maasstad r< Veel animo voor pittig geprijsde huzarenstukjes in Sveaborg X 'Kijk daar hebben we Theo!, dat heeft 'ie toch maar mooi gefikst' K 0 Jfk persoonlijk ft v m www.rvko.nl krant netel Lopen door Sveafors en -holm en lezen over Sveaborg Open dag gemeente Schiedam: 3-gangen menu €20 18 juni VOOR VACATURES ONDERWIJS KIJK OP maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Is de prijs nou nog wel of niet inclusief erfpacht? Op het terrasje voor Fit Sportland, waar af- gelopen zaterdag de derde Dag van het Zweedse Wo- nen werd georganiseerd, ontspint zich een kleine dis- cussie. De een denkt van wel, de ander is overtuigd van het'tegendeel. Schie dam gaat de erfpacht toch afschaffen. Waarom zouden ze huizen die nog gebouwd moeten worden, dan met een fikse canon verkopen?' Maar erfpacht of niet, de animo voor de huizen in het derde deelplan Sveaparken, Sveaborg, was onvermin- derd groot. Vooral in de ochtenduren gingen de ver- koopfolders in hoog tempo over de toonbank. dinercafe SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens- dag moeten uiterlijk de dinsdag ervoor binnen zijn. Zomerkamp MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Open huis op dinsdag Wel zo Woensdag 12 juni 2002 4 MNI Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds W.M. van de Ve- gt- Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds K.J. Visser. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds J.C. den Toom. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.J.A. v.d. Peppei. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. dhr A.F. Ruijl. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur, ds. W.M. van de Ve- gt- Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek zo 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 17.30 uur. ds. D.J. van Vuuren. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds J.A. Roskam. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 do 20.00 uur, Dienst van Schrift en Gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur, euch.viering zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. he- renkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds J.F. Postma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. v/d Want. wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr 8 30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 M. Anganois Telefoon 010 4004399 of 06 10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 K Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. XQ52 Door Karin Moerman In Sveaborg, dat in drie fasen ge bouwd wordt, zullen vier type woningen en een appartementen- complex worden neergezet in de koopsector. Eentonig zal het in Sveaborg echter niet worden. Er wordt dan wel uitgegaan van vier basistypen, maar door uitbouw- tjes, kleurstellingen en anders ge- plaatste entrees verschijnen er in totaal meer dan dertig verschil- lende typen. De prijzen van de huizen liegen er niet om. Het goedkoopste type eengezinswo- ning, dat de naam 'Ume' heeft meegekregen, moet ottgeveer 229.000 euro gaan kosten. Voor een twee-onder-een-kap-woning, 'Juktan', moet zeker op 365.000 euro worden gerekend. De appar- tementen gaan vanaf 165.000 eu ro de deur uit. Daarnaast worden in Sveaborg een aantal herenhui- zen 'Vindel' gebouwd (rond de 249.000 euro) en vierlaagse hoek woningen 'Tome" (vanaf 319.000 euro), Wie belangstel- Over de grindpaden ging het door het semi-openbare groen van Sveafors. Goed was hier te zien hoe de privetuinen optisch bijna onmerkbaar overlopen in semi-openbaar groen en hoe alles daardoor groter lijktfoto Roger van der Kraan ling heeft moet zijn verlanglijst voor 1 juli inleveren bij een van de Svea-makelaars; Ooms, Bode- wes of Wassenaar. Daarna wordt bekeken wie van de vele inschrij- vers als serieuze gegadigden overblijven. Bovendien is het de bedoeling dat er in Sveaborg huurwoningen ge bouwd worden. Op de bouwplat- tegrond staan deze huizen al wel in grijs aan- gegeven, al is nog on- duidelijk hoe en wan- neer er ge bouwd gaat worden. En of het, zoals beloofd, wel huur wordt. Wooncorporatie Woon- plus, die in Schiedam de instantie lijkt om het huurdeel te gaan ver- huren, weet in ieder geval nog van niets. „Er is in ieder geval nog geen overleg geweest", laat een woordvoerder van Woonplus weten. „Sveaborg wordt ge bouwd door drie ontwikkelings- maatschappijen die wat dat be- treft de touwtjes in handen heb- ben. Wij zijn in dat plaatje net een koper. We moeten maar afwach- ten of er wat aangeboden wordt, wat er aangeboden wordt en of het voor ons interessant is." Wie zich wat meer in de al be- staande Zweedse wijken, Svea- holm en Sveafors, wilde verdie- pen kon deelnemen aan een aan tal rondleidingen die door oud- wethouder en geestelijk vader van Sveaparken, Adri Reijnhout. werden georganiseerd. Met slier- ten beiangstellenden trok hij vier- maal langs ecologische zones in aanleg, 'goede' en 'slechte' tui- nen en dwars door semi-openbaar groen. Aardige wandelingetjes zo onder een mild juni-zonnetje. Reijnhout roemt de grasveldjes en de witte hekjes die bewoners hebben aangelegd, maar wijst ook op brume (bijna-)schut- tingen en lange stukken be- strating. De bewoners in de wijk, die de groepen gela- ten aan zich voorbij zien trekken. halen de schouders op. „Ja", snuift er een, „Kijk maar goed en dan vooral naar de stukken waar de gemeente nog helemaal niets aan heeft gedaan, zoals dat stuk oerwoud hier achter mijn tuin. Dat moet een ecologische zone worden, nou. zoals het er nu uit- ziet heeft het meer weg van een stortplaats van bouwafval. En als ik hier nou net zou wonen, maar de wijk is al ruim een jaar opgele- verd." De bewoners van de Odinholm bleken een stuk meer in hun sas. De verguisde bouwweg langs hun huizen moet op last van wethou- ders De Swart en Habermehl weg en dat was weer aanleiding voor een aardigheidje, vonden ze. De Zweedse Dag ging dan ook van start met taart in het verkoopcen- trum, of eigenlijk een half uurtje eerder al in Sveafors met het in gebruikstellen van de fontein. Een geschenk van ontwikkelaar Amstelland aan de bewoners, al hadden die uit de krant moeten vernemen dat er een kadootje voor hen aan zat te komen. Door Hjalmar Teunissen SCHIEDAM - Het dochtertje van Catelijne de Groot (AOV) gaat helemaal schuil onder een berg SP-schuursponsjes. Yorick Haan, fractievoorzitter van de SP kan er wel om lachen, maar schrikt zich vervolgens een onge- luk wanneer hij zijn eigen kind met een VVD-ballon ziet lopen: „Laat die ballon los!", lacht hij. Een oude vrouw stopt intussen een stapel SP-sponsjes in haar tas, altijd handig toch. Het loopt niet echt storm tijdens de open dag van de gemeente, afgelo- pen zaterdag in het Stadskantoor. Het moet allemaal anders met de politiek sinds de laatste gemeente- raadsverkiezingen, veel opener, dus kunnen alle Schiedammers ge- durende een half dagje overal een kijkje nemen. Hoe ziet de nieuwe werkkamer van wethouder Theo Schoenmakers eruit? Wat heeft burgemeester Reinier Scheeres aan de muur hangen? En vechten het AOV en D66 elkaar de tent niet uit in hun gedeelde fractiekamer? Wat dat laatste betreft, dat valt wel mee. „Je ziet elkaar eigenlijk nooit", vertelt De Groot. Dat komt door het schema dat ze hebben op- gesteld. Echt veel vragen van Schiedammers heeft ze nog niet gekregen, zegt ze achter een tafel die bezaaid is met AOV-steutel- hangers. Harry Dekker (ook al- weer jaren bezig voor het AOV) daarentegen vertelt dat hij veel klachten heeft gekregen over de woonvoorzieningen in Schiedam. Net kwam er iemand die maanden geleden is gescheiden, maar nog steeds op een vervangend huis wacht. ..Dan zit er niets anders op dan weer bij moeders thuis te gaan wonen", zegt hij. „En dat gaat flink ten koste van je eigen vrijheid hoor. We kunnen er verder niet veel meer aan doen dan het te sig- naleren." Yorick Haan, een paar deuren ver der, heeft nog nauwelijks gespro- ken met de bezoekers van de open dag. ,,Je ziet wel eindelijk eens an- dere mensen dan die je normaal hier ziet, de standaardinsprekers bijvoorbeeld en de vaste aanhang van de politieke partijen. De be zoekers zijn echt bianco, komen hier even de sfeer proeven." Om duidelijk te maken dat de SP niets te verbergen heeft, doet Haan de kasten open. Vooraan prijkt het re- glement van orde, een wapen dat Haan regelmatig gebruikt om za- Rob Oosthof (WD, links) en Ad Hekman (CDA, rechts) in gesprek met een Schiedamse burger. ken in de raad aan te kaarten. „Kijk, daar hebben we Theo!", roept een Schiedammer wanneer hij Schoenmakers in zijn kamer ziet werken. „Dat heeft 'ie toch maar mooi gefikst", en hij legt aan iemand uit wat volgens hem de grote winst van Schoenmakers heeft veroorzaakt: de naamsveran- dering van Platform Schiedam naar Leefbaar Schiedam. „Maar hij heeft niets te maken met Leef baar Nederland, zegt Theo steeds." Een andere Schiedammer kijkt eveneens naar binnen, maar blijft op de drempel staan. „Ik was erg teleurgesteld in Brazilie, ze speel- den niet echt goed, en ben ik hier dus maar een kijkje gaan nemen. Maar hier word ik ook niet echt en- thousiast van."„Ja, ik ben de bur gemeester", zegt Scheeres tegen een bezoeker. „Dat kun je wel zien aan de ambtsketting", luidt het antwoord. „Komt u binnen", ver- volgt Scheeres. „He Paul, een oude bekende! Hoe is het ermee?" 's Middags volgt een ingelaste raadsvergadering, om zo snel mo- gelijk de 'subcommissie onder- zoek der rekening' te kunnen in- stellen. „Dus hier gebeurt het", zegt een vrouw terwijl ze de Aleid- azaal bekijkt. Peter Groeneweg, fractievoorzitter van de PvdA, houdt een venijnig klein toe- spraakje. Eigenlijk vindt hij het een schande dat de coalitiepartijen Menno Siljee niet in die commissie willen. Zijn ze dan zo benauwd voor de kwaliteiten van de voor- malige wethouder van financien? Maar Marijke Ruseler (CDA) vindt het niet meer dan logisch dat Siljee niet in de commissie jcomt. Foto Roger van der Kraan Dan zou hij zijn eigen werk moe ten gaan beoordelen, en dat kan niet. En de nieuwe tijdelijke sub commissie wordt vastgesteld. „Misschien dat u nu geinspireerd bent om nog eens een gemeente- raad bij te wonen", zegt Scheeres nadat hij de vergadering heeft ge- sloten. „Nee hoor, ik heb alleen transpiratie gekregen", zegt een vrouw zachtjes tegen een vriendin. Paola Raymond Vlaardingerstraat 17 3111 BP Schiedam tel/fax (010) 27 34 766 http://www.dinercafedelokatie.nl e-mail: info@dinercafedelokatie.nl SCHIEDAM - Kluphuis Zuid gaat ook dit jaar op zomerkamp. Kinde- ren in de groepen 3 tot en met 8 (woonachtig in de Gorzen) kunnen naar een kampeerboerderij in Ha- pert gaan, in een bosrijke omge- ving. Het kamp wordt gehouden van 20 tot en met 27 juli en kost 68 euro (alles inclusief). Voor meer informatie: Ada Elshof (4267297). ^eudienst Rij„mo De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Relatief veel klachten De DCMR ontving van 3 tot 10 juni 417 klachten. Dat is relatief veel, want gemiddeld komen er ongeveer tweehonderd klachten per week bij de meldkamer binnen. Twee voorvallen sprongen er wat betreft het aan tal klachten uit. Composteringslucht Dinsdag 4 juni klaagden elf bewoners uit Bergschenhoek over com posteringslucht. Woensdag 5 juni kwamen er tweeentwintig gelijksoorti- ge klachten binnen. De DCMR ging naar aanleiding van de klachten op onderzoek uit. Ter plekke werd er geen stankoverlast meer geconsta- teerd, waarschijnlijk als gevolg van gewijzigde weersomstandigheden. In verband met de grote hoeveelheid stankklachten, houdt de DCMR momenteel een geuronderzoek in Bergschenhoek om te bepalen of de overlast binnen de gestelde geurnormen valt. Roetpluim en zwaveliucht Dinsdagmiddag 4 juni ontving de meldkamer dertien klachten over een roetpluim uit Schiedam, Vlaardingen, Hoogvfiet, Capelle en Pernis. Shell Nederland Raffinaderij bij Pernis veroorzaakte de roetpluim. BijJiet opstarten van het productieproces na onderhoudswerkzaamheden, kwamen koolwaterstoffen vrij die voor de veiligheid via de fakkel werden afgevoerd en verbrand. Dit incident leverde later in de middag ook zes stankklachten op uit Vlaardingen, Naaldwijk en Maasland. Met eenzelfde soort incident veroorzaakte Shell op woensdagavond 5 juni drieendertig klachten. De klachten over stank van zwavel en rotte eieren kwamen tussen half elf en twaalf uur binnen. Voornamelijk uit Rozenburg en een enkele uit Vlaardingen, Hoogvliet en Pernis. Naar aanleiding van de klachten verminderde Shell de toevoer naar de pro- ductiefornuizen, waarna geen klachten meer binnenkwamen. De DCMR heeft de raffinaderij aangesproken om dit soort incidenten in de toekomst tot het minimum te beperken. www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). "Ik wil ook lets van mezelf kwijt kunnen. pabothomasmore.nl pabo Thomas More Stationssingel 80, Rotterdam Het liefste zou ik nu meteen mijn abonnement opzeggen. Maar ja, een huis-aan-huis blad krijgje gewoon ongevraagd in de brieven- bus. Dus wat moet je? Een 'Nee-Nee'-sticker? Zelfs met zo'n ge- meentelijke klever op de gleuf ontkom je er niet aan toch met enige regelmaat zo 'n Maasstad Weekblad op de deurmat tevinden Maar wat kan ik dan doen om dergelijke vunzige berichtgeving buiten de deur te houden? Ik zou het zelf niet meer weten, ik zit hier echt met mijn handen in het haar! Mijn groeiende aversie tegen de berichtgeving in deze krant, is deze week weer eens hoogst actueel. En natuurlijk, ik hoor de redactie het alweer zeggen als ik mijn nukken bij hen te berde ga brengen. „Maar Ko, dit is kunst. Het is allemaal artistiek verantwoord ge- bracht. Geen SBS6-niveau!"Ja, dankjedekoekkoek. Ondertussen zie ik wel al die fotografen en verslaggevers (meerdere kranten maakten er deze week immers al melding van) met een veel grotere beleving dan normaal hun werk doen. Nee echt, Ko houdt er gewoon niet van als hij, zoals deze week, bij het openslaan van Maasstadongevraagd wordt getrakteerd op een stelletje blote vrouwen op zijn keukentafeL Waar zijn onze fatsoens- normen toch gebleven! Laat lezers die wel interesse hebben in deze kledingloze tantes gewoon zelf maar naar dat museum gaan. Of an ders liggen er voor hen nog kiosken vol met dergelijke verwerpelijke lectuur! Ik zie het in ieder geval niet als de taak van een huis-aan- huis blad om mij met dergelijke, ik noem het, vunzigheid in aanra- king te brengen. Daarom, om toch een daad te stellen, heeft Ko nu het volgende be- sloten. De eerst komende drie weken levert hij geen 'Krantnetels' voor deze krant Maasstad moet het maar eens een paar weken doen zonder mijn kritische en verhelderende noten doen. Ik weet zeker dat er over drie weken weer gesnakt wordt naar fatsoenrakker Ko Vellelulletjes. KoVellelulletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3