maasstad Hoofdingang nieuwe ziekenhuis verplaatst naar Hargalaan 'Countrysongs zijn natuurlijk ook gewoon levensliederen' SP wil lijstverbinding met GroenLinks 0" 07 krant netel 198 068 139 Q69 Geen filevorming Nieuwe Damlaan' Marianne Weber start theatertour in Vlaardingen en Schiedam Werk aan kruispunt Boterstraat SCHIEDAM Blanke witlof Salustiana hand- en perssinaasappelen Extra kmliteit Jonagold appelen Versgeschrapte krielaardappelen Salade van't huis *2! Vastkokende Nicola aardappelen aq Kogelharde Spruiten Maroc Clementina's Panhlare boerenhool Verse Broccoli Uw Zonnetuin Versspecialist Zonnetuin Harrie van Wijk Hof van Spaland 15A Schiedam telefoon 010 - 4710080 maasstad kerk maasstad fweekbladen SCHIEDAM - De Schiedam se SP wil een lijstverbinding met GroenLinks. Dat stelt fractievoorzitter Yorick Haan voor in zijn tweede verkie- zingscolumn (www.sp.nl/ schiedam) in reactie op het bericht dat GroenLinks juist een lijstverbinding wil met de PvdA. VERS UIT DE ZONNETUIN 500 gram 2 kilo heel kilo 250 gram zak 2,5 kilo w DONDERDAG KNALLERS Alleen op do. 03 -1 - 2002 500 gram zoel en zonder pit 1 J0 VOORWEEK VOORDEEL OP MA 07 EN Dl 08-01 -2002 250 gram 500 gram w ZONNE TUIN Woensdag 2 januari 2002 Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds. L.G. Bos. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds. L.D. Burger. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds. W. Verhoef. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland •Dorpskerk, Noordejnde. 10.00 uur. ds. J. van de Peppel. (De Ark, Hargplein. (10.00 uur. ds. W.R. van Wieren. ^Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. C. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch.viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zb 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv heren- koor IHD. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 tlO.OO uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. :zo 10.00 uur. eredienst. ;vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds. N. van de Want, wo 19.45 uur. ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen .Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10:00 uur. Iferk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. /a. 10.00 uur. predikant Bert Nab. SKIN, Indonesisch-Nederlands Ghristelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 .3000BD Rotterdam ^Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: -G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz •Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M, Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman- vanderKnaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: ^otterdamsDagbladbjV^^ SCHIEDAM/VLAARDINGEN Het lijkt nu 'definitief defini- tief'. Het Vlietland Ziekenhuis wordt in Schiedam gebouwd, en wel op de geplande iocatie bij Bijdorp, naast het politiebu- reau. Na een periode van 'pitti- ge onderhandelingen' (volgens een gezameniyke verklaring van de gemeente Schiedam en het bestuur van het Vlietland Ziekenhuis) hebben het Schie- damse college van B en W en het ziekenhuisbestuur overeen- stemming bereikt over de bouw van het ziekenhuis. De eerste paal moet in het najaar van 2002 de grond ingaan. Beide partijen zeggen dat er nu op de Iocatie Bijdorp aanpassin- gen zijn gedaan zodat het nieuwe ziekenhuis beter bereikbaar en toegankelijk wordt. „Met het ver- nieuwde plan is op essentiele punten tegemoet gekomen aan de wensen vanuit de omgeving", verklaren de gemeente Schiedam en het ziekenhuisbestuur. Ook zijn er afspraken gemaakt over de financiering van het Vlietland Ziekenhuis. De hoofdontsluiting van het nieu we ziekenhuis komt nu te liggen aan de Hargalaan, zodat er geen opstoppingen voorkomen op de Nieuwe Damlaan. De hoofdont sluiting voor het openbaar ver- voer en de taxi's zal aan de kant van het NS-station te liggen. Vol gens de gemeente Schiedam en het ziekenhuisbestuur betekent dat voor de medewerkers, bezoe- kers, patienten en omwonenden 'een belangrijke verbetering". Ook komt er meer gelegenheid om te parkeren. Op het huidige korfbalterrein van vereniging Harga en op een trainingveld van Demos wordt een parkeerterrein voor 750 auto's aangelegd. Dit betekent dat zal worden afgezien van de bouw van een parkeerga- rage voor 620 auto's op het korf- balveld. Beide partijen denken verder dat door de aanleg van 'een royale parkeergelegenheid' aan weerszijden van de Sportlaan zal de extra parkeerdruk in de omliggende wijken voorkomen. De Iocatie Bijdorp. Volgens de gemeente Schiedam en het ziekenhuisbestuur lopen er momenteel gesprekken over ver- vangende accommodaties. Door- dat er geen parkeerga- rage hoeft te worden gebouwd, blijft er geld over om het tekort dat er nog was om het ziekenhuis te bouwen, te vullen. Een derde aanpas'sing van het plan betreft het selectief openstel- len van de dam over de Polder- vaart voor auto's van bezoekers die slecht ter been zijn. Deze dam over de Poldervaart vormt de ver- binding tussen de parkeerplaats en het ziekenhuisterrein. Aanvan- kelijk zou deze dam alleen door voetgangers en ambulances mo- gen worden gebruikt. In het ge- wijzigde plan mogen ook au- tomobilisten over de dam om voor de en tree van het ziekenhuis personen af te zetten die slecht ter been zijn. Daarna kan de bestuurder terug over de Foto Roger van der Kraan dam om de auto op het parkeer terrein neer te zetten. Hierdoor denken beide partijen dat er min der auto's op de Nieuwe Damlaan zullen rijden, want voor bezoe kers is er geen reden meer om via de Nieuwe Damlaan het zieken huisterrein op te rijden. Dit bete kent verder dat minder automobi- listen in de verleiding zullen ko- men om de auto in de omliggende buurten te parkeren. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Ze is wat verkou- den, alles zit dicht. „Gelukkkig maar dat ik het nu heb, en niet straks tijdens de theatertour", zegt Marianne Weber, wijzend op haar pijnlijk ontstoken juk- beenderen. Ze zit in de foyer van het Schiedamse Theater aan de Schie, en eet nog snel een brood- je. Over een maand treedt ze hier op, als onderdeel van haar tweede theatertour door heel Ne- derland. De ongekroonde konin- gin van het levenslied legt haar broodje weg en snuit nog even. „Ik had vorig jaar veel bedenkin- gen of ik het nu wel moest doen, die theatertour. Vijftien jaar lang rij ik nu door heel Nederland, op weg naar weer een optreden, en dat doe ik met heel veel plezier. Soms is het absolute chaos, moet ik me weer in een of ander hok omkle- den, soms is het juist weer perfect geregeld. Maar dat vind ik juist fantastisch. Ik weet nooit wat ik te- genkom als ik in mijn auto stap en het avontuur opzoek. Bruiloften, bedrijfsfeestjes, festivals: heerlijk vind ik het. Natuurlijk, soms denk ik wel eens 'wat doe ik hier', als ik moet opkomen na een optreden van een hardrockband. Ga ik in de kleedkamer dood van de zenuwen, 'ik doe het nooit meer' en 'dat pu- bliek zit nooit op me te wachten', al die gedachten schieten dan door mijn hoofd. En dan blijkt het juist een geweldig optreden te worden. Toen ik te horen kreeg, 'je moet het theater ook doen', dacht ik: laat mij nou maar. Ik wil het publiek kunnen zien, en dat lukt in een the ater vaak niet, dacht ik. Kom je op, gaat het licht uit en dan kijk je al leen maar in een zwart gat. Het pu bliek moet ik juist recht in het ge- zicht kunnen zien, ik wil de reac- ties horen, ik wil respons hebben, horen of ze meezingen, daar doe ik het voor. Ik doe het niet voor mij- zelf, ik doe het voor het publiek. Als ik de gezichten van het publiek niet kan zien, presteer ik niets. Maar de vorige theatershow, in tien kleine theatertjes, ik heb het zo bijzonder gevonden. Tijdens de re- petities ging ik weleens in de zaal zitten, ik had geen idee hoe je van uit de zaal het podium ziet. En dan zie je dat je met licht veel kan doen. Een keer of drie liet ik de zaallichten ook helemaal aan, zo dat de mensen elkaar kunnen zien en ik hen. Toen, na het derde op treden, dacht ik: dit is wat ik wil. Ik vind het nog steeds leuk om in de auto te stappen en het avontuur tegemoet te gaan. Je komt zoveel mensen tegen, maar soms, bijvoor- beeld bij een dorpsfeest, en je ziet al die mensen tegen het dranghek staan, terwijl ze lang in de rij moe- ten staan voor een biertje, dan voel ik me soms bijna beschaamd. Je kan met een half uur of drie kwar- tier optreden, en dan kan ik eigen- lijk alleen maar de singles spelen, en dat vind ik altijd zo jammer. Ik ben meer een albummens dan een singleartiest. Nu kan ik twee uur optreden, en ook de minder beken- de nummers zingen. Er moeten ook nieuwe verrassende elementen in de optredens zitten. Zo'n vijftienduizend mensen heb ben de vorige theatertour gezien, en er zijn altijd mensen die voor een tweede keer komen kijken. Die wil ik dan ook wat nieuws geven. En ik heb natuurlijk een nieuwe cd, Country en Weber die goed ontvangen is. De echte hardcore fans zijn niet mijn echte graadme- ter of iets echt goed is, zij kopen al les van mij. Ik moet het wel heel erg bont maken als ze een nieuwe single of album niet van me pik- ken. Maar iedereen is enthousiast over het country-album, maar ik had eigenlijk niets anders ver- wacht. Countrysongs zijn natuur lijk ook gewoon levensliederen, zijn soms hartstikke heftige 'tear- jerkers'. De akkoorden en de me- lodieen lijken ook zo op elkaar. Je hoort wel wat andere instrumen- ten, steelguitar in plaats van accor- deons. Maar het mag dan iets af- wijken van wat ik normaal doe, het is en blijft levenslied. Ik was eigenlijk eerst van plan een 'alle landen van de wereldcd' te maken, met fado's uit Portugal, liedjes uit Rusland. En uit de Ver- enigde Staten wilde ik een aantal countrynummers doen. Ik begon uit mijn hoofd liedjes op te schrij- ven die ik erop wilde, en toen groeide de lijst naar veertig coun trynummers. Maar ja, welke dan? Ik kon niet kiezen. Dus besloot ik Country en Weber te maken, een cd vol met country. Maar die we reldcd, die ga ik beslist nog doen. De nummers van de theatertour liggen nu vast, de volgorde ook. Je moet er opletten dat je niet te veel dezelfde soort nummers achter el kaar doet. Is het niet te lang, te zwaar. En er zitten nummers bij die er echt in hakken. Dan moet je niet nog zo'n nummer zingen, dan zing je mensen in een dip. Ik laat mijn nummers altijd eerst aan mijn vader horen, en ik had een nummer gedaan met de melo- die van een werk van Schumann. Mijn vader toont nooit emoties, maar toen zei hij opeens 'ik moet dit even verwerken'. Hij is altijd een goede graadmeter van mijn nummers. Ook met de country-cd. Hij had eerst bedenkingen, maar toen liet ik 'Adios Amigo' horen toen ik in de auto reed, via mijn te lefoon, het was nog een ruwe mix. Hij zei niets. Later beide hij op, 'er moet nog een tweede stem bij', en dat klopte inderdaad. Dat is zijn manier om te zeggen dat hij het toch goed vond. En toen ik zei dat de andere nummers ook zo zijn, zei hij 'o, dan is het goed'." Marianne Weber, Live in Concert: 11 januari Stadsgehoorzaal Vlaar dingen (434 05 00), 29 januari Theater aan de Schie Schiedam (246 74 67), 18 februari Nieuwe Luxor Theater Rotterdam (484 33 33). SCHIEDAM - De ONS gaat maan dag 7 januari op het kruispunt Bo terstraat, Grote Markt en de Ooie- vaarsteeg beginnen met het ver- vangen van distributieleidingen voor gas en water. Het tijdig ver- vangen van deze leidingen is nodig om een veilige en zoveel mogelijk storingvrije leverantie van gas en water te waarborgen. De werk- zaamheden die opengebroken trot- toirs en rijweg tot gevolg hebben nemen ongeveer drie weken in be- slag. Het verkeer wordt gedurende deze periode omgeleid. Winterse omstandigheden kunnen aanlei- ding geven de werkzaamheden op te schorten. SCHIEDAM - Een woning aan de Slachthuislaan is donderdagochtend uitgebrand. De bewoners konden bijtijds de woning verlaten. Ook hun kat kon door de brandweer worden gered. Het vuur werd door de brandweer vrij snel geblust. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, de brandweer stelt een onderzoek in. Foto Roger van der Kraan „In eerste instantie vond ik dat best verwonderlijk. Lijstverbindingen ontstaan meestal tussen gelijkge- stemde partijen. Partijen die aan dezelfde kant van het politieke spectrum opereren. Lijstverbindin- gen zijn een manier om er voor te zorgen dat de reststemmen van de ene kant niet naar de andere kant verdwijnen", schrijft Haan in zijn column. Haan zegt het 'teleurstel- lend' te vinden dat GroenLinks kiest voor de PvdA: „Een lijstver binding met de SP lijkt me logi- scher. De twee nog linkse partijen in Schiedam trekken dan samen op om een tegenwicht te bieden aan de PvdA. Een tegenwicht dat hard nodig is omdat de PvdA last heeft van "arrogantie van de macht." Haan zegt GroenLinks 'nog links genoeg' te vinden „om samen met ons de strijd om de restzetels aan te gaan. Een strijd tegen de PvdA, maar ook tegen alle andere, rechtse partijen." „Aart Kerst heb ik zo'n hekelzei laatst iemand tegen me. „Geef mij maar Oud en Nieuw, dan zie ik allemaal nieuwe mogelijkheden en een schone lei om mee te beginnen, van Kerst word je alleen maar melancholiek.„Ohzei ik en vroeg me tegelijkertijd afhoe ik er zelf eigenlijk over denk. Eerlijk gezegd heb ik me nog nooit diepgaander met Kerst of Oud en Nieuw beziggehouden dan; 'wat doen we dan en dan en bij wie?' Schande! Dat schone lei-idee beviel me wel, een mooie gedachte. Misschien wel even mooi als 'vrede op aarde en in de mensen een welbeha- gen', want het heeft iets enorms positiefs. Maar voor mijn gevoel doe ik hetafgelopen jaar dan absoluut tekort, want het heeft me veel moois gebracht. 2001 is voor mij persoonlijk meer dan goed ge- weest, maar was het dat ook voor mijn stad; Schiedam? Ik betwijfel het. Ik bladerde net nog wat kranten uit het afgelopen door voor een klein overzichtje en kwam eigenlijk meer ellende dan vreugde te gen. Asbest hier, asbest daar, een gerechtelijk onderzoek, sloop- plannen her en der, nieuwbouwellende groot en klein en hoe zit het nou eigenlijk met het 'Land van Belofte'? Wordt dat nou nog wat het komendejaar. Mijn collega aan wie ik de vraag tussen neus en lippen door stelde moest me het antwoord schuldig blijven. Wist het ook niet meer. Het ziekenhuis dan Komt dat nou echt in Schiedam of gaan we volgende maand toch naar Vlaardingen? De laatste be- richten lijken gunstig voor Schiedam, maar je weet het maar nooit. Dat dacht ik gisteravond ook, toen het Hoardings Musical Gezel- schap trots vertelde dat ze in 2003 een musical over de 'ziekenhuis - soapgaan maken. Het hele stuk tot aan de pauze is al geschreven en het ziekenhuis zelf schijnt dolenthousiast te zijn. „Tot aan de pauze al af?, dacht ik nog. „In 2003 op de plankenAls dat alle maal maar goed gaat komen in Bijdorp, anders kan ook dat Vlaar- dingse schrijversteam weer met een schone lei beginnen. Karin Moerman AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN W0 2 -1 T/M ZA S -1-2002 TENZIJ ANDERS VERMELD ..asiP A** /f*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3