fascinatie voor het kwaad in mens van Gerhard Hormann De de 12 VOLT CAR-ADAPTER VIDEO KINDERSL0T Weer meer bezoekers voor het Film Festival Rotterdam maasstad p©d! 2-WEG ANTENNE VERSTERKER festival DDIIjTD tx5i ISIederlandstalige Jukebox live in de Schouwburg *INCL. GRATIS MUMMY SPEELFILM Ridderkerkerpresenteertzijn vierde thrillerTerugslag Fboyackers, Kamps Kamps 2 jzt- PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM, TEL.: 010-4.618.525 Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden SONY E-180 VHS HIGH EXCELLENCE VIDEOTAPE 5-PAK MET SPEELFILM Deze videotape is uitermate geschikt voor gebruik in Hifi recorders. Nu tijdelijk met gratis speelfilm: de Mummy op video. CORRECTPRIJS _22r75' Art.nr. 196700 In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektroni- sche onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Aristona, Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. PHILIPS SBC-CU2201200MA CAR ADAPTER Voeding met 9 meest voorkomende aansluitpluggen voor apparatuur van 1.5 tot 12 volt. Ideaal om allerlei portable apparaten te gebruiken in de auto of caravan. CORRECTPRIJS JW VIDEO KINDERSLOT Bescherm uw kostbare VHS-videorecordertegen kleine kinderhanden. CORRECTPRIJS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Schrijver Gerhard Hormann: „Je kunt met het slot van Terugslag' een paar kanten op. Maar dat is de bedoeling, want daardoor blijft het inje hoofd rondspoken.foto: Rob Kamminga SOUNDEX STV-722 ANTENNEVERSTERKER 2-weg regelbare antenne versterker voor het aansluiten van een tweede toestel zonder signaal verlies. In de Consumentengids als Beste Koop beoordeeld. CORRECTPRIJS Seatsniffers ROTTERDAM - Met een re- cordaantal van 350.000 be zoekers is dit weekeinde de 31e editie van het Internatio nal Film Festival Rotterdam afgesloten. Dit waren vijfdui- zend bezoekers meer dan in 2001De enorme drukte was onder meer merkbaar tijdens de eerste voorverkoopdagen toen in 72 uur honderddui- zend festivalkaarten werden gereserveerd. Scene uit 'No man's land' van Danis Tanovic, winnaar van de publieksprijs van het afgelopen Film Festival Rotterdam. tntniFFR I Woensdag 6 februari 2002 GRATIS ROTTERDAM - Het Neder- landstalige lied in de Rotter- damse Schouwburg, uitgevoerd door een drietal Vlamingen en in samenwerking met een heus toneelgezelschap? Dat moet een parodie zijn Mis! Lucas Van den Eynde, Tine Em- brechts en Nele Bauwens, alle- drie geworteld in de theaterwe- reld, geven, bijgestaan door een tienkoppig orkest, een volstrekt integer concert met hoogtepun- ten uit honderd jaar Neder- landstalig lied. Het mooiste is dat u van tevoren zelf mag be- Dalen welke nummers gebracht tullen worden, via www.gari- funa.be. Het is dus aan u of u Brandend zand, Laat me alleen en Terug naar de kust wilt ho- ren, of liever Telkens weer, Een vriend zien huilen kan ik niet en Een beetje verliefd. Een ding staat vast: het wordt een ontroe- rende en verrassende avond, vol passie en nostalgie. 'Juke box 2000' is te zien op zondag 10 februari in de Rotterdamse Schouwburg. Aanvang 19.00 uur. Kaarten kosten 18, 15 of 12. Deze prijzen zijn inclu- sief een borrelhap van mosselen met frites voor de eerste 200 be- zoekers van de voorstelling. Reserveren: 010-411.81.10. SONY ®€18?5* SOUNDE X Art.nr. 99311 Art.nr. 34345 €5.95 door Vincent Wernke RIDDERKERK - Zijn vo- rige thriller 'Dubbel be- drog' kreeg een staartje toen schrijver Gerhard Hormann vorig jaar op- eens werd verzocht DNA af te staan in de zaak van de Utrechtse seriever- krachter. Dankzij alle pu- bliciteit die dit opleverde verkocht hij 400 boeken extra. Geen schokkende aantallen, maar daar schrijft Hormann ook niet voor. Deze week ver- schijnt 'Terugslag', de vierde thriller van deze Ridderkerkse schrijver. 'Dubbel bedrog', zijn vorige boek, is gebaseerd op de zaak van de Utrechtse serieverkrachter. Het boek leverde hem veel publi- citeit op en verkocht bovendien behoorlijk goed. Deze thriller wordt inmiddels ook vertaald in het Dutts en bovendien werden de filmrechten verkocht. De jonge productiemaatschappij kreeg de financiering van het project ech- ter niet rond, waarna Hormann de hoop op verfilming van zijn boek heeft opgegeven. 'Dubbel bedrog' was twee jaar oud en zo goed als afgeschreven, toen Hormann plotseling werd opgebeld door de onderzoekslei- der van de zaak rond de seriever krachter. „Ik had ai langer con tact met hem en hij had me ooit gezegd dat ik zijn memoires mocht schrijven als hij met de vut zou gaan. Toen hij me in Septem ber vorig jaar opbelde, dacht ik dat het daar over ging. Eenmaal in Utrecht viel hij meteen met de deur in huis, hij vroeg of ik vrij- willig DNA af wilde staan. Ik zei meteen "ja\ maar 's middags drong het eigenlijk pas tot me door wat er aan de hand was, waar ze me van verdachten. Dat is een rare gewaarwording." Hoewel hij tot op de dag van van- daag nog niet daadwerkelijk DNA af heeft hoeven staan, le verde de hele zaak Hormann wel veel publiciteit op. „Ik ben twee dagen lang plat gebeld. Het was een gekkenhuis, ik werd door ie- dereen belaagd. Twee dagen later was iedereen het echter alweer vergeten. Er zijn maar weinig journalisten die later nog eens ge beld hebben om te vragen hoe het is afgelopen. Ik had op 3 decem- ber een afspraak in Utrecht, maar die is door hen afgezegd. Ik heb afgelopen week nog eens geinfor- meerd hoe het ervoor stond. Ik sta nog steeds op de lijst." Of alle publiciteit, die in ieder ge- vai goed is geweest voor zijn naamsbekendheid, hem helpt bij het promoten van zijn nieuwste thriller, valt nog te bezien. De commotie was voor Hormann in ieder geval reden om voor 'Te rugslag' niet weer een bestaande zaak te gebruiken. 'Terugslag' gaat over Frans Karsten, wiens vriendin op een avond wordt ver- kracht en doodgereden. In de rechtszaal zweert hij wraak. Als de dader jaren later na zijn viola ting inderdaad om het leven wordt gebracht, is Karsten van- zelfsprekend hoofdverdachte. Naast de hoofdpersoon zijn in het boek ook belangrijke rollen weggelegd voor hypnotiseur Carlo Crevi en televisieverslag- geefster Beatrijs Fricken. „Ik heb altijd iets willen doen met iemand die na een hypnoseshow niet goed wakker geworden is", vertelt Hormann over het ont- staan van 'Terugslag'. „Op die manier kun je de lezer namelijk heel goed manipuleren, omdat je niet meer weet wat wel en niet waar is. Ook dat thema van wraak vond ik interessant. Veel mensen roepen: Als ze mijn vrouw of kind iets aandoen, zal ik niet rus- ten voordat de dader onder de grond ligt. Toch gebeurt dat bijna nooit. De vraag in 'Terugslag' is of de hoofdpersoon zijn dreige- ment werkelijk heeft uitgevoerd of niet'zegt de schrijver. Net als in zijn vorige thriller, heeft de schrijver ook in 'Terug slag' op de laatste bladzijde een verrassing in petto voor zijn le- zers. „Als ik een boek lees heb ik het liefst dat er een happy end aan zit, maar als ik schrijf lukt me dat niet. Ik probeer er altijd zo'n draai aan te geven, dat alles weer op losse schroeven komt te staan. Ik heb een vrouw gesproken die het einde van mijn vorige boek wel twintig keer gelezen heeft en ze vond het walgelijk. Ik vind dat toch wel een compliment. Niet ie dereen kan met zo'n einde over- weg. Je kunt met het slot van 'Te rugslag' een paar kanten op. Maar dat is de bedoeling, want daardoor blijft het in je hoofd rondspoken. Zo'n slot schudt de lezers wakker, net op het moment dat ze tevreden denken het boek dicht te kunnen slaan." „Ik ben gefascineerd door het kwaad in de mens", geeft Hor mann toe. „Hoe kan het dat jochies van 10, 11 jaar kunnen veranderen in moordenaars? Het is een griezelig idee dat mensen tot zoiets in staat zijn, maar tege- lijkertijd boeiend." Dat iedereen in principe tot zoiets in staat kan zijn, is een van thema's dat in 'Terugslag' aan bod komt. Is hoofdpersoon Frans Karsten wel of niet in staat om de verkrachter en moordenaar van zijn vrouw om het leven te brengen? Nu zijn vierde thriller in de win- kels ligt, werkt Gerhard Hormann momenteel aan een jeugdboek. Of het ooit uitgegeven wordt, weet hij niet. Maar hij vindt het leuk genoeg om het af te ma- ken. Na de zomer begint hij aan zijn vijfde thriller. „Ik heb een heel goed idee", zegt hij opge- togen. Net ais veel van zijn ideeen komt het gewoon uit de krant. Hormann houdt dagelijks de kranten bij op zoek naar be- richten die hem fascineren. Waar het betreffende knipsel over gaat, wil hij echter niet zeggen. „Ik wil er niets over loslaten, maar het is in ieder geval geen onopgeloste zaak", besluit hij lachend. foto: Charlotte Dumas RTTERDAM - Wisten Rooyac- k®, Kamps Kamps in hun eer- stvoorstelling nog enigszins waar zmee bezig waren, nu zijn ze het spor totaal bijster. Waar gelachen met worden barst het publiek in hilen uit. Bij een mooi verstild rrment wordt de polonaise inge- ze Het tweede programma van Royackers, Kamps Kamps moet er voor zorgen dat de drie herinnerd worden tot het einde der tijden. Niets zal dat tegenhouden. Behalve dan misschien hun tweede programma. Te zien op donderdag 21 en vrijdag 22 februari in de kleine zaal van Theater Zuidplein. Aanvang 20.15 uur, entree 11,50. Reserveren: 010-203.02.03. Art.nr. 4248 ROTTERDAM - Drum and Break is een avond gevuld met snoeitrde breaks en overstuurde bassei gebracht door een selectie van wschillende Break en Drum BasCrews. Residents zijn Kei- ra en h'Acquisition. Gasten zijn Mike tedman, Eni-Less en MC Mos. turn and Breaks begint aan- staand vrijdag om 0.00 uur in NighHwn. Entree 4,50. Die- zelfdeivond Future... met Michel de H& Aanvang 23.00 uur, entree 7. B zaterdag Transformation- .brickt&t Ronald Molendijk, Mar- cello q Ron Stuts. Aanvang 23.00 uur, elree 10. In WarFront donderdag een op- tredervan de tegendraadse weir- do-bai Boo! Een opvallend ge- zelsch), met een extravagante li- ve-sho, compleet met travestie- act vazanger/bassist 'Miss' Chris Chameon en veel 'silly' humor. Voor a Kopna Kopna. Aanvang 21.00 ir, entree 6. Een dag later Seatsrfers en Miss Mary Ann and the Raime Wranglers. Aanvang 21.00 ir, entree 7. En zaterdag in het msterdamse DJ-collectief All Sta dat zich bezighoudt met Jamaicanse dansmuziek anno nu. Aanva* 22.00 uur, entree 6. DJ Jess en DJ Spidersleg danken hun fan in het Londense clubcir- cuit d)r hun legendarische ma nier vi het oppoetsen van antieke dancelcks. Ze werden er dood- ziek vi om elke keer weer het- zelfdee horen wanneer ze uitgin- gen, cfc besloten ze zelf in te grij- pen e Club Sandwich was een feit. Mjdag zijn ze Rotown. Het beginom 22.00 uur, entree 3. Cormshop bevindt zich op het kruispnt van noise rock en serene sitarjuiden. Binnenkort ver- schiji er nieuw werk van deze bandnaar zaterdag is Cornershop al tezien in Rotown. Aanvang 22.0uur, entree 10. Dorerdag in Baroeg Dark Fune ral, 1ccultTidfall, Anorexia Ner- vost en Ragnarok. Aanvang: 20.(1 uur, entree 11. Vrijdag van" 20.00 uur de Metalen Inqui- sitimzt DJ-talent Pirn, Pato, Pe- ter^zgadt, Remko Brutus. En- treigratis. Zaterdag 80's More. Aqvang 21.00 uur, entree 4. „Het festival heeft deze editie be- wezen zowel een plek voor ont- dekkingen als voor reflectie te zijn over wat op dit moment gaande is in de filmkunst", verklaarden fes- tivaldirecteuren Simon Field en Sandra den Hamer na afloop. ..Het programma is als zeer sterk erva- ren door de combinatie van de spe- ciale thema's maar ook door ont- dekkingen onder de VPRO Tiger Award-kandidaten en de door het Hubert Bals Fonds ondersteunde films. Dit wordt weerspiegeld door het feit dat festivals als die van Cannes en het New Directors/New Films Festival (New York) geinte- resseerd lijken in films die in Rot terdam in premiere gingen." Voor het eerst sinds de oprichting van de VPRO Tiger Awards Com petition heeft een Nederlandse film deze prijs gewonnen. Eugenie Jan- sen mocht een van de drie awards in ontvangst nemen voor haar speelfilmdebuut 'Tussenland'. „Vanwege de krachtige eenvoud waarmee de eenzaamheid van de hoofdrolspelers verteld wordt, op authentieke wijze geacteerd. En vanwege het vermogen van de re- gisseur om de balans te bewaren tussen het onderwerp en de wijze waarop dit wordt uitgebeeld", al- dus het juryrapport. De andere twee winnaars waren 'Wild Bees' van Bohdan Slama humor en suspense is deze film een metafoor voor de waanzin van oor- log. De prijs werd in ontvangst ge- nomen door de Nederlandse acteur Serge-Henri Valcke, die een rol heeft in deze film. (Tsjechie) en 'Everyday God kis- sen us on the mouth' van Sinisa Dragin (Roemenie). 'Wild Bees' werd bekroond „om de mise en scene (regie), waarin veel onvoor- spelbare personages bijeenge- bracht worden en om de zeer deli cate humor en genegenheid." En 'Everyday God kissen us on the mouth' „voor de sterke visuele manier waarop een intens verhaal wordt verteld met sterk acteerwerk en een efficiente, poetische con- structie." De drie winnaars krijgen ieder tienduizend euro en de VPRO koopt de drie films boven dien aan voor uitzending op televi- sie. Ook worden ze in de biosco- pen uitgebracht, eventueel door het eigen festival-distributielabel Ti ger Releases. Het publiek van het festival koos 'No man's land' van Danis Tano vic (Bosnie) als favoriet. Deze film kreeg daarom de Canal+ Publieks prijs. 'No man's land' van Danis Tanovic biedt, zonder gemakkelij- ke antwoorden of grootse actiesce- nes, inzicht in het Bosnisch con flict. Met een briljant scenario, psychologische spelletjes, zwarte De totale recette van het afgelopen International Film Festival Rotter dam bedroeg 1.100.000 miljoen euro (2001: 950.000 Euro). De website van het festival werd maar liefst een miljoen keer bezocht. Er waren 2433 gasten, waarvan 1583 uit het buitenland. Ook waren er 579 journalisten, waarvan 215 uit het buitenland. De CineMart ont- ving dit jaar 553 gasten, tegen 712 in de voorgaande editie. Volgend jaar vindt de 32e editie van het In ternational Film Festival Rotter dam plaats, van 29 januari tot en met 9 februari 2003.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21