Parkeergarage Nieuwe Passage is speciaal op koopzondag 7 april geopend Hifi demonstraties in Korenbeurs en Roelantshof maasstad centrumpagina XQ01 Steeds hoe meer terrasstoeltjes op straat in het centrum Kom genieten in Gedistilleerd Museum s© M mm... Schiedam Centrum elke maand in Maasstad COLOFON Op koopzondag 7 april zijn de winkels in Schiedam-Centrum geopend tussen 12.00 en 17.00 uur 3® SOTfBSlilfc? l(§(5 Maatschappelijkondernemen j©M@d]®0Tfi)S@ Van Pielanen en Van Unen organiseren Muzikaal Arsenaal Arsenaal Schiedam m SCHIEDAM - In Het Gedistil leerd Museum genieten vele mensen het hele jaar door van de rondleidingen en proeverijen, zeker tijdens het Nationaal Mu- seumweekend. Op 13 en 14 april is er namelijk een speciaal pro- gramma, waarbij alles draait om de 'kunst van het genieten'. Bo- vendien is de entree gratis en staan de deuren wagenwijd open voor iedereen die met het muse um mee wil genieten. Doe een 'zintuiglijke' rondleiding en kom alles te weten over de vaderland- se borrel en ander gedistilleerd. Het is mogelijk om je op te geven voor een korte workshop 2 euro per persoon) waarin men kan proe- ven en ruiken. Proef verder 'de keuze van de kastelein' in het proeflokaal 2 euro per persoon). Tijdens de zintuiglijke rondleiding worden alle zintuigen optimaal ge- prikkeld. In de werkende branderij ruikt men de pure zoete geur van het beslag en de fris tintelende moutwijn. Voel de warmte van 't vuur onder de koperen branderke- tels en het gewicht van een mud graan. De zolders boven de bran derij herbergen alle wetenswaar- digheden rondom de andere am- bachten die de productie van dit authentieke product mogelijk ma- ken: de koperslager, zakkendrager, kruidenmeester, kuiper, manden- vlechter, zakkendrager, etiketten- drukker. Er zijn meer dan 20.000 gedistilleerdminiaturen, een keur aan oude etiketten, affiches, gee- mailleerde borden en reclamefilm- pjes. Je kunt bijvoorbeeld de Zan- geres Zonder Naam horen en di verse drankliedjes. Van korrel tot borrel, van mouter tot meester- knecht, van douanier tot distilla- teur van geheelonthouder tot glas- blazer en van kruikenbakker tot kroegbaas. Men komt alles te we ten over de vaderlandse borrel en ander binnenlands en buitenlands gedistilleerd. Weleens geprobeerd te omschrij- ven wat je proeft? Dat is nog niet zo eenvoudig. Ook niet bij de ver- trouwde jenevers en andere Neder- landse gedistilleerde dranken. Spe ciaal voor het Nationaal Museum- weekend organiseert Het Gedistil leerd Museum een verkorte work shop 'Smaak en Geur van jenever, whisky tot likeur'. Een professio- nele trainer leidt de deelnemer door de wereld van smaken en geuren van het Nederlands gedis tilleerd. Na de workshop weet men welke kruiden er in boerenjongens zijn verwerkt en geniet men be- wuster van de drankjes. De work shop duurt ongeveer een half uur en kost 2 euro per persoon. Deel- nemers moeten wel boven de 18 zijn. Aan het eind van uw bezoek kan men in het sfeervolle proeflokaal, dat in 2000 het predikaat Erkend Jenevercafe ontving, de 'keuze van de kastelein' proeven 2 euro per persoon). Een groot assortment Nederlandse jenevers, bitters en li- keuren en uiteraard de eigen jene ver is er onder de kurk. De mout- wijnjenever, gebotteld in een au- thentiek model kelderfles, het proefglaasje met deksel en het kruikje zijn in de museumslijterij te koop. De deuren van Het Gedistilleerd Museum staan open op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en op zon- dag van 12.30 tot 17.00 uur. De branderij van Het Gedistilleerd Museum gebruikt het meel van mu- seummolen De Nieuwe Palmboom. Tijdens het Nationaal Museum- weekend staan op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur de deuren daar wagenwijd open voor alle be- zoekers die uit zijn op een dag ge nieten. Samen gaan we de uitdaging aan voor de toekomst. Maat- schappelijk ondernemen is dat een ondernemer bewust en structureel inhoud geeft aan zijn maatschappelijke rol op een wijze die verder gaat dan de wet verplicht en die leidt tot een toegevoegde waarde voor de onderneming en de maat- schappij. De maatschappelijke betrokkenheid van de onderne mer wordt een steeds belangrij- kere factor in de continuiteit van het bedrijf. Het is een hardnekkig misverstand dat de ondernemer uitsluitend bezig is met het maximaliseren van zijn bedrijfswinst en dat maat- schappelijk ondernemen geld kost. Uit onderzoek is gebleken dat 12 procent van de onderne- mers zelfs ronduit zegt dat maatschappelijk ondernemen leidt tot een verhoging van hun omzet. Investeren in bewust maatschappelijk ondernemen loont. In de eerste plaats naar de eigen medewerkers, maar ook naar de klant en de maat- schappij. Ethiek in het onder nemen is niet iets wat naast of op bovenop het ondernemen komt maar behoort steeds meer tot de essentie daarvan. Ten onrechte gaat de publieke aandacht op het gebied van ethiek in ondernemen vooral uit naar de grotere bedrijven en multinationals zoals Shell, Unilever en Philips. Ook de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf (MKB) en in mijn voorbeeld in het bijzonder de detailhandel, stoat echter meer dan het grootbedrijf midden in de maatschappij en neemt veel meer een centrale plaats in de samenleving in. Het is met maatschappelijk on dernemen net als met de liefde: iedereen geeft erop zijn eigen manier invulling aan. Er zijn geen sjablonen, geen blauw- drukken en dus ook geen re- gels voor te geven. Belangrijke uitgangspunten van de zoge- naamde 3 P's, People, planet en profit zijn mijns inziens, sa- menwerken, stimuleren, en- thousiasmeren en vooral posi- tieveren. Misschien denkt of zegt u wel, 'Nou Coppens, mooi verhaal, maar kom nu eens met voorbeelden Oke! Zoals u wellicht weet ben ik werkzaam in de binnenstad van Schiedam, een van de mooiste plekjes van deze regio. Ik verkoop daar niet alleen bedden en slaapkamers, maar zet mij ook in, samen met een aantal enthousiaste andere mensen uit diverse geledingen, om de binnenstad in veel op- zichten daar waar het nodig is te verbeteren. Dat doe ik onder meer door mijn inzet te leveren aan het Centrummanagement de Initiatiefgroep Binnenstad Schiedam, en de Stuurgroep Binnenstad. Samen behartigen zij het belong van het econo- misch functioneren in de bin nenstad, dus niet om de directe belangen van de individueel aangesloten bedrijven te be hartigen, maar om de binnen stad zo aantrekkelijk mogelijk te maken, door een goedeplan ning van evenementen, het zo efficient mogelijk laten verlo- pen verkeersstremmende bouwplannen, verbetering en verduidelijking van het kern- winkelapparaat, zorgen voor een goede bereikbaarheid, par- keervoorzieningen, kortom een prettig verblijf voor de bezoe- kers aan de binnenstad. En als het even kan moeten we dat verblijf weten te verlengen, want ook op toeristisch gebied heeft het centrum wat te bie- den. Schiedam kent men van de molens en jenever .Door maatschappelijk onder nemen wordtmet versterking van de kwaliteit, een bezoek aan de binnenstad steeds meer een dagje uit. Chris Coppens SCHIEDAM - Een zonnestraal- tje schijnt door de wolken of de Schiedamse Horeca gaan met hun stoelen en tafels sjouwen. 'Schiedammers zijn echte terras- jes-mensen' zeggen de eigenaars in koor. En dat komt goed uit want zo kunnen de uitbaters nieuwe klanten trekken en de vermoeide toerist, de fun-shop per of uitgedroogde zakenman eens flink te verwennen met een biertje, koffie of zelfs hele maal- tijden. Want wie wil er niet eens lekker uitblazen en mensen kij- ken op zo'n gezellig Schiedams terras? Eigenaar Nico Huke van 't Vier- kantje weet daar alles van; hij heeft nog jarenlang gewerkt bij strand- tent Palace Promenade in Scheve- ningen. Hij weet precies wat voor het weer het moet zijn voor een ge zellig daagje op zijn terras. Het Vierkantje is wel het bekendste, oudste en grootste terras van Schiedam. Met maar liefst 40 ta fels en zo'n 100 stoelen. „En die staan er al om 8 uur's ochtends. Tenminste als het weer het toe laat." Ook buurman De Amstel- bron en Havana hebben een uitge- breid terras op de Koemarkt en daarmee is dit plein 'het Leidse- plein of Stadhuisplein' van Schie dam. Een gezellige concurrent met veer- tien tafels is het terras van Van Diggelen op de Grote Markt. Ook dit plein heeft zijn eigen sfeer en is vooral in trek door zijn historische uitzicht op het oude stadhuis. „Zelfs hele trouwerijen komen soms binnen", zegt eigenaar Hans Quekel. Beide pleinen -Koemarkt en Grote Markt- hebben zo hun ei gen sfeer. „Wij hebben wat minder zon en daarom loopt ons seizoen van april tot en met September", zegt de uitbater bij het bruine cafe van Diggelen. Vooral vaste klan ten, winkelende mensen en steeds hoe meer toeristen ontdekken dit rustieke plein en haar terras. Waar de terrasbezoeker verwend wordt met speciale bieren of met de handgezette Italiaanse koffie. Het gebied van Grote Markt en Lange Kerkstraat is volgens het nieuwe bestemmingsplan bedoeld als horecagebied en er zijn plannen om onder het oude stadhuis een eetgelegenheid plus terras te ma ken. Daarmee moet de Grote Markt het historische terrasplein van Schiedam worden. Ook andere kleinere en minder be- kende terrasjes schieten de grond uit. Zo is er het gezellige terrasje aan de Oude Sluis van vroeger Zeeman waar vanaf deze week eet- cafe 'Sjiek' is gevestigd. Zo pal naast het Zakkendragershuisje. Op het Broersveld is het terras van Malaga met Spaans eten en erach- ter (Broersvest) Het Stadserf van Jan Leermakers dat het goed doet als eethuisje. Aan het oude Hema- plein zitten gebroederlijk naast el- kaar de terrassen van Kent en het Groot Schiedams Cafe. En op de oude Hoogstraat kan je een drankje buiten nemen bij cafe De Dam, Thalia en Grote Markt 17. Ook op de Hoogstraat zit Jeneverie 't Spul met een piepklein terrasje voor de deur. „Zomers", zo vertelt eigenaar Rob van Klaarwater „gaat het schuifraam omhoog. Mijn terras is een extra service voor mijn klanten die natuurlijk vaak een bijzonder jenevertje ko men drinken." Een groter terras heeft het Weeshuis 'op de hoi' van de Lange Achterweg en Hoog straat. Nog verleden jaar werd dit terras door de burgemeester ge opend. Speciale vermelding ver- dient de 'terrasboot' van Perrito Caliente het Mexicaanse restaurant aan de Lange Haven. Deze platbo- dem herbergt een tiental tafels waarop een zomeravond heerlijk gegeten kan worden. Vlak hierbij is het terrasje van Juan Les Pins met aan de overkant weer zo'n oud en gezellig terras van ca fe De Unie van Frans Leermakers. Hij heeft dit jaar gei'nvesteerd in 10 buitentafels, 45 stoelen en drie plantenbakken. Een mooie keuze op wat lijkt op pit-riet maar bij in- spectie een soort kunststof is. Hij vertelt dat de gemeente al 14 jaar een terrasbeleid heeft zodat er wat minder reclame en wat beter meu- bilair op straat komt te staan. „Laat de zon maar komen", zegt Frans Leermakers die op zijn Unie- pleintje een ideaal punt heeft voor een heerlijke zit van de vroege morgen tot aan de late zomer avond. „Enne... proost op het le- ven." De volgende activiteiten worden onder meer in april in het cen trum georganiseerd: Woensdag 3 april treedt om 20.15 uur de Staatsopera Tatarstan op in het Theater aan de Schie. Donderdag 4 april speelt Orkater in het Theater aan de Schie op om 20.15 uur met de voorstelling The prefab four/The monkeys. In het Filmhuis wordt om 21.00 uur Le fabuleux Destin d'Amelie Poulain gedraaid. Vrijdag 5 april start om 22.00 uur Muzikaal Arsenaal in het Roe- lansthof; om 15.30 uur MOVIE- ZONE in het Filmhuis; om 20.15 u speelt Het Toneeel De Dans vd Reiger in het Theater aan de Schie. Zaterdag 6 april de tweede dag van het Muzikaal Arsenaal (17.00 uur); 14.00 uur Brief naar de Hemel in het Filmhuis; 20.15 uur Potasch en Perlemoer op vakantie door Hans Boskamp en Michiel Kerbosch in het Theater aan de Schie; om 21.00 uur Rrajinka in het Filmhuis. Zondag 7 april van 12.00 tot 17.00 uur koopzondag. 12.00- 17.00 uur, le vlooienmarkt van het seizoen Broersvest; 12.00- 17.00 uur Muziek in de Nieuwe Passage; 12.00- 17.00 uur Muzikaal Arse naal; 12.00 uur, Orgelconcert op het Standaard orgel in de foyer van het Theater aan de Schie. Dinsdag 09 20.15 u, Bert Klunder met De Aanklager in het Theater aan de Schie. Woensdag 10 april 20.15 u, Bram Vermeulen met De Verzameling in het Theater aan de Schie. Donderdag 11 april 20.15 uur, Kommil Foo met Lof der Waanzin in het Theater aan de Schie; 11.00 u, Normaal, ik kom altied weer te- rug in het Filmhuis. Vrijdag 12 april 20.15 uur, Irma la Douce met Carry Tefsen Janke Dekker ea in het Theater aan de Schie. Za 13 april Nationaal Museum- weekend; 14.00 uur Minoes in het Filmhuis; 21.00 uur, Gimme Shel ter Filmhuis. Dinsdag 16 april 20.15 uur, Najib Amhali met Free Fight in het Thea ter aan de Schie. Woensdag 17 april. 19.30 uur, Bal let vd Nat. Opera van Sofia danst: De Assepoester in het Theater aan de Schie. Donderdag 18 april, 21.00 uur, Liam in het Filmhuis. Vrijdag 19 april 20.15 uir, N U H R met Hangplek in het Theater aan de Schie. Za 20 april 10.00 uur 17.00 uur, Gratis interieur advies van Jan des Bouvrie en zijn team in het Roe lantshof en Korenbeurs; 12.00- In Maasstad Weekbladen Schie dam kan de lezer voortaan elke woensdag voor de koopzondag op deze pagina van het Centrum Ma nagement Schiedam vinden. Hier- op wordt aandacht besteed aan (bijna) alles wat met het centrum van Schiedam te maken heeft. Een aantal rubrieken komt elke maand terug; zoals 'Ontdek Schie dam...', waarin aandacht is voor de toeristische trekpleisters van de stad, 'Schiedamse Smaakmakers', waarin iemand die in het centrum werkt, woont of leeft voor het voetlicht wordt gehaald en 'Valt't in de Smaak?', waarin readies worden gepeild op het 'werk' van de gei'nterviewde Smaakmaker. Daarnaast is er natuurlijk aandacht voor actuele ontwikkelingen in het centrum en wordt er elke maand een evenementenkalender opgeno- men. 17.00 uur, Zotte Zaterdag! Met gekkigheden en muziek in de Nieuwe Passage; 14.00 uur, Minoes in het Filmhuis; 2 LOO uur, Promises in het Filmhuis. ZO 21 april 14.00 uur, Olbe Pro- ducties met De Griezelbus in het Theater aan de Schie; 14.00 uur, Poes Poes! in het Filmhuis. Dinsdag 23 april 20.15 uur, BZN in Concert in Theater aan de Schie. Donderdag 25 april 20.15 uur, Hans Dorrestijn met Cirkels in het Theater aan de Schie; 21.00 uur. Blue Velvet in het Filmhuis. Vrijdag 26 april 20.15 uur, Edwin de Vries en Wil v Kralingen met Wie is er bang voor Virginia Woolf in het Theater aan de Schie. Zaterdag 27 april 14.00 uur, Harry Potter; ned. ingesproken in het Filmhuis; 20.15 uur, Musical- Songs of Duke Ellington in het Theater aan de Schie; 21.00 uur, Kandahar in het Filmhuis. Tentoonstellingen: 27 april tot 30 mei 'De Grote Hoop', kunstwer- ken van 22 Nederlandse kunste- naars, van 1960 tot heden, schilde- rijen,video's,foto's en collages in het Stedelijk Museum; 6 tot 28 april De verzameling van Michel Snoep in de Artoteek Schiedam. Tot en met december De Drie MMM;" Molens, Mythes en Mys- terie" in Museummolen De Nieu we Palmbom. SCHIEDAM - In de stijlvolle ambiance van het Roelantshof op de Korte Haven en de Koren beurs op de Lange Haven zal aanstaande weekend een nieuw evenement worden gehouden. Muzikaal Arsenaal; een Hifi show in alle ruimten van beide gebouwen van Het Arsenaal. Een demonstratie met audio en videoapparatuur van meer dan dertig topmerken op het gebied van hoogwaardige design-appa- ratuur. Een show, die volgens or- ganisatrice Gwendy van Unen „laat zien en horen hoe muziek en beeld kunnen samenvallen in een moderne, lifestyle omge- ving." 'Home Theater Systems' heet de nieuwste trend op het gebied van beeld en geluid. Met platte (plas ma) beeldschermen, elegante de sign boxen en weggewerkte ver- sterkers en weergave apparatuur. Inderdaad, een huisbioscoop die in kwaliteit (Dolby, intensiteit en weergave) niet onderdoet voor een echte filmzaal. „Vaak", zo zegt Gwendy van Unen „is de appara tuur een sluitpost bij verhuizen of verbouwen." Jammer want design apparatuur mag gezien worden en vervult zelfs een centrale rol bij een modern interieur. Geen zwarte kast meer en weg met die losse draden maar met moderne kleuren een geintegreerd deel van het loun- gekamer. Dit is een Hifi-show waar beide onderdelen techniek en design- in de natuurlijke omgeving van de in- terieurzaken van het Arsenaal goed tot zijn recht komt. „Zo kun je op je gemak kijken en luisteren naar de apparatuur temidden van de aan Jan des Bouvrie gelieerde zaken", vertelt Gwendy van Unen. Zoals naar de super plasma of LCD schermen van topmerken als Pioneer, Philips of B O met schermen van 43 inch of meer. Maar ook geluidsapparatuur als dat van Denon, Marantz of Lynn laten zien tegenwoordige Hifi appara tuur juist een aanvulling of zelfs middelpunt kunnen zijn van de in- richting van het huis. Speciaal voor 'Muzikaal Arsenaal' komen de leveranciers uit binnen- en buitenland om hun Hifi sets te tonen. Zo zijn er de prachtige (snelle) boxen van Dali te zien te midden van de stijlvolle keukens of super grote (3 bij 3 meter) pro- jectieschermen die de tv of film beelden niet laten zien maar laten 'beleven'. „Weg met die zwarte tv- kast midden in de huiskamer. Maak er een bioscoop van of neem een trendy kleur die past bij uw in- richting zoals met de tientallen kleuren van Beovision, Loewe of Onkyo", zo adviseert de bedrijfs- leidster van het vierde flliaal van Pielanen en Van Unen. Natuurlijk, er hangt wel een prijs- kaartje aan maar deze apparatuur is ook van hoge technische kwalitiet. Een groot beeldscherm begint bij zo'n 8.000 euro. De show laat juist zien wat op design- en lifestyle ge bied gebeurt met de tv en geluids apparatuur in het huis. Speciaal zal Pielanen en Van Unen een huisbio scoop van Loewe, de Certas 3000, laten zien die speciaal uit Amerika over komt. Een juweeltje qua vormgeving en weergave. Muzikaal Arsenaal is te zien, horen en bewonderen vanaf vrijdag 5 april van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag en zondag 6 en 7 april van 10.00 tot 17.00 uur in zowel Jan des Bouvries Arsenaal in de Korenbeurs als het Roelantshof. centrum Deze pagina is een uitgave van het Centrummanagement Schie dam, het overkoepelend orgaan van winkeliersverenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage. Redactie: Vormgeving: Frank Willemse Joop Been Foto's Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 16