maasstad Parkeerbeleid binnenstad moet voor verkiezingen rond zijn 'Het contact tussen kinderen en ouderen is heel vanzelfsprekend' krant netel 7k kan niemand tevreden stellen' B.B.-Kids 'Holle Bolle Gijs': peuters in een aanleunwoning Emotions kiest voor spiritualiteit Woensdag 16 januari 2002 maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM Kan ik ook's avonds iiiiftiiiftii MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO i 1 - m mmd iJTlA Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds L.G. Bos en pastor B. v Dam, oec. dienst. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds W.L. Smelt. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds W.L. Smelt. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. geen dienst. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds J.J.A. v/d Peppel en J.J. Bol, oec. dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. ds L.G. Bos en pastor B. v Dam, oec. dienst. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, dhr A.G.M. v/d Ende mmv Cantate Domino. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds dr G.C. den Hertog 15.00 uur. ds drs A. v/d Zwan. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds J J. A. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering, voor- ganger W. Saris. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. geen dienst, zie De Ark, Hargplein. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv Don- Bosco koor. RK Parochiekerk van bet Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds M. Roos. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. v/d Want. wo 19.45 uur. ds N. v/d Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G, de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman- van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: ^otterdams_Dac|b!adj3;v^^_ Door Frank Willemse SCHIEDAM - In twee na el- kaar gehouden extra commis- sievergaderingen is de politiek in Schiedam in meerderheid akkoord gegaan met twee be- langrijke kwesties: het parkeer- en bereikbaarsheidplan Bin nenstad en het besluit om in Bijdorp het nieuwe streekzie- kenhuis te bouwen. Natuurlijk heerste in de gemeenteraad een tevreden gevoel dat op het nip- pertje het ziekenhuis toch nog in Schiedam biijft. Alleen over de precieze voor- waarden zoals een extra parkeer- terrein op het Demosveld en de ingang over de dam van de Pol- dervaart moest de raad zijn fiat geven. Alhoewel verschillende inspre- kers en dus tegenstanders het met beide plannen absoluut oneens waren. Zoals omwonenden van Bijdorp die weer fel van leer trok- ken. Zij vrezen vooral parkeer- overlast en files op de Damlaan, zeker met zo'n 2 miljoen bezoe- kers per jaar. Zo betoogde Artette Dijkshoorn dat zij, wijzend naar de bestuursleden achter de tafel, er na elf jaar praten en plannen maken men feitelijk geen stap verder was gekomen. Ook was dit plan zogenaamd nieuw maar toch hetzelfde als waar in 1998 al zo- veel bezwaar tegen was. Ook Everard ter Haar hield namens de Bijdorpbewoners een betoog waar hij alle elementen van het persbericht waarom het zieken huis toch niet in Vlaardingen maar in Schiedam zou komen, probeerde te ontkrachten. Nieu we plannen als meer parkeer- plaatsen op het Demosveld hel- pen niet want bezoekers gaan toch in Bijdorp parkeren. Lekker gratis en vooral dichterbij, zo sprak hij. En over de Poldervaart als ecologische zone: „die is hier- mee voorgoed in de uitverkoop gedaan." Veel optimistischer en positiever over de nieuwe plannen waren de politieke partijen. Hennie Hagen van GroenLinks stelde wel hierbij -yjvy. mm**** een eis. En wel van een onafhan- kelijke milieutoets naar de aan- passingen van het Ziekenhuister- rein en een voorbereidingsbesluit om de aanpassingen te kunnen realiseren. Zodat de gekozen op- lossingen zoals het parkeerpro- bleem, de schade aan de eco-zone en de overlast voor de buurt on- derzocht zouden worden. In tweede termijn zegde wethouder Hafkamp dit toe. Ook D66 en de WD gingen ak koord over deze 'niet ideale maar goede op- lossingen'. Wel moest goed met het dierena- siel en sportverengingen overlegd worden om deze schadeloos te stellen. Alleen Gemeente Belan- gen was tegen en stelde omom- wonden vast „dat de Schiedamse raad door het Ziekenhuis was uit- gespeeld en door het stof zijn ge gaan". „De eco-zone is weg, het plan is hetzelfde als het afgekeur- de plan uit 1998 en de bereikbaar- heid van deze plek is niet ideaal", aldus Henk Metaal. Het CDA had een genuanceerd oordeel. Marijke Ruseler hield de commissie voor dat de politiek door het Ziekenhuisbestuur in de tang was genomen. Ook het be toog van financieel wethouder Siljee dat de hele kwestie 'bud- getneutraai' was en het Schiedam geen geld kostte, wenste zij te be- twijfelen. Het CDA was er dan ook nog niet uit. Hierna volgde de vergadering over het parkeerbeleid in het cen trum. Alweer dat parkeren, vroe- gen enkele leden zich af. Want al meerdere keren waren de ver schillende versies van de plannen uitgebreid besproken. Nu was de variant waarbij De Dam (toch weer) autoluw wordt gemaakt. Dit door afsluiting met al of niet hydraulische palen op het weg- dek. Centraal punt bij deze versie zijn de twee bruggen over de Lange Haven (Appelmarkt en Beursbrug) en Korte Haven die voorgoed ge- sloten blijven voor automo- bilisten. Met deze plan nen kon de po litiek in het al- gemeen mee leven. En verwoordde Metaal het gevoel van de commissie „dat het elke keer weer van die rare verga- deringen zijn over parkeren en beleid. Wij als politiek doen het nooit goed. Wat de ene groep be- langrijk vindt, is weer schadelijk voor de andere belangengroep." Wat wel belangrijk was dat het nieuwe parkeer- en bereikbaar- heidsplan nog voor de verkiezin gen aangenomen wordt. Anders begint de discussie weer opnieuw van voren af aan. Deze tegengestelde belangen werden verwoord door een tiental insprekers die vaak omstandig hun belangen verdedigde. Vaak dezelfde argumenten als in eerde- re vergaderingen en inspreek- avonden. Burgers, winkeliers en andere belangengroepen die vaak met woede of juist sarcasme ge- bracht werden. Of zoals CDA'er Bert Kaptein zei tot wethouder Hafkamp: „Vreemd dat Hafkamp zegt 'Ik kan niemand tevreden stellen' en toch moet dit plan goed zijn?" Waarop wethouder Hafkamp bijna berustend zei: „het is tnisschien niet het maxi- male maar wel het meest haalbare plan op dit moment." Even lekker wegkruipen bij de juf voor een verhaaltje. Dat gebeurt natuurlijk ook bij 'Holle Bolle Gijs'. Foto Roger van der Kraan Door Karin Moerman SCHIEDAM - In een stel voor- malige aanleunwoningen aan de Burgemeester Gijsenlaan ver- kleden wat peuters zich als tij- ger. Een groepje kruipt op schoot bij de juf en luistert naar een verhaaltje, terwijl een ander met een skippybal rondzeult. De ramen op de benedenverdieping, waar het kinderdagverblijf sinds 1 januari te vinden is, zijn vro- lijk gekleurd, voor de ramen er- boven staan de planten en prul- letjes die bij zoveel oma's en opa's voor de ramen staan. De kinderen van kinderdagverblijf B.B.-Kids 'Holle Bolle Gijs' spe- len hier dan ook (letterlijk) tus sen de ouderen. 'Een bewuste keuze', volgens het brein achter en directeur van B.B.-Kids, Sas- kia Bulsing. ..Kleine kinderen en ouderen gaan perfect samen. Het contact dat er tussen hen is, is vanzelfsprekend." Maar er is meer. Geheel volgens de pedagogische methode 'reggio emilia' is het dagverblijf niet ver- deeld in twee of meer groepen waarin kinderen, spelen, eten en slapen, maar zijn er meer groepen waarin of creatief gespeeld of met de poppen gespeeld of gebouwd wordt. „Het gebouw is ingedeeld naar activiteit. Het kind kiest wel- ke activiteit hij wil doen en dus naar welke ruimte hij zal gaan, de leidster stuurt. Want als er toeval- lig twintig zijn die hezelfde willen, kan dat natuurlijk niet", vertelt Bulsing die anderhalf jaar uitge breid onderzoek deed naar de in- vuling van B.B.-Kids. Ook kunnen de kinderen in 'Holle Bolle Gijs' terecht in een eigen atelier. „Dat klinkt misschien raar en duur, maar dat valt reuze mee", nuanceert Bulsing, „want we werken veel met kosteloos materiaal. „En dat komen de mensen die hier in de aanleunwoningen wonen dan weer bij ons brengen, zo maken we de cirkel rond", reageert Adri Zeven- bergen, die er als vestigingsmana- ger werkt. „Afgelopen Kerst, toen we hier nog in een noodgebouwtje zaten, kwamen ze ook allerlei kerstspulletjes brengen. De mooi- ste spullen tot en met lichtjes toe. Dat is leuk. En nu al informeren ze of we straks ook een tuin hierach- ter krijgen. Als ik 'ja' zeg, zijn ze dolblij." „Ja, die zullen hier van de zomer ook wel komen zitten", lacht Bulsing. „En dat is nou net de bedoeling." Van de vier vestigingen die er mo- menteel van B.B.-Kids in en rond Rotterdam zijn, ligt die in Schie dam eigenlijk nog het verst weg van het woon/zorgcentrum waar het aan gelieerd is, vertelt Bulsing. „In Rotterdam zitten we bijvoor- beeld echt In het zorgcentrum. Hier zitten we tussen de aanleun woningen van Thurlede in, en dus nog wel een stukje van het centrum af. Maar de samenwerking tussen de kinderen en ouderen hier is ei genlijk al heel goed te noemen. In het begin, toen we hier nog aan het verbouwen waren, keken ze wel eens een beetje moeilijk, ze hadden natuurlijk ook geen idee wat ze te wachten stond. Het is hier natuur lijk toch een erg rustig stukje en dan komt daar ineens een kinder dagverblijf bij. Maar ik heb de in- druk dat de meesten dat stukje le- vendigheid dat er in de straat is bij- gekomen goed waarderen. En als ik soms twijfel denk ik maar aan wat de directeur van Thurlede een tijdje terug tegen me zei: het zijn over het algemeen kritische men- sen die er wonen, als er iets is we- ten ze jullie echt wel te vinden'." Of de ouders nou bewust kiezen voor de gedachte achter B.B.- Kids? Saskia Bulsing haalt haar schouders op. „Eerlijk gezegd denk ik dat dat nu nog niet zo is, al weten de ouders bij inschrijving wel waar ze aan beginnen. We leg- gen ze heel goed uit waar we voor staan. Maar ik denk dat de nood in de kinderopvang in Schiedam op dit moment een belangrijker rol speelt bij de plaatsing op welk kin derdagverblijf dan ook. Aan de an dere kant: als de ouders horen van onze principes zijn ze eigenlijk al- lemaal enthousiast. Want het mes snijdt aan twee kanten: hun kinde ren leren heel veel van de ouderen bij wie ze in de buurt spelen en die ouderen krijgen eindelijk ook weer een plek in de wijk. Die merken dat ze nog lang niet zijn afgeschre- ven." Voor meer info: B.B.-Kids 'Holle Bolle Gijs', Burg. Gijsenlaan 6-9, Schiedam, tel. 247 73 99. SCHIEDAM - Tarotkaarten, dolfijnen, beelden van tove- naars, wierook, sieraden, glazen bollen, pendels: je weet wanneer je Emotions bezoekt eerst niet waar je moet kijken. Het is bijna duizelingwekkend wat Ina Wee- da in haar winkel aan de Hoog- straat heeft uitgestald. Emotions richt zich op New Age, en alles wat daarmee enigszins sa- menhangt, aangevuld met allerlei cadeau-artikelen. Weeda, zelf een reiki-master, heeft in haar collectie boeken over yoga, voetzoolre- flexologie, de Bach-therapie. Het is de bedoeling dat ze later dit jaar in Emotions ook demonstraties rei ki gaat geven. Die ruimte wordt haar geboden door haar man Kees Weeda, die naast Emotions een fo- tozaak runt en het werk van Piet Niestadt heeft overgenomen. Half februari zal Emotions verhuizen naar het gedeelte waar nu de foto- zaak is gevestigd, zodat Ina Weeda meer ruimte heeft om haar collec tie te kunnen tonen. Zo heeft ze een uitgebreide collectie tarot- en sterrenbeeldkaarten. Ook heeft Emotions verscheidene sieraden met diverse stenen in huis, waar- aan sommige mensen een bepaalde kracht toehechten. Bovendien heeft Emotions een grote collectie boeddhabeelden en wierook. Emotions is gevestigd aan de Hoogstraat 137. Geopend van woensdag tot en met zaterdag. BIJ JULLIE TERECHT? VOOR U IS DIE VRAAO MISSCHIEN NIEUW. VOOR ONS NIET. Ondernemen is geen zaak van "9 tot 5". Daarom is voor u ons nieuwe pand aan de Blaak 40 iedere dinsdagavond open. Tot 20:00 uur kunt u dan terecht voor: het starten van een bedrijf het verkopen van uw bedrijf exporteren en importeren mutaties handelsregister uittreksels handelsregister het deponeren van jaarstukken Onze medewerkers helpen u graag verder. Dus voortaan ook op dinsdagavond! EERSTEVEN LANGSJE KAMER VAN KOOPHANDEL. .^oeHA" www.rotterdam.kvk.nl De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, iawaai en andere over- last van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een overzicht van een aantal klachten van de afgelopen week. ^.lieudieiut Rijnno^ Vliegtuiglawaai Sinds 1 november 2001 mogen's nachts geen vliegtuigen meer vanaf Rotterdam Airport opstijgen of landen (op enkele uitzonderingen na). Hierdoor is het aantai klachten over vliegtuiglawaai fors gedaald. De afgelopen week ontving de DCMR slechts dneentwintig klachten over vliegtuiglawaai uit het Rijnmondgebied. De klachten kwamen gespreid over de week binnen en gingen over verschillende vliegtuigen. De klachten worden geregistreerd in RANOMOS. Dit Rotterdam Airport Noise Monitoring System is een meetsysteem dat klachten koppelt aan vliegtuigbewegingen en bovendien meet wat het getuidsniveau is van een overvliegend vliegtuig. De klachten worden doorgegeven aan de Commissie Milieuhygiene Luchtvaartterrein Rotterdam. Deze com missie is verantwoordelijk voor de rapportage over vliegtuiglawaai- klachten aan het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Industrielawaai Op zaterdag 12 januari kwamen van 10.30 tot 12.30 uur drie klachten uit Oostvoorne en een klacht uit Rockanje bij de DCMR binnen over industrielawaai. De uitrukdienst van de meldkamer ging Op onderzoek uit en vond verschillende bronnen die het omschreven Iawaai zouden kunnen veroorzaken. Industrielawaai, motorcrossers bezig op een stuk braakliggend terrein ten noorden van de slufter, Iawaai van vrachtau- to's op het natte wegdek, een rijdende ertstrein en Iawaai van over- slagwerkzaamheden. Al deze lawaaibronnen bij elkaar veroorzaakten waarschijnlijk de gemelde lawaaioverlast. www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333, (24 uur per dag). SWSMC heeft een nieuwe trainer! Inmiddels is dat bericht via alle media wel in Schiedam binnengesijpeld. De keuze is gevallen op John de Wolf, oud-profvoetballer en Schiedammer. Een mooi veel- belovende keuze zou je zo op het eerste gezicht zeggen. En eigenlijk ben ik ook de laatste om de capaciteiten van zo 'n echte praktijkman te willen betwisten. Een oud-Feyenoarder die in talloze Europese duels zijn team op sleeptouw wist te nemen, een voetballer die het diverse malen schop- te tot het nationale team en een speler die uitgekomen is voor bui- tenlandse teams als Wolverhampton Wanderers en Hapoel Appo- lon! Nee, ik zou niet durven beweren dat zo'n topper het klappen van de zweep niet kent. En dan vergeet ik nog z'n uitstraling! Dat ongeschoren hoofd en z 'n lange liaardos. Het deed 'm zonder pardon toetreden tot de ran- gen der bekende Nederlanders. Zo'n bekendheid voor de spelers- groep, dat moet toch wel respect afdwingen. En toch heh, een beetje aarzelend dat wel, wil ik hier op deze plaats de keuze van de SWSMC-besuurders toch aan de kaak stellen. Ik stond namelijk op oudejaarsdag naast deze voetbalheld in het rijtje bij de bakker. Zijn optreden daar deed mij toch wel twijfelen aan zijn doortastendheid volgend seizoen op het veld. Een kort rollen- spel van wat zich daar afspeelde: John de Wolf: „Een halfje wit en een halfje bruin. Bakkersvrouw: „Wat voor wit en wat voor bruin?" John de Wolf: „Maakt niet uit, geef maar wat!" Bakkersvrouw nogmaals,Donker of licht bruin?" John de Wolf: „Maakt niet uit!" Het is vanaf dat moment (de SWSMC-geruchten gingen toen reeds door Schiedam) dat ik al maar visioenen krijg van een trainer die zijn spelers de wei instuurt met wel heel summiere opdrachten. Trainer: „Jantje,jij speelt vandaag achterin!" Jantje: „Links, rechts of centraal?" Trainer: „Maakt niet uit, doe maar wat!" Jantje: „Mandekking of in de zone?" Trainer: „Maakt niet uit!" KoVellelulletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3