Filmisch visitekaartje op gevel De Cenobites popelen om nieuwe nummers te spelen NIEUWE V00RRADEN! 1 F0RMULE1 CD-ROM AANBIEDING 2 si Bj| i Q 99 Westelijk Handelsterrein decor tweede ArtRave BERGWEG 110, ROTTERDAM film IBMHHHI Vijfde editie van Global Attic Filmfestival in Rotterdam PEiS™5 |TniiBaeic5T»00Rl Q 95 ROBOT HUISDIEREN 12 SPEJ.LEN INEEN -9rST r; J VAKANTIE KL0K Rpreview ROTTERDAM - Makkelij- ke en moeilijke Rotterdamse films tonen aan een breed publiek. Dat is de insteek van het vijfde Global Attic Filmfestival, dat om het jaar wordt gehouden. Films die nooit een groot doek berei- ken of uitsluitend op buiten- landse festivals te zien zijn, verstoffen zo niet op een zolder, maar krijgen publiek in hun thuishaven. „We la- ten met het festival zien wat er op filmgebied in Rotter dam speelt, al is de oogst he- laas nog niet groot genoeg om het festival jaarlijks te organiseren", zegt initiator Noud Heerkens. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speel- goed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. [TdUBBELCD'SVOOR I J9M MS -SMD9" PERSTUK 195 T W*® w*- W •- WW Woensdag 19 juni 2002 ROTTERDAM - In Off Corso donderdag de maandelijkse club/ trance-avond in een multidiscipli- nair jasje met Marcello, Roog Eric de Man. Aanvang 23.00 uur, entree 10. Een dag later Fertile Grounds All Star Weekend pre sents. Alliance Sociale vertolkt de vruchtbare gronden van soulfull house, nu-jazz, latin breaks, afro beats, hip hop en rare grooves. Aanvang 23.00 uur, entree 10. En zaterdag Sound Architecture en Silly Symphonies are On at Off— Corso met dj's Jamie Anderson en Jay Samuel in de grote zaal. Loun ge: El Casa and DJ Dame. Aan vang 23.00 uur, entree 12. In Baroeg vrijdag 21 juni Benefiet Blackmet Tiranilor (NL black), Martyrs of Darkness (NL black), Israthoum (NL black) en supports. De eerste band begint om 21.00 uur, entree 5. Een dag later Ska punk Dance Nite met dj Peejee. De zaal gaat om 21.00 uur opent en de entree bedraagt 5. Zondag ten- slotte een Hardcore Benefiet, met Uppercut (NL old school hardco re), Dead by Dawn (NL metalcore) Above the Struggle (NL old school hardcore), Attrition (NL hardcore), Age of Panic (NL hard core), Fight 121 (NL hardcore) en Barata (NL hardcore). Aanvang eerste band 15.30 uur, entree 5. Vandaag - woensdag - in Rotown Big Boy Caprice, bij wie de kerk en de straat komen samen in zijn veelomvattende muzikale visie. Na jarenlang met verschillende bands in binnen- en buitenland op te heb- ben getreden, is Big Boy Caprice nu een soloproject begonnen. De muziek kun je het beste beschrij- ven als een mix van hip hop, R&B, soul en jazz. Aanvang 22.00 uur, entree 3. Donderdag in Rotown Punkrock summer, here we come! met The Apers. Deze gasten weten hoe ze een live show neer moeten zetten en doen dit met voile over- gave. Ook te zien op deze avond The Backwood Creatures en Het Stardumb DJ Team. Aanvang 22.00 uur, entree 3. In Nighttown woensdag The Slac kers ska party. Aanvang 21.00 uur, entree 9. Vrijdag 21 juni in Nighttown Smirnoff Experience met onder meer Trevor Rockcliffe, Kevin Saunderson, Michel de Hey en Benny Rodrigues. Aanvang 23.00 uur, entree 15. Diezelfde dag, maar dan om 21.00 uur, Rock &RoII Highschool. Iedere twee weken bijles in indiehardcore- punkrock voor gevorderden, gege- ven door de leukste bandjes van het moment (vanaf 22.30), met er- voor, ertussen en erna een paar dj's die het helemaal snappen. Aan vang 21.00 uur, entree 3,50. door Maurice Heijnen i&KSSSS Filmmaker Heerkens gaat er eens goed voor zitten in het onderko- men van zijn stichting Picos, niet toevallig gevestigd in het epicen- trum van de lokale filmindustrie, het 25KV-gebouw in het Lloyd- kwartier. Dat hier een man zit met een duidelijke mening over beel- den, wordt duidelijk als hij direct met de fotograaf in discussie gaat over de foto bij dit verhaal. Het idee staat hem namelijk niet aan en voordat de camera ook maar een keer geklikt heeft en er een duidelijk compromis is overeen- gekomen, zijn er al minimaal vijf minuten voorbij. Maar dan po- seert hij gewillig en professioneel voor de lens. Uiteindeiijk is hij te- vreden en steekt van wal over het filmklimaat in Rotterdam, de or- ganiserende stichting Picos en het 5e Global Attic Filmfestival. Het filmfeest moet dit jaar voor het eerst ook voor de Rotterdam- mers zijn, maakt Heerkens duide lijk. „Het is ooit opgezet om Rot terdamse films die anders mis- schien nooit vertoond zouden worden een doek te geven en om te laten zien wat er zoal gemaakt wordt in de Rotterdamse filmin dustrie. Dat gebeurt natuurlijk ook wel tijdens het Rotterdamse filmfestival, maar daar sneeuwen de kleine films logischerwijs on der bij het enorme aanbod. Zo- Filmmaker Noud Heerkens: „Het is ooit opgezet om Rotterdamse films die anders misschien nooit vertoond zouden worden een doek te geven en om te laten zien wat erzoal gemaakt wordt in de Rotterdamse filmindustrie.foto: Dick siuijter doende is Global Attic ontstaan, dat zijn films tot nu toe altijd al- leen heeft vertoond in een pand aan de Keileweg. Dat is ook dit jaar het geval, al zijn daar met na me de wat moeilijkere films te zien'laat hij zich vriendelijk uit over de obscure en experimente- le rolprenten die hij bedoelt. „Hoewel dit best goede en/of in- teressante films zijn, zijn zij dat eigeniijk alleen voor mensen uit de filmindustrie. Een gewone Rotterdammer zal daar waar- schijnlijk zijn wenkbrauwen bij optrekken. Daarom hebben we dit jaar gekozen om de wat makkelij- kere films onder de aandacht te brengen in de binnenstad. We gaan dan doen op twee manieren: met de Kinobiel en de Cine- boards, De kinobiel is een eigen iijk een soort mobiele bioscoop; een caravan die we vrijdag en za terdag op het Binnenwegplein bij Donner neerzetten. Vanuit de ca ravan gaan we dan enigszins the- matisch films projecteren op een groot scherm. Zo hebben we vrij dag het thema vechtfilms. We naamde Cineboards, megaprojec- ties van speciaal voor deze gele- genheid gemaakte films op Rot terdamse gebouwen.'De uitver- koren gevels zijn het RET-pand op het Stationsplein, de zijkant vertonen drie korte Rotterdamse films en een lange kungfufilm. Een en ander begint als de sche- mering valt, dus zo rond 22.30 uur. Compleet met presentaties en tekst en uitleg over de films duurt het programma ongeveer tot 2.00 uur. Ook op zaterdag, al weet ik momenteei nog niet precies wat dan het thema gaat worden. „Ook interessant zijn de zoge- van de Pauluskerk (in de steeg) en de megabioscoop op het Schouwburgplein. Als een soort bewegend behang zijn daar sinds dinsdag tot en met zaterdag res- pectievelijk te zien 'Equestrian' van Michiel van Bakel, 'BalspeT van Pieter Jan Smit en het vol- gens Heerkens bijzonder sensuele 'Bubbles' van Bea de Visser. Heerkens is goed te spreken over de films die hij in 'zijn' festival heeft. „We hebben echt goed kunnen selecteren op kwaliteit en ik denk met deze selectie aan te tonen dat Rotterdam echt wel een woordje meespreekt op filmge bied. We geven hiermee het visi tekaartje af van datgene wat te- genwoordig in Rotterdam ge maakt wordt. Al kan het natuur lijk altijd beter. Maar dan moet er vanuit de gemeente wel meer geld in de av-industrie en het Rot terdamse filmfonds gestopt moe ten worden", verzoekt hij de Coolsingel tenslotte verkapt nog even om meer pecunia. Global Attic Filmfestival: vrijdag en zaterdag in Kunst Complex aan de Keileweg 26 van 21.00 tot 3.00 uur; Kinobiel op Binnen wegplein vrijdag en zaterdag vanaf schemering tot diep in de nacht; Cineboards op gevels tot en met zaterdag. door Anne-Rose Hermer ROTTERDAM - „De tweede ArtRave moet nog spectaculair- der worden dan de eerste", vindt Wim van Zon, eigenaar van Galerie Pakhuis 6 aan het Westerlijk Handelsterrein. Tij dens de Museumnacht vond hier de eerste ArtRave plaats en dat was een daverend succes. Maar liefst drieduizend bezoe- kers genoten van de mix van kunst en muziek. Hoewel het complex in September pas offi- cieel geopend wordt, weten steeds meer mensen dit bijzon- dere stukje al te vinden. Plezante horeca annex uit- gaansgelegenheden zoals Land van Waas en NV Opslag, een aantal gaieties die zeer zeker een bezoek waard zijn, reisbu- reau Buitenlandse Zaken en wijnhandel Vies Co. Op vrij dag 21 juni krijgt de langste nacht hier een extra Midsum- memight-tintje. Tijdens de tweede ArtRave staan kunst en Muziek in het teken van jazz en dance. Aanleiding is het World Port Jazz Festival dat op 22 en 23 juni op en rond de Cruiseter- minal aan de Wilhelminakade gehouden wordt. De ArtRave pikt een graantje mee. Zo komt Monsieur Dubois optreden dankzij sponsoring van het World Port Jazz Festi val en kon de ArtRave-organi- satie Alice Rose goedkoper in huis halen. Zingen is overigens niet het enige wat deze zange- res/toetseniste/violiste met een stem a la Bjork komt doen. De ArtRave gaat niet alleen over muziek, maar ook over allerlei uitingen van kunst. Ten eerste wordt er gedurende de tweede ArtRave een exposi- tie geopend in Pakhuis 6 met jazzfoto's van Peter van Breu- kelen en Paul Bergen. Van Breukelen is bekend om zijn portretten van jazzmuzikanten en exposeert al enige jaren tij dens het North Sea Jazz Festi val. Collega Paul Bergen is een belangrijke fotograaf wat be- treft pop, theater en jazz. Zijn werk valt regelmatig te bewon- deren in het Algemeen Dag- blad. Behalve kijken naar hun foto's, kunnen bezoekers hen ook in actie zien. Er is een openbare fotografeersessie te volgen met Alice Rose. Ook in de andere galeries, zoals Gadiot Mas, zullen tijdens de ArtRave kunstenaars aan het werk te zien zijn. „Maar de aan- wezige artiesten zijn wel een beetje op karakter uitgezocht", bekent Zon. „Het gaat om men- sen die het leuk vinden om over hun werk te praten, en over goede contactuele eigenschap- pen beschikken." Kunst dichter bij het publiek brengen. Dat lijkt een van de belangrijkste doeleinden van de ArtRave, en natuurlijk om er een geslaagd feest van te maken. Dat geldt ook voor de horeca- gelegenheden, want het wordt voor hen letterlijk en figuurlijk de langste nacht. De ArtRave duurt namelijk van 20.00 tot 5.00 uur. „Tot middemacht ser- veren we een discomenu", ver- telt Vincent Taapken, bedrijfs- leider van NV Opslag. Wat dit inhoudt, verklapt hij nog niet. „Zoals gebruikelijk blijven we wel in de Franse sfeer. En na twaalven gaan we over op prak- tische dingen, zoals vleesspies van de grill. Zowel lekker als makkelijk vervoerbaar. Een andere uiting van kunst is in handen van de aanwezige dj's en vj's. Bij de ArtRave Par ty, het enige onderdeel dat niet gratis zal zijn, geven onder meer dj's Roog, Virgil, Bruce Leen en Marcella acte de pre sence. Elders laat vj Barkode zien waarom hij zo populair is. Door het tonen van beelden op schermen brengt hij videoleven in de brouwerij. Bezoekers die zich tijdens de ArtRave zo dolgelukkig voelen dat ze dit graag met anderen zouden willen delen, kunnen bij Gadiot Mas op een kunst- werk bieden waarvan de op- brengst is bestemd voor de stichting Fundacion PAZ-Ho- landesa. Deze stichting werd in 1999 opgericht door kinderchi- rurg Dr. Daniel Paz y Geuze en operatiekamerassistent Marjan van Mourik. Doel is het opzet- ten van medische en sociale projecten voor kinderen in Pe ru. In de tweede stad, Arequipa, kon de stichting vorig jaar een kinderpolikliniek openen. Meer info: www.pasholande- sa.nl of www.ArtRave.nl. De toegang is gratis, met uitzonde- ring van de ArtRave Party. Kaarten kosten 15 aan de deur en 12 in de voorverkoop. door Daan de Neef ROTTERDAM - „De cd is echt af. We hebben onze tijd genomen en niet lukraak een zooi nummers op cd ge- kwakt. We zijn heel precies te werk gegaan en nu is hij dan echt klaarstelt Cenobi- tesdrummer Creepy Kiel over de nieuwe cd 'Demons to some...angels to others'. De deels Rotterdamse, deels Dordtse psychobilly-formatie presenteert de nieuwe cd aan- staande zaterdag in het Dordtse Pontonnier. De muziek op 'Demons to so me...angels to others' laat zich, volgens de band, niet makkelijk omschrijven. Contrabassist P. G. Vogeli verklaart: „Onze muziek is eigeniijk een kruising tussen punk en rock-'n-roll. Denk dan niet aan Elvis of zo, maar aan de band Straycats met punkinvloeden." Energieke en harde muziek met een hoop rockinvloeden dus. De reden waarom de muziek zich niet makkelijk laat uitleggen komt door de bandleden zelf. „We houden zelf van allerlei soorten muziek en we doen gewoon ons eigen ding. We maken gewoon muziek en zo- lang het ons zelf aanspreekt is het goed", merkt drummer Kiel op. Met de nieuwe plaat zou je ver- wachten dat de jongens even kun nen uitrusten, maar schijn bedriegt. „Nu begint het pas. We spelen de 22e in Dordrecht en vervolgens gaan we op tournee. Het wordt nu pas echt spannend. Maar we begin- nen bij het begin. Zo ben ik nu wel wat nerveus of er genoeg mensen komen kijken in Dordrecht", meent gitarist Michel. De band doet dit jaar ook nog Belgie, Dene- marken, Finland, Frankrijk en Duitsland aan voor concerten. Niet dat de band onbekend is met bui tenlandse toumees. Cenobiteszanger D. Hauck: „We hebben, onder andere, al in Enge- land, Duitsland, Belgie, Spanje en Brazilie gespeeld. Bij de optredens in het laatstgenoemde land koestert de band de beste herinneringen. Kiel: „Die mensen daar zijn onwijs Cenobites: Wij zijn geen stijve harken. We houden van onze muziek en dat is ook aan ons afte zien op het podium.foto: Dick Siuijter enthousiast. Er komen sowieso heel weinig Europese bands naar dat land en als er dan een komt gaat iedereen uit zijn dak. Zo sta je daar werkelijk handtekeningen uit te delen en zijn er fans met tatoea- ges van ons bandlogo. Ook maken ze hun eigen Cenobites T-shirts. Als we speelden ging zowat ieder een in de zaal compleet loos op de muziek. Dat was echt te gek." Niet alleen de muziek, maar ook de podiumpresentatie speelt een illus- tere rol bij de Cenobites. Zo zal de bezoeker het nooit meemaken dat een concert een saaie bedoeling is. „Wij gaan zelf helemaal op in onze muziek. Er zijn bands die te gecon- centreerd bezig zijn met spelen, maar wij hebben geen remmingen meer. Wij zijn geen stijve harken. We houden van onze muziek en dat is ook aan ons af te zien op het podium", aldus de contrabassist. Het onderwerp 'plezier' komt vaak ter sprake bij de band. Niet zo moeilijk doen, maar gewoon, rock- 'n-rollen blijkt het credo. Zanger D. Hauck: „Wij zijn zeker geen politieke band. Onze teksten gaan wel over de duistere dingen in het leven, maar kennen niet echt een boodschap. Psychobillies zijn ech- te feestbeesten. Wij zijn helemaal voor entertainment. Dat uit zich ook in de bandnaam 'Cenobites'. De Cenobites zijn de monsters uit de horrorfilm-cyclus Hellraiser'Tevens refereert de al- bumtitel 'Demons to some...angels to other' naar de Hellraiserfilms. Waarom nu juist die naam voor een band? „Toen we begonnen waren we net zo lelijk als de Ceno bites uit Hellraiser", grapt Kiel. Toch blijven de films terugkomen bij de band. Zo heeft de nieuwe cd- layout veel overeenkomsten met de films. Met de toumees in het vooruitzicht hebben de Cenobites hun handen vol aan de muziek. Maar ook aan de toekomst wordt ruimschoots ge- dacht. Zo gaat de band zich bera- den op het volgende album. Kiel: „We hebben al zeven nieuwe num mers klaar. We gaan gestaag door." En hoe denkt de band dat het publiek zal reageren op 'De mons to some...angels to others'? Gitarist Michel: „Ik hoop dat de plaat goed wordt ontvangen. Maar we gaan gauw weer het podium op om de nummers live te spelen. Ik sta echt te popelen." De Cenobites treden zaterdag 22 juni op in De Pontonnier aan de Houttuinen 32c in Dordrecht. Voor meer informatie: www. ceno bites.cjb.net. NIEUWE V00RRADEN Duizenden Dubbel-CD's van pop tot klassiek. Maar ook van artiesten als Santana, Prince e.v.a. 4.50 Art. Nr. 199156 ROBOT HUISDIEREN 4 verschillende speelgoed robot huisdiertjes w.o. Meow Chi, Chirpy Chi, Poo Chien Dino Chi. C0RRECTPRIJS PER STUK A r\f\ Art. nr.241319 fc t/m Art. nr.241322 APOLLO CHALLENGING Handige spelcomputer voor in deauto ofinde tuin met 12 spelletjes. C0RRECTPRIJS Art. Nr. 222181 FORMULA I ALL OUT ACTION Kun jij op dit snelle traject je hoofd koel houden? Leuke zak- spelcomputer I! C0RRECTPRIJS A QQ Art. Nr. 199137 mm WERELD KL0K Handig klokje/wekker en calculator voor op vakantie CORRECTPRIJS J Ok Art.nr. 223782 I CD ROMS W.o. Jetfighter fullburn, Fighther Pilot, Grollier Encyclopedie, CORRECTPRIJS Art. Nr. 177192 Zetfouten en prljswljzigingen voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eeste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 19