1 op lees •J t maasstad maasstad puzzel luister life style tip uitgaans agenda ni Bel 0909-4400444 video preview Met Guess de zomer door Maak kans op een van de 9 schitterende Guess Chrono's t.w.v. 239,95 Het is elke week prijs bij Maasstad weekbladen! Woensdag 14 augustus 2002 CX63 SWel rend engeefantwoordopde volgendevraag: weike steen zit er om de kast van de Guess Oirono horloges? A) Zirkonia 6) Diamant 0 Svarovski DlRobijn Maaktevens devolgende siagzinaf: Ik wil een Guess Chrono horioge winnen omdat... Spreekuwantwoord in en maak kans op deze schitterende prijsi REGIO - U heeft vast wel eens gehoord dat een te hoog cholesterolgehalte slecht is voor uw gezondheid. Maar weet u ook wat de gevolgen van een verhoogd choleste rolgehalte kunnen zijn? En dat niet alleen oudere mensen of mensen met overgewicht last kunnen krijgen van een verhoogd cholesterolgehalte? Maar liefst een op de drie Ne- derlanders heeft een ver hoogd cholesterolgehalte, zo blijkt uit onderzoeken. Vaak weet men dit zelf niet, want van een verhoogd choleste rolgehalte merk je in eerste instantie niets. Op de lange duur kan het echter voor seri- euze problemen zorgen. Hart- en vaatziekten, zoals een hartinfarct of een beroer- te kunnen namelijk het ge- volg zijn. Podlumpaginalndetekrant jeetje opa, dete<eajaar WAN DITSTRIPJE GAAT WER- HOlze NAAR AM6RI <A GAAft WJIJ DAN 6MISR ERE alleen als wwe MAAS Maasstad publiceert op deze plaats tweewekelijks de po pulate top-10 collectie van de Bibliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de biblio theek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de eigen collectie: de leestip. De catalogus van de bibliotheek op Internet: www.bibliotheek.rotterdam- .nl EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MUZIEK OVERIGE THEATER De wereldberoemde roman De Drie Musketiers van Alexandre Dumas is al talloze malen ver- filmd, maar de versie The Muske teer van regissseur Peter Hyams The Presidio en The Reclic) be- hoort zeker tot de betere. Vreemd genoeg haalde deze Amerikaanse/ Europese co-productie nooit de Nederlandse bioscopen en ver- scheen direct op video en dvd. Ten onrechte want The Musketeer biedt 100 minuten topamusement met een cast die duidelijk plezier heeft in deze stijlvolle film. De cast bestaat ondermeer uit Tim Roth (Reservoir Dogs, Planet of the Apes), Mena Suvari (American Beauty) en ftlmdiva Catherine De- neuve die in haar rol als koningin van Frankrijk absolute topklasse uitstraalt. De Ierse acteur Justin Chambers slaat zich dapper door zijn eerste hoofdrol heen en was voorheen te zien in ondermeer The Wedding Planner. Het verhaal van The Musketeer is overbekend, maar door de enorme vaart waarmee het is verfilmd maakt de film een uiterst frisse in- druk. De onvermijdelijke schermscenes zijn uiterst spectaculair mede dankzij de regie van de Chinese co- regisseur Xin Xin Xiong (Double Team) een lust voor het oog. De film begint als D' Artagnan (Justin Chambers) er als jongen getuige van is dat zijn ouders bruut worden vermoord door de wrede Febre (Tim Roth), de rechterhand van Kardinaal Richelieu. Koning Lodewijk XIII is een zwak heerser en wordt handig gemanipuleerd door de Kardinaal die de feitelijke macht in Frankrijk wil verwerven. De enigen die hem daarbij in de weg staan zijn de trouwe dienaars van de koning, de Musketiers. De onvermijdelijk confrontatie met zijn aartsvijand Febre is het onbetwiste hoogtepunt van deze film die garant staat voor ruim an- derhalf uur ftlmplezier. Harry Mulder Guess horloges zijn trendsettend en razend populair! Erbestaan veel ver- schiltende modellen en stijlen, voor elke gelegenheid en voof iedereen wat wils, Speciaal voor de zomer heeft Guess net model Chrono's ont- worpen. Deze vrolijke modellen Guess Chrono's zijn horloges met chrono- graaf, in de trendy kleuren van deze zomer. De svarovski stenen om de kast van de horloges zorgen voor fun 6n glamour, Tervwjl de handige stop watch ervoor zorgt dat je altijd op tijd bent op het strand. Bovendien kun je met deze horloges direct een duik nemen, want ze zijn ook nog eens waterdicht. Dit model - en nog vele andere schitterende horloges - zijn verkrijgbaar bij Jewel Trend, Centrumpassage 83 te Capelle aan den iJssei en Ridderhof 91 te Ridderkerk. €0.70p/m Gezond leven en gezond eten brengen cholesterol omlaag Vaak wordt gedacht dat alleen ou dere mensen of mensen met over gewicht een verhoogd cholesterol gehalte hebben. Dit is niet terecht. Leeftijd en gewicht spelen zeker een rol, maar ook jongere of slanke mensen kunnen een verhoogd cho lesterolgehalte krijgen. Het kan bijvoorbeeld erfelijk zijn. Een an dere belangrijke oorzaak is een on- gezonde leefwijze, zoals roken, ongezond eten, stress en te weinig bewegen. Een verhoogd cholesterolgehalte kan dus iedereen overkomen. Maar bepaalde mensen lopen nog eens extra risico. Bijvoorbeeld mensen met suikerziekte. De balans tussen verschillende soorten cholesterol (LDL en HDL) die in het lichaam voorkomen, wordt door suiker- I cholesterolgehalte? Gezond leven is natuurlijk belangrijk. Dit bete- kent niet roken, voldoende bewe gen en stress en gewicht beheer- sen. Bovendien kunt u uw choles terolgehalte positief beinvloeden door gezond en gevarieerd te eten. Het belangrijkste voedingsadvies is: beperk de inname van verzadig- de vetten en verhoog de hoeveel- heid onverzadigde vetten. Dit kunt u doen door de magere of halfvolle variant te kiezen van vlees, melk- of zuivelproducten. En eet ook eens wat vaker (vette) vis in plaats van vlees. Een andere eenvoudige aanpassing om het cholesterolgehalte omlaag te brengen, is het vervangen van uw huidige margarine door een cholesterolverlagende margarine, zoals Becel pro.activ. Door dage- lijks vier tot vijf boterhammen met Becel pro.activ te besmeren, kunt u in drie weken voor een gemiddelde daling van 10 procent van uw (LDL) cholesterolgehalte zorgen. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat door een dergelijke da- ling van het cholesterolgehalte ie- mand van 40 jaar gemiddeld 50 procent minder risico heeft op hart- en vaatziekten. De moeite waard dus Voor vragen over cholesterol, Be cel pro.activ of voor voedingsad- viezen kunt u onder andere te recht bij het Becel institute. Bel 0800-0439 gratisof kijk op www.becelproactiv.nl. ziekte namelijk verstoord. Boven dien hebben vrouwen in en na de overgang extra risico. Bij hen valt een natuurlijke bescherming tegen een te hoog cholesterolgehalte weg: het vrouwelijke hormoon oestrogeen. In de overgang daalt het niveau van dit hormoon in het lichaam waardoor het risico op een verhoogd cholesterolgehalte groter wordt. Hoe behoudt of krijgt u een gezond Bruce Springsteen - The Rising **De belangrijkste Amerikaanse rocker van de jaren zeventig en tachtig raakte met het verstrijken van de jaren steeds dieper in zich- zelf gekeerd. Het introverte The Ghost Of Tom Joad (1995) was het laatste teken van leven van de man die ooit met epische albums als Bom To Run (1974) en Bom In The USA (1985) zo treffend het Amerikaanse levensgevoel wist te verwoorden. De aanslagen van 11 September 2001 hebben Bruce Springsteen wakker geschud. Het merendeel van het songmateriaal op The Ri sing heeft betrekking op deze schokkende gebeurtenis en de identiteitscrisis, waar de Ameri kaanse samenleving zich sindsdien in bevindt. Hij blijft in zijn teksten opnieuw dicht bij zichzelf maar draagt er een gevoel mee uit dat bij velen leeft, een talent dat alleen de grote songschrijvers bezitten. Springsteen heeft, na jaren van af- wezigheid, zijn legendarische E- Street band van stal gehaald om zijn woorden optimaal kracht bij te zetten. Het resultaat is een krachti- ge, overtuigende plaat die de ver- gelijking met eerdergenoemde meesterwerken prima kan door- staan.jkl 14090 Obi - The Magic Land Of Radio De Engelse band Obi werd opge- richt in de zomer van het jaar 2000. Ze noemden zich naar een perso nage uit een folksong van Ario Gu thrie. Exact twee jaar na de oprich- ting verscheen hun debuut-album The Magic Land Of Radio. Vooral in eigen land waren de verwachtin- gen hooggespannen, want hun eer ste twee singles waren door de En gelse radio al uitgeroepen tot sin gle van de week. Men vergeleek Obi voorzichtig met Belle Sebastian, maar dat kwam waarschijnlijk zanger/song- schrijver Damian Katkhuda net als Stuart Murdoch (B&S) in zijn lied- jes hoorbaar is beinvloed door Nick Drake. De muziek op The Magic Land Of Radio klinkt als de perfecte sound track voor de zwoele zomer van 2002. De sprankelende popsongs met een vleugje country geven ver- koeling wanneer alle deuren en ra- men open staan en houden je warm wanneer je tot laat op een terras of balkon wilt vertoeven. Enkele uitschieters zijn Piano Song, Somewhere Nicer en What's In A Name (een duet met Sophie Barker van Zero 7), maar in feite staat er geen enkel zwak nummer op deze cd. jkl 14086 Horizontaal 7 Vaker. (6) 8 Een kalf. (8) 9 Dit is wel een slappe beloning voor die periode. (8) 10 Vroeger was dit drank voor het buitenland. (6) 11 Je moet berusten in de manier van het leiding geven. (8) 13 Ook uwnaaste moet het bestuur gehoorzamen. (6) 14 Geen muziekstuk om bij in slaap te vallen. (11) 18 Als je zo verve- lend blijft, geef ik je een paard. (6) 20 De bloemen moeten nu maar eens een keer beginnen. (8) 21 Die libera kwam op't voetbalveld wat verhit over. (6) 22 Bijklank. (8) 24 Een ogendienaar. (8) 25 Hij zal wel weer achteraan eindigen. (6) Verticaal 1 De treinen raken steeds meer in verval. (7) 2 Een bijvrouw. (8) 3 Schaatspartner. (4) 4 Zin in een beetje herrie hebben. (10) 5 De af- standen bevestigen. (6) 6 Je bent niet erg trouw, als je op afstand ad- vies gaat geven. (7) 8 Vorstelijke onderkomens. (13) 12 Sterrit. (10) 15 Medeklinkers. (8) 16 Gedro- geerd. (7) 17 Schuldenmaker. (7) 19 Poenig. (6) 23 Zo te horen is hij een vluchtige gast. (4). Horizontaal: 1. Slagzin, 6. Inge- val, 12. Sein, 14. Eede, 15. Uppie, 17. Eos, 19. Beets, 21. Lei, 22. Ka- ketoe, 25. Rep, 26. Luchtbed. 28. Humeur, 30. Ek, 31. Ae, 32. Rei, 33. Re, 34. Gy, 35. Tl, 36. Del, 37. Mede, 39. Oosten, 41. Monica, 43. Eton, 44. Gab, 45. Cg, 47. Eg, 49. Eo, 50. Ter, 51. My, 52. Tt, 53. Daarna, 56. Attentie, 59. Evt, 60. Apachen, 62. Ank. 63. Leona, 65. Aha, 66. Smaak, 68. Oort, 70. Peer, 71. Komedie, 72. Renster. Verticaal: 1. Smuller, 2. Aspic, 3. Gei, 4. Ziekte, 5. In, 7. Ne, 8. Ge- beuren, 9. Ede, 10. Veere, 11. Los- prys, 13. Boedel, 16. Peuk, 17. Ekeren, 18. St, 20. Teug, 23. Ab, 24. Oh, 27. Halster, 29. Medicyn, 35. Toe, 36. Den, 37. Mob, 38. Ecg, 40. Toonaard, 41. Martha, 42. Zedelyk, 44. Geacht. 46. Stekker, 48. Gave, 51. Mensen, 52. Tina, 54. Atoom, 55. Ap, 57. Te, 58. Taart, 61. Aa, 64. Noe, 67. Mes, 69. Ti, 70. Pe De romantiek is terug, ook onder de kleding. In het kielzog van Ni cole Kidman en de film Moulin Rouge brengt lingeriemerk Lejaby nu de serie Moulin Rouge op de markt met als ondertitel La Gla mour et L'Amour. De ondertitel dekt de lading van de lijn 2002 pri ma, want het draait voomamelijk om glamoreuze vrouwelijkheid ge- huld in prachtig zwart kant met guirlandes van ontluikende rozen, die herinneringen oproept aan lang vervlogen tijden in de Parijse nachtclub. Melancholie en roman tiek derhalve die het ook goed doen in deze moderne tijden waar- in vrouwen het heft steeds nadruk- kelijker in handen nemen, ook als het om verleiden gaat. En de kunst van het verleiden is in dergelijke niemendalletjes van kant fluweel en jarretels voor iedere vrouw een fluitje van een cent. Een schot in de roos derhalve van Lejaby. Voor meer verkoopinformatie: Donatex/Lejaby 0297 287733 2ADKINE bAEE AAO&e NEbAE, Mesje ..EN DE &INMEVJEG AAARRUKF 'Het bezoek van de lijfarts' van Per Olov Enquist, een Zweeds schrijver waarvan weinig vertaald is in het Nederlands, is een op ware gebeurtenissen gebaseerd verhaal dat een stukje Deense geschiedenis behelst. Hoewel aan het begin van het boek al snel duidelijk wordt hoe het zal aflopen, wordt de nieuwsgierigheid van de lezer dus- danig opgewekt dat, als men zich eenmaal in het verhaal verdiept, er geen houden meer aan is. De de tails mogen, onparlementair uitge- drukt, best smeuiig genoemd wor- den.Aan het hof wordt de geestes- zieke kroonprins, Christian, op ze- ventienjarige leeftijd tot koning gekroond, we schrijven dan het jaar 1766, en trouwt, in datzelfde jaar met de vijftienjarige Caroline Mathilde, het zusje van de Engelse koning. Waarschijnlijk wordt het huwelijk slechts eenmaal 'gecon- sumeerd' met als resultaat de komst van een troonopvolger. En quist beschrijft niet alleen de waanzin van de jonge koning, maar ook het vreemde huwelijk en de algehele gekke sfeer aan het hof. Op een gegeven moment ver- schijnt de Duitse arts Struensee in het paleis als lijfarts van de koning. Niet alleen begint Struensee een stormachtige verhouding met de ruim 20 jaar jongere koningin, te- vens wordt zijn invloed binnen het hof zo groot dat hij uiteindelijk vrijwel alleenheerser van Dene- marken wordt. Struensee, een aan- hanger van de Verlichting voert dan ook binnen de kortste keren veel hervormingen door. En dan gaat het fout. Overigens siert een prachtig omslag deze boeiende ro man. Enquist's volgende boek is net vertaald, staat bovenaan in de top 10 en heet: 'De vijfde winter van de magnetiseur' Top to 1Per Olov Enquist - De vijfde winter van de magnetiseur 2. Yoyo van Gemerde - Sushi Chardonnay 3. Edna O'Brien - In het woud 4. Mark Billingham - Dubbelmoord 5. Fortuyn; de opkomst, de moord, de nasleep 6. Emma Mac Laughlin - Dagboek van een nanny 7. Michel Houellebecq - Platform 8. Barbara Taylor Bradford - Drie weken in Parijs 9. Danielle Steel - De vliegenier 10. John Gray - Mars Venus 365 tips voor de liefde Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v. v. U wordt wel- kom geheten aan boord van het passagiers- schip 'Alcmaria'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam. Bepalend voor deze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kin derdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen. t/m 30 sep dag. om 10.45 en 14.15; 12,50; kinderen tot 12 jaar 10,-; res. 010-2183131 Schemertour op het water Inschepen: Par- tyschip 'Alcmaria'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Ex- cursie door de Rotterdamse haven. Een unie- ke gelegenheid om op bijzondere wijze ken- nis te maken met de feeeriek verlichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/ thee. Afvaart bij minimaal 20 personen. 0900 - 1410 t/m 25 sep (alleen wo); 19.00; 13,50 reserveren 0900 - 1410 ByCycle Meent 335; 06-24793241 VOC tour perfiets - Rotterdam By cycle in 3 uur ziet u al fietsend de sporen van de VOC in Rotterdam. Met bezoek aan Maritiem Mu seum (nationale jubileumexpositie VOC) en bezoek linieschip "De Delft", t/m 1 nov (beh. maAlleen op afspraak 010-4652228/ 06-24793241 Oud Nieuwbouw Tour - architectuurtour Rotterdam staat in Nederland bekend als de architectuurstad! Fietsen door Rotterdam be- tekent een aaneenschakeling van verrassen- de ervaringen ondergaan. De wisselende beelden van de gebouwde omgeving tonen de dynamiek van de Maasstad. t/m 30 sep; Alleen op afspraak 010-4652228/ 06- 24793241; 15,-p.p. Vertrek ANWB/VVV, Coolsingel Coolsingel 67; 0900-4034065 Stadswandeling Stadswandeling van circa 1,5 uur op inschrijving o.l.v. een Neder- landstalige gids van Rotterdam Roots. Langs highlights in het centrum van Rotterdam, t/m 26 okt 2002 (alleen do za); donderdag 13.00- 14.30; zaterdag 15.00-16.30; 5,-; meer info 010-4113727 Party- en Congrescentr. Engels Stationsplein 45; 010-4119551 De Specerijentour Vervlogen VOC tijden herleven in Rotterdam! Maak kennis met het Rotterdam van de VOC tijdens de speciaal ontwikkelde Specerijentour per luxe touring- car. Musea, moderne handelsfirma's, kruidi- ge luchtjes en met 'De Delft' zelfs een echt historisch schip in aanbouw! 17 aug; 10.00; 15,- Restaurant Parkzicht Kievitslaan 25; 010-4368888 Nieuwe Luxor Theaterkijkje achter de coulissen Industrieel Toerisme bundelt di verse Rotterdamse highlights voor u in deze tour. Na een luch in een van de meest gere- nommeerde restaurants in de Maasstad vaart u met de unieke watertaxi naar de nieuwste trots van R'dam. het prachtige Nieuwe Luxor Theater. Een heerlijke middag met een oer- Rotterdams karakter. t/m 19 aug (al leen ma.); 12.00; 27,50 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Rotterdam Havenrondvaart Een Haven- ...Een Stad...Een Havenstad. In slechts 75 minuten verkent u Rotterdam met alles wat op en om het water leeft. Het is een enorme belevenis de werven, dokken en kades van zo nabij te zien en deelnemer te zijn aan het drukke verkeer van zee- en binnenschepen op een rivier, die Rotterdam tot glorie bracht. t/m 30 sep; Vanaf 9.30, elk drie kwartier daaopvolgend tot 17.00; 7,75; kind. 4 t/m 11 jaar 4,75; groep schol. 6,25 Stadiontocht Havenstad Wereldstad - Voetbalstad. In havenstad Rotterdam speelt sport van oudsher een belangrijke rol. Het is de enige stad in Nederland die, wat voetbal betreft, nog een ware stadsderby kent! Tij dens deze tocht varen wij met u via de Rijn- haven, langs de Skyline naar het imposante stadion van Feyenoord. Hier gaat u van boord om een kijkje achter de schermen te nemen. t/m 31 aug (beh. ma di wo zo); 10.30; 15,-; kind. 4 t/m 11 jaar 10,-; groep schol. 12,50 Botlektocht Rotterdam - Schiedam - Vlaar- dingen - Pernis - Botlek. U zult tijdens deze tocht met eigen ogen zien, dat Rotterdam met zijn indrukwekkend aantal havenbek- kens met recht aan de kop staat van de grote wereldhavens. t/m 31 aug (beh. ma di wo zo) 13.30; 12,25; kind. 4 t/m 11 jaar 7,75; groep schol. 10,- Dagtocht Stormvloedkering - poort U volgt de uitbreidingen van het havengebied tot di rect aan zee en ziet schepen van steeds grote- re afmetingen. De tocht wordt onderbroken door een ruim uur durende excursie ter be- zichtiging van de Stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg, het laatste onderdeel van het Deltaplan. Een bewegende maquette, een film en een bezoek aan de bouwplaats. t/m 31 aug (alleen di); 10.30 tot 17.00; 35,-kind. 4 t/m 11 jaar 23,50 Dagtocht Deltawerken en zeven rivieren Op de route Nieuwe Maas - Oude Maas - Spui - Haringvliet - Hollands Diep - Kil Oude Maas - Noord - Nieuwe Maas treft u aan: Pernis, Drinkwaterleiding Beerenplaat, Uit- wateruingssluizen Haringvliet, Verkeers- brug Numansdorp, Volkerakdam, Willem- stad, Dordrecht. Kinderdijk, Stormvloedke ring Hollandse IJssei, Van Brienenoordbrug. t/m 31 aug (alleen wo); 10.30; 37,50; kind. 4 t/m 11 jaar 25,- Start voor Stadhuis City Tours Stalhouderij Van den Eijk ver- zorgt rondritten met een sfeervolle ouder- wetse paardentram, getrokken door twee Hollandse trekpaarden (zgn. Palmpaarden). De Paardentram maakt een rondrit door het hart van Rotterdam o.a. langs de beeldenga- lerij op de Westersingel, over de Erasmus- brug, Kop van Zuid en via de Willemsbrug langs de kubuswoninkjes weer terug naar de Coolsingel. t/m 31 aug (alleen di do za); 11.00-13.00-15.00; 7,25; p65 5,75; kind. 41 m 11 jaar 4,50 Vertrek: t.o. eindpunt Tram 1 Natuurpad de Esch Natuurwandeling door een van de laatste stukjes verwilderde na- tuur, te vinden in de Kralingse Esch. 21 aug; 14.00; 3,-; Gilde, reserveren 010-4362844 Vertrek Centraal Station Centraal Station Rotterdam Stadsrondrit Tramlijn 10 De historische tramlijn 10 rijdt door het centrum van Rotter dam. Uitstappen onderweg is mogelijk. Kaart is tevens geldig is het hele RET gebied vanaf 09.00 uur, za. en zo de gehele dag. t/m 8 sep (beh. ma vr (niet op 10-08-2002 vanaf 10.45 elke 45 min. tot 15.45; 5; p65 en kind. 4 t/m 11 3,50 Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk Korte Hoogstraat 31; 010-2176767 Speciale kinderrondleiding 18 aug; 14.00 Binnenstad Rotterdams Straatfestival Winkelen langs de Koopgoot was nog nooit zo leuk! Want daar en op vele andere plekken door de stad kom je ze dit weekend tegen: de Straatarties- ten. Van uit de hele wereld zijn ze naar Rot terdam gekomen om op te treden en tegelij- kertijd mee te dingen naar de 'Gouden Straatkei'. 16 t/m 18 aug; gratis, Info: ww- w.rotterdams- straatfestival.nl Diverse iocaties Eurekaweek 19 t/m 22 aug; Architectenweekend Dit weekend in het te ken van Adriaan Geuze, West 8. Lezing door Adriaan Geuze; Excursies langs 'route van inspiratie'; excursie door de Oude Wijken; Excursies langs projecten van West 8 en ex cursies langs parken en pleinen. 17 en 18 aug; 11.00-16.00 Museumpark Zomerpodium Zomerpodium is een verza- melnaam voor een zomerlang culturele acti- viteiten. Van 'Rollerdisco' tot 'Pink Party' en van 'Latin Brassband Contest' tot de 'Kinderuitmarkt'. En natuurlijk 'Ben Jer ry's Pleinbioscoop' en elke zondagmiddag programmering voor kinderen en zeker ook voor hun ouders! t/m 25 aug (alleen za zo); gratis, meer info: www.loederevents.nl Ben Jerry's Pleinbioscoop Het grootste filmscherm van pa staat dit jaar een week langer! Cult, camp, actie en wereldcinema wisselen elkaar avond aan avond af. Zodra de avondschemering invalt brengt Ben Jerry's Pleinbioscoop opvallende speelfilms uit diverse genres. Onderdeel van Zomerpo dium. t/m 1 sep (beh. ma21.30-24.00; gra tis, meer info, www.loederevents.nl Bollywood Ball Met de komst van Hindoe- stanen naar Nederland is ons land een gevari- eerde traditie rijker geworden. Met traditio- nele dans, Hinupop en dynamische filmdans wordt op deze dag van de verre geschiedenis gereisd naar de muziek en dans van nu. Af- sluitend een Bollywood film tijdens Plein bioscoop. 17 aug; 16.00-21.00; gratis, meer info: www.loederevents.nl Schouwburgplein Wereldplein Het grootste culturele en culi- naire terras van Nederland! Het Schouw burgplein wordt omgevormd tot een groot stadsterras met 900 stoelen. Naast eten uit aj- le windstreken en dito drankjes is er ruimte voor muziek, goochelaars, dans, verhalen, poppenkast en veel meer. t/m 29 sep; gratis Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Doornroosje Familiemusical van de makers van 'Sneeuwwitje' en 'Pinokkio' over de prinses Doornroosje. Heel het koninkrijk viert feest, want er is eindelijk een prinsesje geboren. Het geluk lacht het kleine meisje toe totdat de Boze Fee de feestvreugde ruw verstoort... Met o.a. Ron Boszhard als vertel- ler. 21 t/m 23 aug; 19.00; donderdag 14.00; 29,-/24,-/19,-; kinderen 24,-/19,-/14,- Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Serie 'Van Bach tot Dupre' Aart Bergwerff, organist van de Lutherse kerk te Den Haag. Werken van Bach, Brahms en Smith. 21 aug; 20.15; 3,50; pashouders 3,- Nighttown West-Kruiskade 26-28; 010-4361210 Going to Graceland A Week To Remember Elvis Presley The King Of Rock'n'Roll. t/m 16 aug; Nighttown Grote Zaal Estoy Caliente Club 17 aug; 23.00; 9,- Nighttown Theater Real's Joint Met: DJ Real, playing the unex pected, strictly funky sounds, t/m 28 aug (al leen wo); 0.00; gratis NIGHT-rider Every Saturday a TurboBoost of 60's, 70's, 80's en 90's indiepopdance- hits. Ouderwetse gezelligheid voor de mu- ziekliefhebbers. t/m 31 aug (alleen za); 01.00; gratis Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Eleyo 17 aug; 22.00; 6,- New end Original 21 aug; 22.30; 5,- Blauwe Vis Weena-Zuid 33; 010-2134243 De andere clubsound Wisselende dj's vanaf 23.00 tot sluitingstijd. t/m 31 dec (alleen vr za); 18.00-04.00; zaterdag tot 05.00; 5,-; za terdag 7,50 Calypso Mauritsweg 5; 010-2010999 Adults Only - DJ Paul Deluxe Louis (So Nasty!) Feeling: Leave the working week behind you! t/m 30 aug (alleen vr); 21.00; gratis Now Wow In het St Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 Now Wow presentsSoulpunkers on Dis- cospeed Now: Junior Jack Kid Creame. Wow: Hitmeister D, Real 'El Canario'. 17 aug; 23.00-06.00; 12,- Scheepsbrug, Leuvehaven Scheepsbrug; 010-4215355 Vanessa Patrick Subtiel en verfijnd viool- piano duo. Voorafgaand aan het concert om 12.45 uur is er een havenrondvaart (tegen betaling). In het kader van de Buitenconcer- ten Scheepsbrug 2002. 18 aug; 14.30; gratis Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Anne-Marie Blink Koor 'Zingen met hart en ziel'. t/m 25 sep (alleen wo) 19.30-21.30 Waterfront Boompjeskade 10; 010-2010980 De Buurtsuper! 80's, 90's, gangmakers en vers geperst DJ's The Royal Plastic Entertai ners. Cafevertier: Touche Du Cactus. 17 aug; 22.00; 4,50 Ahoy' Rotterdam Ahoy '-weg 10; 0900-2352469 Kids Adventure Het avontuurlijkste speel- en doe- evenement voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. 14 t/m 23 aug; 10.00-17.00; 8,-; incl R.E.T. Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Paradijskerk Openstelling voor het publiek. Parochianen geven een rondleiding. Hierbij wordt de bezoekers op luchtige wijze uitleg gegeven over de geboden kunst en het ont- staan ervan in 1720. t/m 14 sep (alleen za); 14.00-17.00; gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 ZOOCamp Het jaarlijkse Zoocamp, waarbij kinderen een nachtje kunnen logeren in de dierentuin, word in 2002 in Indiaanse sfeer georganiseerd. Uiteraard wordt's avonds het Indiaans tipidorpje bezocht voor spannende activiteiten. Je kunt vanaf april hiervoor in- schrijven, tel. 010-4431456 t/m 31 aug (al leen vr za zo); Vanaf 36,50 Brahma Kumaris Spirituele Akademie Agniesestraat 111; 010-4652190 Wereldmeditatie Uur Een stil moment om de kracht van goede wensen en positieve gevoe- lens door middel van meditatie of gebed in de wereld te verspreiden. 18 aug; 18.15; gra tis Uw Virtues onder de Scope 22 aug; 19.00- 20.30; gratis Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Stoomvaarten De stoomslepers die normaal aan de kade van het Maritiem Buitenmuse um liggen gaan tijdens het stoomseizoen 'de vaart op'Een unieke kans om op een histori sche boot een tochtje over de Maas te maken. Bezoekers van het museum kunnen een kijk je aan boord nemen, want niet overal zijn zo- veel authentieke stoomslepers te bezichtigen. t/m 8 sep (alleen zo); 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00; 7,-; kinderen tussen 5 en 12jaar 3,50 Jeugd Vakantie Paspoort Elk museum heeft schatten in de collectie, die pas gaan leven als je weet wat erachter steekt. Bij het Mari tiem Buitenmuseum gaan kinderen op zoek naar bijzonderheden in de haven van Rotter dam. Wat schafte de pot als je aan boord woonde? Of was het spreekwoord wie appe- len vaart. wie appelen eet' van toepassing? 20 jul 2002 t/m 1 sep 2002; dagelijks tijdens openingstijden v.h. museum; gratis Maritiem Museum Rotterdam Leuvehaven 1; 010-4132680 VOC schip Duyfken aan de steiger Bezoek de replica van het VOC-schip dt vanuit Au- stralie via enkele voormalige VOC-posten naar Nederland zeilde. Bemanning en gidsen vertellen de bezoeker meer over het schip en de reis. 20 t/m 23 aug; Gedurende openings tijden; gratis; excl. entree De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Jeugdvakantie paspoort t/m 6 sep; Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Stem Mode Emotie O.l.v. Jean-Rene Toussaint. 19 t/m 21 aug; 10.00; woensdag 17.00 CNME Wilgenhof Ringdijk 76; 010-4223977 Rugzakroute Het gezin kan een rugzakje le- nen bij de Wilgenhof. In de rugzak zitten al- lerlei materialen waarmee de kinderen na- tuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kunnen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en bekijken, met een loep onderzoeken wat er in een knotwilg leeft en met een kompasje het landschap verkennen. t/m 15 sep (beh. za ma. t/m vr. 9.00-16.00; zo. 13.00-16.00; Meer info: 010-4614940; gratis 5,- borg voor rugzak SPORT ACTIEF Start vanaf de Binnerotte Wednesday Night Skate Voor meer informa- tiehttp ://w w wWednesday nightskatenl/ Skaten is op eigen Risico. Route: Markt- plein, Meent, Jonker Fransstraat, A. de Ruy- terweg, Crooswijkseweg, Rusthoflaan, de Nieuwe Boezemweg, Bosdreef (pauze), Kra- lingseweg, Korte Kade en de Oude Dijk, Willem Ruyslaan, Gerdesiaweg Blaak, Mari- niersweg op en via de Hoogstraat terug op het Marktplein. 15 aug; 19.30; gratis Maritiem Museum Rotterdam Leuvehaven 1; 010-4132680 Kindertheater op VOC-schip Duyfken 211/ m 23 aug; Cabaret Restaurant Schelling's Voorhaven 51; 010-4763455 Dineren en genieten met "Nou en..." Be- staande uit Carina Williams, Marlies de Mosch en Melvin Hage. Een cabaret-diner om nooit meer te vergeten. 16 en 17 aug; 18.30; 50,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2002 | | pagina 20