Filmdebuut van Britney Spears is voor haar fans, niet voor de critici Nelli Cooman draagt 'Vagina Monoloog' voor in het Luxor BESTE K00P ANTENNE 95 VIDE0D0ZEN VOOR VHS-VIDEOTAPES maasstad Barry Hay zoekt naar chicks voor meidenband film preview V00RVERSTERKER PS-2 MUIS 35 Platen en CD Beurs in Ahoy' Korting PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 pop stad Qovoorj Woertsdag 20 maart 2002 ROTTERDAM - Ondanks vernietigende kritieken is 'Crossroads', de debuutfilm van popidool Britney Spears, een succes in de Amerikaanse bioscopen. Al- les wat zij aanraakt lijkt so- wieso in goud te verande- ren. Haar cd's, video's en boeken gaan als warme broodjes over de toonbank. Ook het bioscooppubliek lijkt nu met haar weg te lo- pen. Haar film 'Crossroads' is vanaf 28 maart ook in Ne- derland te zien. Barry Hay Zangeres Britney Spears (midden) maakt in 'Crossroads' haar debuut op het witte doek. Nelli Cooman: „Het is gek dat veel vrouwen een heleboel over hun eigen vagina niet weten. In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Aristona. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. MlV.GTfilGO' VIVANC0 PA-111 PLATENSPELER V00RVERSTERKER Deze voorversterker maakt het mogelijk om een platenspeler op de AUX/CD ingangvan uw versterker/reciever aan te sluiten. Compleet met 12 volt adapter. C0RRECTPRIJS S0UNDEX 302 ACTIEVE CAMPING ANTENNE Goed geteste breedband antenne met versterker voor ontvangst van o.a. Nederland 12 en 3 waarmee favorieteTV-programma's in de caravan ot het vakantiehuisje bekeken kunnen worden. Geschikt voor 220/12 volt. C0RRECTPRIJS -44^0" Art.nr. 2041 - COMPAQ PS-2 MUIS Soepel in bediening is deze Microsoft compatibel muis. C0RRECTPRIJS .29:- SONY DVM-60 PR DOUBLE COATED DV-MINI DIGITALE VIDEOTAPE De DV-Premium is de tape voor al uw opnamen in SP (standaard) en LP (Long Play) mode. PERSTUK 6.50 Art.nr. 45016 15V00R WALVIS VIDE0D00S Stevige kunststof opbergdoos voor VHS-videocassettes. In transparent of zwart. C0RRECTPRIJS PER STUK 0.65 Art.nr. 43973 Zetfouten en prijswljzigingen voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. CORRECT SERVICE CENTER #1fir ROTTERDAM - Rudeboy is voor- al bekend als voorman van Urban Dance Squad. Inmiddels is echter hij een andere weg ingeslagen en speelt hij met League of Extra Or dinary Gentlemen (L.X.O.). Op 27 maart staat hij in Plan-C in het lea der van de Marlboro Flashbacks. Rudeboy speelt tijdens deze tour muziek van rapformatie Public Enemy. Aanvang 22.00 uur, entree 8. In Nighttown vrijdag de funk- party Blackbyrds. Aanvang 22.00 uur, entree 15. En Transformati on gunt bezoekers zaterdag vanaf 23.00 uur weer een blik op de af- gelopen dertien jaar Nighttown. Entree 12 (leden 10). Baroeg heeft op vrijdag 22 maart weer De Metalen Inquisitie, het al- le smaken metalcafe met diverse dj's. De zaal gaat om 20.00 uur open en de entree is gratis. Een dag later in Baroeg de electro, industri al, gothic dancenight The Down ward Spiral met dj's C02 en eLEl. Aanvang 21.00 uur, entree 4. Ozark Henry (B) en This Beautiful Mess spelen komende donderdag in WaterFront. Het optreden be- gint om 21.00 uur en kaarten kos- ten 7. Een dag later Illy Noiz by Nite met Mack Nubian, Wild (BP, Birth), MC Vin-E en Dewey Sakitumi (South-Africa). Aanvang 22.00 uur, entree 6. Zaterdag 23 maart in WaterFront Substance, een progressive breakbeats ofwel nu skool breaks, een jonge en dy- namische muziekstroming die een flinke opmars aan het maken is. Aanvang 22.00 uur, entree 7. Donderdag in Rotown de hyper- aanstekelijke bubblegumtechnop- unkpop van Bis, dat in de afgelo- pen zes jaar tijd behoorlijk wat res pect heeft opgebouwd bij zowel punkfanaten als electroliefhebbers. Ook hebben ze het alarmgeluid van het Casio G-Shock horloge en de end theme van de cartoonserie The Powerpuff Girls gemaakt. Als klap op de vuurpijl verzorgt Bis hun eigen afterparty vanachter de draaitafels, want de leden hebben ook een reputatie als dj opge bouwd. Aanvang 22.00 uur, entree 7. Zondag 24 maart in Rotown Springrain. Aanvang 22.00 uur en de entree is gratis. door Vincent Wernke In 1998 veroverde de toen 17-ja- rige Britney Spears de harten van miljoenen fans over de hele we- reld met haar videoclip van 'Baby one more time'. In kostschool- kostuum met opgeknoopt bloesje huppelde ze door de gangen van de school. Haar brave, sexy ima go en de makkelijk in het gehoor liggende liedjes, zorgden ervoor dat ze in no time een superster werd. Haar tweede cd 'Oops... I did it again' ging vergezeld van een nog bloter imago, waarbij brave Britney zich ook nog eens een navelpiercing en een tatoeage bleek te hebben aangemeten. Een eendagsvlieg, werd ze ge- noemd. Een zangeres met zulke lege liedjes, dat ze even vluchtig weer zou verdwijnen als dat ze gekomen was. Haar hele imago was voor haar uitgedacht, zeiden critici. Dat zou even goed gaan, maar nooit lang standhouden. In middels is haar derde cd 'Britney* vele malen platina en is La Spears zelfs op het witte doek te bewon- deren in de voor haar geschreven ROTTERDAM - Tussen dvd, cd, mp3 en minidisc is de ouderwetse langspeelplaat bezig aan een comeback. De terugkeer begon heel voorzichtig via de dj's en het clubcircuit, maar valt nu ook daarbui- ten waar te nemen. Als redenen hiervoor worden genoemd de heim- wee naar de prachtige fotohoezen, het zichtbare handwerk van een plaatje draaien, de prettige geluidskwaliteit en de prijs van de cd. In veel huiskamers is de de pick-up weer aangesloten. Op zaterdag 23 maart is er op de Platen CD Beurs in de Ahoy' in Rotterdam weer het nodige vinyl te vinden. De platen en CD Beurs duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 4. Kinderen onder de 12 jaar hebben gratis toegang. Houders van CJP en Pas 65 krijgen 1 kor- ting.Voor informatie kunt u overdag bellen naar 0229-213891. ROTTERDAM - Honderden aan- meldingen kwamen er binnen, toen in november van het vorige jaar de eerste posters op straat en de eerste publicaties in de kranten versche- nen. 'Barry Hay zoekt wilde mei- den' adverteerde de Golden Ear- ring-zanger. Samen met een mana- gementbureau was hij op zoek naar vier jonge vrouwen tussen de 17 en 21 jaar om te spelen in zijn all chick rockband. En nog steeds wil Hay nationaal rocktalent zien, want hij zoekt verder, zo blijkt. Dan heeft het tot nu toe zeker niet het beoogde resultaat gehad? „Juist wel", pareert de zanger. „We zijn al hartstikke ver met een paar meiden, maar ik wil gewoon alles zien wat er in Nederland aan rocktalent rondloopt. Zodat ik me- zelf later niets kan verwijten als er plotseling een nieuwe Anouk op- staat die nooit aan onze audities heeft meegedaan!" „Volgens de zanger moeten er nog heel wat 'wilde meiden' rondlo- pen, die zich nog niet hebben aan- gemeld. Omdat het niet stoer voor ze is om aan een auditie mee te doen", denkt de zanger. „Dat is wel 'een beetje dom', als ik een ontiegelijke stoere meid mag aan- halen. Zo moeten ze juist niet den- ken, want 't wordt superstoer om in mijn band te zitten. Ik weet dat al die repetitiehonken vol zitten met bandjes. Al die rockchicks die daar staan te beuken, wil ik ook zien, weet je. Ik begrijp het wel, die zijn zo bezig met hun eigen ding en denken dan dat ze voor mijn groep van alles moeten inle- veren. Maar wat ik wil is een echte band, niet dat Starmaker-gedoe. Dat is fake, mijn meiden zijn for real'Meiden met ballen!" De naam wil Hay nog niet prijsge- ven. Die houdt hij voor zich tot hij z'n vier muzikantes („Ze moeten wel echt kunnen spelen, anders zijn ze niet welkom") bij elkaar heeft. Die krijgen het dan als eerste te horen en het is een wereldnaam, dat is zeker. Gaan we de hele aard- bol mee over. Ik heb het altijd al gezegd: 'it's gonna be a wild ride'. Voor wie zich nog wil aanmelden: op www.hisama.nl vind je een in- schrijfformulier. romantische film 'Crossroads' van regisseur Tamra Davis. Er gingen al langer geruchten dat Britney Spears de overstap zou maken naar het witte doek. Maar de daadwerkelijk stap maakte ze met het speciaal door Rhonda Shimes voor haar geschreven 'Crossroads', waarin ze Lucy speelt. „Zij is erg onzeker over haar leven*vertelt Britney over haar rol. „Aan de ene kant wil ze haar vader een plezier doen, die voor haar een carriere als arts heeft uitgedacht. Maar aan de an dere kant wil ze ook haar eigen dromen waarmaken. Ze wil haar moeder ontmoeten en het gaan maken als zangeres." Lucy gaat samen met twee vrien- dinnen op weg naar Los Angeles. Ze hebben daar ieder een eigen reden voor. Zo wil Lucy haar moeder bezoeken, die het gezin in de steek heeft gelaten toen zij nog heel jong was. Haar vriendin Zoe wil haar verloofde bezoeken, terwijl de zwangere Mimi wil deelnemen aan een liedjeswed- strijd, Ze rijden mee met muzi- kant Ben, die ze geen van alien goed kennen. Tijdens de trip reis merken de drie dat er van hun vriendschap van de lagere school niet veel over is. Gaan- deweg wordt hun band echter sterker en bloeit er een romance op. Geen schokkend verhaal, maar dat hoefden we van Britney Spears op voorhand al niet te ver- wachten. Britney was allerminst verbaasd dat de Amerikaanse filmpers haar debuutfilm neersa- belde. „Alles wat zij leuk vinden, vind ik helemaal niks. En wat zij afkraken, vind ik meestal leuk. Het belangrijkste vind ik dat mijn fans op een bepaalde manier door deze film geraakt worden. Dat is het enige dat ik belangrijk vind", verklaarde ze in een interview naar aanleiding van de film. En haar fans rennen in grote geta- le naar de bioscoop om hun idool aan het werk te zien. En dat ter wijl Lucy heel wat braver is dan Britney. Zo moest ze haar navel- piercing voor de gelegenheid uit- doen. Vanzelfsprekend maakten de filmmakers wel gebruik van het talent van Britney. Ze mag in 'Crossroads' een nummer zingen. „In de film zingt Lucy in een ka- raokebar het nummer 'I Love Rock 'n Roll'. Ik was eeuwig op tournee en voor de opnamen van de film hield dat vier maanden op", vertelde zij over die opna men. „Dus toen ik op dat kleine podium moest was het even een tijdje geleden dat ik daar gestaan had. Ik had een beetje het gevoel van: ik ben terug. Daar stond meer Britney dan Lucy." Voor de zekerheid werd de laatste cd van Britney gepresenteerd als soundtrack, vergezeld van een filmpje met beelden uit 'Cross roads'. Ook haar laatste koopvi- deo maakte reclame voor 'Cross roads'. En zo is het cirkeltje rond. Duidelijk is dat het marketing- team rond Britney Spears over men draait. En met succes. De gunstige resuitaten van 'Cross roads' zullen er ongetwijfeld voor zorgen dat haar vertolking op het witte doek een vervolg krijgt. En zo wordt Britney Spears alsmaar succesvoller. Ondanks al die criti casters die alles wat zij doet een grote luchtbel noemen. door Anne-Rose Hermer ROTTERDAM - „Bij ons thuis waren we met vijf mei den en werd er gewoon over je vagina gesproken", vertelt Nelli Cooman trots. Ze heeft geen ambitie om de Neder- landse Goedele Liekens te worden, maar ze speelt wel twee avonden mee in 'De Va gina Monologen'. Bekende vrouwen, zoals Noraly Bey er, Marga van Praag, Frederi- que Spigt en Catherina Keyl, hebben meegedaan aan dit stuk, dat gewijd is aan het vrouwelijke geslachtsdeel. Cooman hoeft geen kilometers tekst uit haar hoofd te leren, want alle teksten worden van papier voorgedragen. Toonloos oplezen is niet de bedoeling, dus enige aan- leg om te acteren is een must. De eerste acteerervaringen bevallen Cooman goed. Het doet haar een beetje denken aan een atletiekpres- tatie, alleen is dit minder solistisch. Daarnaast praat ze vol lof over An- nemarie Oster en Trudy de Jong, die samen met haar geoefend heb ben. Laatstgenoemde vertolkt on der anderen een monoloog die voorzien is van allerlei kreunen. Cooman vindt de manier waarop De Jong tekeer kan gaan 'prach- tig', vooral omdat diezelfde actrice even later een bedeesde vrouw uit- beeldt. Kreunen en steunen. En dan te bedenken dat deze voorstel- lingen uit het vaak zo preutse Amerika zijn komen overwaaien. „Ik vind het meedoen aan 'De Va gina Monologen' echt een uitda- ging en spannend om mee te ma ken. Veel mensen zijn bang of angstig om over hun vagina te pra- ten. Als een vrouw naar haar vagi na kijkt, wordt dit als ordinair be- stempeld. Waarom? Het is toch be- lachelijk om niet te mogen weten hoe je eigen lichaam er uitziet. En hoe vaak staan voetballers tijdens een wedstrijd niet aan hun zak te krabben?", merkt de Rotterdamse strijdlustig op. Waarschijnlijk zijn een heleboel vrouwen en mannen het met Coo man eens dat er weleens wat ope ner over de vagina gesproken mag worden. 'De Vagina Monologen' trekt al sinds de eerste voorstelling uitverkochte zalen en de readies zijn heel positief. Toeschouwers zijn nieuwsgierig, en niet alleen om te zien hoe bijvoorbeeld een nieuwslezeres een monoloog over een vagina houdt. De reden om te komen kijken ligt vaak veel dieper. Als je bij de gemiddelde boekhan- del op zoek gaat naar een boek over de penis, kun je kiezen. Maar hoeveel boeken over je poentje, het Surinaamse woord voor vagi na, staan er op de plank? Dat wordt een stuk moeilijker. De benamingen die aan de vagina gegeven worden, zijn vaak ook niet bepaald taboedoorbrekend: daar beneden, tussen je vrouwen- vleugels, mijn je-weet-wel en het heel ouderwetse 'portemonneetje'. Eigenlijk begint het probleem al in de biologieboeken. Bij de man wordt geen detail weggelaten, maar bij de vrouw staat alleen een pijltje richting schede. „Ik heb een vagina gekregen bij mijn geboorte en ik wil erover praten. Dat dit nog steeds een taboe is, bewijst dat we nog steeds in een mannenmaat- schappij leven." Zonde, want een vagina noemt Cooman het mooiste genot van de vrouw. „Het is gek dat veel vrouwen een heleboel over hun eigen vagina niet weten", vindt Nelli Cooman. „Maar als je iets mankeert, bel dan gewoon je gynaecoloog op! Ik moet wel zeggen dat ik een fxjne heb. Toevallig heeft hij na een voorstelling van 'De Vagina Mo nologen' een praatje gehouden." Na iedere voorstelling in het Oude Luxor Theater is de bar op het to- neel open en kan het publiek na- praten met elkaar en met de actri- ces van die avond. Op zaterdag- avond is er na afloop telkens een speciaal naprogramma. Op zater- foto: Dick Sluijter dag 23 maart komen dames aan het woord die beroepshalve gebruik maken van hun vagina in 'Ouwe- hoeren over vagina's'. Op 30 maart komen bekende en minder bekende auteurs 'Lullen over vagi na's' onder leiding van Maria Hei- den. Wie zelf literair met de vagina aan de gang wil, kan meedoen aan de 'Schrijf je eigen Vagina Mono loog' wedstrijd van Radio Rijn- mond. Op de slotavond, zaterdag 13 april, staan de finalisten van de wedstrijd centraal tijdens de fees- telijke prijsuitreiking. Tegen inlevering van deze bon bij de kassa van het Ou de Luxor Theater aan de Kruiskade 10 ontvangt u 5 korting p.p. op de voorstel ling van vrijdag 12 of zater dag 13 april. Deze korting is niet geldig in combinatie met andere kortingen of reeds gekochte kaarten. 'De Vagina Monologen', aanvang 20.30 uur. Normale entree door de week 18, zaterdag (incl. naprogram ma) 25. Telefonisch reser- veren 010-484 33 33. Art.nr. 22931 SOUNDEX €19. COMPAQ. Art.nr. 9812 €5. €4.50 V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21