maasstad Schieveste moet het tweede centrum van Schiedam worden Nieuwe ict-opleiding voor het VMBO gaat van start bij de VOS If 2de artike |euro zaterdag 22 juni Zeker uw stijl tapijt <T"v voor maar Mj krant netel 's Avonds en in het weekend geen doods gebied Communicatie, techniek en multimedia in onderwijs maasstad Blijven-Lachen- Show Harmonia iwtifi ■PM Woontextiel Til VERII VERINGMEIER maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam 1 Vliiardingen, Liesveld 22, tel. 010 4343463 CLUB DE BARONES SCHIEDAM Kamerverhuur v.a. 30 Leuke jonge meiden (zelfst.) van 12.00h tot... Nieuw-Mathenesserstr. 32 Tel. 010-4262303 SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 373, 3100 AJ in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hier- voor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woens dag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. ZOS op Verzoek Rommelmarkt Nieuwe Brander WON INGIN RICHTING MILIEU KLACHTEN UIT UW REGIO i^fPiLa Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds J.C. Klein. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. dhr U.G.M. Doedens. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. mw N. Hoeksel. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. dhr A. van Endhoven. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur, ds. G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek zo 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 14.30 uur. ds. H. de Bruijne. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds A.J. Maasdorp. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur, Euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur, euch.viering zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. he- renkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. v.d Want. wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. 70 10 00 uur KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H.Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0104004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of 0610920979 M. Anganois Telefoon 0104004399 of 06 10921027 Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 J. Teunissen Telefoon 0104004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 0104004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 19juni2002 XQ52 Door frank Willemse SCHIEDAM - Het hele gebied van Schieveste is een soort ba- naan -smal en lang- en strekt zich uit van afslag Schiedam van de rijksweg tot aan het Giessenplein in Rotterdam. Het gebied llgt aan de Zuidvleugel van de Randstad en omvat 26 hectaren grond. Vorig jaar zijn de eerste voorzichtige piannen gemaakt om het gebied te gaan ontwikkelen. Een groot en am- bitieus plan dat pas in 2012 af moet zijn. Maar daarom moet er nu al snel gehandeld worden. Als een eerste begin en als 'trek- ker' zal het stuk grond van 3 hec taren pal achter het station bouw- rijp worden gemaakt. En daar moet een driesterren hotel met fa- ciliteiten als een conferentiecen- trum komen. Ook de megabio- scoop staat daar voorlopig ge- pland. Een bioscoop met zeven zalen, een compleet uitgaanscen- trum zoals die nu in heel Neder- land verrijzen. Bijvoorbeeld op het Schouwburgplein en binnen- kort bij het Feyenoord stadion in Rotterdam. Op de inspraakavond, waar zo'n zestig Schiedammers op af waren gekomen, werd bekend dat scho lengemeenschap -Zadkine of Al- barda college- belangstelling heeft daar te bouwen. Een MBO school voor zo'n 2500 leerlingen. Ook kleinere zaken, bedrijven of instituten hebben zich aange- meld. Zo is er een aanvraag van een kinderopvang en de RET zou hier graag hun antieke trams, bus- sen en metro in een museum wil- len stallen. Van Hengel noemde als kandidaat voor vestiging het nu in Leerdam gevestigde Glas- museum en de mogelijke nieuw- bouw van het Schiedamse Cen trum voor Moderne Kunst. Hoewel het hele gebied vol komt te staan met gebouwen van ver- schillende hoogten moet volgens projectleider Kees Stob niet aan e6n grote wand of Chinese Muur worden gedacht. Wei komen de kantoren aan de rijkswegkant -X -.oir m Schieveste, qua vorm lijkt het op een banaan. vanwege de geluidshinder. „Maar met een soort serres aan de flats met groene beplanting krij- gen deze een rustige uitstraling. Net zoals de serres van het Ministerie van VROM aan de spoorlijn in Dfcn Haag die hebben", zegt de projectma- nager van Schieveste, een ambte- naar uit Den Haag die speciaal aangetrokken is om de piannen vlot te trekken. Het bijzondere van de piannen is dat het gebied een levendig stads- deel van Schiedam moet worden. Geen bedrijvengebied waar 's avonds en in het weekend niks te doen is. In de piannen wordt ge- rept van ouderen die graag dicht- bij het centrum en met verzorging daar willen wonen. Alsmede tweeverdieners en studenten die de wijk een levendig straatbeeld moeten geven. Opvallend is ook dat Schieveste aan de ene kant over de Schie gaat en aan de andere kant verder gaat op Rotterdams grondge- bied. Rot terdam heeft ook belangen en wil mee- werken zodat de Rotterdamse tuinhuisjes daar weg moeten. Aan de andere zijde van de Schie zal er veel water komen; tijdens de stadgesprekken werden er al idee- en geopperd over mogelijke in fo to Roger van der Kraan vulling van dat gebied. De interesse van verschillende ondernemingen om naar Schie veste te komen wordt veroorzaakt door de relatief goedkope grond- prijs en dat in relatie met de stra- tegisch Jigging. Het hotelconcern zal volgens Van Hengel voor een prikkie kunnen bouwen. Tenrnin- ste als je de grondprijzen verge- lijkt met grote steden of het ge bied rond Schiphol. Het hotelcon cern heeft wel als eis gesteld dat er snel gebouwd moet kunnen worden; medio 2005 moeten de eerste gasten kunnen worden ont- vangen. en ict. Het afgelopen jaar hebben wij met enkele scholen aan het nieuwe ict-project gewerkt en op de pilotscholen werd het getest. Wij zijn er heel erg enthousiast over en de leerlingen ook, veel hebben zich al ingeschreven'ver- telt Andrew Aue. „Zij leren een eigen website te ma- ken en in groepjes voorkomende problemen te inventariseren en op te lossen. Ieder groepje heeft z'n eigen specialist. Ik zie mezelf niet zozeer als docent maar als coach, ik stuur. Een coach voetbalt zelf toch ook niet mee?", vindt Frits Aalbregt. Vrijdag 21 juni om 15.00 uur is de laatste voorlichting over de ict- leerroute van dit schooljaar bij de VOS, Claudius Civilislaan 41 (Westwijk), tel. 46081 11. POLITIE SCHIEDAM Fietskijkavond Op donderdag 20 juni a.s. organiseert de politie van het district Schiedam een zogenaamde 'fietskijkavond'. Deze avond is bedoeld voor mensen die aangifte hebben gedaan van diefstal van een fiets of bromfiets. Tussen 16.00uuren 19.00uurstalt de politie alle gevonden fietsen uit op de binnenplaats van het politiebureau aan het Bijdorpplein 1 te Schiedam. De rechtmatige eigenaar kan zijn of haar tweewieler, op vertoon van de aangifte, terug krijgen. Er worden geen fietsen te koop aangeboden. De drie docenten die een centrale rol gaan spelen in de nieuwe leerroute van de VOS: (vlnr) Debora van Loon, Frits Aalbregt en Andrew A ue. Foto Roger van der Kraan Door Yvonne Lens WATERWEG - Een jaar lang is er hard gewerkt op zeven pilot scholen en dertien volgscholen. Slechts twintig scholen in Neder- land kunnen met ingang van het nieuwe schooljaar de volledig nieuwe ict-opleiding voor het VMBO aanbieden. Uniek in Ne- derland en dus ook in Vlaardin- gen. De nieuwe leerroute die de Vlaardingse Openbare Scholen gemeenschap dit jaar aan gaat bieden heet voluit: informatie- en communicatietechnologie. De ict-opleiding wordt gegeven vanaf het derde jaar in het VMBO, in de leerwegen bbl, kbl en gtl. Het nieuwe computerlokaal wordt een heuse werkplaats naar de werke- lijkheid. De drie docenten, die een centrale rol gaan spelen in de nieu we afdeling, lopen nu al over van enthousiasme. „Ik denk dat ik met de leerlingen ga beginnen bij het begin. Dus de dozen met de nieuwe computers door hen zelf laten uitpakken. En installeren natuurlijk. Het wordt hun werkplaats met hun computer voor de komende studiejaren. Zij krijgen ook echte opdrachten van opdrachtgevers", aldus Debora van Loon. De leerlingen worden meteen voor de leeuwen gegooid: er is een ba- sisschool die in de problemen zit. De school heeft veel computers maar er is geen tijd om iedereen die problemen heeft, te helpen. Er wordt aan de VMBO-leerlingen gevraagd om een helpdesk op te zetten. Dat is een behoorlijke ldus: computers aansluiten, vragen be- antwoorden, klachten noteren en verhelpen, e-mailen, advies geven en de werkplek van een helpdes- SCHIEDAM - Bram Biestrveld komt dinsdag 25 juni met een ver- rassende show naar zorgcentrum De Harg/Spaland. Gezelligheid die doet denken aan vroeger en ieder een gaat met een glimlach naar huis. De zaal gaat open om 13.30 uur, entree is twee euro (inch con- sumptie). medewerker inrichten. Het project helpdesk is een van de circa negen projecten die de leerlingen moeten uitvoeren. Dat doen zij meestal in groepjes. Zo worden zij voorbereid op allerlei opleidingen en beroe- pen waar met de computer gewerkt wordt. De ict-opleiding is een voorberei- ding op veel opleidingen in het mbo, zowel de meer technische opleidingen als voor de grafische en administratieve opleidingen. Ook een doorstroom naar de havo is mogelijk. ,,Het VMBO is sowie- so opdracht gestuurd onderwijs. De nieuwe opleiding sluit dus ge- weldig goed aan. Het kan zo zijn dat iemand een folder nodig heeft, of een enquete moet maken, dat gebeurt dan bij het vak Nederlands SCHIEDAM - Harmonia ontvangt donderdag 20 juni Elly de Vries, die zegt waarnemingen te kunnen doen met behulp van tarotkaarten. Aanvang 19.45 uur, in wijkcen- trum Nieuwland, Wibautplein 165. Toegang 5 euro. 4 SCHIEDAM - Iedere dinsdag kan er bij ZOS-radio geluisterd worden naar het programma: 'ZOS op ver zoek', het verzoekplatenprogram- ma voor patienten in het Vlietland- ziekenhuis, voor bewoners van de zorgcentra en voor alle inwoners van Schiedam. Dit programma is thuis te beluisteren via het Schie damse kabelnet 91.5 fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. Verder kan er 24 uur per dag op hetzelfde kanaal ge luisterd worden naar lichte mu- ziek. Wie een verzoekplaat aan wil vragen kan bellen met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - Op het Dreesplein wordt zondag 23 juni de maande- lijkse rommelmarkt georganiseerd. Er zijn nog enkele tafels te huur voor zeven euro per tafel plus twee euro borg. De verkoop is van 12.00 tot 16.00 uur.Voor meer in- formatie kan er gebeld worden met Wijkcentrum Dreesplein, tel. 473 86 71. SCHIEDAM - Een nieuwe editie van het informatieblad voor oude ren in Schiedam 'De Brander' is door de Stichting Ouderenwerk NWN uitgebracht. De afgelopen weken is het blad bij alle 65-plus- sers gratis thuisbezorgd. In het tweede nummer van 2002 wordt men onder andere geinformeerd over de bezorging van warme maaltijden, tips voor zomeractivi- teiten, ouderenmishandeling, een van de ouderenbonden, de ge- schiedenis van de paardentram en maatregelen tegen onveiligheid. Diverse columns en een kruis- woordpuzzel maken het blad com pleet. Naast prachtige meubelen en een goed advies kunt u bij Woonfacet ook terecht voor een complete collectie woontextiel: gordijnstof- fen, tapijt en vinyl. Er is rekening gehouden met ieders smaak, zodat u er zeker kunt slagen. Voor uw gehele interieur: Woonfacet, zeker uw stijl r<- 4 r. wilmillfl! St. Liduinastraat 52 31 17 CT Schiedam Telefoon 010-426 01 93 Vo/op gratis parkeergelegenheid! DONDERDAG KOOPAVOND De DCMR Milieudienst Rijnmond beharidelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Stankgolf Woensdagmorgen 13 juni ontving de DCMR 62 klachten uit Maassluls over stank van olie, mercaptaan en rotte eieren. Sornmige bewoners hadden ook lichamelijke klachten, zoals hoofdpljn en mlsselijkheid. Uit onderzoek van het havenbedrijf en de meldkamer bleek dat het Zweedse tankschip BRO Star, gelegen aan boei 79 in het Calandkanaal, de stankklachten veroorzaakte. Het schip had gascon- densaat, een restproduct van aardolie. vervoerd. De lege tanks van het schip werden met warm water schoongemaakt. Omdat daarbij alle tankdeksels en wasingangen open waren, ontstond de stankoverlast. De bemanning is opgedragen de waswerkzaamheden te stoppen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Het schip Is daarna naar een professionele waslocatie getrokken. Brandlucht Woensdagavond 13 juni kwamen tussen half zeven en kwart over acht tien klachten over brandlucht bij de meldkamer binnen. De meeste klachten kwamen uit Spijkenisse en enkele uit Hoogvliet en Rotterdam. De brandlucht was afkomstig van een brand in de schuur van een boerderij aan de Slikweg. De brandweer liet de schuur gecon- troleerd uitbranden. De meldkamer constateerde ter plekke asbest. Deze stof heeft zich niet in de lucht verspreid. Lawaai van helikopters Zaterdagmiddag vanaf 66n uur klaagden zo'n twintig inwoners van Rotterdam over lawaai van rondcirkelende helikopters. Uit navraag bij de Luchthavendienst bleek dat de helikopters waren ingehuurd voor recreatieve rondvluchten. Alle klachten over vliegtuigverkeer worden doorgegeven aan de Commissie milieuhygiene Luchtvaartterrein Rotterdam. Deze commis- sie rapporteert de klachten aan het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Wat zal het maandag over twee weken spannend zijn, dan wordt bekend welke Schiedammer naar huis gaat met de poet van duizend euro! Duizend euro voor dat idee waardoor Schie dam meteen dertig sprongen vooruit gaat. Nee, 'k ga niet alvast eenpaarflauwe ideeen hier intikken, vindik echt teflauw voor woorden inderdaadja (ik kan geen tweede woord voor 'flauw' verzinnen). Ik vind het wel erg flauw van de gemeente Schiedam om op zo'n manier geld te besparen op de overbetaalde externe bu reau's. Normaal gesproken wordt zo'n bureau ingehuurd als de gemeente het echt niet meer weet (of geen verantwoording voor iets wilt nemen). Worden de zogenaamde sleutelfiguren uitgenodigd voor een diepgaand gesprek (de John van Gestels, Hans van der Slooten, dat soort mensen), die ideeen worden door de centrifuge gehaald, kaftje erom been, klaar. Dan nog een flauwe titel ('Een stad te winnenof "Trots Schiedammer te zijn!', en de rekening natuurlijk. Maar dat is dus verleden tijd, goeie besparing hoor! Nu moeten 'wij' zelf met een idee komen, dat ook nog eens zelf in de bus gooien: tel uit je winst. Erg flauw. Goedkoop, dat wel. Hjalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3