Civic Y Hoezo populaire auto's! h augustus De droom Automatisch en handmatig schakelen Honda's verjaardagscadeau: Navigatiesysteem t.W.V. €999,- port is een duivels lets voor u? 0909-4400444 uivelse diesei -- - - - Dieselen is a way of life. Ofwel, je moet er van houden. De meeste diesels zijn minder schokkerig dan benzinemotoren en hebben daarom iets rustieks. Maar ja, dan moet je wel het eerste stadium voorbij: het stadium waarin je de sldutel omdraait en opgeschrikt wordt door het ronkende geluid dat associaties oproept met een tractor of een truck. Tja, en dan de snelheid. Een diesei is doorgaans een slowstarter met de acceleratie van een bierviltje, en dus niet bestemd voor de rijder die er van houdt het gaspedaal eens flink in te drukken. Dat geldt niet voor de diesei van Seat, de Seat Ibiza TDI Sport welteverstaan, met zijn 1.9 motor en zijn 130 paardenkrachten. Bijnaam: Zoef de Haas, te danken aan zijn duivelse karakter en het feit dat hij menig benzinemotor met dezelfde inhoud in de luren legt. Wie de motor stationair laat draaien en geconcentreerd luistert, hoort in de verte nog iets wat op een diesei lijkt, maar voor de rest is deze TDI Sport een op zichzelf staande diesei: uniek in zijn soort. Een brok Spaans temperament en zowel van binnen als van buiten keurig afgewerkt aan de hand van Duitse degelijkheid (Seat maakt onderdeel uit van het Volkswagenimperium). De sportieve accessoires zijn stuk voor stuk instrumenten (sportstuur, zes versnellingen) die het rijden in deze sportwagen veraangenamen. De auto is misschien klein van stuk (alhoewel de ruimte in het interieur niettegenvalt), maar als je de motor zijn werk laat doen voel je je ook temidden van de grotere sportcoupes 'king of the road'. Bij deze auto past een kleur als kanariegeel, kreeftrood of gitzwart. Onze testauto was geel, en daardoor een blikvanger op de weg, en had lichtmetalen velgen, een navigatiesysteem en tal van andere extra's. De prijs, 21.290 euro, deed ons aanvankelijk even schrikken, maar nadat we een paar uur lang de blits hadden gemaakt op de weg, konden we de prijs alsnog rechtvaardigden. Dennis Captein Honda heeft iets te vieren: het succesmodel Civic is 30 jaar jong. En wie jarig is trakteert. Daarom is er nu tijdelijk de Honda Civic Yume, een speciale uitvoering met een bijzonder rijke uitrusting voor een zeerscherpe prijs. Dat geldt zowel voor de benzine versies van de 3- en 5-deurs 1.4i als voor beide carrosserievarianten van de gloednieuwe 1.7 CTDi diesei. Yum6 is Japans voor droom'. Wanneer je er alles aan doet om je dromen te realiseren kun je heel veel bereiken, zeggen de Japanners. De Civic was voor Honda zeker een droom die werkelijkheid werd en waarmee Honda zich serieus op de kaart zette binnen de autowereld. In 1972 debuteerde het model Civic als 3-deurs, kort daarna gevolgd door een 5-deurs uitvoering. Hierte lande werd de eerste Civic door menigeen al snel liefkozend bolletje' genoemd. Veertien miljoen exemplaren later, waarvan twee miljoen in Europa, rijdt de zevende generatie van de populaire Civic rond. en geefantwoord opde volgendevraag: Wanneer kwam de Honda Civic voor het eerst op de markt? Anojaargeleden B)20jaargeleden C)30jaargeleden D)40jaargeleden Maak tevens de volgende slagzin af: Ik wil het navigatiesysteem t.w.v. 999,- winnen omdat... Spreek uw antwoord in en maak kans op deze schitterende prijs! Kljk voorde actievoorwaarden op de podiumpaginaindezekrant. Dit is de nieuwe Maybach. Van Amerikaanse makelij. Schijnt lekker te rijden en best groot te zijn (metertje of zes lang). Elke auto wordt met de hand ge maakt. Kosten: circa vier ton (in euro's weltever staan!). lets voor u? Een MPV en een stationwagen, het is vandaag de dag amper nog appels met peren vergelijken, want beide autosoorten beginnen steeds meer op elkaar te lijken. De MPV, zeker als het gaat om de kleinere, wordt steeds lager en de station steeds hoger. Bovendien beconcurreren ze elkaar momenteel in alle hevigheid. Neem nu de Toyota Corolla Verso en de Peugeot 307 SW of Break, de eerste is een MPV en de tweede een station; qua rijgedrag, ruimte, moderne vormgeving, prijs en populariteit doen ze nauwelijks voor elkaar onder. In tegenstelling tot de algemene daling van de Ga liggen op bed (of in een luie ligstoel) en tover dit beeld op uw netvlies. En met een beetje fantasie hoort u een zwoele stem in uw oor fluisteren: „Het is de nieuwe Audi A4 Cabriolet. Chique en in staat ongekende rijpresta- ties neer te zetten." Auto Hoogenboom had er eentje in de showroom staan en Maasstadfotograaf Rob Kam- minga ging er meteen op af. „U bent net op tijd", orakel- de de verkoper, „we hebben 'm namelijk al verkocht en morgen wordt 'ie afgele- verd." De tijd tussen het plaatsen van de Audi in de showroom en de verkoop was te kort voor de motor om af te koelen. MS 4000 Integrated Navigation System Nederlandseautoverkopen met 6,3 procent realiseerde Toyota in de eerste helft van 2002 een verkoopstijging van 7,8 procent in vergelijking met dezelfde periode van het vorig jaar. Het succes is grotendeels te danken aan de nieuwe Corolla Verso. En dan de Peugeot 307. In Nederland zijn er al ruim 8.000 Peugeots 307 geregistreerd. Daarmee behaalde de Auto van het Jaar 2002 een marktaandeel van ruim 3 procent, waardoor de auto nu al een vierde plaats in het M1-segment en een vijfde plaats in de ranglijst van totale verkopen inneemt. Dit aandeel zal in de komende maanden verder stijgen door registraties van de 307 Break en de 307 SW. De klantenorders van dit moment laten al een grote vraag naar de 307 SW en de 307 Break zien, waarbij de SW inmiddels circa 30 procent van de totale 307-orders uitmaakt. Handmatig schakelen en het gevoel hebben de auto actief te beheersen, of automatisch schakelen wat weer een gevoel van rust en ontspanning geeft. Met de SensoDrive-versnellingsbak in de Citroen C3 (1.6 16V) kan de rijder nu kiezen. En die keuze hoeft niet in de showroom te worden gemaakt, maargewoon, tijdens het rijden. Het overschakelen (op elkwillekeurig moment) gaat soepel en geleidelijk, zonder schokken. foto I 11 i II I €0,70p/rn

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 11