maasstad Electronica-gigant BCC aanjager voor vernieuwde Passage Geld voor bibliotheek in Noord, onderzoek naar bieb in Nieuwland CO,- krant netel Nieuwe 'oude'Passage gaat verbouwen en uitbreiden Nieuwe toekomst voor twee filialen Korpsschipop het droge maasstad kerk maasstad II weekbladen SCHIEDAM ALLESMiECi GSM TELEFOON NOKIA 8210 www.kinorama.nl beltu 0900-KIN0R0MA El Furkan mikt nog altijd op Nieuwland SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Over de Ves- ten 3, 3116 AD of Postbus 373, 3100 AJ, beiden in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Lezing Harmonia Koopzondag 55-Plus Gospelsound maaspost e-Rotterdam in uitvoering www, ro tterdam.nl) MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds W.R. van Wieren. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds P. Kolijn. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. dr C.A. v/d Sluijs. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds L.G. Bos. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J. Sosef. 19.00 uur. gospelsound. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds J.J.A. v/d Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, ds A.J. Wtenweerde mmv LIRI- KO. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds drs H. Korving. 16.30 uur. ds drs H. Korving. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds L.G. Bos. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv da- meskoor Jubilatio. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds H. Noordegraaf. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. v/d Want. wo 19.45 uur. ds N. v/d Want. Leger des Heiis Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman- vanderKnaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: Ft Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Woensdag 30 januari 2002 door Frank Willemse SCHIEDAM - Winkelcen- trum De Nieuwe Passage gaat fors verbouwen en uit- breiden. Een megawinkel van tweeduizend vierkante meter (1,5 keer zo groot als de Hema) zal verscbijnen op de hoek Passage/Broersvest. De aangrenzende winkel- panden van de Broersvest, waar nu modehuis Slot zit, zullen bij de 'oude' Passage worden getrokken. Zo zal met nieuwbouw aan de ach- terzijde een groot, twee eta- ge hoog, winkeloppervlak ontstaan. Elektronica-wa- renhuis BCC heeft zich als kandidaat huurder gemeld om er een Mega Store te openen. De eis is wel dat de ingang van de winkel in de overdekte winkelpassage zal komen. BCC heeft als wit- en bruingoedgigant tientallen filialen door heel Nederland. A1 maandenlang doen geruchten de ronde dat eigenaar Fortress uit Rotterdam de "oude" Passage wil slopen. Met verdiepingsvloeren zou op de plaats van de door- gangstraat een grote winkel ont staan. Daarbij ging ook de mare dat mogelijk V &D of modehuis Vdgele op die nieuwe plek een warenhuis zou beginnen. Maar niets van dit al. Fortress had wel- iswaar deze plannen, maar de ge meente Schiedam stak er een stokje voor. De oude Passage blijft een doorgang of "straat" en het oude Jugendstilachtige monu ment met glazen dak blijft geheel in takt. Directeur Roeland Voerman van Fortress, sinds 2001 eigenaar van het winkelcomplex, zegt achteraf blij te zijn dat de oude plannen niet doorgaan. De nieuwe plan nen doen meer recht aan het his- De 'oudeNieuwe Passage moet weer mensen gaan trekken. BCC denkt die taak aan te kunnen. torische karakter. Ook omdat de winkels om de hoek van de Broersvest inmiddels eigendom van zijn bedrijf zijn. Zo zijn plan nen ontwikkeld om de beide com- plexen 'aan elkaar' te bouwen. Edn grote winkel op de hoek met etalages aan de Broersvestzijde. Voerman bevestigt dat BCC (Bakkers Cash en Carry, maar overgenomen door de Engelse Kingfisher Group) de eerste ge- gadigde is. maar de contracten zijn nog niet gete- kend. Vol- gens de di recteur zou V D ook een goede optie zijn, maar het concern beperkt zich nu lievertot BCC. De belangrijkste reden voor de verbouwing is de leegstand van de kleine winkels aan de rechter- zijde bij de oude Passage. „Deze ruimtes zijn te klein met zo'n 25 vierkante meter om echt rendabel te zijn voor een ondernemer. Er moest iets gebeuren, vandaar de nieuwe plannen", zegt Voerman nadrukkelijk. Modehuis Slot zou oorspronkelijk uit Schiedam weggaan maar heeft nu een ande- re ruimte aangeboden gekregen in de Passage. Bakker Klootwijk en La Venezia blijven op hun plek, evenals de chocolatier en het winkeltje met stenen. Ook de McDonalds op de Broersvest kan blijven want alleen de winkels er- naast en de tweede etage zullen voor het warenhuis gebmikt wor den. Als alle vergunningen rond zijn hoopt Voerman dat na de bouwvak begonnen kan worden met de verbouwing en hopelijk dat BCC voor het einde van het jaar haar deuren kan openen. Johan Verploegen voorzitter van winkeliersvereniging Passage zegt verheugd te zijn over de nieuwe plannen. „Het is nu een- maal zo dat steeds groter 'speiers' en duurdere vloeren de markt be- palen. Alle ondernemers zijn en- thousiast en op de vergadering heb ik geen wanklank gehoord." Het argument dat er al een aantal elektronicawinkels zitten zoals Ifs, Dixons en Megapool kan volgens Ver ploegen juist een voordeel zijn. „Kijk maar naar de schoenenza- ken die het liefst op een kluitje naast elkaar zitten." De echte reden voor de toename van de grote bedrijven is volgens Ver ploegen dat familiebedrijven vaak geen opvolgers meer heb- ben. Het zijn praktisch alleen maar concerns die de dure huren kunnen opbrengen in modeme Foto Roger van der Kraan complexen. Als groot voordeel van de uitbreiding ziet hij dat de Nieuwe Passage verruimd wordt en BCC een aanzuigende wer- king op het winkelende publiek zal hebben. Ook Chris Coppens van het Cen- trummanagement noemt het con- currentie-denken tussen winke- liers ouderwets. Bedrijven naast elkaar stuwen elkaar op en behoe- ven elkaar niet uit te sluiten. Zo ziet hij ook de komst van de elek- tronicagigant. „Toen ik van de plannen van Fortress hoorde dacht ik meteen dat BCC een ech te trekker is die ook andere be drijven naar het centrum kan lok- ken. Bovendien moest er iets ge beuren, leegstand is voor nie- mand goed, niet voor bedrijven maar ook niet voor het winkelend publiek." Coppens hoopt vurig dat de vergunning snel afgegeven kan worden en dat niemand gaat dwarsliggen. „Want regels moe- ten we naleven maar haast is ge- boden bij deze nieuwe impulsen voor de Binnenstad." SCHIEDAM - Twee van de vier Schiedamse bibliotheekvestigin- gen zullen nog dit jaar ingrij- pend worden aangepakt. Het fili- aal Noord, sinds jaar en dag te vinden in wijkcentrum De Blau- we Brug, wordt vernieuwd en verbeterd waar het puur om de inrichting gaat, bij het filiaal in Nieuwland gaat het om grotere en ingrijpender veranderingen die onder meer met het publiek te maken hebben. Voor het bibliotheekfiliaal Nieuw land moet een compleet nieuwe toekomst worden bedacht. Dat vindt de Openbare Bibliotheek tenminste zelf. Met de toeganke- lijkheid van het filiaal, eveneens in een buurtcentrum, zit het wel goed, maar met de bieb zelf eigenlijk al lang niet meer. Voornaamste pro- bleem is dat de collectie zich in Nieuwland richt op een gemiddel- de bibliotheekbezoeker die niet meer in deze bieb wordt gesigna- leerd. Het personeel van de bieb is veel meer met haar tijd meegegaan. In Nieuwland is de dienstverlening zich steeds meer gaan richten op de sociale opvang en huiswerkbe- geleiding van vooral allochtone basisschoolleerlingen. Veranderin gen in de wijk nopen ook tot een drastischer verandering in de opzet van deze bieb, is de mening. Vraag is alleen: hoe dat te doen? Een ander probleem waar de bieb aan het Wibautplein mee kampt is overlast van (hangjjongeren. Mis- schien hierdoor, maar misschien ook niet, feit is dat de autochtone bewoner van Nieuwland de biblio theek minder dan vroeger bezoekt. De bibliotheek is dan ook van me ning dat een keuze voor de toe komst gestoeld moet zijn op af- stemming in de wijk. Ook zal het SCHIEDAM - Onlangs ging de Spica, het opleidingsschip van de Schiedamse Zeekadetten, in dok voor een periodieke inspectiebeurt. Het gehele onderwaterschip werd grondig gereinigd, en daarna uitge- breid geinspecteerd op onregelma- tigheden. Jongens en meisjes tus sen de 11 en 15 jaar kunnen geheel vrijblijvend een keertje aan boord komen kijken. Voor informatie: L.J.van Ewijk, tel. 473 25 33. De bibliotheek krijgt geld om de inrichting aan te pakken. Daar was eigenlijk al veel te lang niets aan gedaan. Foto Roger van der Kraan belangrijk zijn dat het aanbod steeds weer afgestemd kan worden op de wensen van bewoners in de wijk; een flexibel aanbod dus. Met de stichting Welzijn en 'Buurt aan Zef zijn inmiddels de eerste con- tacten gelegd die ertoe moeten lei- den dat er informatieve gesprek- ken op gang komen tussen deze in- stanties en de bibliotheek. Volgende maand (februari) wil de bibliotheek in kaart hebben welke doelgroepen van belang zijn voor het filiaal in Nieuwland, zodat in maart en april de eerste gesprekken met verschillende gesprekspart- ners gevoerd kunnen worden. In de periode maart tot en met augus- tus moet het voorstel voor de toe komst van filiaal Nieuwland dan kunnen worden opgesteld. Met dat voorstel moet er direct een plan van inrichting, een voorstel voor diensten en producten en een fi- nanciele dekking komen. Het is de bedoeling het complete plan in September te presenteren. De facelift die in het filiaal in Schiedam-Noord binnenkort zal ondergaan heeft een kostenplaatje van ongeveer 226.890 euro. Hier wordt slechts de inrichting verbe terd en vernieuwd. 150 uur standby •180 minuten spreektijd XPress on covers Li-ion accu €40, factuurkorting UANAF van Ben Ben AANSLUITVOORWAARDEN Voor een snelle aansluiting heeft u een geldig legitimatiebewijs, een geldige bank- of giropas en/of bank- of giroafschrift nodig. Voor een contract op rekening van de zaak dient u een zakelijk uittreksel van de K.v.K. mee te nemen. (Dit uittreksel is niet ouder dan 12 maanden). Prijs is in combinatie met een 2-jarig Ben contract. Rotterdam W.C. Alexandrium [I], W.C. Zuidplein Hoogstraat 141, Bergse Dorpstraat Vlaardingen Liesveld 147 Capelle a/d IJssel WC Koperwiek VOOR MEER INFORMATIE (0900-54667262) C 0.1S per mlnuul Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden I inclusief B.T.W Geldig t/m 10 februari 2002 SCHIEDAM - De islamitische ba- sisschool El Furkan blijft bezwaar aantekenen tegen een nieuwe ves- tiging van de school op het Bach- plein. Het schoolbestuur vindt dat de nieuwe vestiging zo dicht mo gelijk bij de leerlingen gevestigd moet zijn en blijft daarom streven naar een vestiging in de wijk Nieuwland. El Furkan is nu voor- nemens een aantal nieuwe stappen te zetten die de vestiging in Nieuw land alsnog dichterbij moet bren- gen. Zo wordt door El Furkan nu een officiele aanvraag ingediend voor het bouwen van een nieuwe school in Nieuwland. De prognoses van het aantal potentiele scholieren zijn zodanig dat de bouw van een islamitische basisschool, volgens El Furkan, gerechtvaardigd is. Daarnaast wil de school zich hard maken voor de uitbreidingsplan- nen op de huidige lokatie aan de Eduard van Beinumlaan. Een ad- vocaat is in de arm genomen om de dreigende sluiting van de daar aan- wezige noodlokalen aan te vech- ten. Ook wordt er naar gestreefd deze noodlokalen een permanenter karakter te geven. SCHIEDAM - In clubgebouw 'Het Stekkie' wordt maandag 4 februari een lezing gegeven over de huis- keuring. Er doen tien deelnemers mee. Keurmeester is A. van Hol- steijn. Aanvang is 20.00 uur in de W.H. Vliegenstraat 70. SCHIEDAM - Gerrit van Oorschot komt donderdag 31 januari dro- men verklaren bij spirituele vereni- ging Harmonia. Hij gaat op zoek naar de betekenis van de droom en legt uit. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum Wibautplein, toegang is 4,55 euro. SCHIEDAM - In De Nieuwe Pas sage is het zondag 3 februari weer koopzondag. Natuurlijk is er dan ook weer een stukje muzikaal en tertainment tijdens het winkelen. Het parkeren is deze dag gratis. SCHIEDAM - Voor 55-plussers wordt er woensdag 6 februari een dia-/ftlmavond georganiseerd in dienstencentrum Oost. Entree is 1,50 euro. Elke vrijdag is er volks- dansen in De 4 Molens en klaver- jassen in Wijkpost Zuid. SCHIEDAM - In de Dorpskerk over devesten 3 3116 ad schiedam aan het Noordeinde wordt zondag 3 februari weer een gospelsound- avond georganiseerd. Het Sheho- rimkoor uit Bodegraven treedt op vanaf 19.00 uur. De toegang is gra tis. Rotterdam investeert in wonen, werken en leven met ICT als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 01.01.2002 Bodem Informatie On Line: voor informatie over de bodemkwaliteit in Rotterdam 09.01.2002 Lancering nieuwe site Gemeentebelastingen Rotterdam 24.01.2002 Opening e-centrum Beijerlandsestraat 32 06.02.2002 Start pilot 'Computers thuis': 30 Rotterdamse gezin- nen krijgen gratis computer Meer informatie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterdam Rotterdam De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere over- last van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een overzicht van een aantal klachten van de afgelopen week. ^V.eudienit Ri(nn,0n(/ Relatief weinig klachten Afgelopen week ontving de meldkamer van de DCMR slechts 173 klachten. Gemiddeld is dat 400 per week. De hoeveelheid klachten heeft ook te maken met de weersomstandigheden. Bij regen en wind wordt stank snel verspreid en veroorzaakt weinig tot geen overlast. Deze weersomstandigheden hebben minder invloed op geluidsover- last. De meldkamer ontving 24 klachten over vliegverkeer van Rotterdam Airport en 25 klachten over lawaai van treinen over de Calandbrug bij Rozenburg. Werkwijze bij de afhandeling van klachten Het hele jaar door kunt u als inwoner van de regio Rijnmond uw milieuklachten 24 uur per dag doorgeven aan de meldkamer. Wanneer u de meldkamer belt, vraagt de medewerker om uw klacht zo prectes mogelijk te omschrijven. Wat ruikt u, waf ziet u of wat hoort u. Om de plaats van de overlast precies te bepalen, vraagt hij naar uw postcode en huisnummer. Deze gegevens worden nooit doorgegeven aan bedrijven. Wel wordt het aantal en de ernst van de klachten aan de betrokken bedrijven doorgegeven. Met de verzamelde gegevens gaat de DCMR de klacht(en) verder onderzoeken. Op zoek naar nieuwe medewerkers Vorig jaar ontving de DCMR meer dan 21.000 klachten. Om bijvoor- beeld de afhandeling van al deze klachten in goede banen te leiden, zoekt de DCMR veel HBO'ers met een technische achtergrond, zoals specialisten voor het meten van geluid en luchtkwaliteit. Interesse? Kijk op onze site of neem contact op met P&O, telefoon (010) 24 68 209 of personeelszaken@dcmr.nl. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: www.dcmr.nl (010) 47 33 333, (24 uur per dag). Nog een paar dagen te gaan voor Het Huwelijk en Nederland blijkt alweer massaal 'OranjemoeNieuws dat zelfs prominent bij RTL- Nieuws gebracht wordt. Is onze concentratieboog dan echt zo kort? Zo snel verveeld? Het zal wel. Nog schokkender: Maxima is in de polulariteitspoll slechts enkele dagen voor haar huwelijk gekelderd van een eerste naar een derde plaats en Willem-Alexander staat zelfs op een schamele zesde plek. Oh je, hoe moeten we dat goed- breien voor 21212? Claus (I) en Juliana blijken de publiekslievelin- getjes. Maxima of geen Maxima. Misschien, zo werd gezegd, heeft die tanende populariteit iets met hun mening over het rapport van Baud te maken. Misschien, misschien niet. Ik ga dat allemaal niet goedpraten of veroordelen, zeker zo vlak voor 2/2/2 niet, want ik ben helemaal 'omwaar het om Maxima gaat. Oranjemoeheid is mij dan ook vreemd omdat ik me, als een goed lange afstandsloper, in het geheel niet heb ingespannen aan het begin van de rit, zodat ik nu nog boordevol energie zitHet koningshuis heeft me nooit kun nen boeien. Geen biet. Maar sinds het interview met Van Weegen en Witteman geniet ik met voile teugen. Niet dat dat nou zo hoog- staand was -en op Van Weegen en Witteman heb ik het al helemaal niet-, maar de (doorbrekende) spontantteit trof me. Eindelijk eens een paar woordjes, zinnetjes butten het vaste scenario, eindelijk eens een beetje lucht en niet de hele tijd het idee 'gaat het wel goed'. Eindelijk twee mensen die eigenlijk best symphatiek bleken. En dat er dan weer over die ongetwijfeld knullige opmerkingen gesteggeld wordt, sois, laat het zo zijn. Maar ik schijn alleen te staan in mijn enthousiasme. Een paar da gen geleden stond in ons wekelijkse overzicht nog een verhaal-idee- tje: 'Maxima-gedoewas de werktttel en moest gaan over al die acti- vttetten die er rond Het Huwelijk hier in de Waterweg georgani seerd worden. We kwamen niet verder dan twee expostties en een Maxima-borrel van een uttzendbureau in Rotterdam. Als er al Oranje-fielen in de Waterweg wonen, hebben ze dit keer goed ver- stek laten gaan. Gelukkig kregen we een mailtje van Dirk Tempe- laar), die ons trots liet weten een ode aan het bruidspaar te mogen brengen. Koningsgezind was hij niet, tenminste niet van aard. We zijn echter niets koningsgezinder tegengekomen. Veelzeggend mis schien. Lang leve Dirk dus, en lang leve het paar! Hoera, Hoera, Hoera. Karin Moerman

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3