Stembureaus langer open: van 07.30 tot 21.00 uur! I Verzorgenden 1.6 R\R Stembureaus langer open: van 07.30 tot 21.00 uur! m/v Bemensing stembureaus Finaal verkiezingsdebat live op Look TV Kloof tussen politiek en burgers Nieuwe indeling stembureaus FRANKELAND medewerker financiele administratie SINT LIDUINASTICHTING FRANKELAND keukenassistent SINT LIDUINASTICHTING Je merkt het aan de krant en de plaat selijke radio: de Schiedamse politiek maakt zich op voor de raadsverkie- zingen. Op 6 maart wordt de burgers gevraagd om een oordeel te vellen over de manier waarop onze stad de afgelopen jaren bestuurd is. Met hun stemmen kunnen de burgers zorgen voor een verandering in de poiitieke krachtsverhoudingen. Zo werkt dat in een democratie. Bij de komende gemeenteraadsver- kiezingen is er een nieuwe indeling gemaakt van stembureaus. Bij de laat- ste verkiezingen in 1999 bleek dat de opkomst bij sommige stembureaus zo laag was, dat er voor gekozen is daar- voor een stembureau in te richten. Het stembureau in Blauwhuis ANBO, Lange Nieuwstraat 181 en het stembu reau in Zorgcentrum De Harg, Hargplein bestaan daarom niet meer. Voor onze afdeling financiele administratie, die uit 4 personeelsleden bestaat, zoeken wij in verband met uitbreiding van werkzaamheden een (m/v, 20 uren per week) Wij bieden: een drukke, afwisselende baan binnen een dynamische organisatie; een prima werksfeer; goede secundaire arbeidsvoorwaarden, o.a. kinder- opvang en gratis lidmaatschap van onze Sport- en Recreatieclub. Wij verwachten van u: PD-diploma relevante ervaring in een soortgelijke functie en het invoeren van een salarisadministratie; vaardigheid in het werken met geautomatiseerde administratieprocedures; enthousiasme, inzet, betrouwbaarheid, collegiale instelling en gevoel voor humor. De salariering geschiedt conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Nadere inlichtingen worden u graag verstrekt door de heer Frans Lansbergen, hoofd administratie. Telefoon (010) 40 91 139. Uw sollicitatiebrief kunt u - binnen veertien dagen - richten aan de afdeling P&O van Frankeland, centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn, Sint Liduinastraat 10, 3117 CS Schiedam. In onze moderne keuken worden dagelijks circa 600 maaltijden bereid voor onze bewoners en wijkbewoners. Ter versterking van ons keukenteam zoeken wij een: (m/v) voor plusminus 60 uren per maand in dagdelen van 3,5 of 6 uren. De werktijden zijn van 10.30-14.00 uur, van 10.00-16.30 uur en van 17.00-20.00 uur, ook in het weekend. Uw werkzaamheden bestaan uit: assisteren van de koks bij de bereiding van de voeding; portioneren van de maaltijden; schoonmaakwerkzaamheden. Wij bieden: dynamische organisatie; een prima werksfeer; goede secundaire arbeidsvoorwaarden, o.a. kinder- opvang en gratis lidmaatschap van onze Sport- en Recreatieclub. De salariering geschiedt conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Nadere inlichtingen worden u graag verstrekt door de heer Rob van den Berg, hoofd voedingsdienst. Telefoon (010) 426 49 25. Uw sollicitatiebrief kunt u - binnen veertien dagen - richten aan de afdeling P&O van Frankeland, centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn, Sint Liduinastraat 10, 3117 CS Schiedam. Week 8 MAASPOST SCHIEDAM - XQ02 Bij elke verkiezing zitten ze er weer: stem- bureauleden. Vier personen per bureau. Velen van hen hebben al een lange staat van dienst. Voor anderen wordt het op 6 maart de eerste keer dat ze op een Gemeente Schiedam Op initiatief van de complete plaatselijke pers en van Look TV wordt aan de voor- avond van de verkiezingen op zondag 3 maart een lijsttrekkersdebat gehouden in de foyer van het Fort is Theater aan de Schie. Het debat duurt van 20.00 tot 22.00 uur en zai live worden uitgezonden. Tijdens het debat zuiien de lijsttrekkers van aiie poiitieke partijen in discussie gaan over een aantal actuele onderwerpen. Een plaatselijk perspanel fungeert als aange- ver. Gespreksleider is Kor Kegel (Rotterdams Dagbtad). De presentatie is in handen van Jan Willem de Boer van Look TV. Het is voor het eerst dat een dergeiijk breed debat wordt georganiseerd en ook live wordt uitgezonden. De initiatiefnemers hopen hiermee meteen een nieuwe traditie op te starten. Schiedammers kunnen thuis van- achter de buis reageren reageren op de discussie via een teiefooniijn waarvan het nummer nog bekend wordt gemaakt. Pubiiek is uiteraard ook van harte welkom bij dit verkiezingsdebat. stembureau zitting nemen. Het zijn particu- lieren en gemeenteambtenaren. Onder de particulieren bevinden zich raadsleden, oud-raadsleden, burgers die meer of min der in de politiek zijn gei'nteresseerd, maar ook burgers die het gewoon fijn vinden om een dag op een stembureau te zitten. Maar waaraan moeten de stembureaule- den voldoen? In de Kieswet worden geen bijzondere eisen aan stembureauleden gesteld. Toch vereist het werk enige admi- nistratieve ervaring, een goed humeur en bovendien een flinke dosis uithoudings- vermogen. De stemdag duurt tegenwoor- dig meer dan 14 uur! Schiedam wordt anders bestuurd na 6 maart Een democratie? Wie zijn oor te luisteren legt in de stad hoort veel klachten over de afstand tussen de burgers en het plaatselijke bestuur. Dat is trouwens geen Schiedams, maar een landelijk verschijnsel. Je kunt daar als plaatselijke overheid het nodige aan doen met inspraakprocedures en veel luisteren, Maar genoeg is dat niet. Overal in Nederland - hier ook - is de overtuiging gegroeid, dat de Gemeentewet - die onder meer regelt, hoe de democratie op plaatselijk niveau georganiseerd wordt - na honderdvijftig jaar trouwe dienst uit de tijd was. Die wet is dan ook onlangs gemoderniseerd en dat heeft belangrijke gevolgen voor de manier waarop Schiedam bestuurd wordt. De taken en de rol van gemeenteraadsleden wordt heel anders en datzelfde geldt voor die van de wethou- ders. Daar moeten burgers rekening mee houden, als ze straks beslissen, welk hokje op het stembiljet ze rood zullen maken. Bedisselen Hoe werkt het volgens het oude systeem? De door de burgers gekozen gemeenteraad is het hoofd van de gemeente. Niet de burge- meester. Uit hun midden benoemen de raad sleden enkele wethouders - in Schiedam zijn dat er meestal vier - die samen met de bur- gemeester het college vormen. Zij zijn in tegenstelling tot de overige raadsleden beroepsbestuurders. Dit systeem is in de negentiende eeuw uitge- dokterd door minister Johan Rudolf Thorbec- ke. In die tijd had Nederland nog maar drie miljoen inwoners. Hij dacht daarbij aan gemeentes, zoals Nieuwland, - ongeveer de huidige Schiedamse wijk - dat maar een paar honderd inwoners had. Die kozen dan - zo was de redenering - een paar verstandige en vooraanstaande burgers om de zaken te bedisselen. Met politiek had dat allemaal niets te maken. Bovendien bemoeide de overheid zich met niet veel meer dan wegen en bruggen. Van een sociaal beleid of het bevorderen van de werkgelegenheid was geen sprake. Hete adem Maar in 2002 wringt dat. Het is niet de beste manier om een stad te besturen met veel problemen en veel kansen en veel verant- woordelijken en een burgerij die terecht veel meer van de overheid verwacht dan de bur- Door het vervallen van twee stembureaus, hebben alle stembureaus - met uitzonde- ring van stembureau 1 - een ander num mer gekregen. Op de oproepingskaart staat aangeven op welk stembureau nu gestemd moet worden. Voor heel wat kie- zers zal dat een ander stembureau zijn dan men gewend was. Toegankelijkheid stembureaus Hoewel geprobeerd wordt alle stembure aus voor iedereen toegankelijk te maken, blijven er helaas toch een paar stembure aus niet of minder goed rolstoeltoeganke- lijk. Dat geldt voor stembureau 3, Gravin Aleidaschool, Oostsingel; stembureau 16, Basisschool De Kring, Frans Halsplein 33; stembureau 22, Zadkine College, Johan Braakensiekstraat 12 en de stembureaus 35 en 36 in Basisschool De Klinker, Warmoezenierstraat. In het geval een kiezer is ingedeeld bij 6en van deze stembureaus, dan kan de oproe pingskaart worden omgezet in een kiezers- pas. Dat mag ook iemand anders doen. Met zo'n kiezerspas kan de kiezer dan in een stembureau terecht, dat wel rolstoel- toegankelijk is. Het omzetten van de oproepingskaart in een kiezerspas is mogelijk tot en metvrijdag 1 maart. gers van anderhalve eeuw geleden. En die bovendien - weer terecht - een stuk kriti- scher zijn dan hun voorouders. Daarom heeft de nieuwe wet de rol van de gemeenteraad en van de wethouders veran- derd. Voortaan maken die wethouders geen deel meer uit van de raad, net zoals premier Kok en zijn ministers geen deel uitmaken van de Tweede Kamer. Ze vormen - met de bur- gemeester als voorzitter - een stadsregering. De nieuwe gemeenteraad gaat het beleid van het college 'nieuwe stijl' controleren. Veel meer dan vroeger zullen de wethouders de hete adem in de nek voelen van de raadsle den die door de burgers gekozen zijn. En als ze daar zich te weinig van aantrekken, dan brengt de raad zo'n wethouder of een heel college gewoon ten val. Daardoor wordt de gemeentepolitiek een stuk spannender dan die tot nog toe was, Het wordt allemaal politieker En de stem van de burger in het stemhokje telt m66r. Wij zijn voor een somatische en een psychogeriatrische afdeling per direct op zoek naar voor Woon-, Zorg- en geves- •DeKreek- en 91 somatische vakantie- en die bereid zijn zich respectievelijk 2 nachten per week of 4 nachtcn per 2 weken als VASTE WACHT in te zetten voor de bewoners. Functie informatie: U bent verantwoordelijk voor de zorgverlening op vraag en tijdens rondes gedurende de nachtdienst. Tevens zet u medicatie uit en heeft u huishoudelijke taken. Wat vcrwachten wij: Van kandidaten verwachten wij dat zij in het bezit zijn van het diploma ziekenverzorgende of daaraan gelijkwaardig. U heeft affmiteit met somatische en/of psychogeriatrische bewoners. U bent collegiaa] een meedenkend. Arbeids 'Twaarden: Salariering plaats vindt in FWG 35. De overige arbeidsvoorwaarden zijn geregeld conform de C.A.O. voor Verpleeg- en Verzorgingshuizen. Solliciteren Voor meer informatie kunt u contact opnemen met respectievelijk mevrouw H. Gronefeld of mevrouw L. Eisberg, beide zorgcoordinator, telefoon 0174 419 500. Schriftelijke readies op bovenstaande vacaturs kunt u binnen 14 dagen sturen aan: Hervormde stichting WZV T.a.v. Afdeling PO&C Postbus 206, 2690 AE, 's-Gravenzande Tevens kunnen wij voor de oproeppool nog ziekenverzorgenden/verzorgenden I.G. inzetten voor alle diensten met in het bijzonder de nachtdiensten. Van medewerkers wordt verwacht dat zij de levensovertuiging van een ieder respecteren. Frankeland is een centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn met een nog jaarlijks groei- ende klantenkring van momenteel zo'n 900 a 1000 ouderen per week. Daarvan wonen er 178 in ons zorgcentrum en vanaf 1 januari ji. 73 op onze verpleeghuisafde- lingen. In de aangrenzende ouderen-woningen Liduinahof en Havenbogen wonen circa 400 klan- ten en onze overige klanten wonen verspreid door Schiedam. Zij maken gebruik van andere vormen van onze zorg- en/of dienstverlening zoals perso- nenalarmering, kortdurende opname, dagverzor- ging, maaltijden, visiteclubs, activiteiten etc. Vanuit Frankeland wordt ook de directie gevoerd over en leiding gegeven aan andere Schiedamse zorgcentra: het Sint Jacobs Gasthuis en de Harg- Spaland. Deze instellingen maken deel uit van een samenwerkingsverband, waartoe ook de zorgcentra Thurlede en Vaartland (Vlaardingen) behoren. Tevens biedt Frankeland in deze zorg centra Aanvullende Verpleeghuis Zorg. Wij richten ons met name op het welbevinden van onze klanten en onze medewerkers. Actuele consequenties daarvan zijn dat we beschikken over een sport- en recreatieclub met o.a. een zwembad, fitheidsruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen, over een internetcafe en een vakantievilla aan zee. In mei 2001 is onze bras serie 'Lidwien' geopend. Frankeland heeft de afgelopen jaren diverse landelijke onderscheidingen verkregen en is in het bezit van het Woon-Zorg Kwaliteitslabel. Frankeland heeft lokaal, provinciaal en landelijk een zeer goede naam. Die proberen we dagelijks waar te maken en waar mogelijk verder te verbe- teren met diverse samenwerkingspartners en zo'n 350 personeelsleden en 170 vrijwilligers. De werksfeer daarbij laat zich typeren als open, dyna- misch en plezierig. Wij steunen en helpen elkaar, lossen problemen gezamenlijk op en vieren zo ook de successen. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website www.frankeland.nl m Frankeland is een centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn met een nog jaarlijks groei- ende klantenkring van momenteel zo'n 900 a 1000 ouderen per week. Daarvan wonen er 178 in ons zorgcentrum en vanaf 1 januari jl. 73 op onze verpleeghuisafde- lingen. In de aangrenzende ouderen-woningen Liduinahof en Havenbogen wonen circa 400 klan ten en onze overige klanten wonen verspreid door Schiedam. Zij maken gebruik van andere vormen van onze zorg- en/of dienstvertening zoals perso- nenalarmering, kortdurende opname, dagverzor- ging, maaltijden, visiteclubs, activiteiten etc. Vanuit Frankeland wordt ook de directie gevoerd over en leiding gegeven aan andere Schiedamse zorgcentra: het Sint Jacobs Gasthuis en de Harg- Spaland. Deze instellingen maken deel uit van een samenwerkingsverband, waartoe ook de zorgcentra Thurlede en Vaartland (Vlaardingen) behoren. Tevens biedt Frankeland in deze zorg centra Aanvullende Verpleeghuis Zorg. Wij richten ons met name op het welbevinden van onze klanten en onze medewerkers. Actuele consequenties daarvan zijn dat we beschikken over een sport- en recreatieclub met o.a. een zwembad, fitheidsruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen, over een internetcafe en een vakantievilla aan zee. In mei 2001 is onze bras serie 'Lidwiengeopend. Frankeland heeft de afgelopen jaren diverse landelijke onderscheidingen verkregen en is in het bezit van het Woon-Zorg Kwaliteitslabel. Frankeland heeft lokaal, provinciaal en landelijk een zeer goede naam. Die proberen we dagelijks waar te maken en waar mogelijk verder te verbe- teren met diverse samenwerkingspartners en zo 'n 350 personeelsleden en 170 vrijwilligers. De werksfeer daarbij laat zich typeren als open, dyna- misch en plezierig. Wij steunen en helpen elkaar, lossen problemen gezamenlijk op §n vieren zo ook de successen. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website www.frankeland.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 8