#1*1^ Meedoen met diverse zanqstiilen tijdens festival 'Rotterdam zingt' Natuurmuseum Rotterdam viert het 75-jarig bestaan 4. 1« 1 F0RMULE1 2.9 1.! 6; maasstad Stonehenge Rotterdam i 99 99 99 Tentoonstelling 'In eigen hus' in Chabot Museum m 50 0PGERUIMD STAAT NETJES VERRASSING! CD SCH00N MAAK SET BERGWEG 110, ROTTERDAM Pu si* 'Verschillende muziekstijlen, met een hoog meezinggehalte' - ifc im w NIEUWE V00RRADEN! 1 12 SPEJ.LEN INEEN CD-ROM AANBIEDING ROTTERDAM - Voor de vierde keer vindt aanstaande zaterdag de zangmanifesta- tie 'Rotterdam zingt' piaats. Een evenement waarbij het publiek niet alleen tal van zangstijlen krijgt voorge- schoteld, maar ook van har- te lust kan meedoen. 'Rot terdam zingt' is zo langza- merhand een klassieker on- der de Rotterdamse festivals aan het worden. 'Rotterdam zingt' omvat naast tal van andere muzikale bijdragen onder meer de 'Nacht van de Rotterdamse smartlap'. m i H1 Harry-Jan Bus en De Cascadee's hebben een passende act in elkaargezet voorde Nacht van de Rotterdamse Smartlap. Hun thema. La Mama. foto: Dick siuijter i.Q V k- ROTTERDAM - Het Natuur museum Rotterdam kent, sinds haar oprichting als Na- tuurhistorisch Museum, een bewogen geschiedenis met vele verhuizingen. Van een zolder boven een meisjes- school aan de Schiedamse- singel verplaatste het muse um zich enkele malen totdat het uiteindelijk in 1987 Villa Dijkzigt in het Museumpark betrok. Kees Moeliker, con servator en tevens de man die de PR verzorgt kent meer verhalen over het Natuurmu seum Rotterdam. Kees Moeliker van het Natuurmuseum Rotterdam: iedereen van 4 tot 94 jaar. Eigenlijk is dit museum geschikt voor Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam ontdekt u de leukste snuffelafdeling van Nederland. Op 400 m2 vindt u honderden koopjes op het gebied van CD's, CD-singles, computersoftware, computerspelletjes, speel- goed en vele andere leuke hebbedingetjes. Leuke kado artikelen om te geven of te krijgen. DUIZENDEN CD'S C0RRECTPRIJS PER STUK 2.25 3 CD'S VOOR CDM0DUL CD-opbergrekje voor 18 CD's. C0RRECTPRIJS AM PRETZAK Een zak vol verrassingen voor een jongen of meisje. CORRECTPRIJS qq AM APOLLO CHALLENGING Handige spelcomputer voor in de auto of in detuin met 12 spelletjes. CORRECTPRIJS AM FORMULA I ALL OUT ACTION Kun jij op dit snelle traject je hoofd koel houden? Leuke zak- spelcomputeri! CORRECTPRIJS QQ AM 1 CD CLEANER Handigschoonmaaksetje om weer optimaal van uw CD's te kunnen genieten. CORRECTPRIJS AM CD ROMS W.o. Jetfighter fullburn, Fighther Pilot, Grollier Encyclopedie. CORRECTPRIJS AM (A* •€i§p£: imm mmmMA GLAMOUR GIRL Versier je haar met je eigen ontwerp. Vanaf 6 jaar. CORRECTPRIJS JAM Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eeste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Woensdag 26 juni 2002 ROTTERDAM - Rotown heeft donderdag27 juni het allerlaatste optreden tan Handsome 3 Some. Zangeres ,ujo stopt ermee en de rest van d: band ook. De band is op zoek laar de 'perfecte blend' tussen gitiarrock en dance en werd in Oor vegeleken met Lamb, Mo- loko en P>rtishead, de combinatie lief en geiiepig kwam in deze re- censie nar voren: de kunst van het combinenn van verschillende kwaliteita. Voor het laatst dus en iedereen s uitgenodigd. Aanvang 22.00 uur entree 3. WaterFrnit steekt op vrijdag 28 juni de vlig uit voor de Teenage Head 'Sunmer Fun Tour 2002'. Te zien ei vooral te horen zijn American Heartbreak, Groovie Ghouliesm Adam West. Het feest begint on 21.00 uur en de entree bedraag: 8. En vanaf 0.30 uur wordt er gewoon doorgefeest: 'Sumner Fun 2002' part 2, met DJ's Youri Martin Hak. Entree 3,50. Zaterdag in WaterFront Sub stance me Meat Katie (UK), Cha- melian vs Arrow, Smitten. Chill out: Dexz ABS, Nalkah. Visuals: Lurchvisiin Zwatraman. Aan vang 22.01 uur, entree 7. Baroeg heft op vrijdag 28 juni Club Regimale Benefiet, met Pa- ratyfus (Dih Haach; death), Brutus (Breda; bnte death), Dark Crystal (Hellevoesluis; death) en het af- scheidsco.cert van Pandaemoni- um (Raamdonkveer; death). Aan vang eerst band 21.00 uur, entree 5. Een dig later Ska/Punk Dance Nite met djPeejee gast. De zaal gaat om 21)0 uur open, entree 5. En zondagin Baroeg De Metalen Inquisitie. )e zaal gaat om 15.00 uur open, eitree gratis. Vanavond -woensdag - in Night- town een dHJS-feest met bands en dj's die de lelgen zelf hebben uit- gekozen. dEJS speelt een show in de grote zaa hun vrienden staan in het voorproramma of in de base ment. Het Jest begint om 21.00 uur en kaaien kosten 20. Wu Tang KillaBeez zijn een vertak- king van deWu Tang Clan. Leden die er al vaaf het begin waren en waarvan er ammige zelfs al meer- dere album; uit. Killabeez staan voor puur eirauwe hiphop. Dins- dag 2 juli te ;en in Nighttown van af 21.00 uur entree 17. OffCorsoen Now Wow pre- senteren optaterdag 29 juni Just Visuals. Dee keer gaat alle aan- dacht naar e verschillende Video Kunstenaar die zijn uitgenodigd. Dit project 5 er op gericht te laten zien dat hetVJ-en een serieuze ba sis heeft gkregen als cultuur ui- ting. Nedeandse en Japanse VJ's verkennen le grenzen van de vi- deokunst. /anvang in beide zaken 23.00 uur, ntree 12. door Dik Vuik 'Als ik groot ben, lieve moeder...' Het lied galmt door de huiskamer van Bert Nicodem, waar Harry- Jan Bus en De Cascadee's van hartelust smartlappen oefenen. 'La Mama!' wordt dit jaar het thema van hun bijdrage aan de Nacht van de Rotterdamse smart- lap. Het ene na het andere gevoe- lige liedje over moeders passeert de revue. Soliste Danielle Blok en operazangeres Baldin Roes doen dit jaar voor het eerst mee. JDit thema is voor ons allemaal nieuw", vertelt Bus. „Verleden jaar zongen we veel liedjes van Willy Derby en zo hebben we ie- dere keer een ander onderwerp. Terwijl zanger Peter de Koning uit voile borst uithaalt, vertelt Bus verder over zijn eerdere ervaring met 'Rotterdam zingt'. „Het is een van de leukere zangmanifes- taties. Het is laagdrempelig. Men- sen zingen mee en er hangt een soort saamhorigheidsgevoel. Het is verbazingwekkend hoeveel mensen nog de teksten van oude liedjes kennen.De naam 'Nacht van de Rotterdamse smartlap* is toevallig bedacht door de schoon- vader van Bus, die er in de jaren zeventig naam mee maakte. Hij had er geen bezwaar tegen dat die naam opnieuw wordt gebruikt voor een onderdeel van 'Rotter dam zingt'. „Hij vindt het ook wel leuk dat zijn schoonzoon de vlag overneemt", lacht Bus. 'Rotterdam zingt' bestaat niet al leen uit smartlappen. Margot 0 m Leeninga en Marineke van Slag- maat van organisatiebureau Big Mama vertellen vol enthousiasme over wat een beetje 'hun' festival is geworden. „Vier jaar geleden werden we gebeld door de stich- ting Nederlandse koren", vertel len ze. „Er werd een wereldsym- posium met koren georganiseerd. We hebben toen anderhalf uur in dat programma gevuld. We kre- gen subsidie van de gemeente, op voorwaarde dat er iets voor en door Rotterdam mers in zat. Daar- na zijn we er mee doorgegaan en is het steeds groter geworden." De Laurenskerk werd een vast adres voor het festival, dat verle- den jaar voor de eerste keer ook de middag in beslag nam. „De kracht is dat we heel veel ver schillende muziekstijlen hebben, met een hoog meezinggehalte", benadrukt Van Slagmaat. „We zijn een Rotterdams Zomerfesti- val geworden. Volgend jaar wil- len we proberen verder uit te brei- den met de vrijdagavond." Naast de toekomstplannen gaat de aandacht nu nog even uit naar ten bestaat. Het Marokkaanse koor Al Wahda treedt op in tradi- tionele kledij. Maar ook de lief- hebbers van accordeonmuziek of onvervalste zeemansliederen ko- men aan hun trekken. „Het festival is met name gericht op amateurs en we proberen de de huidige uitvoering, die zater- dagmiddag begint. Het program ma is buitengewoon gevarieerd. Kinderkoor Kakelbont is er, maar ook het interculturele koor Gren- zeloos dat uit tal van nationalitei- gewone Rotterdammers erbij te betrekken", vertelt Leeninga. „Vorig jaar hebben we zo'n 7.000 bezoekers gehad." Ook dit jaar wordt weer op veel belang- stellenden gerekend. Zoveel, dat mensen wordt aangeraden zelf een klapstoel mee te nemen, om- dat de zitplaatsen wel eens alle maal bezet zouden kunnen zijn. „Het is een hele aparte sfeer in de kerk, een soort circustent met heel veel gekleurde lichtjes. De samenwerking met het bestuur van de kerk is erg goed en we ho- pen daar gebruik van te kunnen blijven maken. Het is gewoon verschrikkelijk leuk. 'Rotterdam Zingt' begint zater dag 29 juni om 13.00 uur in de Laurenskerk. Het avondprogram- ma, met onder meer de 'Nacht van de Rotterdamse smartlap', begint 's avortds om 20.00 uur. De entree is gratis. Voor meer in- formatie op internet: www.rotter - damzingt.ontheweb.nl. Telefoon: 06-22486463 of06-53251857. ROTTEDAM - Het Chabot Museum toont deze zomer de tentoonslling 'In eigen huis', een brec selectie schilderijen, beelden en tekeningen van Henk Cabot - met name uit de Zeeuws tijd (1933) - aange- vuld mt nieuwe bruiklenen en schenkigen. Chabol verbleef enige tijd in Vrouwnpolder (Zeeland), waar hi werd gegrepen door de natuur ;n de eenvoud van het plattelad. Hij maakte daar zeer pasteus geschilderde, expres- sieve shilderijen. Ook ont- stond irdeze peri ode een aantal raw ghakte koppen van Zeeuws boeren en grote hou- ten beeJen van staande figu- ren. In Zeeland werd de basis gelegd voor de bijzondere vriendshap tussen Henk Cha bot en fharley Toorop en vond de eeite kennismaking met kunstciticus A.M. Hammacher piaats. De cdectie van het Chabot Museum is in de afgelopen ja ren uitgebreid met een aantal bruiklenen en schenkingen. Zo ontving het museum een aantal werken van Chabot in langduri- ge braikleen: een bijzonder nog niet eerder getoond zelfportret (1948) van Chabot uit de col- lectie van de Noro Foundation, het schilderij 'De visvrouw van de erven Femhout', het schilde rij 'Erwtenhopen' (1933) en de tekening 'Landschap met boer- derijen' uit particulier bezit. Het Chabot Museum heeft te- vens de beschikking gekregen over de complete collectie Schortemeijer. Het Chabot Museum is te vin- den in het Museumpark 11. Ge- opend: di-vr 11.00-16.30 uur, za 11.00-17.00 uur en zo 12.00- 17.00 uur. Zo-ma en de maand augustus gesloten. De tentoon stelling 'In eigen huis' duurt tot en met 29 September 2002. Voor meer informatie: www- chabotmuseum. nl. t t~ K v t ROTTERDAM - Tussen 16 en 24 juni stond de op- en afbouw van een exacte reproductie van Stonehenge centraal tijdens het nieuwe festival StonehengjRotterdam. Rond de bouw werd een speciaal programma aan- geboden, ret als climax de zonnewende op vrijdag 21 juni. Amusement, informatie ;n interactie werden tijdens dit ecologische kunstfestival met elkaar verronden. Stonehenge Rotterdam was een initiatief van bouw- meester Atoon Versteegde en kunstenaar Rini Biemans en werd gereali- seerd door MR produkties. foto: Dick siuijter door Heleen Schaaf „Gerrit van Roon kwam in 1927 samen met een aantal andere Rot terdamse natuurhistorisch-gei'nte- resseerden met het idee voor het Natuurmuseum", vertelt Moeli ker. „Deze mannen verzamelden van alles wat met de natuur te ma ken had: insecten, schelpen, vogels en fossielen. In deze periode nam de belangstelling voor de natuur ook sterk toe. Het was de tijd van Heimans en Thijsse, van de Verka- de Albums. Daarbij waren er al twee natuurmusea opgericht in in Maastricht en Denekamp. Rotter dam kon als havenstad uiteraard niet achterblij ven. „De eerste locatie was een zolder van een meisjesschool aan de Schiedamsesingel. Hier kwamen de verzamelingen van de initiatief- nemers samen. De zolder fungeer- de als depot voor de collecties. Steeds meer mensen namen kennis van het initiatief en kwamen eigen verzamelingen brengen. Deze spullen van het eerste uur staan nu opgesteld in de jubileumtentoon- stelling '75 jaar Natuurmuseum Rotterdam^, ze zijn vaak nooit eer der tentoongesteld." Daarna verhuisde het museum naar de Dirk Smitsstraat, waar het echt als museum ging fungeren. „Doordat de Gemeente Rotterdam zich ervan bewust werd dat men in het museum hard en serieus werk- te, kreeg het in 1935 de beschik king over de sfeervolle villa aan de Mathenesserlaan 7. Het museum werd officieel geopend door bur- foto: Dick Siuijter gemeester Droogleever-Fortuyn. Hier was het Natuurhistorisch Mu seum gevestigd tot 1959. In deze periode nam de bekendheid toe. Dit kwam zeker door de locatie, te- genover het welbekende Museum Boijmans en daarbij had het muse um een gedreven conservator, Her man Landsman, die vlinderkenner was. Het museum werd toen ook wel het Vlindermuseum genoemd, omdat hij veel opgezette vlinders tentoonstelde." „Op de vierde locatie, een oud bankgebouw in Schiebroek, be- leefde het museum een mindere tijd doordat het ver uit het centrum lag. De mensen gingen er niet zo- maar naartoe. In 1973 vestigde het museum zich in Diergaarde Blij- dorp. Daar werd het op 5 mei 1987, een dag voor de volgende verhuizing, door een flinke brand getroffen. De opgezettte zoogdie- ren en de bibliotheek verbrandden en de rest van de collectie zat dik onder het roet. Toch ging de ver huizing naar Villa Dijkzigt in het Museumpark door. Dit monumen- tale pand was uitgewoond en de collectie half-verbrand, maar het museum herrees er letterlijk als een feniks uit de as. In 1995 kreeg het zelfs een fraaie aanbouw." De doelgroep is heel breed, vertelt Moeliker. „Eigenlijk is dit muse um geschikt voor iedereen van 4 tot 94 jaar. Natuurlijk komen hier veel natuurliefhebbers, maar ook het aantal jonge gezinnen dat het museum bezoekt, neemt laatste ja ren sterk toe. We proberen altijd leuke en leerzame dingen te ver- zinnen, zoals speurtochten door het museum. Ook worden er speci- ale educatieve programma's ge- maakt voor scholen. Er worden zelfs kinderfeestjes georganiseerd. Bovendien fungeert de sfeervolle Hoboken Salon van het museum als trouwlocatie en gewilde plek voor vergaderingen en recepties." „Naast de vaste collectie, met op gezette vogels, zoogdieren, skelet- ten, insecten en gedierte op sterk water, hebben we ook wisselende exposities. Zo is er een tentoonstel ling over een natuuronderzoeker in Indonesia in het kader van het VOC-jaar te bewonderen en er is een spraakmakende tentoonstel ling over Seks in voorbereiding. Momenteel is het Diorama Nieuwe Waterweg te bewonderen in de fraaie Parkzaal van het museum, onderdeel van de viering van het 75-jarig bestaan van het museum. Dit grootste schilderij van de Rijn- mond is even oud als het museum en illustratief voor de landschappe- lijke context waarin in Rotterdam en daarbuiten de belangstelling voor de natuurhistorie tot bloei is gekomen", besluit Moeliker. Voor meer informatie: Natuurmu seum Rotterdam, Westzeedijk 345 (Museumpark), telefoon 010- 436.42.22 ofwww.nmr.nl. PLAT Art. Nr. 199155 Art. Nr. 219850 1 Art Nr. 199151 Art. Nr. 222181 Art. Nr. 199137 Art. Nr. 196493 Art. Nr. 177192 PER STUK Art.n'r. 239514

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 21