Help, ik mag geen kippenei meer! maasstad video preview gezond jbekeken gezond maasstad puzzel I uister BROKEODRIFTIN' style agenda Het belang van een gezond cholesterolgehalte Riverside Blues in Rotterdam REGIO - Voedselovergevoe- ligheid staat erg in de belang- stelling. Steeds vaker hoor je dat mensen allergisch zijn voor een of meerdere voe- dingsmiddelen. Een verbeter- de hygiene ligt hier aan ten grondslag, maar ook de toe- nemende aandacht en het sneller onderzoeken of er van een allergische reactie sprake is. Onderzoekers schatten het aantal baby's met voedselal- lergie op zo'n 2 tot 6 procent van alle zuigelingen. Voor volwassenen wordt dit op 2 procent geschat. f we Moere snel bedenke1 H!) voerTmer! EERlCAPOr! LU V CiullfH HL. BEURZEN DANS EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTENEN BRADERIEEN MUZIEK Woensdag 29 mei 2002 XQ57 De actiefilm 'Kiss of the Dragon' is vooral bedoeld om de Chinese ster Jet Li 'zijn ding' te later doen. Dat bestaat dan voornamelijk uit vechten, ren- nen, schoppen en sl»an. Met deze elementen vulde hij al vele malen het bioscoopscherm, waarbij het verhaal veelal niet ter zake deed. In 'Kiss of the Dragon' maakt Li het wel heel bont, zeker omdat de actiester op de af- titeling staat vermeld als bedenker van het verhaal. Wat dan precies het idee is dat door Jet Li werd aangeleverd, zal wel altijd een raadsel blijven. 'Kiss of the Dragon' gaat over een Chinese geheim agent die arriveert in Parijs. Waarom? Dai is niet duidelijk. Wel duidelijk is dat hij binnen no ti me in de problemen lit. Wat volgt is een aaneenschakeling van onduidelij- ke gebeurtenissen, cie slechts vanwege de mooie locaties in het verhaal lijken geplaatst. Zo lijkt het complete Parijse politie-apparaat corrupt en het subplot over hoertje Jessica (Bridget Fonda) is zo mogelijk nog bela- fhelijker. Aan vechtscenes geen gebrek in 'Kiss of the Dragon'. In uitge- breide vechtpartijenmag Jet Li alle truukjes laten zien die hij in huis heeft. Geloofwaardigheid doet daarbij niet ter zake. Wie zijn of haar verstand helemaal uitschake't en kan genieten van de vele vechtscenes, kan aan Kiss of the Dragon' nog wel enig plezier beleven. Ieder ander moet deze film in de schappenvan de videotheek laten staan. Wat ik me tijdens 'Kiss of the Dragon' vooial af zat te vragen was hoe een actrice als Bridget Fon da toch in dit wanp-oduct terecht is gekomen. Voor haar is er, net als voor ieder ander dan JetLi, geen eer aan deze film te behalen. Vincent Wernke fj heeft vast vel eens gehoord dat een te hoog cholesterolgehal te slecht is voor uw gezondheid. Maar weet u cok wat de gevol- gen van een virhoogd choleste rolgehalte kunien zijn? En dat niet alleen oulere mensen of mensen met tvergewicht last kunnen krijgei van een ver- hoogd cholesterolgehalte? Maar liefst een op de drie Neder- landers heeft eel verhoogd choles terolgehalte, zoolijkt uit onderzoe- ken. Vaak weet men dit zelf niet, want van eer verhoogd choleste rolgehalte mtrk je in eerste instan ce niets. Opde lange duur kan het echter voor serieuze problemen zorgen. Hart- en vaatziekten, zoals een hartinfarct of een beroerte kun nen namelik het gevolg zijn. Vooroordeel Vaak wordt gedacht dat alleen ou- dere mensen of mensen met over- gewicht een verhoogd cholesterol gehalte hebben. Dit is niet terecht. Leeftijd en gewicht spelen zeker een rol, maar ook jongere of slanke tnensen kunnen een verhoogd cho lesterolgehalte krijgen. Het kan bijvoorbeeld erfelijk zijn. Een an- dere belangrijke oorzaak is een on- gezonde leefwijze, zoals roken, ongezond eten, stress en te weinig bewegen. Extra risico Een verhoogd cholesterolgehalte kan dus iedereen overkomen. Maar bepaalde mensen lopen nog eens extra risico. Bijvoorbeeld mensen met suikerziekte. De balans tussen verschillendt soorten cholesterol (LDL en HEL) die in het lichaam voorkomen, wordt door suiker ziekte namelijk verstoord. Boven- dien hebben vrouwen in en na de pvergang extra risico. Bij hen valt een natuurlijke bescherming tegen een te hoog cholesterolgehalte weg: het vrouwelijke hormoon oestrogeen. In de overgang daalt het niveau van dit hormoon in het lichaam waardoor het risico op een verhoogd cholesterolgehalte groter wordt. Gezond leven Hoe behoudt of krijgt u een gezond cholesterolgehalte? Gezond leven is natuurlijk belangrijk. Dit bete- kent niet roken, voldoende bewe gen en stress en gewicht beheer- sen. Bovendien kunt u uw choles terolgehalte positief beinvloeden door gezond en gevarieerd te eten. Het belangrijkste voedingsadvies is: beperk de inname van verzadig- de vetten en verhoog de hoeveel- heid onverzadigde vetten. Dit kunt u doen door de magere of halfvolle variant te kiezen van vlees, melk- of zuivelproducten. En eet ook eens wat vaker (vette) vis in plaats van vlees. Eenvoudige aanpassing Een andere eenvoudige aanpassing om het cholesterolgehalte omlaag te brengen, is het vervangen van uw huidige margarine door een cholesterolverlagende margarine, zoals Becel pro.activ. Door dage- lijks vier tot vijf boterhammen met Becel pro.activ ffe besmeren, kunt u in drie weken voor een gemiddelde daling van 10 procent van uw (LDL) cholesterolgehalte zorgen. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat door een dergelijke da- ling van het cholesterolgehalte ie- mand van 40 jaar gemiddeld 50 procent minder risico heeft op hart- en vaatziekten. De moeite waard dus! Voor vragen over cholesterol, Be cel pro.activ of voor voedingsad- viezen kunt u onder dndere terecht bij het Becel institute. Bel 0800- 0439 (gratis) ofkijk op www.becel- proattiv.nl. ROTTERDAM - Het programma van het nieuwe Rotterdamse evenement Riverside Blues is bijna rond. Alleen de Riverside Special blijft nog even geheim. De organisatie hoopt de komende week ook deze act definitief vast te leggen. Alles wijst er op dat Riverside Blues een intieme aanvulling zal zijn op het Rotterdamse festival aanbod. Uiteraard is Riverside Blues, volgens Rotterdamse traditie, gratis toegankelijk. Op 15 juni is het zo ver. Dan ve-rijzen een drietal restaurants en podia aan de Willemskade en Veerkade te Rotterdam. Uit eten op de meest idyllische locatie van Rotter dam en een sfeervolle programmering van 15.00 tot 24.00 uur. Intiem uit eten mpt uitzicht op de Maas en tegelijkertijd genieten van bluesmuziek uit binnen en buitenland. Voor een dag is de Maas de Mississippi van Rot terdam. Op 15 juni zal blijken dat Rotterdam het in zich heeft. Riverside Blues is een van de Rotterdamse Zomerfestivals. Voor actuele informatie kijk op www.riversideblues.nl of www.ducos.com. door Vera Arend en Andrea Strikwerda Voedselovergevoeligheid is een verzamelnaam voor alle overge- voeligheidsreacties op voeding. Hieronder vallen voedselallergie en voedselintolerantie. Bij voed selallergie verloopt de reactie via ons afweersysteem. Het afweer- systeem maakt antistoffen tegen bepaalde stoffen dat het als vreemd beschouwt. Voedingsmiddelen die vaker dan andere allergische reac hes uitlokken zijn onder anderen kippeneieren, koemelk, pinda's, noten, vis, soja, tarwe en fruit. Bij voedselintolerantie reageert het lichaam ook op bepaalde voe dingsmiddelen maar speelt het af weersysteem daarbij nauwelijks of geen rol. Het lichaam reageert rechtstreeks op natuurlijke voed- selbestanddelen of stoffen die aan de voeding zijn toegevoegd. De voedingsmiddelen die intolerantie- klachten veroorzaken worden 'triggers' genoemd. Voorbeelden zijn lactose-intolerantie en intole- rantie voor conserveermiddelen. Het aantal mensen dat denkt een voedselallergie te hebben is groter dan het aantal dat hier daadwerke- lijk last van heeft. Diagnose door een arts of dietist is dan ook nood- zakelijk om te voorkomen dat on- nodig strenge dieten gevolgd die- nen te worden. Wanneer de behan- delend arts wel aan voedseloverge voeligheid denkt zal hij de patient doorsturen naar de dietist Door middel van testen kan in sommige gevallen al vrij snel duidelijk wor den waarop de patient of client al lergisch reageert. Zo kwam ook de tweejarige Chan- tal bij de dietist terecht. Zij kwam op advies van de huisarts. Natuur lijk is het ook mogelijk dat een consultatiebureau-arts of een spe cialist voor deze verwijzing zor gen. Samen met de moeder van Chantal werd doorgenomen wat zij dagelijks eet en drinkt. Deze dage- lijkse voeding werd nauwkeurig bekeken op eventuele tekorten in de voeding. Indien nodig konden deze aangevuld worden. Een 'proefdieef of eliminatie-di- eet werd voor Chantal samenge- steld. Gekozen werd voor een dieet vrij van kippenei. Met strakke richtlijnen voor Chantals moeder waarop zij moest letten bij de aan- schaf van voedingsproducten kon den Chantal en haar moeder weer naar huis. Zes weken werd het proefdieet gevolgd. Het lijstje van klachten, dat de moeder moest bij- houden bleef vrij leeg. Na de proefperiode waren de klachten geheel verdwenen. In overleg met de dietist werd besloten om te star- ten met de introductiefase, ook wel provocatie genoemd. Langzaam werden producten met kippenei weer in het eten opgenomen. De klachten keerden al snel terug, waardoor duidelijk was: Chantal kon dus niet tegen kippenei. Velen volgen eenzelfde weg als de kleine Chantal. Als eenmaal duide lijk is voor welke voedingsstoffen iemand allergisch is, dan is het van belang om deze stoffen te mijden. Omdat het niet altijd duidelijk is in Horizontaal 7 Het is jammer, dat ik bij dit resul- taat de roem mis. (6) 8 Hij is 'n sle- per in flesjes drank. (8) 9 Het edel- gesteente mist een steen en is dus niet compleet. (8) 10 Slikte deproef van het getuigschrift. (6) 11 Het spelen van klaverentwee leek niet geschikt voor dit familielid. (8) \2 De handvatten wegnemen. (6) 13 Bijstandsvrouwen. (11)18 Ook uw naaste moet het bestuur gehoorza- men. (6) 20 Cijfer nu maar mee. (8) 22 Toen gebruikten we dierenhuid. (6) 23 Voertuig. (8) 24 Een stenen snoer is wat anders dan een richt- snoer. (8) 25 Een boom voor wat Horizontaal: 1. Spate!, 6. Arabie, 12. Flut, 14. Eker, 16. Am, 18. Plasregen, 21. Er, 22. Kea, 24. Ent, 25. Ren, 26. Pro, 27. Kuub, 29. Gewin, 31. Lego, 32. Enter, 34. Koe, 35. Karos, 36. Ooit, 38. Rats, 39. Ps, 40. Overall, 41. II, 43. Tgov, 45. Soja, 48. Idool, 50. Set, 52. Tanga, 54. Niek, 55. Genot, 57. Cees, 58. Vnl, 59. Eet, 60. Erp, 62. Rns, 63. Oa, 64. Zeventien, 67. Ae, 68. Zede, 69. Eros, 71. Geeerd, 72. Anklet. vogels. (6) Verticaal 1 Tijdens het regenen gewoon door- gaan. (7) 2 Zelfgeschreven melo- die. (8) 3 De bronnen worden steeds groter. (6) 4 Er is nog genoeg ruimte in de steden. (8) 5 Watje. (6) 6 Volksliedjes. (7) 8 Het nog aanwe- zige betaalmiddel. (13) 14 Ook tus sen 'n viertal is 'n bepaalde afstand. (8) 15 Er is voor 'n korte tijd over- eenstemming. (8) 16 Je kan iemand niet bevelen om iets mee te maken. (7) 17 Als erregen valt, wordt't be- sturen ook moeilijker. (7) 19 Ik heb alle hierin voorkomende punten ger daan. (6) 21 Aan twee kanten te ge- bruiken visgerei. (6). Verticaal: 2. Pf, 3. Alp, 4. Tule, 5. Etang, 7. Regen, 8. Aken, 9. Ben, 10. Ir, 11. Wakker, 13. Ur, 15. Kroost, 17. Meun, 19. Stek, 20. Erie, 21. Ergo, 23. Autostoel, 26. Persianer, 28. Beo, 30. Woerden, 31. Lat, 33. Riool, 35. Kalot, 37. Tvv, 38. Rls, 42. Zinvol, 44. Gok, 46. Jac, 47. Lasser, 49. Dina, 50. Sete, 51. Toet, 53. Gena, 55. Ge- ver, 56. Trien, 59. Eede, 61. Perk, 64. Zee, 65. Nn, 66. Nol, 68. Ze, 70. Se. 5 JUNI WORDEN DEStRENES WEER Geres,t.. hoe werktdat precies? EEN NOODOPLOSSING 1 JA OPA HET IS TDD.1 LAAT ZEMAAR. Loeie! welke producten de 'gevaarlijke' stoffen verwerkt zijn, is een goed advies van de dietist hier op zijn plaats. Hij of zij kan allerlei nuttige informatie geven over producten die vrij zijn van juist die stof die de allergie veroorzaakt en over hoe, ondanks de beperkingen, toch een smakelijke maaltijd bereid kan worden. Ook over traktaties en eten in het buitenland kan een be- roep gedaan worden op de dietist. Per 1 mei 2002 start in Hellevoet- sluis, Oud-Beijerland en Middel- harnis een speciaal voedseloverge voeligheid spreekuur. Hiervoor is een verwijzing van de huisarts met vermelding voedselovergevoelig heid nodig. Voor informatie kunt u bellen naar (0181)-626226. Auteurs zijn dietisten. Deze gezondheidsrubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, van Weel Bethesda ziekenhuis, Zorg en Welzijn Groep Zuid-Hollandse Eilanden, Re gional Patienten Consumenten Platform Rijnmond, Delta Psychiatrisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Hank Williams III - Lovesick, Broke Driftin' Hank Williams III werd in 1972 in Atlanta, Georgia geboren als Shel- ton Williams. Zijn eerste muzikale stappen zette hij in een lokaal punkbandje, maar toen hij wat ou- der werd realiseerde hij zich hoe bijzonder zijn afkomst was. Vanaf dat moment noemde hij zich Hank III en met hulp van moderne studi- otechnieken maakte hij het coun try-album Three Hanks (1996), waarop hij samen met zijn vader en (overleden) grootvader te horen was. Vervolgens mocht hij voor het beroemde countrylabel Curb een solo-album opnemen. Dit al bum heette Risin' Outlaw (1999) en werd overwegend positief ont- vangen. De opvolger Lovesick, Broke Driftin' verscheen in 2002. Hank Williams HI maakt be- hoorlijk traditioneel klinkende country western met invloeden uit hillbilly- en bluegrassmuziek. Het grote verschil met het vorige album zit hem in het feit dat hij dit keer vrijwel alle nummers zelf schreef. Bij sommige van die num mers (Cecil Brown, Mississippi Mud, Trashville) moest ik voor- zichtig denken aan de Texaanse troubadour Steve Earle. De con- clusie is dan ook dat 'laatbloeier' Hank Williams III met elke cd een beetje beter wordt. De twee andere 'Hanks' kunnen trots op hem zijn! jhx3216 Gustav Mahler t Symphony No.3 'De symfonie is een wereld', ver- klaarde Gustav Mahler eens aan zijn collega Jean Sibelius. In Mah- lers Achtste Symfonie lijkt het zelfs alsof het hele universum in jubel uitbarst. Het concept dat hij in 1895 ontwierp voor zijn Derde Symfonie was niet minder ambiti- eus, al beperkte Mahler zich hier tot de aarde. Tijdens het ontstaan van dit gigantische werk werden talloze associaties overwogen en uitgewerkt, dan wel verworpen. De rode draad was echter de ont- wikkeling van de natuur en de mens, waarbij eerder gedacht moet worden aan Nietzsches vitalisti- sche levensbeaming dan aan Dar- wins evolutietheorieen. De achter- eenvolgende delen vertellen van het leven op aarde middels de zo- mer, de bloemen, de dieren, de nacht, de morgenklokken en de liefde. Het zevende, maar niet uit- gewerkte deel had over het kind moeten gaan. waarbij het Mahler ging om een naieve schildering van de hemel. Gelukkig was Mah ler zo verstandig dit gegeven op te schorten naar de daaropvolgende Vierde. Hemels of niet, voor mu- ziekmanagers is Mahlers Derde een logistieke hel. Zo vraagt een uitvoering om de aanwezigheid van een compleet vrouwen- en jon- genskoor, die echter nog geen vijf minuten aan bod komen. Van de Derde verschijnen dan ook relatief weinig uitvoeringen. De uitvoe ring met Claudio Abbado en de Berliner Philharmoniker werd in 1999 live opgenomen in de Royal Festival Hall te Londen. aax6131 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. Zon, zee en strand, de zomer staat weer voor de deur en daar past een stralend gezicht bij. Glanzende lip- pen en sprankelende ogen creeer je in een handomdraai en een oog- wenk met No7 Summer Essentials. Dit is de selectie van vijf zomerse N07 make-up en verzorgingspro- ducten. Alles wat je nodig hebt voor jfe vakantie of op het strand, dus geen overvolle toilettassen in je koffer of strandtas meer. De ma ke-up selectie bestaat uit een eye shadow trio, waterproof mascara en innovatieve lipkits in twee ver- schillende kleurencombinaties. Een goede gezichtsreiniging mag natuurlijk niet ontbreken. De zacht reinigende zeepvrije wasgel en de twee fasen oogmake-up remover van No7 Daily Skincare maken je huid voorzichtig schoon en verwij- deren make-up grondig. Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Holland Marine Expo Ontsluiting van een maritieme markt Roemenie. 30 en 31 mei Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1 Bolero Spetterend programma vol Spaanse dans en muziek door het Ballet Teatro Espa- nol dat werd opgericht door Rafael Aguilar. Aguilar stierf in 1995, maar zijn artistieke erfenis houdt zijn naam onverminderd le- vend- Centraal in het huidige programma staat de opwinnende choreografie 'Bolero'. Exclusief in Luxor!!! 4 jun t/m 10 jun; 20.00; zondag 14.00; 48,50/42,50/36,50; zondag 43,50/37,50/31,50 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Salsa in Calypso Cursus salsa en merengue. Aansluitend om 22.30 Salon de la Salsa (vrij dansen). Voor meer informatie en inschrij- vingen 06-22425277 4 jun t/m 2 jul (alleen di.); 19.30 Dance Works Rotterdam s-Gravendijkwal 58a; 010-4364511 Studiodance Works In een avondvullend programma tonen de dansers van Dance Works Rotterdam hun choreografisch en danstalent voortgekomen uit choreografie- workshops onder begeleiding van artistiek leider en choreograaf Ton Simons. 30 en 31 mei; 20.30 Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v.v. U wordt wel- kom geheten aan boord van het passagiers- schip 'Alcmaria'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam. Bepalend voor deze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kin derdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen. t/m 30 sep; dag. om 10.45 en 14.15; 12,50; kinderen tot 12 jaar 10,-; res. 010-2183131 ByCycle Meent 335; 06-24793241 VOC tour per fiets - Rotterdam Bycycle in 3 uur ziet u al fietsend de sporen van de VOC in Rotterdam. Met bezoek aan Maritiem Mu seum (nationale jubileumexpositie VOC) en bezoek linieschip "De Delft", t/m 1 nov (beh. ma Alleen op afspraak 010- 4652228/ 06-24793241 Oud Nieuwbouw Tour - architectuurtour Rotterdam staat in Nederland bekend als de architectuurstad! Fietsen door Rotterdam betekent een aaneenschakeling van verras- sende ervaringen ondergaan. De wisselende beelden van de gebouwde omgeving tonen de dynamiek van de Maasstad. 1 jun t/m 30 sep; Alleen op afspraak 010-4652228/ 06- 24793241; 15,- p.p. Stadswandeling Stadswandeling van circa 1,5 uur op inschrijving o.l.v. een Neder- landstalige gids van Rotterdam Roots. Langs highlights in het centrum van Rotterdam, t/m 26 okt; donderdag 13.00-14.30; zaterdag 15.00-16.30; 5,-; meer info 010-4113727 ECT Delta Terminal Spelen met een gi gantische blokkendoos. De omvang en com- plexiteit van pa's grootste en modernste con- tainerterminal is moeilijk te bevatten. Geau- tomatiseerde mobiele transportkranen spe len met deze enorme blokkendoos, terwijl u van dichtbij toeschouwer bent. Als ze de bus maar laten staan... 4 jun; 11.00; 17,50 Plein 1940 bij beeld Zadkine Culturele route Schielandshuis Gilde Rot terdam organiseert een wandeling speciaal voor houders van de Rotterdampas. U be- zoekt de tentoonstelling "Het Rotterdamge- voel" in het Schielandshuis. Verder voert de wandeling u langs vele contrasten in de ar- chitectuur en de beeldenroute. Aanmelden bij Gilde: 010-4362844. 31 mei; 10.00; 3.- pp; houders v.d. r'dam pas tegen inlevering coupon Start voor Stadhuis City Tours Stalhouderij Van den Eijk ver- zorgt rondritten met een sfeervolle ouder- wetse paardentram, getrokken door twee Hollandse trekpaarden (zgn. Palmpaarden). De Paardentram maakt een rondrit door het hart van Rotterdam o.a. langs de beeldenga- lerij op de Westersingel, over de Erasmus- brug, Kop van Zuid en via de Willemsbrug langs de kubuswoninkjes weer terug naar de Coolsingel. 4 jun t/m 31 aug (beh. ma wo vr zo); 11.00-13.00-15.00; 7,25; p65 5,75; kind. 4 t/m 11 jaar 4,50 Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk Korte Hoogstraat 31; 010-2176767 Volwassenrondleiding 2 jun; 14.00 Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Voorronde Kunstbende Rotterdam en om- streken De wedstrijd in kunst en cultuur voor jongeren tussen de 13 t/m 18 jaar. Er zijn 6 verschillende categorien: dans, taal, muziek, performance, multimedia, expo. Het thema van dit jaar is ACTIE! Iedereen mag meedoen, maar een voorwaarde is dat de act/kunstwerk zelf bedacht moet worden. 1 jun; 13.00; 3,- Museumpark Grootste Kleurbende van Nederland Een tentoonstelling met ruim 10.000 schilderijen van kinderen. Ook tijdens De Grootste Kleurbende van Nederland gaan kinderen met verf en kwasten aan de slag om met nog meer kunstwerken de tentoonstelling te laten groeien. Verder theater, storytellers, wereld- dans, wereldmuziek en poppentheater in het Wereldcircus 2002. 2 jun t/m 9 jun; gratis, Meer info: www.wereldcircus.nl Schouwburgplein Wereldplein Het grootste culturele en culi- naire terras van Nederland! Het Schouw burgplein wordt omgevormd tot een groot stadsterras met 900 stoelen. Naast eten uit al le windstreken en dito drankjes is er ruimte voor muziek, goochelaars, dans, verhalen, poppenkast en veel meer. 1 jun t/m 29 sep; gratis Nieuwe Binnenweg Braderie 1 jun; 10.00-17.00 Boulevard Zuid Beijerlandselaan Braderie 1 jun; 9.00-17.00 Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 The Reflex of the 80ys Vanuit Ahoy' Rotter dam presenteert BNN vanaf 19.30 uur 'The Reflex of the 80's', een jaren 80 muziek- spektakel met optedens van o.a. Level 42, Mai Tai, Time Bandits, Spargo, Paul Young, Samantha Fox, Jaki Graham en Limahl. De presentatie is in handen van BNN DJ Adam Curry. De avond zal worden afgesloten met een drie kwartier optreden van Level 42. 31 mei; 19.?0; 35,-/32,50 Enrique Iglesias Live in Ahoy5 jun; 20.00; 33,-/30,-/28,- Rotterdamse Schouwburg,gr zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Fidelio Van Beethoven. De Nationale Reis- opera. Regie: Monique Wagemakers. Het is een ontroerend, serieus werk vol prachtige momenten over onzelfzuchtige liefde, trouw, moed en opoffering. Het is een ver haal van Leonore die zich vermomd heeft om haar man te zoeken, de vrijheidsstrijder Florestan. Ze vermoedt dat hij in de gevan- genis is beland. 30 mei t/m 3 jun (niet op 02- 06-200220.15 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Middagpauzeconcert door Jacqueline de Klerck, sopraan en Tom Palms, gitaar. 30 mei; 12.45 Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Orgelconcert Gerben Mourik. 1 jun; 16.00- 16.45 Verrijzeniskerk Springerstraat 340 Samen zingen in Rotterdam m.m.v. The Credo Singers o.l.v. Jan Stolk m.m.v. Aijan Breukhoven, orgel. Ds.P. Vermaat. 1 jun; 20.00 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Club Regionale Nu-Metal Benefiet: Brains- hake, Hellevoetsluis; Wowbeggar, Dor drecht; Last Erection, Rotterdam nu metal. DJ Neverm?nd. 31 mei; 20.00; 5,- Grave S death; Disinter, US death; The For saken, S death+ support. 30 mei; 20.00; 10,- Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 06-50992595 The Headless Roosters The sound of Hendrix!! 1 jun; 20.30; 5,75; leden 3,50 Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Kaskawi Festival 2002 Getalenteerde Suri- naamse muziekgroepen uit het hele land strijden in een spannende wedstrijd om de felbegeerde eerste plaats. Tevens presente- ren leerlingen van middelbare scholen eind- resultaten van de Kawina workshops die zij hebben gevolgd. 2 jun; 16.00-22.00; 3,-, op de dag zelf te koop aan de deur Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Mike Bomb 6 jun; 22.00; nnb Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Late Night Dinner Music DJ Robbie M Guests Games. Feeling: Get worked up for the weekend... t/m 31 mei (alleen do); 21.00; gratis Adults Only - DJ Paul Deluxe Louis (So Nasty!) Feeling: Leave the working week behind you! t/m 31 mei (alleen vr); 21.00; gratis Straight UP Calysounds Hiphop Lounge Iedere donderdag Hip Hop Lounge in calyp so met Hiphop, Soul en Old- Schoolbeats met o.a. DJ Cutnice, DJ Fader, DJ Def, DJ Dubs en DJ Extraa. t/m 30 mei (alleen do); 22.00; gratis Pianohandelaar Joh. de Heer Oostplein 131 -14.6 Quatre-Mainsgroep Rotterdam. Quatre- Mainsconcert. 5 jun; 19.00 (zaal open 18.30) gratis OffCorso Kruiskade 22 ON Silly Symphonies en Sound Architectu re presenteren ON. Ze brengen de beat terug waar die hoort om daarmee een warme sfeer te creeeren. De avond draait om de liefde voor muziek. De muziekstijl varieert van deep-house, tech-house tot groovy techno, t m 31 aug (alleen za); 22.00; 12,- Fertile Grounds en OffCorso presente ren: Chocolate. Fertile Grounds zoekt naar de roots van echte Hip-Hop, Nu-Jazz, Afro Beats en Hard Funk. Een zoektocht naar de soul van de 21ste eeuw. 31 mei; 22.00; 7,50 Wereldmuziek aan de Maas Studenten van het Rotterdams Conservatorium spelen fla- mencomuziek en krijgen begeleiding van een professionele zanger en een professione- le flamencodanser (uit Andalusie). 2 jun; 14.00; 5,-/4,- Waterfront Boompjeskade 10; 010-2010980 Danko Jones (USA) 30 mei; 21.00; 8,- Bobby Conn (USA) Stuurbaard Bakke- baard 31 mei; 21.00; 7,- Zaal de Unie Mauritsweg 34; 010-4141666 ArchitectuurCases Rotterdam Over de mast. 30 mei; 20.00; gratis TV Opnamen Martin Simek zoekt gasten en publiek voor een nieuwe serie 'Simek op Zondag'. In diverse kleine theaters in Neder land ontvangt hij mensen die hun visies, am- bities. talenten of levensverhalen willen eta- leren. Deze ontmoetingen vinden voor het eerst plaats in het bijzijn van publiek. Uit- zending vanaf 19 mei iedere zondag, 19.30- 20.20; RVU, Ned.3. 2 jun; 13.00 en 16.00; 5,-; opname bijwonen 010-4333435 De Blijde Wei Bergse I. Rottekade 435; 010-4200609 Schaapscheren 5 jun; 13.30-15.00 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 En Passant - modemanifestatie Een samen- werkingsverband tussen o.a. de Rotterdamse Mode Academie, het Grafisch Lyceum en de Nederlandse Visagistenschool heeft geleidt tot een totaal manifestatie met o.a. mode- shows, eigen gemaakte films, projecten en kunstopjecten, foto's en dans en toneelper- formances. 31 mei en 1 jun; vrijdag 14.00 zaterdag 13.00; 7,50 2 dagen 12,50 Presentatie Feyenoord bedankt van Ralph Bohrmans. 1 jun; 14.00 Manifestatieterrein Elandstr. Country festival Kralingse Veer M.m.v. Sunset, Nick McAlley, Diskjockey, work shop en linde dance demonstratie. Spring- kussen voor de kinderen. Kraampjes met country artikelen. 1 jun; 14.00-23.00; gratis, meer info: 010-4507025 OffCorso Kruiskade 22 OffLimits Een multimedia avond met mu ziek, beeld en vooral veel games. 30 mei; 19.00; gratis Oranjeboom terrein nabij Willemsbrug Oranjeboom terrein Circus Althoff t/m 2 jun; CNME Wilgenhof Ringdijk 76; 010-4223977 Rugzakroute Het gezin kan een rugzakje le- nen bij de Wilgenhof. In de rugzak zitten al lerlei materialen waarmee de kinderen na- tuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kunnen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en bekijken, met een loep onderzoeken wat er in een knotwilg leeft en met een kompasje het landschap verkennen. t/m 15 sep (beh. za ma. t/m vr. 9.00-16.00; zo. 13.00-16.00; Meer info; 010-4614940; gratis 5,- borg voor rugzak TENT. Witte de Withstraat 50; 010-4135498 Multi-avond 6 jun; 20.00 Roodkapje Witte de Withstraat 13; 010-2439800 Nachtkunsten Roodkapje Stichting Rood kapje organiseert het project 'Nachtkunsten Roodkapje'. In een mobiele ruimte (cara van) wordt een programmering verzorgd met niet- gevestigde kunstenaars die het uit- gaanspubliek confronteert met eigenzinnig werk. Het gaat vooral om niet-traditionele vormen van kunst zoals installaties met be- wegend en stilstaand beeld gekoppeld aan aspecten. t/m 6 jul (alleen za) Oude Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4843333 Girls Night Out Is de stand-up comedy sce ne een mannenwereld? Natuurlijk niet. Geef de vrouwen hun eigen podium en hun eigen publiek en de humor zal scherper, meedo- genlozer en hilarischer zijn dan op welke an dere comedy avond. Zo'n avond gaat over mannen, vrouwen, over mannen en vrou wen, over sex in de city. Soms een tikje on- gemakkelijk, daarom des te leuker. 30 mei en 1 jun; 20.00; 15,-; cjp/p65/r'dam pas 12,75 R'dams Centrum voor Theater Mathenesserdijk 293; 010-4773891 Het Koekoeksnest Rotterdams centrum voor theater. 1 jun; 20.30; 3,-; reserveren 010- 4773891 www.rcth.nl Dini's Poppenrijk atelier en theater Koninginneweg 1 B; 010-4795260 Zullen we zandtaartjes bakken, Kleine Beer? Het is warm in het bos en Kleine Beer wil graag buiten spelen. Grote Beer heeft iets voor hem meegenomen van een ver strand. Peutervoorstelling vanaf 2 jaar. 5 jun; 10.00; 5,- incl. iets te snoepen en te drinken Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 De Presidentes TAR. Regie: Rob Hertog. 31 mei 2002 t/m 2 jun 2002; 20.30; 5,- Theater Musica De Lugt 17; 010-4371361 Toneelgroep Domino Meer info: 4371361. 1 jun; 20.00; reserveren: 4371361 Wijkgebouw Romeynshof Stresemannplaats 8; 010-4204099 Geknipt uit de wijk Voorronde talenten- jacht. 10 top-amateurtalenten uit de deelge- meente Prins Alexander verzorgen van- avond een avondvullend programma. Een professionele jury zal uiteindelijk beslissen wie de winnaar wordt en naar de finale op zaterdag 15 juni in Zuidplein gaat. 1 jun; 20.00 Club Hasjee De Rotterdamse klapper Hasjee Royaal, die het Prinses Theater maandelijks op z'n grondvesten doet schud- den. 6 jun; 18.30; 36,-; incl. diner Cabaret Restaurant Schelling's Voorhaven 51; 010-4763455 Terug van weggeweest, en hoe! De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotter dam. 30 mei; 18.30; 50,- 010- 010-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 27