Geef bacterien geen kans bij het klaarmaken van voedsel rr Mkr Ch video preview maasstad luister gezond maasstad puzzel schie filmhuis zeepaard stads gehoorzaal fLATh*-y-PrArH/\^k p 1IEK MAAS t In the city that never sleeps Something just woke up,... Gezonde voeding is belang- rijk. Maar minstens zo be- langrijk is de hygiene die in acht genomen moet worden bij het bewaren en klaarma ken. Bacterien liggen overal op de loer. Zoals de beruchte salmonellabacterie. Onge- veer de helft van het aantal voedselvergiftigingen wordt veroorzaakt door verkeerde handeling in de keuken. Door het met zorg ontdooien, snij- den, verhitten en bewaren van voedsel, eet u niet alleen gezond maar ook veilig. \K VRAA& ME AF WAT 6R 200 3G&BURS ALS D6 KJ.O.C. ea wooerGeweesr was... i./a1 7]FTHEeu/e6! "Wm/iD\&e Woensdag 20 maart 2002 Btiiinii VisJji f fiiini- Video Brand New - Your Favourite Weapon Voeg Weezer, Foo Fighters, Nerf Herder en Wheatus samen en je hebt een aardig idee van de muziek die Brand New maakt. De combi- natie van nerdrock met poppy re- freintjes en venijnige punkhooks is dan qua originaliteit bepaald niet 'brand new', de band uit Long Is land beschikt over zo'n aansteke- lijk enthousiasme dat dit gebrek ruimschoots gecompenseerd wordt. Daarnaast bewijst Your Fa vourite Weapon dat Brand New ook nog eens hele vernuftige lied- jes kan schrijven, zoals The Sho wer Scene, Failure By Design en Seventy Times 7. De band doet niet stoer maar durft gas terug te nemen als dat nodig is en laat bo- vendien mooie melodielijnen en achtergrondharmonieen horen. Your Favourite Weapon is een eer- lijke, verfrissende en mooie plaat van een zeer goede band, jkl12095 Billy Bragg The Blokes - Eng land, Half English De folkzanger Billy Bragg geniet in Engeland een grote populariteit als politiek geengageerde muzi- kant, die zich in zijn teksten een voorvechter toont van 'socialism of the heart', zoals de titel van een van zijn mooiste liedjes luidt. In zijn werk vertaalt hij zijn politieke ideeen naar persoonlijke en pak- kende popliedjes. Na twee fraaie platen met de countryrockgroep Wilco is het tijd voor een album met zijn vaste begeleidingsgroep The Blokes. De titel England, Half English leende Bragg van de es sayist McGuinnes, die in 1961 naar aanleiding van de opkomst van de Engelse rockster Tommy Steele een gelijknamig artikel schreef over de Engelse identiteit van na de Tweede Wereldoorlog. Bragg heeft met deze plaat de dis- cussie over de Engelse identiteit willen aangaan met critici van de multiculturele samenleving, een onderwerp dat ook in Nederland tot de verbeelding zou moeten spreken. Los daarvan zijn er op de ze plaat de nodige fraaie popliedjes te horen, die door pubrockers The Blokes van een warm geluid wor- den voorzien. jkl 12121 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. De Lift' was in 1984 het debuut van regisseur Dick Maas. Hij onder- scheidde zich van veel andere Nederlandse filmmakers door zijn bravou- re. Kunstfilms en boekverfilmingen daarmoest hij niets van hebben. Maas richtte zich liever op het grote publiek. Met 'Flodder' en Amsterdamned' bewees hij zijn gelijk. Na nog twee Flodder-films raakte zijn carriere ech- ter in het slop. Zijn meest recente film is 'Down', een Amerikaanse rema ke van zijn eigen 'De Lift'. Deze film kwam Maas op veel kritiek van de critici te staan en het publiek liep niet warm voor deze thriller. Kijkend naar Down is deze kritiek deels terecht. Het is een overbodige remake van zijn debuut, waarin op hoi geslagen liften andermaal een aantal men- sen op gruwelijke wijze om het leven brengen. Liftmonteur Mark New man (James Marshall) gaat op zoek naar de oorzaak van het feit dat de lif ten ogenschijnlijk een eigen leven leiden. 'Down' voegt niets toe aan 'De Lift'. Zo slecht als sommige critici ons wilden doen geloven, is 'Down' echter ook weer niet. Het is vooral een heel erg degelijke en gelikte thril ler, die het in de schappen van internationale videotheken waarschijnlijk redelijk zal doen. Maas toont aan dat hij wel degelijk een goed filmmaker is, alleen zou hij eens moeten stoppen met hetzelfde kunstje steeds te her- halen. Dat deed hij met 'Flodder' en nu met 'De Lift'/'Down' weer. Dat sommige scenes en montagegrapjes letterlijk uit het origineel zijn overge- nomen versterkt dit gevoel alleen maar. Laten we hopen dat Dick Maas weer eens met een echte film gaat komen. Ondertussen kun je aan 'Down' overigens best het nodige plezier beleven. Vincent Wernke Veel, met name verpakte voe- dingswaren, zijn voorzien van een etiket of een gebruiksaanwijzing. Deze bevatten vaak nuttige infor- matie over het veilig gebruik van het product. Het is verstandig om meteen na aankoop te kijken hoe en bij welke temperatuur het pro duct bewaard moet worden. Voe- dingswaren die onderhevig zijn aan bederf moeten in de koelkast bewaard worden. Een temperatuur van 4 graden Celsius is daarbij aan te bevelen. Dan wordt het vermenigvuldi- gingsproces van bacterien aanzien- lijk afgeremd. In ieder geval mag de temperatuur de 7 graden Celsius niet overschrijden. Voor de berei- ding is het belangrijk te kijken of de uiterste houdbaarheidsdatum niet verlopen is. Van groot belang in de strijd tegen voedselbacterien is dat bevroren voedsel op een ver- antwoorde wijze wordt ontdooid. Ontdooien bij kamertemperatuur zorgt ervoor dat bacterien zich makkelijk kunnen vermenigvuldi- gen. De temperatuur van de bui- tenkant van vlees loopt dan te snel op. Ontdooien in de koelkast is daarom aan te raden. Daarbij is het goed om het vlees in een schaal of diep bord te leggen, zodat het lek- vocht wordt opgevangen. Natuur- lijk kan vlees ook in de magnetron ontdooid worden. Bacterien kun nen zich ook aan de binnenkant van voedsel bevinden. Het is daar om noodzakelijk om bijvoorbeeld kip of gehakt door en door te ver hitten, waardoor bacterien gedood worden. Verhitting in de magne tron vraagt extra aandacht, daarin wordt het voedsel namelijk niet ge- lijkmatig verwarmd. Om te zorgen dat alles voldoende verhit wordt, is het verstanding kleine porties te gebruiken en gerechten tussentijds om te roeren. Belangrijk is ook de manier waarop er tijdens de voor- bereidingen tot het koken met het voedsel omgegaan wordt. Ook via de handen kunnen bacterien op het voedsel terechtkomen. Het wassen van de handen voor, maar zeker ook gedurende de voorbereidingen zijn van groot belang. Na het klaar maken van een onderdeel van de maaltijd is het nodig om het aan- recht en het gebruikte keukengerei goed schoon te maken en te dro- het doekje alleen te gebruiken voor het aanrecht. Voor gemorste drup- pels op de vloeren is het beter een ander doekje te gebruiken. Spons- jes blijven lang nat en zijn moeilijk schoon te maken. Beter is het dan ook om de voorkeur te geven aan een doekje. Vaak worden in de koelkast allerlei producten be waard. Van net aangekochte verse gen, alvorens er met het volgende product gewerkt wordt. In rauwe voedingsmiddelen zitten vaak meer bacterien dan in gekookte producten. Het is het beste om te vermijden dat deze producten met elkaar in aanraking komen. Bij elk aanrecht ligt wel een vaatdoekje of een keukensponsje dat voor diver se klusjes gebruikt wordt. Veelvul- dig gebruik zorgt ervoor dat ze be- hoorlijk besmet raken met bacteri en. Door de vochtige omgeving kunnen bacterien goed gedijen. Een vaatdoekje moet daarom na gebruik steeds goed uitgespoeld worden. Het is ook van belang om X-treme is het nieuwste model van Team Kapsalon. Beetje hip, beetje wild en brutaal. X-treme ziet er zo brutaal uit door de ultrakorte pony. Ook de manier van knippen is extreem: al het haar wordt naar voren gekamd waarna de contouren aan de voorzijde geknipt worden. De rest wordt he- lemaal in laagjes gesliced zodat het lekker springerig wordt. In de nek is het haar vrij kort, bij de oren wat langer. Maak het nog X-tremer door je haar te laten kleuren in een van de pittige tinten die ontwerpster Esther Hopstaken heeft samengesteld. Wat dacht je van chili red, aubergine of mahonie in combinatie met een donkere tint? De donkerste kleur laat je naar wens in de aanzet van je haar of in je pony verwerken. Zo creeer je extra accenten. Foto: Team kapsalon. 'M SERVIES. M KOEKI&S iNEtSf y\ W66.' groente tot het kliekje van de vori- ge dag. Ook binnen deze frisse ruimte bestaat de kans op kruisbe- smetting als het ene product in aan raking komt met het andere. Het is zaak om alle producten apart en rondom afgesloten verpakt te be waren. Een bijkomend voordeel hiervan is dat het voedsel minder snel uitdroogt. In de vriezer kun nen producten langer bewaard worden dan in de koelkast. De lage temperatuur van minimaal 18 gra den Celsius zorgt ervoor dat de bacterien zich niet kunnen verme- nigvuldigen. Toch is ook in de vriezer een product niet onbeperkt houdbaar. Het informatieboekje van de vriezer geeft hiervoor meestal goede adviezen. Eenmaal illustratie: Marco van der Wielen ontdooid mag een product nooit meer ingevroren worden. Bij stroomuitval is het dan ook zaak om die producten die niet meer hard en bevroren zijn, verder in de koelkast te ontdooien en binnen twee a drie dagen te verwerken. Er zijn ook producten die gemakke- lijk buiten de koelkast bewaard kunnen worden. Een keukenkastje, voorraadkast of kelder zijn dan de aangewezen plaatsen. Na het doen van de boodschappen is het ver standig te voorraad in de kast te spiegelen. Dat betekent dat nieuw aangekochte producten achter de reeds aanwezige producten wor den gezet. Zo kan het verstrijken van de houdbaarheidsdatum het beste worden voorkomen. Na het verstrijken van de houdbaarheids datum gaat de kwaliteit van het product sterk achteruit. Na het openen van een product moeten natuurlijk de richtlijnen van de fa- brikant aangehouden worden. Het Voedingscentrum Keuken geeft informatie over hygiene in en rondom de keuken en maaltijdbe- reiding. Te vinden op internet: ww- w. voedingscentrum. nl. Deze gezondheidsrubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, van Weel Bethesda ziekenhuis, Zorg en Welzijn Groep Zuid-Hollandse Eilanden, Re- gionaal Patienten Consumenten Platform Rijnmond, Delta Psychiatrisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Horizontaal 5 Een diepvriesvak. (6) 7 De trein moest bij al die stations wat inne- men. (89 Dit kan wel een goudmijn zijn. (8) 10 De mensen dromen er van bij de tijd te zijn. (6) 11 Een wit- kiel. 12) 12 Men kan intens van die sport genieten. (6) 14 Erop 'n ande re manier een eind aan maken. (6) 17 Plattelandstronie. (12) 19 Een oud vrouwtje neemt er ook weleens een. (6) 20 We kunnen gaan musi- ceren, als ik voldoende mensen bel. (8) 21 Het is niet verstandig om zon- der regels te leven. (8) 22 Een boom voor wat vogels. (6) Verticaal 1 Snelle betrekking. (8) 2 Als de tie- ner binnenkomt, is iedereen gerust- gesteld. (6) 3 Keurige lichaamsde- len van herkauwers. (8) 4 Probeert u van alle kanten behulpzaam te zijn. (6) 6 Deze rijdt ook door een toeris- tenland. (13) 7 Het braden is voor veel dieren een hachelijk gebeuren (6) 8 Iemand niet volledig vereren. (13) 13Blijftgestaren naar'neven- tuele bevordering? (8) 15 U bent onderweg, dus u zult het wel misra- den. (8) 16 Poolshoogte. (6) 17 Die lat is slechts een deel van het hek. (6) 18De vogelis voor'toog 'npiinlijk dier. (6). Horizontaal: 1. Noodlot, 6. Bak- oven, 12. Paal, 14. Logo, 15. Ma, 17. Mp, 18. Kus, 20. Ev, 21. Rr. 22. Ade, 24. Spelonk, 27. Rum, 28. Deil, 30. Dr, 31. Fa, 32. Soda, 33. Er, 34. En, 36. Nut, 38. Ut, 39. Ia, 40. Ruit, 42. Twen, 44. Sik, 45. Okido, 46. Wed, 48. Beet, 50. En- ak, 53. Ld, 55. Rk, 56. Men, 58. Vr, 59. Ne, 60. Oord, 62. Jo, 63. Au, 65. Drie, 67. Vry, 68. Ernaast, 71. Was, 72. Ee, 73. Pt, 74. Aar. 75. Ok, 77. Sm, 78. Heus, 80. Voos, 82. Neglige, 83. Ingreep. Verticaal: 1. Nomaden, 2. Op, 3. Dam, 4. Laps, 5. 01, 7. Al, 8. Koek, 9. Ogv, 10. Vo, 11. Nor- maal, 13. Kul, 16. Ader, 18. Kern, 19. Soft, 21. Rudi, 23. Ei, 25. Pd, 26. Na, 27. Ro, 29. Leukerd, 32. Steward, 35. Ni, 37. Urine, 38. Uw, 40. Rib, 41. Tot, 42. Toe, 43. Nek, 47. Sloveen, 49. Ek, 51. Nv, 52. Leesmap, 54. Dore, 56. Mona, 57. Naar, 59. Nias, 61. Ry, 62. Jr, 64. Us, 66. Rw, 68. Etui, 69. Aap, 70. Toog, 73. Pel, 76. Kor, 78. Hg, 79. Sg, 80. Vn, 81. Se. is Orkest Cast Koninklijke Luchtmacht Tommy Rockopera Tommy van Pete Townshend is vooral bekend geworden door de wereldhits die eruit voortkwamen: See Me, Feel Me (The Who), Pinball Wi zard (Elton John) en Acid Queen (Tina Turner). Tommy is er getuige van dat zijn vader de geliefde van zijn moeder vermoordt. Hij raakt daardoor in een psychische sluimertoestand. Niemand kan tot hem doordringen, zijn oom niet, zijn neef niet, priesters, hoeren, psychiaters, niemand. Roon Staal is een van de 68 performers in deze Engelstalige rockopera. Ook Bert Heerink (Heineken, Kayak) en Laura Vlasblom (Frizzl Sizzl) dragen bij aan deze uit- voering door Orkest Koninklijke Luchtmacht. Tommy geldt als de klassie- ker onder de rockopera's. Vrijdag 22 maart, aanvang 20.15 uur, toegang le rang 27,05 euro, 2e rang/ kortingpas 26,10 euro Theo Maassen Functioneel Naakt Deze cabaretvoorstelling is UITVERKOCHT! Maandag 25 maart, aanvang 20.00 uur Mussen en Zwanen Midzomerstrandkomedie Amusementstoneel Dinsdag 26 maart, aanvang 20.15 uur, toegang le rang 20,30 euro, 2e rang/kortingpas 19,10 euro Mussen en Zwanen Midzomerstrandkomedie Met Midzomerstrandkomedie gaan de Mussen en Zwanen weer een stap verder met hun eigenzinnige wijze van toneelmaken. Nu zijn er kostuums, nu is er strand, nu is er zee. Maar nu is er vooral een komedie met snelheid, grilligheid en tederheid. Dinsdag 26 maart, aanvang 20.15 uur. Scapino Ballet Scum-Rameau Dansvoorstelling Woensdag 27 maart, aanvang 20.15 uur, toegang 18,15 euro, 2e rang 17,00 euro, kortingpas 16,00 euro De Kast Theaterconcerttour 2002 Theaterconcert van deze bekende Friese popband. Donderdag 28 maart, aanvang 20.15 uur, toegang le rang 22,70 euro De kassa van Theater aan de Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, telefoon (010) 246 74 67. The Others Net als in de bloedstollende thriller Tesis uit 1994 waarin een jonge vrouw onderzoek doet naar snufmovies zit je bij The Others tot het eind toe op het puntje van je stoel. Over deze nieuwe film van Amenabar kan weinig wor den verteld; de film zit vol verassingen en te veel voorkennis kan het kijkple- zier helemaal vergallen. Het verhaal speelt op Kanaaleiland Jersey in 1945. De Tweede Wereldoorlog is voorbij en de echtgenoot van Grace is niet te- ruggekeerd van het front. In haar Victoriaanse landhuis voedt zij alleen haar kinderen op binnen de beklemmende beperkingen van haar strikte religieuze opvattingen. Haar kinderen lijden aan een vreemde ziekte: ze mogen niet worden blootgesteld aan zonlicht. Donderdag 21 maart in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Vrijdag 22 maart in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Zaterdag 23 maart in Het Zeepaard, aanvang 20.30 uur Zondag 24 maart in Het Zeepard, aanvang 15.00 uur Mirakel Musical-achtige kinderfilm waarin de 12-jarige Dennis zich zorgen maakt over een heleboel herkenbare zaken. Als hij ten einde raad is, krijgt hij be- zoek van een engel die hem wonderen laat verrichten. Zaterdag 23 maart, aanvang 14.00 uur in het Filmhuis Zondag 24 maart, aanvang 14.00 uur in het Filmhuis RKO 281 Met RKO 281 brengt regisseur Benjamin Ross een eerbetoon aan Orson Welles. Ross concentreert zich op het ontstaan van een enkele film: de titel verwijst namelijk naar het productienummer van Welles' debuut Citizen Ka ne uit 1941 en is herhaaldelijk uitgeroepen tot beste film aller tijden. RKO 281 schetst een roerige samenwerking tussen Welles en schrijver Herman Mankiewicz. Hoewel het Hollywood van toen aardig tot leven komt en het acteursensemble over de hele linie uitstekend is, bevat RKO 281 eigenlijk maar een daadwerkelijk fascinerend personage. Vrijdag 22 maart in Het Zeepaard, aanvang 20.30 uur Zaterdag 23 maart in het Filmhuis, aanvang 21.00 uur Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamseweg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Toe gang 6 euro (donateurs 4,50 euro). De kinderfilms kosten 3,50 euro voor kinderen tot 12jaar. De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 Nederlands Kinder Theater Tien is Teveel Het Nederlands Kinder Theater maakt al jaren mooie familievoorstellingen, zoals onlangs nog Atlantis, het einde van nooit". 'Tien is teveel' gaat nu over vader en moeder Zoontjes, die een jongetje uit Affika willen adopteren als broertje voor hun tweeling Maps en Baps. Er worden echter enkele for- mulieren verkeerd ingevuld en de familie Zoontjes wordt op een dag ver- blijdt met tien adoptiekinderen van alle soorten, maten en nationaliteiten. (kindervoorstelling vanaf 7 jaar). Zondag 24 maart, aanvang 15.00 uur, grote zaal, toegang 10,00 euro Samen zingen Onder leiding van Dick Borst Alle liedjes van toen en nu, waarvan een ieder de melodie of die ene zin wel kent, maar verder niet. Zondag 24 maart, aanvang 15.00 uur, Harmonie, toegang (inclusief lied- boek) 4,00 euro Asian Performing Arts Tibetaanse Decamerone Dat de Tibetaanse samenleving vol humor zit en niet bepaald preuts is, blijkt wel uit de schelmverhalen van de monnik Achu Thoen Pa. De heilige mon- nik is altijd bezig om mensen iets te leren door middel van zijn plagerijen en wijsheden en verzint de vreemdste streken om zijn lusten te bevredigen. Een Nederlandse verteller leidt het publiek in 'Tibetaanse decamerone' naar een van de meer verborgen, onverwachte kanten van de Tibetaanse samenle ving. Twee Tibetaanse artiesten nemen de muziek en dans voor hun reke- ning. Woensdag 27maart, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegang 14,50 euro (in clusief Complete Theater Service) Marc-MarieHuijbregts Marc-MarieH. een ster aan de theaterhemel Na zijn overweldigende optreden tijdens het Cameretten Festival 1999, speelde hij in zijneerste solo—voorstelling Marc—Marie H.' de sterren van de theaterhemel. Hij is soms zo grof als het maar kan, maar door zijn charisma komt hij overal mee weg. Naar zijn verhalen zou je uren kunnen luisteren, jammer dat een ieder na de voorstelling gewoon weer naar huis moet. Het betreft een reprise. Donderdag 28 maart, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegang 14,50 euro inclusief Complete Theater Service Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedam seweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 27