Smaak krijgt vorm Stoffen goed op elkaarafstemmen Een tweede leven shoppin LAGERWAARD <9 LigComfort Tropische retroplanten augustus :002 NIAGDY Zoek'": MAGDY IMPORT EXPORT Elk mens z'n bed Glaswerk |P w Kunst Verzachting trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accesoires verlichting adverteren? telefoon: 010 - 4004463 Uesian VOLOP GRATIS PARKEERGELEGENHEID Chinese tapijten of MAGDY 1NVP0RT meubelen import J, Egyptische siervoorwerpen FYPORT Thaise hoeddhaheelden FYPDDT of andere Oosterse artikelen? U vindt het allemaal bij Hoezo, iedereen is gelijk? Bij aankoop van een waterbed: bekleding SOFTRAND in stof of kunstleer ter waarde van 182,— ru GRATIS. LigComfort Slaapproflel Mariniersweg 68a Rotterdam 010 - 41 16 568 www.ligcomfort.nl In navolging van textielfabrikanten die gecoordineerdecollecties behang, stoffen en verf op de markt brengen, zien we momenteel dat ook meubelfabrikanten komen met totaalconcepten; op elkaarafgestemde collecties zit—slaap- en eetmeubelen, somszelfs aangevuld met bijpassende verlichting en accessoires. In de slaapkamer is een totaalconcepttoegepast; het bed, de lampen, de bijzettafeltjes en het bankje komen uit een op elkaar afgestemde collectie slaap- en zitmeubelen en verlichting. - Zowel op mode-als op interieurgebied isde recydingtrend heel evident. De kwaliteitvan het product en de ontwerper staan hierbij centraal. Vanuit de heersende gedachte dat echt design nooit verloren gaat (of het nou een couture jurk van YSL is, een design klassieker van le Corbusier of een gebouw van de hand van Rietveld) zien we vaker het hergebruik van gebouwen en de toepassing van vintage meubelen in een modern interieur. Ook gewone spullen krijgen door creatief hergebruik een tweede leven. Gestapeldetweedehands kopjes en schoteltjes waardoorje een nieuwe design' etagere krijgt, antieke kroonluchters met een transparante, kunststof zuil eromheen waardoor een modern lichtobject ontstaat en oude serviezen die opnieuw worden beschilderd met ondeugende figuurtjes voor een smakelijke tafeldecoratie. De bloeiende planter) Tillandsia en Vriesea zorgen voor een tropische verrassing deze winter. Zetze bij elkaar in een grote perspex bak voor een moderne decoratie. Grote tropische retroplanten zoals de Yucca en Strelitzia (erg populair in de seventies) zorgen winter anno 2003 voor het zonnige buitengevoel in huis. Ook bij de groendecoratie wordt in afwijkende formaten en volumes gedecoreerd. Planten in extra large (liefst in tweevoud) of een groot aantal kleine bloeiende planten zoals de Bromeliasoorten Vriesea en Tillandsia in een grote bak of schaal bij elkaar. Het grote voordeel van bloeiende planten is natuurlijk dat ze lang meegaan, wekenlang hun krachtige bloemen dragen en makkelijk in onderhoud zijn. Om het interieur extra levendig te maken worden accessoires gebruikt als prachtige grote vazen of schalen van gekleurd glas, perspex bakken voor planten en fruit en lichtgewicht kunststof schemerlampen. De leef- en sierkussens hebben fluorgekleurde stoffen met een rubberig aanvoelende coating waardoor ze vlekvrij en met water afneembaar zijn. Een ware hype onder de accessoire trend is de nieuwe generatie glas werk. Het liefst ge kleurd, bewerkt of be- drukt met een bijzonde- re structuur, dessins of metaal mozai'ek en orga- nisch of rond gevormd. Bij de inrichting en sty ling van het interieur speelt het brede begrip 'kunst' een grote rol. We maken de multifunctio- nele ruimtes uniek en persoonlijk door de toe- passing van kunst. Ver- taald in bijvoorbeeld kunstzinnige meubels van bekende designfa- brikanten. De nieuwe bank doet qua vorm denken aan een halve badkuip, het bureau is een designklassieker die weer in productie geno- men is en ook het ont- werp van de lage fau- teuil dateert uit de zesti- ger jaren en is nu vervol- maakt in schuim met een coating van rekbaar lak. De afgeronde vor- men van de meubels maken het interieur minder streng en for- meel. Een bijzonder vorm of dessin komt het mooist tot zijn recht in zwart of wit. In de hedendaagse interieurbeleving worden meubels, vazen, bijzondere stoffen en behang steeds meer als kunstobject gedecoreerd. Zwart, bruin en aubergi ne zetten de toon maar zachte pastels in huids- kleur, lila en lichtblauw zorgen voor de noodza- kelijke verzachting. De vrouweliike kant van dit mannelijke interieur wordt versterkt door klassieke dessins van En- gelse ruiten en Chinese bloemen. Flexibel en meervoudig ruimtegebruik Bij gebrek aan reguliere woningen komt het alternatieve wonen' in lofts, woonboten, oude kantoorgebouwen, omgebouwde scholen, pakhuizen, gemalen en watertorens steeds vaker voor. Het draait bij dit soort woonplekken om flexibel en meervoudig ruimtegebruik. Bij binnenkomst is het de aankleding met textiel en de inrichting met meubels waarmee de functie(s) duidelijk worden. De smaak van de bewoners geeft het huis de gewenste intimiteit en persoonlijkheid. Een wervelende mix van tropische kleuren geeft zo'n vrij indeelbare ruimte de broodnodige vrolijkheid. Het interieur geeft verrassend veel energie zonder de bijsmaak van overdaad. Het is de stimulerende werking van heldere kleuren die uitgangspunt zijn voor de inrichting. Helemaal nieuw is de combinatie van geel met oranje. Denk hierbij aan een schaal mettropisch fruit; van limoen tot banaan en van sinaasappel tot mango. Het koele effect van turquoise- kobalt- en zeeblauw zorgt voor verfrissing. De invloed van vormgeving uit de jaren 50 is in het nieuwe meubelaanbod duidelijk aanwezig. Vooral kuipstoelen op draaipoten, fauteuils en banken met schelp- en schaalvormen op ranke, gebogen buisframes zijn favoriet. De afneembare bekleding, de stapelbaarheid, de verstelbaarheid en materialen die zowel binnen als buiten gebruikt kunnen worden, zijn snufjes' van deze tijd waarmee de ontwerpers hun stempel drukken. Door bij de inrichting te spelen met maten die uit verhouding zijn' en veel contrast, krijgt het huis zijn eigen identiteit. Het extra hoogpolige boucle karpet op een vlakke betonnen vloer, de neutraal gekleurde muren in combinatie met een wand die bekleed is met een trendy stof met supergroot dessin. De mini bijzettafeltjes met een grote vaas, het reusachtige schilderij dat bijna tot aan het plafond reikt in combinatie met de lage bank die bestaat uit losse blokken van foam. Het blokkendoos' principe wordt steeds vaker gesignaleerd; de in elkaar te schuiven en te stapelen elementen kunnen dienst doen als daybed, bank, tafel, voetstool, ruimteverdelerof eigenlijk nog het leukste, als reuze blokkendoos voor kinderen zodat ze hun eigen speeleiland, winkeltje of kasteel kunnen bouwen. it: In het wooncentrum van Lager- waard Design op ruim 3500 m2 vindf u de meest inspirerende plekjes vol exdusief design. Daarnaast biedt Lagerwaard deskundig advies en vergaande service. Kom eens longs om onder het genot van een kopje koffie uw woonwensen te bespreken. Kanaalweg 39-53. Capelle a.d. IJssel Tel. 010-4507466, Fax 010-4588992 esign Website: www.lagerwaard.nl Amsterdamsevaart 32, Haarlem, telefoon 023-5402226, www.magdy.nl leder mens is anders. Logisch dat ook een goede nachtrust bij iedereen lets anders vraagt. LigComfort is daar met 15 winkeis als geen ander voor uitgerust. Met een geavanceerde, gratis test warden uw siaapwensen en -kenmerken in kaart gebracht. LigComfort Slaa pad vies Wij nemen de tijd voor het geven van advies hoe u optintaat ktint slapen. LigComfort Slaapgarantte 10 Jaar garantie op etk LigComfort maatmatras en waterbed, Witt if ook als geen ander stapen? Kom langs en merk het versthit. A Rolf Benz 2300 Alternatief wonen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 15