SONY DIGITALE DAGEN BIJ ZONDAG GEOPEND ENGELEN mm schiedam Vertraging Land van Belofte duurt voort Alternatieve bouwweg naar Sveaborg komt er Bijzonder performance in Stedelijk Banjeren door Sveaparken Vier avonden f ietsen 6 WEKEN VOOR 17,50 Of bel gratis 4 B en W: geen idee wanneer bouw kan beginnen Varen met Rode Kruis Vaderdag Jong geleerd, oud gedaan Expositie 'Ken uw College' Gevelherstel Stadskantoor FILIAAL ROTTERDAM van 11.00-17.00 uur Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 6 weken lang in de bus voor slechts 17,50. Vul snel de bon in Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement* 8PLUS»toM« Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 12 juni 2002 9e Jaargang nr 24 y SCHIEDAM - Het college van B en W heeft geen idee wan neer er een begin kan worden gemaakt met de bouw van het Land van Belofte. Dat antwoorden B' en W aan de PvdA die schriftelijke vragen had gesteld over het stuk land waarop ooit de Hema stond. Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weekbladei BERGWEG 110 EN CEINTUURBAAN 111 Een pagina vol aanbiedingen! Kijk verder in deze krant. AL 25 JAAR KEUKENS IE GELS SANITAIR Rotterdam Industrieweg 1, (010) 262 07 33 Gorinchem Newtonweg 16, (0183) 64 76 00 Spijkenisse lepenlaon 19-41, (0181) 62 32 00 Barendrecht Van't Hoffstraot 8, (010) 482 52 71 KORTIIMG! jf "Ijf m-,mm (6 weken voor slechts 17,50 Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/gironr.: Voorl: Nr: Plaats: (i.v.m. controle bezorging") Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: ft Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam U Geldt alleen als u de afgeiopen drie maanden geen abonnee bent geweest. **Het Rotterdams Dagblad gaat zorgvuldig om met uw gegevens. In de colofon vindt u nadere informatie. .Jl - -»•- niMiiil Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland S5 PLUS vanDijk Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek Schiedam WATERWEG - Het Rode Kruis, afdeling Nieuwe Wa- terweg Noord, gaat op 14 (deelnemers uit Overschie en Schiedam) en 21 September (Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Hol land) voor de 43ste keer varen met het mps IJsselstroom. Aan boord kunnen 230 gasten meevaren. Onderweg wordt onder andere een bezoek ge- bracht aan havenstad Rotter dam. Een team van 30 vrijwil- ligers waaronder een arts en twee verpleegkundigen bege- leiden de deelnemers. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via telefoonnum- mer 426 80 13. SCHIEDAM - Winkelende vaders staat zaterdag 15 juni een leuke verrassing te wachten in de Nieu we Passage. Het Nieuwe Passage Promotieteam is dan namelijk aan- wezig om winkelende vaders een leuke attentie te overhandigen, waar de moeders op Vaderdag mee aan de slag kunnen. Overigens zijn er voor alle zonen en dochters die ook wat aan Vaderdag willen doen tal van cadeautips te vinden in de winkels. In de Hoogstraat lopen boerenjongens- en meiden rond die iets lekkers uitdelen. Op het museumplein wordt een terras in- gericht met live-muziek. SCHIEDAM - In het Stede lijk Museum is een educatief project van start gegaan on der de titel 'Je weet niet wat je ziet'. Het is bedoeld voor de groepen 1 en 2 van het basisonderwijs. In mei is in het museum het kunstpro- ject gestart, nu worden drie keer per week basisschool- groepen rondgeleid onder het motto 'jong geleerd, oud gedaan'. Onder begeleiding van een professional worden de kleuters geconfronteerd met hedendaagse kunstwer- ken uit de tentoonstelling De Grote hoop, die nog tot en met 30 juni in het museum te zien is. De kleuters reage- ren op de centrale vraag: 'Is het kunstwerk het ding dat je voor je ziet?'. In de doe-hoeken van het museum gaan de kleuters aan de slag met de materia- ien die ze gezien hebben in de kunstwerken. SCHIEDAM - In de biblio- theek aan het Stadserf is een tentoonstelling te zien die bestaat uit vitrines met voorwerpen van de wethou- ders, alle vier nieuwkomers in het college. De wethou- ders hebben elk in een vitri- ne artikelen tentoongesteld die een blik werpen op de mens achter het collegelid. Het is aan de bezoekers van de tentoonstelling om te ra- den wie welke vitrine heeft ingericht. Deelnemers ma- ken kans op boekenbonnen ter waarde van 25 en 50 eu ro. De wedstrijd loopt tot het eind van de maand. De bieb is open op maandag en don- derdag van 11.00 tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - Vandaag is de dag waar heel veel scholieren in Schiedam op hebben gewacht. Na weken ploeteren, een pittige examentijd en een tijdje uitblazen, volgt vanmiddag het uur van de waarheid. Dan is het wachten en hopen dat de telefoon niet gaat. Als ie wel gaat moet het schooljaar helaas over worden gedaan, al zijn er natuurlijk altijd een paar die nog in aanmerking komen voor een herexamen. Als de telefoon echternietrinkelt, kan de vlag uit en het feest beginnen. Foto Roger van derKraan lkH£& 15,- M€£ <o£K2£6£N VCO£ PE VAPPOZ MAAR NU PA04T IK WATERWEG - Fietstoerclub Rijnmond organiseert van maan dag 17 tot donderdag 20 juni voor de elfde maal de Avondfietsvier- daagse. Met volledig uitgepijlde routes en daarbij ook een uitvoeri- ge beschrijving worden onder meer de vele nieuwe fietspaden die random Schiedam en Vlaardingen zijn aangelegd, aangedaan. De deelnemers worden zo gevoerd langs de mooiste en rustige plekjes die deze regio rijk is. Rijnmond heeft voor dit fietseve- nement twee afstanden in de aan- bieding. Enerzijds kan er per avond 50 kilometer gefietst wor den en anderzijds is er voor dege- nen die het iets rustiger aan willen doen 25 kilometer per avond. Er kan vanaf 17 juni dagelijks gestart worden van 18.00 tot 19.00 uur. De deelnemers hebben vervolgens In april oordeelde de rechter dat de gemeente Schiedam ten onrechte een bezwaarschrift van tegenstan- ders van de bouw ongegrond had verklaard. Het college beraadt zich nog steeds samen met juridische adviseurs op de verdere stappen die de gemeente kan nemen. „Ge- geven de complexe juridische situ- atie is het op dit moment nog te vroeg om al een realistische in- schatting te geven van het tijdstip waarop de bouw, na bodemsane- ring, archeologisch onderzoek en bouwrijp maken, zou kunnen star- ten", schrijven B en W. Doordat er veel onzekerheid be staat over wanneer de bouw van het Land van Belofte kan begin nen, loopt de verkoop van de com- merciele ruimtes op de begane grand volgens het college 'moei- zaam': ..Ofschoon er in de markt wel belangstelling voor de locatie bestaatm stellen potentiele vesti- gers zich afwachtend op. Een voortduren van de onzekerheid rond dit project doet de marktposi- tie van de Schiedamse binnenstad geen goed." Het braakliggende terrain kan tot- dat de bouw van start gaat, in elk geval niet worden gebruikt als par- keerterrein, dat zou in strijd zijn met de afspraken die de gemeente heeft gemaakt met de exploitant van de ABC-parkeergarage, en de investeringen die de exploitant heeft gemaakt om de garage 24 uur per dag open te stellen. Het terrain verharden zou een ver- keerd signaal zijn, stellen B en W, over afstel van het Land van Belof te. En het tijdelijk inrichten tot speelplein, zoals voorgesteld door de PvdA, is niet mogelijk omdat het terrain verontreinigd is. SCHIEDAM- Het herstel van de kopgevels van de hoogbouw van het Stadskantoor wordt intensiever aangepakt dan gepland. De bedoe- ling is om de kopgevels te strippen en de platen opnieuw aan te bren- gen. Om die werkzaamheden zo adequaat mogelijk te kunnen uit- voeren, is verder onderzoek nood- zakelijk naar de conditie van de verankering van de gevelplaten. In verband hiermee moeten enige ge velplaten worden verwijderd. Daarvoor moeten eerst de daken op de eerste verdieping worden verstevigd en moet eventueel aan de gevel een dubbel net worden bevestigd. De werkzaamheden starten nog deze week. Het herstel van de kopgevels zal worden uit- gevoerd afhankelijk van de uit- komsten van het onderzoek naar de verankering. Eerder in 2001 is al een deel van de herstelwerkzaamheden afgerond. In maart 2002 zou worden gestart met de uitvoering van de resteren- de werkzaamheden. Eerst werden twee gevelplaten vastgezet en ge- repareerd omdat ze barsten ver- toonden en dreigden los te laten. Naar aanleiding daarvan werd be- sloten de herstelwerkzaamheden op te schorten en verder advies in te winnen over de verankering van de gevelplaten. Eind mei kwam het advies binnen om toch over te gaan tot het strippen van de kopgevels en het opnieuw aanbrengen van de platen. Het college van B en W heeft hier- op besloten meteen actie te onder- nemen en de nodige voorzorgs- maatregelen te treffen zodat de herstelwerkzaamheden goed en zonder verdere vertraging kunnen worden uitgevoerd. tot 21.30 uur de tijd om de afstand te volbrengen. Eventueel kunnen de fietsers per dag afwisselen of ze de hele of de halve afstand rijden. De start vindt plaats op de grens tussen Vlaardingen en Schiedam in sportpark Harga bij de Wielerbaan aan de Olympiaweg. Op de laatste avond is er een herinnering be- schikbaar voor de meerijdende fietsers. Wie zich tevoren wil in- schrijven voor dit evenement kan terecht bij verschillende rijwiel- handelaars in Schiedam en Vlaar dingen en betaalt dan 3 euro per persoon. Ook kan er 17 juni ter plaatse bij de wielerbaan nog wor den ingeschreven. De kosten be- dragen dan 4 euro. Voor meer informatie over de Avondfietsvierdaagse kan gebeld worden naar Henk Gusman, (010) 471 03 12 of gekeken op internet: www. tcrijnmond. nl. SCHIEDAM - Niet echt veel Schiedammers wisten afgeiopen zaterdag de open dag van de gemeente Schiedam te vinden. In het Stadskantoor konden Schiedammers gewoon bij de raadsleden in de fractiekamers aanschuiven en praten over de problemen van de stad. Als toetje kon er nog een ingelaste raadsvergadering worden bezocht, die niet voor de show werd gehouden, maar echt noodzakelijk was. Zie verder de binnenpagina voor een verslag. Foto Roger van der Kraan het vier keer echt banjeren voor Reijnhout en kornuiten. Langs straten en tuinen en dwars door (semi-)openbaar groen. Hier en daar werd de loftrompet gestoken, op andere stukken was het huilen met de pet op, volgens de oud-wet- houder. Maar over het algemeen mocht er over de bewoners en over wat ze met de grand rond hun wo- ning allemaal hadden gedaan in de eerste twee deelplannen niet ge- klaagd worden. Ook in de twee ba- sisscholen, De Violier en De Vlin- der, werden rondleidingen gegege- ven. Meer over de Dag van het Zweedse Wonen verder in deze krant. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het viel af en toe niet mee voor oud-wethouder Adri Reijnhout. Vier forse rondleidin gen door Sveaholm en Sveafors onder een behoorlijk juni-zonne- tje, vielen de geestelijk vader van de wijk niet licht. De belangstel ling voor de wijkwandelingen was groot tijdens de derde Dag van het Zweedse Wonen, die afgeiopen za terdag werd gehouden en dus was SCHIEDAM - De gemeente Schiedam en de Ontwikkelings- Combinatie Sveaparken hebben afgeiopen week gezamenlijk geko- zen voor het verwijderen van de bouwweg achter de nieuwbouw- woningen aan de Odinholm. Er zal nu een alternatieve route worden aangelegd die veiliger is. Een tijd geleden trokken veront- ruste bewoners van woningen aan de Odinholm aan de bel over de bouwweg die pal langs hun achter- tuinen liep. Ze waren bang voor verzakkingen doordat zwaar ver- keer intensief gebruik maakt van de weg. Bovendien maakten ze zich zorgen over de veiligheid van hun kinderen, die pal langs de weg moesten spelen. Ze vonden een luisterend oor bij wethouders De Swart en Habermehl, die meteen polshoogte kwamen nemen en be- grip hadden voor de zorgen van de nieuwbakken bewoners. De gemeente en ook de Ontwikke- lingsCombinatie Sveaparken, waartoe de drie ontwikkelings- maatschappijen die Sveaparken bouwen en de gemeente behoren, hebben nu toegegeven dat de weg inderdaad niet handig is aangelegd en dat er gekozen moet worden voor een alternatieve route. Het college heeft een pleidooi gehou den voor een alternatieve bouw weg, die vanaf de Slimme Wate ring rechtstreeks naar Sveaborg, het derde nog te bouwen deelplan. leidt. Deze alternatieve weg volgt het trace van de toekomstige ontsfui- tingsroute voor de deelgebieden Sveaborg en Sveadal. De weg krijgt een aansluiting op de Slim me Watering ter hoogte van het huidige directiekantoor van Mid- gard Beheer B V, het bedrijf dat be- last is met de organisatie van de werkzaamheden in het openbaar gebied in Sveaparken. De alterna tieve bouwweg is een van de alter natieve bouwroutes die door Mid- gard aan het college zijn voorge- legd. De blokkades over de bouw weg die de gemeente kort geleden al in had gesteld, kunnen dus al- weer worden verwijderd, evenals de bouwweg zelf.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 1