maasstad )j®d m Topmaterialen in slaapkamer voor de nachtrust 199,- 69,- DOORS W®®DT shoppin Voor elk persoon een ander matras shoppin Exclusief Designvoordeel Lagerwaard Leolux LAGERWAARD shoppin Hechten aan een thuis niet langer burgerlijk Lamellen houden stand Uioiipaarb (J*lassie 5?tuli' Meubelen .-cre WEEK UIMING OPR"Slaapkamers tot60% KORTING fAPJJTEN DROOMWERELD M cJ 'Oost West Thuis Best'; het hechten aan een thuis, een basis die rust, ruimte en privacy biedt, is niet langer 'burgerlijk'. We hechten allemaal steeds meer waarde aan een eigen plek om te ontspannen en te genieten. 'Onthaasten', zo noemen trend- watchers deze tendens. In dit opzicht gaan we ons interieur steeds bewuster inrichten en aankleden. Comfort is hierbij be- langrijk, maar - zeker in deze tijd van het jaar - zoeken we thuis ook intimiteit, sfeer en warmte; letterlijk en figuurlijk. Als 'op- warmers' voor je interieur deze winter valt bijvoorbeeld te denken aan streelzachte stoffering, warme (meubel)kleuren en hoogpolig tapijt, maar bijvoorbeeld ook aan de aanschaf van een open haard of nieuw dekbed. Wie nu aan de slag gaat, zit er nog deze winter warmpjes bij. Maar natuurlijk ook alle vol- gende seizoenen. 4004267 2.095,- 2.380,- mUesian esign 1 linn Een droom van een watermatras voor elk type bedbodem www.vandikhoutplankenvloeren.nl Frans eiken - 18 cm br. - 50,00 p/m2 - 010-2103373 VAN MUUR TOT KAST... <THE I)OOIlS> Woensdag 20 februari 2002 cx64 Bewuster omgaa r In keulen werden de slungels gepresenteerd: rubberen staven die bijvoorbeeld a Is zitmeubel kunnen dienen. Jezelf zowel geestelijk als lichame- lijk ontspannen. lukt het beste in een vertrouwde omgeving die rust en geborgenheid uitstraalt. Daar- om kiezen we thuis voor stoffen, meubels, materialen en kleuren die je als het ware omarmen als een warme deken. Wie een ware metamorfose voor ogen heeft, begint het beste bij de basis en gaat voor nieuwe raam- en wanddecoratie. Gecoordineerde collecties, waarbij gordijn- en meubelstoffen en behang mooi op elkaar zijn afgestemd, maken het kijken, kiezen en kopen een stuk gemakkelijker. Experimenteer bij voorbeeld met de nieuwste retro- dessins, graftsche patronen, bloe- men of abstracte motieven met goud- en zilveraccenten. Ook mooi zijn zware overgordijnen in flu- weelzacht velours. Deze zou je 's zomers kunnen laten stomen en dan opbergen tot de volgende win ter. Behangen is met het nieuwe Smart Paper een fluitje van een cent. Dit behang is niet gemaakt van papier, maar van 'vlies' en kan meteen op de muur geplakt worden: behang- plaksel op de muur rollen, banen behang erop aanbrengen, eventu- eel nog verplaatsen en dan aan- drukken en gladstrijken. Droog is het behang ook snel weer te ver- wijderen; zonder stoomapparaat, gewoon baan voor baan met de hand. Behangen was nog nooit zo makkelijk, snel en schoon. Ga ook lekker aan de slag met sier- en leefkussens. Wat voor bank je ook hebt staan, er is altijd nog wel plek voor (extra) sierkussens. Ze zorgen voor extra comfort en extra kleur. Kies bijvoorbeeld voor zacht nepbont, grove breisels of aaibaar vilt. Een echt winter-item is de (fleece) plaid. Overdag drapeer je'm nonchalant over de bank of leg je'm netjes opgevouwen op de hocker; 's avonds nestel je je op de bank en trek je de plaid lekker over je voeten. Ook achterover leunend in je relaxfauteuil met je voeten omhoog, geeft een plaid net dat beetje extra. Een heerlijke opwar- mer voor het slapen gaan. In de De bank Chateau, model '8300' uit de collectie van Arx geeft het interieur een royaie uitstraling. Dit model is leverbaar als fauteuil, twee en half- en drie zits (2.40 ml) in diverse kleuren. Soms lijkt het alsof in het gemid- delde matras meer techniek zit dan in een spaceshuttle! Speciaalzaken hebben vaak een computerge- stuurd meetsysteem om voor elk persoon en elk postuur het juiste matras te vinden. Wie in het be- staande assortiment niets geschikts vindt, kan een matras op maat laten maken. Geen overbodige luxe: is het slaapsysteem te hard, dan steunt het lichaam alleen op schou- ders en heupen. Is het te zacht dan zakt het lichaam door en krijgt de rug te weinig steun. Hoe meer ve- ren per vierkante meter, hoe beter de druk is verdeeld. Zo bieden de Advanced Pocket Slaapsystemen van Eastborn tot 1000 individuele ondersteunings- punten per vierkante meter. Daar- door passen ze zich optimaal aan het lichaam, en bieden ze toch vol- doende steun. De voor de slaapsystemen ge- bruikte materialen zijn ook van de eerste kwaliteit: Pefolatex, zuiver scheerwol, wildzijde, gelatexeerd paardenhaar. Het zijdezachte Ten- cel-vezel neemt 30 tot 40 procent meer vocht op dan katoen. Daar- door is de constante slaaptempera- tuur gewaarborgd en wordt trans- piratie goed afgevoerd. Wie last heeft van allergie kan ma- trassen nemen met damast- en stretchbekleding, waarop anti-al- lergische afdekmaterialen zitten. Een hoes tegen huisstofmijt kan op 95 graden Celsius worden gewas- sen. Overigens sterft de huismijt ook als je de matrashoes zeven uur in de diepvries legt. .jtafe De boxspring is niet alleen een zeer comfortabel slaapsysteem, maar springt bovendien in het oog door toepassing van bijzondere bekledingsstoffen en kleuren. Het meest recent toegevoegde model van Jan des Bouvrie heet Embrasse. De nieuwe gecoordineerde collectie van Sandberg 'Olivia'heeft duidelijke retro invloeden; Grote en kleine bloem- en bladermotieven en streepdessins in vrolijke kleurtjes. Een materialen mix van katoen en linnen vormen de basis. slaapkamer wacht dan het (winter) dekbed. Ook vloerkleden zijn typische 'ac- cessoires' voor de winter. Ze zijn immers heerlijk zacht en behaag- lijk warm. Steeds meer fabrikanten bieden de mogelijkheid voor een karpet-op-maat. Je kunt dan niet al leen zelf de kleuren kiezen, maar ook het gewenste formaat, de ma terialen en de hoogte van de pool. De stap naar (nieuw) tapijt is zo gezet. Net als bij veel andere inte- rieurproducten, gaat het bij tapijt niet langer alleen om de 'look' maar steeds meer om de 'touch'. Trendwatchers hebben het dan over de 'feel good' factor. We gaan voelen om te 'zien' wat het precies is. En voelt het goed, dan zit'm daarin een belangrijke meer- waarde. Tapijt heeft van nature een hoge aaibaarheidsfactor; zeker de tapijten met intrigerende structu- ren, 'harige' polen, ultrazachte ma terialen als wol en velours en op- vallende hoog-laag combinaties. Ook in het beddengoed signaleert Perscentrum Wonen een grote hang naar kwaliteit. Of het nu ro- mantisch is, met passiebloemen en tulpen, retro chic of ingetogen: al leen topmateriaal is goed genoeg. Een voorbeeld zijn de twee collec ties bedlinnen van de Belgische vlasweverij Libeco Lagae. Een collectie in honderd procent vlas en een in honderd procent linnen. Wassen kan geen kwaad, sterker nog: elke wasbeurt maakt het lin nen zachter en versterkt de 'wash ed look' waardoor de kleur nog be ter uitkomt. De kleuren zijn bijzonder stijlvol. Meestal effen. Vaak ingetogen. Een enkele keer in juist krachtige teinten als cayenne en paprika. Sommige fabrikanten leveren de stof die in het bed is verwerkt ook voor gordijnen of op een footstool. Ondanks de technisch vooruitgang is een oudgediende weer helemaal terug: de deken. Maar dan wel in een modern fleece variant. Doe jij het licht even uit? Juist doordat de slaapkamer niet meer alleen de plek is waar je slaapt of de liefde bedrijft, heeft de verlichting extra aandacht nodig. Alleen leeslampjes en romantisch spotjes voldoen niet meer. Te veel watt hoeft nou ook weer niet. De zo zorgvuldig opgebouwde sfeer en warmte zouden daardoor ver- dwijnen. Bovendien is er voor elke tijd en situatie het juiste licht. Als je je 's ochtends in de schemering aankleedt, wil je toch wel zien of je kleding niet vloekt en of je das recht zit. Een goed aankleedlicht is dan een must. Als je 's avonds nog even lekker wegduikt in een boek, is er weer ander licht nodig. Dat kan met het leeslicht, tegenwoor- dig vaak ingebouwd in de bedop- bouw. En de late avond, wanneer het intiemer wordt, vraagt om dim- bare sfeerverlichting. adverteren? telefoon: 010 Steeds vaker wordt gekozen voor geluiddempende textiele raamdecoratie. Relaxed wo nen begint immers bij rust. De bekende horizontale jaloezie is inmiddels verkrijgbaar als voileachtig systeem waarbij stoffen lamellen tussen twee transparante laagjes zweven. Dit najaar werd een variant geintroduceerd waarvan de la mellen bestaan uit semi-trans- parante screenstof op balei- nen. Bij de verticalen hebben de lamellen van softe ausbren- ners concurrentie gekregen van een jaloeziesysteem dat lijkt op perfect geplooide vi- trage. Toch houdt ook de houten la- mel stand. Het ouderwetse be- dieningsmechaniek met zicht- bare katrollen is vooral ge- liefd bij puristen. Wie eco hoog in het vaandel heeft, kan sinds kort kiezen voor hout uit duurzaam beheerde produc- tiebossen. Luxaflex is het eer ste merk in Europa dat het FSC keurmerk (Forest Ste wardship Council) voor hou ten jaloezieen mag gebruiken. Een altematief zijn de nieuwe kunststof lamellen in houtop- tiek. Ze zijn kleurvast, onver- slijtbaar en trekken nooit krom. Ideaal dus voor ruimtes met een hoge temperatuur en/ of luchtvochtigheid zoals bad- kamers en keukens. Ook in technisch opzicht zijn er aardig wat innovaties te melden. Zo hoeven 'bijzonde re' ramen, veelgebruikt in de moderne architectuur, geen enkel probleem meer op te le veren. De gordijnateliers kun nen zelfs vouwgordijnen con- fectioneren voor schuine, ron- de en puntramen. Afstandsbe- diening maakt ze allemaal be- reikbaar. DROOMWERELD presenteert: DUPONT LATEX, PANTtRA, DUCKY DONS, AQUARELLO WATERBEDDEN- EN KUSSEN, DICO, beste Dupont zone-latex matras in afritsbare hoes 90x200 cm Mondial Boxspring compleet met matras, luxe uitvoering vanaf adverteren? telefoon: 010 - 4004267 Comfort dat het aardse bestaan veraan- genaamt. Dat is de omschrijving van de twee Leolux-modellen Bora-Bora en Bora Beta. De twee klassiekers zijn tijdelijk 25% in prijs verlaagd in het Wapiti en Cobra leder. Verkrijgbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Bijvoorbeeld in 2 V2 zits: Bora-Bora nu Bora-Beta -SrhSTT nu Bora-Beta Kanaalweg 39 t/m 53 Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466 Bonnell 5-slags matras in luxe hoes vanaf Capelle a/d IJssel Rotterdam Berkel en Rodenrijs Capelle a/d IJssel Rietbaan 5 Hoogstraat 148b Kerksingel 3a Capelseweg 34-36 tel. (010) 442 40 50 tel. (010) 214 24 59 tel. (010) 519 93 90 tel. (010) 284 71 50 "Sis ledereen in de zevende heme! siechts 85 liter licht onvergelijkbaar comfortabel in 1 - en 2-persoon&uitvoering optimaal hygifcnisch 10 jaar garantie* vervangi zo uw huidige matras opvallend energiezuinig {10 euro per jaar) (long tslano watermatrassen) onelustef vsmi t vo-te* (WkriKi NU BIJ ELKE BALTIMORE LONG ISLAND WATERMATRAS EEN ELEKTRISCH VERSTELBARE MOLECTRO LATTENBODEM VOOR DE HALVE PRIJS! VAN 3VOOR €179,50 ft91,20 395,60 Profiteer nu bij uw slaap&pedaalzaak. (Q LigComfort Rotterdam, Marinierswes6«a-70a, tet:010-4116560 URUUI.ligCOmfort.nl Deze aanbierting Is geldig van IS jamiari 2002 t/m 16 Mjruari 2002. Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Grote verscheidenheid aan uitvoeringen: matglas, hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. SPIEGELDEUREN STOFDEUREN HOOGGLANSDEUREN/PANEELDEUREN Showroom: "Het Arsenaai" Korte Haven 3-3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Geopend: maandag 13.00-17.30 uur dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Werkplaats: Westfrankelandsestraat 10. 3117 AR Schiedam Dorpsdijk 192, Rhoon, tel. 010-5012604 maandag gesloten vrijdagavond koopavond STREKSINGEL165 -189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel.010-4229120/4224430-Fax010-4227867 - 'sMaandagsgesloten telefoon: 010 - 4004267

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17