y maasstad video preview maasstad puzzel service Blijvend gewicht verliezen? Soms is een steuntje in de rug nodig! gezond bekeken Kerstconcert met organist Jean Guillou lees tip theater schie mmmm life style filmhuis zeepaard stads gehoorzaal ii 22 27 ■27 32 H33 41 H42 Top 10 ^AVOnmt VAN EEN MLrmit HW9SVIP &URSER WATfcEW tStSDOE OM ZO'N Mijn pr}jze -guji/e EEIaJOOM hbtzolfpe voorz- 2L Ftesse jetmeuer y (K-je VAPKAMEiZ-lJ Y> Dertig jaar Clint Eastwood vormt een uitstekende aanleiding om de Dirty Harry-films, waarmee de acteurs destijds doorbrak bij een breed publiek, te verzamelen in een Collection Box van vijf DVD's. Op hetzelfde mo ment (eind januari) brengt Waner Home Video onder de naam Out of the Shadows een recente documentaire uit over het leven van Clint Eastwood als acteur. Hierin staan zijn voormalige tegenspelers (waaronder Meryl Streep en Gene Hackman) en regisseurs (onder meer Martin Scorsese en Buddy van Horn) uitgebreid stil bij het fenomeen Harry Callaghan (Dirty Harry) en kijkt men terug op andere bekende films waarin hij actief was (onder meer 'Space Cowboys'). Ter aanvulling wordt in dezelfde periode de DVD 'The Outlaw Josey Wales' uitgebracht. De Collection Box bevat vanzelfsprekend Don Siegel's 'Dirty Harry' (1971) en verder 'The Enfor cer van James Fargo (1976), 'The Dead Pool' van Buddy van Horn (1988), 'Magnum Force' van Ted Post (1973) en 'Sudden Impact' van Ted Post en Clint Eastwood (1983). Deze DVD's zijn behalve als verza- melwerk ook los beschikbaar. De DVD's bevatten als extra's onder meer diverse interviews en bioscooptrailers. Collection Box van Dirty Harry verschijnt in januari 2002. 6 39 29 71 41 40 26 50 45 46 53 56 22 58 68 Horizontaal 1. Meisjesnaam 6. Scheepsbeschuit 12. Kern 14. Aardgeest 15. Ongeveer 17. Ver- slaggeving 20. Van onderen 21. Woonboot 23. Ogenblik 24. Ik 25. Wagen 26. Vrouwelijk dier 28. Afrikaans land 30. Vragend vnw. 31. Oprijlaan 33. Biersoort 34. Meisjesnaam 35. Inkeping 37. Verf 38. Overdreven 39. Rangtelwoord 40. Daar 42. Luizenei 44. Vloerbe- dekking 47. Duitse stad 49. Sport- artikel 51. Drukte 53. Vuur 54. Rijgsnoer56. Op't kantje 57. Vlug 58. Zangstem 59. Dwaas 61. Ont- kenning 62. Gewicht 63. Bedui- meld 66. Koninklijke Landmacht 67. Ierland 68. Steek70. Oproer71. Beroep. Verticaal 1. Plaatsbepaling 2. Maanstand 3. Engelse titel 4. Hap 5. Brabantse plaats 7. Verdieping 8. Dus 9. Melkdier 10. Reeds 11. Nar- rig 13. Telegraaf restant 16. Palm- boom 18. Vette vloeistof 19. Meta- len bak 20. Pul 22. Vruchtennat 25. Cafehouder 27. Europeaan 29. Be- grensd 30. Vragend vnw. 32. Delen van de voet 34. Rijtuig 36. Trek 37. Te dezer zake 41. Plaats in Zuidhol- land 43. Lidwoord 45. Geladen deeltje 46. Krenkend 48. Klap 49. Franse plaats 50. Honingbij 52. Vetlaag 54. Bodem 55. Jongens- naam 58. Slee 60. Vreemde munt 63. Zwarte delfstof 64. Aldus 65. Venijn 67. Vogelproduct 69. Kos- ten koper. Woerisdag 19 december 2001 xq57 Gewicht verliezen: het blijft een gevecht met jezelf en de weeg- schaal. De eerste paar kilo's ge wicht verminderen lukt vaak nog wel. Maar dan? Hou je het vol? Kan er nog meer gewicht af? Vaak komen de kilo's er na een dieet weer net zo makkelijk aan. Dit onaangename ver- schijnsel noemt men wel: het jo- jo-effect. Het bovenstaande is wel herken- baar voor iedereen die kilo's kwijt wil: of je nu een beetje te dik bent of ernstig overgewicht hebt. Als je een Body Mass Index (BMI) van meer dan 25 hebt, heb je overge wicht. Heb je een BMI van meer dan 30, dan is er sprake van ernstig overgewicht met gezondheidsrisi- co's. De kans op het krijgen van bijvoorbeeld hart- en vaatziekten neemt dan toe. Het is dan belang- rijk om enig gewicht te verliezen. De risico's kunnen vaak al terug- gedrongen worden door zo'n vijf tot tien procent gewichtsverlies. Steun in de rug Er zijn diverse middelen en behan- delmethoden beschikbaar. Er was reeds een receptgeneesmiddel voor de behandeling van ernstig overge wicht (obesitas) op de markt. Dit middel werkt lokaal in de darmen waar het de vetopname vermin- dert. Sinds mei dit jaar is er een nieuw medicijn beschikbaar via de huisarts. Het helpt je gewicht te verliezen en het proces van afval- len langer vol te houden. Dit mid- del werkt in de hersenen. Daar illustratie: Marco van der Wielen wordt het hongergevoel, verzadi- gingsgevoel (het 'vol' zitten) en het energieverbruik namelijk ge- controleerd. Het medicijn zorgt voor het sneller optreden van het verzadigingsgevoel. Ook zorgt het ervoor dat het lichaam tijdens het afvallen evenveel energie blijft ge- bruiken (normaal gaat het lichaam tijdens afvallen energie 'sparen'). Doordat het middel dus op twee fronten werkt, wordt het makkelij- ker om het proces van gewicht ver liezen langer vol te houden. Maar gewicht kwijtraken betekent in eerste instantie natuurlijk ook min der eten. Om bewust bezig te zijn met het verliezen van gewicht is het van belang ongeveer twintig procent minder calorieen per dag te eten. Het nieuwe geneesmiddel helpt hierbij. Ook bewegen is een positief beinvloedende factor. Ide- aal is om per dag een half uurtje extra te bewegen. Dit hoeft niet perse door middel van sporten te zijn, maar dertig minuten extra aanvullend wandelen kan ook vol- doende zijn. Geenjojo-effect Het gaat niet alleen om het verlie zen van gewicht, maar ook om het behoud van gewicht. Het voorko- men van het jojo-effect dus. Als je gewicht bent verloren, wil je dat natuurlijk ook zo houden. Medicij- nen als steun in de rug om minder te eten en daarnaast meer bewegen zorgen er voor dat de kilo's die er zijn afgegaan er ook afblijven. Ga voor meer informatie naar uw huisarts. Op Internet is veel te vinden over Kerst. Van kleurplaten tot een blo- te kerstman... Hieronder een verza- meling leuke webadressen. Veel plezierermee!: Geschiedenis van het kerstfeest: http://kerstmis.ontheweb.nl/ en http://www.vanharte.nl/kal- kerstachtergrondkerst- feest.htm Kerstverhaal voor kinderen: http www.vanharte.nl/kal-kerstach tergrondkerstverhaal.htm Adventskalender: http://home.wx- s.nl/lalize/advent.html Kerstgroeten in diverse talen: http: //members.brabant.chello.nl/ m.vanzwam/kerst/kerstmis4.htm Kerstmarkten: http://www.markt- kalender.nl/kerst2001/index.html Op bezoek bij de Kerstnian: http:// www.northpole.com/Village.html Kersthumor en een blote kerstman http://kerst.moppentap.nl/ Webcams: http://1iome.hetnet.nl/ zwam0009/kerstmis5 .htm Boomversieren: http://www.van- harte.nl/kal-kerstaankleding kerstboomversiertips .htm Verstuur een kerstkaart: http:// www.stack.nl/stefanvz/kerst/ card.html Kerstliedjes: http://home.sonerap- laza.nl/qn/prive/avangalen/kerst- liedjes.htm Mooie wallpapers: http://full- speed.to/xmas Kerstkleurplaten: http:// www.kidsdomain.com/holiday/ xmas/color.html Legpuzzel: http://www.jigzone- .com/ ms/zphp ?p=j z/p2/May rhof- en&z=20piececlassic Voor de peuters en kleutershttp:// www.xs4all.nl/mcboon/kerst.htm Van alles... http://members.tripod- net.nl/kerst2001/index.htm http://www.kerstonline.net/ http://www.kersttop 100.nl/in- dex.html 1Katarina Mazetti - De man naast mij 2. Elaine Kagan - Met stille trom 3. Ileana de la Guardia - De naam van mijn vader 4. John Grisham - Winterzon 5. Dean Koontz - De sleutel tot middernacht 6. Margriet de Moor - Kreutzersonate 7. Ian Rankin - Strip Jack 8. Ruth Rendell - Adam en Eva 9. Hakan Nesser - Het grofmazige net 10. Catherine Miller - Het seksuele leven van Catherine M. Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi- bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. Organist Jean Guillou ROTTERDAM - Let's make mu sic en impresariaat Pieter van der Ploeg presenteren een uniek en sfeervol Kerstconcert met de we- reldberoemde organist Jean Guil lou. Dit klassieke concert staat vol- ledig in het teken van kerst. Een kerststal, duizend kaarsjes, warme Gliihwein, kerstzang en gezellig samen zijn met kerstklanken op het orgel door de organist Jean Guil lou. Kerstsfeer bij uitstek. Jean Guillou heeft de afgelopen ja- ren vele succesvolle concerten ge- geven over de hele wereld. Hij is een begrip in de orgelwereld. De Fransman had al van jongs af aan een grote interesse in het orgel. Hij studeerde bij de wereldberoemde componist Marcel Dupre en stu deerde af bij hem aan het conser- vatorium in Parijs, een van de bes- te in de wereld. Op tweede kerstdag bespeelt Jean Guillou het orgel van de St. Lau- renskerk in Rotterdam. Het orgel in deze kerk is een product van de ze tijd. Van het oude orgel in de kerk was na de tweede wereldoor- log niets meer over, maar nu is het volgens Guillou een van de mooi- ste orgels van deze tijd. De aanvang van het concert op 26 december is 20.15 uur. Kaarten kosten f 27,50 en zijn op de avond van het concert verkrijgbaar. In verband met de te verwachten gro te opkomst gaan de deuren van de kerk al om 19.00 uur open. Voor meer informatie: www. lets- makemusic.nl. -a. - Flexibiliteit en romantiek staan de ze wintermaanden in de schijnwer- pers. De make-up draait om de vier G's: Glamour, Glitter, Glans en Goud. Deze tref je ruimschoots aan in de No7 partylijn van Boots. Deze verrassende range producten is zowel voor het gezicht als het li chaam en tovert je dag make-up om in een glamorous feest make up. Een eyeliner, een nagellak, glitteremulsie voor gezicht en li chaam en gold body dust geven je een ultieme glamourlook waar je ieder feestje mee voor de dag kunt komen. Voor de feestmaand de cember zijn het dan ook absolute V.Jfv^ v t "3* aanraders. Uiterlijke verzorging staat deze winter in het teken van vrouwelijkheid. Dit zie je terug in de mode en in de make-up. Sensu- aliteit en stoerheid worden op een geraffineerde wijze gecombineerd. De partylijn bestaat uit glitterpro- ducten die je een eigentijdse uit- straling geven en je maximaal la- ten stralen bij kaarslicht, party- lights en vuurwerk. Ze passen bij de zachte stoffen die dit seizoen volop gebruikt worden: nepbont, rib en tweed vormen een unieke, prikkelende combinatie met metal lic en goud. Voor meer informatie: www.bootsbeauty.nl. Tim van der Sluis Oudejaarsshow Tim van der Sluijs is een van de best bewaarde cabaretgeheimen van Ne- derland. Als een van de weinige cabaretiers van zijn generatie ontwikkel- de Van der Sluijs zich tot een politiek actueel en geengageerd cabaretier. Hij schrijft over alles dat hem raakt en opvalt in het wereldnieuws. De ac- tualiteit van de dag bepaalt voor een groot deel de inhoud van zijn voor- stellingen. Daarnaast zingt hij in zijn programma's veel liedjes. Donderdag 20 december, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 27,54, 2e rang/met kortingpas fl. 25,01 ELS inc Nazareth, Lourdes, Neerijnen Een ontroerende decembervoorstelling over het sluimerend verlies van spirituele waarden in de snelle wereld van de eenentwintigste eeuw. Het toneelstuk is geinspireerd op de drie peilers van het Christendom: geloof, hoop en liefde. In Lourdes volgen we een groep verlamde patienten die in afwachting van een duik in het genezende water en Neerijnen is het ver- haal van de bekende poppenspeler Josef van den Berg die negen jaar gele- den besloot een goddelijke roeping te volgen. Hij trok zich terug als klui- zenaar in een fietsenhok. Regisseur van deze familievoorstelling is Arie de Mol. Vrijdag 21 en zaterdag 22 december, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 19,83, met kortingpas fl. 17,07 Martin Hanson Wintercircus Voor een maal verandert de Stadsgehoorzaal in een heuse circustent: tij- gers in de plaats van tenoren, acrobaten in de plaats van acteurs en clowns in de plaats van cabaretiers. Wintercircus Martin Hanson is een voorstel- ling voor jong en oud. Acrobaten, dieren in alle soorten en maten en ar- tiesten die ongekende prestaties leveren. Het is circus in haar puurste vorm. Een familievoorstelling vanaf 5 jaar. De rode draad in de voorstel- ling is 'de euro'. Daartoe doet onder meer de Nederlands kampioen goo- chelen zich voor als bankdirecteur. Donderdag 3 januari, aanvang 13.00 en 16.15 uur, toegang le rang 13,60 euro, kinderen 7,95 euro Theater aan de Schie organiseert bij deze voorstelling een kleurwedstrijd. Hierbij kunnen gratis kaartjes en rondleidingen achter de schermen ge- wonnen worden. De kleurplaten zijn af te halen bij de kassa van het thea ter. Trudy Labij en anderen Shirley Valentine Shirley Valentine is een huisvrouw die aan de alledaagse sleur probeert te ontsnappen. Voor een keer kiest ze voor zichzelf, laat haar gezin achter en reist naar het zonnige Griekenland om er ongebonden en onbekommerd van het leven te genieten. Vele emoties vechten om voorrang als ze met veel humor uitlegt hoe het is om in alle vrijheid te kunnen kiezen. Anne- Wil Blankers bracht twaalf jaar geleden dit meesterwerk van Willy Rus sell op de planken. Nu is Trudy Labij de aangewezen actrice om gestalte te geven aan Shirley Valentine, een rol waarin zij haar kwaliteiten als blij- spelactrice kan etaleren. De amusementstoneelstuk staat onder regie van Robert Prager. Vrijdag 4 januari, aanvang 20.15 uur, toegang le rang 19,30 euro, 2e rang en kortingpas 18,15 euro De kassa van Theater aan de Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, telefoon (010) 246 74 67. Bridget Jones's diary Verfilming van de immens populaire roman van Helen Fielding over het turbulente liefdesleven en de bijbehorende zorgen van Bridget Jones. Jo nes een secretaresse-achtige redactrice op een uitgeverij is verslingerd aan haar baas maar blijkt een hysterische anti-heldin, erg onzeker en voordu- rend op jacht naar de schone schijn van het leven. Donderdag 20 december in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Vrijdag 21 december in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Zaterdag 22 december in Het Zeepaard, aanvang 20.30 uur James the giant peach Een combinatie van 'live-action' en animatiefilm over de kleine James wiens leven zuur gemaakt wordt door twee verschrikkelijke tantes. De film is gebaseerd op het boek van Roald Dahl en dus gaat James op avon- tuur met een vliegende reuzenperzik die op een dag in de achtertuin landt. Zaterdag 22 december in het Filmhuis, aanvang 14.00 uur Zondag 23 december in Het Zeepaard, aanvang 15.00 uur La pianiste Deze fdm van regisseur Michael Haneke is een portret van mensen die on- machtig zijn hun gevoelens te onderkennen en met anderen te delen. Hoofdftguur is de 40-jarige pianolerares Erika die in een haat/liefde sfeer- tje met haar moeder samenwoont. Haar leven wordt een gevecht als ze verliefd wordt op een van haar leerlingen. Vrijdag 21 december in Het Zeepaard, aanvang 20.30 uur Zaterdag 22 december in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Zondag 23 december in het Filmhuis, aanvang 15.00 uur Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamse- weg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. Toegang fl. 12,50 (donateurs fl. 10,-). De kinderftlms kosten fl.7,50 voor kinderen tot 12 jaar. De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00. Berry Lussenburg Vermist hilarisch cabaret van de man met de rappe tong Snel, hilarisch, vol humor en meeslepende emoties. 'Vermist' is het eerste avondvullende programma van het aanstormende Vlaardingse talent Ber ry Lussenburg. Lussenburg stond begin dit jaar in de voorronden van het Leids Cabaret Festival. Naar aanleiding van zijn optreden kopte de Leidse Courant: „Zulke grappen over de majesteit hoor je niet vaak meer." Het festival leverde hem een combitournee op met Sara Kroos, winnaar pu- blieksprijs Leids Cabaret Festival 2000. Vrijdag 21 december, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegang fl. 25,35 inclusief Complete Theater Service) Wolga Kozakken Kerstconcert de enige echte Een bezoek aan de Wolga Kozakken hoort in Nederland al jaren tot de tra- dities rond Kerst, sneeuw of geen sneeuw. De zware mannenstemmen van de tien zangers zijn karakteristiek voor de Russische volksmuziek en kerk- gezangen. Het vermaarde ensemble brengt Russische volksmuziek en kerkgezangen, aangevuld met weemoedige en opzwepende balladen. Denk aan'Kalinka' en de 'Wolgabootsman'. Zondag 23 december, aanvang 14.00 uur, grote zaal, toegang fl. 38,55 inclusief Complete Theater Service Onder leiding van Dick Borst Samen zingen kerstafleveringen Alle liedjes van toen en nu. waarvan u de melodie of die ene zin wel kent, maar verder niet. U krijgt nu de hele tekst in een liedboek en u zingt in een voile Harmonie uit voile borst onder begeleiding van Dick Borst. Op het programma staan geestelijke en wereldlijke kerstliedjes. Zondag 23 december, aanvang 14.00 en 17.00 uur, Harmonie, toegang fl. 8,80 inclusief liedboek) Martin Hanson Wintercircus echt circus in 't theater, een belevenis Voor een maal verandert de Stadsgehoorzaal in een heOse circustent: tij- gers in de plaats van tenoren, acrobaten in de plaats van acteurs en clowns in de plaats van cabaretiers. Wintercircus Martin Hanson is een voorstel ling voor jong en oud. Acrobaten, dieren in alle soorten en maten en ar- tiesten die ongekende prestaties leveren. Het is circus in haar puurste vorm. Een familievoorstelling vanaf 5 jaar. De rode draad in de voorstel ling is 'de euro'. Daartoe doet onder meer de Nederlands kampioen goo- chelen zich voor als bankdirecteur. Vrijdag 4 januari, aanvang 13.00 en 16.15 uur, grote zaal, toegang 12,00 euro, tot 16 jaar 8,00 euro Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 19