maasstad Bands spelen voor Music for Tolerance in Blauwe Brug -■/ ft iv Verzet medewerkerstegen besluit NS sluiting stationwinkels Jan Gordijn gaat leiding geven aan de griffie krantl netel Het gaat ook wel puur om de lol' Wizzl begint handtekeningenactie SCHILDERIJENVERKOOP DE BLAUWE BRUG www.schilderijenkljken.nl Toegankelijkheid Stadskantoor Woensdag 3 april 2002 maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM - J v Chillfactor. C3 RSSSREENHSESlJSIWECOLScnEn Meer dan 400 schilderijen Ook heel veel grote doeken!!! ZATERDAG 5 APRIL De Wizzle op station Nieuwland. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens- dag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Workshop Project reizen Salsa Reuma Vrijwilligers Polikliniek Vlietland SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben Jan Gordijn met in- gang van 26 maar benoemd tot plaatsvervangend secreta- ris en beoogd griffier van de gemeenteraad. LI Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds G.C. Kunz. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds A.P. Voets. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds W. vd Vegt. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds E. van der Roest. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds M. Vroom-Jobse. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zon 10.00 uur dhr. A.F. Ruijl. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek ds N. de Fockert. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds A. Beeftink. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 11.15 uur. zanguur, passie/pasen. 18.45 uur. ds drs J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds W.W. Verhoeff. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering, voor- ganger J.J. Bol. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering, voor- ganger J.J. Bol. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 za. 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. zat 18.00 uur euch.viering; zo. 10.15 uurhoogmis RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds A. Rot. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur. ds N. v/d Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Emailadres: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08 30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 M. Anganois Telefoon 010 4004399 of 06 10921027 INZENDTERM1JN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE. Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Door Dennis Smits SCHIEDAM - 'Van discrimi nate naar vrijheid'. Dat is het thema van de zes weken duren- deanti-discriminatiemanifesta- tie die op 27 maart van start is gegaan in Schiedam. Met een veelheid aan activiteiten pro- beert organisator RADAR (Het Rotterdamse meldpunt voor discriminate) discriminate on- der de aandacht te brengen. En van die activiteiten is het Music for Tolerance-festival dat op vrijdag 5 april gehouden wordt. Op het festival treden vier Schie- damse en Vlaardingse bandjes op: Chillfactor, Join the Grid, the Chick en Sixtynine. Naast het thema anti-discriminatie zag me- deorganisator Schiedams Pop- overleg nog een reden om deel te nemen aan de manifestatie. „Het festival wil natuurlijk een bepaald standpunt laten zien, maar het gaat ook wel puur om de lol", vertelt Hans van Rij. „De eerste insteek om mee te doen was voor het Popoverleg om meer live-mu- ziek in de stad te krijgen. Dat we daarmee een mooie gedachte naar buiten kunnen brengen is alleen maar mooi meegenomen." Nederland ziet zichzelf graag als het toierante broertje in de Euro- pese familie. Volgens van Rij is een anti-discriminatie manifesta tie echter nog altijd zeer welkom. „Ons land wordt altijd erg tole rant genoemd, maar ik kan hon- derdduizenden voorbeelden op- noemen dat dat niet zo is. Kijk al leen maar eens naar de politieke ontwikkelingen van de afgelopen vier maanden." De bands die op het festival op zullen treden konden zichzelf in- schrijven. Aanvankelijk zouden zes bands hun opwachting ma- ken, maar op het laatste moment zegden twee bands af. Van Rij ziet dit niet echt als een groot na- deel. „De avond begint rond acht uur, en hij moet eindigen om on- geveer twaalf uur. Er treden nu vier bands op, misschien dat er nog een vijfde aan toegevoegd wordt. De bands hebben nu alle- maal ruime speeltijd. Ze spelen hun eigen muziek, maar we hebben ze gevraagd ook iets met het thema te doen. Sommigen hebben zelf al nummers over discriminatie en anderen spelen een cover dat met het thema te maken heeft. Er was nog wel een reservelijst, maar in zo'n korte tijd kun je daar geen bands meer afhalen. Dan kun je je niet meer voorbereiden." Van het publiek wordt een actie- ve bijdrage gevraagd. Aan het eind van de avond mag het pu bliek stemmen op de band die zaj het beste vond. De winnaar krijgt van het Schie dams Popover leg een geldbe- drag en studio- faciliteiten. Van Rij bena- drukt dat de prijs niet het belangrijkste doel van de avond moet zijn en daar- om niet al te groot is. „We heb ben het allemaal heel erg low- budget gehouden. Wanneer ik te- Archieffoto Roger van der Kraan vreden ben? Om twaalf uur, als de bands gespeeld hebben. Nee, ik ben altijd tevreden, maar als we de gedachte goed hebben kun nen uitdragen ben ik extra tevre den." Het Music for Tolerance festival wordt op vrijdag 5 april gehou den in wijkgebouw de Blauwe Brug aan het Bachplein in Schie dam Noord. De zaal gaat om half acht open. Gratis toegang. Door Ilona de Ruyter VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De Wizzl op station Vlaardingen Oost is een handtekeningenactie begonnen tegen het voorlopige besluit van de NS om alle Wizzl's in Nederland te sluiten. In twee dagen tijd zijn er al meer dan duizend handtekeningen opge- haald. Ook in de rest van Neder land lopen de handtekeningen- acties goed. Vijf jaar geleden was de Wizzl op Vlaardingen Oost de eerste Wizzl in Neder land. Nu vrezen de medewerkers voor de veiligheid en service op het station. Voor 1 juli nemen de NS een definitieve beslissing over het lot van alle Wizzl's. Voor de Wizzl in Vlaardingen zou dat kunnen betekenen dat zij begin volgend jaar al vervangen kunnen zijn door een kiosk van Servex, een dochterondememing van de NS. Ook zij zouden dan kaartjes gaan verkopen, maar voor abonne- menten en reisadvies kunnen reizi- gers in de kiosk niet meer terecht. Er kunnen alleen simpele kaartjes worden verkocht. Een medewerker van de Wizzl staat er cynisch te- genover: „In Zevenaar zit ook zo'n kiosk van Servex en daar weten ze inmiddels al niet eens meer hoe ze een kaartje moeten printen. De ser vice gaat zo achteruit." Ook voor het stationsgebied bij Vlaardingen Oost zou het vertrek van de Wizzl nadelige gevolgen hebben. „Er gebeuren nu al dingen Bachplein 590, Schiedam 12.00-17.00 die het daglicht nauwelijks kunnen verdragen", zegt de Wizzl-mede- werker. „Als de Wizzl wordt ver vangen door een kiosk met kortere openingstijden, dan gaat ook de sociale controle erop achteruit en wordt de omgeving van het station grimmiger. 's Avonds wachten er vaak reizigers in de winkel, omdat zij zich op het perron niet meer veilig voelen." De nieuwe kiosken blijven tot ze- ven uur open, terwijl de Wizzl om negen uur 's avonds sluit. De ge meente Vlaardingen is al een aan- tal jaren bezig om een veiligheids- plan voor het stationsgebied te cre- eren. Een duidelijk signaal dat de Vlaardingers zich onveilig voelen op het station, waar twee jaar gele den Daniel van Cotthem werd doodgeslagen. Kort geleden kwam er een alcoholverbod op het stati- onsplein, zodat de politie een handgreep had om in te kunnen grijpen bij problemen. Ook hangen er inmiddels veiligheidscamera's. „Naast dat onveiligheidsgevoel krijg je er een berg grijs- en zwart- rijders bij", vervolgt de medewer ker van de Wizzl. „Als het moeilij- ker wordt om een kaartje te kopen werk je dat in de hand. Voor een abonnement kun je in de ochtend- uren terecht bij de twee andere sta tions, maar de meeste klanten daar- van komen tegenwoordig ook bij ons. Alleen al omdat wij langer open zijn. We hebben per dag ruim duizend klanten en in het weekend nog wel meer. Met dat nieuwe kan- torenpand kan het alleen nog maar meer worden. Ik snap niet dat de NS de service moedwillig zo ach teruit laat gaan." SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zaterdag 13 april van 10.00 tot 16.00 uur een work shop creatieve communicatie. De workshop bestaat uit twee delen. Het eerste deel ligt op het creatieve vlak, zoals tekenen, kleien, drama en dansen. Het tweede deel ligt meer op het theoretische gebied, dat bijvoorbeeld in direct toepas- bare oefeningen 'of discussievor- men wordt aangeboden. De kosten bedragen 55 euro. SCHIEDAM - Basisschool De Wieken (Westfrankelandsestraat) houdt dinsdag de openingsceremo- nie voor het projectReizen'.Don- derdag 25 april wordt er nog een kijkavond gehouden, op beide lo- caties van 18.30 tot 20.00 uur. Ou- ders/verzorgers kunnen samen met de kinderen met paspoort in alle klassen vragen beantwoorden en letters zoeken, die samen een woord vormen over 'reizen'. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam organiseert zaterdag 6 april in samenwerking met de An- tilliaanse Werkgroep Nieuwland een een Salsa Montuna Live Party. De salsa-avond wordt gehouden in Wijkcentrum Wibautplein. De ge- hele avond kan gedanst worden op de ritmes Salsa, Merengue en Ba- chata. De muziekale leiding is in handen van DJ Miro. Aanvang 21.00 uur. de toegangsprijs be- draagt 3.50 euro. SCHIEDAM - De landelijke inza- melingsactie van het Nationaal Reumafonds heeft in Schiedam 1.878,69 euro opgeleverd. Het is nog mogelijk geld te storten (op gi ro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van Ver- eniging Nationaal Reumafonds Amsterdam. SCHIEDAM - De Oproepcentrale zoekt mensen die een paar uur per week of per veertien dagen een vast contact willen opbouwen met een medemens. De Oproepcentrale geeft daarbij deskundige en per- soonlijke begeleiding, de moge- lijkheid tot het volgen van een cur- sus en contactbijeenkomsten met andere vrijwilligers. Voor meer in fo kan men contact opnemen met Karen van Zeijl of Ria Nienhuis, te bereiken op werkdagen van 09.00 tot 14.00 uur (4278177). SCHIEDAMATAARDINGEN - Het Vlietland Ziekenhuis opent donderdag 11 april een hartfalen- polikliniek. De extra verpleegkun- dige controles worden uitgevoerd door een gespecialiseerde hartfa- lenverpleegkundige in nauwe sa menwerking met een cardioloog en huisarts. De polikliniek wordt voorlopig alleen in Vlaardingen gevestigd. Met de benoeming van Jan Gor dijn, die als strategisch beleidsad- viseur werkzaam is binnen het bu reau van de gemeentesecretaris, heeft het college een interne kandi- daat kunnen aanstellen voor deze nieuwe functie. Het college volgt met de benoeming van Jan Gordijn het voorstel van het raadspresidi- um, op basis van een unanieme voordracht van een selectiecom- missie uit de gemeenteraad. De griffie wordt een nieuw onder- deel van de gemeentelijke organi- satie. De instelling van een griffie hangt samen met de op 6 maart van kracht geworden dualisering van het gemeentebestuur. De posities en taken van gemeenteraad en het college zijn nu meer van elkaar ge- scheiden. Om zijn taken goed te kunnen uit- voeren heeft de gemeenteraad recht op ambtelijke bij stand. De griffier en zijn medewerkers gaan hierin voorzien. De medewerkers van de griffie en de griffier krijgen daarmee een geheel eigen positie binnen het ambtelijk apparaat. In de toekomst zullen zij niet meer door het college, maar door de raad worden benoemd en aange- stuurd. De wetgeving moet op dit onderdeel nog worden aangepast. Vandaar dat Jan Gordijn nu door het college is benoemd tot plaats vervangend secretaris en beoogd griffier. Zodra de wet dit toelaat zal de raad worden voorgesteld om Jan Gordijn te benoemen tot grif fier. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam erkent dat het Stadskan toor 'niet altijd even toegankelijk en bereikbaar is voor alle doel- groepen in de Schiedamse samen- leving'. Na onderzoek door een extern bureau hebben B en W een programma van eisen opgesteld zodat ook gehandicapten makke- lijk het Stadskantoor kunnen bin- nenkomen. De kosten om het Stadskantoor meer toegankelijk te maken, be dragen 125.000 euro. Na uitvoe- ring van de aanpassingen verwach- ten B en W dan kan voldoen aan de criteria die zijn opgesteld door de Nederlandse Federatie Gehandi capten Raad. De toekenning van het Toegankelijkheidssymbool door de Nederlandse Federatie Ge handicapten Raad geldt voor een periode van vijf jaar. De aanpassingen zullen vOoral worden aangebracht inet nieuw- bouwgedeelte van het Stadskan toor. Foto Roger van der Kraan Het contract dat de Wizzl's met de NS hebben loopt eind dit jaar af. Drie bedrijven waren in touw om de nieuwe vergunning te krijgen. AH Foodservice, Servex en Wizzl. AH zag de kaartverkoop niet zitten en vie! daardoor snel af. Servex deed een beter bod. Officieel zijn er nog geen besluiten genomen, maar de medewerkers van de Wizzl vrezen voor hun lot. „Eigen- lijk is het al bijna zeker", zegt de medewerker. „Tussen de regels door lees je dat ze eigenlijk al we ten dat de Wizzl eruit gaat. Ik ben niet alleen bang om mijn baan kwijt te raken. Dat natuurlijk ook. Maar het gaat me ook om de servi ce die achteruit gaat en de veilig heid op het station. Als de Wizzl niet open was, zou ik zelf ook niet op Vlaardingen Oost instappen." Wat is dat toch, die drang tot verzelfstandiging Willen ambtenaren I zo graag bedrijfje spelen? Er zijn toch voorbeelden genoeg dat die I zo heilig verklaarde bedrijfswetmatigheden voor 'staatsbedrijvenJ ook wel eens (lees: vaak) juist averechts uitpakken. Ik hoef maar I 'Nederlandse Spoorwegente roepen en u begrijpt precies wat ik bedoel Maar nee hoor, verzelfstandigingblijft een moeilijk uit te roeien modewoord. Maar waarom willen die gemeentelijke diensten dan zo graag zelf-1 standig, is natuurlijk de prangende vraag. 'Dan kunnen we slag- vaardiger en marktgerichter gaan werkenis in zo 'n geval regelma- tig het weinig concrete antwoord. Als ik mij nu zelf in dit betoog wat I concreter opstel, moet ik mij richten tot de Dienst Sport en Recreatic I van de gemeente Schiedam. Zij willen namelijk als voorloper va>i J andere gemeentelijke diensten op korte termijn graag de zelfstan-l digheid tegemoet treden. Dus DSR? Betekent die zelfstandigheid I dat de grasvelden op sportcomplexen dan nu opeens wel naar beho-1 ren worden gemaaid. Of krijgen verenigingen met een ruimtepro-1 bleem nu wel plots metgezwinde spoed een riante oplossing voorge- schoteld? Het lijkt mij niet dat dergelijke zaken echt zijn op te lossen met mar-1 ketingtermen als markgerichtheiden 'slagvaardigheid'. Bij der i gelijke taken van een sportbedrijf spelen zaken als 'algemeen bt-\ lang', mijns inziens, een veelbelangrijker rol. Een aan degemeentei gelieerd bedrijf moet het immers gewoon iedereen naar de zin pro-1 beren te maken. En dat blijkt in de praktijk toch echt een stuk moei-1 lijker dan in het 'echte' bedrijfsleven waar alleen de eigen parte- monnee heilig is. Ik wil op deze plek dan ook maar een lans breken voor het nog eens I goed tegen het licht houden van de verzelfstandigingsplannen van I de DSR. Volgens mij kan al de energie die nu in het verzelfstandi-1 gingstraject wordt gestoken, beter worden gespendeerd aan het\ daadwerkelijk oplossen van de knelpunten in het Schiedamse sport- en recreatiebeleid. Het nog altijd sluimerende ruimteprobleem van I WK en sc Spaland oplossen, dat lijkt mij nog eens een voorbeeldl van slagvaardigheid of bijvoorbeeld korfbalvereniging ODI aan I een nieuw vervangend onderkomen helpen zodat deze door brand\ getroffen club nu bij de start van het veldseizoen niet voor kleed- en j doucheruimte had hoeven aankloppen bij buurman Excelsior'20. Norbert V eringmeier I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3