®5l;g> 199,- 399,- Pullman show bij Alexander sgSSr Al X lEXANdcl maasstad W®©Glj©yrrti Kleur gekoppeld aan raffinement Prijzenoorlog reduceert prijzen dicklaminaat v. m// shoppin NIAGDY Traditionele patronen shopping Leolux-show met design- voordeel LAGERWMRD ILAAGSTE PRUSI AN NEDERLAND! voor uw oude fauteuil shoppin MAGDY IMPORT EXPORT Oneindig veel kindermeubels Nieuw perspectief in behang A DROOMWERELD dk beAfa, ncucJiUuAt Tip Uesian TAPIJTEN Bel (010)4567280 COMFORTHUYS Chinese tapijten of MAGDY IMPORT meubelen import J, Egyptische siervoorwerpen FY PORT Thaise hoeddhaheelden FYPftDT tA' of andere Oosterse artikelenArUKI U vindt het allemaal bij lismaRen met de nieuwste boxspring Kom kennismal boxspring modellen m m Popart motieven, kunste- naarsreproducties, brede stre pen en nai'ef getekende bloe- men. Behang is weer 'in' bij trendsetters en bij liefhebbers van kleur in het interieur. Grote motieven en een ge- waagd palet maken behang tot een eigentijds product. Durf is alles wat je nog nodig hebt voor deze nieuwe woon- mode die kleur koppelt aan raffinement. Kleur sprankelt rhywl f'Aws, Dessin is trend VOLOP GRATIS PARKEERGELEGENHEID 0909 753.3.753 TIJDELIJKE ACTIE VERV0ERSPR0BLEMEN? f adverteren? telefoon: 010 - 4004267 Compleet ledikant met lattenbodem en matras Amazone matras met 350 pocketveren voor voor 12 uur besteld gratis bezorgd Latex matras met elektrische lattenbodem vanaf Capelle a/d IJssel Rietbaan 5 (010) 442 40 50 Rotterdam Hoogstraat 148b (010) 214 24 59 Berkel en Rodenrijs Kerksingel 3a (010) 519 93 90 Capelle a/d IJssel Capelseweg 34-36 (010) 284 71 50 Amsterdamsevaart 32, Haarlem, telefoon 023-5402226, www.magdy.nl -mm van €S45,-voor Hartelijk welkom bij slaapkamers en slaapcomfort Middenbaan Noord 218, Winkelcentrum Hoogvliet tel. (010) 438 41 63 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van: 9.30 - 17.30 uur, zaterdag: 10.00 17.00 uur, vrijdag koopavond 3 De keuze aan kindermeubilair is enorm. In eerste instantie gaat de meeste aandacht veelal uit naar het bedje. En hoewel vaak onweer- staanbaar, kan een wiegje slechts een paar maanden mee; een (spij- len)ledikantje daarentegen drie tot vier jaar. Daarna komt er een 'echt' bed, in het begin meestal voorzien van een zijhekje om te voorkomen dat 'draaikonten' eruit vallen. Wie niet en een babykamer en een kleuterkamer en weer later een tie- nerkamer wil kopen. kan kiezen voor een 'doorgroeikamer'. Zoge- naamde 'meegroei-meubelen' be- staan uit losse, modulaire elemen- ten die op verschillende manieren in elkaar gezet kunnen worden: het ledikantie wordt een kinderbed, de commode een bureautje. Vraag je het je kind(eren) zelf - en waarom ook niet: het gaat tenslotte om hun plekje - dan weten ze vaak al precies wat voor bed ze willen: zo'n spannende hoogslaper. Leuk, maar ook heel praktisch. Op de vloer en onder het bed blijft im- mers aile ruimte over om lekker te spelen, een bureautje neer te zetten of een extra (logeer)bed. Om het 'feest' compleet te maken, zijn er voor hoogslapers allerlei leuke extra's te koop: ladders, klimtouwen en glijbanen, maar ook kant-en-kiare 'tenten' om de ruimte onder het bed of het bed zelf om te toveren in een postkan- toor, winkeltje, poppenkast of kas- teel. Voor urenlang slaap- en speelplezier. Woensdag 29 mei 2002 cx64 Dessin is trend. Bloemdessins worden naar hartelust gecombineerd met strepen en blokjes. Fleurig van kleur; van excentriek pink en oranje tot heldere pastels en elegante naturellen. Een uitgebreide gecoordineerde collectie, behang, stoffen en voiles. Ontwerpers hebben het behang herontdekt. De tijd van uni wanden is voorbij. Met behang zet je in een minimum aan tijd een maximum effect neer. In kleur en decoratie. Trendsettende Europese behangle- veranciers hebben die comeback feilloos aangevoeld. Inmiddels voeren ze een topcollectie design- behang waarbij je ogen tekort komt. Retro zet in deze avant-garde col- lecties duidelijk de toon. Caleido- scopische zwart-wit motieven, overlopende kleurstrepen, 3D ef- fecten in schaduwtinten en behang met kleurrijke glitters. De Amster- damse ontwerper Ulf Moritz ont- wierp zelfs gelakt behang met in- gestrooide motieven van kurkgra- nulaat. Nieuwste van het nieuwste zijn reproducties uit de pop-art, verwerkt tot kunstzinnige lambri- seringen van behangselpapier. Ook andere fabrikanten hebben de smaak goed te pakken. Sommige dessins zijn duidelijk ontleend aan de couture. Bijvoorbeeld behang met 'grip': leerprints van struisvo- gel of kroko, bontdessins of een geborstelde suedeoptiek. Natuur is trouwens een belangrijk thema. Naast moire dat lijkt op stoere houtnerven, is ook grasweefsel structuurbehang weer terug van weggeweest. Tegenwicht tegen al dit aaibaars is de gelikte sfeer van spiegelend zilverfolie dat eertijds zolderbarretjes sierde. Nostalgie uit de seventies en eighties Wie niet direct aan al dat uitge- sproken designbehang wil, vindt ook in de meer reguliere collecties heel veel moois. Van felrood, oranje en violet naar heldere pas tels als lime, pistache, aqua en fuchsiaroze. Kleur is dit seizoen absoluut troef: in chique ton-sur- ton of juist spectaculaire contras- ten. Veel trendkleuren hebben de vrolijke frisheid van Scandinavie. Retro zet in deze avant-garde collectie Art Session duidelijk de toon. Een collectie designbehang met caleidoscopische zwart- wit motieven, overlopende kleurstrepen, 3D effecten in schaduwtinten en behang met kleurrijke glitters. In vroeger tijden was het maken van behang echt handwerk. In Engeland en Frankrijk zijn nog enkele ambachtelijke drukkerij- en die werken met de authentie- ke sjabloons. Ook antieke des sins, soms onder licentie van musea zoals het Londense Vic toria Albert, zijn weer razend populair. Dat dergelijke wand- bekleding uiterst exclusief is, hoeft geen betoog. In dit deco- rateursegment vinden we ook stijlvolle metragesoorten als ge- plisseerd kreukbehang (crush), behang met flock opdruk (flu- weel) en textiele wandbekle- ding die oogt als gesponnen zij- de. Maar ook bij de grote be- hangproducenten zien we een herwaardering van traditionele patronen. Weelderige reliefdes- sins met medaillons of Franse lelies krijgen een eigentijdse vertaling in kleur en materiaal zoals bijvoorbeeld schuimdruk. Zelfs jonge vormgevers hebben het ambacht herontdekt. De Muurbloem is zo'n ontwer- perscollectief dat zich richt op het naar wens ontwerpen van wanddecoraties. Met recht 'mo- dern-klassiek' een creatieve bmg tussen heden en verleden. Maar ook het nieuwe zwart-wit en de subtiele witnuances doen het uitstekend. De grote hype zijn natuurlijk de gecoordineerde series: behang met bijpassende gordijnstoffen en transparanten. Geen moeizaam ge- zoek meer. Deze totaalcollecties geven de kamer in een handom- draai een harmonieuze look. Bor- derranden schuiven daarbij wat naar de achtergrond. Eigentijds be hang met flitsende, kamerhoge pa tronen wordt liever gecombineerd met een wand in rustgevend uni. Feit blijft: dessin is trend. Grote nai'ef getekende bloem- of bladdes- sins worden naar hartelust gecom bineerd met brede strepen, zware ruiten en kleine all-over patroon- tjes zoals een grit van nopjes of vierkantjes. Ook retro motieven uit de fifties en sixties zijn echte eye- catchers: denk aan cirkels, bollen en ovalen. Voor de meer koele de- signinterieurs is er een stortvloed aan geraffmeerde mat/glans effec ten in lichte tinten en high tech me- tallics. Ook zien we veel creatieve toepassingen van contrasterende blokken of kaders op de muur mooi als achtergrond voor lamp, kast of schilderij. Ben je een echte trendsetter die elk jaar de nieuwste woon- mode volgt? Kies dan voor Smart Paper behang. Dit inno- vatieve materiaal is niet alleen heel makkelijk op te plakken (zonder plaktafel!) maar gaat er even gemakkelijk weer af. Zonder stomen, zonder be- schadigingen. In een handom- draai is de wand weer klaar voor een nieuwe make-up. Er is een prijzenoorlog gaande tus sen de leveranciers van clicklami- naat dat iedere woonconsument gemakkelijk zelf kan leggen. Door de komst van nieuwe productie- technieken is de prijs van dickla minaat het laatste halfjaar bijna dertig procent gedaald. Een pak met een werkbare breedte van 2,15 vierkante meter wordt door woon- warenhuizen aangeboden tegen een verkoopprijs van 13 euro per vierkante meter. Soms zijn actie- aanbieding nog enkele euro's per vierkante meter goedkoper. Clicklaminaat heeft een geprofi- leerde rand. Bij het leggen worden twee stroken zonder lijm naadloos in elkaar geclickt. De verbinding is zo sterk dat er geen kans op naden is door wisselende luchtvochtig- heid in het binnenklimaat. Als de gebruiker een clicklaminaatvloer wil verhuizen naar een andere ka mer, is het een kwestie van opra- pen, opnieuw leggen en klaar. Clicklaminaatstroken kunnen in tegenstelling tot een gelijmde la- minaatvloer, een onbeperkt aantal keren in en weer uit elkaar worden geschoven. Tot voor kort was clic- klaminaat aanmerkelijk duurder dan een laminaatvloer die strook voor strook in de naden moet wor den verlijmd. Het leggen van laminaat is niet zo moeilijk, mits men zich aan een aantal regels houdt. Hier volgen tips om laminaat nog sneller en eenvoudiger te leggen. Tip 1de ondergrond moet schoon, vlak, blijvend droog en goed dra- gend zijn. Oude tapijt- en lijmres- ten moeten verwijderd worden, eventueel losse houten vloerdelen moeten vastgeschoefd worden; Tip 2: om de laminaat vloer tegen een eventueel te hoog vochtgehalte in de ondervloer te beschermen, dient over iedere vloer een 'vloer- isolatiefolie' aangebracht te wor den; Tip 3: groene ondervloerplaten verhogen het comfort: minder 'holle' geluiden door een betere geluidsisolatie en een betere be- scherming tegen te hoge tempera- tuurwisselingen van de draagvloer; Tip 4: om eventuele problemen door krimpen of uitzetten te voor komen dient het laminaat altijd mi- nimaal 48 uur in ongeopende ver- pakking in de te beleggen ruimte te acclimatiseren; Tip 5: in iedere verpakking zit een duidelijke legwijzer met duidelijke afbeeldingen. De leginstructies moeten strikt opgevolgd worden; Tip 6: Indien u het laminaat zelf legt, heeft u de volgende materia- len nodig: een dun koord/spanlijn, een hamer, een duimstok, en win- kelhaak, een fijngetande zaag of decoupeerzaag (ijzer zaagblad), voldoende houtlijm (PVAC hout- lijm B3), een doe-het-zelf legset bestaande uit aanslagblok, aan- slagijzeren afstandssteunen, vloer- isolatiefolie, ondervloer platen, voldoende laminaat (rekening hou- den met circa drie procent tot vijf procent zaagverlies!) en plinten. i adverteren? telefoon: 010 - 4004267 m Pallone Fauteuil in Wapiti/Topaz-leder van 1.372.- voor 1.133,- Helical Fauteuil voetenbank in leder van 2.445,- voor 2295,* Bora-Bora in Wapiti en Cobra leder. Bijv. 2 1/2 zits van 2.868,- voor 2.095,- Myto Fauteuil in Wapiti/tepoz-leder 539,-, zonder arm 47$,* van 31-05 t/m 15-06 Met hoge rug: Bora-Beta. 2 t/2 zits van 3.157,- voor 2.380,- Kanaalweg 39-53. Capelle a.d. IJssel Tel. 010-4507466, Fax 010-4588992 'esign Website: www.lagerwaard.nl WATERBEDDEN MATRASS EN LEDIKANTEN LATTENBODEMS BOXSPRINGS BEDTEXnEL BEL- EN BESTELL1JN: RTL 4 tekst pag. 366 www.sleeptrend.nl MET RUIM 30 WINKELS DE CR00T5TE WATERBEDDEN- EN MATRASSENSPECIALIST VAN NEDERLAND! Rotterdam Mariniersweg 33 - 7 dagen per week geopend STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'sMaandagsgesloten €100,- inruil Bij aankoop van een heerlijke ComfortHuys fauteuil ontvangt u tijdelijk 100,= inruil voor uw oude fau teuil. Dat is een leuke extra. Zo wordt gezond zit- ten op een heerlijke ComfortHuys fauteuil extra aantrekkelijk. Geniet van persoonlijk zit- comfort: uw fauteuil wordt zonder veel extra kosten speciaal voor u op maat gemaakt. Gezond zitten, of ontspannen even onderuit... het is aliemaal mogelijk met de fantastische ComfortHuys fauteuils. en u wordt gratis gehaald en weer thuisgebracht! Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van dinsdag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. Let op de Burchthuys-reklame aan de lantaarnpalen. Deze wijzen de weg naar Comforthyts. adverteren? telefoon: 010 - 4004267

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 17