AJTL1 maasstad Fluiter: 'Geen kiezersbedrog want voorlopig woon ik nog in Schiedam' Leerlingen van de Jozefschool maken een expositie vol surrealistisch werk wiik DE GROOTSTE inbouwapparatuurzaak VAN NEDERLAND FORNUI L. OP=OP SCHIEDAM Gemeente Belangen rekent op vijfzetels Stichting NAR geeft kunst, dans en muziek na schooltijd Expositie:'Stilr maar toch levend' Gastheren en - dames gezocht InbouwX koelkasten ORNUIZEN KEUKENS EN NOG EENS KEUKENS maasstad kerk maasstad weekbladen TERUGKOPPELING KLAGERS WEEK 3-2002 SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Over de Ves- ten 3, 3116 AD of Postbus 373, 3100 AJ, beiden in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Weg uit Crooswijk Rommelmarkt Koken voor kids Avondmuziek Popoptredens Kleding maken Graauwe Hengst OP=OP x Smeg fornuixen uit voorraad v leverbaar Stapeltje Keramische tiptoets kookplaten,/jQQ - Oven-magnetron combinatie vanaf van Boretti, Smeg, iemens en La Canche uit voorraad levferbadr VOLLEDIG GEINTEGREERDE iVAATWi De mooiste keukens staan gewoon bij Budget-Plan! Woensdag 23 januari 2002 ■■I Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds v/d Vegt. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds W. Quak. 19.00 uur. avondmuziek. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds L. Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, pastor B. v Dam mmv Hjarmar Roosing. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds J. van Mulligen. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds D.J. v Vuuren. 17.30 uur. ds D.J. v Vuuren. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds J.J.A. v/d Peppel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering, voor- ganger D. Kool. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering, voor- ganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv da- meskoor Juljilatio. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. v/d Want. wo 19.45 uur. ds N. v/d Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H.Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman- vanderKnaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. XQ52 Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Natuurlijk zyn wij voor het ziekenhuis in Schiedam maar niet op die lo- catie. Want ik woon vlak in de buurt en de rijksweg hoeft maar even vol te staan of die he- le driehoek waar het ziekenhuis komt staat ook vol. Dus onbe- reikbaar." Henk Metaal als ou- de rot al tientallen jaren lid van de gemeenteraad spreekt zich duidelijk uit namens Gemeente Belangen. Volgens Metaal heeft Gemeente Belangen al veel be- reikt in de politiek en staat de partij midden tussen de Schie- dammers in. Jammer dat Me taal uit de raad stapt maar hij zal nog wel als lijstduwer voor de partij op het verkiezingsbil- jet prijken, vindt Gemeente Be langen. Maar niet getreurd: een nieuwe ploeg staat klaar om Gemeente Belangen aan vijf ze- tels te helpen. Wat vijf? J a, daarom de verkiezingsslogan 'Geef ons de vijf. De nieuwe ploeg voor de ge- meenteraadsverkiezingen bestaat uit echte Schiedammers die hun sporen in het verenigingsleven hebben verdiend. Zoals Henk Groenwegen (tweede plaats) be- kend van de lokale radio Schie dam en uit de voetbalwereld; en Joop Gouweleeuw (derde plek) die voorzitter is van de bewoners- vereniging Woudhoek en als ra- dioverslaggever overal komt. Henk Habermehl -op plaats vier- is een jurist en ambtenaar in Vlaardingen en Jilles Hemmes oud-vakbondsman op vijfde plek zijn (nog) wat minder bekend. Wel op nummer 1 blijft Liesbeth Fluiter staan die al vier jaar frac- tievoorzitster van Gemeente Be langen Schiedam is en blijft. Al- hoewel blijft? Zij geeft ruiterlijk toe dat zij en haar man een boer- derij in de polder (Krimpener- waard) hebben gekocht en dus op termijn gaan verhuizen. „Wij zijn daar altijd eerlijk en open in ge- weest. Als ik verhuis ga ik ook uit de Schiedamse politiek." Maar omdat zij eerst uitgebreid moet verbouwen en het huis aan de Tuinlaan kwijt moet, doet Fluiter toch mee. Het bestuur en leden hebben Fluiter bovendien na- drukkelijk gevraagd om toch aan te blijven op deze belangrijke post. Ook zegt Fluiter nadrukke- lijk dat er van kiezersbedrog geen sprake is: „ook al omdat je niet op mij maar op Ge meente Belan gen stemt." positie tegenover oude gevestig- de partijen die onderling de dienst uit maken. Gemeentebelangen heeft zaken aangekaart als De Branderspoort waar aannemer Breur de kopers van huizen 'schandelijk' heeft behandeld en sommige kopers al twee jaar 'in- Volgens voorzitter HenkGroene- wegen heeft Gemeente Belangen die in 1986 zijn opgericht een be langrijke plek in de politiek ver- overt. Zij zijn de werkelijke op- wonen' en wachten op hun huis. Of neem nu typische Gemeente Belangenpunten als het zieken huis op de locatie Bijdorp of de ergernis over de Hoogstraat. Maar ook punten als de jeugddis- co en het mogelijk sluiten van wijk-en buurthuizen hebben Ge meente Belangen als oppositie- partij de laatste jaren aankaart. In het verkiezingsprogramma verklaart Gemeente Belangen 'midden tussen de echte Schie dammers' te staan. En de aan- hang be staat uit de gewone en doorsnee Schiedam- mer. Een echte lokale partij zon- der regels van overkoepelende organisaties maar echt van het Schiedamse volk. Nu nog met twee raadsleden (Fluiter en Metaal) maar dat zul- len er meer worden daar zijn ze van overtuigd. Maar liefst zo'n 20 actieve leden zijn op de pers- conferentie annex eerste verkie- zingsbijeenkomst opgekomen. Waar voorzitter Henk Groenwe- wegen een gloedvol betoog -'ik heb nu eenmaal een harde stem'- houdt over de komende verkie- zingen. „Wij zijn tegen het zwak- ke beleid van de grote partijen als PvdA, WD en CDA. En hebben wij niet voor niks bijles gehad van Brinkman (de commissie die Schiedam beoordeelt voor het Grote stedengeld F.W.). Daarom gaat Gemeente Belangen langs de deuren om de folders uit te delen. Want we moeten de politiek weer terug bij de mensen brengen. An ders blijven de kiezers weg en praten over 'die zakkenvullers' uit de politiek." Door Karin Moerman SCHIEDAM - „Een school is ook helemaal niet geschikt voor ex- posities!" Annemiek Guis van de stichting NAR en Monique Veld- hoven hebben nog maar een paar uurtjes voor ouders en an- dere belangstellenden de kunst- werken van hun kinderen komen bewonderen in de Sint Jozef school. „We hebben hier nog het geluk dat er wat spijkers de mu- ren in mogen, anders zaten we helemaal." Maar tegen het einde van de middag komt er toch aar- dig schot in de 'expositie', die sa- mengesteld wordt van werk dat bijna veertig leerlingen van de Sint Jozefschool de afgelopen weken buiten schooltijd hebben gemaakt. De (surrealistische) portretten hangen boven, de spookfoto's beneden en de hand- vaardigheidswerken grotendeels in de dependance. Over een maand moet alles er weer af. Op dit moment doen ongeveer tien scholen in Schiedam mee met de stichting NAR. Annemiek Guis is er de oprichtster van. Ze bedenkt projecten op een aantal gebieden als kunst, dans, muziek en bewe- ging en biedt ze aan op de deelne- mende scholen. Aan de hand van het aantal leerlingen dat buiten schooltijd, een dag in de week tot uiterlijk vijf uur, mee wil doen aan de kortlopende cursus kan het kos- tenplaatje worden gemaakt. Bij de ene school is dat niets, bij de ande- re school fl. 250,-. „Dat hangt voornamelijk af van verschillende subsidies", vertelt Guis. „In Nieuwland hebben we bijvoor- beeld een school die meedoet en die bieden de projecten gratis aan. Kunnen dat gratis aanbieden om dat ze er subsidie voor krijgen. Op de Jozefschool moeten de ouders betalen, al is het dit keer door een subsidie van Woonplus een stuk goedkoper geworden dan anders." Monique Veldhoven is een van de kunstenaars die door Guis uitge- zocht is om mee te werken aan dit project. De afgelopen weken had ze een stuk of twaalf leerlingen uit de groepen 5 en 6 onder haar hoe- de. Die moesten met een fototoe- stel op pad om hun lievelingsplek- ken, -deuren en doorkijkjes te foto- graferen. Ook gingen ze zelf op de kiek en daar gebeurde vervolgens weer van alles mee. Uiteindelijk Hilieudietist Rijnnio Vlaardingen ruikt verbrand plastic Op maandagmorgen 14 januari ontvangt de meldkamer, van negen tot kwart over negen, acht klachten uit Vlaardingen over stank van verbrand plastic. Na onderzoek door de DCMR blijken schoonmaakwerkzaamheden bij opslagbedrijf Odfjell Terminals (Rotterdam Botlek) de stank te veroorzaken. Het optosmiddel acrylaat is ontsnapt tijdens het reinigen van tanks omdat een uitlaat van een zuigauto niet was aangesloten. Een zelfde situatie ontstaat op donderdagmorgen 17 januari. Tussen negen en elf uur komen acht stankklachten binnen uit Vlaardingen. Ook nu als gevolg van schoonmaakwerkzaamheden van tanks bij Odfjell Terminals. Dit keer is de stank vrijgekomen bij het openen van de tank. Acrylaat is al bij hele lage conoentraties te ruiken. Opslagtanks worden eens in de vijf jaar schoongemaakt. In het verle- den ontving de DCMR geregeld stankklachten bij dit soort werkzaam- heden. Daarom is Odfjell sinds kort overgegaan op een nieuwe metho- de, maar die heeft de overlast helaas niet kunnen verhinderen. Om her- haling te voorkomen, wordt de nieuwe manier van werken bekeken, in samenwerking met de DCMR. www.dcmr.nl rolden er ware spookfoto's van de pers, die weer bewerkt en verwerkt konden worden in de doorkijkjes en deuren die opgeblazen waren tot reuzeformaat. Over het resul- taat is de 'lerares' zeer te spreken. „Wat je ziet is vaak zeer vinding- rijk. Daar sta ik elke keer weer van te kijken. Een lijst, een klein detail, alles wordt meegenomen; leuk hoor." De projecten die NAR aan- biedt zijn dan ook meer dan een knutselclub voor kinderen. „Het accent ligt echt op kunst", waar- SCHIEDAM - Op kinderboerderij 't Hoefblad wordt zondag 27 janu ari een excursie/workshop georga- niseerd onder de naam 'Stil, maar toch levend'. Deelname hieraan is gratis. De excursie gaat om 14.00 uur van start in de tentoonstellingsruimte van de kinderboerderij. Deelne- mers krijgen hier uitleg hoe van natuurlijke materialen in combina- tie met alledaagse voorwerpjes een stilleven kan worden gemaakt. Ook wordt er een lezing en diapre- sentatie gehouden, zodat ervaring en inspiratie met elkaar kunnen worden gedeeld. schuwt Guis. „Dat klinkt mis- schien zwaar, maar daar gaan we wel van uit. En het resultaat is daar ook naar. Bij deze projecten gaat alles eigenlijk over vervreemding. Je leert ze op een andere manier kijken naar de dingen, maar ze le- ren ook dat niet alles is zoals het lijkt dat het is. Bij de fotoclub van Monique (Veldhoven, red.) was het uitgangspunt bijvoorbeeld een schilderij van Rene Margritte en mijn club werkte weer vanuit Pi casso. Ik moet zeggen dat dat be- hoorlijk is aangeslagen, ze vonden het allemaal prachtig. En helemaal bij die kunstgeschiedenis; dan han gen ze echt aan mijn lippen." Het werk van de oudere groepen, die met potlood en verf aan de slag gingen, is vooral groot en vaak ook zeer kleurrijk. Wolkenkrabbers met vliegtuigen erin of ernaast werden getekend toen gevraagd was iets op papier te zetten dat in- druk had gemaakt. Anderen moes ten een dierbaar iemand portrette- ren. Voor de een was dat de oma, voor de ander een vriend en voor weer een ander het paard of de poes. Annemiek Guis wijst naar de verftekeningen: „Je ziet dat de werken in verf minder zijn dan die in potlood. Dan merk je dat ze daar lang niet zoveel mee werken als met potlood. Dat vinden ze moei- lijker." Aan inspiratie echter geen gebrek. Een dementerende oma SCHIEDAM - Het Rotterdams Wijktheater speelt vrijdag 1 febru- ari de nieuwe productie 'Weg uit Crooswijk' in wijkcentrum Drees- plein. Het toneelstuk heeft als the- ma 'Als je arm bent, ben je nog niet a-sociaalDe zaal gaat open om 19.30 uur en de voorstelling begint om 20.15 uur. Een kaartje kost 2,20 euro. Voor meer info: 473 86 71. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt zondag 27 janua ri de maandelijkse rommelmarkt georganiseerd. De verkoop is van 10.00 tot 15.00 uur. Vanaf 21 janu ari zijn er tafels te huur voor zes euro en twee euro borg. De entree is 0,50 euro. Kinderen tot 12 jaar en onder begeleiding hebben gratis toegang. SCHIEDAM - Onder begeleiding van een echte keukenprinses kun nen meisjes en jongens tussen de 8 en 12 jaar echt leren koken. De les sen worden gegeven op donderdag van 15.30 tot 17.15 uur. Twaalf lessen kosten 20 euro 42. Inschrij- ven bij de balie van Wijkcentrum Dreesplein. SCHIEDAM - In de Dorpskerk in Kethel is zondag 27 januari weer een sessie 'avondmuziek'. Het Vo- caal Ensemble Musiqu'Amis Brielle onder leiding van Aart Bergwerff zal werken ten gehore brengen van Henry Purcell, Peter Philips en J.P. Sweelinck. Liturg is Kees Benschop. Aanvang is 19.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - In Wijkcentrum De Erker vinden vrijdag 25 en zater- dag 26 januari verschillende pop optredens plaats van de bands die gedurende het jaar les krijgen in De Erker. De zaal gaat open om 29.00 uur en toegang is gratis. Voor meer info: 426 77 67. SCHIEDAM - Binnenkort gaat in De Erker een nieuwe cursus 'zelf kleding maken' van start. Er zijn twaalf lessen op de woensdag- avond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten zijn 32,65 euro. Voor meer informatie kan men bellen met de docente, tel. 415 82 29 en voor aanmeldingen met De Erker, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treden donderdag 24 januari Leon Elias and Friends op. Vrijdag 25 januari vindt hier de eerste voorronde van de Popprijs Schiedam plaats. Om 21.20 uur is het de beurt aan Senso Unico, om 22.00 uur aan Hooftpijn, om 22..00 uur aan Doos 3, om 23.20 uur aan Goldrush en Won 100 sluit om 00.00 uur de rij af. werd weergegeven met beestjes in haar hoofd. „Ze wilde eerst mieren doen", weet Guis, „maar vond dat eigenlijk zulke onaardige beesten, dat ze er maar lieveheersbeesten van heeft gemaakt." Op de Jozefschool zal de stichting NAR ook na de expositie, die maandagavond geopend werd door Julia Snikkers van de Arto- teek, nog wel te vinden zijn. Het aantal aanmeldingen overtrof het aantal beschikbare plaatsen ruim- schoots, dus wat dat betreff heeft NAR niets te klagen. „Mooi Is dat maar we gaan eerst weer wat an ders oppakken. Dans en muziek en daar trek je weer een compleet an dere groep kinderen mee. Als het mooi weer wordt, stoppen we er even mee, dan moet iedereen na schooltijd lekker naar buiten kun nen." SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk is op zoek naar vrijwilli- gers die als gastdame of -heer wil- len functioneren achter de bar van dienstencentrum De 4 Molens. De werkzaamheden bestaan uit het serveren van soep, thee en fris- drank. Mensen die een paar uurtjes extra per week over hebben kun nen bellen met nummer 470 55 00. -www. ZWART FRONT 9 bereidingssystemen volledige electronische besturing 7 standen magnetron 1200 watt hete-lucht en grill van €1951.-voor at v ITALIAANS DESIGN Tinstraat 10 Ridderkerk Industrieterrein Donkersloot-Zuid Tel. 0180 - 442322 Fax 0180 - 442316 maandag gesloten dinsdag t/m donderdag van 10.00 uur tot 17.30 uur vrijdagavond van 10.00 uur tot 21.00 uur (koomvond) zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur www.budgetplan.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3