B IE Schoon, omdat het moet flHHHHI maasstad agenda video preview World Port Jazz Festival 2002 op Kop van Zuid maasstad puzzel life style m HAHAHA \lA Ow Bedplassen? Er zijn oplossingen! £2 Woensdag 19 juni 2002 gezond wel REGIO - Als jong meisje al was Anneke erg netjes. Nie- mand hoefde haar te zeggen dat ze haar handen moest wassen voor het eten. Inte- gendeel, een aantal keren per dag was ze in de badkamer te vinden. Voor of na het eten, maar ook gewoon tussen- door. Toen Anneke getrouwd was werd haar drang naar schoonheid alleen maar er- ger. Hele dagen investeerde ze in het huishouden. Alles moest netjes en proper zijn. DE PARADE: f EN DAT UIT6>ESTR.H<e &EZ.ICHT EL) ED/ DANS EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MUZIEK OVERIGE THEATER Waner Home Video heeft een DVD Collection Box uitgebracht met vier films van de spraakmakende Amerikaanse fdmregisseur Oliver Stone. Als extra is een documentaire toegevoegd over het leven van Oliver Stone. 'JFK' is een minutieuze reconstructie van de moord op politicus John F. Kennedy. Centraal in de film staat officier van justitie Jim Garrison (Ke vin Costner). Enkele jaren na de moord pakt hij het onderzoek op om aan te tonen dat sprake was van meerdere moordenaars en dat er wel degelijk een samenzwering gaande was. 'Any Given Sunday' biedt een onthullend kijkje achter de schermen van een Amerikaans footballteam. Tony D'Amato (A1 Pacino) is de geplaagde coach van The Miami Sharks. Hij staat voor een aantal moeilijke beslissingen om zijn team weer op de rails te krijgen, terwijl hij de hete adem van de clubeigenaar (Cameron Diaz) in zijn nek voelt. 'Heaven and Earth' is de derde Vietnamfilm van Stone, waarin onheil en geluk een rode draad vormen. De vierde en laatste film in de box is het spraakmakende 'Natural Born Killers' over het moordlustige koppel Mickey (Woody Harrelson) en Mallory (Juliette Lewis). Een ra- zendsnel gemonteerd spektakelstuk, dat positieve en uiterst negatieve re adies tot gevolg had. De box wordt gecomplementeerd met 'Oliver Sto ne's America', een documentaire over Oliver Stone, de man achter de films. De DVD Collection Box van Oliver Stone is nu verkrijgbaar in de winkel. Een uitgesproken mogelijkheid om in een klap kennis te maken met het veelzijdige oeuvre van deze controversies filmmaker. ROTTERDAM - Op zaterdag 22 juni en zondag 23 vindt de tweede editie van het World Port Jazz Fes tival plaats op de Kop van Zuid in Rotterdam. Tijdens het World Port Jazz Festival kan het publiek op zes podia meer dan veertig jazz- groepen beluisteren. De officiele opening van het World Port Jazz Festival 2002 vindt plaats op vrij- dag 21 juni met een gala in het Nieuwe Luxor Theater. Naast de gala-avond in het Nieuwe Luxor vinden op vrijdag 21 juni op verschillende locaties in de stad performances plaats die in het te ken staan van het tweede World Port Jazz Festival. Dit gebeurt on- der anderen in jazzcafe Dizzy, Off- Corso en tijdens de ArtRave op het Westelijk Handelsterrein. Het World Port Jazz Festival werkt nauw samen met het tot over de grenzen bekende Rotterdamse jazzpodium 'Dizzy' dat dit jaar 25 jaar bestaat. Als eerbetoon aan het legendarische podium is er tijdens het festival op zaterdag en zondag een speciaal podium voor 'A Night at Dizzy's' met onder anderen het Jarmo Hoogendijk/Ben van den Dungen Quintet, Hans Dulfer, een gecombineerd optreden van het Willem Breuker Kollektief en jazzdichter Jules Deelder. De Dizzy All Stars met gastsolisten sluiten beide avonden het pro- gramma af. Kaarten voor het World Port Jazz Festival zijn te koop bij de kassa van het Oude en Nieuwe Luxor Theater of telefonisch via 010- 484.33.33 ofwww.luxortheater.nl. Voor meer informatie over het fes tival: www.worldportjazz.nl. ,,Pas toen ze een jaar of zes was begonnen we ons zorgen te ma ken", vertelt Annelies Hooge- boom, moeder van de negenjari- ge Sanne. „In eerste instantie denk je dat bedplassen vanzelf wel weer overgaat. Dat bleek dus niet het geval. Na huismiddeltjes als minder drinken voor het sla- pen gaan en het's nachts wakker maken, zijn we uiteindelijk toch naar de huisarts gegaan. Hij heeft ons voorgelicht en gewezen op alle mogelijke oplossingen. Het gaat nu een stuk beter met Sanne. Ze blijft's nachts droog en haar zelfvertrouwen groeit." Dit verhaal is een veel voorkomen- de situatie. Veel kinderen plassen regelmatig in hun bed, maar liefst een op de tien kinderen op de ba- sisschool. Onderzoeksbureau NI- PO deed recentelijk onderzoek naar de problematiek random bed plassen. Hierbij is vooral gekeken naar hoe de kinderen zich eronder voelen. Bedplassen is niet leuk, dat is begrijpelijk. Het blijkt dat kinde ren het vaak als een enorme last er- varen dat ze nog steeds in hun bed plassen. Veel kinderen schamen zich ervoor en maar liefst de helft van de kinderen durft er niet over te praten. Vooral kinderen tussen de tien en de veertien jaar worden er erg onzeker van en willen bij- voorbeeld niet uit logeren gaan. Ook het gezin houdt zich ermee bezig: ouders ervaren het als belas- tend voor het hele gezin. Ouders zijn erg bezorgd maar weten niet goed hoe ze hun kinderen kunnen helpen. Het blijkt dat veel ouders denken dat er niets aan het bed plassen gedaan kan worden. Slechts 50 procent zoekt professio- nele hulp. Wanneer er hulp wordt gezocht dan is dat gemiddeld pas nadat het kind drie jaar in bed heeft geplast. Mogelijke oorzaken en hulpmid- delen-De meeste kinderen denken dat ze in bed plassen omdat ze te diep slapen. De oorzaak van bed plassen is echter nog steeds niet helemaal bekend. -Hoewel van instant-oplossingen nog geen sprake is, zijn er al wel verschillende hulpmiddelen te ver- krijgen om het bedplassen tegen te gaan. De meest populaire methode is de 'plaswekker' waar zowel de ouders als het kind gemotiveerd voor moeten zijn. De plaswekker is een broekje met sensoren die, eenmaal vochtig, een wekker in werking stellen, zodat het kind di rect wakker wordt en naar het toi let kan. Bijna de helft van de ou ders geeft aan dat de wekker de problemen heeft verholpen. Na- deel echter is, dat de plaswekker pas werkt na ongeveer een maand. -Het gebruik van medicijnen blijkt ook positief uit te pakken. Er is bij- voorbeeld een geneesmiddel dat de urine concentreert, zodat er minder druk op de blaas ontstaat. De meeste ouders uit het NIPO onder zoek waren van mening dat medi cijnen het snelst effect hebben en daarmee het plasprobleem over ging. Het kind krijgt zo meer zelf vertrouwen en kan aan een defini- tieve oplossing werken, zodat het tenslotte droog kan slapen zonder hulp van medicijnen of andere hulpmiddelen. Meer informatie over bedplassen en de behandelingsmogelijkheden kunt u vinden op www.bedplassen- ■org. Een vuil kopje op het aanrecht maakte dat ze het hele aanrecht maar meteen nog een keer schoon- maakte. Een dagje winkelen in de stad werd steevast door haar afge- wend. Geen tijd, er moest eerst ge- poetst worden. De dagelijkse boodschappen werden allemaal eerst schoongemaakt alvorens ze een plaats in de kast kregen. Haar eigen overtuiging dat ze anders ziek wou worden, zorgde ervoor dat het leven van Anneke alleen nog maar om poetsen draaide. Natuurlijk is er niets mis mee om ervoor te zorgen dat alles aan kant is en het huis schoon is. Anders wordt het als iemand niet anders meer kan dan alleen maar schoon- maken, als iemand zich doodonge- lukkig voelt als alles niet perfect is opgeruimd. De dagelijkse schoon- maak is dan een dwang geworden. Er is dan bij deze mensen sprake van een dwangstoornis. In het ge val van Anneke uit deze angst- stoornis zich in smetvrees. Dwangstoornissen komen voor bij ongeveer twee procent van de Ne- derlandse bevolking. Dit aantal is echter een grove schatting. Vele mensen met een dwangstoornis schamen zich voor hun gedrag, waardoor het mogelijk is dat dit aantal veel groter is. Dwangstoor nissen kunnen verschillende vor men aannemen, van dwangge- dachten, waarbij men steeds terug- kerende, niet gewilde en storende gedachten heeft tot dwanghande- lingen. Daarbij voelt men zich ge- noodzaakt een aantal handelingen steeds opnieuw uit te voeren. Bij smetvrees is men bang voor be- 15 16 smetting van wat dan ook. Bepaal- de zaken als stof, aarde, wondjes, bacterien, virussen en bloed, maar ook kleding en andere mensen kunnen bij aanraking ervan een enorme angst oproepen. Het rigou- reus schoonmaken van de hele om- geving of het zichzelf tot bloedens toe schoon schrobben lijkt dan de enige oplossing. Mensen met smetvrees verkeren vaak in een sociaal isolement. Ze hebben de neiging om die situaties uit de weg te gaan waardoor de stoornis zich kan manifesteren. Ze gaan niet meer uit, kunnen niet meer werken en ontvangen zelfs liever geen mensen meer thuis. Ook voor de huisgenoten is vaak geen 'normaal' leven meer moge lijk. Zij moeten zich vaak aan zeer extreme, niet op te brengen hygie- nische regels houden. Menig hu- welijk waarbij een van de partners smetvrees heeft eindigt dan ook in een scheiding. Waardoor dwangstoornissen ont- staan is niet met zekerheid te zeg gen. Zowel psychologische facto- ren (een reactie op schokkende ge- beurtenissen in de kindertijd) als biologische factoren (processen in illustratie: Marco van der Wielen de hersenen) kunnen van invloed zijn.Vrijwel zeker is dat dwang stoornissen nooit vanzelf verdwij- nen. Vaak zullen ze zelfs sterker worden met de loop der tijd. Om uit de vicieuze cirkel te breken is het dan ook nodig professionele hulp te zoeken. De huisarts zal hierbij verwijzen naar de Riagg of naar een psycholoog of psychiater. Door middel van gedrags- en psy- chotherapie, eventueel in combina- tie met medicijnen, kunnen posi tieve resultaten geboekt worden. Mensen met smetvrees, maar ook mensen met een andere dwang stoornis kunnen zich wenden tot de Stichting FobieVrienden. Via het lotgenotencontact luisteren de vrij- willigers van deze stichting en bie- den waar mogelijk de nodige steun. Het nummer is 0900- 6161611. Ook de Stichting Fobie- club Nederland 0343-518711 kan informatie verstrekken over hulp- verleningsmogelijkheden. Deze gezondheidsrubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, van Weel Bethesda ziekenhuis, Zorg en Welzijn Groep Zuid-Hollandse Eilanden, Re- gionaal Patienten Consumenten Platform Rijnmond, Delta Psychiatrisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Horizontaal 1. Overschot 6. Hoofdsieraad 12. Opera van Verdi 14. Meer in Rus- land 15. Luchthamer 17. Zat 19. Meisjesnaam 21. Europeaan 22. Meisjesnaam 25. Getal 26. Onder- wijsprogramma 28. Jongensnaam 30. Verenigde Naties 31. Uitroep van droefheid 32. Klein paardje 33. Noot 34. Franse NV 35. Laatstge- noemde 36. Europeaan 37. Duren- de vijandschap 39. Pleziertocht41. Plaats in Vietnam 43. Inwendig or- gaan 44. Kerkelijke straf 45. Trek- dier 47. Toets alleen 49. Noot 50. V ogelbek 51. Open Uni versiteit 52. Ter inzage 53. Sportman 56. Supe- rieur 59. Watering 60. Meisjesnaam 62. Voorzetsel 63. Limburgse plaats 65. Meisjesnaam 66. Straks 68. Toonbank 70. Hooggeplaatst persoon 71. Elektriciteit 72. Franse rivier Verticaal 1. Rijke mensen 2. Gezondheid 3. Heel wat 4. Jongensnaam 5. Achter 7. Dierengeluid 8. Vogelproduct9. Mannetjesbij 10. Meisjesnaam 11. Dal in Limburg 13. Restaurantbe- diende 16. Oud-Noorse goden 17. Kaarsenhouder 18. Bolgewas 20. Vrucht 23. Ter plaatse 24. Als eer- der 27. Dansmuziek 29. Platina 35. Kleefstof36. Beetje37. Voorzetsel 38. Godin 40. Tanker 41. Belgisch vliegbedrijf 42. Boerenbezit 44. Geliefd 46. Meisjesnaam 48. Plek 51. Redenaar 52. Deel van trap 54. Jaargetijde 55. Overdreven 57. En dergelijke 58. Drentse plaats 61. Chinese maat 64. Haarkrul 67. Ik 69. Gram 70. Uitroep. Horizontaal: 7 Oneens, 8 Aanve- gen, 9 Iedereen, 10 Eieren, 11 Re- dactie, 12 Kennel, 13 Protestnota, 18 Staten, 20 Etaleurs, 22 Manege, 23 Gendarme, 24 Veldheer, 25 Erelid. Verticaal: 1 Kniezen, 2 Bedelaar, 3 Asbelt, 4 Inperken, 5 Geleen, 6 Beleven, 8 Aanlegsteiger, 14 Tin- gelen, 15 Toelaten, 16 Stralen, 17 Primair, 19 Tweede, 21 Aaneen. Warner's heeft zin in de zomer en gaat voor vrolijke en zonnige lin gerie. Grappige ruitjes, bloemetjes op luchtige transparante stof, frisse kleuren als lime, oranje en raze; een geheel nieuwe invalshoek voor Warner's. Totally Tartan heet deze nieuwe lijn en staat voor een tren dy, sexy look voor de moderne vrouw. De lijn Totally Tartan be staat uit een beugelbeha, een string en een slip. De beugelbeha is uit- gevoerd in limoengroene, geruite stof. De cups zijn van transparante tule en geheel geborduurd met grappige, felgekleurde bloemetjes. Ook op de string en de slip zijn de ze borduursels terug te vinden. En Warner's zou Warner's niet zijn als er niet aan de grote cupmaten was gedacht. De maatvoering van de beugelbeha begint bij 75 B en loopt door tot en met 80 E. Bij Warner's Eternal Flame is vlam- mend kant het meest opvallende detail. De camisole top en een string zijn afgewerkt met een brede kanten rand van vuurtongen. De twee beha's uit deze lijn, een bal- conette en een beugelbeha, en slip en string zijn tevens versierd met een kanten rand van vuurtongen. Eternal Flame staat voor eeuwige en tijdloze sensualiteit. Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 Rotterdam Danst Roze Voor de tweede maal vindt in de Rotterdamse Schouwburg "Rotterdam danst roze" plaats, de interna- tionale stijldanswedstrijd voor mannen- en vrouwenparen. Voor meer informatie, be- stellen van kaarten en inschrijven: Rotter dam Danst Roze, 010-4102729. 23 jun; 11.30 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Salsa in Calypso Cursus salsa en merengue. Aansluitend om 22.30 Salon de la Salsa (vrij dansen). Voor meer informatie en inschrij- vingen 06-22425277 t/m 2 jul (alleen di); 19.30 Dansateliers s Gravendijkwal 58 b; 010-4369937 Singing the Bones Van Marisa Grande en 'Focus' van Martin Sonderkamp. Reserve- ren: 010-4369937 21 jun t/m 23 jun; 20.30, zondag 17.00; 4,- ByCycle Meent 335; 06-24793241 VOC tour per fiets - Rotterdam Bycycle in 3 uur ziet u al fietsend de sporen van de VOC in Rotterdam. Met bezoek aan Maritiem Mu seum (nationale jubileumexpositie VOC) en bezoek linieschip "De Delft", t/m 1 nov (beh. ma Alleen op afspraak 010- 4652228/ 06-24793241 Oud Nieuwbouw Tour - architectuurtour Rotterdam staat in Nederland bekend als de architectuurstad! Fietsen door Rotterdam betekent een aaneenschakeling van verras- sende ervaringen ondergaan. De wisselende beelden van de gebouwde omgeving tonen de dynamiek van de Maasstad. t/m 30 sep; Alleen op afspraak 010-4652228/ 06- 24793241; 15,-p.p. Shell Pernis De mens achter de chemie. In- dustrieel Toerisme in optima forma! Deze safari onder de tours brengt u naar een van 's-werelds meest complexe industrieen. Via diverse stedelijke- en industriele highlights rijdt u de futuristische en surreele wereld van de Shell raffinaderij binnen. De menselijke maat komt weer teruf in de Oudheidkamer van het plaatsje Pernis. 26 jun; 09.45; 20,- R'damse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 32e Poetry International Een unieke reis in zeven dagen door het afwisselende land- schap van de hedendaagse internationale dichtkunst met veertig dichters uit alle wind- streken. Informatie: 010-2822777 of www- .poetry.nl; kaarten: 010-4118110. t/m 21 jun; diverse tijden Park bij de Euromast ZomerZondagen Zeven heerlijke zomerse zondagen met prachtige muziek uit letterlijk alle windstreken, hilarisch en spannend straattheater of sprookjestheater voor kinde ren tegenover het Koetshuis. Vergeet de picknickmand niet mee te nemen! 23 jun t/m 4 aug (zondag); 15.00-17.00; gratis, meer in fo: www.zomerzondagen.nl Stonehenge Rotterdam Rotterdam staat in het begin van de zomer in het teken van Sto nehenge. Er wordt een exacte kopie van dit preshistorische monument gebouwd, met als hoogtepunt de zonnewende op 21 juni. Sto nehenge Rotterdam is een podium in de stad voor verschillende culturele en artistieke stromingen. t/m 24 jun; gratis, meer info: www.stonehengerotterdam.nl Heemraadsplein Kaapverdisch evenement 'Sao Jao' Muziek en dans. Eten en drinken uit het Kaapverdische gebied.22 en 23 jun; Wilhelminapier World Port Jazz Festival Een veelzijdig openlucht Jazzfestival met brede program- mering voor muziekliefhebbers van alle tij den. Intemationaal gerenommeerde artiesten en nieuw talent. Jazz, blues, soul, funk, latin, wereldmuziek, lounge, dance en poetry, om maar wat te noemen. En dat alles op een van de mooiste plekken van Rotterdam, in de buitenlucht aan de Maas. 22 en 23 jun; 25,- perdag, meer info: www.worldportjazz.nl Schouwburgplein Wereldplein Het grootste culturele en culi- naire terras van Nederland! Het Schouw burgplein wordt omgevormd tot een groot stadsterras met 900 stoelen. Naast eten uit al le windstreken en dito drankjes is er ruimte voor muziek, goochelaars, dans, verhalen, poppenkast en veel meer. t/m 29 sep; gratis Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Musicals in AhoyAll Star Musical Gala met de grootste musicalhits en musicalster- ren w.o. Pia Douwes, Simone Kleinsma, Henk Poort, Liesbeth List, Willem Nijholt, Danny de Munck, Tony Neef en Linda Wa- gemakers. t/m 23 jun; 20.00; zaterdag ook 14.00; 69,-/59,-/54,-/44,-/34,-/ 20,- Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Jazzgala In het kader van World Port Jazz Festival aan het Wilhelminapier. Een jazz- gala dat aan vijftienhonderd bezoekers de combinatie van een steroptreden en een di ner zal bieden. Op het programma staan 'Freddy Cole sings 'Nat King Cole" en de megaster Randy Crawford, beiden bijge- staan door een groot orkest. 21 jun; www- .worldportjazz.nl en www.luxortheater.nl Theater 't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 Eerste drijfzand akoestisch songfestival Stichting Drijfzand theaterproducties. Waar het draait om talent en waarbij geen gebruik gemaakt wordt van electronische hulpmid delen. Je krijgt wat je ziet. Er wordt zowel lichte als klassieke muziek gezongen. De deelnemers worden beoordeeld door een vakjury. Daar naast zal het publiek bepalen wie de publieksprijs wint. 22 jun; 20.15; 5,- Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 De Nederlanders Johann Th. Lemckert, Laurensorganist. Sweelinck - Hexachord Fantasia en Liedvariaties; H. Andriessen - Sonata da Chiesa; J. Zwart - Psalmbewerkin- gen; C. Kee - Reeksveranderingen. 25 jun; 19.30; 5,-; cjp/p65/r'dam pas 3,50; kind, t/m 12 jr gratis Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Orgelconcert o.l.v. Geert Bierling. 22 jun; 16.00-16.45 City Kerk het Steiger Hang 17; 010-4132771 Erasmus Kamerkoor o.l.v. Romain Bi- schoff. Programma: 'Het was een maghet uitvercoren'; louter a capella werken in het teken van Maria van componisten als Part, Des Prez, Brahms, Bruckner, Martinu, Liszt, Rontgen, Fontyn. 23 jun; 16.00; 10,-; cjp/ p65/r'dam pas 8,- Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Benejiet Black Tiranilor, NL black; Martyrs of Darkness, NL black; Israthoum, NL black supports. 21 jun; 21.00; 5,- Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 06-50992595 Trouble No More Rhythm blues. 22 jun; 20.30; 5,75; leden 3,50 Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Girls Festival 2002 Meer info volgt later.... 20 jun; 16.00 Nighttown Basement Future Clubavond van Michel de Hey met zijn keur aan nationale en internationale gast dj's, voor de kritische dansliefhebber. 21 jun; 23.00; 7,- future...leden gratis Nighttown Grote Z1 Basement dEUS dEUS-feest met verschillende bands en DJ's die de Belgen zelf hebben uitgeko- zen. 26 jun; 21.00; 20,- exel lidmaatschap Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Fool moon band 23 jun; 22.00; 3,- Here comes the summerMet: The Apers+ The Backwood Creatures+ Stardumb DJ- Team. 20 jun; 22.00; 3,- Casino Rotterdam Weena 624; 010-2068206 Anita Meyer Artiest van de Maand. 20 jun; C5 Jazz Schiehaven 11; 010-4760212 The South Jazzband 23 jun; 15.00; 6,- Now Wow In het St. Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 Now Wow presents: FLIRT Now: Lacro- ix, Roog, Erick E, Visuals: Gyz Barkode. Wow: 'versieren en versierd worden', Gol den Wonder Boy, Hitmeister D. 22 jun; 23.00-06.00; 12,- Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 SKVR Wereldmuziekpresentaties 26 jun; 15.00 en 20.15; gratis Waterfront Boompjeskade 10; 010-2010980 De Buurtsuper! 80's.90's, gangmakers en vers geperst. DJ's The Royal Plastic Enter tainers extra cafe-vertier! 22 jun; 22.00; 4,50 Matika Underground tekno. 27 jun 2002; 22.00; 1,75 Worm Rochussenstraat 169; 010-4762290 Ver uit de maat festival 23 jun; 15.00; 5,- de Doelen, Grote Zaal Schouwburgplein 50; 010-2171717 Miss Alida Verkiezing 2002 Het Creools cultureel erfgoed, de geschiedenis van Suri- name, de klederdracht, daar draait het om. Elke vrouw doe meedoet aan de verkiezing moet een boodschap uitdragen, de winnares doet dat gedurende een jaar. Een toneelstuk over Miss Alida wordt voor de pauze opge- voerd en geeft nog meer verdieping aan de Miss Alida Verkiezing. 22 jun; 20.00-05.00; 18,- Wijkpark Oude Westen Gouvernestraat 133; 010-2772277 Rotterdam-Baltimore Project Presentaties workshops. 23 jun; 16.00 Zaal de Unie Mauritsweg 34; 010-4141666 Kenniscentrum Sociaal Investeren Van- middag het laatste debat uit de reeks die het Kenniscentrum De Unie organiseert. Het on- derwerp: Sociale integratie kan niet zonder organisaties van migranten. Kijk voor de sprekers op de website van het Kenniscen trum: www.kenniscentrum.com 27 jun; 20.00; gratis Academie van Bouwkunst Auditorium G.J. de Jonghweg 4-6 ArchitectuurCases Rotterdam Het nieuwe ziekenhuis. Hoboken, de plek waar het Dijk- zigt-ziekenhuis en het Sophia Kinderzieken- huis nu staan, zal de komende jaren een me- tamorfose ondergaan. Kirsten van den Berg zal de stedenbouwkundige aspecten van het plan toelichten. Bas Molenaar zal als pro- jectarchitect de interne logistiek bespreken. Annet Tijhuis, panellid. O.l.v. Zef Hemel. 26 jun; 20.00; gratis Brahma Kumaris Spirituele Akademie Agniesestraat 111; 010-4652190 Raya Yoga Meditatie In deze cursus, die be staat uit 7 bijeenkomsten van een uur wordt inhoud gegeven aan begrippen als ziel, Hoogste ziel, wet van Karma spirituele di- mensies van ruimte, reincarnatie, de eeuwi ge kringloop van tijd, de levensboom van verschillende religies en acht spirituele krachten die van belang zijn om spiritualiteit tot realiteit te maken. 22 jun; 10.00-11.30; gratis Leven zonder stress Een Stress-Manage ment cursus voor mensen die meer willen dan slechts overleven. Een cursus voor men- sen die willen leven. 21 jun; 19.00-20.30; gratis Donner Boeken Lijnbaan 150; 010-4132070 Demonstraties Demonstraties van 999- games, o.a. Kolonisten vancatan, Machia- velli en Elfenland. Komkijken en speel mee! 22 jun; 11.00 tot 17.00 Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Verhalen van een stoere zeebonk Kinderen tussen 6 en 12 jaar luisteren met rode oortjes naar de spannende verhalen van de zeebonk. t/m 13 jul (woensdag); 14.00; 2,50; reserve- ren noodzakelijk Stoomvaarten De stoomslepers die normaal aan de kade van het Maritiem Buitenmuse um liggen gaan tijdens het stoomseizoen 'de vaart op'. Een unieke kans om op een histo- rische boot een tochtje over de Maas te ma ken. Bezoekers van het museum kunnen een kijkje aan boord nemen, want niet overal zijn zoveel authentieke stoomslepers te be- zichtigen. t/m 8 sep (zondag); 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00; 7,-; kinderen tussen 5 en 12jaar 3,50 Theater Tas Een kunstwerk van Geertje Tjalma in de vorm van een enorme bood- schappentas. De tas dient als decor en nodigt je uit om toneel te spelen. Tijdens De Parade kunnen kinderen van 6 tot 10 jaar meedoen. Reserveren verplicht. 22 jun t/m 30 jun; SKVR Muziekschool Oostzeedijk inl. Ca- landstraat Oostzeedijk 90; 010-4361366 Open Huis 21 jun; 19.00-21.00 SKVR, Hennekijstraat Hennekijstraat 6; 010-4361366 Rotterdam Baltimore Project Workshop. 23 jun; 12.00 Activiteitencentrum Zjaak Maria Wesselingstraat 8; 010-2668777 Breakdance cursus voor jongeren Alain is een professionele breakdancer en zal de cur sus begeleiden. t/m 28 jun 2002 (vrijdag); 18.00-20.00; 40,- TENT. Witte de Withstraat 50; 010-4135498 Videoavond CAS Academy Awards. 20 jun; 20.30 SPORT PASSIEF Industrieterrein Noord- West Autosportevenement 23 jun; Dini's Poppenrijk atelier en theater Koninginneweg 1 B; 010-4795260 Kikker en de vreemdeling Er loopt een vreemdeling door het bos. Varkentje heeft het zelf gezien. Ze gaat snel alle dj$ren waarschuwen. Een tafelspel waarbij deTcin- deren meespelen. Naar het verhaal van Max Velthuijs. Voor de leeftijd vanaf 4 jaar. 26 jun; 14.00; 5,- incl. iets te drinken ente snoe- pen Zullen we zandtaartjes bakkenKleine Beer? Het is warm in het bos en Kleine Beer wil graag buiten spelen. Grote Beer heeft iets voor hem meegenomen van een ver strand. Peutervoorstelling vanaf 2 jaar. 26 jun; 10.00; 5,- incl. iets te drinken ente snoe- pen Wijkgebouw't Klooster Afrikaanderplein 7; 010-4671823/4658483 Police Project Rotterdams Wijktheater. Po lice Project is een fysieke theatervoorstelling die uitdaagt, vragen stelt en onderzoek doet naar de gespannen relatie tussen jonge men- sen en de politie. 27 jun t/m 29 jun; 20.15; do. try-out vr. premiere; Reserveren: 010- 4230192 Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Prinses Dinner Show Een avond boordevol afwisseling met "The Girl Can't Help It", de Cornelli's en The-Non-Stop-Extended- Royal-Family-Dance-Show. Met Hella Kof- feman, Niki Romijn e.a. 22 jun; 18.30; 55,- incl. drie-gangen-diner Even naar de buren, de ENGE BUREN! Je zult maar worden uitgenodigd voor een rus- tig etentje, wat raw wordt verstoord door de Enge Buren. Daar wordt zeker nog lang over nagesproken. Avondvullend programma vol hilarische momenten. 20 jun; 18.30; 36,- incl. diner Cabaret Restaurant Schelling's Voorhaven 51; 010-4763455 Dineren en genieten met "Nou en...' Be- staande uit Carina Williams, Marlies de Mosch en Melvin Hage. Een cabaret-diner om nooit meer te vergeten. 23 jun; 17.00; 50,- Zus en Zo Bestaande uit Karen Levin, Mo- nique van de Ster, Marjolijn Spijkers en Ka- rel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-diner. 19 t/m 22 jun; 18.30; 50,-; vr. en za. 55,- De Tunes Terug van weggeweest, en hoe! De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam. 26 en 27 jun; 18.30; 50,- Theater De Evenaar in het Wereldmuse- um Rotterdam Willemskade 25; 010-2707172 Kalimantan Nieuw Zuid. Samantha is best geinteresseerd in al die zwijgende voorwer- pen maar haar gedachten zijn toch vooral bij de levende Dan, een tien. Als de leukste jon- gen van de klas dreigt te worden verslonden door haar beste vriendin, blijkt weer eens dat ze het niet van haar nichtje moet hebben. 22 en 23 jun; 20.00; 5,-/4,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 29