n 'Het is onze taak om mensen te laten vergeten hoe het af loopt' Klaas Jan Mulder aan het Doelenorgel Gastvrijheid staat centraal bij tweede 'Motel Mozaique' ■E 95 maasstad P°P BEVEILIGD TEGEN SPANNINGS PIEKEN m mix van popdance, tredens en perfor- 12 VOLT/ 220 VOLT ACCU LADER UNIVERSELE AFSTANDSBEDIENING 4-DELIGE REIS- STEKKER SET PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 Spektakel 'Titanic De Musical' in het Nieuwe Luxor Theater f i -srs- - Us?r* Woensdag 3 april 2002 TX51 stad Danny de Munk (links) in Titanic De Musical': „Het publiek moet met een lekker gevoel de pauze ingaan, het moet leuk zijn op dat schip. Zo voelden die mensen op de Titanic zich destijds ook.Joop van den Ende Theaterproducties Klaas Jan Mulder Belle Sebastian, een van de vele gasten komend weekend tijdens Motel Mozaique. ROTTERDAM - „Gastvrij- heid..., zoals je je beste vrien- den ontvangt als ze een weekend bij je langs komen... je kookt uitgebreid voor ze... je toont ze je lievelingsplekje in je eigen stadje biedt ze een slaapplaats aan..." Dit is het motto van Motel Mozaique, een tweedaagse kunstenfesti- val met een ultieme mix van pop, dance, theater en beel- dende kunst. Motel Mozai que vindt plaats op vrijdag 5 en zaterdag 6 april 2002 in Nighttown, de Rotterdamse Schouwburg en TENT. ma zeer Ultieme breed Be theater I en beeldende kunst worden films ver- In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Aristona. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. HAHNELMCL103 JVC LADER De laders van Hahnel zijn geschikt voor het opladen van uw Lithium Ion videocamera accu. Laden kan op 12 volt en 220 volt. In dit complete pakket zitten houders om de meeste JVC Lithium Ion videocamera accu's op snelle wijze te laden. Ook verkrijgbaar voor Canon en Sony Lithium Ion videocamera accu's. (Excl. afgebeelde accu.) C0RRECTPRIJS PHILIPS SBC-RP520 UNIVERSELE AFSTANDSBEDIENING De ideale vervanger bij alle Philips televisies en videorecorders vanaf 1980, omdat hij alle originele functies aanstuurt. Met vijf programmeerbare toetsen. Gebruiksvriendelijke vormgeving. C0RRECTPRIJS CORRECTPRIJS EP-6 OVERSPANNING BEVEILIGING Beschermd uw apparatuur tegen spannings pieken en overspanning. Tevens onderdrukt het ingebouwde netfilter storende frequenties van en naar het voedingsnet. RANEX 4-DELIGE REISSTEKKER SET U kent dat wel, u komt metu scheerapparaat of notebook in het buitenland en alle stopcontacten zijn anders. Niets past er, behalve als u deze reisstekker set bij u heeft. Het enige waar u nog op hoeft te letten is de voltage. CORRECTPRIJS Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ROTTERDAM - In WaterFront op donderdag 4 april een optreden van Tristeza. Hun minimale com- posities bereiken, door middel van subtiele verschuivingen en varia- ties, maximaal effect; kleurrijk ge- arrangeerd, met atmosferische keyboards, subtiele gitaarlijnen en zwoele melodietjes. Vooraf staan Redneck Manifesto en Zoppo. Aanvang 21.00 uur, entree 7. Na overal op de aardkloot de door hen ontwikkelde turbo-power- surf-sound gebracht te hebben, en afzonderlijk na een mislukte carri- 6re als huisvader, een langdurig verblijf in Hotel Noordsingel, een uit de hand gelopen flirt met zwar- te magie, en onnavolgbaar solo- succes bij onze Oosterburen, zijn The Apemen terug in Rotterdam. Vrijdag staan ze in WaterFront, met als voorprogramma Slacktone. Aanvang 21.00 uur, entree 7. La ter die avond een Ye-ye Party! Het begint om middernacht, entree 4,50. En Brainstorm presenteert op zaterdag Chreatixxx. Aanvang 22.00 uur, entree 7. Vrijdag 5 april in Baroeg de eerste in een reeks benefietconcerten on- der de noemer van De Metalen In- quisitie, Baroeg's Metalcafe. De reeks start met vier blackmetal- bands: Cirith Gorgor, Sabbatical Goat, Iconoclasm en Reborn. De eerste band begint om 21.00 uur, entree 5. Zondag de zesde Grind Over Rotterdam in Baroeg. Dit maal vier Franse bands uit het grind en death/grind genre: Groni- bard, Imperial Sodomy, Devilium en Innerfeuds. De eerste band be gint om 15.30 uur, entree 6. En maandag 8 april in Baroeg Pro- Painde heren die als geen ander weten hoe ze hardcore moeten spe- len en dat altijd op eigenzinnige wijze. Supportacts zijn Against All, Px-Pain en Violent Solution. Aan vang 21.00 uur, entree 12. Youngblood is een nieuwe muzika- le sensatie, die hiphop, afro-latin, soul en reggae tot een exotische cocktail van tijdloze en dansbare muziek mixt. Youngblood is op zondag 7 april te zien in Rotown. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Na succesvolle evenementen in Amsterdam en Utrecht presenteert de Volkskrant in samenwerking met Nighttown het Vierde Lekker Single Feest. Een evenement in drie zalen met een gevarieerd pro- gramma. Swingen, flirten, loun- gen, lachen, eten en drinken. Een feest met een knipoog voor singles met gevoel voor humor. Aanvang 16.00 uur, kaarten kosten 25 (al- leen verkrijgbaar via de adverten- ties in de Volkskrant). door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Titanic De Musical' is de grootste musicalproductie die tot nu toe in ons land te zien is ge- weest. Negentig jaar na dato herleeft de ramp met het luxueuze passagierschip op het podium van het Nieuwe Luxor Theater in Rotter dam. 'Titanic De Musical', het historische verhaal over het schip en haar opvaren- den, is daar tot en met 12 mei 2002 te zien. Op 14 april 1912, even voor mid dernacht, botste het luxueuze pas sagierschip 'Titanic' tijdens zijn allereerste reis op de Atlantische Oceaan tegen een ijsberg. In de uren daarna speelde zich een ramp af van ongekende omvang. Het immense schip zonk en de 2228 passagiers vochten voor hun leven. Slechts 711 mensen overleefden de ramp, en van de mensen die om het leven kwa- men, werden slechts 306 licha- men geborgen. De ramp met de 'Titanic' was er een van ongekende omvang. Niet voor niets spreekt de ramp met het schip dat zogenaamd niet kon zinken, nog steeds tot de verbeel- ding. In 1997 werd de ramp door regisseur James Cameron op angstaanjagende wijze op het wit- te doek gebracht. In datzelfde jaar werd ook 'Titanic A New Musi cal' voor het eerst in New York op de planken gebracht. Het werd een enorm succes, de musical won vijf Tony Awards. Joop van den Ende Theaterpro- ducties was al betrokken bij de Amerikaanse versie en brengt 'Titanic De Musical' sinds Sep tember 2001 ook in de Neder- landse theaters. „Een scheeps- ramp lijkt misschien geen ge- schikt onderwerp voor een musi cal", schrijft Joop van den Ende in het programmaboek. „Maar in het verhaal dat wij u willen ver- tellen gaat het niet ora spectacu- laire special effects. Ons verhaal gaat over mensen. De eersteklas passagiers die gerekend mochten worden tot de rijken der aarde; de derdeklas passagiers, hoopvol op weg naar een nieuwe toekomst in Amerika; de bemanningsleden die gewoon hun werk doen en de architect en de eigenaar die over de hoofden van al deze mensen een gevaarlijk spel speelden." 'Titanic De Musical' is gebaseerd op historische feiten. De meeste personages zijn destijds werkelijk met het schip meegevaren, waar- onder kapitein E.J. Smith, die in de musical wordt gespeeld door Bert Simhoffer. „De productie- kosten van deze musical zijn on- geveer net zo hoog als destijds de bouw van de Titanic, ongeveer 16 miljoen gulden", weet Sim hoffer. „Het is dus een mooie, du re productie, die het publiek te zien krijgt. Eigenlijk gaat u kijken naar een ramp, naar mensen die op weg zijn naar een beter leven, maar nooit op de plaats van be- stemming aankomen." „Het is geweldig om in zo'n pro ductie te staan, dat geeft je een enorme kick. Toen we droog re- peteerden in de repetitieruimte vond ik het al leuk, maar in het decor en met de techniek erbij is het helemaal fantastisch. We heb ben er nu al zo veel gedaan en het verveeld me nog lang niet. Het decor bestaat uit verschillende la- gen, die langs elkaar bewegen. met de film te maken", verzekert Simhoffer. Dit wordt bevestigd door Danny de Munk, die in 'Ti tanic De Musical* de rol speelt van stoker Frederick Barrett. „De musical lijkt helemaal niet op de film. Bij ons speelt het schip de hoofdrol en op dat schip verblijft een aantal personages dat wordt gevoigd. 'Titanic' moet mensen Het effect is soms heftig en waan- zinnig mooi om te zien. Je krijgt een drie dimensionaal beeld op het podium. Er is zo veel te zien. Ik ken mensen die al acht keer zijn wezen kijken en geloof me: het is echt de moeite waard." „Nee, deze musical heeft niets vooral een leuke avond bezorgen. De regisseur zei dat heel mooi tij dens de repetities voor deze musi cal: onze taak is om mensen te la- ten vergeten hoe het afloopt, ter- wijl iedereen weet dat het schip gaat zinken. Het publiek moet met een lekker gevoel de pauze ingaan, het moet leuk zijn op dat schip. Zo voelden die mensen op de Titanic zich destijds ook." „Het is een enorme productie", vertelt Bert Simhoffer. „Het de cor en alles daar omheen wordt met zestien trailers verplaatst en er zijn enkele dagen nodig om het af te breken en op te bouwen. 'Ti tanic De Musical' is niet te verge- lijken met welke in Nederland opgevoerde musical dan ook." Simhoffer moet er overigens niet aan denken dat hij echt ka pitein zou zijn van de Titanic: „Als ik werkelijk kapitein zou zijn op zo'n immens schip, zou ik helemaal gek worden. Die kapitein van de Titanic had des tijds een enorme verantwoorde- lijkheid, daar moet je echt mee om kunnen gaan. Ik zou er niet aan moeten denken, ik speel het liever." Reserveren: 010-484.33.33 of www. luxortheate r. nl. ROTTERDAM - Hij is een van Nederlands meest gewaardeerde en bekendste organisten: Klaas Jan Mulder. Hij is de tweede organist in die een spraakmakend program- ma ten gehore zal brengen in de se- rie Meesterorganisten aan het Doe lenorgel. Klaas Jan Mulder geeft op zaterdag 20 april aanstaande zijn concert van het jaar. Onvervreemdbaar eigen is de klank die Mulder produceert, met recht een tovenaar aan het orgel- klavier. Onder zijn handen krijgt het orgel een gespierde, orkestrale klank. Daarbinnen kan hij naar hartelust toveren met harmonie en kleur. Zo weet hij als geen ander het Doelenorgel te laten klinken als een waar Symfonieorkest. Mulder begint met het grootse Lis- ztwerk, Praludium und Fuge iiber den Namen Bach, gevoigd door Scherzo in E van Gigout, daarna Dvorak met het Largo uit Symfo- nie nr. 9 'Uit de nieuwe wereld'. Vervolgens speelt Mulder de we- reldberoemde Bolero van Ravel bewerkt voor orgel. Dit zal een groots 'symfonieorkest sound' op het orgel ten gehore brengen. Ver- der speelt Mulder het mooie 'The Stars and Stripes Forever' van de componist Sousa. Als klap op de vuurpijl besluit Mulder met de Symfonie nr. 5 van Widor. Mulder: „Voor mij - maar ik spreek helemaal voor mijzelf - is de piano boeiender, omdat je met je vingers moet 'registreren'. Als je op de piano een toon aanslaat en aanhoudt, hoor je ieder deel van een seconde verschillende klan- ken. Een piano heeft dus eigenlijk veel meer registers dan een orgel. Op een piano heb je aan de diskant de piccolo, de fluiten en de violen. In het midden hoor je de hoorns, de trombones en de trompetten. En beneden klinken de celli, de con- trabassen en de tuba's." In verband met de te verwachten grote opkomst is het aan te raden kaarten te reserveren. Kaarten voor dit recital zijn verkrijgbaar bij de kassa van Concertgebouw de Doelen te Rotterdam, Kruis- straat 2 of telefonisch te reserveren via 010-217.17.17. Binnen het hoofdthema van Motel Mozaique, gastvrijheid, is 'Slapen in Kunst' het meest bijzondere programma-onderdeel. Het pu bliek kan daadwerkelijk slapen in heuse kunstwerken, zoals de boomtenten van Dre Wapenaar. Verder brengt Motel Mozaique ar- tiesten als Belle Sebastian, Todd Terry en Femi Kuti. Iedereen die het Motel binnenkomt, wordt gast- vrij ontvangen. Het Motel biedt een rijk en veelkleurig Mozaique aan verschillende kunstdisciplines. De artiesten worden uitgedaagd onbekende, nieuwe en bijzondere programma's te maken waarbij zij fungeren als inspirator, gastpro- grammeur en het gezicht van Mo tel Mozaique. Geheel in stijl van Motel Mozai que is het program- open en kende na men als Belle Sebastian (pure, melan- cholische pop), Evan Dando (ex- Lemonheads), Tom Barman (dEUS-frontman) en Femi Kuti (funky afrobeat) worden afgewis- seld met nog nieuwe en talentvolle gasten als David Kitt, Baby John, The Buff Medways, Relax, the Plan, Faultline, Jack Drag, Orishas en Blake Hazard. Op het gebied van dance is het brede karakter van de programmering terug te vinden in de mix van de house-set van To dd Terry, de tango-dance van Go- tan Project, de knallende beats van foto: Motel Mozaique Nathalie Faber) gereed en kan in het 'Capsule Hotel' (Bik en van der Pol) overnacht worden. Een aantal 'Vrienden van Motel Mo zaique' nodigt het publiek uit bij hen thuis te overnachten. Na het slapen wordt een ontbijt verzorgd door Wessel Holleman. Verder is in TENT, de installatie 'The Cen tenarian' en beeldend werk van de multikunstenaar Billy Childish te zien. Overdag vin- den er diverse op- - - mances plaats en toond. de Lo-Fidelity Allstars en de deep- house van Osunlade. Het theaterprogramma is interna- tionaal en gevarieerd te noemen. Black Blanc Beur (Frankrijk) pas- seert de revue met een combinatie van breakdance en moderne dans. Kassys (Nederland) laat absurd be- wegingstheater zien. Benji Reid (Groot-Brittanie) de stand-up tra gedian en body-poppin comic doet twee performances. En Kung Fu (Belgie) programmeert zelf in haar Blue Key Studio. Een vijftiental kunstenaars is ge- vraagd speciaal voor het Motel Mozaique-publiek bedden te ont werpen. Dre Wapenaar zal drie, door hem ontworpen, druppelvor- mige boomtenten installeren, zodat het publiek de nacht in de buiten- lucht kan doorbrengen. Ook staat in TENT, (tentoonstellingsruimte van het CBK) het 'Fluisterbed' (Jaap de Jonge, Caroline Euser, Reserveren kan via 0900-3001250 en www.ticketservice.nl. Of aan de kassa van de Schouwburg. Prijzen: dagkaart 5 april 21,50; dagkaart 6 april 21,50; passe-partout (ex- clusief overnachting)€ 38,50; overnachting 5 april 12,50; overnachting 6 april 12,50. De hiervoor genoemde prijzen zijn ex- clusief reserveringskosten. Bij overnachting neem contact op met: joke@nighttown.nl. Voor meer informatie zie de website van Nightttown, www.nighttown.nl of bel 010-436 12 10. Art.nr. 237107 €79 Art.nr. 194903 €19. Art.nr. 190966 unnrrlf Art.nr. 191122

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17