*AaWri^«#l i!«f M ll|*"*if«!!ll« f .^Hj mSB Woensdag 6 maart 2002 PARIJS - Met de supersnelle Thalys kan Eurodisney, het won- dermooie sprookjesland, in ruim drie uur werkelijkheid wor den. Deze trein maakt na Brussel een snelheid van ruim drie- honderd kilometer per uur. Als je als passagier een blik naar buiten werpt, lijkt het net alsof op de snelweg, die een gedeelte parallel loopt aan de spoorbaan, de auto's stilstaan of tergend langzaam vooruit komen. De trein raast voort langs weilanden, plaatsen en snelwegen, terwijl de kinderen een kleurplaat kleu- ren, een beker jus d'orange halen bij de bar en de ouders genie- ten van een kop koffie en een boek of krantje lezen. Eurodisney, een sprookje op aarde pp""1- toekomst, sterrenbezoekers en uit- vinders van absurde apparaten. Stalen zenuwen zijn nodig om de magische toekomstbeelden te aan- schouwen. Zo maken de bezoekers in Space Mountain een supersnelle (soms bijna 70 kilometer per uur!) tocht in het donker, met extreem schuine bochten en adembenemen- de afdalingen. Het gaat zo snel, dat je eigenlijk bijna geen tijd hebt om bang te zijn! Sprookjes in Fantasyland kurtnen niet lang genoeg duren. Dit vrolij- ke, kleurige land is met zijn aan- trekkelijke attracties voor de aller- kleinsten tot zes jaar het leukst. Een bezoek aan Pinokkio, Peter Pan of Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen mogen dan ook uiteraard niet ontbreken, evenals het weg- vliegen op de rug van olifantje Dombo met zijn kleurige punt- muts. Bij Leander, een vrolijkjon- getje van vier jaar, is Dombo de meest favoriete attractie. De wachttijd van een uur deert hem niet, zolang hij maar enkele minu- ten mag meevliegen met Dombo en de stuurknuppel kan bedienen. Overigens zijn bij een aantal at tracties de wachttijden beperkt en is het alleen maar sneller en ge- makkelijker geworden door de zo- genaamde Fastpass: dit is een gra tis service waarmee het mogelijk is een plaats in de rij te reserveren zonder er zelf in te hoeven staan. Op vertoon van het entreekaartje wordt bij de attractie een bon uit een automaat geprint, waarop de tijd staat dat het ticket toegang geeft tot de attractie. Op de desbe- treffende tijd duurt het wachten in de speciale Fastpass rij slechts en kele minuten. De distributie van deze Fastpass ticket is afhankelijk van beschikbaarheid. Naast de topattracties en diverse parades zijn er nog de minder be- kende en onderbelichte shows. Zo wordt er in de show van Mickey's Winter Wonderland vooral veel gelachen en gezongen. Mickey en Minnie dansen op het ijs, Donald Duck gaat vissen in een winter- landschap vlakbij de berg en een jongen en meisje, gehuld in dikke truien, shawls en mutsen, hebben dolle sneeuwpret. In de show van Mulan, de Legende, een indruk- wekkend heldenverhaal, vinden acrobatische hoogstandjes plaats. In deze show veroveren de Hun- nen het theater. De jonge Chinese Mulan durft de tradities van haar tijd te trotseren om haar land te be- vrijden van de onderdrukker. Overdag vindt de Wonderful World of Disney Parade plaats: praalwagens, dansers en danseres- sen komen op vrolijke klanken in beweging, terwijl kinderen langs de kant van de weg zwaaien naar de kleurrijke deelnemers van de Parade. In de avond, als de nacht valt over de sprookjeswereld, slingeren fel- verlichte en geheimzinnige praal wagens door de Main Street. Het is niet zo moeilijk om betoverd te worden en in de ban te raken van deze sprookjeswereld op aarde. Tot en met 20 maart 2002 zijn de shows Mickey's Winter Wonder land, Mulan, de Legende, the Main Street Electrical Parade en Won derful World of Disney Parade da- gelijks in het Park van Disneyland Parijs te bewonderen. De ope- ningstijden zijn van 10.00 tot 20.00 uur, echter op zaterdag en zondag van 9.00 tot 20.00 uur. Na sluitingstijd hoeft het nog niet he- lemaal over te zijn, want in Disney Village, een terrein voor het park waar zich onder andere restau rants, cafe's, een discotheek en winkels bevinden, is nog van alles te beleven. door Sylvia Vogel Foto's Karen de Graaf In de comfortabele coupe vliegt de tijd voorbij. Voor het gevoel nau- welijks op weg, komt het station Marne-la-Vallee-Chessy, dat zich op slechts enkele minuten loopaf- stand van het park van Eurodisney bevindt, al in zicht. Het is puur ge- nieten om uitgerust uit de trein te stappen en meteen het mooie land van de sprookjes te betreden. Disneyland Parijs ligt 32 km ten oosten van Parijs aan de autosnel- weg A4 en is ook met de auto goed bereikbaar. V anafNoord-Frankrijk en het vliegveld Roissy-Charles- de-Gaulle volgt de automobilist autosnelweg Al (richting Parijs) en vervolgens autosnelweg A 104 (la Francilienne), die uitkomt op de A4 (richting Nancy-Metz). Het is nu slechts nog een kwestie van de bordjes Pare Disneyland volgen en in amper vijf uur is de plaats van bestemming bereikt. Disneyland Parijs is eveneens uit- stekend te bereiken vanaf de twee Parijse luchthavens Orly en Rois- sy-Charles-de-Gaulle. Deze lucht havens bevinden zich op minder dan 50 km afstand van het thema- park en de hotels. Taxi's of treinen brengen de toeristen rechtstreeks van de luchthavens naar de hotels en het RER-station van Disneyland Parijs. Wie het Disneyland Park nabij Pa rijs binnenkomt, bevindt zich me teen in een sprookjesachtige sfeer. In dit bijzondere park worden alle dromen werkelijkheid. In de Main Street U.S.A., de hoofdstraat van het park, lijkt het net alsof de tijd heeft stilgestaan: hier zijn ouder- wetse gaslantaarns en automobie- len, kleurrijke huizen, winkels en restaurants te bewonderen. Verge- zeld van vrolijke klanken staan Mickey, Minnie, Pluto en andere favoriete Disneyfiguren iedere ochtend klaar om de grote en klei- ne bezoekers te begroeten. Het is aan te raden om vroeg te ko men, minstens een half uur voor openingstijd. Er is dan voldoende tijd om naar een van de loketten te gaan en even in de rij te staan. In de City Hall is het actuele show- programma verkrijgbaar. Om alles te kunnen zien, zijn minimaal twee a drie dagen noodzakelijk. Als er een dag voor dit bezoek wordt uit- getrokken, dan moet op basis van interesse een keuze uit het scala van mogelijkheden worden ge- maakt. Aanzienlijk veel tijd kan worden bespaard door in plaats van uitgebreid te lunchen, een snelle doch voedzame hap te ne- men. Eurodisney kan het beste op stevige stappers worden aange- daan, want ongemerkt worden be- hoorlijk wat kilometers te voet af- gelegd. Gelukkig zijn naaldhakken lente of zomer frisjes kan zijn. Het Disneyland Park bestaat, naast de Main Street, uit Frontierland, Adventureland, Fantasyland en Discoveryland. Frontierland is het Wilde Westen van de negentiende eeuw en is de plaats voor cowboys, indianen en goudzoekers. Een tocht op een radarboot of in een op hoi geslagen mijnwerkerstrein door de bergen razen behoort tot d£ mogelijkheden. Er is een ver- vallen landhuis, Phantom Manor, dat tijdens de welvarende jaren van de goldrush is gebouwd, en waar nu nog alleen enkele vage spoken op de muziek dansen. Dit huis staat duidelijk symbool voor de minder glorierijke jaren van het goudzoe- kersstadje. Vervolgens op avon- tuur in de Oosterse wereld van Ad ventureland en met een sloep in de nacht langs een fort varen, dat wordt belegerd door piraten. Misschien wel de grootste attractie van het park is Indiana Jones and the Temple of Peril, een achtbaan waarbij de wagens achteruitrijden, terwijl de inzittenden de rui'nes van een verloren stad te zien krijgen. Dit is de eerste Disney-achtbaan met een looping. Adventureland is het land van de kleine en grote ont- dekkingsreizigers, avonturiers, schatgravers, piraten en schipbreu- kelingen. In Discoveryland wor den sprongen in de tijd en de kos- mos gemaakt. Het land is geheel gewijd aan onderzoekers van de niet meer zo in de mode! Ook een trui of vest is in elk seizoen ge- wenst, omdat het door de aircondi- tioning in de restaurants zelfs in de

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 9