is rotterdam A, Via praktijkopleiding meteen de arbeidsmarkt op Vroom Dreesman leidt op, tot en met HBO diploma Woensdag 13 en donderdag 14 maart in Ahoy' Rotterdam ,2 2C tlm 24 maart Wij creeren de mogelijkhedende medewerker bepaalt het eindstation" natioMte IS <lL f**1 W V» ROTTERDAM - Op woensdag 13 en donderdag 14 maart vindt voor het vierde achtereenvolgende jaar de succesvoile beurs arbeidsmarkt plaats. Succesvol voor de organisatie, maar ook succesvol voor deelnemers en belangstellenden. Want arbeidsmarkt 2002 brengt vraag en aanbod bij elkaar, resulterend in het wegwerken van een groot aantal vacatures. Bovendien is arbeidsmarkt 2002 een unieke gelegenheid om kennis te maken met de vele mogelijkheden in- en de diversi- teit aan opleidingen. Naast een uitgebreid aanbod in banen, zijn tijdens de 'Ar beidsmarkt 2002' de opleidingsorganisaties ook goed ver- tegenwoordigd. Een bijzondere plaats tussen de opleidingorganisaties wordt ingenomen door de Stichting Centrum Vakoplei- ding ZWN (Zuid West Nederland). Een praktijk/leerbe- drijf waar, in tegenstelling tot de meeste opleidingsorgani saties, de praktijk 80% van de totale opleiding be vat. ROTTERDAM - Vroom Dreesman, Neerlands oudste warenhuis, werd in 1887 op kweek gezet in het manifac- turenwinkeltje 'Magazijn De Zon.' Van manifacturenwin- keltje naar compleet waren huis, in voortschrijdend suc ces werden overal in het land, jaar in jaar uit, nieuwe vesti- gingen geopend. Nu, 2002, staat er een multinational be drijf Vendex KBB. V&D, onderdeel van Vendex KBB, opent binnenkort haar 71e V&D warenhuis in Helle- voetsluis. Grote kracht van V &D is dat het altijd een eigen koers heeft gevaren, wakend over de identiteit van het be drijf. an Beurs arbeidsmarkt 2002 slaat brug tussen werkgever en werkzoekende De organisatie van arbeidsmarkt 2002 ligt in handen van Ahoy' Rotterdam enerzijds en Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) an- derzijds. Een vruchtbare joint ven ture door bundeling van kennis en krachten: Ahoy' heeft de expertise van beursorganisatie, CWI van de arbeidsmarkt. In gesprek met Bart Regeer van de afdeling Marketing en Communi- catie van Ahoy': „Bij de voorbe- reidingen voor deze beurs gaat de meeste energie zitten in het bewa- ken van een evenwichtige bran- cheverdeling bij de deelnemende bedrijven. Iedereen weet dat er vooral in de zorgsector een nijpend tekort is aan arbeidskrachten, maar je kunt niet de hele beurs volzetten met stands van zorginstellingen. Nu de kaarten geschud zijn, denk ik dat we tevreden kunnen zijn over de diversiteit. Met ruim 130 deelnemers is arbeidsmarkt 2002 de de belangrijkste beurs in haar soort van Zuid-West Nederland. Over de belangstelling van werk- zoekenden maakt de organisatie zich niet druk. „Dit was vorig jaar, met 17.000 mensen in 2 dagen, overweldigend. Het blijkt dat men- sen veel makkelijker de beurs bin- nenstappen dan een uitzend- of re- cruitement bureau. Zeker voor ie- mand die wel werk heeft maar van baan wil veranderen, is de beurs laagdrempeliger. Daamaast spreekt vooral de wisselwerking die mogelijk is tussen bedrijf en werkzoekende veel mensen aan. „Enerzijds kan het bedrijf al een voorselectie maken van gerichte belangstellenden. Omgekeerd kan de werkzoekende alvast een beetje sfeersnuiven en kennismaken met htedrijf-achter-de-vacature. Dit jaar nog meer bezoekers dan vorig jaar? „Hoewel het aantal va catures op de totale arbeidsmarkt is iets afgenomen is het aanbod ge- lijkgebleven. En gezien de inspan- ning die de gemeente zich koestert om werkzoekenden aan een baan te helpen, verwachten we zelfs een toename in bezoekers." De gemeente Rotterdam heeft on- langs haar 'Agenda van de Toe- komst' gepresenteerd waarin het binnen vier jaar 12.000 mensen aan werk wil helpen. Nu het verbe- terplan 1999-2001 van de sociale dienst succesvol is afgesloten, heeft het ministerie van sociale za- ken de subsidiekraan weer openge- zet om het nieuwe plan van aanpak van wethouder Sjaak van der Tak financieel te ondersteunen. Re geer: „Een beurs als deze past dan ook helemaal in het politieke be- leid van de gemeente Rotterdam die de beurs uiteraard toejuicht." Niet zo verwonderlijk derhalve dat de beurs op woensdag 13 maart om 11.00 uur offtcieel geopend wordt door wethouder van der Tak, en de heer Pieters districtsmanager van het CWI (voormalig arbeidsbu- reau). Naast haar organisatorische funktie zal het CWI op de beurs ac- te de presence geven in haar nieu we hoedanigheid met een enorme stand vol electronische apparatuur. Waarmee het voorgoed afrekent met het stoffige imago van de voormalige arbeidsbureaus en dui- delijk maakt wat het CWI 2002 al- lemaal voor een werkzoekende kan betekenen. Op maar liefst 10 vacaturezuilen wordt via touch screens het totale aanbod van vaca tures van het CWI vermeld, bij el kaar goed voor duizenden banen. Verder staan er 10 computers ter beschikking voor de werkzoeken de met informatie over bijvoor- beeld hoe te solliciteren, een goede CV te maken, info over alle rech- ten en plichten van werknemer en werkgever en iedereen kan er zelf een kleine beroepskeuze test op maken. Arbeidsmarkt 2002 is een echte ac- tieve beurs Zelf aan de slag, een van de grote krachten van de beurs. Een echte doe-beurs: veel bedrijven trekken aandacht met demonstraties, ande- re vormen van interactie en op- zienbarende presentaties. De land- macht komt met een rupsvoertuig, de luchtmacht zet er zelfs een F-16 neer, het Scheepvaart en Transport College plaatst een baggersimula- tor en het Centrum voor Vakoplei- ding laat zien hoe je in de praktijk een nieuw vak kunt leren. Zelf een gipsverband aanleggen, een infuus aanleggen of bloedprikken in een fantoomarm en een workshop re- animatie op de kunstpop 'Annie', je kunt het allemaal vinden op ar beidsmarkt 2002. Behalve een banenbeurs is arbeids markt 2002 ook the-place-to- be voor iedereen die meer te weten wil komen over opleidingen en be- roepen. Tal van uiteenlopende op- leidingsorganisaties geven uitge- breide informatie, workshops, etc. over mogelijkheden en diversiteit in de opleidingen. Regeer: „Een kwart van alle be zoekers zijn scholieren en studen- ten. Dat geeft aan hoeveel belang stelling er voor dit deel van de beurs is. De op de beurs aanwezige beroeps en opleidingsorganisaties opereren voornamelijk op mbo en hbo nivo." Arbeidsmarkt 2002 is bedoeld voor iedereen die een baan zoekt, van baan wil veranderen, informa tie zoekt over mogelijke opleidin gen en/of z'n carriere wil uitstippe- len. Ieder jaar worden er tijdens Ar beidsmarkt 2002 enquetes gehou- den waarvan de uitkomsten wor den gebruikt bij opzet en organisa tie van het volgend jaar. De resul- taten van vorige jaren wezen ver der uit dat de beurs door evenveel vrouwen als mannen bezocht wordt, waarvan het merendeel in de leeftijd tot 24 jaar (36,6%). De leeftijd van 25 tot 39 jaar was ver- tegenwoordg met 34%, van 40 tot 49 jaar met 17% en boven de 50 met 12,5 Op de website van de beurs wordt een komplete presentatie gegeven van de inhoud van de beurs. Surf voor een bedrijfsprofiel, de inter- actieve plattegrond of een greep uit het vacatureaanbod naar www.ar- beidsmarkt2002nl Praktisch:Data: woensdag 13 en donderdag 14 maart Openingstij- den: woensdag 13 maart: 11.00 uur 22.00 uur Donderdag 14 maart: 11.00 uur 18.00 uur Toegang: gra tis Commercieel directeur Ad van Poelje: „Onze doelgroep bestaat voor een groot deel uit 2e kans vol- wassenen die niet (meer) in de schoolbanken passen. Via de prak tijk leren ze snel en een op de per- soon gericht een vak, waarna ze meteen kunnen doorstromen naar een baan op maat. In 2001 hebben we ruim 5000 mensen via onze op leidingen kunnen laten doorstro men naar werk. Stichting Centrum Vakopleiding schoolt voorname lijk voor gemeenten, uitkerende in- stanties en rei'ntegratie-bedrijven." Een unieke manier van scholing: komt bijvoorbeeld iemand binnen om te leren metselen, dan gaat hij daadwerkelijk de werkplaats in om dat te leren. Ook de opleiding voor een baan in de zakelijke dienstver- lening verloopt praktijkgericht. De praktijkdocenten begeleiden de leerlingen individueel. „Ons doel is primair gericht op directe uit- stroming naar werk."De opleidin gen van Stichting Centrum Vakop leiding verdeelt de opleidingen in twee takken: techniek en zakelijke dienstverlening. Beide takken wor den nog verder uitgesplitst: Technische vakgebieden vakgebieden in de metaal las- sen constructie auto-CAD motorvoertuigen verspaning vakgebieden in de bouw metse len timmeren schilderen ma chinate houtbewerking meubel- maken bouwtimmeren stuca- doren tegelzetten vakgebieden in de industrie in- stallatietechniek koudetechniek meet- en regeltechniek proces- techniek besturingstechniek De zakelijke dienstverlening om- vat alle beroepen van receptioniste en telefoniste tot boekhouder, P &0 functionaris, commercieel me- dewerker, ICT medewerker etc. Behalve de werkplaats beschikt Stichting Centrum Vakopleiding over een simulatiebedrijf dat door professionals wordt bemanden waar alle simulatiebedrijven van Europa op zijn aangesloten. In het simulatiebedrijf vindt alles plaats zoals dat gebeurt in een normaal bedrijf. Zo verloopt ook de oplei ding voor een beroep in de zakelij ke dienstverlening praktijkgericht. „We geven de opleidingen volgens de Hoofdelijk Versnelde Scholing methodiek: op elke dag van het jaar kan de cursist instromen voor ieder individueel maattraject. Om zo gericht mogelijk en in een zo'n snel mogelijk tempo, al dan niet gekwalificeerd, uit te stromen naar passende arbeid. De cursist kan deelkwalificaties halen en daar meteen mee aan de slag gaan. Een andere mogelijk- heid is om een aantal kwalificaties te halen die samen een offtcieel di ploma vormen." Een maximale kans op werk! Om de cursist zo goed en zo snel mogelijk te laten doorstromen naar werk beschikt Stichting Centrum Vakopleiding over een breed netwerk in het be- drijfsleven. Stichting Centrum Vakopleiding ZWN staat op Arbeidsmarkt 2002 in stand nr. 472 van de Maashal. V&D heeft een uitgebreide stand ingericht op de Arbeidsmarkt 2002. In gesprek met Jeroen Mul len „We staan op de beurs ener zijds om de presentatie van een di vers aanbod in vacatures aan te bieden. De andere reden is dat we de bijzondere mogelijkheden in opleiding en loopbaanbegeleiding voor (potentiele) mederwerkers onder de aandacht van de beursbe- zoekers willen brengen. Ik denk dat V&D daar uniek in is." Muller is adviseur werving en selectie voor de afdeling Personeel en Or ganisatie bij V&D. „Jongeren die, na een voortgezette opleiding, bijvoorbeeld VMBO, zo snel mogelijk willen gaan werken maar daarnaast ook willen blijven leren, kunnen bij ons starten als verkoopmedewerker in opleiding. Om daarna allerlei, door V&D be- taalde, opleidingen te volgen in het middelbaar beroepsonderwijs. Ze werken op een afdeling naar keu- ze, waarbij ze onder werktijd en samen met collega's, de opleidin gen voor deelkwalificaties volgen. Via de Beroeps Begeleidende Leerweg, BBL worden ze in 2 jaar opgeleid tot het door de Minister van Onderwijs erkende diploma verkoopmedewerker niveau 2. Daarna kun je nog verder door- groeien naar niveau 3 en 4 (hoofd- verkoper) of naar een leidingge- vende functie als floormanager." In samenwerking met verschillen- de hogescholen biedt V&D haar (potentiele) medewerkers ook een HBO-opleiding aan. „Je kunt hier- voor kiezen en tegelijk bij V&D gaan werken als trainee. Wij beta- len de opleiding, waaarna de me- dewerker/student in aanmerking komt voor de functie van bedrijfs- leider of een andere managerfunc- tie in het bedrijf." Nog meer mogelijkheden: Wie niet werkt bij- en/of studeert via V&D, maar een dagopleiding detailhan- del, horeca of logistiek in het MBO volgt, kan toch bij V&D in aan merking komen voor een stage- plaats voor gemiddeld een dag in de week. Wie start bij Vroom Dreesman kan met in de vaart der volkeren opklimmen en het ver schoppen in de organisatie Vroom en Dreesman is op Ar beidsmarkt 2002 te vinden in stand610 van de IJsselhal Via Internet: www.vroomendrees- man.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 19