a Nieuw stuk Rotterdams Lef over de zeven hoofdzonden Enge monsters doen gewoon hun werk in meesterlijk 'Monsters Inc.' Ui; 0 maasstad GRATIS Racoon speelt Faith No More tijdens Flashbacks preview REVELL TANKER B0UWD00S CD-OPBERGSYSTEEM HET EURO INVEST p@®oioaifi) Weird Sister Machiney in Schouwburg BRICK GAME SPELC0MPUTER BERGWEG 110, ROTTERDAM TIELSE TIIVDAGEIM DAAR KAN GEEN SUPERMARKT TEGEN OP! ROTTERDAM - Jaloezie lust, hebzucht, luiheid, vraat- zucht, trots en wraak. De ze ven hoofdzonden zijn be- kend. Maar hoe slecht ben je nu eigenlijk als je je bezon- digt aan een van deze zeven? Is eenieder niet wel eens ja- loers of lui? En lustgevoelens zijn vrijwel niemand onbe- kend. De zeven zonden staan centraal in 'Seven Sins' de negende productie van Rot terdams Lef, geregisseerd door Elike Koster en Michael Sahr Ngaujah. Deze nieuwe productie van Rotterdams Lef gaat deze week in pre miere in Lantaren/V enster. ROTTERDAM - Kinderen zijn vaak bang in bed. Waar- om? Vooral vanwege de duisternis en wat daarin kan verschijnen. Monsters onder het bed en in de kast, ze ver- trouwen helemaal niets. Maar waar komen die mon sters eigenlijk vandaan? In de animatiefilm 'Monsters Inc.' wordt het antwoord ge- geven: uit Monstropolis. En eng zijn die monsters eigen lijk helemaal niet. Het bang maken van kinderen is ge woon hun werk. Meer niet. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u in de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 nf vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speel- goed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen BRICK GAME Spelcomputers C0RRECTPRIJS PERSTUK de "Geopotes 14" schaal 1:300, 40.8 cm. lang. GEOPOTES TANKER B0UWD00S Schitterend schaalmodel van C0RRECTPRIJS C0RRECTPRIJS PERSTUK CD-FLIP RACK Voor het opbergen van 20 CD's. In diverse kleuren. EURO INVEST w BELEGGINGSSPEL Ontdek de wereld van het beleggen metditleerzame spel. C0RRECTPRIJS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eeste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden Utif Woensdag 13 februari 2002 TX51 En alweer voor de 6e keer op 14,15 en 16 februari 2002 Georganiseerd door de stichting Nederlands tingilde in samenwerking metTingieterij Rio. Dit jaarlij kse evenement wordt deze keer opgeluisterd door diverse ambachten, zoals eenwever, boekbinder, sigarenmaker, leerbe- werker en het Tinnen Figuren Museum. Ook zal op deze tindagen het Flipje Jam Museum Uit zich voor het eerst presenteren. Natuurfijk zal ook de heer Beekhuizen van het progn«rjna "IUssen Kunst en Kitsch' niet ontbreken. Denkt u nog waardevolle spullen te bezitten zoals uiteraard tin, glas en aardewerk, breng deze dan mee om ze te laten taxeren. Dit evenement kunt u GRATIS bezoeken op het adres Bergakker 64 in Kapel- Avezaath (gemeente Tiel). Openingstijden: dagelijks van 8.30 tot 16.30 uur. Voor meer inlichtingen: tel. 0344-661942. Zondags gesloten. ROTTERDAM - 'Weird Sister ROTTERDAM - De rock 'n high- school van Nederland staat in Rot terdam, zoveel is na de optredens van The Apers en The Ragin Hor mones wel duidelijk geworden. In Nighttown staat vrijdag 15 februa ri weer een aantal nieuwe punk- bands op het podium tijdens Punk- rockcity Rotterdam!!! Aanvang 22.00 uur, entree 3,50. Een dag eerder staat Kayak in Nighttown. Dit optreden begint om 21.30 uur en kaarten kosten 15,88. En zon- dag moeten liefhebbers van soul en funk aan de West-Kruiskade zijn voor een nieuwe aflevering van Tea Time Funk. Aanvang 14.00 uur, entree 4,50. Vrijdag en za- terdag bovendien MAW All Week end. Aanvang van beide avonden 23.00 uur, entree 16 (vrijdag) en 18 (zaterdag). De Kift is op jubileumtournee: in September vierde dit Koogse mu- ziekgezelschap familiebedrijf met krakerspunk-verleden het twaalfja- rig bestaan. Donderdag is De Kift te zien in WaterFront. Vooraf zie je Meindert Talma The Negroes. Aanvang 21.00 uur, entree 8. 'Americana', of 'alternative coun try', zo wordt de muziek van Wil- lard Grant Conspiracy wel om- schreven. Deze band staat vrijdag in WaterFront, samen met Tele- funk. Het optreden begint om 21.00 uur en kaarten kosten 8. Vrijdag is er vanaf 0.30 uur weer Indiependance en zaterdag in Wa terFront Strictly Techno, anvang 22.00 uur, entree 6. Rockbands als Star Star worden tegenwoordig niet meer gemaakt. Daarvoor moeten we een heel eind terug in de tijd, naar de hoogtijda- gen van groepen als de Stones en the Faces. Zondag is Star Star te ■szieitin Rotown. De entree is gra tis. Vanwege het succes van vorig jaar gaat Rotown ook dit jaar weer verder met Live On The Low, het open podium, waarbij aanstor- mend Rotterdamse r&b- en hip- hoptalenten hun kunsten aan het publiek kunnen vertonen. Dinsdag aan de Nieuwe Binnenweg vanaf 22.00 uur, entree 3. Baroeg heeft op vrijdag 15 februa ri weer De Metalen Inquisitie. De toegang is gratis. Een dag later is er een Alternatieve Dansavond met dj's Neverm?nd en Serious. De zaal gaat om 21.00 uur open en de entree bedraagt 4. Zondag 17 fe bruari Koning Nar turns 24, een festival met the Buzz Electric (punkrock 'n' roll a la Apers), Up to No Goods (future rock 'n' roll), Lulabelles (great girl band), Sopo rific (punkfock), Mono (noise) en Fitch (punkrock/ovbl). De eerste band staat vanaf 15.30 uur op het podium. Kaarten kosten 2,50. Elike Koster en Michael SahrNgaujah: Watzouden we nog tegen elkaar te zeggen hebben als er geen zonden meer zouden zijn?" foto: Rob Kamminga zonden in aanraking." Eigenlijk behandelen de makers zes zonden, die uitmonden in een grote woede- uitbarsting, de zevende zonde. De ene zonde leidt volgens Koster tot een andere. „Vraatzucht is een vorm van hebzucht, en jaloezie heeft te maken met trots. Boven dien leiden al die zonden uiteinde- lijk tot woede. Daarom eindigen we daar ook mee." Net als in alle voorgaande produc- ties van Rotterdams Lef hebben de tien jonge spelers een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstand- koming van 'Seven Sins'. De voorstelling is ontstaan uit ge- sprekken tussen beide makers en de spelers. „Vooral voor de kleine zondes hebben de spelers zelf tek- sten geschreven, die ik vervolgens verwerkt heb tot een theatertekst", vertelt Koster. „In het stuk is ook veel ruimte voor de creativiteit van de spelers", vult Sahr Ngaujah aan. „We hebben spelers die heel goed kunnen zingen, en die heb ben daarom een eigen medley. An- deren zijn goed in dansen of ska- ten. Daar maken we in 'Seven Sins' gebruik van." 'Seven Sins' is alweer de negende productie van Rotterdams Lef, dat laagdrempelig theater maakt voor jongeren. De voorstellingen zijn snel en modern en sluiten aan op de belevingswereld van jongeren. De voorstellingen worden voorna- nielijk gespeeld op scholen, waar bij de spelers van Rotterdams Lef ook workshops geven. Tijdens de ze workshops gaat het publiek aan de slag met de disciplines uit de voorstelling: dans, theater en mu ziek. Ook is er een elektronische lesbrief ontwikkeld, onder meer om interactiviteit met het publiek te stimuleren. Input wordt gebruikt bij het ontwikkelen van volgende producties. 'Seven Sins' is op 14, 15 en 16 fe bruari te zien in theater Lantaren/ Venster. Voor meer informatie over boekingen: Paul Raterman, telefoon 010-412.60.31. Informa tie: www.rotterdamslef.nl. door Vincent Wernke De theatermakers Elike Koster en Michael Sahr Ngaujah kwamen vorig jaar met Rotterdams Lef in contact toen ze meewerkten aan het project 'Transatlanta'. Al snel ontstond het idee om iets te doen met de zeven hoofdzonden. Na ge- zamenlijk gewerkt te hebben aan de ontwikkeling van het stuk, zijn ze daarna ieder apart met de ac- teurs aan de slag gegaan. „Op die manier zijn twee heel aparte stylen ontstaan", vertelt Koster. „We la- ten verschillende kunstvormen sa- menkomen", vult Sahr Ngaujah aan. „Daardoor zap je als het ware door de zonden heen." Centraal in 'Seven Sins' staan de zeven hoofdzonden. Enerzijds toont het stuk de grote zonden, die elk gekoppeld zijn aan een persoon uit de mythologie. Zo associeren de makers Midas met 'hebzucht' en wordt de zonde 'vraatzucht' ge koppeld aan Hans en Grietje. Daartegenover staan de kleine zonden, waar iedereen wel eens mee te maken heeft. Elike Koster: „Iedereen maakt zich wel eens schuldig aan hebzucht. Ook kan ie dereen jaloers zijn, bijvoorbeeld omdat de jongen waar je verliefd op bent met een ander meisje zoent." Maar hoe zondig zijn die zonden eigenlijk? Dat is een vraag die in de voorstelling terugkomt. „Wat zouden we nog tegen elkaar te zeggen hebben als er geen zon den meer zouden zijn?", vraagt Koster zich af. „Het is niet goed, maar roddelen is wel leuk. Je kunt bijna geen verhaal bedenken zon- der een zonde." Sahr Ngaujah: „Als zonden zo slecht zijn, hoe komt het dan dat wij nog niet dood zijn? Iedereen komt dagelijks wel met een van de Machinery' is de eerste gezamen- lijke voorstelling van beeldend kunstenaars Miriam Reeders, Ly- dia Schouten en componist Arthur Sauer. De voorstelling combineert tekst, beeld en geluid, maakt ge bruik van audiovisuele technieken en is daarmee een multimediavoor- stelling bij uitstek. 'Weird Sister Machinery' is van 21 februari tot en met 9 maart te zien in de Krijn Boon Studio van de Rotterdamse Schouwburg. De Weird Sisters zijn twee vrouwen in verschillende verschijningsvormen, die een hotel runnen in een desolate. Vervreem- dende omgeving. Het publiek wordt uitgenodigd in de lounge van het hotel, waar het wordt on- dergedompeld in een omgeving van beeld en geluid. Kaarten: 10,50, 9 (CJP/Pas65/R'dampas) of 7,50 (Schouwburgkaart). Re- serveren: 010-411.81.10. door Vincent Wernke Dit is althans de visie van de ani mators van Pixar, eerder verant- woordelijk voor 'Toy Story', 'A Bug's Life' en 'Toy Story 2'. Na de successen van deze films, sloot Pixar een contract af voor vijf animatiefilms met de Disney Stu dio's. 'Monsters Inc.' (Neder- landse titel 'Monsters Co.') is hiervan de eerste. In tegenstelling tot Disney zelf maken de Pixar Animation Studios animatiefilms die helemaal uit de computer ko men. Geen potloden en papier, maar bits en bytes. Dat de technologie op dit gebied steeds verder gaat, bleek vorig jaar toen Pixar's concurrent Dreamworks 'Shrek' presenteer- de. Pixar zelf maakt met 'Mon sters Inc.' ook weer een flinke stap vooruit. Aan niets is te zien dat alle personages uit de compu ter komen. De animators hebben aan het eind van 'Monsters Inc.' waarschijnlijk niet toevallig een serie met 'bloopers' toegevoegd. Alsof de personages tijdens de opnamen werkelijk af en toe hun tekst vergaten of een verkeerde bewegingen maakten. In werkelijkheid kunnen de ma kers hun personages alles laten doen wat ze willen. Dat de mon sters in deze film er levensecht uitzien, verhoogt alleen maar de pret die je aan 'Monsters Inc.' ze- ROTTERDAM - Racoon speelt op woensdag 20 februari in Plan-C muziek van Faith No More in het kader van de Marlboro Flashbacks. De Utrechtse band scoorde verle- den jaar hits met 'Feel Like Flying' en 'Blue Days'. Onlangs ver- scheen hun nieuwe single 'Eric- 'Bar, gevolgd door het bejubelde album 'Here We Go Stereo'. „We hebben maanden zitten pie- keren over wat we zouden doen als we gevraagd werden een reeks Marlboro Flashbacks te doen", vertelt gitarist Dennis Huige van de Utrechtse band. „Toen we wer den gevraagd wisten we het als- maar niet. Het ging echt van Elvis Costello naar Motorpsycho en al les wat daartussenin zit. Maar op- eens kwam Faith No More boven- drijven en dat was voor ons alle- maal wel een band waar we iets mee hadden." „Faith No More is een band die hun hele carriere gewoon heeft ge- daan waar ze zelf zin in hadden en dat hebben ze knap gedaan. Je ziet ook dat de band dan veel volgelin- gen krijgt, maar die halen het toch allemaal niet bij Faith No More zelf. Ik zie hier ook wel een link naar Racoon. Wij zijn ook een band die een eigen geluid heeft en onze liedjes zo proberen vorm te geven dat ze simpel klinken, maar dat helemaal niet zijn." Aanvang 22.00 uur. Kaarten voor het optreden van Racoon in Plan-C kosten 8. voorverkoop: Plan-C en Velvet Music. Vrolijke monsters die voor hun werk kinderen bang maken staan centraal in de nieuwe Disney-animatiefilm 'Monsters Inc. ker zult beleven. Het idee werd bedacht door regisseur Pete Doc tor: „Wat me intrigeerde waren die onbenoembare angsten die kinderen hebben. Ze bedenken daar zelf monsters bij om die ang sten tastbaar te maken. Maar als die monsters onze angsten verte- genwoordi- gen, waar zijn zij zelf dan bang voor? Dat was ons uitgangspunt voor deze film. Het antwoord op die vraag was overigens niet moeilijk: kin deren." In tegenstelling tot wat kinderen vaak denken, zijn de monsters in 'Monster Inc' helemaal niet zo kwaadaardig. Doctor: „Normaal gesproken zien mensen monsters als enge, vreemde en kwijlende beesten, maar in onze film zijn ze heel gewone wezens. Ze melden zich 's ochtends gewoon op hun werk, praten over donuts en uien- ringen. Ook maken ze zich zor- gen over gewone dingen. Het bang maken van kinderen is ge woon hun werk." 'Monsters Inc.' speelt zich af in Monstropolis. Iedere dag gaan de monsters daar naar hun werk: het bang maken van kinderen. Het doel daarvan is het opvangen van de gillen, die zorgen in Monstro polis namelijk voor energie. Een van de topmonsters in de schrik- fabriek is James P. Sullivan, alias Sulley, een groot monster met een blauwe vacht. Zijn schrikmaatje is het kleine, groene, eenogige monster Wazowski. Zij komen in de problemen als op een dag een kind hun fabriek inwandelt. Ze is afkomstig uit een van de deuren, waar de monsters in verdwijnen om kinderen bang te maken. Om dat de monsters zelf als de dood zijn voor kin deren, ontstaat meteen pa- niek. Al snel ontdekken Sulley en Wa zowski dat er iets heel anders aan de hand is. Ze stuiten op een boosaardig plan van monster Rendall Boggs. Ze nemen het kindje 'Boe' op sleep- touw om het uit handen te houden van de echte monsters. Pixar overtreft zichzelf met 'Monsters Inc'. Niet alleen de animatie is verbluffend, maar 'Monsters Inc.' is ook zeer onder- houdend en grappig. Bovendien wordt vooraf een hilarisch kort filmpje vertoond, terwijl de film wordt afgesloten met de al even grappige 'bloopers' van de hoofdrolspelers. De stemmen in 'Monsters Inc.' zijn in de origine- le versie van John Goodman (Sul ley), Billy Crystal (Wazowski) en Steve Buscemi (Rendall Boggs). In de Nederlandse versie 'Mon sters Co' horen we onder meer Jack Wouterse, Kasper van Koo- ten en Laus Steenbeeke. Hoewel beide films niet met el kaar te vergelijken zijn, is 'Mon sters Inc.' minstens zo meesterlijk als 'Shrek' van Dreamworks. Als beide studio's zo met elkaar blij- ven 'strijden' op het gebied van computer geanimeerde films, kan dit voor het publiek nog heel wat prachtige films opleveren. Con- currentie houdt immers scherp, ook in de moderne wereld van computer animatie. L Racoon Art.nr. 222123/222181 ■■|l €2.25 .nr. 187529 Traiiwg dredger €1. .nr. 221926 Art.nr. 187530 GRATIS V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17