maasstad D@tn $®yirM§i SPECTACULAIRE UITVERKOOP IAGERWAARD Fauteuils worden steeds breder Loungen beVnvloedt eetkamer BEDDtn SHOUI Laatste week DOORS SDhe8Q Meubelbeeld 2002 is niet eenduidig Terug van weggeweest Woonwinkels staan vol met comfortabele loungebanken Uesian "MERIDA" 4 cm traagschuim (llasa). Bij aanschaf uan een compleet slaapsysteem een textielpakket naar keuze cadeau! (Q Lig Comfort ilium qaai'ii (Classic ^tylr Meubelen m.,r UlMlN° Slaapkamers tot 60% KORTING OPR' P^fAPiJ "En's P I I In het uitgaansleven is 'loun- gen' inmiddels een bekend fenomeen. De 'vrijdagmid- dag-borrerde koffie op zon- dagmiddag of het aperitief voorafgaand aan een avondje stappen; we willen niet lan- ger op een (harde) kruk zit ten, maar relaxed onderuitge- zakt op lekkere grote banken of op een 'eiland' van com fortabele (vloer)kussens. Aangename ambient-music en aangepaste verlichting zorgen voor de juiste sfeer. Inmiddels heeft deze 'cosy' trend de woonkamer bereikt en staan de woonwinkels vol met comfortabele loungeban ken. Die zijn vooral groot, diep en laag. www.vandikhoutplankerivloeren.nl Superzacht comfort en toch een goede ondersteuning. normaal 506 (Ft 1.115,08) llU 41 5 (fl 914,54*1 Rotterdam, Mariniersweg 68a-70a, tel: 010-411 6568 uiww.ligcomfort.nl VAN MUUR TOT KAST... CTHli l)OORS>" jgm IVT Woensdag 9 januari 2002 cx64 Het meubelbeeld voor 2002 is dus beslist niet eenduidig. Qua kleu- ren, materialen en vormgeving kan en mag het eigenlijk allemaal. En: is het er toch niet, dan kan het ge- maakt worden. Met behulp van de computer kan uw interieurspecia- list in een handomdraai alle moge- lijke individuele oplossingen van een bepaald zitprogramma laten zien. Helemaal naar wens wat be- treft samenstelling, maatvoering, kleuren en materialen. Steeds va- ker kunnen zelfs zaken als zit- en poothoogte enkele centimeters aangepast worden. Ook tafels en (wand)kasten kunnen, vaak tot op de centimeter nauwkeurig, op maat gemaakt worden. Sommige meubelfabrikanten en woonwinkels gaan nog een stap verder. De laatste ontwikkeling op dit gebied is het aanbieden van complete woonconcepten. Dus niet alleen een bank met bijpassen- de fauteuils, maar ook kasten, ta fels en zelfs karpetten in exact de juiste kleur erbij. Ook gezien: bed- den met precies dezelfde vormge ving als de zitmeubelen voor de woonkamer. Door er tevens acces- soires zoals vazen, schalen, spie- gels, sierkussens, kunst en verlich- ting bij aan te bieden, wordt in fei- te een complete lifestyle verkocht. Maar willen wij dat wel? Ja, graag! Juist door het enorme aanbod wordt het immers steeds moeilijker om door de bomen het bos te blij- ven zien. En thuis het plaatje uit dat tijdschrift na-stylen, blijkt toch een stuk moeilijker dan gedacht. In feite gaat het in de modewereld al lang zo. Die ene rode jurk is toch pas 'af met de juiste schoenen, sieraden, tas, bril en nagellak er bij? Dat wordt weer uitgebreid woonwinkelen! Diverse designklassiekers die hun tijd ver vooruit waren, zijn inmid- dels opnieuw op de markt ge- bracht. Allemaal in hipp(i)e kleur- tjes als felblauw, paars, pink en oranje. Heel sixties zijn ook de be- hangpatronen en stofjes met geo- metrische dessins en psychedeli- sche patronen; zeker in lekker 'ou- derwetse' retro-kleurtjes als olijf- groen, beige, donkerbruin, rose en roestoranje. Of - altijd goed - zwart en wit. Qua pootconstructies noemen we als typisch sixties of seventies de vele ijle metalen buispootjes, de rondlopende slede- en beugelpoten en de draaipoot. Met name relax- fauteuils hebben vaak een in het oog springende ronde voetplaat. Zitten, liggen en hangen Wie 'loungen' zegt, zegt lekker zitten, liggen en hangen. Alles draait om comfort. Maar natuurlijk worden er ook de nodige eisen ge- steld aan de flexibiliteit, functiona- liteit en uitbreidingsmogelijkheden van banken en fauteuils. Sommige modellen zijn dan ook regelrechte 'alleskunners'. Dankzij individu- eel verstelbare rugkussens, arm- leuningen en/of hoofdsteunen, is vrijwel elk 'standje' comfortabel en ergonomisch verantwoord. In het kader van de actuele lounge- trend zijn de hoekbanken weer he lemaal terug in beeld zijn. Opval- lend veel banken hebben brede, vlakke armleuningen, al dan niet met een houten of metalen dien- blad erom; handig voor de tele- foon, laptop of een zak chips. Ook de zitkussens van zogenaamde loungebanken zijn doorgaans zeer breed en extra diep; zitdieptes van een tot anderhalve meter zijn be slist geen uitzondering meer. Om de diepe zit op te vullen is er ge- weldig veel keuze uit allerlei (sier) kussens. Kies ze in de kleur van de bank of juist niet; speel met ver- schillende dessins, maten en mate rialen. Wat dacht je bijvoorbeeld van een slangenprint in onnatuur- lijk pink, een zacht nepvachtje of een kussen met hele lange 'haren'? Kortom: mix en match, en het re- sultaat mag ongetwijfeld gezien worden. De trendkleuren van dit moment zijn vooral te vinden in het roodpa- let. Tomaatrood, baksteen-rood, kersenrood, helderrood, karmijn- rood, oranjerood, bloedrood, bor- 'Canape is een tijdloos ontwerp van Hugo de Ruiter. Door de bekleding met knalrode meubelstof krijgt deze innovatieve bank een trendy uitstraling. Met het aircomfortsysteem kan je door middel vier elektrisch aangedreven pompjes de stevigheid van de zit-en lendekussens aanpassen. TOT 50% KORTING OP VELE SHOWROOMMODELLEN O.A.: Rolf Benz, Pastoe, Jori, Fiam, Hulsta, Leolux, De Sede, Metaform, Gelderland, Interstar, Young International, Wittmann, Touche, Montis KANAALWEG 39-53 CAPELLE A.D. IJSSEL esign tel. 010-4507466 Frans eiken -18 cm br. - f 109,00 p/m2-010-2103373 deauxrood; er zijn legio varianten met elk net even een andere uitstra ling. Ook paars, aubergine en lila worden goed verkocht. Met de loungesfeer in ons achter- hoofd, kiezen we voor warme ma- en zijkanten, het extra lange sofa- element van veel zitprogramma's, lage en brede dressoirs, modieuze plaids, hoogpolige karpetten en grote vloerkussens. Leuke styling- tip: stapel de (twee) vloerkussens na gebruik op de salontafel of hoc- ker. Opgeruimd staat netjes en heel trendy. Ook de zitzak is natuurlijk op en top lounge en nu zelfs ver- kiijgbaar in tweepersoons uitvoe- ring! Nieuw item voor in de woonkamer is de zogenaamde zittafel: een lage salontafel die, met een of twee kus sens erop, als extra zitplaats ge- bruikt kan worden. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de zitkast, een kast- module of dressoir met een apart zithoekje. Een kussen is standaard in het ontwerp opgenomen. Qua vormgeving zien we op dit moment heel veel kubistische zit meubelen (ik la Bouvrie): simpele, rechtlijnige kubussen op lage blok- poten met strakke zit- en rugkus sens en brede, vierkante armleu ningen. De vorm is simpel en hel- der; ontdaan van overbodige poes- pas en franje. Maar tegelijkertijd is daar de retro-trend, met juist aller lei 'swingende' vormen. 'Retro'is een belangrijke trend met allerlei 'swingende' vormen. 'Swan'-acntige fauteuils zijn ge'inspireerd op de organische vormen van Arne Jacobsen's fauteuil 'Swan'uit 1958 voor Fritz Hansen, een echte designklassieker. Niet alleen banken, maar ook fau teuils zijn de laatste jaren steeds iets breder geworden; 85 cm is nu min of meer de normale zitbreedte voor een fauteuil. In de lounget- rend passen ook items zoals de ex tra brede loveseat, de knusse chat- banken met hoog opgetrokken rug terialen en 'lekkere' stoffen. Dus rijke, aaibare stoffen met een zach- te touch zoals alcantara, chenille, fluweel, velours, vilt en wol. lets nieuws zijn de raffia-achtige meu- belstoffen. Toch, of misschien juist daardoor, is er ook op het gebied van leer heel wat gaande. Niet al leen komen er allerlei trendy kleur- tjes en modieuze prints bij (struis- vogel'gaatjes'), ook wordt er druk geexperimenteerd met veeg- en kreuktechnieken, waardoor allerlei spannende special effect' ontstaan. Een prijsvriendelijk altematief voor echt leer, zijn wellicht de meubelstoffen met de touch en look van echt leer. Trendtip: in na- volging van het huidige mode- en tassenbeeld, zullen spoedig ook de eerste 'genagelde' zitmeubelen in de winkels te vinden zijn. Het stofferen van een bank, fau teuil of eetkamerstoeltje in een combinatie van stof en leer of in twee verschillende kleuren, is op zich niets nieuws. Wel komen er steeds meer modellen op de markt die speciaal ontworpen lijken om zo gestoffeerd te worden. Bijvoor beeld om het vierkante zitkussen van een rond clubfauteuiltje te ac- centueren, of de iets hellende rug van een eetkamerstoel van opzij beter zichtbaar te maken. In de huidige loungetrend past de extra brede love-seat Siboga perfect. De verschuifbare hoofdsteun en het verstalbare armkussen dragen bij tot een optimaal zitcomfort. Het combineren van verschillende materialen als hout, glas en leer is een actuele tendens in de woonmode van aankomende winter. De lange eettafel Narvik biedt voldoende ruimte om uitgebreid te tafelen, de eetkamerstoelen Bilund bieden dan ook veel comfort! Behalve de woonkamer, heeft het loungen - of lie ver gezegd de 'filo- sofie' erachter - ook het reilen en zeilen in de eethoek veranderd. Of het nu gaat om een informele brunch met collega's of een huise- lijk diner met vrienden; we eten steeds vaker thuis dan uit. En we trekken daar de nodige tijd voor uit. In plaats van een borrel vooraf of een koffietje achteraf, is de uit- nodiging 'all inclusive'. Kortom: er wordt steeds langer (na) geta- feld. Eetkamerstoelen moeten dan ook veel comfort bieden. Daartoe heb ben ze vaak armleuningen en een iets meeverende rug. Eigenlijk is de term eetkamerfauteuil dan ook beter op zijn plaats. Nog luxer qua uitstraling is de gestoffeerde eet- bank (met extra hoge rug), die aan een kant van de tafel staat in de plaats van twee of drie losse fau- teuiltjes. Tegelijkertijd zien we de opkomst van hele basic houten eet- banken en 'kale' krukjes; soms niet meer dan een blok ruw gekapt hout. Weer anders, maar ook puur natuur, zijn de vele vlechtwerk- fauteuiltjes: van het papieren lloyd loom tot het exotische abaca en ba- nanenblad. Opvallend is dat na de lange tot soms extreem lange eettafel, nu de vierkante tafel voor 2(!) of 4 perso- nen weer helemaal in is. Door een uitgekiende pootconstructie kun nen aan sommige modellen zelfs 8 stoelen geplaatst worden. Maar zelfs dan is de vierkante tafel nog knus; iedereen kan immers met ie- dereen praten. Vrijwel alle eettafels zijn strak en kubistisch van vorm; met dikke bladen op robuuste blok- of wang- poten. Eikenhout is veruit favoriet en wordt veelal gecombineerd met een tot drie inlays van (Belgisch) natuursteen, glas of aluminium. Niet alleen op stoffen gebied maar ook voor meubelen signaleren we meer glans. Harde materialen als aluminium, roestvrijstaal en kunst- stof hebben een hoog glans afwer- king. Ook leuk zijn de houten 'stroken- tafels' met een decoratief lijnen- spel van dunne strips rubber of plexiglas. Heel fraai en volledig milieuverantwoord zijn de hout- soorten die van nature al een kleur- tje hebben; bijvoorbeeld kerrie- geel, donker aubergine of met een frisse groenzweem (lime) erin. Vraag hiervoor naar het nieuwe FSC-keurmerk, dat garandeert dat het toegepaste hout uit duurzaam beheerde bossen komt. Creatieve mogelijkheden te over dus. Maar ook liefhebbers van juist de ambachtelijke kant van hout, zullen vast en zeker slagen voor een nieuwe tafel. Er is namelijk veel oog voor ffaaie details, zoals handmatig inlegwerk, duidelijk zichtbare slisverbindingen op de hoeken en vakkundig 'wegge- werkte' tafelladen. Trend: in het modern-klassieke segment duiken steeds meer eetkamerprogramma's op met Art Deco-kenmerken. matras Pocketuering afgedeht met Exclusief ledikant 01R0005 SPIEGELDEUREN/STOFDEUREN HOOGGLANSDEUREN PANEELDEUREN 1VJI Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Grote verscheidenheid aan uitvoeringen: matglas, hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaal" Korte Haven 3-3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Geopend: maandag 13.00-17.30 uur dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Werkplaats: Westfrankelandsestraat 10, 3117 AR Schiedam Dorpsdijk 192, Rhoon, tel. 010-5012604 maandag gesloten vrijdagavond koopavond STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdagtot21.00uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'sMaandags gesloten If

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 13