schiedam Helft huizen Oost, West, Zuid en centrum in slechte staat GE0PEND iracm 'Pirn, jij gaat niet de geschiedenis in als voetnoot, maar als voetstuk' P Meimaand, natuurmaand Er op uit met de fiets V Kaartverkoop Schiedam Proms veelbelovend DEVELD TWEEDE PINKSTERDAG GE0PEND MAANDAG 20 MEI 2E PINKSTERDAG 6 WEKEN VOOR 17,50 'Tijd voor een nieuw offensief' Vrijwilligers gezocht Tweede Pinksterdag geen ophaaldag huisvuil Weer volop mode in deze krant.... Geraniums voor Moederdag 'Jazz on Sundays' bij Asher Nieuwe nummers redactie Filmawards voor schooljeugd Of bel gratis 0800 - 06 42 Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 15 mei 2002 9e Jaargang nr 20 PS W i maasstad Opgeteld de beste! »S CD SCHIEDAM - Huiseigenaren die te weinig doen aan het on- derhoud van hun eigen (vooroorlogs) huis, kunnen rekenen op actie van de gemeente Schiedam. De onderhoudsachterstand bij koop- en huurhuizen in Schiedam bedraagt 150 miljoen eu ro. „Schiedam heeft met name in de wijken Oost, West, Zuid en in het centrum een omvangrijke vooroorlogse woningvoor- raad'staat in de nota Integraal Beheer van de particuliere wo- ningvoorraad. Deze voorraad verkeert voor bijna de helft in slechte tot zeer slechte staat." De nota wordt dinsdag 21 mei behandeld in de commissie Grondgebied. ALLE ENGELEN FILIALEN DIILW V VAN 12.00- 17.00 UUR ROTTERDAM - De dood van Pirn Fortuyn schokte Ne- derland. In korte tijd wist hij een grote schare kiezers aan zich te binden, mensen die hun hoop op hem gevestigd hadden. Hij was in hun ogen de politicus 'die zei waar het op stond' en 'durfde te zeg- gen hoe het echt zit'Met vijf schoten werd niet alleen een eind gemaakt aan het leven van Pirn Fortuyn, maar ook aan de hoop die een deel van de bevolking dankzij hem had. Sttr OK£, M'N TAMP£N 02 IN £N KI£2€N Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 6 weken lang in de bus voor slechts 17,50. Vul snel de bon in Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weel bladen Schiedam SCHIEDAM - Wie het leuk vindt om samen wat met verstandelijk of lichamelijk gehandicapten te doen, zoals wandelen of spelletjes, is de vrijwilliger die door de Stichting De Bruggen Rijnmond wordt ge zocht. Geinteresseerden kunnen contact opnemen met M. du Mor- tier, tel. 434 79 42 of R. Wester- hoff, tel. 470 88 13. westblaak 1 SO postbus 1 685 3000 br rotterdam Een pagina vol aanbiedingen! Kijjk verder in deze krant. Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek A LIFE LESS ORDINARY BeoVision 5 42" (106 cm) plasmatelevisie |G I a z e n pand| Noordmolenstraat 17, Schiedam Tel. 010 426 86 38; 473 70 44 BANG &OLUFSEN .Gezien de omvang van het ach- de verhuurder gestimuleerd kan terstallig onderhoud en de moeite die het kost eigenaren te bewegen er wat aan te doen, is het tijd voor een nieuw offensief om de kwali- teit van de particuliere vooroorlog se woningvoorraad op peil te bren- gen", staat in de nota. De huiseigenaar blijft de eerste verantwoordelijke om iets te doen aan achterstallig onderhoud. Om dit te stimuleren, wordt in de nota een aantal oplossingen voorge- steld. Dit kan via een aanschrijving, waarin particuliere eigenaren kun nen worden gedwongen de verant- woordelijkheid voor het onder houd op zich te nemen. Wat ook mogelijk is, is dreigen met een huurverlaging, waardoor van 11.00 tot 17.00 uur KEUKENS TEG ELS SANITAIR Rotterdam Industrieweg 1, (010) 262 07 33 Gorinchem Newtonweg 16, (0183) 64 76 00 Spijkenisse lepenloon 19-41, (0181) 62 32 00 Barendrecht Van't Hoffstraat 8,(010) 482 52 71 www.eiijelen-ty.Kl BERGWEG 110 EN CEINTUURBAAN 111-125 Op maandag 20 mei Tweede Pinksterdag haalt IRADO geen huisvuil op. In plaats van 20 mei komt IRADO op donderdag 23 mei langs voor het huisvuil in huisvuilzakken en op dinsdag 21 mei voor het restafval in mini-containers. Op deze ophaaldagen het huisvuil in elk geval uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten omdat de huisvuilwagen op een ander tijdstip langs kan komen. NV IRADO Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de 0NS Groep OA worden op korte termijn het ach- terstallige onderhoud aan te pak- ken. In de nota wordt verder voorge- steld om eigenaren advies te geven over het onderhouden van panden, en het aanbieden van producten en diensten. Ook wordt gedacht aan het stimuleren van Verenigingen van Eigenaren door het instellen van een helpdesk. Wanneer de kosten om het achter stallig onderhoud weg te werken, kan het college van B en W een pand of complex onbewoonbaar verklaren. Het Rijk heeft inmiddels Schiedam een extra budget gegeven van 10,9 miljoen euro. Hiervan is 5,7 mil joen euro voor achterstand in de stadsvernieuwing; 5,2 miljoen eu ro is bestemd voor eigenaren van woningen met funderingsproble- men. SCHIEDAM - Het concoleanceregister van de maandag 6 mei vermoordde politicus Pirn Fortuyn is in Schiedam door 675 mensen ondertekend. Vanaf dinsdagochtend hadden Schiedammers de mogelijkheid het register in de hal van het stadskantoor te ondertekenen. Vrijdagavond werd het gesloten. De handtekeningen, wensen en uitingen van medeleven zullen door de gemeente naar Rotterdam worden gestuurd, waarna deze ze aan de naaste familie van Fortuyn zal doen toekomen. Foto Roger van der Kraan „U heeft daar vier jaar de tijd voor gehad, meneer Melkert." Met een zinnetje wist Pirn Fortuyn zijn po- litieke tegenstanders in de hoek te drukken. Tijdens debatten, waarin onder meer PvdA-lijsttrekker Ad Melkert zijn voornemens op tafel legde, zorgde Fortuyn voor tegen- gas door hem, en de andere lijst- trekkers, steeds maar weer datzelf- de zinnetje voor de voeten te gooi- en. Ook verweet hij de gevestigde partijen dat ze geen feeling hebben met het volk, de gewone man. Pirn Fortuyn werd op 19 februari 1948 geboren in een conservatief rooms-katholiek milieu in Velsen. Hij studeerde naast zijn HBS-tijd geschiedenis, sociologie, rechten en economie en was actief in de Amsterdamse studentenbeweging. Hij was onder meer medewerker van de Sociaal Economische Raad en directeur van de OV Studenten- kaart BV. In 1990 werd hij bijzon- der hoogleraar aan de Erasmus universiteit in Rotterdam. Na een paar jaar hield hij dat echter voor gezien en stortte zich op zijn ad- viesbureau Fortuyn B.V. Hij schreef boeken en columns voor Elsevier. Op 20 augustus 2001 kondigde hij aan in de politiek te gaan. Fortuyn werd gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. De partij schoot in de peilingen meteen om- hoog, tot 23 zetels. Op 20 januari werd Fortuyn ook gekozen tot lijst trekker van Leefbaar Rotterdam. Na een geruchtmakend interview in De Volkskrant, kwam het echter tot een breuk tussen Leefbaar Ne derland en Fortuyn. „U hoort nog van mij", bezwoer hij desondanks bij zijn aftocht. „Ik word de nieu- we minister-president van dit land." Op 6 maart behaalde Leefbaar Rot terdam met Pirn Fortuyn een histo- rische zege in Rotterdam, waar de partij eenderde van alle stemmen kreeg. Na onrust onder de geves tigde partijen gingen LR, CD A en WD rond de tafel zitten. Er rolde een nieuw college uit, met drie wethouders van Leefbaar Rotter dam. De overwinning in Rotter dam werd gezien als voorbode voor de landelijke verkiezingen op 15 mei. Daarvoor had Fortuyn in middels zijn eigen partij in het le ven geroepen, Lijst Pirn Fortuyn (LPF). Volgens zijn broer Simon was Pirn Fortuyn bevlogen, soms een drift- kikker, charmant, met een hard oordeel, maar bovenal menselijk en sociaal. „Pim, jij gaat niet de geschiedenis in als voetnoot, maar als voetstuk", zei hij tijdens de dienst in de Laurentius Kathedraal, waar zich buiten duizenden men- sen hadden verzameld. Ook bena- drukte Simon dat zijn broer geen rechts extremist was. Vooral in de buitenlandse media wordt Fortuyn regelmatig in een adem genoemd met Le Penn en Haider. Ten on- rechte, aldus Simon Fortuyn. De verdienste van Pirn Fortuyn is volgens velen vooral dat hij de ge vestigde politieke partijen heeft wakkergeschud. Hij zorgde ervoor dat mensen weer vertrouwen kre- gen in de politiek. Mensen die zich absoluut niet voor politiek interes- seerden, hadden het er plotseling weer over. Mensen gaven hem hun stem, maar belangrijker was dat hij die mensen een stem gaf, zoals burgemeester Opstelten vorige week terecht zei. Een van de meest ontroerende speeches van de afge- lopen dagen was die van Leefbaar Rotterdam-raadslid Sprensen in de Rotterdamse Gemeenteraad: „Woest en verbitterd ben ik omdat zoiets iiberhaupt kon gebeuren. Hoe kan het dat in het land waarin sinds 1672 nooit iemand is ver- moord om zijn politieke ideeen, dat wel gebeurt in de 21ste eeuw? We zijn onze onschuld als land verloren. Het verdriet van die dui zenden mensen die oprecht ver- drietig zijn, die hun laatste stro- halm kwijt zijn. Ze voelen zich in de steek gelaten. Maar wij laten hen niet in de steek. Anders laten we Pim in de steek." wr *«•»♦-* rMm id*" SCHIEDAM - Natuurlijk een slimme zet om vlak voor Moederdag jejaar- lijkse Geraniummarkt te organiseren. De Schiedamse afdeling Groei Bloei van de KMTP doet het al een aantal jaartjes. Eerst op het oude He- maplein en sinds kort op het Bachplein. Daar stond afgelopen zaterdag een bescheiden aantal kraampjes opgesteld waar naast geraniums ook perkplantjes en andere soorten planten te koop waren, tot aan cactussen aan toe. Ook werden houten kuipen te koop aangeboden waar direct een weelde aan planten in plaats kon nemen. De kinderen konden kijken of ze groene vingers hadden bij het bloemschikken voor kinderen. Rond de klok van drie was de geraniummarkt weer ten einde. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het was schitterend fietsweer, afgelopen zaterdag. En dus trok de Nationale Fietsdag ook in Schiedam veel belangstellenden. Bij de VVV was een route te koop die door Schiedam, Vlaardingen en Maassluis voer. In Schiedam kon trouwens meteen een bezoekje aan de molens en havens worden gebracht omdat hier ook nog eens de Nationale Molendag uitgebreid werd gevierd. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De kaartverkoop voor de Schiedam Proms op vrij- dag 24 en zaterdag 25 mei in de sporthal Margriet verloopt zeer voorspoedig. In de voorverkoop zijn al meer dan de helft van het aantal beschikbare kaarten ver- kocht, waarbij de zaterdag een po pulate avond blijkt. Als het de ko- mende dagen zo doorgaat, bestaat de kans dat op zaterdag 25 mei aan de zaal nog maar weinig toegangs- bewijzen zijn te verkrijgen. De or- ganisatie raadt dan ook aan om ze- ker voor deze avond vooraf bij de verschillende voorverkoopadres- sen alvast toegangskaarten aan te schaffen. De Schiedam Proms biedt een avondvullend programma met be- kende pop- en musicalnummers af- gewisseld met klassieke muziek. Genieten van mooie muziek uit bijvoorbeeld de musicals Cats en Westside Story, meedeinen met bekende klanken van bijvoorbeeld Land of Hope and Glory en het Slavenkoor uit Nabucco en swin- gen met opzwepende muziek van Riverdance, McArthur Park en Pr oud Mary. Entreekaarten kosten slechts tien Euro en zijn verkrijg- baar bij de volgende voorverkoop- adressen: Rabobank en VVV in Schiedam en Vlaardingen en bij de leden van het orkest en koor van muziekvereniging St. Radboud. Meer informatie via nummer 470 14 43 en op de website www.sin- tradboud.nl. Aanvang van de Schiedam Proms is 20.30 uur. SCHIEDAM - In het Israelisch restaurant Asher aan de Hoogstraat 124, kan er weer (gratis) worden genoten van Jazz, op zondag 21 april vanaf 16.30 uur. De Ameri- kaanse zangeres Janice Lakers treedt op en ze wordt begeleid door Arie Kuit op altsax, Mads Sonder- gaard op piano, Rob Rigo op bas en Johan Dielemans op drums. SCHIEDAM - De redactie van de Maaspost is enige tijd geleden verhuisd en dat be- tekent dat de telefoon- en faxnummers gewijzigd zijn. Alle oude nummers zijn ver- vallen en vervangen door nieuwe. Telefonisch is de re dactie voortaan bereikbaar onder: (010) 4004 401 en (010) 4004 322. Ons nieuwe faxnummer is: (010) 4004 366. Het e-mailadres is on- gewijzigd: redactiemaas- post@hotmail.com. SCHIEDAM - In het Stede- lijk Museum vindt vrijdag 17 mei de uitreiking plaats van de Gouden Branders- knechten, filmawards voor Schiedamse basisschoolleer- lingen uit de groepen 7 en 8. Tien groepen zijn genomi- neerd voor deze awards. Zij hebben allemaal een video- clip van ongeveer acht mi- nuten gemaakt waarin de stad Schiedam als decor wordt gebruikt. Zelfgekozen thema's uit de belevingswer- reld van de leerlingen zijn in scene gezet, gespeeld en ge- produceerd onder leiding van de beeldend kunste- naars Peter Helemons en Marcel Warmerhoven. De feestelijke uitreiking is de afsluiting van het educa- tieve project 'Message in a bottle' voor de leerlingen uit groep 7 en 8 van vijf basis- scholen in Schiedam, de Christelijke Basisschool Kethel, 't Meesterwerk, de Peperklip, De Gorzen en Annie MG Schmidt. Van zaterdag 18 mei tot en met zondag 1 juli heeft het publiek de gelegenheid de clips in het museum te bekij- ken. Het museum is natuur lijk gratis toegankelijk. KORTING! I Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement Naam; I Adres: Postcode; I Telefoon: Bank/gironr,; Plaats: (6 weken voor slechts 17,50 Voorl: m/v Nr. (i.v.m. controle bezorging") Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: O Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service t Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Si Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. **Het Rotterdams Dagblad gaat zorgvutdig om met uwgegevens. In de colofon vindt u nadere informatie. Hi.ARE TAAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 1