schiedam CDA: verontwaardigd oyer openbaarheid vergadering DE CORRECT IN "PLUS SLIMME ZET! K m 1 i i flllsl Lj@| J 12 Zomerkamp van Eldos Negen gemeenten tekenen contract met AVR Ook politiek moet luisteren Instellingen SWS slaan handen ineen om tij te keren Korte brand in Havana Harg/Spaland krijgtfontein Enquetecommissie naar asbestaffaire van start SUMMERSALEKRANT Weer volop mode in deze krant.... Kunst in de 'Oude Passage' Politievoetbalt met jeugd samen scherp in priji Afsluiting 'Ken uw college' Ophalen huisvuil vervroegd Asher21jaar Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 4004434 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) Oplage 38.803 Totale oplage 628.437 3 juli 2002 9e Jaargang nr 27 CORRECtl SCHIEDAM - Het CDA is het er niet mee eens dat de onder- zoekscommissie Asbestaffaire Parkweg-Oost zijn werk in de openbaarheid uitvoert. Dat bleek maandagavond toen Ada Valk (CDA) zich verontwaardigd toonde dat de openbare commissie werd bijgewoond door de pers. Ook nieuw raadslid Joop Gouweleeuw van Gemeente Belangen was verbaasd, maar maakte minder stampij. Opgetetd debeste! Een pagina vol aanbiedirigen! Kijk verder In deze krant. Pak via ONS €50,- retour op een energiezuinige koelkast Lees verder in de krant voor meer energiepremies! Of kijk op www.onsgroep.nl Logitech Compact Plat Packet Digital www.kinQrama.nl www.foka.nl SCHIEDAM - Al bii de tweede editie een bliivertje lijken te worden in het culturele aanbod van Schiedam. Het lijkt het Stadserffestival, dat hetafgelopen weekend werd gehouden, voor de wind te gaan. Hoof dad: dit jaar was de Mahnees Mory Kante. die pas met zijn wereldhit 'Yeke, Yeke', echt de voetjes van de vloer wist te knjgen. Swmgender waren de New Cool Colledive met hun energy jazz en Izaline Callister die muziek uit Curacao op een glasheldere mamer bracht.^ derKraan QUA L0K4f(£ WAS 'D€ K£1L£- U66' W€L kLMTVRI£MC>£ Ll)k£2.„. Beleefde zomer van 2002 nu wel heel voordelig. De krant kostu slechts 0,28 per dag, normaal 0,95! Deze aanbieding is alleen geldig in maanden juni en juli 2002. *K Profiteer dus meteen. Ja, ik profiteer v«* dfc aantrekkdijke jumeraanteitthng; Item: Mm. tostee*: Stoutix Rt; Stuur<tebonine«m BjjMj AfrteKng Afeewnee Smkt, Mwobrtmwxwr 1578,V8 F weekbladen HAAL GRATIS OP! BERGWEG110, CEINTUURBAAN111 EN 125 Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek Meer ervaren leden als Menno Siljee (PvdA) en voorzitter Yorick Haan (SP) stelden dat alleen beslo- ten verhoren en vergaderingen plaatsvinden als belangen van per- sonen of instanties in het geding zijn. Haan stelde omomwonden vast dat openheid naar publiek en pers 'juist van groot belang omdat dit onderzoek gaat naar mogelijke achterkamertjespolitiek' „We zijn de eerste gemeente in Nederland die een officiele enque- teonderzoek gaan doen", zei voor zitter Yorick Haan. „Andere ge- meenten als Arnhem, Katwijk en Utrecht hebben onze verordening opgevraagd en zijn zeer gei'nteres- seerd naar onze ervaringen waar- van ze willen leren." Op 22 april werd door de raad een motie aangenomen om een enque- te te houden naar vrijgekomen as- best in sloopflats in Nieuwland. Directe aanleiding het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichten over de C*A Js affaire. Het Openbaar Ministerie besloot officieel de gemeente Schiedam als verdachte aan te merken. Dit onderzoek duurt nog voort en de gemeenteraad stelde vast dat haar eigen onderzoek niet het justitieel onderzoek m de weg mag zitten. Het onderzoek is te vergelijken met de politieke enquetes naar de Bijlmerramp. Het is een zwaar middel van de politiek om een af faire tot op de bodem te kunnen uitzoeken. In het geval van Park- weg Oost gebeurt dat om te oorde- len of de gemeente wel zorgvuldig genoeg heeft gehandeld met het gevaarlijke asbest. Het plan van Aanpak stelt vast dat de gemeente soms een 'dubbelrol' heeft als op- drachtgever voor sloop en als ver- gunningverlener, en soms zelfs als uitvoerder. In 1999 werd bekend - naar aanleiding van klachten van bewoners en door vragen van de Socialistische Partij- dat er asbest was vrijgekomen bij het slopen van flats voor de metro rond de Van Markenstraat in Nieuwland. Naar aanleiding hiervan werden de ex-wethouders Wiegman en Reijn- hout en burgemeester Scheeres ge- hoord door het Openbaar Ministe rie. Het lijkt voor de hand te liggen dat deze politiek verantwoordelij- ke personen wederom voor deze commissie onder ede gehoord worden. Maandag werd een plan van aan pak vastgesteld en een tijdsplan- ning. Na een uitgebreide inventari- satie verwacht de commissie dat daadwerkelijk in September en no- vember de hoorzittingen plaats kunnen vinden. Het rapport zou in december geschreven kan worden, en in februari 2002 worden gepre- senteerd aan de gemeenteraad. In deze vergadering ging het om planning en taakverdeling zoals het verzamelen van sloopprocedu- res en het veilig wegbergen van bewijsstukken zoals videobanden van buurtbewoners. Afgesproken werd dat de leden strikt neutraal moeten zijn en naar buiten toe als eenheid optreden. Eventuele lekken worden grondig uitgezocht en benadrukt werd dat er secuur met de belangen van mensen en instanties zal worden omgegaan. Frank Willemse SCHIEDAM - De Schiedamse Ar- toteek heeft enkele leegstaande panden in het oude gedeelte van de Nieuwe Passage ingericht met mo- derne kunst. Het gaat om een tijde- lijk project, want er wordt al maan- denlang onderhandeld om de elek- tronicazaak BCC naar de Oude Passage te halen. Strenge eisen van de monumentenzorg staan die komst nog in de weg. „BCC wil nog steeds naar de Passage ko- men", beaamt woordvoerder Mat- thijs Duiven van projectontwikke- laar Fortress. (Zie verder de speciale pagina van het Centrummanagement) Uiterst draagbare digitale camera, weegt slechts 54 gram! 1.3 miljoen pixels Schiet tot 52 foto's Lithium-polymer batterij laadt op via USB-poort Autobrite compenseert voor onder- werpen die van achter belicht worden Rotterdam WC Alexandria 01 (Tel. OtO 220 5510) WC Zuidplein (Tel 010 480 70 10) Hoogstraat 141 (Tel. 010 412 88 01) Bergse Dorpsstraat 32 (Tel. 010 461 01 06) Pnjswijzigingen en zetfbuten voorbehouden Pnjs indusief B.T.W. Geldig t/m 6 juli 2002. Alle voorgaande aanbiedirigen komen hierbt) te vervalten Rotterdam Oostzeedijk Hoek Admiraliteitsstraat 8 (Tel 010 403 53 00) TELEFONISCH BESTELLEN: 010 403 53 23 DHR. BROUWER SCHIEDAM - De instellingen die zijn aangesloten bij de Stichting Welzijn Schiedam (SWS) slaan hun handen ineen om het tij te ke ren. Enkele jaren na de fusiegolf zijn vrijwilligers en gebruikers tot de conclusie gekomen dat de SWS niet dat resultaat heeft gebracht wat er van verwacht mocht wor den. Klubhuis Zuid, de Erker, clubhuis Oost, Nieuwland, het Emancipate Centrum en het OKC geven aan dat het zo niet verder kan. Het roer moet om, zo is de overtuiging. Daar waar de centra afzonderlijk niet het gevoel kregen dat de kri- tiek die ze al jarenlang hadden op de gang van zaken binnen de SWS op maar enig begrip kon rekenen, gaan ze er nu van uit dat nu de cen tra hun krachten bundelen de SWS wel moet gaan luisteren. De SWS heeft zich ontwikkeld tot een grote bureaucratische organi- satie die instellingen aan de rand van de afgrond heeft gebracht, zo vindt een werkgroep die zich veel- zeggend 'werkgroep van veront- ruste vrijwilligers' noemt. „Alle goedbedoelde voornemens van voor de fusie worden door het be- stuur en directie met voeten getre- den", zo schrijven ze aan de pers. „Er is haast niets meer van over- SCHIEDAM - De wijkpolitie voet- balt zaterdag 6 juli met de jeugd van Nieuwland. De wedstrijd wordt gehouden bij voetbalvereni- ging SVVSMC. Aanvang 14.30 eind. Misschien lijkt alles op pa pier te zijn geregeld maar wie in de praktijk gaat kijken kan niet anders dan constateren dat de SWS er een puinhoop van maakt. Daar waar ze pretenderen een professionele or- ganisatie te zijn is bijvoorbeeld de gang van zaken rondom het Eman- cipatie Centrum en het OKC een schoon voorbeeld van wanbe- leid." Zo wordt aangevoerd dat eerst door onvoldoende aansturing het centrum is doodgebloed en het nu is gesloten. „En dan de manier waarop zaken worden gecommu- niceerd met de gebruikers", gaat het in de brandbrief verder. „Men- sen moeten zaken vanuit de krant lezen, een vrijwilliger die reageert op de wantoestanden, wordt op non-actief gesteld. Brieven worden niet of nauwelijks beantwoord. Duidelijk weinig professioneel." Duidelijk is ook dat onder het per- soneel de onrust stijgt. Het aantal agogische uren is sterk afgenomen wat weer ten kosten gaat van het werk in de centra. De werkgroep Verontruste Vrijwilligers gaat deze week in gesprek met het bestuur, waarin zij het bestuur verantwoor- delijk zal houden voor de ontwik- kelingen en vragen zal stellen waarop tot nu toe geen antwoord kwam. Ook heeft de werkgroep al een gesprek gehad met de wethou- der en politieke partijen Ook van de politiek verwacht de werkgroep een duidelijke sturing De politiek is immers mede-verant- woordelijk voor de situatie omdat deze de centra gedwongen heeft in de SWS op te gaan. Nu dat niet blijkt te werken verwacht de werk groep verontruste vrijwilligers dat zij maatregelen neemt om terug te gaan naar zelfsturende centra. •g i 1 SCHIEDAM - Een korte brand in restaurant Havana aan de Broersvest zorgde maandag voor wat consternatie op de Koemarkt. Oml5.45 uur kreeg de brandweer melding dat er brand was uitgebroken in de keuken van het restaurant. De Koemarkt werd vervolgens afgezet. Betrekkelijk snel, om 16.05 uur, slaagde de brandweer erin de brand on der controle te krijgen. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het jaarlijkse zomerkamp van jeugdvereniging Eldo wordt dit jaar in de eerste week van de zomervakantie gehouden, van woensdag 24 tot en met zaterdag 27 juli. Er wordt afgereisd naar een zomerhuis in Rozenburg. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor niet-leden in de leeftijd van 5 tot en met 15 jaar. De prijs van het kamp is 55 euro. Voor aanmeldingen kan er gebeld worden met 471 01 32 op clubavonden (dins- dag, donderdag en vrijdag) van 19.00 tot 20.30 uur. SCHIEDAM - De officiele afsluiting van de wedstrijd 'Ken uw college' vindt maandag 8 juli om 19.30 uur plaats in de openbare bibliotheek. De vier vitrines in de bibliotheek geven een persoonlijk beeld van de wethouders Schoenmakers, Habermehl, Lepidis en De Swart. Tot zaterdag 22 juni hebben bezoekers van de bi bliotheek de gelegenheid ge- kregen om te kiezen welke wethouder bij welke vitrine hoorde. De inzenders van goede oplossingen worden uitgenodigd voor de prijs- uitreiking waar ter plekke uit de inzendingen drie win- naars van boekenbonnen zullen worden getrokken door wethouder Schoenma kers. SCHIEDAM - In een aantal wijken in Schiedam neemt het vervuilingsprobleem dat veroorzaakt wordt door meeuwen ernstige vormen aan. Met name in Nieuw land is het probleem derma- te groot geworden dat de di rectie van IRADO, mede naar aan leiding van klach ten van bewoners, genood- zaakt is maatregelen te ne- men. Een aantal huisvuilop- haalroutes is inmiddels drastisch gewijzigd. Dusda- nig dat IRADO nu 's mor- gens vroeg in een aantal buurten in Nieuwland het huisvuil ophaait in plaats van in de middag. Het ge- volg hiervan is dat de bewo ners de huisvuilzakken ui- terlijk acht uur's morgens buiten moeten zetten. Vele zakken worden weliswaar door de meeuwen kapot ge- pikt, maar door het vroege tijdstip van ophalen zijn de huisvuilzakken van de straat en kunnen de reini- gingsmedewerkers zo goed als mogelijk is dezelfde dag de rotzooi opruimen. SCHIEDAM - Woon- en zorgcentrum De Harg/Spaland is sinds afgelo- pen zaterdag een fontein rijk(er). Geen grote spuiter, maar een beschaafd straaltje uit een modern vormgegeven onderstel. Het geld voor de fontein werd bijeengebracht met een fondsenwerfactie. Zowel bewoners, leveran- ciers en de Fortis Bank hebben er aan meebetaald. De onthulling van de fontein, in het midden van het opgeknapte binnenterrein, werd muzikaal onderstreept door tamboer- en trompetterkorps Juliana. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Negen gemeenten hebben afgelopen vrijdag in Schie dam een afvalcontract getekend met de AVR. Het gaat om de ge meenten Albrandswaard, Bernisse, Hellevoetsluis, Maassluis, Rozen burg, Spijkenisse, Vlaardingen en Westvoome en N.V. ONS Houd- stermaatschappij (inzake het Schiedamse afval) enerzijds en de algemeen directeur van AVR an- derzijds. Deze ondertekening is het sluitstuk van een gemeenschappelijk Euro- pese aanbesteding waarin deze ge- meenteil en ONS hun krachten hebben gebundeld. Deze aanbeste ding was noodzakelijk omdat de bestaande contracten met de AVR op 31 december 2002 en voor ONS op 1 juli 2004 aflopen. Het gaat om ongeveer 140.000 ton afval dat jaarlijks bij de AVR ver- brand zal worden. Gekozen is voor een contractduur van 5 jaar met SCHIEDAM - Vorig jaar vierde Asher het twintigjarig bestaan van zijn restaurant, dit jaar wordt de 21ste verjaardag gevierd. Zaterdag 6 juli treden vanaf 17.00 uur aller- lei artiesten op, waaronder Asher zelf. De andere zangers zijn Lobo, Jan Willem de Boer en Anton Zon- neveld. een optie van 3 keer een verlen- ging met 1 jaar. Aanbieding is alleen geldig in de maanden juni en juli 2002 IvTvlOtili'. Rotterdam* Ballad

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 1