schiedam 'Gemeente diep door stof voor ziekenhuisbestuur' WPtUS V, ZONDAG 27 JANUARI GRATIS Stichting Mentor wil startende ondernemer in Schiedam steunen Landelijke Gedichtendag in Schiedam RANCEg Ben voordelig bij BCCI Gemeente Belangen wil een 'echte' stadsarchitect Burgemeester sluit twee nachthoreca-gelegenheden Raadstemtin met aanpassingen bouwziekenhuis Eerste geitjes geboren op 't Hoefblad Opening van Casa Fiesta Lijstverbinding GroenLinks en PvdA Kerkentocht Donatie voor palliatieve zorg Omgeving Troelstralaan tijdelijk dicht Schiedamse tarieven voordelig 6 WEKEN VOOR 17,50 Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (10 ct p. min.) Schiedam Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 23 januari 2002 9e Jaargang nr 4 SCHIEDAM - De gemeente moet wel erg diep door het stof kruipen om het nieuwe ziekenhuis te krijgen. Of: schandalig hoe de bewoners maar ook de gemeente zijn behandeld, dat getuigt van weinig respect van het ziekenhuisbestuur. Enkele citaten over de handelswijze van het ziekenhuisbestuur in on- derhandeling met de gemeente over de plek van het nieuwe ziekenhuis. Ook de woorden 'uitgespeeld' en 'chantage' vie- len. En dat terwijl eergisteren de meerderheid van de raad in- stemde met het onderhandelingsresultaat tussen gemeente en ziekenhuisdirectie. ^^g'eteld de Een pagina vol aantoiedingen! Kijk verder in deze krant. ifPLUS vara desr Mee* tf PLUS ,a«olJk www.boxcompany.nl (zie achterpagina) GEOPEND VAN 12.00- 17.00 UUR Samsung SGHR210 Zilver Iwv f B99,- en maaspost Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 6 weken lang in de bus voor slechts 17,50 (/38,56). Vul snel de bon in I I I Telefoon: weekbladen Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek BERGWEG 110 CEINTUURBAAN 111-125 SCHIEDAM - De eerste geit jes zijn alweer geboren op kinderboederij't Hoefblad. In de nacht van 14 op 15 januari kwam de eerste ter wereld. Gedacht werd dat het hierbij zou blijven, maar rond het middaguur werd de moeder- geit weer onrustig. De inmid- dels gewaarschuwde dieren- arts contstaeerde dat er nog twee geitjes in aantocht waren en met zijn hulp zijn deze eni- ge tijd later geboren. Meerderheid voor en zeven raads- leden tegen zoals de SP, AOV en Gemeente Belangen. Maar ook twee leden van de PvdA en een van het CDA. Eigenlijk bleef al- leen de grote VVD-fractie una- niem voor het bereikte onderhan delingsresultaat met parkeren op sportvelden, dam met slagboom en vrijstelling bestemmingsplan. De WD had geen kritiek: „Wij zijn juist opgelucht en verheugd dat het ziekenhuis in Schiedam blijft." De loftrompet voor dit college dat terugvocht (in rechtzaak) nadat het ziekenhuis ineens de onderhande- lingen eenzijdig afbrak en in Vlaardingen wilde bouwen. Ook de kleinere collegepartij D66 was opvallend tevreden. Evenals mi- lieupartij GroenLinks die een mi- lieu-toetst had geeist en gekregen. 'Een doekje voor het bloeden' of 'een schaamlapje' zo schamperde menig fractie. Immers de groene zone van de Poldervaart wordt voorgoed doorsneden door de nieuwe ingang aan de Hargazijde. Tijdens deze beslissende raadsver- gadering wilde Groenlinks nu ook een budget voor eventuele schade aan de natuur. „Maar wat ga je daar dan voor kopen?'riposteerde Nanda Hupse (CDA) tot Groen Links, die het antwoord schuldig bleef. Grootste partij PvdA sprak ook, ondanks milieutoets, van een doekje voor het bloeden. Maar gaf wel het college van burgemeester en wethouders ook complimenten voor 'het hard terugvechten zodat het ziekenhuis voor Schiedam be- houden blijft'. Maar zo eensgezind en manhaftig als fractievoorzitter Maarten Reuderink wilde voor- doen, zo was het niet. Rond elf uur -vlak voor de stemming- kwam plotseling de aap uit de mouw: twee PvdA-leden zouden tegen stemmen. Opvallend genoeg twee PvdA-leden die na de verkiezingen niet meer terug keren in de raad. Zoals Bente Zijdeveld die onver- bloemd zei dat dit plan precies het- zelfde is als zeven jaar geleden en toen verworpen werd. En nu op- eens wel aannemen? Ook Edwin Westenberg -op een onverkiesbare plek gezet door het bestuur- zei dat hij tegen was en „niet wenste te buigen voor de onredelijke, arro- gante wensen van het ziekenhuis." Waarbij de belangen van omwo- nenden, de groene zone en sport velden opgeofferd zijn. „Moeten T E LECOM M UN ICATIE-S YSTEM EN De MKB leverancier voor o.a.: Tel. 010-4076700 www.france-tel.nl ISDN Telefooncentrales DECT draadlozetelefoontoestellen 1 "Euro" munttoestellen Voice-response/voice-mail apparatuur c Zie voor □peningslijden en adressen de wekelijkse BCC adverlenlies elders in dil blad *icm E^jarig Ben'veelzijdig, prijs is indusief korfingsvoucher van Ben' "'vraag naar de voorwaarden in de winkel wij dan als Schiedamse gemeente- raad tegen elke prijs buigen voor de onredelijke wensen van het zie kenhuisbestuur?" Opvallend dat deze tegenstemmers pas tegen het einde van de verga- dering met hun dissidente mening naar voren kwamen. Ook Nanda Hupse van het CDA wenste niet mee te stemmen met haar partij en zorgde voor een vrolijke noot met 'de graskei' waarmee de parkeer- plaatsen milieuvriendelijk bestraat kunnen worden. A1 met al een harde woordenstrijd waarbij de euforie over het behoud van het ziekenhuis getemperd werd door het gedrag van het zie kenhuisbestuur. Zo is de gemeente lelijk uitgespeeld en heeft het zie kenhuisbestuur op alle punten ge- wonnen. Het bestuur krijgt een goedkoper ziekenhuis en hoeft geen dure garage te bouwen. De SP wil dan ook niet wijken voor deze druk van arrogante bestuur- ders die oneigenlijke argumenten gebruiken, aldus Yorick Haan. Theo Schoenmakers -als irlspreker van de nieuwe partij Leefbaar Schiedam- dankte het college na- mens de 9000 Schiedammers die een handtekening hadden gezet onder de petitie voor het zieken huis in Schiedam. Frank Willemse SCHIEDAM - Het wordt nu reeds een aanwinst genoemd voor 18 jaar en ouder in Schiedam. De uit- gaansgelegenheid aan de Boter- straat 4 in Schiedam die voorheen 'The Jail' heette, is onder nieuwe eigenaar Gert-Jan Bakker omge- bouwd tot feestcafe Casa Fiesta. Vrijdag 25 januari is om 19.00 uur de 'Grand Opening' van het cafe. Dit is meteen ook het startsein van drie dagen lang 'bier voor een eu ro'. Casa Fiesta wil een vaste waarde worden op de Schiedamse uit- gaanskalender. Iedere zaterdag staan dj's op het programma en op zondag live muziek. SCHIEDAM - De organisatoren kijken met voldoening terug op het eerste 'Internationale indoor sofbaltoernooi zoals dat afgelopen weekeinde werd georganiseerd in de Schiedamse sporthallen Margrieten Groenoord. Voorheen werden deze vriendschappelijke voorbereidiningswedstrijden op het softbalseizoen zeven jaar was georganiseerd in het Franse Lyon t nu is het toernooi met succes overgeheveld naar Nederland. Zoals verwacht ging de eerste prijs niet naar een Euro pees team maar naar een Amerikaanse deelnemer. Red Spirit won in de finale van de landgenoten van Leafs, 3-1. Meer over de wedstrijden van 'Cup2002'op de sportpagina van deze krant. foto Roger van derKraan SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft vorige week dinsdag de officiele start- handeling verricht van Stichting Mentor. Stichting Mentor wil het maatschappelijk en econo- misch ondernemersklimaat in Schiedam ondersteunen, door de startende ondernemer gratis ge- durende maximaal een jaar bij te laten staan door een mentor uit het Schiedamse bedrijfsleven. Het moet dan wel gaan om on- dernemers die korter dan drie jaar een bedrijf hebben gestart en gevestigd zijn in Schiedam. De mentoren worden geselecteerd uit het Schiedamse netwerk van managers en ondernemers, op ba sis van hun kennis en ervaring. De vragen waarop de ondernemer ant woord zoekt zijn mede leidraad bij de selectie van de mentoren. Dat kan een financiele vraag zijn, maar bijvoorbeeld ook een vraag op het gebied van organisatie, per- soneel, management of marketing of misschien zelfs een vraag over het runnen van het bedrijf als to- taal. Stichting Mentor is voortgekomen uit een initiatief van ondernemer Kees Schumm, die zelf een bedrijf runt op het gebied van financiele planning en arbeidsvoorwaarden. Hij legde vorig jaar het contact met de Kamer van Koophandelen Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die op hun beurtcontact legden met de ge meente Schiedam. Deze vier initia- tiefnemers vormen nu de basis on der de start van de stichting Men tor. De stichting wordt inmiddels gesteund door gerenommeerde banken en bedrijven. Ondernemers die zich willen aan- melden voor de gratis begeleiding kunnen terecht bij het Onderne- mersloket van de gemeente Schie dam, in de StadsWinkel op het- Stadserf. Over enkele weken is voor algemene informatie ook een website beschikbaar, te vinden op www.stichtingmentor.nl en het bij- behorendeemail-adresinfo stich- tingmentor.nl. Bij het Ondernemersloket liggen nu brochures van Mentor klaar en worden belangstellende starters geholpen aan de namen en tele- foonnummers van de juiste con- tactpersonen. Als de ondernemer dat wil volgt daarna een gesprek met de Kamer SCHIEDAM - De PvdA en Groen Links gaan voor de raadsverkie- zingen opnieuw een lijstverbin ding aan. Het verzoek kwam van GroenLinks. „Met deze beslissing wordt van PvdA-zijde bevestigd dat tijdens de nu lopende college- periode de samenwerking tussen PvdA en GroenLinks is verbe- terd", schrijft de PvdA in een ver- klaring. Volgens PvdA-lijsttrekker Peter Groeneweg betekent een lijstver binding niet dat GroenLinks auto- matisch in een volgende coalitie terecht kunnen komen. „Voor een goede coalitie moeten partijen el- kaar kunnen vertrouwen en kun nen vinden op inhoud. Een lijstver binding is een teken van de goede samenwerking op inhoud en qua vertrouwen. Maar GroenLinks is niet de enige partij waarmee de PvdA in deze periode goede erva- ringen heeft", verklaart Groene weg. Groeneweg lijkt het niet echt be- langrijk te vinden welke partij uit- eindelijk van de lijstverbinding kan profiteren: „De een denkt dat de grootste partij dan vaak de rest- zetel krijgt, de ander denkt dat de kleinste partij een goede kans maakt op de restzetel, de derde vindt het koffiedik kijken. Ik sluit me aan bij de laatste en hoop slechts dat door de lijstverbinding de kans wordt vergroot dat de rest zetel aan een linkse partij toekomt, de PvdA of GroenLinks." SCHIEAM - Vijf zetels verwacht Gemeente Belangen Schiedam bij de komende verkiezingen te halen, zei lijsttrekker Liesbeth Flu iter bij' de presentatie van het verkiezings- programma. Opvallende actiepunten in het ver- kiezingsprogramma 2002-2006 zijn: de groeibriljant van de bin- nenstad moet worden opgepoetst. Fouten als Breeuwerk en Brander- spoort moeten vermeden worden door aanstelling van een echte stadarchitect. Een gemeentefonds voor burgers die gedwongen moe ten verhuizen (zoals in Rotterdam) En een burgervriendelijke herzie- ning van het erfpachtstelsel. Op sportgebied moet een herinrichting komen van sportvelden en locaties om toch vooral de jongeren en- thousiast te maken voor sport. Maar ook een jeugdontmoetings- centrum met disco heeft een stad als Schiedam nodig. Wijkposten en buurthuizen moeten juist met personeel en geld geholpen wor den. En niet zoals nu in de Gorzen een mogelijke sluiting. Schande, roept lijstaanvoerster Liesbeth Fluiter tot die wethouder van de PvdA die doodleuk zegt dat hij daar de SWS (Stichting Welzijn Schiedam) over aan zal spreken: „Dat is toch allemaal verkiezings- praat." (Zie verder de binnenpagina SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres heeft afgelopen vrijdag tegen twee nachthoreca-exploi- tanten in Schiedam laten sluiten. Het gaat om een cafe/bar aan de Lange Kerkstraat en een shoar- mazaak aan het Broersveld. Aanleiding was een incident in het cafe in de nacht van 11 op 12 janu- SCHIEDAM - De Raad van Kerken organiseert op don- derdag 24 januari een kerken- tocht door Schiedam. Het ge- zelschap brengt op 19.30 uur een bezoek aan de Magnalia- Dei Kerk aan de Alberdastraat 67, Vervolgens wordt om 20.00 uur de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam 30 aange- daan en om 20.30 uur de Vrij- zinnige Geloofsgemeenschap NPB aan de Westvest 90. Aan de tocht kan meegedaan worden door iedere belang stellende. ari, waarbij een vuurwapen afging. De verdachte vertrok daarna met het vuurwapen naar de shoarma- zaak waar hij werd aangehouden. Het vuurwapen is aangetroffen in een vuilcontainer van deze zaak. De exploitant van de zaak is bij het verdwijnen van het wapen betrok- ken geweest. De maatregelen van de burge meester zijn tweeledig. Het cafe is voor twee maanden gesloten. Deze periode is nodig om de rust in de omgeving van het cafe te laten te- rugkeren. Verder zal de politie na uitgebreid onderzoek een advies aan de burgemeester uitbrengen, waaruit moet blijken of de exploi- tatievergunning voor het cafe moet worden ingetrokken of gewijzigd of dat er verdergaande maatrege len moeten worden getroffen. De shoarmazaak is gesloten omdat er geen vergunning is. over devesten 3 31 16 ad schiedam SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De zorgcentra Meerpaal/Wetering en Thurlede hebben vorige week tijdens het Rabo Nieuwjaarscon- cert een bijdrage gekregen voor hun palliatieve zorgunits. Ernst Verbeek, directeur van Thurlede, en Jan Menting, directeur van Meerpaal/Wetering, kregen de cheque van 4.545,45 euro namens de Rabobank Schiedam-Vlaardin gen overhandigd door voorzitter van de Raad van Toezicht van de bank, Beukers-Van Dooren. Het Nieuwjaarsconcert werd ver- zorgd door topvocalisten Henk Poort, Sharon Scheffer en pianist Louis van Dijk. Het drietal speelde samen met het koninklijk Harmo- niegezelschap OBK uit Zeist. Ook het, in de regio niet onbeken- de, kinder-musicalkoor van mu- ziekcentrum OpMaat gaven een bijdrage aan het succesvolle con cert. van Koophandel, om te kijken of de ondernemer in aanmerking kan komen voor de begeleiding. Komt de Kamer tot een positief advies, dan sturen zij de aanvraag door naar Mentor. Mentor onderzoekt vervolgens of een bij de onderne mer passende mentor kan worden gevonden. Daarna worden de ondernemer en de mogelijke mentor(en) met el- kaar in contact gebracht en als dat klikt wordt een mentorovereen- komst afgesloten. In die overeen- komst staat voor welke vragen de mentor beschikbaar is, welke ver- plichtingen over en weer gelden en hoe beide partijen met elkaar zul- len omgaan. Mentor verwacht, mede op basis van de gegevens van de Kamer van Koophandel, dat de stichting kan helpen om het aantal faillissemen- ten onder startende ondernemers terug te brengen. Veel (door)star- tende ondernemers gaan in de eer ste paar jaar van het bestaan van hun bedrijf failliet. Mentor, de Kamer van Koophan del, de gemeente Schiedam en de Maatschappij voor Nijverheid en Handel zijn van mening dat juist in de regio Rijnmond, waar de ont- wikkeling van de arbeidsmarkt en het economisch herstel achterblijft vergeleken met het landelijk ge- middelde, een extra inspanning noodzakelijk en vooral gewenst is. SCHIEDAM - De Troel stralaan wordt, met ingang van 28 januari, gereconstru- eerd en de stationsomgeving ingericht. Ook de kruising van de Vlaardingerdijk met de Rembrandtlaan wordt in dit werk meegenomen. Be gin april zal deze kruising pas weer open zijn voor ver- keer. Yerkeer op de Troel stralaan, tot aan de Burge meester Honnelage Gre- telaan is dan wel mogelijk. Begin april wordt gestart met het woonrijp maken van de Troelstralaan, het ge- deelte tussen de Dr. De Vis- serlaan en de kruising Rem- brandtlaan/Vlaardinger- dijk. De Burgemeester Hon nelage Gretelaan is van april tot en met eind juli niet bereikbaar via de Troel stralaan. SCHIEDAM - Vergeleken met de tarieven van de 35 grootste gemeenten in Ne derland behoren de Schie damse leges tot de goed- koopste van Nederland. Slechts drie gemeenten (Em- men, Sittard-Geleen en Ven- lo) hanteren een lager ge- middeld tarief voor produc- ten als paspoort, rijbewijs en verklaring omtrent het gedrag. Uit een recent onderzoek van het SGBO, het onder- zoeks- en adviesbureau van de Vereniging van Neder- landse Gemeenten, is geble- ken dat de gemeentelijke le ges veel van elkaar verschil- len. Het SGBO raadpleegde hiervoor de 35 grootste ge meenten van Nederland, die op de tarieven voor tien pro- ducten met elkaar werden vergeleken. Daarbij kwa men aanzienlijke verschillen naar voren. Gemiddeld ge- zien bleek de gemeente Em- men het voordeligst voor de burger. Amsterdam is het duurst. KORTIIMG! I U Janoteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement* (6 weken voor slechts 17,50 Voorl: m/v. Naam: Adres: Postcode: Plaats; Nr; (i.v.m. control? bezorging") Bank/glronr.: Handtekening; Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. In de colofon vindt u nadere informatie. Het Rotterdams om met uw

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 1