Hogeschool Rotterdam bieat onderwijs op maat In het Ikazia ziekenhuis valt heel wat te beleven. Y e. p I IJsselhal Kom op 13 of 14 maart bij ons langs op de arbeidsmarkt 2002 in Ahoy I f J -1 - Stand 601 r,Deskundigheidsniveau V5 krijgt eigen gezicht op de af deling 4f# ROTTERDAM - De roep om hoger opgeleiden in samenle- ving en economie is groot. Het aantal afgestudeerden in het hoger onderwijs kan niet voorzien in die behoefte, die vooral groot is in en rond Rotterdam. „De bevolkings- groei is stabiel dus zit er ook geen rek meer in het aantal scholieren dat doorstroomt naar het Hoger Onderwijs. Hoe kun je dan, om toch in de behoefte te voorzien, anderen interesseren, andere doel- groepen in beeld brengen voor onze opleidingen." Bachelor, master ROTTERDAM - Alsof er zo- juist een gipsvlucht op het dak van AHOY was geland! Tijdens de Arbeidsmarkt 2001 liep een groot deel van de bezoekers in het gips. Een team gipsverbandmeesters van het Ikazia-ziekenhuis was flink bezig geweest. En demonstreerde met guile hand hoe je zelf een gipsver- band aan kunt leggen.Ook dit jaar zullen verschillende dis ciplines van het Ikazia zie kenhuis het doe-gehalte van Arbeidsmarkt 2002 verster- ken. De fantoomarm en pop 'Annie' komen de gelederen versterken, waarop belang stellenden naar hartelust kun nen bloedprikken, infusen aanleggen en reanimeren. Kerkenactie Kwaliteitsbeleid.. WBSk§ JF. v I yj I ■llllii De Kijvelanden Delta Week 10 TOTAAL-TX07 Gerard van Drielen heeft zich, als lid van het College Van Bestuur van de Hogeschool Rotterdam, mede gebogen over deze proble- matiek. „We zijn ons gaan richten op nieuwe doelgroepen: mensen die al werken maar daarnaast een opleiding willen volgen, die willen herintreden, die gestopt zijn met de opleiding en geen diploma hebben. die omgeschoold willen worden, die op enig moment van school zijn gegaan en geen passend diplo ma hebben voor het gewenste on derwijs en mensen die in het bui- .tenland een diploma hebben ge- haald dat niet helemaal aansluit bij onze diploma's. Deze potentiele studenten kunnen we door middel van toelatingsexamens en extra cursussen waarvan sommigen zelfs op maat, toch een HBO studie aanbieden." Om dat te verwezenlijken heeft Hogeschool Rotterdam 2 jaar gele- den een eigen bureau 'BINT' op- gericht. BINT, Bureau Instroom- en Toelatingsbeleid, heeft als taak al die nieuwe belangstellenden te screenen door middel van cursus sen, assesments en examens. Waarna er een op maat gesneden studie-traject kan worden uitge- stippeld. We moeten er fors in in- vesteren en het is enorm arbeidsin- tensief, want het betreft maatwerk op de persoon. Maar de succesvol- le resultaten stimuleren. Vorig jaar heeft Hogeschool Rotterdam via deze weg 400 nieuwe studenten kunnen aannemen. Ook de studie- resultaten van de studenten is be- moedigend." De 'BINT studenten volgen de op leidingen meestal in deeltijd. „Daardoor kun je ze een flexibeler traject aanbieden." Sommigen krijgen, vanwege werkervaring of reeds genoten opleidingen, vrij- stellingen waardoor het diploma in kortere tijd behaald kan worden. „We zijn van mening dat veel be- zoekers aan de beurs arbeidsmarkt 2002 belangstelling hebben voor deze manier van studeren aan de Hogeschool Rotterdam. Zo bleek vorige jaren. Daarom mag een uit- gebreide informatiestand van de Hogeschool Rotterdam niet ont- breken op deze beurs." Hogeschool Rotterdam kent zo'n 80 opleidingen onderverdeeld in de domeinen: techniek, onderwijs, gezondheidszorg, economische opleidingen, sociaal agogische op leidingen en kunstopleidingen. „We beslaan de gehele markt, op de agrarische opleidingen na." Nederland stevent af op een nieuw onderwijsstelsel voor hogescholen en universiteiten. Van Drielen juicht het toe. „Zowel universiteit als hogeschool gaat in het nieuwe stelsel opleiden voor bachelor en master diploma's. Een verschil in nivo's van het diploma is er niet meer, wel geeft de hogeschool een andere orientatie aan de studie, ge- richt op leren in de praktijk. Op de diploma's zal worden vermeld welke opleiding de student ge- volgd heeft. Het verschil tussen wetenschappelijk onderwijs en on derwijs aan de hogeschool blijft op deze manier bestaan.'Een enorme winst, stelt van Drielen. „Winst voor de studenten die meer uitwis- selingsmogelijkheden krijgen tus sen universiteit en hogeschool. Voor de samenleving is het goed dat er een stelsel komt, omdat de beoordeling van de diploma's overzichtelijker en makkelijker wordt. Ook voor de ontwikkeling bij de Internationale studies is deze stap van groot belang. In de Europese Gemeenschap wordt dezelfde di- pomastructuur ingevoerd, die ook corresponeert met die van de an- gelsaksische landen. Dat maakt uitwisseling makkelijker en ook de erkenning op internationaal niveau wordt helderder." Brengt het nieu we stelsel met zich mee dat er aan de Hogeschool meer les gegeven gaat worden in het buitenlands, en- gels?„In een zekere mate zal dat gaan gelden voor de masteroplei- dingen. Maar ik wil toch wel be- klemtonen dat Hogeschool Rotter dam gericht is op Rotterdam en les wenst te geven in het nederlands. Onze kracht is juist de doelgroepen in de omgeving van Rotterdam te bedienen en dat blijven we in het Nederlands doen.Hogeschool Rot terdam is op Arbeidsmarkt 2002 te vinden in stand 600 van de IJssel- hal Op Internet: www.hogeschool-rot- terdam.nl ,,Dergelijke activiteiten trekken enorm en zet ons ziekenhuis posi- tief op de kaart. We plaatsen ons op arbeidsmarkt 2002 niet alleen om vacatures ingevuld te krijgen. Natuurlijk zullen alle vacatures vermeld en desgewenst toegelicht worden. Onze insteek voor dit jaar is echter vooral naamsbekendheid. Ikazia ziekenhuis heeft meer te bieden dan alleen maar zorggerela- teerde funkties." Angelique Zwart is als medewerkster personeel en organisatie behept met het werven van personeel. „Vooral in het Ope- ratie Kamer complex en op de ver- pleegafdelingen is een nijpend te- kort. We proberen de opleidingen dan ook zo aantrekkelijk mogelijk te maken." Ikazia is een protestant christelijk ziekenhuis en staat voor Inter Ker- kelijke Actie Ziekenhuis in Aan- bouw. Het ziekenhuis is ruim 35 jaar geleden opgericht vanuit een actie van kerken. Men vond dat christelijke ziekenzorg een must was. Clustermanager verplegins- dienst, Daan van der Leer: „Onze protestant christelijke identiteit heeft dan ook nog steeds een grote achterban en zit ook verweven in bijvoorbeeld de opleiding tot ver- pleegkundigen. Ikazia leidt haar verpleegkudigen op in samenwer- king met het Albeda College (MBO) en de Hogeschool Ede (voor HBO). „Met beide scholen hebben we, mede door de gelijkge- zindheid, een goede samenwer- king." Verpleegkundigen kunnen worden opgeleid tot niveau 4 of 5. ,,Waar alle ziekenhuizen mee worstelen is dat de HBO (Niveau 5) verpleeg kundigen dikwijls in de massa ver- dwijnen. Het Ikazia is nu zo ver dat we een project zijn begonnen waarbij deze groep op de afdeling eigen verantwoordelijkheden krijgt. Wij maken onze HBO colle- ga's een dag in de week vrij voor bijzondere taken, passend bij hun opleiding. Het maken van proto- collen bijvoorbeeld, of van proce dures, zich bezighouden met ons kwaliteitsverbetering en onder- steuning van het management; al- lemaal taken die zij uitstekend kunnen verrichten. Met elkaar houden ze eigen vergaderingen tvaarin de vraag centraal staat: wat kunnen we van elkaar leren. Eind van het jaar wordt het project ge- evalueerd waarna we hopen dat dit beklijfd raakt in de organisatie." In het Algemeen Eisen Kader (AEK), dat het Ikazia hanteert, staan alle han- delingen vermeld die verpleegkun digen dit ziekenhuis uitvoeren. Ie- dere (potentiele) patient zou dit AEK kunnen opvragen. Van der Leer: „Onze stafmedewerker heeft, in samenwerking met een exteme medewerker, een toet- singsinstrument ontwikkeld om het eisenkader te kunnen toetsen. De wet kan wel kwaliteitseisen voorschrijven, maar als je dat niet regelmatig toetst en bijstelt, weet je uiteraard niet waar je staat. Ergo: wat je kunt verbeteren. Ons toet- singsinstrument omvat onder meer een vragenlijst in 3 delen: De pati ent wordt gevraagd hoe de ver- pleegkundige diverse taken uit- voert en verantwoordelijkheden neemt. De verpleegkundige wordt geenqueteerd over begeleiding, opleiding, personeelsbeleid etc. En vervolgens toetsten we ook het zorgdossier, waardoor we kunnen controleren of alles wat beloofd wordt, ook daadwerkelijk is uitge- voerd. Naar aanleiding van de uit- slag van de enquetes wordt het be- leid aangepast." Het managementsteam heeft in- middels besloten dat het imago van het Ikazia ziekenhuis moet worden bijgesteld. „Binnenkort wordt ons nieuwe logo gepresenteerd en de PR-afdeling is druk doende om het imago naar buiten toe te accentue- ren in de stijl die past bij ons zie kenhuis in 2002." Ikazia ziekenhuis is tijdens ar beidsmarkt 2002 te vinden in stand 530 van de IJsselhal Via Internet: www.ikazia.nl KAZIA aek'jnnij's Wij zorgen niet alleen goed voor onze Delta is een psychiatrisch ziekenhuis en De Kijvelanden een instituut voor forensische psychiatrie. We zetten ons in om mensen met de meest uiteenlopende psychiatrische ziektebeelden te behandelen. Dat doen we op verschillende plaatsen in de regio Rotterdam en op de Zuid-Hollandse Eilanden. Wij willen voorop lopen in de behandeling van psychiatrische patienten. Net even iets beter zijn. Waarbij we resultaatgericht werken en een no-nonsense houding belangrijk vinden. We zijn overtuigd van onze kwaliteit maar beschikken ook over het nodige relativeringsvermogen. We blijven met beide benen op de grand staan. Wilt u in zo'n omgeving werken, dan bieden wij u een prima kans. Zonder goede medewerkers kunnen wij onze patienten geen kwaliteit leveren. Daarom zorgen wij net zo goed voor onze medewerkers: interessant werk, leuke collega's, goede beloning en arbeidsvoorwaarden, loopbaanbegeleiding, kinder- opvang, buitenschoolse opvang, opleidingsmogelijkheden te kust en te keur en onder andere een pc-priveregeling. Voor nog meer voorbeelden of een gesprek over een leuke (loop)baan of opleiding bij Delta Psychiatrisch Ziekenhuis of Ilk De Kijvelanden bent u op 13 en 14 maart 2002 welkom op onze stand op de Arbeidsmarkt 2002 in Ahoy (toegang gratis). Als klap op de vuurpijl: als blijkt dat u serieus gei'nteresseerd bent in een (loop)baan of opleiding bij Delta of De Kijvelanden dan maakt u door mee te doen aan de loterij kans op een aantrekkelijke prijs. Dus... verpleegkundigen, sociotherapeuten, aankomend leerling-verpleegkundigen, verzorgenden, psychologen,.psychiaters, secretaresses, apothekersassistenten, financieel-deskundigen, onderhoudsvakmannen, activiteitenbegeleiders en creatieve therapeuten zijn van harte welkom bij Delta en De Kijvelanden. Bent u 13 en 14 maart verhinderd? Dan zijn er andere mogelijkheden om contact op te nemen: telefonisch: Delta: Dirk Voogt, telefoon (010) 503 15 24 of Agnes de Lenne, telefoon (010) 503 13 35. De Kijvelanden: Monica Vermaas, telefoon (010) 503 12 65. Of bezoek onze internetsites: www.kiivelanden.nl en www.delta-pz.nl. instelling voor forensische psychiatrie Psychiatrisch Ziekenhuis

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 23