De Parade is de ideale plek voor Rotterdamse band Hasjee Royaal 'The Chick Singer' Kirsten zondag te zien op Spijkpop I I NIEUWE V00RRADEN! 50 L\k 4. 16; 4 maasstad 8e Klein Bonheur Festival Volleybal evenement op strand Hoek van Holland ENCYCL0PEDIE am Q 99 50 99 99 BERGWEG 110, ROTTERDAM 'Het is een beetje zoals Rowwen Heze, maar meer theaterachtig' 'Zeker met mooi weer is een festival gauw geslaagd' w ROBOT HUISDIEREN VAKANTIE KL0K mm- door Vincent Wernke ROTTERDAM - Zelf wis- ten ze het al jaren: Hasjee Royaal hoort op De Parade. De Parade zelf wist het al- leen nog niet. Maar op 19 juni maakt de Rotterdamse band eindelijk z'n debuut op het Paradeterrein. Hasjee Royaal doet daar drie shows op een avond en dat in totaal 23 avonden lang. Hard wer- ken dus, maar de vier band- leden hebben er zin in: „De Parade past bij ons." ROTTERDAM - Voor haar debuut-cd 'The Chick Sin ger' kreeg de Haarlemse sin ger/songwriter Kirsten loven- de kritieken. Niet voor niets heeft ze het druk in deze fes- tival-periode. Bovendien staat ze momenteel ook nog eens met Van Dik Hout in de hitparade met het nummer 'Stip aan de hemel'. Aan staande zondag 16 juni staat Kirsten in Park Waterland in Spijkenisse tijdens Spijkpop. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speel- goed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. 2.25 3 VOOR W tr 22WT SLEUTEL HANGER SPEL COMPUTER -M5" M5" Woerisdag 12 juni 2002 TX51 ROTTERDAM - In Nighttown donderdagavond Aphrodite, de Jungle-dj die vooral aan het eind van de jaren negentig succes had met zijn drum 'n' bass. Hij is bij junglefreaks zeer populair. Aan- vang 22.00 uur, entree 7. En Transformation gunt de dansende bezoekers zaterdag vanaf 23.00 uur weer een blik op de afgelopen dertien jaar Nighttown. Dj's deze avond: Victor en het Orange duo Daniel en Yves. Entree 12. Rotown heeft zondag Kopna Kop- na, vijf jongens uit Roelofarends- veen, die zich in de afgelopen elf jaar hebben ontwikkeld van huis, tuin en keuken groepje tot een goed geoliede, professionele band met uiteenlopende muzikale talen- ten. In april waren ze al te zien bij Motel Mozai'que, waar ze een zeer goede set neerzetten. Aanvang 22.00 uur, entree 3. WaterFront heeft donderdag 13 juni een dubbeloptreden van Livid en Drive, beiden ontstaan op de popafdeling van het Rotterdamse conservatorium. Aanvang 21.00 uur, entree 6. Een dag later Dil- linger Four en Durango 95. Aan vang 21.00 uur, entree 7. Later die avond is er een aflevering van Rockaway Beatz. Aanvang 0.30 uur, entree 3,50. En zaterdag in WaterFront Strictly Techno episo de 60 met Perry, Paul Hazendonk, Michel, Bas M, Krypton en visuals van Digital Lab Reach. Aan vang 22.00 uur, entree 6. Donderdag in Off Corso Dance- Again, de maandelijkse studenten- avond, met DJ Promiss en visuals van VJ Joost. Aanvang 23.00 uur, 10. Een dag later I love Kiss Spe cial, een innoverende, meeslepen- de dansavond geinspireerd door liefde en leven. Aanvang 23.00 uur, entree 10. Zaterdag Sound Architecture en Silly Symphonies are On at Off—Corso met Remy en Frederik, Leroy and Black Ce- asar. Aanvang 23.00 uur, 12. Baroeg heeft vrijdag 14 juni vanaf 21.00 uur een Oude Noorden Be- nefiet, met Kennie en Connie (Rot- terdams punk cabaret), The Ato mic Boot (NL alternatieve rock), Rot van de Dam (NL rock/punk/ metal) en RED (NL bikermetal). Entree 5. Een dag later 80's More! met C02. Zaal open 21.00 uur, entree 4. En zondag 16 juni in Baroeg Tocado's Benefiet, met Brains No More (NL punk), Dis turbance (NL punk), Totaal Ver- lept (NL hardcore/punk), No-Men (NL punk), Wiseguy (NL punk), Buttscratcher 2000 (NL punk) en Dildo (NL punk). Er worden opna- men gemaakt voor de tweede live- cd Baroeg Moet Blijven! Aanvang 15.30 uur, entree 5. Het is als vanouds een feest in het Prinses Theater, als Hasjee Roy aal op het podium staat. Terwijl de voile zaal zich tijdens deze laatste Hasjee Dinershow van dit seizoen tegoed doet aan een heer- lijke maaltijd, zorgen Cor Vett (zang), Nico T.A. van Asem (gi- taar), Johnny Bordeel (saxofoon) en Charles Royal (drums) voor de muziek. Zeer gevarieerde mu- ziek, want Hasjee Royaal heeft veel verschillende genres op het repertoire staan. Van smartlap tot country en van jazz tot gospel. En altijd met eigenzinnige, Neder- landstalige teksten erbij. Het ca- bareteske voorkomen van de band doet de rest. Met Hasjee Royaal is het altijd gezellig. Een keer per maand staat Hasjee Royaal in het Prinses Theater. Maar ook daarnaast heeft de band niet te klagen over optredens. Tij dens de Olympische Spelen in Salt Lake City verzorgde Hasjee Royaal een optreden in het Radio 538-programma van Edwin Evers. Het leverde een heleboel publiciteit op en een single in de Mega Top 100. „In eerste instan- tie vond Edwin Evers ons maar niks. Maar omdat ons optreden contractueel was vastgelegd, kon- den ze er niet omheen", vertelt zanger Cor Vett. „Na twee maten was hij om en Evers heeft ons nummer 'Lieve Mathilde* daarna vrijwel dagelijks gedraaid. Het werd op single uitgebracht en we kwamen in de hitparade binnen op 100. We waren er een week la ter alweer uit, maar toch, het was kort maar prachtig." Hasjee Royaal op het podium van het Prinses Theater: „ls het muziek of theater? Eigenlijk vallen wij daartussenin. foto: Dick Sluijter Een singleband is Hasjee Royaal toch niet. De band bracht tot op heden wel drie cd's uit, maar de energie van hun muziek moet je vooral live ondergaan. Hasjee Royaal is ooit begonnen als straatband en via Camaretten en bedrijfsfeesten, zijn de leden een paar jaar geieden een muzikaal gezien serieuzere weg ingesla- gen. „Het blijven teksten met een knipoog", zegt Charles Royal over de muziek van de band. „Maar we zijn wel min of meer doorgegroeid van smartlappen naar Nederlandstalige pop met serieuzere teksten. Cor Vett vult aan: „Het is een beetje zoals Rowwen Heze, maar wel meer theaterachtig." Type- rend voor de band zijn de typetjes die de bandleden op het podium neerzetten. „Die zijn ooit op straat ontstaan omdat je daar iets moet verzinnen om de mensen vast te houden. We hebben beslo- ten die alterego's vast te houden, al zijn wij daarvoor misschien moeilijk te plaatsen. Is het mu- Royaal wordt gecombineerd met een drie gangenmenu. En later op de avond gaan alle tafels en stoe- len de tent uit en is het feesten, dansen, zweten en zingen tijdens ziek of theater? Eigenlijk vallen wij daartussenin." En dus is Hasjee helemaal op z'n plaats op De Parade. „Ja, wij wis- ten dat al langer", lacht Vett. „AUeen De Parade wist het nog niet. Wij denken dat De Parade de plek is voor ons." Hasjee Royaal verzorgt tijdens de aanstaande Parade in totaal 39 optredens, Drie op een avond. Om 18.00 en 19.30 uur is er 'Het Eetgelag', waarbij de muziek van Hasjee 'Het Dansgelag'. „Het wordt hard werken. Op De Parade ben je zelf uitbater, dus we moeten al- les zelf doen, met in totaal zeven man. Vooral met 'Het Eetgelag' wordt dat waarschijnlijk kunst en vliegwerk." Of de mensen dan hasjee te eten krijgen? „Dat blijft geheim", lacht Cor Vett. Op muzikaal gebied wil Hasjee Royaal met de volgende cd een flinke stap vooruit maken. „De kwaliteit van onze volgende cd moet omhoog", zegt Cor Vett. „Maar we gaan nu eerst De Para de doen en daarna gaan we na- denken over een nieuwe cd. We hebben wel al wat nieuwe liedjes, die wat minder plat zijn dan ons vroegere werk." De knipoog in de teksten zal echter niet verdwij- nen, want dat hoort bij Hasjee Royaal. „Wij hoeven niet be- roemd te worden of heel veel cd's te verkopen", besluit Vett. „Wat wij willen is zo veel mogelijk lol en plezier maken en daarmee on ze boterham verdienen. Zolang dat kan, kunnen wij volgens mij alleen maar beter worden." Hasjee Royaal is te zien op De Pararde in Rotterdam op 19-22 juni en 27-30juni. Daarna ook in Den Haag, Utrecht en Amster dam. Reserveren voor 'Het Eet gelag': 010-412.15.66. Voor meer informatie: www.hasjee.nl. ROTTERDAM - Het is weer juni. De bijen minnen en de vogels zingen. Tijd voor Bonheur om haar deuren te openen en het Klein Bonheur Festival de ruimte te geven. Collega's waar Bonheur zich verbonden mee voelt worden uitgenodigd. In en om het theater van Bonheur spelen zij hun voorstellingen, vertellen zij hun verhalen, en zingen hun liederen. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld om in een ontspannen sfeer te eten en te drinken en vooral veel moois te zien. Terug van weggeweest, na twee jaar afwezigheid: het achtste Klein Bonheur Festival. Reserveren/informatie: 010- 404.67.16, bonheur@bonheur.nl of www.bonheur.nl. ROTTERDAM - Wie actief van zon, zee en strand wil genieten kan op 15 en 16 juni terecht in Hoek van Holland bij Lipton Ice Tea Beach Volley bal. Meedoen kan op alle niveaus, van recreatief tot topklasse. In juni, juli en augustus doet Lipton Ice Tea Beach Volleybal negen badplaatsen in Nederland aan en iedereen is welkom om te komen kijken. De stichting Dutch Beach Volleybal Circuit organiseert dit evenement dit jaar voor de elfde keer. Het aantal deelnemers groeide in die jaren tot 40.000enthousiaste deelnemers. Lipton Ice Tea Beach Volleybal is echter meer dan alleen beach volleyballen. Het evenement geeft je een vakantie- gevoel, omdat het een echt dagje uit is. In Hoek van Holland slaat het volleybal evenement op 15 en 16 juni haar tenten op bij strandpaviljoens 'De Noordpier' en 'The Peach Pit'. De or- ganisatie wordt ondersteund door volleybal vereniging Skania. Op het Hoekse strand worden 55 beach volleybalvelden geplaatst. Per dag nemen ongeveer 275 teams deel aan het evenement. Zowel beginners als ervaren volleyballers kunnen zich opgeven met een team. In totaal zijn er veertien verschillende categorieen. Aanmelden kan via de website www.liptonicetea.nl. door Vincent Wernke „De komende tijd heb ik het inder- daad behoorlijk druk met festi vals", vertelt de 23-jarige Kirsten. Het is niet de eerste keer dat zij fes tivals aandoet, maar dankzij het succes van haar debuut-cd 'The Chick Singer' zijn het er wel meer dan ooit: ..Festivals zijn hartstikke leuk om te doen. Ieder festival is anders, ieder optreden is sowieso anders. Zo'n festival biedt je de kans om in een keer veel mensen aan te spreken, die jou misschien niet kennen. De sfeer is er vaak lekker los. Zeker met mooi weer is een festival gauw geslaagd. Dan zit iedereen lekker met een biertje in de hand op het gras en maakt het niet meer zo veel uit wie er op het podium staat. Daarentegen is een festival met slecht weer helemaal niet leuk", vindt Kirsten. Toen zij veertien jaar was, begon Kirsten met zingen en gitaar spe len. Haar grote voorbeeld was Bob Dylan. „Ik bewonderde hem en speelde zijn nummers. Toen ik zelf begon met teksten schrijven, wa ren dat ook kritische teksten. Over zwervers, terwijl ik bij wijze van spreken nog nooit een zwerver ge zien had. Mijn ontwikkeling is heel geleidelijk gegaan, pas het laatste jaar heb ik er een heel zeker gevoel over en sta ik steeds vaker op het podium. Of het nu ook drukker is bij mijn optredens? Nou ik heb vroeger ook wel eens voor 20.000 mensen gespeeld, op Bevrijdings- pop. Ook heb ik in mijn eentje in het voorprogramma gestaan van Sheryl Crow voor 1500 man. Meer bezoekers maakt een optreden Singer/songwriter Kirsten: „Zo'n festival biedt je de kans om in een keer veel mensen aan te spreken, die jou misschien niet kennen.f0t0: Maarten van schaik overigens niet leuker of minder. Ik heb graag contact met mijn pu bliek. Een optreden voor twintig man kan dan net zo leuk zijn. Het kan namelijk best zo zijn dat er van een zaal met 300 mensen maar op deze manier tien keer leuker. Het belangrijkste voor mij is dat de muziek op een eerlijke en ver- staanbare manier gebracht wordt, dus niet dat je de tekst door de har- de muziek niet meer kunt verstaan. twintig naar je staan te luisteren. Tot een jaar geieden speelde Kir sten haar zelfgeschreven liedjes in haar eentje en begeleidde ze zich- zelf op een akoestische gitaar. In- middels trekt ze door het land met een zeskoppige band. „Ik heb op- eens met vijf anderen te maken. Dat is anders dan in je eentje optre den, maar het is wel te gek. Ik was het zat om alleen op het podium te staan en wilde sowieso ontdekken hoe die nummers zouden klinken als ik ze met een band zou spelen. Dingen die ik al jaren in mijn hoofd had zitten, kon ik nu einde lijk gaan uitproberen. Ik vind het Ik denk dat het goed gelukt is en dat de liedjes die ik al zeven jaar in mijn eentje speelde, door de nieu we benadering nog mooier gewor- den zijn." In navolging van haar muzikale voorbeelden als Bob Dylan, Dave Matthews en Jeff Buckley schrijft Kirsten al haar teksten zelf. „Ik wil niet zeggen dat ik geen liedjes van anderen wil zingen, maar ik moet echt door een tekst geraakt wor den. En niet even, maar blijvend, iedere keer weer als ik zing. Dat heb ik niet zo snel met teksten van anderen, maar wel met liedjes die ik schrijf. Die gaan vanzelfspre- kend over onderwerpen die mij ra- ken. Ik schrijf in het Engels, omdat dat een mooie taal is met een mooie klank. Dat komt waar schijnlijk doordat ik veel luister naar mensen als Bob Dylan. Daar- door ben ik als het ware met En- gelstalige liedjes opgegroeid." Opvallend genoeg staat Kirsten op dit moment in de hitparade met een Nederlandstalig nummer. Ze zingt mee op 'Stip aan de hemel' van Van Dik Hout. „Nederlands zin gen is anders. Het Engels heeft ronde klanken, terwijl het Neder- lands naar mijn idee veel vierkan- ter is. Maar 'Stip aan de hemel' is een mooi nummer met een prachti- ge tekst. Ik kende Van Dik Hout al langer en zij kenden mij ook, maar we hadden nooit veel contact. Toen ze een zangeres zochten voor 'Stip aan de hemel' is de keuze unaniem op mij gevallen, begreep ik. Ik vond dat natuurlijk te gek en heb meteen 'ja' gezegd." Voor informatie over Spijkpop: 0181-696910 ofwww.spijkpop.nl. DUIZENDEN CD'S C0RRECTPRIJS PER STUK Art. Nr. 199155 4; ROBOT HUISDIEREN 4 verschillende speelgoed robot huisdiertjes w.o. Meow Chi, Chirpy Chi, Poo Chien DinoChi. C0RRECTPRIJS PER STUK ftft PHILIPS INTERACTIVE ENCYCL0PEDIE Boordevol teksten, geluid, beelden en video om woorden en begrippen uitgebreid toe te lichten. C0RRECTPRIJS Art. nr. 241319 t/m Art. nr.241322 Art. Nr. 29019 SLEUTELHANGER/ COMPUTER SPELLETJE Handige sleutelhanger met daaraan eenzakcomputermet 8 verschillende spelletjes. C0RRECTPRIJS Art. Nr. 222012 WERELD KL0K Handig klokje/wekker en calculator voorop vakantie III C0RRECTPRIJS Art.nr. 223782 HARRY POTTER ACTION Spannende action-game met Fluffy (Pluisje), de drie koppige hond uit de Harry Potter film. C0RRECTPRIJS -29£§*Art.nr. 239513 3D ALIEN INTRUDER 3 Dimensionaal ruimte-spel voor jong en oud. Incl. batterijen. C0RRECTPRIJS Art. Nr. 199135 Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eeste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21