maasstad Herkenbarefamilieperikelen in 'Dochters en Zonen' van Bonheur Studente Nederlands wintverhalenwedstrijd Julia Roberts nam voor 'Ocean's Eleven' genoegen met schijntje 700 MB DATA 80 MINUTEN AUDIO 95 HANDIGE KABELH0UDER VIDEO KINDERSL0T 95 DRAADLOZE VIDEO- ZENDER €J59r- ^99 preview rasTUKsS PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 <r m ik-. J Opening gerenoveerd theater met nieuwe voorstelling ROTTERDAM - Overal in de stad zijn posters te zien van Bonheur. Deze campag- ne om dit theater wat beken- der te maken is een cadeau- tje van Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa. In verband met een broodnodige opknapbeurt konden er vorig jaar amper voorstellingen gespeeld worden. Vanaf 11 januari komt daar verandering in met de voorstelling 'Doch ters en Zonen', naar de ro- man van Ivy Compton-Bur- nett. De regie en bewerking is in handen van Annekee van Blokland. ROTTERDAM - Succesvol mag je actrice Julia Roberts wel noemen. Haar films brachten tot op heden in to- taal zo'n twee biljoen dollar in het laatje, meldt de pers- map van haar nieuwste film 'Ocean's Eleven' trots. In de ze misdaadfilm speelt Julia Roberts samen met acteurs George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon en Andy Garcia. Een nieuwe hit lijkt daardoor meer dan zeker. film In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Aristona. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. MM0RE CD-R80/700MB 25-CDR SPINDLE CDR's in een spindle- verpakkingvan 25 stuks. Opnamecapaciteit van 700Mb data of 80 minuten audio. 1 -24x schrijfsnelheid. C0RRECTPR1JS IN EURO'S YEP CABLE GEAR 4 KABELH0UDERS Weg met loshangende draden. Cablegear heeft de oplossing. Deze handige clips zorgen ervoor dat uuw kabels van b.v.uw computer langs de onderzijde van uw buro kan leiden. Compleet met schroeven en plakstrips. C0RRECTPRIJS IN EURO'S VIDEO KINDERSL0T Bescherm uw kostbare VHS-videorecorder tegen kleine kinderhanden. C0RRECTPRIJS IN EURO'S WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. MARMITEK MARMITEK GIGAVIDEO 50 VIDEOZENDER IR VERLENGER Overal in en om uw huis videofilms of DVD kijken, volledig draadloos. Snel een tweedeTV aansluiting maken. Video- en audiosignalen dwars door muren en plafonds sturen. Dat kan allemaal met deze persoonlijke huiszender waarbij u ook de afstandsbediening van uw apparatuur kunt blijven gebruiken. Deset uit een zender en ontvanger. C0RRECTPRIJS IN EURO'S Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden Woensdag 9 januari 2002 CORRECT SERVICE CENTER TX51 ROTTERDAM - In Nighttown is vandaag - woensdag - het theater- stuk Werk te zien van theatergroep Troost uit Amsterdam. Het stuk werd geschreven door Piet Hein, van wie eerder stukken in Night- town te zien waren. Werk, een zwarte komedie, begint om 20.00 uur en kaarten kosten 6. Donderdag draaien Orange Clas sics (Daniel Yves) samen met bekende gast-dj's toffe plaatjes van het laatste decennium in de main hall onder de noemer Thur- days.at. Kijk voor meer info op: www.thursdays.at. Aanvang 23.00 uur, entree 6 (studenten gratis). Vrijdag Drums and Breaks, een avond gevuld met snoeiharde breaks en overstuurde bassen. Re sidents: Keira en Th'Acquisition. Gasten: Mike Redman, Eni-Less en MC Mos. Aanvang midder- nacht, entree 4,50. En zaterdag houdt het conservatorium vanaf 11.00 uur een open dag in Night- own. Entree hiervoor is gratis. WaterFront heeft donderdag The Shavers op bezoek. In het voorpro- gramma speelt Link Me Wrayt. Aanvang 21.00 uur en kaarten kos ten 5,00. Een dag later Cave In: Massieve gitaarmuur, pathetische zang en complexe nummers. Voor- programma wordt verzorgd door het Belgische Hitch. Aanvang 21.00 uur, entree 7,00. Ook vrij dag lndiependance. Aanvang 00.30 uur, entree 3,50. Zaterdag in WaterFront on Tha Acid Trip, and more... met dj's Drifter, Loon E, Neo Lexicon. Aanvang 22.00 uur, entree 6,00. Baroeg heeft donderdag 10 januari een optreden van de bruutste band van de aardkloot: Mortician. Lom- pe, loodzware, superbrute death met een hoog horrorgehalte. Daar- naast zie je op deze avond Carnal Forge, Darkside en Arkhon Infaus- tus. De eerste band begint om 21.00 uur en kaarten kosten 10. Een dag later gaat Muzikantencen- trum Dynamo voor de leeuwen: Dildo, Mortal Koe, Shoestring en Feedz. Aanvang 20.30 uur en de entree bedraagt 4,50. Op zater dag is er een Alternatieve Dans- avond en zondag de cd-presentatie van I Reject en Face Tomorrow. Aanvang 15.30 uur, entree 5. In Rotown woensdag Stereo Total. Zelf noemen ze hun stijl 'sissy dis co'. Nooit heeft anarchie zo catchy, zo sexy en zo bruisend ge- klonken. Zaterdag op hetzelfde po dium een optreden van Aereo- gramme en weer een dag later Caesars Palace met hun aantrek- kelijke mix van punk, rhythm blues, pop en garage. Aanvang van alle optredens in Rotown: 22.00 uur, entree 5. door Anne-Rose Hermer Bonheur streeft naar het maken van nieuwe voorstellingen. Geen scenario's die uit een stoffig ar- chief afkomstig zijn, maar iets dat nog nooit gedaan is. Dit wordt echter de derde keer dat de keuze op een boek van Compton-Bur- nett viel. „Het stuk speelt zich af rond 1900. Toch is de uitgebeelde situatie tijdloos. Bovendien zijn haar dialogen vlijmscherp", zegt Van Blokland vol bewondering. De familie Ponsonby heeft het ook niet makkelijk. Ze leven in een groot landhuis, maar iedereen verblijft hoofdzakelijk in 6en ver- trek. Er is slechts geld om die ene ruimte te verwarmen. En dat voor een huishouden dat acht personen telt: een allesoverheersende grootmoeder, een broer en een zus, plus de vier kinderen van de broer. Daarnaast speelt een gou- vernante een belangrijke rol. De broer, een weduwnaar, is onsuc- cesvol schrijver. Ondanks dat zorgt zijn zusterHetta dat hij vol- doende rust krijgt om te schrijven en ze werkt zijn manuscripten netjes uit. Als gevolg van deze opoffering gaan al haar kansen om een behoorlijke echtgenoot te vinden in rook op. Er komt echter verandering in de burgerlijke staat van haar broer wanneer zijn dochter een stunt uithaalt die geheel verkeerd uit- Annekee van Blokland: „Armoede hoeft niet altijd armzalig te zijn. Genieten van iets eenvoudigs is een kunst. foto: Rob Kamminga pakt. Ze schrijft een boek dat vol- gens haar vader niet zo bijzonder is. Een uitgever denkt daar anders over. Het komt op de markt onder de naam van de gouvernan- te, mede om- dat de klein- dochter denkt dat haar grootmoeder alleen de post van familieleden openmaakt. Ze wint zelfs een prijs met het boek, nota bene duizend pond! In die tijd, zeker voor de Ponsonby's, een klein vermogen. Ze schenkt het geld via een om- weg aan haar vader door middel van een brief, waarin ze beweert een fan van hem te zijn die een schenking wil doen. Hij gelooft het onmiddellijk. Zijn moeder trekt een hele andere conclusie. Volgens deze bemoeizieke dame is de gouvernante een bestseller- auteur. Dat zou nog eens een fan- tastische echtgenote zijn voor haar zoon en een welkome aan- winst voor het budget. Tot woede van de zichzelf opofferende Hetta krijgt de mater familias haar zin. Ze krijgt geen driftbui, net als de overige familieleden. Dit is een stuk waarin alle belangrijke za- ken op beheerste wijze tussen de regels worden afgehandeld. ,,Wat de bezoekers bezighoudt, is natuurlijk de vraag of de vader er achter zal komen wie de echte do- natrice van die duizend pond was. En of de Ponsonby's ooit anders met elkaar om zullen gaan", grin- nikt Van Blokland. Een voor- beeld. 's Ochtends merkt de grootmoeder op: „Ik wens jullie niet meer te zien voor de lunch. Dan verschijnen jullie vanzelf wel. Daar twijfel ik niet aan." Reactie van de kleindoch- ter: „Waarom is het vreemd om aan tafel te verschijnen? De meeste mensen worden gevoed. Wat voor zin zouden maaltijden hebben als we niet verschenen?" De Ponsonby's kunnen niet goed met en zonder elkaar leven. Daar naast komt ook naar voren wat ar- moede met je doet. „Maar", zo vindt Van Blokland, „armoede hoeft niet altijd armzalig te zijn. Genieten van iets eenvoudigs is een kunst." Bezoekers van 'Dochters en Zonen' kunnen te- recht in het opgeknapte theater van Bonheur, dat nu over een heuse foyer beschikt. Plafonds, vloeren en muren ondergingen een metamorfose. Een extra re- den om een kijkje te gaan nemen aan de Eendrachtsstraat 81. 'Dochters en Zonenwordt opge- voerd van 11 januari tot en met 9 februari (di t/m za, aanvang 20.30 uur) Vanaf 18.30 uur wordt op dinsdag en vrijdag een winter- se maaltijdsoep geserveerd. Re- serveren: 010-404.67.16 of www- .bonheur.nl. ROTTERDAM - Journalist is Mi chelle van Dijk niet. De winnares van de Maasstad weekbladen ver- halenwedstrijd heeft haar verhaal 'Aftellen naar de euro' helemaal uit haar duim gezogen. Het was voor de studente moderne letter- kunde niet de eerste keer dat ze een verhalenwedstrijd won, maar uiter- aard was ze wel blij met de prijs die ze afgelopen week in ontvangst mocht nemen: een weekendje Pa- rijs voor twee personen. „Ik wilde iets origineels verzinnen en niet met een standaardverhaal aankomen", vertelt Michelle van Dijk over haar verhaal. 'Aftellen naar de euro' gaat over een leer- lingjournalist die een interview heeft met een oudere man over de euro. Gaandeweg het verhaal blijkt dat deze man vals geld maakt en zo zijn eigen ideeen heeft over de eu ro. „De man en het ik-personage zijn allemaal helemaal verzonnen. Ik studeer geen journalistiek, maar Nederlands. En ook de rest van het verhaal is helemaal fantasie." „Op zich heb ik niet zo heel veel met vals geld, maat het interesseert me wel. Ik las in de krant dat er zo'n hologrammenstempel is ver- dwenen en die moet dus ergens zijn. Tot nu toe is het nog niet op- gedoken, maar je weet dat er nu er gens mensen met valse euro's be- zig zijn. Het onderwerp de euro lag natuurlijk een beetje voor de hand als thema voor de verhalenwed strijd, maar het is wel iets dat men- sen bezig houdt Zelf was ik het niet echt eens met de invoering van de euro, vooral omdat het nergens voor nodig is. Nu de euro er is, be- valt het me verder prima hoor, maar het had van mij niet gehoe- ven", stelt ze nuchter. Michelle schrijft wel vaker verha- len: „Ik heb zelfs wel eens eerder een verhalenwedstrijd gewonnen, Write Now van Passionate in 2000. Het leuke van schrijven vind ik dat je zo veel kwijt kunt in een verhaal en dat lezers via een ver haal in een andere wereld terecht- komen. Dat je verrast kan worden door woorden op papier, dat is toch een beetje iets magisch. Ik vind spelen met woorden leuk en schrijf ook columns en andere arti- kelen. Maar fictie is leuk omdat je dan je fantasie kunt gebruiken. Of ik ooit een roman wil schrijven? Dat is wel mijn ambitie, maar dat zal nog wel even duren." De prijs voor haar winnende ver haal is een weekendje Parijs of Londen voor twee personen. Mi chelle kiest voor Parijs: „Ik ben nog nooit in Londen geweest, maar mijn vriend nog nooit in Parijs en die gaat mee. Bovendien vond ik het zelf weer eens tijd om naar Pa rijs te gaan. Die stad spreekt me gewoon meer aan dan Londen." Michelle van Dijk, winnares van de Maasstad weekbladen verhalen WedStrijd. foto: Rob Kamminga Zeker ook omdat 'Ocean's Eleven' (donderdag in de bioscoop) werd geregisseerd door Steven Soder- bergh. Julia Roberts werkte eerder met hem aan 'Erin Brockovich'. In deze op een waargebeurd verhaal gebaseerde fdm speelde zij haar beste rol tot nu toe. Niet voor niets kreeg ze voor 'Erin Brockovich' een Oscar en Golden Globe voor de beste vrouwelijk hoofdrol. In feite kwam de rol van Erin Brockovich precies op het goede moment. Na grote successen was haar carriere op een laag pitje ko men te staan. Bovendien waren films als 'Something to talk about', 'Mary Reilly' en 'Michael Collins' minder succesvol dan kaskrakers als 'Pretty Woman', 'Sleeping with the enemy' en 'The Pelican Brief. Zelf verscheen ze steeds minder in het openbaar, er waren wilde geruchten over allerlei rela- ties en bovendien werd ze links en rechts ingehaald door collega-ac- trices als Sandra Bullock, Julia Or- mond en Julianne Moore. Het succes kwam weer terug met 'Conspiracy Theory' en 'My Best Friend's Wedding'. Echt succesvol was echter de romantische kome die 'Notting Hill', waarin ze schit- terde naast Hugh Grant. Vervol- gens bood regisseur Steven Soder- bergh haar de hoofdrol aan in 'Erin Brockovich'. Ze speelde de rol van alleenstaande moeder die zich bin- nenwerkt bij een advocatenkantoor en er door eigen onderzoek achter- komt dat een groot bedrijf drink- water vervuilt met het lozen van gif. Roberts toucheert sindsdien twintig miljoen dollar per film. Het acteren werd Julia Fiona Ro berts (1967) met de papleper inge- goten. Haar moeder was in haar vrije tijd actrice en Julia's broer Eric is ook acteur. Op zijn advies schreef zij zich na de middelbare school in bij een toneelschool in Julia Roberts met George Clooney in 'Ocean's ElevenVoor twintig dollar had ik het ook gedaan, al was het alleen maar om weer met Steven Soderbergh te kunnen werken. ik het ook gtUaan, al was het alleen maar om weer met Steven Soder bergh te kunnen werken." In 'Ocean's Eleven' speelt Julia Roberts niet alleen met George Clooney, maar ook met andere boxofftce-kanonnen als Brad Pitt en Matt Damon. „De scenes met George Clooney waren de moei- lijkste", aldus Roberts. „We zijn als broer en zus. Ik moest serieus zijn, maar schoot telkens als een twaalfjarige in de lach. We namen een keer een scene op om drie uur 's ochtends en toen moet Steven Soderberg zich ongeveer hebben afgevraagd waarom hij ons iiber- haupt samen voor deze film had gevraagd." Met de sterrencast was 'Ocean's Eleven' op voorhand verzekerd van succes. Het budget is alleen in de Verenigde Staten al meer dan terugverdiend. En dat is ook goed nieuws voor Julia Ro berts, die later dit jaar ook nog te zien is in 'Full Frontal' (van Ste ven Soderbergh) en 'Confessions of a Dangerous Mind' (met als re gisseur George Clooney). New York. Verder dan modellen- werk en kleine rolletjes kwam ze aanvankelijk niet. In 1988 speelde ze een rolletje in 'Blood Red' (met haar broer) en 'Mystic Pizza'. Haar grote doorbraak vond twee jaar la ter plaats toen ze met Richard Gere speelde in 'Pretty Woman'. Hierin speelt ze een hoertje dat door een rijke zakenman wordt opgepikt. Als in een goed sprookje worden de twee verliefd. Na deze rol viel de halve wereld voor Roberts' ontwapenende glim- lach. Ze speelde vervolgens in 'Fl- atliners', 'Steel Magnolias' en 'Hook'. Ondertussen verscheen ook haar prive-leven uitgebreid in de pers. Met name haar huwelijk met de tien jaar oudere country- zanger Lyle Lovett werd breed uit- gemeten. Op een van de vele fansi- tes op internet, zegt ze over de rod- delbladen: „Het heeft ook voorde- len: voor een boeiend liefdesleven hoef ik de deur niet uit. Ik sla ge woon zo'n blaadje open en lees wie er nu weer de nacht bij me heeft doorgebracht. Uit die blaad- jes begrijp ik dat ik een heel boei end seksleven heb." Haar meest recente film is 'Oceans Eleven', waar ze opnieuw samen- werkt met Steven Soderbergh. Toen Soderbergh en George Clooney haar het scenario toe- stuurden voor deze film, stopten ze daar een biljet van twintig dollar bij en een briefje waarop stond: We hoorden dat je tegenwoordig twintig per film krijgt. Voor 'Ocean's Eleven' stemde ze in met een veel lager salaris, zo vertelde ze tijdens de promotie voor de film: „Je moet het maar niet tegen producent Jerry Weintraub zeg- gen, maar voor twintig dollar had Art.nr. 196636 17: Art.nr. 82788 €5 Art.nr. 34345 €5; Art.nr. 99714 GRATIS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 15