veroorzaakt door bij- geloof, waardoor een soort vage angst ontstaat. Tijl maakt daar in het stuk ook gebruik van in de strijd tegen de Spanjaarden. Hij haalt streken uit om ze angst aan te jagen, iets wat we tegenwoor- dig omschrijven als 'dissert'." 'Tijl Uilenspiegel" wordt ge- speeld door acteurs Sander de Heer en Pim van Alten en 88 leer- lingen (verdeeld over twee casts) van de Jeugdtheaterschool Hof plein. Louis Lemaire vindt het nog steeds heel inspire- rend om met kinderen te werken: „Ik werk elke keer weer met jongeren die voor de eerste of tweede keer in zo'n productie staan. Het is een groot avontuur om met hen te werken, want als ze er staan ge- ven ze zich voor de voile honderd procent. Het is nooit een beetje of foto: Rob Kamminga oude jongens krentenbrood wat ze geven. Geen grijs, maar zwart of wit." Natuurlijk is hij telkens weer blij met de inbreng van pro- fessionele acteurs - deze keer Sander de Heer en Pim van Alten. Desondanks blijft het werken met kinderen hem het meest inspire- ren: „Welke theatermaker is nog in staat om met 45 spelers op het toneel te staan? Dat is fantastisch om te doen en ik blijf er zelf ook jong bij. Ik denk iedere keer weer: de volgende keer wil ik het zo en zo doen. Die nieuwsgierig- heid blijft. Nee, ik zou niks leu- kers weten." Telefonisch reserveren van kaart- jes voor 'Tijl Uilenspiegel': 010- 243.50.50. Informatie: www- .jeugdtheaterhofplein. nl. ROTTERDAM - De vader van Haroen is de grootste verhalenver- teller van de stad. Iedereen die naar hem luistert, vergeet even hoe el- lendig en somber het er is. Op een dag gaat de moeder van Haroen er met de buurman vandoor en kan Haroens vader plots geen verhalen meer vertellen: zijn verhalenkraan is dichtgedraaid. Haroen gaat sa men met een mysterieuze water- geest op zoek naar de zee van ver halen. Tijdens die avontuurlijke tocht valt hij in handen van mees- ter-zwijger Chaddam-Sjod, die de zee vervuilt en de bron van het ver- halen-water zelfs voorgoed wil af- sluiten... De familievoorstelling 'Haroen en de zee van verhalen' van het Ro Theater is te zien van 20 december tot en met 6 januari 2002 in de Rot- terdamse Schouwburg. Reserve ren: 010-411.81.10. ROTTERDAM - Vorig jaar bleek de voorstelling Musicals in Con cert een groot succes. Ook dit sei- zoen neemt Simone Kleinsma het publiek van Musicals in Concert mee langs een selectie van hoogte- punten uit musicals van Joop van den Ende Theaterproducties. Verschillende musicalartiesten zullen een bijdrage leveren aan Musicals in Concert. Simone Kleinsma is de leading lady van de avond. Aan haar zijde staat Henk Poort. Zij worden bijgestaan door verschillende collega's die de af- gelopen jaren een indrukwekkende carriere in de Nederlandse theaters hebben opgebouwd. De solisten worden in Musicals in Concert begeleid door het Neder lands Musical Ensemble, een jong getalenteerd koor onder leiding van Ivo van Leeuwen. Guus Ver- straete, bekend van verschillende televisieproducties, heeft de regie van het programma, dat werd sa- mengesteld door Maurice Wijnen. De Nederlandse musical-dirigent bij uitstek, Maurice Luttikhuis, zal leiding geven aan het uit 35-man bestaande The New Symphonic Orchestra. Te zien in het Nieuwe Luxor Thea ter van 26 tot en met 29 december. Reserveren: 010-484.33.33. De rode draad in het programma is humor. Het was geen vooropgezet doel maar Kerstcircus Ahoy' is dit jaar het circus van de lach gewor den. Fernand Banning bedenkt zijn thema's niet op voorhand. Meestal reist hij door heel Europa circussen af, en zo ontstaan de ideeen voor dit grootste Kerstcircus van Euro- pa. Banning was ditmaal in het Deense circus Benneweis en had zelden zoveel plezier beleefd aan het repertoire van een paar clowns. Zo is eigenlijk spelenderwijs het thema 'humor' ontstaan. „Je moet toch elke keer met iets nieuws, iets verrassends bij dit tra- ditionele publiek komen. Meer dan 50 procent van de mensen komt ie der jaar naar het Kerstcircus terug. Als je acts programmeert die vijf jaar geleden in het circus waren, zullen de mensen zich dit onge- twijfeld herinneren. Elk jaar willen w.e een nieuw thema en nieuwe bij- zondere, spectaculaire acts heb ben. Toch is het niet makkelijk om nieuwe en goede artiesten te con- tracteren. Vaak moet je al ruim van tevoren een optie op ze nemen." „Het is dit jaar weer gelukt om er een betoverende show van te ma ken. Er moeten constant verrassen- de elementen in terugkomen. We hebben dit jaar ook humor tussen de acts door. Er verschijnen her- haaldelijk repriseclowns in de pau- ze. Een daarvan is de Roemeense clown Costin. Repriseclown zijn. is toch een beetje een moeilijke taak in het circus. Je moet de 'ga- ten' tussen de acts opvullen. Costin heeft het vak van een repriseclown tot een ware kunst verheven. Hij weet het publiek prima te verma- ken", besluit Banning. Dit is nog maar een voorbeeld van de vele hoogtepunten in de show. Ook treden de wereldberoemde clowns Yemelin Alex Co op. Aanvankelijk werkten zij als duo maar al gauw bleek dat hun komi- sche kwaliteiten zeer gewaardeerd werden. Het duo werd geinspireerd door de samenwerking met illusio nist David Copperfield. Er ont- stond een nieuwe formule tussen clownerie en illusie. Hierdoor wer den de Russische Irina Prostetsova en Tatiana Svirid aangetrokken. Opvallend zal deze act van de vier clowns zeker zijn, al is het maar door de lengte van clown Svirid. Zij is maar liefst 2,10 meter lang. „Yasmine Smart zal ook aanwezig zijn. Zij zal er samen met haar col- lega Doriane Picavet voor zorgen dat de Arabische hengsten en de al even mooie Andalusiers de piste met hun mooiste figuren zullen vullen. Dit is zeker een bijzonder mooie act", aldus Banning. Nog een nummer wat genoemd moet worden zijn The Sedovs. Ooit stegen zij op in Rusland, nu zweven zij boven verschillende continenten want iedereen wil ze zien. Deze winter landen ze in het Kerstcircus Ahoy' voor een onge- lofelijk komische ballonvaart. Ver- rassend is de act met de razend- snelle jongleurs op eenwielers. De uiterst behendige Prokhorovs, die hun publiek keer op keer versteld doen staan fietsend en jonglerend tegelijkertijd. Inmiddels zijn er al 7200 kaarten verkocht voor de achttien voorstel- lingen van het Kerstcircus. Opval lend is dat veel voorstellingen door bedrijven zijn uitverkocht, dit wordt steeds populairder. Er zijn 700 nieuwe plaatsen bijgekomen in de arena. Dit was nodig omdat er veel vraag is naar een plek daar. Ook het decor en de belichting bo ven de piste zijn veranderd. Acts kunnen nu nog beter uitbelicht worden, waardoor de spetterende acts nog beter te zien zijn. „Er is allemaal over nagedacht", zegt Banning. „Toch valt het niet mee om telkens weer spectaculaire vernieuwende acts naar Rotterdam te halen. Omdat het een familie- show is, moet er een goed balans in de humor zitten. Jong en oud moe ten het kunnen begrijpen. De origi- naliteit mag absoluut niet ontbre- ken. Ook moet het passend zijn in het programma van het circus. Er wordt dus naar flink wat eisen ge- keken voordat een act wordt ge- presenteerd in het Kerstcircus. Dit doen ik graag want we hebben na tuurlijk een reputatie hoog te hou den. Ook na dertig keer." Kaartverkoop aan de kassa van Ahoy' of telefonisch via 0900- 2352469 (99cpm). »s Art.nr. 199798 Art.nr. 91518 'Am. Art.nr. 89466 A)*0' A 0>f'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11