4*WL2 tl maasstad IIOYD krantj netel Eindrapport Fietsbalans Schiedam: Bestelbus gestolen Knietje voor een blikje fris Fort Drakensteijn Politie voetbalt tegenjeugd maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM Schiedam is niet fietsvriendelijk, concludeert de Fietsersbond. e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdam.nl SCHIEDAM - In De Blauwe Brug wordt vrijdag 28 juni een Blue Light Disco georganiseerd voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar. Tijdens deze disco wordt er geen alcohol geschonken en mag er niet worden gerookt. Een pasje is niet noodzakelijk. De disco duurt van 19.00 tot 21.00 uur en kost een euro, inclu- sief een drankje. Voor info: 247 04 64. Expositie Wereldmuziek Vismaaltijd 11^ KWARTIER WONEN OP Z'N ROTTERDAMST. www.lloydkwartier.rotterdam.nl m MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO iu2 Woensdag 26 juni 2002 Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. ds L.G. Bos. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds A J. van den He- rik. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. dr P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. mw E. Roetman-Sijn- stra. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.J.A. v.d. Peppel. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. dhr A.F. Ruijl. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur, ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek zo 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds. A.D. van den Heu- vel. 16.30 uur.br. H.P. Kool. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. leesdienst. 15.30 uur. ds. M. van der Sluys. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. mw R. Rodenburg. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. euch.viering. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur, Euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur, euch.viering zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. he- renkopr I.H.D en dameskoor Jubi- latio tgv 50-jarig priesterjubileum pater C. Marrevee.. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds M. Punt. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. v/d Want. wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 09002020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of 06 10920979 M. Anganois Telefoon 0104004399 of 06 10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Pcstbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 0104004322 J. Teunissen Telefoon 0104004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010 04736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur. Fietsgebruik in Schiedam zou flink kunnen stijgen Door Dennis Smits SCHIEDAM - Ondanks een goede verkeersveiligheid, een goed beleid op papier en een zeer goede stedelijke dichtheid maken Schiedammers veel minder gebruik van de fiets dan bewoners van andere middel- grote steden. Dat blijkt uit het eindrapport Fietsbalans Schie dam, waarvan wethouder Theo Schoenmakers gisterenavond uit handen van de Fietsersbond het eerste exemplaar ontving tijdens de Raadsvergadering Verkeer. Wanneer de gemeente op alle on- derzochte aspecten aan de nor- men zou voldoen, zou het fietsge bruik in Schiedam met 20 procent kunnen stijgen, concludeert de Fietsersbond, die de Fietsbalans inmiddels in meer dan negentig steden heeft uitgevoerd. De belangrijkste reden voor het lage fietsgebruik is volgens het rapport de kwaliteit van het weg- dek. In vergelijking met andere steden blijkt deze zeer slecht te zijn. Schiedamse fietsers hebben vooral last van het vele gebruik van klinkers en tegels in de stra- ten. Doordat de fiets een onge- veerd voertuig is, zijn de schok- ken en trillingen die verzakte te gels veroorzaken duidelijk voel- baar. Als oplossing hiervoor stelt het rapport voor om belangrijke fietsverbindingen te asfalteren. De kwaliteit van het asfalt in Schiedam is uitstekend, er wordt alleen te weinig gebruik van ge- maakt voor fietspaden. Naast het slechte wegdek is het gebrek aan comfort een reden voor Schiedammers om de fiets te laten staan. Het gemak van de wendbaarheid van de fiets wordt vaak verstoord door andere weg- gebruikers, met name auto's, te smaJJe wegen en de verplichting om langzamer te fietsen of zelfs af te moeten stappen bij weg- werkzaamheden. Ook krijgen fietsers te vaak geen voorrang op kruisend verkeer. Wei kennen Schiedamse fietsers een zoge- naamde 'lage stopfrequentie', wat wil zeggen dat ze weinig hoe- ven te wachten bij stoplichten, Toch heeft de fiets een slechte concurrentiepositie ten opzichte van de auto: met de auto be- reik je in Schiedam meestal sneller je bestemming dan op de fiets, en de parkeer- kosten zijn te laag om dit voor- deel voor de auto teniet te doen. Naast kritiek heeft het rapport van de Fietsersbond ook aandacht voor de positieve punten van het Schiedamse fietsklimaat. Zo scoort de stad goed op het gebied van stedelijke dichtheid. Doordat veel bestemmingen binnen fiets- bereik zij, biedt dit goede moge- lijkheden voor meer gebruik van de fiets. Ook het beleid op papier van de gemeente is volgens het rapport goed te noemen. Wat betreft veiligheid voor fiet sers scoort Schiedam goed. Fiet sers in Schiedam lopen weinig ri- sicoom slachtoffer te worden van een (ernstig) verkeersongeval. Opvallend is dat fietsers zelf de veiligheid minder groot vinden, en zijn ze ontevreden over de aanpak van fietsendiefstal. Om de stijging van 20 procent te bewerkstelligen doet het rapport enkele aan- bevelingen. Volgens de Fietsbalans kan de grootste stijging veroorzaakt worden door een verbetering van de concurrentiepositie van de fiets ten opzichte van de auto. De gemeente moet ervoor zorgen dat fietsers minder vaak om moeten lopen en moet het aantal autover- Foto Roger van der Kraan bindingen in de stad verminderd worden. Daarnaast kan de ge meente het betaald parkeren uit- breiden en de tarieven verhogen. Om het comfort van het wegdek te verhogen moet de gemeente meer fietspaden asfalteren en moeten de paden beter onderhou- den worden, en moeten fietsers meer ruimte krijgen op de wegen. Wat betreft de criminaliteit stelt het rapport voor om een speciale ambtenaar 'fietsendiefstal' aan te stellen. Deze moet een zoge- naamde 'task-force' leiden, waar- in belangrijke partijen die een rol spelen in de aanpak van diefstal plaatsnemen. Er moet meer aan dacht besteed worden aan het voorkomen en aanpakken van diefstal en het vervolgen van die- ven en helers. De kapsalon van WoutRomboutis tijdelijk te vinden in een voormalige ketelruimte aan de Willem Pijperstraat. De kapsters hebben er echt iets gezelligs van weten te maken. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Tot het laatst toe bleef Kapsalon Wout Rombout trouw aan de Laan van Bol'Es. Toen alle ondernemers al ver- trokken waren uit de te slopen winkelpanden in Groenoord- Zuid, knipten de kapsters van Rombout nog vrolijk door in de hun zo vertrouwde kapsalon. Sinds goed een week moeten de klanten voor een knipbeurt ech- ter toch een andere locatie op- zoeken. De allerlaatste onderne- mer van de Laan van Bol'Es heeft een tijdelijk onderkomen gevonden in de Willem Pij perstraat, een paar honderd me- SCHIEDAM - Een 32-jarige be- woner van de Rembrandtlaan be- merkte maandagmorgen dat zijn rode Volkswagen bestelbus was gestolen. Hij had hem de avond te- voren goed afgesloten geparkeerd voor zijn deur. ter van de oude stek verwijderd. Het is een hectisch jaartje geweest, geeft salonmanager Gerrit Verkerk van Wout Rombout toe. Niet al leen vertrokken er steeds meer on dernemers om hem heen naar el ders omdat de winkelpanden op de nominatie staan om zeer binnen- kort te worden gesloopt, ook vier van de vijf kapsters bleken vrijwel tegelijkertijd zwanger. „Tja, dat maak je niet vaak mee", kan Ver kerk nu lachen. Hij is blij dat hij zijn kapsalon door die zo woelige tijd heen heeft kunnen loodsen. En met zoveel succes, want klanten heeft het de kapsalon niet gekost. Het leukste vindt hij nog dat al die kapsters nu, na hun bevalling en kraamverlof, allemaal weer een aantal dagen aan het werk zijn ge- gaan. „De club is weer compleet en dat is fijn. Dat geeft nieuwe energie en nieuw enthousiasme." Sinds een week is Wout Rombout dus te vinden in een vestiging aan de Willem Pijperstraat, slechts een klein stukje verder dan de Laan van Bol'Es. Het pand is een voor malige ketelruimte, maar wie er binnenstapt ziet meteen dat de vroegere technische voorziening een ware metamorfose heeft on- dergaan. Gerrit Verkerk en zijn kapsters werken er inmiddels met veel plezier. Ze zijn tevreden over de knusse en warme sfeer die ze er hebben weten te creeren en hebben ook al wat nieuwe klanten weten te werven. Alle klanten krijgen overi- gens bij hun eerste bezoek aan de salon aan de Willem Pijperstraat een korting van tien procent op een behandeling en voor vaste klanten die een introduce meenemen lig- gen er zelfs drie gratis stickers klaar voor op de Gold (family) Card. Over anderhalf a twee jaar kan het team van Wout Rombout overi- gens alweer aan een nieuwe ver- huizing gaan denken. In de Vale- riusstraat, eveneens in Groenoord- Zuid, zal namelijk een nieuw win- kelcentrum worden gebouwd. Wout Rombout heeft er nooit een geheim van gemaakt daar een plekje in te willen krijgen. „We willen hier absoluut in de buurt blijven", zegt Verkerk. „En die nieuwe locatie, op een plek die volgens mij absoluut een topper moet worden, past prima bij ons als kapsalon die van alle nieuwe trends op de hoogte blijft. We pro- fileren ons als de trendy kapper en dat kunnen we op die nieuwe loca tie, als die straks klaar is, helemaal goed doen." SCHIEDAM - Een agressieve winkeldief is dinsdagmiddag aan- gehouden nadat hij een medewer- ker van een supermarkt aan de No lenslaan agressief had bejegend. Rond 16.15 uur zag personeel van de supermarkt de man weglopen met een blikje fris in zijn binnen- zak. Toen een medewerker hem bij de deur wilde tegenhouden kreeg deze klappen in zijn gezicht en een knietje in zijn kruis. Twee andere medewerkers kwamen hun collega te hulp en wisten de agressieveling te overmeesteren. De man is in middels in verzekering gesteld. SCHIEDAM - Fort Draken steijn heeft er een nieuw sj. eeltoestel bij, een speciale zweefschommel waar kinde- ren op kunnen liggen, met en zonder handicap. Zaterdag 30 juni wordt het speeltoestel om 13.00 uur onthuld door burge- meester Reinier Scheeres en de Vlaardingse wethouder Anny Attema. Dit is tevens de start van een groot spektakel met optredens van Loes Luca, Circus Rotjeknor, Theater Maatwerk, Jeritza Toney. SCHIEDAM - Op het terrein van voetbalvereniging SVV/ SMC aan de Sportlaan voet balt het politie-wijkteam van Nieuwland zaterdag 6 juli te gen de jeugd uit Nieuwland. Het wordt een sportieve wed- strijd die de onderlinge band moet versterken. Aanvang is 14.30 uur en belangstellenden zijn welkom. Rotterdam investeert in wonen, werken en leven met ICT als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied 18.06.2002 e-Centrum ROC Zadkine en openbare basisschool C'70 is open. Bezoek de 1e Pijnackerstraat 38 22.06.2002 Loop ook eens binnen bij een van de andere e-centr®. Er is er vast ook een bij u in de buurt. Kijk voor de adressen van de vestigingen op de site. Meer informetie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 30 juni een expositie mandalatekenen georganiseerd. Cursisten hebben de tekeningen het afgelopen seizoen gemaakt. Er kan deze middag ook informatie wor den verkregen over de symboliek van mandala en er kan worden deelge- nomen aan verschillende workshops. Er kan ook worden ingeschreven voor het nieuwe seizoen. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst wordt vrijdag 28 juni de vierde Wereldmuziek-concertavond georganiseerd met dit keer Thijs van Leer. Aanvang is 21.00 uur. De platen worden gedraaid door dj Ham mer en het hoofdprogramma wordt verzorgd door de band Sambalanco. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt vrijdag 5 juli een vismaaltijd geserveerd. De maaltijd bestaat uit lekkerbekjes, haring, broodjes, salade en een consumptie. De kosten zijn 5,50 euro en de aan vang is 11.30 uur. Er kan worden ingeschreven tot 1 juli bij de receptie van het dienstencentrum. Gemeente Rotterdam Rotterdam tAiVteudienst Rijnnj0rt(/ De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Klachten via www.dcmr.nl In week 25, van 17 tot 24 juni jl., ontving de DCMR 482 klachten. Zeventien van deze klachten werden ingediend via de website. Sinds vorige week kunnen klachten behalve telefonisch ook 'on line' worden aangemeld. Er wordt aan gewerkt om in de toekomst klachten ook 'on line' te beantwoorden. Dat is op dit moment nog niet mogelijk. Stankgolf met onbekende oorzaak Woensdag 19 juni ontving de rneldkamer tussen acht en elf uur 's avonds 45 klachten over stank van rotte eieren. De meeste klachten kwamen uit Floogvliet, een enkele uit Spijkenisse. Na onderzoek is vast- gesteld dat de stank afkomstig was van het oostelijk terrein, het zoge- naamde KLM-terrein, van Shell Nederland Raffinaderij aan de Vondelingenplaat Rotterdam. Een aanwijsbare oorzaak voor de klach ten is tot op heden niet gevonden. Shell en de DCMR onderzoeken nog wat de oorzaak van het voorval kan zijn. Laden nafta veroorzaakt drie dagen stankoverlast Woensdag 19 juni kwam rond het middaguur een klacht uit Spijkenisse over chemische stank bij de rneldkamer binnen. Het was de eerste klacht van een reeks van 51 klachten, verdeeld over drie dagen. De klachten kwamen behalve uit Spijkenisse, uit Rozenburg, Simonshaven, Maassluis en 's-Gravenzande. Het beladen van nafta in tankschip Berge Sisar bij Vbpak Terminal Europoort in de zevende petroleumhaven veroorzaakte de klachten. Bij deze belading kwam inertgas in de buitenlucht terecht. Dit onbrandbare gas wordt in de tanks boven de vloeistof gepompt om explosiegevaar te verkleinen. Dit soort werkzaamheden gebeurt zelden op deze locatie, maar door de grootte van de Berge Sisar was er geen andere mogelijk- heid. Stankwolk van onbekend schip op Noordzee Zondagmiddag 23 juni kwamen tussen den en drie uur twintig klachten bij de rneldkamer binnen over een scherpe bijtende en prikkelende che mische lucht. Vermoedelijk is het ontluchten van een schip op de Noordzee, enige mijlen uit de kust van Goeree en West Schouwen, de oorzaak van de klachten. Hierbij is een stankwolk over Hellevoetsluis, Spijkenisse, Poortugaal, Rhoon, Rotterdam-IJsselmonde en Krimpen aan den IJssel getrokken. Uit het klachtenpatroon kon worden opge- maakt dat het schip in zuidelijke richting voer. Zowel de kustwacht als de afdeling Gevaarlijke Stoffen van het Havenbedrijf ontvingen stank- meldingen van de pleziervaart. Het schip dat de stankwolk veroorzaak te, werd echter niet achterhaald. www.dcmr.nl De milieuklachtentelefoon van de DCMR: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Service. Ik heb er laatst nog een aardig stuk over gelezen. Of Hever: het gebrek aan service. Want soms lijkt het eerder dat jij blij mag zijn datje je goeie geld uit mag geven bij een winkelier, ins telling, restaurant, dan dat 'menblij is het van jou te krij gen. Alsof ze allemaal al genoeg hebben en het zo verschrikke- lijk goed gaat. Voorbeeld een dat me direct in het hoofd schiet komt uit een Schiedams restaurantje. Heerlijk gegeten die avond, daar niet van, maar de bediening... Om kromme tenen van te krijgen. Sommige jongelui die rich ober noemen schijnen het namelijk nog steeds niet te begrijpen dat niet iedereen prijs stelt op over- dreven joligheid. „En hebben 'we' wat lekkerskunnen vinden of „Zullen we nog wat nemen Dat zijn nu juist de opmer- kingen waar me de eetlust al snel van vergaat. Bij wijze van spreken dan, want verder zoals gezegd, heerlijk gegeten. Maar dan bij het afrekenen weer die onvermijdelijke 'ober'. Natuur- lijk kunnen we niet met creditcard betalen. 'Dat snapt toch ie dereen', lijkt hij te willen zeggen met een arrogante blik in zijn ogen. „Je kunt hier pinnen, en anders niet", klinkt het drei- gend. Ok6, dan over naar de kapsalon, die gemiddeld een halfuur tot driekwartier uitloopt op zijn afspraken. Ik ben flink pissig als ik nu eens toevallig vijf minuten te laat ben en er meteen op het horloge wordt gekeken. „Beetje laat he", durft de kapster haar ontstemde blik vocaal nog eens te onderstrepen. „Vak toch wel mee", zeg ik oprecht „en trouwens't loopt hier toch altijd uit. „Nu dus niet", klinkt het vinnig. Ook daar ga ik dus niet meer naar toe. Er zijn er nog meer hoor, ergernissen over service. Of het ge brek daaraan. Maar in het kader van de ruimte kan ik er hier niet verder over uitwijden. Want die ene positieve ervaring wil ik toch ook wel graag kwijt. De service van een telefoniste van de StadswinkelEen die weet dat het niet normaal is dat je ie dereen maar met een kluitje het riet instuurt. Die zoekt, belt, vraagt en nog eens zoekt. Net zolang totdat ze heeft gevonden wat jij zocht. Chapeau voor die dame. Gelukkig zijn ze er nog. Had het bedrijfsleven er alleen maar wat meer van. Karin Moerman

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 3