L: 'We doen altijd iets met meldingen' Prijsknaller Zeker uw s gordijnstoff Schoon, heel en veiligdat willen we allemaal' DCMR wil meer communicatie over klachten Henkes Jonge Jenever 8,95 VImi FRANCE Woontextiel LilVERII VERINGMEIER Alleenstaanden gezocht! liesbeth van den herik door Karin Moerman SCHIEDAM - Er was de laatste maanden al heel wat afgediscussieerd en gebrain- stormd over Nieuwland. Op kleine schaal dan wel te ver- staan. Wat bewoners, som- mige politiemensen en een enkeling uit de politiek; ze hadden hun licht op Nieuw land laten schijnen en waren met enkele ideeen op de proppen gekomen. Want er gaat iets met de wijk gebeu- ren; dat is een ding dat zeker is. Maandagavond waren al- le bewoners -jong, oud, wit, bruin, hoog- en laagopge- leid- uitgenodigd om spij- kers met koppen te slaan over hun wijk tijdens de dis- cussiebijeenkomst 'Nieuw land aan Zet'. WON INGIN RICHTING MILIEU KLACHTEN UIT UW REGIO maasstad kerk maasstad sflHHH weekbladen SCHIEDAM Woertsdag 6 februari 2002 s8*~VJ t\ Nieuwlanders aan zet bi besteding van miljarden „Want er is geld", zo drukte ie- dereen de aanwezigen telkens weer op het hart. „En er wordt nu echt geluisterd."Maar tijdens het begin van de avond, die bezocht werd door een stuk of honderd voornamelijk autochtone Nieuw landers. kwam de zaal nog niet echt los. Jan Willem de Boer van Look TV, die de zaal af en toe probeerde te activeren door ge- richt vragen te stellen, kwam er aanvankelijk maar moeilijk door- heen. Wethouder P. Groeneweg legde nog even uit waarom iedereen vanavond bij elkaar was. „Er zijn al wat dingen bedacht om Nieuw land leuker, veiliger en leefbaar- der te maken, nu is het woord aan de mensen zelf. Zodat alle projec- ten straks uitgevoerd worden zo- als jullie dat zelf willen: Nieuw land is aan zet." Maar liefst 1,7 miljard euro is er vanuit het Mi- nisterie van Binnenlandse Zaken en de gemeente beschikbaar ge- steld voor Schiedams eerste na- De bewoners hadden al wat ideeen voor hun wijk op papier gezet. Deze tekeningen waren gebundeld in een expositie, die maandagmiddag werd geopend door twee bewoonsters en Karin van Dreven van Woonplus. roto Roger van der Kraan oorlogsewijk. Een belangrijke voorwaarde die "Den Haag' aan het beschikbaar stellen van een dergelijk grote som geld stelde was wel dat de bewoners zelf in- spraak zouden krijgen in de be steding er- van. Dus brainstor- men maar. Een vrij simpel din- getje waar de Nieuw landers behoefte aan bleken te hebben was een betere straatver- lichting. Het oranje sehijnsel van nu doet het gevoel van veiligheid geen goed. Beter zou het zijn wit uit de lantaarns te laten schijnen en wethouder Groeneweg deed de toezegging dit plan voor de zo- mer te laten uitvoeren. „Schoon, heel en veilig; daar is blijkbaar ie dereen voor. Dat moet de basis- kwaliteit van elke wijk zijn en daar gaan we dus keihard aan sisschool sjokken. Het is een gore troep." Maar hier probeerde de wethouder zich er toch met een Jantje-van-Leiden van af te ma ken. „Ik zal het noteren, met ONS overleggen, het is een kwestie van putten." Volgens de be- woonster was het dat hele- maal niet, maar een be- vredigend ant- woord bleef werken om dat hier voor elkaar te krijgen." Maar schoon, dat vond een be- woonster haar wijk helemaal niet. „Elke dag moet ik door de mod- der met mijn kinderen naar de ba- uit. Gevraagd naar onveilige gebie- den in de wijk werd het pleintje aan de Parkweg genoemd, bij de Avondwinkel. Omdat er junks zouden zijn en andere jongelui rondhangen. Maar ook de Nolen- slaan werd soms als omprettig er- varen. „Als ik jongelui van mijn auto probeer af te sturen, voel ik me soms niet veilig. De school zou zijn leerlingen binnen moeten houden. zodat wij er geen last van hebben op straat." Arnie van de Veerdonk, interim-manager van Nieuwland namens de gemeente gaf aan met het Maaseollege in overleg te zijn om deze bekende problemen aan te pakken. Na het algemene gedeelte konden de aanwezigen zich in de lokalen van het Maaseollege terugtrekken om met elkaar te overleggen over een aantal onderwerpen. De uit- komsten van deze brainstormses- sies zullen binnenkort worden ge bundeld en besproken. Door Dik Vuik RUNMOND - DCMR Milieu- dienst Rijnmond verwerkt jaar- lijks een fors aantal klachten over stank, lawaai en andere mi- lieu-incidenten. Gezien het totale aantal klachten, ruim 21.000 in 2001, is het ondoenlijk om elke klager persoonlijk op de hoogte te houden van de behandeling van de klacht. Toch wil DCMR de bewoners in de Rijnmond be ter informeren wat er met klach ten gebeurt. In een rubriek in Maasstad Weekbladen zal de dienst dit jaar laten weten wat er met actuele klachten is gebeurd en hoe er is opgetreden. DCMR telt zo'n 450 medewerkers, die zich met tal van milieutaken bezighouden. Zo is de dienst onder meer actief bij het verlenen van vergunningen, bij handhaving en controle. Voor het grote publiek is echter vooral de meldkamer van DCMR belangrijk. Daar zit altijd, 24 uur per dag, personeel klaar om telefonische meldingen van klach ten te noteren. Twee werknemers zitten er achter een aantal monito- ren, waarop alle aan het milieu ge- relateerde actuele informatie is te- rug te vinden. Windrichting, vlieg- tuigbewegingen... er is weinig dat de meldkamer ontgaat. Naast hen is de muur gevuld met een grote kaart van de regio, waarop meldin- Whisky-kortingsactie: bij diverse whisky's tot wel 2,00 korting per ties. SUJTBRIJ/WUmHANDBL meer dan Franse wijn! ROTTERDAM: Binnenhof 60 (Ommoord), 010-4568240 Crooswijkseweg 69B, 010-4134149 Groene Hilledijk 201, 010-4852074 Kleiweg 32. 010-4611922 0udedijk 164. 010-4120919 Schiedamseweg 151 A, 010-4762307 VINI FRANCE 55 FIIIAIEN IN NEDERLAND gen kunnen worden aangegeven om zo eventuele patronen in de verspreiding van bijvoorbeeld stank te kunnen vaststellen. „Zodra er iets niet normaal is, ko- men de klachten hier bij ons bin nen", vertelt Rene Kuijper (Hoofd meldkamer). „Dan gaat een in- specteur op pad om naar de oor- zaak te zoeken. Vaak gebeurt dat echt met de neus uit het raam. Het is altijd goed als mensen ons bel- len, want hoe meer meldingen we binnen krijgen over dezelfde klacht, des te beter beeld kan er ontstaan van de bron van de klach ten. Dat bellen door bewoners is heel belangrijk: we hebben zo een miljoen inspecteurs in dit gebied." De meldkamer krijgt niet alleen klachten van bewoners, maar ook meldingen van bedrijven zelf als daar iets is misgegaan. Soms kun nen klachten zo al aan de oorzaak worden gekoppeld, maar zeker bij kleinere incidenten vaak blijft het toch zoekwerk voor de inspecteurs in de buitendienst. Ook al onderneemt DCMR na klachten van het publiek altijd ac- tie, in het verleden bleef voor de klagers zelf wel eens onduidelijk wat er met de klacht was gebeurd. Alleen bij grotere incidenten was uit berichtgeving in de media te achterhalen wat de oorzaak van de geleden overlast was. Daar wil DCMR nu een verbetering in aan- brengen. Kuijper: „We doen altijd wel iets met klachten, maar men- sen merken daar niets van. We denken dat het ontzettend belang rijk is om te laten weten wat er met klachten is gebeurd. Dat hebben het afgelopen jaar al eens uitgepro- beerd en het bleek ontzettend te worden gewaardeerd. Daarom wil len we nu een wekelijkse rubriek in Maasstad Weekbladen over wat er is gebeurd en welke acties zijn ondernomen. Dat willen we het he- le jaar volhouden" Jeannette Klein-Verheij is bij DC- MR verantwoordelijk voor de te- rugkoppeling over klachten naar de klagers. Ze zal zich ook met de nu ingestelde rubriek bezighou den. „Het wordt een wekelijkse ru briek met korte berichten. Op wel ke plaats er iets gebeurde, bij welk bedrijf en wat er aan is gedaan. Het is zo actueel mogelijk. Het nadeel daarvan is dat de oplossing van sommige zaken langer dan een week duurt, maar we hebben toch voor de actualiteit gekozen. Ik Naast prachtige meubeien en een goed advies kunt u bij Woonfacet ook terecht voor een complete collectie woontextiel: gordijnstof- fen, tapijt en vinyl. Er is rekening gehouden met ieders smaak, zodat u er zeker kunt slagen. Voor uw gehele interieur: Woonfacet, zeker uw stijl St. Liduinastraat 52 3117CT Schiedam TelefoonOlO-426 01 93 Vo/op gratis parkeergelegenheid! DONDERDAG KOOPAVOND Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Belt u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partnerzoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186 - 604394, j| ofkijkopwww.liesbethvandenherik.nl relatie-advlesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland s ^,V\eudienst Rijnni0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een overzicht van een aantal klachten van de afgelopen week. Diesel- en rottingslucht Op dinsdag 29 januari ontving de meldkamer van de DCMR vijftig klachten over diesel- en rottingslucht. De klachten kwarnen uit 's-Gravezande, Hoek van Holland, Naaldwijk en Den Haag. Oiteraffina- derij Nerefco in Europoort veroorzaakte de klachten. Een Seel van de klachten zijn afkomstig van de biologische waterzuivering. Deze werd in overleg met de DCMR uit bedrijf genomen. Een ander deel van de klachten was toe te schrijven aan de stank uit een tank, gevuid met zwavelhoudende ruwe olie. Door onbekende oorzaak ontstond er een scheur in het tankdak. Hierdoor kwam een deel van de ruwe olie boven op het dak te liggen. Nerefco is direct na het ontdekken van de scheur, begonnen met het leegpompen van de tank. Ook deze schoonmaak- werkzaamheden verliepen niet zonder stankoverlast, getuige het aantal klachten dat tot laat in de avond bij de meldkamer binnenkwam. Naar aanleiding van dit incident heeft Nerefco besloten de procedure voor het leegpompen van de olietanks te herschrijven om stankoverlast in de toekomst te voorkomen. In verband met de aanhoudende klachten over de waterzuiveringsinstallatie is Nerefco ook bezig de werkwijze van de waterzuiveringsinstallatie te verbet.eren. Geluidsoverlast horeca De meldkamer van de DCMR wordt in het weekend regelrnatig gebeld door bewoners die overlast hebben van de plaatselijke horeca. Deze vorm van geluidsoverlast is de laatste jaren sterk toegenomen. In 2001 kwamen bijna twaalfhonderd klachten over horecalawaai bij de DCMR binnen. In 2000 waren dat er nog ruim achthonderd. Horecaklachten maken tien procent uit van het totaal aantal lawaaiklachten. De meld kamer geeft alle klachten over geluidsoverlast van horeca door aan de Politiemeldkamer, die ervoor zorgt dat de politie op onderzoek uitgaat. Bij het vermoeden dat de geluidsvoorschriften worden overtreden, voert de politie geluidsmetingen uit. Al naar gelang de ernst van de overtrading ontvangt de horeca een (schriftelijke) waarschuwing, proces-verbaal of boete. De milieuklachtentelefoon van de DCMR: www.dcmr.nl (010) 47 33 333 (24 uur per dag). hoop dat mensen zo niet denken dat er niets gebeurt en een volgen- de keer weer met hun klacht zullen bellen." Kuijper is niet ontevreden over de ontwikkeling van het aantal mi- lieuklachten in de laatste jaren. Al sinds 1997 is er bijvoorbeeld een afname in het aantal klachten over stank. Het afgelopen jaar was daar- in weer een toename te bespeuren, maar dat lag volgens Kuijper voor al aan enkele grote incidenten, waarover vele bewoners de dienst opbelden. Zo leverde het incident bij Atrofina ruim 1100 klachten op, terwijl het toch maar om een incident ging. Ook vliegtuiglawaai en de ertstreinen die Rozenburg passeren blijken regelrnatig goed voor klachten. Toch zou Kuijper absoluut niet willen dat er niet meer over werd gebeld. „Waar het om gaat is dat we naar mensen luisteren, ook al is de oplossing soms niet direct te bereiken. Maar we registreren de meldingen wel en we doen er altijd iets mee." Het telefoonnummer van de meld kamer van de DCMR is (010) 473 33 33 (24 uur per dag). Informatie over DCMR is ook beschikbaar via internet: www.dcmr.nl. Zaterdagmorgen. Gezellig met een beschuitje en kop thee voor de buis hangen. Hoe zal Maxima eruit zien en hoe zal Amsterdam rea- geren? Om tien uur begint het echt. Het weer is majestueus en daar komen de rijtuigen met adellijke en burgergasten al. Willem- Alexanderisduidelijkzenuwachtig en Maxima laat een traantje als burgemeester Cohen het over haar ouders heeft. Een mooie speech, rechtdoor zee. Rrrring, rrrring, rrrring. Met een beetje tegenzin en schuin oog op de televisie, pak ik de telefoon. In plaats van mijn naam zegik „Ja, ik will". Jolig bedoeld, want wie belt er nu. Net nu de koninklijke gasten naarde inzegening gaan in de Nieuwe Kerk. Pal om de hoek van het Paleis op de Dam? Het blijft even stil. Dan zegt een stem waar ik onmiddellijk onzefo- tograaf Roger van der Kraan in herken: „Mariette is overleden Een klap op de milt. Mijn hart draait om. Het bonst in mijn hoofd. 'Wat! Neeee Hoe Oh, nee toch Het is waar. Verdoofd hoor ik dat zojuist Mariette Olsthoorn -ken- nis, collega, vriendin van Jalmar- is overleden. Zij was journaliste bij het Rotterdams Dagblad, buurman van de Maaspost, en haar vriend onze redacteur Jalmar Teunissen. Nog maar enkele weken geleden moest zij naar het ziekenhuis voor een gewoneoperatie. lets technisch, een nieuw bloedvat voor haar knie. Oke, ze had een infectieziekte en haar afweersysteem werkte niet goed, maar daar kon ze best oud mee worden. Nee, dus. Nee, het kan niet waar zijn. Mariette, altijd vrolijk en optimistisch. Kraehtig en lief. En nooit iets laten merken van gezondheidsklach- ten. En weet je nog hoe we gelachen hebben op die verjaardag. En die discussies over kunst. Of toen bij het concert van... Het is waar. De bijzondere rouwkaart zegt het: Mariette Olsthoorn is niet meer. Wat een onrecht. Emoties buitelen over elkaar. Inge- houden woede, ongeloof en ontkenning, berusting en veel, veel te- rugkerende vragen. Waarom moet iemand op 31-jarige leeftijd zo- maar sterven. De dader: een agressieve bacterie die haar slechte af weersysteem heeft gesloopt. Binnen een week. Maxima en Alexander zeggen 'Ja'en op dat momentglijdt Mariette in een eeuwige slaap. Jong geluk naast botte pech. Het zal voor alle collega's moeilijk zijn om de komende tijd aan de krant te werken. We zullen vaak aan haar moeten denken. En aan Jalmar. En ons medeleven gaat dan ook uit naar Jalmar en Mariettes 'Kethelse 'fa- milie. Frank Willemse Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. dhr A.F. Ruijl. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds W. v Vreeswijk. I (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds K. ten Klooster. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.J.A. v/d Peppel. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds W.R. v Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. dhr A.F. Ruijl. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, pastor G.J. Warmerdam mmv Elly Meijboom. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds G. de Lange. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds J. Brons. 16.30 uur. ds J. Brons. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. eerwaarde heer J.A. van Lambalgen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering, presen- tatie eerste communicantjes, voor- ganger J.J. Bol. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering, pre- sentatie eerste communicantjes, voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. wo 10.30 uur. aswoensdag. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch.viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv heren- koor IHD. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds L. Leertouwer. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. v/d Want. wo 19.45 uur. ds N. v/d Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10,00 uur. Pinkstergemeente Mbrgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.mln.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3