klEE Goede voorbereiding op warmte en zon voorkomt nare gevolgen maasstad video preview Europese prijs voor SkateparkWestblaak gezond maasstad puzzel Hoogtepunten van het Zomerpodium Rotterdam uitgaans agenda m i Top 10 REGIO - Zomer staat voor zon, zee en strand, maar he- laas ook voor hitte, dorst en zonnebrand. Veel ouders vra- gen zich af of ze veilig met hun kind de zon in kunnen gaan. Dat kan best, maar het is verstandig om stil te staan bij de invloeden van warmte en zonlicht op uw kind. Het menselijk lichaam past zich steeds aan aan de omgevings- temperatuur. VAKAk/ner AAW2fe" pue«\e, iNiesje L EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTEN EN BRADERIEEN MUZIEK OVERIGE SPORT ACTIEF Woensdag 31 juii 2002 Regisseur Cameron Crowe ('Almost famous', 'Jerry Maguire') vond het nodig om een Amerikaanse remake te maken van 'Abre los ojos' van Spanjaard Alejandro Amenabar. In 'Vanilla Sky' draait het om de succes- volle tijdschriftenuitgever David Aames (Tom Cruise). Hij is schatrijk en kan alles krijgen wat zijn hart begeert. Het enige dat ontbreekt is de liefde. Voor de seks heeft hij de blonde stoot Julie Gianni (Cameron Diaz), maar echt gelukkig is hij daarmee niet. Zeker niet als hij op een feestje de mys- terieuze Spaanse danseres Sofia Serrano (Penelope Cruz) ontmoet. Einde- lijk denkt hij zijn leven compleet te hebben. Dat verandert op slag als de jaloerse Julie zich met David in haar auto van een viaduct afstort. David overleeft het ongeluk, maar zijn gezicht raakt gruwelijk verminkt. Erger dan dat is dat hij ook geestelijk in de war raakt. Er ontstaan hiaten in zijn belevingswereld, die hij lijkt op te vullen met fantasiebeelden. Maar wat is nu waar en wat niet? Het gegeven van 'Vanilla Sky' is fascinerend. De hoofdpersoon kan werkelijkheid en fantasie niet meer uit elkaar houden en raakt daardoor alleen maar meer in de war. Het probleem van 'Vanilla Sky' is echter dat de film eigenlijk nergens echt spannend wordt. Regel- matig heb je het gevoel dat Crowe het net even iets anders had moeten aanpakken. De nostalgische filmbeelden die Crowe hier en daar tevoor- schijn tovert zijn totaal overbodig, terwijl de nadruk ook te veel ligt op de ontwikkeling van de relatie tussen David en Sofia en te weinig op de bi zarre scheiding tussen fantasie en werkelijkheid. Uiteindelijk laten de ge- beurtenissen je daardoor koud. Aan het eind van de film ben je de interes- se al helemaal kwijt. En dat kan nooit de bedoeling zijn geweest van een film die met zo'n fascinerend gegeven begint. Vincent Wernke Titel: De smekende stilte Schrijver: Joe Simpson Ook na de overlevingstijd in de Andes, die hij beschreef in de best seller 'Over de Rand', blijft Joe Simpson een avontuurlijk leven leiden. Maar steeds meer berg- sportvrienden komen om tijdens het klimmen en dat zet hem aan het denken. Hoe liggen zijn eigen kan- sen? Kan hij zich nog onvoorwaar- delijk overgeven aan zijn passie voor klimsport? Er zijn echter zoveel klimvrienden omgekomen, dat hij besluit te stop- pen. Toch blijft hij twijfelen aan de juistheid van dit besluit. Het boek 'De smekende stilte' gaat over de laatste beklimmingen in diverse landen van de wereld. En over de impact die de dood van een van zijn beste klimvrienden heeft, die omkomt tijdens een parapente- tocht. Het afscheid van de bergen is moeilijk, want ze behouden hun aantrekkingskracht. Uiteindelijk gaat Simpson samen met een vriend een laatste grote beklim- ming doen: de beroemde en be- ruchte Eiger-noordwand. Doordat het weer onverwacht omslaat, be- klimmen ze slechts een deel van de wand en gaan dan terug. In het dal slaat de twijfel opnieuw toe: waar- om ophouden met klimmen, ter wijl het zo leuk is, zoveel voldoe- ning geeft? Simpson heeft voor 'De smekende stilte' een moeilijk thema gekozen, maar zijn beeldende schrijfstijl maakt het tot een boeiend boek, vooral het deel over de Eiger is sterk geschreven. De lezer volgt Simpson tijdens adembenemende ervaringen: schuilen voor een la- wine in Bolivia, ijsklimmen in de Alpen en Colorado, parapenten in Spanje en tenslotte de confrontatie met de Eiger. 'De smekende stilte' is Simpsons uiterst levendige, hila- rische en soms droevige verhaal van de aantrekkingskracht van angst en zijn gevecht daartegen. 1Michel Houellebecq - Platform 2. Barbara Taylor Bradford - Drie weken in Parijs 3. Danielle Steel - De vliegenier 4. Joh Gray - Mars Venus 365 tips voor de liefde 5. Ronald Giphart - Het leukste jaar uit de ge- schiedenis van de mensheid 6. Nigella Lawson - Nigella bijt 7. Kuki Gallmann - Olifanten in mijn boomgaard 8. Leon de Winter - God's gym 9. Rosamunde Pilcher - Het verlaten huis/ De stormdag 10. Katie Fforde - De kunstminnaar Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi- bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. CENTRUM - De gemeente Rotterdam heeft met het Skatepark Westblaak een eervolle vermelding gekregen bij de tweede editie van de 'European Prize for Urban Public Space'Het project schaart zich daarmee in een select Europees gezelschap. Naast een gedeelde prijstoekenning aan twee projecten in Spanje en in Duitsland zijn er tijdens de bekendmaking van de prijswinnaars in Barcelona drie eervolle vermeldingen toegekend: aan een project in Portugal, een project in Spanje en aan het Skatepark in Rotterdam. Voor de prijs hadden zich 95 projecten uit zestien landen aangemeld. Het park, dat alom als een van de meest zinderende plekken van Rotterdam wordt ervaren, wordt niet alleen gewaardeerd door duizenden ska ters uit het hele land, maar nu ook door een Internationale vakgroep van landschapsarchitecten. Het juryrapport prijst het ontwerp van het Skatepark voor de wijze waarop vorm is gegeven aan de skate- cultuur. Ookbenadrukt de jury de betekenis die het Skatepark heeft als openbare ruimte van de stad. Het park heeft de levendigheid van de Westblaak vergroot en functioneert inmiddels ook als een visite- kaartje van Rotterdam. door Monique van der Velden Bij warm weer heeft het lichaam moeite om zich aan de hitte aan te passen. Er moet meer warmte via de huid worden afgegeven en dit wordt dan opgelost door meer te gaan zweten. Dit extra vochtver- lies kan men beperken en compen- seren door voldoende te drinken. Baby's en peuters hebben - nog meer dan volwassenen - meer moeite om zich aan een zomerse omgevingstemperatuur aan te pas- sen. Vaak zie je dan ook klachten ontstaan als diarree en overgeven, waardoor er nog meer vocht verlo- ren gaat. Hierdoor kan er uitdro- ging bij het kind ontstaan. Bij klei- ne kinderen wordt dit meestal ge- kenmerkt door minder natte luiers dan normaal, een donkere kleur van de urine en droge lippen en een droge mond. Soms heeft het kind hoofdpijn en kan het wat suf of geprikkeld reageren. Er kan zelfs sprake zijn van een zonnesteek. Dit kan optreden als er veel lichamelijke inspanning is ge weest bij zeer warm weer in com- binatie met uitdroging. Het li chaam kan de warmte dan echt niet meer kwijt. Het kind wordt duize- lig, heeft last van slappe spieren en is suf. In dit geval is het verstandig een arts te waarschuwen. Het verstandigst is om te voorko- men dat er oververhitting en uit droging kan optreden. Hiervoor kunt u eenvoudige voorzorgsmaat- regelen nemen: Zet uw kind op een koele plaats in huis of anders in de schaduw. Laat de kap van de kin- derwagen omlaag, anders wordt het te warm in de wagen. Kies er voor een parasolletje op de wagen te plaatsen. Zet een hoedje of een petje op- kleed je kindje luchtig aan. Een kledinglaag van katoen is ideaal. Doe een moltonhoes om het matras, zodat het transpiratievocht goed wordt opgenomen. Laat je kind voldoende drinken. Bij ba by's betekent dit twee tot drie fles- jes extra, bij peuters zes extra be- kers. Het liefst mineraalwater. Mocht er diarree optreden, zorg dan dat u orale dehydratievloeistof (ORS) aan het kindje kan geven. Dit middel vult het vochttekort aan en voorkomt uitdroging. U kunt het zonder recept verkrijgen bij de drogist of apotheek. Zonlicht bestaat uit verschillende 15 16 22 23 Horizontaal 1. Kemspreuk 6. Wanneer 12. Teken 14. Zeeuwse plaats 15. In je eentje 17. Godin 19. Nederlands dichter 21. Steensoort 22. Papegaai 25. Opstootje 26. Kampeergerei 28. Stemming 30. Maanstand31. Alseerder32. Koor 33. Noot 34. Ge 35. Soort verlich- ting 36. Slordige vrouw 37. Ho- ningdrank 39. Windrichting 41. Meisjesnaam43. Engelse plaats 44. Gewestelijk Arbeidsbureau 45. Ge- wicht 47. Landbouwwerktuig 49. Omroep 50. Voorzetsel 51. Me 52. Motorraces 53. Later 56. Aandacht 59. Eventueel 60. Indianenstam 62. Meisjesnaam 63. Meisjesnaam 65. Uitroep van verrassing 66. Zintuig 68. Oude munt 70. Vrucht 71. Blij- spel 72. Hardloopster Horizon taal: 7 Ravage, 8 Darte- len, 9 Nicotine, 10 Maaier, 11 Ge- lasten, 12 Talmen, 13 Hengsel- mand, 18 Tennis, 20 Senators, 22 Atlete, 23 Eenmalig, 24 Meeeters, 25 Eieren. Verticaal I. Lekkerbek 2. Koude gelei 3. Scheepstouw 4. Aandoening 5. Binnen 7. Neon 8. Geschiedenis 9. Gelderse plaats 10. Zeeuwse plaats II. Afkoopsom 13. Huisraad 16. Stompje sigaret 17. Belgische plaats 18. Heilige 20. Slok 23. Als boven 24. Uitroep 27. Paardentuig 29. Geneesmiddel 35. Gesloten 36. Naaldboom 37. Medisch opvoed- kundig bureau 38. Electrocardio gram 40. Toonsoort 41. Meisjes naam 42. Eerbaar 44. Gezien 46. Steekcontact 48. Aanleg 51. Rede- lijke wezens 52. Meisjesnaam 54. Klein deeltje 55. Waterstand 57. Overdreven 58. Gebak 61. Brabant- se ri vier 64. Bijbelse figuur 67. Snij - werktuig 69. Ter inzage 70. Bij voorbeeld. Verticaal: 1 Cabines, 2 Tatoeage, 3 Gebint, 4 Bromstem, 5 Detail, 6 Ketenen, 8 Deelneemsters, 14 Gas meter, 15 Netmagen, 16 Beitsen, 17 Pruiken, 19 Nieten, 21 Nonnen. (5AAP! 1J5 ztrre net wee He el i/poea OP 'T STRAND Op)4/ MAAR AtSSTRAKS D£ ZON OP KOMT HE38£ (AJE5R. Her ST£ iSs 'oz. soorten straling, waaronder UV- straling. Dit is de veroorzaker van zonnebrand en kan ook huidkan- ker veroorzaken. Juist de huid van kinderen is hiervoor erg gevoelig. In de zomer is de hoeveelheid zon licht het grootst. Het zal dan ook duidelijk zijn dat dit de meest scha- delijke periode is. Er zijn verschillende manieren om je kind tegen de schadelijke in vloeden van zonlicht te bescher- men: Door het kind luchtig te kle- den kun je een deel van het UV- licht tegenhouden. Ook het dragen van petjes of hoedjes zorgt voor schaduw op gezicht en in de nek. Ga niet in de zon als deze op zijn sterkst is, dat is in Nederland tus sen 12.00 en 15.00 uur. Laat je kind geen goedkope zonnebril zonder UV-filter dragen. Door de donkere glazen wordt de pupil ver- wijd en kan er veel zonlicht het oog binnendringen. Als er geen UV-filter in het glas zit, komt er illustratie: Marco van der Wielen UV-straling in het oog en dit kan schade aan het oog geven. Water en zand weerkaatsen het licht, zo dat er dan meer UV-straling op de huid terechtkomt. Smeer uw kind altijd in met zonne- brandcreme, ook in de schaduw. Op de verpakking staat altijd een beschermingsfactor. Deze geeft aan hoe groot de bescherming te gen zonnebrand is. Hoe hoger deze factor, hoe beter de bescherming. De kinderhuid is extra gevoelig, dus is het verstandig altijd voor een hoge factor te kiezen, factor twin- tig tot dertig. Het duurt een half uur voordat de zonnebrandcreme gaat werken, dus smeer uw kind ruim op tijd in. Gebruik een creme die waterproof is. Deze blijft wat beter op de huid zitten, ook bij het zwembad en aan zee. Hoewel er dus verschillende pun- ten zijn waarmee u in de zomer en op vakantie rekening moet hou den, kunt u zeker met uw baby of peuter volop genieten van een heerlijke zonnige dag. Meer infor- matie over dit onderwerp staat in de folder 'De zomer komt eraan' en is te verkrijgen bij het consulta- tiebureau. Auteur is consultatiebureau-arts Was het Jennifer Lopez die in haar video 'Ain't it funny' de eerste aanzet heeft gegeven voor de gipsy trend aankomende winter? Sexy decolletes ontelbare ruches, open- vallende rokken, grote oorbellen en veel lange lokken, losjes naar achteren gekamd. En om het com pleet te maken: de trendy Meggies van MAG. De Meggies is een af- zaklaars van zacht suede op een superplatte zool, gei'nspireerd op de retro scene. Het enige detail is een smalle leren strip op de achter- kant, over de gehele lengte van de schacht. Deze laarzen van MAG lopen of dansen zeer comfortabel en zijn verkrijgbaar in zwart, mok- kabruin, cognac en beige. ROTTERDAM - Na vier weken Zomerpodium is het Museumpark klaar voor de drukste tijd van het jaar. In augustus bereikt het Zo merpodium zijn hoogtepunt met de 'Ben&Jerry's Pleinbios', de 'Pink Party', 'Skate Swings' en de 'Kin der Cultuurmarkt' Ook dit jaar is Pleinbioscoop avond aan avond, van 13 augustus tot en met 1 September in het Mu seumpark van Rotterdam te vin- den. Dit jaar kun je een week lan- ger genieten van ruim dertig films tijdens de grootste openluchtbio- scoop van Europa. Met een varia- tie van actie, cult en art movies. Over zitplaatsen hoef je jezelf geen zorgen te maken dit jaar, stoelen zijn te huur voor 1 euro per stuk. Waar Roze Zaterdag een zwoele zomer inluidt, zal Pink Party zor gen voor een feestelijke voortzet- ting. Voor het vierde jaar wordt het enige openlucht evenement voor gay's en lesbo's. Weer geheel in traditie word de Pink Party afge- sloten met de film 'Hedwig and the Angry Inch'. Dj's, travestie acts, muziek en dans zorgen voor een fantastisch feest waar kitsch, camp en glamour de hoofdrol spelen. De Kinder Cultuurmarkt heeft een speciaal parcours ontwikkeld waar het aanbod voor het nieuwe sei- zoen van bekende en minder be- kende culturele instellingen wordt gepresenteerd. Naast de infomarkt is er heel veel te zien, te horen en te doen. De Rotterdamse R&B-groep Re-Play zorgt voor een feestelijke afsluiting van deze dag. Zaterdag 10 augustus wordt een extra Skate Swing voor alle skate liefhebbers georganiseerd. Op de ze grootste openluchtdisco op wie len worden de beste Disco en Soul hits gedraaid door DJ Barend. Voor degene die niet in het bezit zijn van skates worden de vierwie- lers te huur aangeboden. Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v. v. U wordt wel- kom geheten aan boord van het passa- giersschip 'Alcmaria'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam. Bepalend voor de ze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kinderdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen.t/m 30 sep; dag. om 10.45 en 14.15; 12,50; kinde ren tot 12 jaar 10,-; res. 010-2183131 Schemertour op het water Inschepen: Par- tyschip 'Alcmaria'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Ex- cursie door de Rotterdamse haven. Een unieke gelegenheid om op bijzondere wij ze kennis te maken met de feeeriek ver- lichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/thee. Afvaart bij minimaal 20 personen. 0900 - 1410 t/m 25 sep (woens dag); 19.00; 13,50 reserveren 0900- 1410 ByCycle Meent 335; 06-24793241 VOC tour per fiets - Rotterdam Bycycle in 3 uur ziet u al fietsend de sporen van de VOC in Rotterdam. Met bezoek aan Mari- tiem Museum (nationale jubileumexposi- tie VOC) en bezoek linieschip "De Delft".t/m 1 nov (beh. maAlleen op af- spraak 010-4652228/ 06-24793241 Oud Nieuwbouw Tour - architectuur- tour Rotterdam staat in Nederland bekend als de architectuurstad! Fietsen door Rot terdam betekent een aaneenschakeling van verrassende ervaringen ondergaan. De wisselende beelden van de gebouwde om- geving tonen de dynamiek van de Maas stad. t/m 30 sep; Alleen op afspraak 010- 4652228/06-24793241; 15,- p.p. Vertrek Hal Centraal Station Bij beeld 'Afscheid' Centraal Station Culturele route Gilde heeft in het kader van Rotterdam Culturele Hoofdstad een speciale route samengesteld. Deze wande- ling voert u langs vele contraten in de ar- chitectuur. Duurt ongeveer 2uur.2 aug; 10.00; 3,-: Reserveren Gilde 010-4362844 Vertrek ANWB/VVV, Coolsingel Coolsingel 67; 0900-4034065 Stadswandeling Stadswandeling van circa 1,5 uur op inschrijving o.l.v. een Neder- landstalige gids van Rotterdam Roots. Langs highlights in het centrum van Rot terdam. t/m 26 okt (beh. ma di wo vr zo); donderdag 13.00-14.30; zaterdag 15.00- 16.30; 5,-; meer info 010-4113727 Rotterdam Car Center De auto op weg naar de snelweg! Deze tour laat u zien wat er aan massa- mobiliteit vooraf gaat. On- derweg zoeft u langs de immense havens en installaties van de Botlek, maar in de Brittaniehaven begint het echte werk. 8 t m 29 aug (alleen do) (niet op 15-08-2002 22-08-200209.00; 16,- Start Zakkendragershuisje Delfshaven Wandelen door een stukje historisch Rot terdam, dat werd ingelijfd in 1886. Duur ongeveer 2 uur. 1 aug; 10.00; 3,-: Gilde, reserveren 010-4362844 Restaurant Parkzicht Kievitslaan 25; 010-4368888 Nieuwe Luxor Theater, kijkje achter de coulissen Industrieel Toerisme bundelt di verse Rotterdamse highlights voor u in de ze tour. Na een luch in een van de meest gerenommeerde restaurants in de Maas stad vaart u met de unieke watertaxi naar de nieuwste trots van R'dam, het prachtige Nieuwe Luxor Theater. Een heerlijke mid- dag met een oer- Rotterdams karakter. 5 aug t/m 19 aug (alleen ma); 12.00; 27,50 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Rotterdam Havenrondvaart Een Haven- ...Een Stad...Een Havenstad. In slechts 75 minuten verkent u Rotterdam met alles wat op en om het water leeft. Het is een enorme belevenis de werven, dokken en kades van zo nabij te zien en deelnemer te zijn aan het drukke verkeer van zee- en binnenschepen op een rivier, die Rotter dam tot glorie bracht. t/m 30 sep; Vanaf 9.30, elk drie kwartier daaopvolgend tot 17.00; 7,75; kind. 4 t/m 11 jaar 4,75; groep schol. 6,25 Stadiontocht Havenstad - Wereldstad - Voetbalstad. In havenstad Rotterdam speelt sport van oudsher een belangrijke rol. Het is de enige stad in Nederland die, wat voetbal betreft, nog een ware stadsder- by kent! Tijdens deze tocht varen wij met u via de Rijnhaven, langs de Skyline naar het imposante stadion van Feyenoord. Hier gaat u van boord om een kijkje achter de schermen te nemen. t/m 31 aug (beh. ma di wo zo); 10.30; 15,-; kind. 4 t/m 11 jaar 10,-; groep schol. 12,50 Botlektocht Rotterdam - Schiedam - Vlaardingen - Pernis - Botlek. U zult tij dens deze tocht met eigen ogen zien, dat Rotterdam met zijn indrukwekkend aantal havenbekkens met recht aan de kop staat van de grote wereldhavens. t/m 31 aug (beh. ma di wo zo); 13.30; 12,25; kind. 41/ m 11 jaar 7,75; groep schol. 10,- Dagtocht Stormvloedkering - poort U volgt de uitbreidingen van het havenge- bied tot direct aan zee en ziet schepen van steeds grotere afmetingen. De tocht wordt onderbroken door een ruim uur durende excursie ter bezichtiging van de Storm vloedkering in de Nieuwe Waterweg, het laatste onderdeel van het Deltaplan. Een bewegende maquette, een film en een be zoek aan de bouwplaats. t/m 31 aug (beh. ma wo do vr za zo); 10.30 tot 17.00; 35,- "kind. 4 t/m 11 jaar 23,50 Start voor Stadhuis City Tours Stalhouderij Van den Eijk ver- zorgt rondritten met een sfeervolle ouder- wetse paardentram, getrokken door twee Hollandse trekpaarden (zgn. Palmpaar- den). De Paardentram maakt een rondrit door het hart van Rotterdam o.a. langs de beeldengalerij op de Westersingel, over de Erasmusbrug, Kop van Zuid en via de Willemsbrug langs de kubuswoninkjes weer terug naar de Coolsingel. t/m 31 aug (beh. ma wo vr zo); 11.00-13.00-15.00; 7,25; p65 5,75; kind. 4 t/m 11 jaar 4,50 Vertrek Centraal Station Centraal Station Rotterdam Stadsrondrit Tramlijn 10 De historische tramlijn 10 rijdt door het centrum van Rot terdam. Uitstappen onderweg is mogelijk. Kaart is tevens geldig is het hele RET ge- bied vanaf 09.00 uur, za. en zo de gehele dag. t/m 8 sep (beh. ma vr(niet op 10-08- 2002vanaf 10.45 elke 45 min. tot 15.45; 5; p65 en kind. 4 t/m 11 3,50 Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk Korte Hoogstraat 31; 010-2176767 Volwasenrondleiding 4 aug; 14.00 Park b(j de mast Zomerzondagen Sprookjestheater Margo van Schie-Biesta. Een avontuurlijke reis van de schoorsteenveger, liedjes zingen en misschien wel toveren. 'Niets is wat het lijkt' en 'la Musagetes Solo' De Muzen brengt beeldende kunst op straat. Los Amigos. Ze houden de muzikale tradities van het Caraibisch gebied levend en voe- gen een eigentijds tintje toe. 4 aug; 15.00- 17.00; gratis Museumpark Zomerpodium Zomerpodium is een verza- melnaam voor een zomerlang culturele ac- tiviteiten. Van 'Rollerdisco' tot 'Pink Par ty' en van 'Latin Brassband Contest' tot de 'Kinderuitmarkt'. En natuurlijk 'Ben Jerry's Pleinbioscoop' en elke zondagmid- dag programmering voor kinderen en ze ker ook voor hun ouders! t/m 25 aug (al leen za en zo); gratis, meer info: www.loe- derevents.nl Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Vlooienmarkt 3 en 4 aug; 09.00-17.00; 3,- Kleiweg Jaarmarkt 3 aug; 10.00-17.00 Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Orgelconcert o.l.v. Wouter van Belle. 3 aug 16.00-16.45 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Alternatieve Dansavond Baroeg Draait Door! 3 aug Nighttown Basement West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Future Clubavond van Michel de Hey met zijn keur aan nationale en intematio- nale gast dj's, voor de kritische danslief- hebber. 2 aug; 23.00; 7,- future...leden gratis Backspin DJ-Contest DJ-Contest in base ment met 4 DJ's die strijden om een plek in de finale van 8 augustus. 1 t/m 8 aug; 00.00 do 8 aug. 23.00; nnb Nighttown Grote Zaal K's Choice Het gekreun van hun eerste hit 'Not an Addict' zal menigeen moeiteloos na kunnen doen. De band heeft zich ont wikkeld tot een volwassen niveau en brengt tegenwoordig gevoelige liedjes, lekkere rockplaatjes en vooral veel emotie op het podium. Zoveel treden ze niet meer op, dus grijp je kans.6 aug; 21.00; 27,50 excl. lidmaatschap Nighttown Grote Z1 Theater Thursdays.at Orange Classics (Daniel Yves) draaien met live drum Joert toffe plaatjes van het laatste decennium in de main hall, groovy hiphop en R&B van DJ DJ Bootsy Paul in het theater. Kijk voor meer info op: www.thursdays.at t/m 29 aug (alleen do); 23.00; 6,-; op vertoon van studentenpas gratis Nighttown Theater Real's Joint Met: DJ Real, playing the un expected, strictly funky sounds, t/m 28 aug (alleen wo); 0.00; gratis NIGHT-rider Every Saturday a Turbo- Boost of 60's, 70's, 80's en 90's indiepop- dancehits. Ouderwetse gezelligheid voor de muziekliefhebbers.t/m 31 aug (alleen za); 01.00; gratis Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Culture beats t/m 7 aug 2002 (alleen wo); 22.00; gratis WE 1 aug 22.00; 4,- Culture Beats: Attik Reggae feat. Zola Zola 7 aug; 22.30; gratis Rondje Rotterdam mono. 4 aug 22.30; gratis Blauwe Vis Weena-Zuid 33; 010-2134243 De andere clubsound Wisselende dj's vanaf 23.00 tot sluitingstijd. t/m 31 dec (alleen za, zo); 18.00-04.00; zaterdag tot 05.00; 5,-; zaterdag 7,50 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Late Night Dinner Music DJ Robbie M Guests Games. Feeling: Get worked up voor de weekend...t/m 29 aug 2002 (alleen do); 21.00; gratis Historisch Delfshaven Delfshavense Zomerzondagen Elke le zondag van de maand staat Historisch Delfshaven in het teken van muziek. Klas- siek, jazz, accordeons, zangkoren, dixie land orkest, je komt het op de Zomerzon dagen allemaal tegen in Historisch Delfs haven. 4 aug Now Wow In het St. Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 Now Wow Now: Lacroix, Visuals Miss Rafaeta (Lisbon) Miss Yonca&Sven. Wow: Speedfreak Rotterdam, Van Bellen. 3 aug; 23.00-06.00; 16,- OffCorso Kruiskade 22 ON Silly Symphonies en Sound Architec ture presenteren ON. Ze brengen de beat terug waar die hoort om daarmee een war- me sfeer te creeeren. De avond draait om de liefde voor muziek. De muziekstijl va- rieert van deep-house, tech-house tot gro ovy techno, t/m 31 aug (alleen za); 23.00; 12,- Scheepsbrug, Leuvehaven Scheepsbrug; 010-4215355 Uzory-ensemble Traditionele muziek uit de Oekraine. Balalaika's, domra'sm ba- jans, fluiten, percussie en zang. Vooraf- gaand aan het concert om 12.45 uur is er een havenrondvaart (tegen betaling). In het kader van de Buitenconcerten Scheepsbrug 2002. 4 aug; 14.30; gratis Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Anne-Marie Blink Koor 'Zingen met hart en ziel'. t/m 31 aug (alleen wo); 19.30- 21.30 Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 SchoolAtelier Schatkamer Voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar, maar ook leuk voor ouders! 4 aug; 14.00-16.00; 5,-; kinderen 3,-; t/m 4 jaar gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 ZOOCamp Het jaarlijkse Zoocamp, waar- bij kinderen een nachtje kunnen logeren in de dierentuin, word in 2002 in Indiaanse sfeer georganiseerd. Uiteraard wordt 's avonds het Indiaans tipidorpje bezocht voor spannende activiteiten. Je kunt vanaf april hiervoor inschrijven, tel. 010- 4431456 t/m 31 aug (beh. ma di wo do Vanaf 36,50 Donner Boeken Lijnbaan 150; 010-4132070 Demonstratie Arabesk Arabesk demon- streert kaleidscopen. 3 aug 14.00 Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Stoomvaarten De stoomslepers die nor maal aan de kade van het Maritiem Bui tenmuseum liggen gaan tijdens het stoom- seizoen 'de vaart op'. Een unieke kans om op een historische boot een tochtje over de Maas te maken. Bezoekers van het muse um kunnen een kijkje aan boord nemen, want niet overal zijn zoveel authentieke stoomslepers te bezichtigen. t/m 8 sep (al leen zo); 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00; 7,-; kinderen tussen 5 en 12jaar 3,50 Jeugd Vakantie Paspoort Elk museum heeft schatten in de collectie, die pas gaan leven als je weet wat erachter steekt. Bij het Maritiem Buitenmuseum gaan kinde ren op zoek naar bijzonderheden in de ha ven van Rotterdam. Wat schafte de pot als je aan boord woonde? Of was het spreek- woord 'wie appelen vaart, wie appelen eet' van toepassing? t/m 1 sep; dagelijks tijdens openingstijden v.h. museum; gratis De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Jeugdvakantie paspoort t/m 6 sep; Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Zangworkshop O.l.v. Anne-Marie Blink, t/m 1 aug Stem, Creativiteit Expressie O.l.v. Jean- Rene Tousaint en Anne-Marie Blink, t/m 7 aug Persoonlijke ontwikkeling O.l.v. Jean-Re ne Toussaint. 4 t/m 15 aug CNME Wilgenhof Ringdijk 76; 010-4223977 Rugzakroute Het gezin kan een rugzakje lenen bij de Wilgenhof. In de rugzak zitten allerlei materialen waarmee de kinderen natuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kun nen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en bekijken, met een loep onder- zoeken wat er in een knotwilg leeft en met een kompasje het landschap verkennen. t m 15 sep (beh. za ma. t/m vr. 9.00- 16.00; zo. 13.00-16.00; Meer info: 010- 4614940; gratis 5,- borg voor rugzak Start vanaf de Binnerotte Wednesday Night Skate Voor info: http:// www.wednesdaynightskate.nl. Skaten is op eigen risico. (Do. 15 aug. laatste avond) t/m 7 aug 2002 (alleen wo); 19.30; gratis

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 16