maasstad Volkszanger Kubat hoofdact van tweede Turkse culturele manifestatie wiik ij! krant netel Animo blijft tot op het laatst afwachten De collectie 2002 hangtnu indewinkel. maaspost SCHIEDAM lTrsten Toekomstvisie compact en risme Ook kleurriik weergegeven Woensdag 13 februari 2002 maasstad kerk weekbladen Zi'en mag gezien worden. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Over de Ves- ten 3, 3116 AD of Postbus 373, 3100 AJ, beiden in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. ZOS-Radio Klubhuis Zuid Rommel en boeken Rommelmarkt Jan Ooms Blue Light Open Repetitie over devesten 3 3116 ad schiedam MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO V Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds L.G. Bos. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds J.H. Lammers. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G de Lang. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.J.A. v/d Peppel. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. ds L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, ds C.A. Philipse mmv Kelagiosingers. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 11.15 uur. ds S. Otten. 15.30 uur. ds M. v/d Sluys. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. dr J.J.A. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering met Don Boscokoor, voorganger pastor J.J. Bol. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering, voorganger pastor J.J. Bol. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. schrift en gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch.viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv herenkoor IHD. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds R.F. Philipp. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. v/d Want. wo 19.45 uur. ds N. v/d Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinks tergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMUN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K.Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMUN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. QUO XQ52 'Samen nadenken over de toekomst van Schiedam' SCHIEDAM - De zoveelste vi- sie op de toekomst van Schie dam is verschenen. Maandag- avond werd de brochure 'Kan- sen voor kwaliteit' door burge- meester Scheeres aan de leden van de Schiedamse gemeente- raad gepresenteerd. Dit keer geen duur boekwerk, geen hon- derden bladzijden tellende noti- tie, maar een compact en kleur- rijk werkje dat volgens de ge meente vooral gezien moet wor- den als 'sturend idee'. ,,Een flexibel concept, dat aange- scherpt kan worden door de er- varingen." 'Een strategische visie op Schie dam' is de brochure die de titel 'Kansen voor Kwaliteit' mee- kreeg. Het is een strategie voor de ontwikkeling van de stad Schie dam, het bestuur en de medewer- kers. De bedoeling is dat er gerea- geerd gaat worden zodat dingen die in de visie nu slechts zijn aan- gestipt, later concreet verder kun- nen worden uitgewerkt. Eigenlijk wordt op deze wijze alle Schie- dammers gevraagd samen na te denken over hun ambities voor de toekomst. Schiedam staat voor verandering, zo stelt 'Kansen voor Kwaliteit'. Niet alleen de stad zelf, maar ook het gemeentebestuur en de ge- meentelijke organisatie. In de stad zelf is er de bouw van de me tro en de kornst van Tramplus, een Broersvest die op de schop gaat en diverse woningbouwpro- jecten. In het gemeentebestuur zijn ook veranderingen te bemer- ken. Zo wordt gesteld dat de schouders onder het Grotesteden- beleid worden gezet en de resul- taten hiervan de komende jaren zichtbaar moeten worden. De nieuwe ambities van Schiedam zijn geformuleerd in de stadsvisie en het MeerjarenOntwikkelings- Programma. De belangrijkste actiepunten voor de komende jaren zijn ook ver- woord in de visie. Als eerste wordt het adequaat huisvesten Henk Metaal nam namens de gemeenteraad maandag het eerste exemplaar van 'Kansen voor kwaliteit' in ontvangst uit handen van burgemeester Scheeres. Schiedam moet ook aan haar ima go werken, zo wordt weer bena- drukt. De 'Hollandse geheimen' van de stad moeten beter bekend worden, dan kunnen de potenttes die de stad heeft beter worden be- nut. van een gevarieerde bevolking genoemd. Daarnaast het verster- ken van de stadseconomie, waar- onder het revitaliseren van oude bedrijventerreinen en het verbete- ren van de infrastructuur. Ook aast Schiedam op het openen van een HBO en moeten er goede maatschappelijke voorzieningen komen op het gebied van vrije tijd en onderwijs. De binnenstad moet een 'Montmartre aan de Maas worden door een combina- tie van win- kelen, moeten op (korte) ter- In het deel 'koersen op kwaliteit' wordt nog gesteld dat er een krachtdadige bestuurlijke aanpak in Schiedam van de grond moet komen. Daartoe zou er een betere zou het college daarbij een klein slagvaardig team moeten zijn. Onderkend wordt ook de goede relatie tussen overheid en bewo- ners. 'Klantgerichtheid' en 'af- stemmen van vraag en aanbod' moeten daarbij de kernpunten zijn. Voorgesteld wordt om als ge meente zoveel mogelijk beleid- ontwikkelend bezig te zijn. Het uitvoerende deel zou aan anderen Overgelaten moeten worden. Zo- als dat nu in mijn grote projecten als Station Schiedam Centrum en Schieveste gezicht krijgen. Schiedam moet dus zeker niet in omvang groeien, maar wel in kwaliteit. uitwisseling moeten komen tus sen het gemeentebestuur en de partners, in de stad en collega-be- sturen in andere gemeenten. Om ondernemend te kunnen opereren eonstructies met zelfstandi- ge partners Woonplus en de ONS al re- gelmatig ge- beurd. Het derde deel 'werken aan kwa liteit' in de toekomstvisie gaat in op de manier waarop omgegaan moet worden met de eigen ambte- naren. Medewerkers zouden weer Foto Roger van der Kraan trots moeten zijn op de stad waar- in zij werkenn. Door een goede interne informatie- en communi- catievoorziening moet deze be- trokkenheid groeien. Ambtenaren moeten daarnaast in staat worden gesteld om regionaal en zelf lan- delijk informatie in te winnen. Ook andersom moet actief wor den geprobeerd om Schiedamse gemeentelijke kennis naar buiten uit te dragen. De stad zou daar- mee meer dan nu gebruikelijk na- tionaal op de kaart worden gezet. AI deze inspanningen hebben een doel. De plannen uitvoerende moet de gemeente Schiedam rich- ting de burgers weer kunnen roe- pen: 'Wij zijn de Schiedamse overheid, wij zijn er voor u, wij bouwen samen aan de stad en het welzijn van de Schiedammmers.' Een kreet die regelrecht vanuit de pen van een reclamemaker moet zijn gevloeid, zou je zo zeggen. door Karin Moerman SCHIEDAM - Driehonderd, zes- honderd, achthonderd bezoe- kers... Misschien wat meer, mis- schien wat minder. Als er een ding moeilijk is bij het organise- ren van evenementen voor Tur- ken en Marokkanen is het wel het inschatten van de animo er- voor, want reserveren? Daar doen ze niet aan. Dus is er volop geflyerd voor de Turkse culture le manifestatie 'Taksim' die vrij- dag 22 februari in het Theater a.d. Schie wordt georganiseerd. De mond-tot-mond-reclame moet de rest doen. En nu maar afwachten hoeveel liefhebbers er op publiekstrekker 'Kubat' af- komen. Vorig jaar zat de gemeente een beetje in hetzelfde schuitje toen de allereerste editie van de Turkse culturele manifestatie op het pro- gramma stond. Hooguit met wat rekenwerk en een beetje gezond verstand kon een inschatting wor den gemaakt van de animo en die bleek (gelukkig) enorm. Ragga Oktay was toen de hoofdact en die trok vooral veel Turkse meisjes naar het theater. „Paniek aan de kassa", weet Adriaan de Regt, hoofd Cultuur van de gemeente, nog. ..Iedereen bleek dus gewoon 'spontaan' te komen, zo van: gaan we nog iets doen vanavond? Nou, ik geloof dat er in het theater iets te doen is, laten we maar gaan kijken. Kubat won twee keer de Altin Kelebekprijs in Turkije, een soort Oscar voor de muziek. Foto gemeente Schiedam Je kledingkast vult zich langzaam met de nieuwste voorjaarsmode. Maar wat maakt jouw look voor 2002 helemaal compleet? Juist. Een bril uit de collectie 2002 van Het Huis Opticiens. De nieuwste merkmonturen, maar ook de topmodellen uit de Collectie van Het Huis, hangen nu voor je klaar. O P T I C f E N S HET HUIS RINCK SCHIEDAM - 'S GRAVELANDSEWE6 612 TEL. (010) 427 02 69 HET HUIS ARGUS SCHIEDAM - 0RANIESTRAAT 19, (010) 473 87 00, MAASSLUIS K0NINGSH0EK, (010) 591 90 39, VLAARDINGEN - KORTE HOOGSTRAAT 23. (010) 434 84 50. Voor ons is dat lastig ja, je kunt er bijna geen peil op trekken." Amin Daci, entertainer van beroep en door de gemeente ingehuurd de programmering voor 'Taksim' rond te breien, ziet het voor de 22e wel zonnig in. „Het is Slachtfeest, te vergelijken met Kerstmis hier in Nederland, en dat is een familie- feest. Bovendien zijn de kinderen dan 'rijk', want ze krijgen van ie dereen geld, volgens mij vinden veel Turken het wel gezellig om die avond naar het theater te ko men." Dat is trouwens ook de hele bedoe ling achter de culturele manifesta tie, die er onder andere weer kon komen dankzij een flinke subsidie van de provincie Zuid-Holland. „Eigenlijk is het hele beleid van Van der Ploeg (staatssecretaris van onder andere cultuur, red.) gericht op diverser programmeren in het theater. Dat dat nodig is, zie je aan vorig jaar. Toen bleek bijvoor- beeld dat zeventig tot tachtig pro- cent van de Turken het theater niet wist te vinden. Dat is nogal wat he?", stelt De Regt. „Met zo'n ma nifestatie, die we overigens ook wel eens voor Surinamers en Ma rokkanen organiseren, kun je echt naar die mensen toe programme ren. En daarvan kan het theater dan weer leren hoe ze hun aanbod ook op deze groep af kunnen stem- men." Publiekstrekker dit jaar is volks zanger 'Kubat'. Wat minder 'hot' dan Oktay vorig jaar, maar ge- boekt vanwege de mix van Wester- se en Turkse muziekstijlen die hij brengt. Kubat werd in Belgie ge- boren, maar is vooral in Turkije populair. Hij won daar al twee keer de Altin Kelebekprijs, een soort oscar voor de muziek, en werd in 2001 uitgeroepen tot beste zanger in zijn stijl. Vanaf 21.30 uur zijn er twee uur voor Kubat gereserveerd. Daarvoor wordt de avond gevuld met kindertheater van Theater Rast, volksdans van Kizilirmak en Bindalli en een komische theater- voorstelling van de Stichting Re- genboog over de vreemdelingen- politie. De deuren van het Theater a.d. Schie gaan om 19.00 uur open, de toegangsprijs is 15 euro en kinde ren tot 12 jaar kunnen onder bege- leiding van een oudere voor 5 euro naar binnen. Kaarten kunnen wor den gereserveerd via telefoonnum- mer2 467 467. SCHIEDAM - ZOS-radio trekt er komend weekeinde weer live op uit. In samenwerking met de cen- trale bibliotheek wordt vrijdag 15 februari onder leiding van Han van der Horst een politiek debat ge- voerd. Van 19.30 tot 21.30 uur is deze discussie te volgen via de ra dio. Zaterdag 16 februari komt 'de Ochtendeditie' rechtstreeks vanuit scholengemeenschap 'Schraven- lant'. Van 10.00 tot 13.00 uur wordt verslag gedaan van de 'Open Dag' aldaar. ZOS-radio is via de Schiedamse kabel te beluis- teren via 91.5 FM. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid houdt op zondag 17 februari van 12.00 tot 16.00 uur open dag voor alle wijkbewoners. Er kan deze dag aan verschillende activiteiten worden deelnomen. Zo kan er wor den gedanst, gesport, gehandenar- beid, geschaakt en geschminkt. Natuurlijk is er ook informatie te verkrijgen over het reilen en zeilen van het zuidelijke 'Klubhuis'. SCHIEDAM - Verzorgingshuis Spaland organiseert zaterdag 16 februari een rommel- en boeken- markt. Vanaf 10.00 uur wordt de boeken en de rommel verkocht en om 14.00 uur start ook nog de kra- menmarkt. De markten sluiten om 16.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein aan het dr. Willem Dreesplein 2 in Schiedam wordt op zondag 17 februari de maandelijk- se rommelmarkt georganiseerd. De verkoop is van 10.00 tot 15.00 uur. De entree is 0,50 euro, kinderen tot 12 jaar (onder begeleiding) hebben gratis toegang. Eventuele verko- pers kunnen tafels huren voor 6,00 euro (plus 2,00 euro borg). Infor matie: (010) 473 86 71. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia ontvangt donder- dagavond 14 februari Jan Ooms. Vanaf 19.45 uur verzorgt hij in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165 een avond met onder meer kristallen, klankschalen, een Chi nese gong en rainstiks. Toegang 4,55 euro. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug wordt vrijdag 15 februari een Blue Light Disco georganiseerd. Kinde ren van 10 tot 13 jaar kunnen hier van 19.00 tot 21.00 uur meedeinen op de discomuziek. Voor de disco is een pasje verplicht. De toegang is 1 euro (inclusief een ranja). Tij- dens de disco wordt niet gerookt en geen alcohol geschonken. In formatie bij De Blauwe Brug: (010) 247 04 64. SCHIEDAM - Harpe Davids orga niseert vrijdag 15 februari een open repetitie aan het Nijhoffplein 20. Belangstellenden die een kope- ren blaasinstrument, saxofoon of slagwerkinstrument bespelen kun nen onder begeleiding van de in- structeurs een nootje meeblazen of slaan. Muziekinstrumenten zijn voorhanden. Aanvang is 19.30 ^Vteudienst R,jnrn De DCMR Milieudienst Rijnmond behandett klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een overzicht van een aantal klachten van de afgelopen week. Vliegtuiglawaai Zondag 10 februari komen tussen drie uur en kwart over drie 's middags zeventien klachten uit Rotterdam over vliegtuiglawaai bij de meldkamer binnen. De klachten worden veroorzaakt door een vertrekkende Tupolev 134. Dit is een verouderd type vliegtuig dat binnenkort niet meer in het Europese luchtruim mag vliegen. Het vliegtuig deed Rotterdam Airport aan om te tanken. Klachten over vliegtuiglawaai worden doorgegeven aan de Commissie Milieuhygiene Luchtvaartterrein Rotterdam. Deze commissie is verantwoordelijk voor de rapportage over vtiegtuiglawaaiklachten aan het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Lawaai postvervoer Bijna wekelijks ontvangt de meldkamer van de DCMR klachten uit Capelle aan den IJssel over lawaai van het distributiecentrum van PTT Post. Tussen half vier en half vijf's morgens komen vrachtauto's van de PTT en expeditiebedrijf Aanraad met poststukken binnen om te sorteren in het distributiecentrum. De DCMR heeft begin dit jaar geluidsmetingen gedaan en geconstateerd dat de geluidsiimiet wordt overschreden. De PTT is opgedragen zich aan de voorgeschreven geluidsiimiet te houden. Om geluidsoverlast in de toekomst te beperken, vindt er deze maand verder overleg plaats tussen de PTT en de DCMR. www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Het leven wordt er soms niet eenvoudiger op. Ook al is er een Stads- winkel, een loketje zus en een loketje zo en moet alles eigenlijk een stuk sneller en eenvoudiger gaan. Belastingaangifte doen? Per In ternet, gaat een stuk sneller en beter. Alles wordt supersonisch of is dat al. Totdatje doodeenvoudige dingen gaat doen als een paspoort aanvragen of het plegen van een telefoontje naar de huisarts. In het weekend dan wel te verstaan. Want voordat je daar eens een assistente aan de lijn hebt, hebje al- lang vrede met dat beetje ongemak waar je even advies over wilde vragen. Een kind dat van de commode is gevallen, was in ons geval niet levensbedreigend (kies: toets 1), maar met toets 2 duurde het wel erg lang voor ik iets wijzer werd. Nog geen arts gesproken en dan stuurt de huisartsenpost tegenwoordig doodleuk de rekening naar het huisadres. Over het ongehoord hoge bedrag datje aan dat telefoontje naar een assistente kwijt bent, zal ik het niet eens heb ben, maar dit is vast weer zo 'n actie die bedacht is om het allemaal makkelijkerte maken. De huisartsenpost stuurt mij een rekening en ik weer mijn verzekering, dan loopt de postbode tenminste twee keer. Handig hoor. Maar dan het aanvragen van een nieuw paspoort waar twee kinde ren in bijgeschreven moeten worden. Het brengt zoveel heisa met zich mee dat het er bij mij nog steeds niet van gekomen is. Ga er maar aan staan: omdat er een foto van alle kinderen op moet die worden bijgeschreven, moet ik straks met een baby van zes maanden en een peuter van bijna drie proberen om drie pasfoto's geschoten te krijgen. Voor het argument dat die kinderen er volgens jaar weer heelanders uitzien was de dame van de gemeente niet ge- voelig: „regels zijn regels en dat is natuurlijk zo, al blijft het na tuurlijk waanzin. Daarna moet ik met de hele club naar de gemeente, want ze moeten er ook nog eens bij zijn als mijn paspoort wordt aangevraagd; weer de hele handel inpakken dus en maar hopen dat er iet al te veel wachtenden voor je zijn. Ik ben intussen al twee maanden moed aan het verzamelen voor zoiets simpelsals het aanvragen van een pas poort. Misschien dat we die hele vakantie maar moeten schrappen. Want met de week productietijd die er tegenwoordig ook nog eens aan vastzit, gaat de tijd behoorlijk dringen. Karin Moerman

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3